"We zijn de 1000 km gepasseerd! Met veel ervaringen rijker" Mijlpaal veer Blitterswijck Midsummer-pop legendarisch festival Meerlo-Wanssum» Midsummerpop bij L1 televisie Kermisschieten in Blitterswijck J Meerlonaar wil bamboekwekerij beginnen el Gemeente schaft airco aan SprookjestochtJ in Swolgen r1 Herinneringen Beveiliging raadhuis beter Dagboek van een voettocht (deel 4 Het echtpaar Jan en Jana Bexkens uit Tienray is bezig aan een marathon sponsor voettocht naar het 2300 kilo meter verderop gelegen pel grimsoord Santiago de Compostela. De opbrengst van de sponsoring gaat naar het kindertehuis Hogar Esperanza van SOS Meerlo-Wanssum. Speciaal voor het weekblad Peel en Maas houdt Jan een dagboek bij. Vandaag deel 4: Dag 31: Vezèlay (Rustdag) In de herberg maken we kennis met het echtpaar Ginie en Andre van den Berg uit Berkel Enschot die ook op pelgrimstocht zijn. Net als wij. Met hen trekken we veel op. We bezoeken vandaag de prachtige basiliek Sainte Marie Madeleine die nodig gerestau reerd moet worden, 's Avonds hebben we hier een mis bijge woond waaraan veel paters en zusters meededen. We bespreken met het echtpaar uit Tilburg de routes voor de komende dagen onder het genot van Rosé. Het echtpaar vertrekt morgen, wij wachten nog een dag omdat het niet zo goed gaat met het been van Jana. Dag 32: Vezèlay (Rustdag, we hebben al 720 km gelopen) Vandaag sturen we een pakket je van drie kilogram bagage terug naar huis. Dat hoeven we niet meer mee te dragen. We genieten in het park van dit stadje. Van nacht zijn we de enige in de her- berg. Dag 33: Vezèlay - Thurigny (30 km) Donderdag 1 juli 2004: We lopen vandaag door bosjes met smalle paadjes door braams truiken en distels. Soms twijfelen of het wel de route is, dat blijkt wel het geval te zijn. Met Jana's been gaat het steeds beter. In de dorpjes die we passeren zijn of geen winkeltjes of ze zijn dicht. Maar de route is mooi. Via een korte lift komen we in contact met een mevrouw die een slaap plaats aanbied. Ze had eten klaar staan en overal de prijs bijge schreven. Wel handig. Dag 34: Cuncy -Les-Varzay - Arbourse (35 km) We leggen de sleutel van het huis zoals afgesproken achter de steen op de vensterbank. Het oude vrouwtje lacht ons vanach ter het raam in pyjama toe. Een flinke klim, maar als je eenmaal boven bent is het vergezicht alle machtig. Bij de gites aangekomen is de deur nog gesloten. Tot 17.30 uur, staat op de deur. Anderhalf uur later komt een mevrouw met de sleutel. Dag35: Arbouse - La Charité-sur- Loire (26) We ontbijten, ruimen alles op en leggen het geld in het schaaltje zodat de mevrouw het vanavond vindt. Een andere stelletje, dat bij ons sliep, loopt voor ons uit. Hun tempo ligt een stuk hoger. Na ver loop van tijd zien we ze niet meer. Wij genieten van de verge zichten en houden af en toe stop. In La Charité zijn alle herbergen vol vanwege een feest, laat de VW weten. Dankzij de VW- medewerkster die bleef bellen toch nog een adres gevonden. Vanuit ons raam hebben we een prachtig uitzicht over de Loire. Mooi! Dag 36: Ka Charité-sur-Loire - Baugv (31 km) We staan om kwart voor zes op en vertrekken een uurtje later. Het jonge stel dat gisteren zo vlot vooruit liep komen we vandaag tegen. We trekken een stuk samen op. We lopen vandaag dwars door prachtige korenvel den. Hier en daar is al gemaaid. Onderweg passeren we een boer derij waar pelgrims kunnen over nachten, We willen nog een stuk je verder lopen. De boer telefoneert voor ons naar een ander adres waar