Muzikaal spektakel barst weer los Ingezonden Een werelds slaapidee Fotokiosk Chris 1 uur foto's Hannes viert eerste lustrum Opening InterMakelaars Venray Een minuut gratis winkelen bij DA Certificaten- uitgereikt Programma Venray Muzikaal Totaal Vinkenslag Platgeslagen plattelanders PEEL EN MAAS Donderdag 15 juli 2004 - Pagina 9 Vrijdag 16 juli is het weer zo ver en staat het centrum van 'Venray in het teken van gezellig heid met veel live muziek, lekker •winkelen en een heerlijk terrasje pikken. "Venray Muzikaal Totaal" afgekort VMT is de naam van deze ;typisch Venrayse activiteit. Dit jaar is alweer de 8e editie. VMT is in de loop der jaren een festijn l geworden dat in de verre omtrek haar bekendheid heeft gekregen. Muzikanten uit de hele regio mel den zich aan en het publiek komt uit alle windrichtingen. Ook dit jaar hebben diverse bands en muzikanten zich weer aangemeld. Op het Schouwburgplein geeft het Seniorenorkest de aftrap voor Venray Muzikaal Totaal. De naam zegt het al; een orkest met voor namelijk oudere muzikanten uit Venray en omgeving. Verder zul len op de twee podia op dit plein onder andere Luna, Ondiep en Muziekvereniging de Peelklank optreden. Het programma op de Grote Markt begint om 16.30 uur met een Miniplaybackshow. Diverse jongens en meisjes zullen hun kunnen laten zien, tijdens een spectaculair optreden. Vervolgens is het de beurt aan Que?. Deze band brengt swingende pop en rock covers ten gehore. Na dit optreden vindt de prijsuitreiking van de miniplaybackshow plaats. Op het programma voor de Grote Markt staan onder andere nog de Sjanellekes en de Bloeiende Raman as. Ook in winkelcentrum de Bleek vinden een aantal optredens plaats, waaronder van de Big Band Close Formation. Zij bren gen een groot aantal nummers ten gehore dat door de dirigent in een nieuw jasje zijn gestoken, waar door er een geheel eigen sound is te horen. En op de hoek bij café d'n Engel zingt het koor Happy Sound en is het tromgeroffel van Drumband St. Catharina uit Leunen te horen. En of dat nog niet alles is spelen bij Café De Tijd de bands Reflexy en Zenzation en wordt bij Café 't Podium de avond gevuld door onder andere de optredens van Jellygoose en The Excessum. Uiteraard zijn deze avond de winkels in het centrum,van Venray weer open tot 23-00 uur. In tal v1an winkels kunt u (ftofite ren van de diverse twee=een aan biedingen. (wijzigingen voorbehouden) Schouwburgplein Pleinmanager Peter Kerstjens Presentatie Edgar v. Kessel tijdstip Artiesten 18.00 - 18.50 Seniorenorkest 18.50 - 19.30 Drumband St. Catharina 19.30 - 20.00 Enjoy together 20.00 - 20.45 Muziekvereniging de Peelklank 20.45-21.45 Ondiep 21.45-22.30 luna 22.30 - 23,30 Harry en de Rest 23.30 - 01.00 Die Rosentaler Joekskapellen Contactpersoon Bart van Dijk De joekskapellen spelen verspreid door het centum tijdstip Artiesten 19.00-21.00 De Baetere Helft 19.00 - 21.00 LangZök 19.00 - 21.00 Van Toeté noch Blaoze 21.00-23.00 NoeëtZat Grote Markt Pleinmanager Presentatie tijdstip 16.30-19.00 19.00-19.45 19.45-20.00 20.00 - 20.45 20.45-2130 21.30-22.15 22.15-22.45 22.45 - 23.30 23.30 - 23.50 23.50- 01.00 De Tijd Ray Bradley Sjang Vollenberg Artiesten Mini playback show Quei Prijsuitreiking mini playback show Die Frolichen Rübensammler Heger Walter Band De Bloeiende Ramanas Marcello Schattenkerk W.I.O.O.N. Sjanellekes Blues-U-Hate-2-Lose Contactpersoon Bart van Dijk tijdstip artiesten 21.30-2230 Zenzation 23.00 - 24.00 Reflexy In Den Engel Contactpersoon tijdstip 19.30-20.00 20.00 - 20.45 21.00-21.30 22.00-23.00 't Podium Pleinmanager tijdstip 20.00-21.15 2T.15 22.30 22.30 - 23.45 23.45-01.00 Leonie Cals artiesten Happy Sound Awedassi Malanii Muziekmakereej "Blaos urn op" Leo Goumans artiesten The Excessum Pilot Flame Jellygoose Day after Day De Bleek Toon van Osch Mathieu Emonts artiesten NoeëtTuus Limburgse Harmonica Vrienden Apache Tear Awedassi Ca Va Korte intermetzo van Awedassi Close Formation In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te kor ten, De lengte van de brieven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Burgerjaarverslag Burgers, boeren en buitenlui, beste medeburgers van Venray, Vanwege het (eerder genoem de: Peel en Maas van 8 juli 2004) uitblijven van het aanbieden van het "Burgerjaarverslag 2003" door de burgemeester aan de gemeen teraad van Venray het volgende. Na een klacht over de zwakke (dienstverlening op dit punt, en navraag daarover, het dan tenmin ste op de gemeentelijke website te plaatsen, kan ik u mededelen: sinds 30 juni 2004 wordt het Burgerjaarverslag 2003 in digitale vorm aldaar (www.venray.nl) aan geboden. Komt dat zien, komt dat zien! Oh, waar vraagt U? Want, niet aangekondigd op de website zelf. Op www.venray.nl dus, (Home/Bestuur Organisatie/ College van B en W) '"Burgerjaarverslag 2003". Ook via 'de zoekfunctie: Burgerjaarverslag, op te vragen. Toegezegd is boven dien dat aan het volgende "Burgerjaarverslag" meer aandacht eal worden besteed. De meeste gemeenten - zo lees ik in een arti kel van SGBO, (het onderzoeks- en adviesbureau van de VNG) - iattendeert men burgers actief op het burgerjaarverslag via de lokale ikrant. Over het algemeen is het j verslag op te halen op de website en in te zien op het gemeente- piuis. Ook een huis-aan-huis ver spreiding behoort tot de mogelijk heden. Kijk, dat noem ik nog eens dienstverlening". Een tegenvaller in de Venrayse situatie is dat men het "bespreken met de burger" jjran het verslag achterwege tracht ite laten, en zelfs zo geruisloos inogelijk wil laten passeren. Zo ees ik in datzelfde artikel: 'Burgers worden wel betrokken tij het bespreken van de definitie ve versie". Nou, in Venray dan toch weer niet. Daar is, mij in elk ïevalniets van bekend. Dualisme is gericht op het ver- Jeteren van de lokale democratie cn impliceert interactieve beleids vorming, breng ik u even in herin nering. Iets anders is dan, dat het (tegen de regels in) ook niet in de gemeenteraad besproken is. Een kans om de dienstverlening en/of klachtenafhandeling te voorzien van nieuwe kaders laten onze volksvertegenwoordigers daar door volkomen onbenut. Tenminste worden wij (burgers) onkundig gehouden. Ik hoop daarom met u, dat Burgerjaarverslag 2003, dan ook maar eens (gezamenlijk) door te nemen. Want, er liggen, omdat het nog niet in de gemeenteraad is besproken, nog steeds kansen nieuwe voorwaarden te stellen aan het volgende "Burgerjaarverslag" met de daar aan verbonden doelstellingen. Henk Elegeert, Venray Ik wil graag reageren op het artikel met de titel 'Vinkenslag' in Peel en Maas van 17 juni. In dit artikel hebben mevrouw Ariaens en mevrouw Boots hun onvrede weergegeven over het aanzicht in de buurt Witzand. Dit artikel bevat een aantal onjuistheden waardoor ik ten onrechte in een kwaad daglicht ben gesteld. Deze onjuistheden wil ik graag recht trekken. Ten eerste denken mevrouw Ariaens en mevrouw Boots dat ik geen vergunning heb voor mijn uitrit. Ik heb wel dege lijk een vergunning voor genoem de uitrit en wel twintig jaar gele den d.d. 10 oktober 1994 onder kenmerk 8408654, ondertekend door Ir. W.M. Grootjans. Een kopie van de vergunning is reeds verspreid. Ten tweede is de uitrit 20 jaar geleden aangelegd in over leg met dhr. H. van Dijk van de gemeente