we later ook hartelijk worden ontvangen door het echtpaar Thibaudin. Ze horen van onze trip, kijken op de websi te van www.sos.meerlowans- sum.nl en geven ons tien euro voor het Chili-project. Da's mooi. Dag 37: Baugy - Bourges (34 km) Een vervelende dag. Zonder ontbijt en koffie op weg. De eer ste 19 km alleen maar geasfalteer de routes. Onderweg is een win kelierster zo aardig te bellen voor ons naar een verderop gelegen gites. Daar treffen we het echt paar Ginie en Andre van den Berg weer. We eten samen en praten gezellig bij. Dag 38: Bourges - Charost (29 km) Het ontbijt is mager: stokbrood van gisteren en de koude koffie moeten we opwarmen in de mag netron. Bah! 's Middags treffen we onderweg een groot aantal pel grims etend langs de weg. We zet ten ons er ook bij. De gemeente Charost heeft een overnachting ruimte voor pelgrims. Boven een school. Er zijn maar twee stapel bedden. We gaan op onze matjes liggen in de hal. We eten samen met de familie Van den Berg. Dag 39: Charost - La Tripterie (34 km) Het regent als we om half zes opstaan. Onderweg krijgen we in de kerk van Issoudun een stempel van een non. Als we het dorpje bijna uit zijn breekt er een enorm onweer uit. We mogen schuilen in een van de laatste huizen van het dorp. Een fikse bui. Regenkle ren aan en doorlopen. Korte tijd later schijnt de zon weer. Het mooiste weer van de wereld. Bij een boerderij in La Tripterie staat een caravan waar we mogen over nachten. We worden uitgenodigd om met de familie te avondeten. Een uitgebreid diner. We kregen onder andere artisjok die geteeld was door de vader van de boer die een week geleden veronge lukt is met de auto. Was allemaal wel emotioneel, Het was wel spe cial voor ons om zo uitgebreid weer eens te eten. Dag 40: La Tripterie - Chateau- roux (25 km) We ontbijten bij de boer: gebakken ei, kaas, jam, sinasap- pelsap, yoghurt, koffie,: het is kolossaal. Het is mooi weer als we gaan wandelen. Onderweg in een van de dorpjes staat bij de kerk dat hier een rustplaats is voor pel grims. De kerk is dicht en er staa ,eh nergens geen bankje. We nemei plaats op een muurtje bij he plaatselijke oorlogsmonument We boeken een hotelletje. Dag 41: Chateauroux - Moulin Foulon (30 km) We wandelen door een bos Veel asfalt en gelukkig geei auto's, wel veel trimmers. Er veel houtkap in deze regio. Heiee laatste deel van de route is pracli tig, de weg slingert en gaat ber| op en af, langs beekjes en kaste len en door mooie gehuchten. Wi logeren vannacht bij een Nedei lands gezin die hier al twee jaa F) woont. Ze bewonen de oudi? u bi jok ler; md molen die ze zelf opknappen voo iej logeerplaatsen. Een fijne locatie e f je hoort alleen water kletteren ei vogels. fu Dag 42: Moulin a Foulon - Garg lesse (25 km) Lekker geslapen onder een Hol lands dekbed. Vandaag lopen wl de mooiste route tot nog toe. W( passeren drie kastelen, een dorpj( gebouwd tegen een heuvel en c' route gaat glooiend. In de kei van Le Menoux bekijken we c moderne fresco's van Carasco. Gargilesse treffen we weer de Bi banders bij een slaapplaats vo< pelgrims. We zijn vandaag 1000 kilometer gepasseerd. D: is toch al een heel eind mi zoveel leuke, mooie maar oo| minder leuke ervaringen, dat h< de moeite meer dan waard is oi deze tocht te doen: voor ons ze en voor anderen, o.a. het projei SOS Meerlo-Wanssum voor de kii deren van het kindertehuis i Chili. (Voor de geïnteresseerden: fl familie Van den Berit uit Berk' Enschot heeft een éigen websii waarop hun ervaringen staai http://home.planet.nl/~vande- berg Dit echtpaar wandelt dagen met Jan en Jana mee, o enige afstand, maar 's avonds tr< fen ze elkaar vaak op de ove nachtingplaats. Het uitgebreid verslag van Jan en Jana verschiji binnenkort ook op: www.so meerio wanssumnl) Honderdduizendste passagier Twee jaar na de start wordt donderdagmiddag 22 juli de honderdduizendste passagier van het voet- een fïetsveer tus sen Blitterswijck en Wellerlooi overgezet. De initiatiefnemers willen aan het bereiken van deze mijlpaal een feestelijk tintje geven door de gelukkige een levenslang abonnement op het veer aan te bieden. Het voetveer ging in april 2002 in de vaart na een afwezigheid van bijna vijfjaar. In 2001 liet de stichting voet- en fietsveer Blit- terswijck-Wellerlooi een nieuwe veerboot bouwen. De toeristische attractie mikte in het eerste jaar op 12.000 'bezoekers', maar dat werden er uiteindelijk 35.000. En vorig jaar maakten ruim 40.000 mensen met het veer de over steek over de Maas. "Een geweldig resultaat", vindt Jan Bartels, exploitant van restaurant Tante Jet. "Het is dan ook niet zo vreemd dat we nu halverwege het vakantieseizoen de honderddui-' zendste passagier mogen begroe ten." Het succes van de veerboot is voor een groot deel te danken aan de inzet van de achttien vrijwilli gers. "Het enthousiasme van de schippers is overweldigend", zegt Bartels. "De veerboot wordt bemand door een team van inmid dels achttien vrijwilligers, die de boot ook technisch onderhouden. Het veer is echt hun schip, ze doen er alles voor en zijn ook echt een team." Het veer is inmid dels uitgegroeid tot een toeristi sche attractie. "Mensen komen speciaal voor het veer naar Blit terswijck of Wellerlooi toe, Het veer is opgenomen in tal van fiets en wandelroutes. Je merkt aan de reacties dat de wandelaars en fiet sers het leuk vinden om op deze manier de Maas over te steken", weet Bartels. TOERISTISCHE ATTRACTIE Het fiets- en voetveer tussen Blitterswijck en Wellerlooi is geen nieuwe uitvinding. Tot 1953 pen delde het veer- zeg maar een roei boot- op en neer. Toen de brug bij Well werd geopend, was er voor het veer echter geen toekomst meer. De belangstelling nam sterk af en het veer werd uit de vaart genomen. Tot twee jaar geleden. Als toeristische attractie werd het fiets- en voetveer opnieuw te water gelaten. En met succes. Mede door de gunstige weersom standigheden staken in het eerste jaar liefst 35.000 mensen op deze wijze de Maas over. Het fiets- en voetveer pendelt dagelijks van 10.00 tot 20.00 uur op en neer tussen Blitterswijck en Wellerlooi. De oversteek duurt een minuut of drie en kost 1 euro. Bij restaurant Tante Jet zijn diverse fiets- en wandelroutes verkrijgbaar. De feestelijkheden vinden op donder dag 22 juli om 15.00 uur plaats bij Veerhuys Tante Jet in Blitterswij ck en worden opgeluisterd door het Seniorenorkest Horst en oms treken. Meerlonaar Wiedemeyer wil aan de Krekelkamp in Wanssum een bamboekwekerij beginnen. Hij is van plan om op het perceel een oude stal slopen en deze te vervangen door een nieuwe kas met een opper vlakte van 1600 vierkante meter en een loods. In een volgende fase wil Wiedemeyer nog eens 1000 vierkante nieter kas bijbouwen. Het colle ge van B en W wil - na een positief advies van de commissie Agrarische Vestigingen dat in opdracht van de gemeente de plannen van Wiede meyer bestudeerde- in principe medewerking verlenen aan het plan, maar Wiedemeyer moet wel eerst aantonen dat hij in staat is om de noodzakelijke investeringen