Venray op 19 oktober 1984. Op de plaats waar de uitrit is aangelegd hebben nooit bomen gestaan, derhalve is niets gekapt. Tevens verklaar ik hierbij dat er pertinent nooit vooraf contact is geweest met deze dames over dit probleem. Dit is iets wat ik zeer betreur omdat in dat geval ik meteen een aantal misverstanden uit de wereld had kunnen helpen. Ik vind het erg vervelend dat door deze onjuiste berichtgeving mijn eer en goede naam te grabbel wordt gegooid. Jo Michiels, Venray Geprikkeld door de nodige kri tiek slaat onze burgemeester Jos Waals de laatste tijd hardhandig om zich heen. Zo is zijn kritiek op de kerkdorpen verre van mals. Wat is het geval? Jarenlang zorgde het platteland met haar agrarische activiteiten voor de meest uiteen lopende technische en economi sche vernieuwingen. De dorpen floreerden als nooit tevoren. Door toenemende bureaucratisering en de hierdoor ontstane kapitaalver nietiging werden talloze agrari sche bedrijven en hun toeleveran ciers genoodzaakt hun deuren te sluiten. De bureaucratisering maakte ook het bouwen in de nabijheid van agrarische bedrij ven nagenoeg onmogelijk. Met name de dorpen in noord- Limburg en zuidoost-Brabant wer den hierdoor zwaar getroffen. Dit kwam de expansiedriftige burge meesters en wethouders goed van pas en gaf hen volop de gelegen heid hun eens zo pittoreske ste den in hoog tempo op te blazen tot eentonige en zielloze intensie ve mcnsenhouderijen, met alle problemen van dien. En mag er al, zoals bij ons in Leunen, gebouwd worden, dan gebeurt dit zo mas saal en eenzijdig, dat dit slechts minimaal voorziet in de plaatselij ke behoefte. Door dit beleid zijn niet alleen de sociale structuren van de dorpen maar ook die van de steden danig verstoord geraakt. Als het om woningbouw gaat weten onze bestuurders met hun immer terugkerende beloftes steeds weer het vertrouwen van de dorpelingen te schenden. Want zij kennen uiteindelijk maar 1 prioriteit: zoveel mogelijk geld verdienen aan nieuwbouwprojec ten! Geld bestemd voor de moder ne hoog opgeleide ambtenaren en hun in te huren adviseurs. Geld voor de instandhouding van hun alles uithollende bureaucratie. Kortzichtig als zij zijn zien zij niet dat de hardwerkende plattelander nog steeds voor hun broodnodige natje en droogje zorgen. In ruil hiervoor leveren zij uitsluitend onverteerbare kost en bakken vol ellende. De moderne mens is in de ogen van onze bestuurders ook niet meer geschikt om de handjes uit de mouwen te steken. Vandaar dat de plattelanders hun werkne mers uit het buitenland halen, alwaar de mensen nog niet besmet zijn met het watjesvirus. De plattelanders zijn de zeldzame restanten van de naoorlogse gene ratie die Nederland groot gemaakt heeft, maar voor wiens werk men tegenwoordig minachtend de neus ophaalt. Zij zullen, dankzij onze moderne bestuurders, weld ra in het curiositeitenmuseum worden bijgezet. De hetze tegen de plattelanders is een teken van onvermogen en uitsluitend inge geven door jaloezie over zoveel saamhorigheid en geldingsdrang. En ach, een beetje balorigheid hoort er nu eenmaal bij. Ook bij onze burgemeester als u het mij vraagt. Trouwens waar komt die door coffeeshops legaal te verko pen wiet in godshemelsnaam van daan? Leo Reintjes, Leunen Hannes Ik kan mij de tijd nog herinne ren dat de redactie van deze krant gevoerd werd door Wim van den Munckhof. Die schreef kritisch, objectief en opbouwend. Tijdens de installatie van de carnavals prins gaf onze burgemeester Peel en Maas dan wel de redactie een veeg uit de pan. Of dit terecht was laat ik in het midden, het was immers carnaval. Sinds dit tijd meen ik van jullie