voor de bamboekwekerij te doen. Verder dient de ondernemer eerst nog een openstaande rekening van de gemeente Meerlo-Wanssum te betalen voordat vervolg wordt gegeven aan de vrijstellingsprocedure. :r i idapi lOt Op de afdeling Ruimtelijk Ordening, Volkshuisvesting e Bouwzaken is het tijdens warm perioden beduidend warmer da in overige ruimten van h< gemeentehuis. Uit ARBO-technisch oogpunt i geadviseerd om op deze locatie ij het gemeentehuis een airco I plaatsen. De gemeente heef besloten een vaste airco te later" installeren vanwege de geluidsai D me werking, de vaste opstellinj ocl en het feit dat de buitenunit he vee aanzicht van het gemeentehui :oo. niet ontsiert. an it Een mobiele airco behoord ook tot de mogelijkheden. Hier i echter niet voor gekozen omdi deze meer geluid produceert c de buitenunit steeds opnieutjl geplaatst en weggehaald moet' worden. Bovendien ontsiert dJ mobiele unit de buitengevel vait het gemeentehuis. De koste». Z; 2.890 euro, komen ten laste valeer de voorziening onderhoud eiMed inrichting gemeentehuis. hm de Na de zeer geslaagde sprookjd tocht in 2002 houdt Toneelverenl ging Ernst Humor op zondag 2j| juli haar tweede sprookjestoclilP Tijdens de wandeling door hejl bos voeren de leden van d(l toneelvereniging - en vele vrijwil ligers- verschillende sprookjest» ferelen uit. Onderweg krijgen alle kindereÖO 0 een verrassing en er is voor iedeiïori een een bekertje ranja. Bij d$ion inschrijving ontvangen de deelnehian mers een formulier met vragefan over de sprookjes. Onder allpoir goed ingevulde formulieren woijeeft den enkele prijzen verloot. DJist prijswinnaars krijgen persoonlijke sj bericht. fori Steg Van 11.00 tot 14.00 uur kan efaltvi worden ingeschreven, aan heflegt einde van de Bosweg in Swolgen.rqx Kinderen van 0 t/m 2 jaar betoog len geen entree en van 3 t/m 30(1200: jaar is de entree 1,50 euro. Kijkuit ook op www,swolgen.com. I PEEL EN MAAS Dertig jaar geleden stond Meerio op de kaart van de popmuziek De tijd vliegt. Dat ervaren de vijftigers van vandaag als ze terugdenken aan het legend arische Midsummer-pop-festi- val in Meerio. Omdat het deze maand precies dertig jaar gelê- den is dat het doek viel voor dit spraakmakende muziek feest van het Meerlose jonge rencentrum Merlin blikt Peel en Maas nog eens terug. Met een korte beschrijving, een overzicht van de groepen die optraden en unieke foto's. Begin jaren zeventig stond Meerio immers stevig op de kaart van de popmuziek in Nederland. Het Midsummer-pop-festival -drie dagen en nachten aan een stuk muziek op het terrein van de plaatselijke ruitervereniging Rijdt met Beleid- was een begrip. De organisatie was in handen van de Stichting Jongeren Beweging Meerio, beter bekend als jonge rencentrum Merlin. Een centrum dat na dertig jaar nog steeds staat als een huis. Het affiche sprak én spreekt nog steeds tot de verbeel ding: Genesis, Colin Blunstone, Nico van de The Velvet Underg round, Argent, Focus, CCC ine en Shakin Stevens and the Sunset zijn klinkende namen. De sfeer van weleer herleefde begin dit jaar dankzij Ll-televisie met het uitzenden van delen van de unieke film over destijds Nederlands mooiste en gezelligste popfestival. De superacht-beelden van de Midsummer-pop-festivals 1972 en 1974 werden gedurende twee weken uitgezonden. Honderden mensen reageerden bij Ll-televi sie en bij de maker van de film. Herinneringen werden opgehaald en nieuwe verhalen kwamen boven water. LI toonde vooral wat er op het festivalterrein en de camping gebeurde. Je zou het kunnen samenvatten: kleurrijke jongeren beleven in Meerio de ultieme vrij heid. Met voor noodgevallen een speciaal drugsteam van de Katho lieke Universiteit van Nijmegen achter de hand. Alle kranten schreven erover en stuurden ver slaggevers naar Meerio. Muziek bladen als OOR schreven lovende stukken over het festival, de muziek en de organisatie. Meerio stond ineens op de kaart. Duizen den jongeren uit het hele land togen af naar Meerio om voor de eerste keer van hun leven naar een meerdaags muziekfestival te gaan. Ze kwamen genieten van het Midsummerfeest, de muziek, de nachten en de ongedwongen sfeer. Vrijheid, blijheid! EEN PAAR CIJFERS Een paar cijfers: het eerste Mid- summer-popfestival in 1970 werd bezocht door tweeduizend bezoe kers, het tweede door driedui zend en het derde door vierdui zend. Het laatste festival in 1974 trok meer dan vijfduizend bezoe kers. Twee keer werd het festival geteisterd door noodweer. Storm, onweer en regen. Veel regen! In 1972 werd besloten om tijdens het festival een 10.000 m2 grote tent van Neptunus Kessel te plaat sen op het terrein om het publiek op het terrein te houden. In de hele regio was bij de boerenbon den geen meter plastic meer te krijgen. Ekseption van Rick van der Linden kon niet optreden van wege het noodweer. Maar ondanks de regen bleef de sfeer en genoot iedereen onder de plas tic. Behalve de mensen van de organisatie: die liepen als verzo pen katers rond om alles te rege len. BORIS De vader van Idols-winnaar Boris Tilulaer, Gé Titülaer uit Venlo, was met zijn band Pat Cool in 1972 en 1973 een van de regio nale klanken op Misummer-pop. Aan het Meerlose Midsummer- pop-festival bewaart hij de mooi ste herinneringen. We laten hem zelf even aan het woord: "Midsummer was een festival met erg veel goede muziek en sfeer Met een aantal muzikale vrienden speelden we in onze symfonische rockformatie Pat Cool. Het was mijn eerste muziekproject. In 1972 stonden we in het nachtpro gramma geprogrammeerd -om vier uur optreden!- en in 1973 speelden we op het hoofdpodi um. Tijdens het nachtprogramma speelden we bij het krieken van de dag ons eigen nummer Daybre ak. Dat nummer heb ik geschre ven en gecomponeerd. De jon gens van Focus -Thijs van Leer, Jan Akkermans e.a.- stonden te lui steren en complimenteerden ons. Een uurtje later stonden wij bij het hoofdpodium te kijken en te luisteren naar Focus, 's Morgens- vroeg om vijf uur, de zon kwam net op, speelden zij Hocus Pocus. Een moment van het Midsummer- pop-festival dat niemand meer vergeet. Het optreden in 1973 werd destijds live uitgezonden door de ROZ, de voorloper van LIHelaas heb ik van het Midsum- mer-pop geen geluidsbanden meer. Met Pat Cool speelden we later in De Doelen, Paradiso Amsterdam en op andere grote festival. Maar Midsummer blijft ik me altijd herinneren. Om die redenn hebben we bij gelegen heid van ons jubileum enkele jaren geleden nog een keer een concert gegeven in jongerencen trum Merlin, de organisatie van Midsummerpop." ALLE BANDS OP EEN RIJ 10 en 11 juli 1971: CCC inc., Bobbeys Children, Focus, Mailer Mackenzie Band, Cobra, Livin'Blues. Jug Session, Blue Planet, Heat, Back Ground, Cotnic Novel, Presentatie: dj's van sociëteit Merlin 7, 8 en 9 juli 1972: Nebula, Alquin, Solution, Q65, Earth&Fire, Genesis, Livin"Blues. Focus, Bintangs, Super Sister, Rob Hoeke grouip, Ekseption, Bin tangs. Pat Cool. Joost NuislI, Dimitri van Toren, Down Side Presentatie: Avro's Toppop Antoni Parker 13, 14 en 15 juli 1973: Colin Blunstone (Eng), Argent (Eng), Skakin Stevens and the sunsets (End), Trapeze (Enf+VS), Niceo (ex-Vulvet Underground. Eng) Altantis (Did), CCC inc, Dizzy Mans Band, Decennium, Fungus. Joost NuislI, Pat Cool, Pantheon, Rob Hoeke en Super Sister. Presentatie: FelLx Meurders 19. 