kant een ten dens van rancune te bespeuren. Ik neem de vrijheid om hier iets van te zeggen dat de redactie van jullie voorganger weinig tot niets heeft geleerd, want bijna elke week zoeken jullie een stok om mee terug te slaan. Het is naar mijn mening genoeg geweest. Of wil je straks onder Bandoetere als onderschrift plaatsen: 'ennen aer- men Hannes?' Menig Venraynaar weet wat dat betekent. Louis Truijen, Venray Uitreiking HEO-BE prijs Ieder jaar wordt door het College van Gecommitteerden van de Fontys Internationale Hogeschool Economie in Venlo tijdens de diploma-uitreiking de HEO-BE prijs uitgereikt voor het beste afstudeerverslag. Dit jaar ontvangt BE-studente Hanneke Versleijen de HEO-BE prijs. Het winnende afstudeerverslag heeft als titel Routekaart voor een managementinformatiesysteem, dé sleutel tot een ijzersterke onderneming en is uitgevoerd bij Van Enckevort Groothandel BV. De prijs is een oorkonde en een geldbedrag van 1.000,-. De HEO-BE prijs is dit jaar gespon sord door Rühl Haegens Molenaar accountants en belastingadviseurs met vestigingen in Venray, Nuenen en Boxmeer. Jade bv, producent van hoofd kussens en dekbedden, heeft een nieuw zomersloop op de markt gebracht. Het nieuwe zomersloop van Jade houdt het hoofd koel tij dens warme zomernachten. Het met katoenvulling gewatteerde kussensloop werkt uitstekend tegen transpiratie waardoor het hoofdkussen zomers minder warm aanvoelt en lekkerder en rustiger geslapen kan worden. "De afgelopen jaren zijn de zomers in Nederland warmer geworden en dat merken wij ook in bed. Bij deze nieuwe zomers loop is gebruik gemaakt van een katoenfleece dat in zomerdekbed- den al langere tijd wordt gebruikt. Dit sloop doe je om je hoofdkus sen en verbetert de vocht- en warmteregulatie. Hierdoor voelt je hoofdkussen minder warm aan", aldus Wichert Fikse, adjunct directeur van Jade bv. Het zomer sloop is het tweede product dat Jade op de markt brengt onder haar nieuwe lijn een Werelds slaapidee. Het zomersloop past om elk hoofdkussen en kan gewoon in de wasmachine wor den gewassen. Het zomersloop is verkrijgbaar bij Frans Lemmers Woninginrichting in Venray. Jade bv in Deventer ontwikkelt, produ ceert en levert onder eigen merk namen en private labels een breed scala hoofdkussens en dekbed den. Consumentgericht denken, productinnovatie en hoge kwali teitsnormen bezorgen het bedrijf een toonaangevende positie in de markt. Jade is opgericht in 1953. Er werken ongeveer 70 mensen. Bianca van Dijck mocht onlangs bij DA Drogisterij De Adelaar in Venray als winnares van de Beste Drogist actie één minuut gratis winkelen. Deze prijs werd wegge geven om te vieren dat DA voor de achtste keer op rij gekozen is tot de beste drogisterij van Nederland. Bianca kreeg een minuutje de tijd om haar winkel mandje met zoveel mogelijk pro ducten te vullen. Dat de consu ment DA de beste drogist van Nederland vindt, blijkt uit de resultaten in het Voorjaarsrapport van vakblad Elsevier Retail/GfK Panelservices. DA scoort als beste op het gebied van service en des kundigheid en laat tevens een ver betering zien in klantvoordeel, aldus het onderzoek. Het is voor de achtste keer op rij dat DA deze prijs in de wacht sleept. Op de foto een gelukkige winnares Bianca van Dijck samen met het DA-team. Onder het motto Klaar terwijl u wacht kunnen bezitters van digi tale fotocamera's huun opnamen nu snel en makkelijk laten printen bij Chris 1 uur foto's in Venray. Met de sinds kort in de winkel aanwezige Kodak Picture Maker zijn beelden vanuit geheugenkaar ten van digitale camera's moeite loos in te lezen en supersnel in fotokwaliteit te