20 en 21 juli 1974: Third Eye, Finch, Shakin Ste vens and the Sunsets, Joan Arma- trading, Fairport Convention and Sandy Denny, Soft Machine, Fire, Moonstone. Stackridge, Solution, Livin'Blues,Hypnose, Casablanca, Brinsley Schwarz and Dave Edmunds, Hustler, Hot Chocolate, Tim Hardin, Soft Machine, Kevin Ayers and Friends, Noud Arts en Sikkens Presentatie: FelLx Meurders Bron: Jongerencentrum Merlin, Meerio De Limburgse regionale omroep LI televisie is van plan om de twee historische uitzendin gen van het legendarische Mid summer-pop-festival Meerio te gaan herhalen. LI tv maakte naar aanleiding van de oude super acht filmbeelden een complicatie voor twee uitzendingen en lardeerde dat met gesprekken met enkele organisatoren van toen Kart Dit- trich en René Poels. De uitzendin gen hebben de harten bij veel vijf tigers harder doen kloppen. Zowel in Meerio als bij LI televi sie in Maastricht kwamen honder den reacties binnen van mensen die enorm hebben genoten van de beelden en er zijn op veel plat- sen weer herinneringen opge haald. Fred Cammaert, de eindre dacteur van het populaire televisieprogramma Tijd voor Toen laat weten dat hij van plan is om Midsummer-pop-festival vol gend voorjaar of zomer weer wil herhalen. Over de juiste tijdstip pen kan hij nog geen mededelin gen doen. We houden u op de hoogte. De redactie van weekblad Peel en Maas roept lezers op die des tijds het Midsummer-pop in Meer io hebben meegemaakt (als vrij williger of bezoeker), of er niet heen mochten van thuis, herinne ringen op te schrijven en deze naaf de redactie te sturen. Van de inzendingen maakt de redactie een collage die in een van de komende edities wordt geplaatst. Uw inzendingen kunnen gestuurd worden naar: redactie@vanden- munckhof.nl of Peel en Maas, Grotestraat 68, 5801 BH Venray. Op zaterdag 24 juli organiseert het St. Antonius Abt Gilde in Blit terswijck wederom zijn traditio nele kermisschietwedstrijden. De wedstrijdteams bestaan uit tweet allen en viertallen korps Deel name is voor iedereen vanaf 12 jaar mogelijk. De korpsen bestaan uit vrienden, kennissen, families, buurten, verenigingen, bedrijven etc. De kosten voor dit onderdeel bedragen 7,50 euro per korps (inclusief patronen). De kosten voor de tweetallen bedragen 1,25 euro per tweetal inclusief patro nen). De wedstrijden beginnen om 15.00 uur. Voor een natje en een droogje wordt gezorgd. Tevens kunnen belangstellenden deelnemen aan het puistschieten. Inschrijven op het onderdeel viertallen kan tot 14.45 uur op schutsweide De Mars, gelegen aan de Maasweg in Blitterswijck, Tweetallen kunnen zich inschrij ven vanaf 15.00 uur. Er zal als eer ste geschoten worden met viertal len vanaf 15.00 uur. De gemeente Meerlo-Wanssum gaat het gemeentehuis beter beveiligen tegen inbraak. Dit doet zij op verzoek van de verzeke ringsmaatschappij, die hieraan strengere eisen stelt. De werk zaamheden bestaan uit het uit breiden van de alarminstallatie en het plaatsen van extra sloten op ramen. Chubb lips beveiligingen en Blitta voeren de werkzaamhe den uit. De kosten, 5.896 euro, komen ten laste van de voorzie ning onderhoud en 4 inrichting gemeentehuis. Donderdag 22 juli 2004 - Pagina

Peel en Maas | 2004 | | pagina 10