printen. Chris 1 uur foto's wil digitale camerabe- zitters hiermee een snellere en betere printservice aanbieden. "Uit marktonderzoek blijkt dat de meeste bezitters van digitale camera's dezelfde hoge kwaliteit foto's willen als ze met hun film rolletje gewend waren, maar dan zonder rompslomp en de teleur stellende beeldkwaliteit van som mige thuisprinters", zegt eigenaar Chris van Glabbeek van Chris 1 uur foto's. "Door de geavanceerde Kodak technologie in de foto kiosk wordt elke digitale opname in optimale kwaliteit geprint: haarscherp en in levendige Kodak kleuren. Het inlezen van de geheugenkaarten en het maken van de afdrukken gaat zo snel, dat je er op kunt wachten." De Kodak kiosk is het beste product dat in dit marktsegment wordt aangebo den: de afdrukkwaliteit is subliem en de software is zeer gebruiks vriendelijk en voor iedereen mak kelijk te bedienen. Kortom: kwali teit én snelheid die je bij Chris 1 uur fotoservice mag verwachten. e-mail: redactie® vandenmunckhof.nl PEEL EN MAAS In het weekend van zaterdag 17 en zondag 18 juli wordt het eerste lustrum van café Hannes in Overloon gevierd. Het is alweer vijf jaar geleden dat Adrie van Benschop in dit dorp zijn horeca zaak opende. Overloon is een bruisend dorp in Brabant waar veel ondernemers gevestigd zijn. De horeca is ruim vertegenwoor digd. Café Hannes heeft een dui delijke plek als bruin dorpscafé waar iedereen welkom is. Vooral de oudere jeugd komt er om zijn verhaal te doen of te genieten van een goed glas (speciaal) bier in een sfeervolle omgeving. Café Hannes is ook de thuishaven van verschillende verenigingen als OGO en Sport Overdag, de biljart clubs, en de eigen voetbalclub van veteranen. Er wordt veel dart gespeeld en elke dag wordt er wel een kaartje gelegd. Een kroeg is er natuurlijk ook om te feesten. Achter het café ligt een tuin in Engelse sfeer waar de mogelijk heid voor barbecue feesten aan wezig is. Een gedeelte van het ter ras is overdekt en de vijver bepaald mede de sfeer van dit ter ras. Het terras voor het café is, ook voor de toeristen, een gelief de plek bij mooi weer. Incidenteel is er live muziek en natuurlijk zingt de kastelein zelf eigen nummers met de carnaval. Kortom een café met zijn eigen karakter waar weinig aan zal ver anderen. Tijdens de festiviteiten ter gelegenheid van het eerste lus trum staan muzikanten van Adrie kijkt nu al vooruit naar komend weekend als zijn café het eerste lustrum viert Overloon centraal in het program ma. Op zaterdag 17 juli begint Tutti Solo om 21.00 uur met een optreden. Tachtig procent van.de muzikanten is afkomstig uit Overloon. Covers van bekende grootheden, van rock en roll naar blues, in een eigen jasje. Aansluiten zal de band Luna uit Venray spelen. Ze waren al ver schillende keren te gast in het café met veel succes. Uitsluitend eigen werk uit zeer uiteenlopen de stijlen van de muziek. Een pal let van muzikanten, soms mystiek en vreemd, maar met herkenbare linken naar Neil Young, Vaya Con Dios en Dr. John. Op zondag om 12.00 uur beginnen de Freunde Echo met het koffieconcert. De koffie is die middag voor rekening van Adrie. Deze Overloonse kapel is gegroeid en momenteel staan ze op een hoog niveau. Vanaf 14.30 uur is het de beurt aan Lóns talent. Tontje de Sneier heeft vele Overloonse muzikanten bereid gevonden mee te doen aan deze happening. Een zeer verrassende middag met uiteenlopende muziek. Kortom een middag die je niet mag missen. De entree is beide dagen gratis. Tijdens de ker mis heeft Adrie ook weer gezorgd voor vijf dagen live muziek. Dit gevarieerde programma gaat rond de derde zondag van augustus plaats vinden. Tijdens een feestelijke afsluiting van het cursusjaar 2003/2004 kre gen ruim 100 cursisten van Gilde Opleidingen - unit Educatie hun certificaten uitgereikt. De uitrei king vond plaats op de locatie Kruitweg in Venray. In een feeste lijk versierd Open Leer Centrum ontvingen de cursisten persoon lijk hun resultaten van de mento ren. De deelnemers ontvingen deze voor deelname aan de cur sussen Alfabetisering, Nederlands als tweede taal. Engels en digitale vaardigheden. Na het officiële gedeelte was er gelegenheid tot een gezellig samenzijn. De buiten landse cursisten hadden voor een waar culinair festijn gezorgd met hapjes uit het land van herkomst waarvan iedereen, autochtoon en allochtoon, genoot. De aanwezig heid van vertegenwoordigers van de gemeente werd zeer op prijs gesteld. Gilde Opleidingen Educatie biedt ook in het nieuwe school jaar 2004/2005 cursussen aan voor allochtonen en autochtonen. Zij leiden mensen op in de Nederlandse taal, van alfabetise ring tot voorbereiding op een stu die aan een hogeschool of univer siteit. Behalve de Nederlandse taal kan men ook de tekenvaardigheid ophalen en Engels leren. Tevens verzorgen zij computercursussen voor zowel bedrijven als particu lieren. Deze lessen voorzien in een grote behoefte bij zowel jong als oud. Het onderwijs kenmerkt zich door onderwijs op maat, goede begeleiding en persoonlij ke aandacht. InterMakelaars met vestigingen in Horst, Helden - Panningen en Heerlen, heeft op 1 juli een tweet al nieuwe vestigingen geopend, een vestiging in Reuver en een in Venray. Verder zijn er nog plan nen om op 1 augustus een vesti ging in Landgraaf te openen. Het totaal aantal vestigingen komt hiermee op zes en InterMakelaars bestrijkt met de nieuwe uitbrei dingen nu de gehele provincie Limburg. Hun slogan, kwaliteit die indruk maakt, zal ook op de nieuwe vestiging in Venray de werkwijze gaan aangeven. Op het kantoor zal naast de makelaardij ook de afdeling Vastgoed-manage- ment gaan opereren Aan deze afdeling zijn Marian Strijbos, Sanne Erps en Paul Bruijnen ver bonden. Zij verzorgen voor een groot aantal Verenigingen van Eigenaren (appartementen) de administratie en het beheer. Ook in Venray hebben zij een aantal complexen in beheer (waaronder de Laterije). "Maar ook apparte mentseigenaren die nu nog zelf het beheer voeren, zijn bij ons van harte welkom voor meer informatie", aldus Sanne Erps. Als vestigingsmanager is Bart van den Berg, zelf beëdigd en gecertifi ceerd makelaar-taxateur, aan het kantoor verbonden. Hij krijgt naast de vestiging in Horst nu ook de leiding over de vestiging in Venray. Hij wordt bijgestaan door, eveneens gecertificeerd makelaar-taxateur, Dennis Holthuijsen, die mede ook vanuit de vestiging in Horst werkzaam is. "In Venray zijn we al langer werkzaam, maar dan vanuit de vestiging in Horst", vertelt Van den Berg. "We merkten dat onze klanten behoefte hebben aan een kantoor dichter bij huis. Verder diende de afdeling Vastgoed management opnieuw gehuisvest te worden. Daarom zijn we nu dus ook in Venray gevestigd met een kantoor op de markt." "We hebben bewust gezocht naar een locatie die centraal gelegen was in Venray en waar de klant ons weet te vinden. De Venrayse Paters- straat, die inmiddels al omge doopt was tn 'makelaarslaan', was dan ook een logische keuze, op deze manier kunnen we elkaar versterken", aldus Van den Berg. Op vrijdag 23 juli houdt InterMakelaars een open huis U bent dan van harte welkom op de Patersstraat 21 tussen 16:00 uur en 19:00 uur. InterMakelaars Venray, Patersstraat 21, 5801 AT Venray, 0478-516605.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 9