OTTO o giant Fietsvierdaagse Venray in de startblokken UUUaCDTML WONENflcmpofr Processierups tart fietsvierdaagse Gokken voor het goede SOS-doel Begunstigers Fietsvierdaagse Venray Daagse Venray PEUGEOT de COMFORTABEL van den munckhoff (Nabuurs i DAGBLAD 91 LIMBURGER UITZEND KRACHT Inschrijfadressen Fietsvierdaagse Venray op Kabelkrant Gegevens PEEL EN MAAS Donderdag 15 juli 2004 - Pagina 20 ^aokz ijm Rabobank AUTOBEDRIJVEN Uw partner voor autozaken UW BAND MET DE REGIO. BICYCLES De gemeente Venray waarschuwt de deelnemers aan de fietsvier- iaagse in Venray, die dinsdag van start gaat, zich te beschermen tegen Ie eikenprocessierups, door lange mouwen en een petje te dragen. Dit voorkomt irritatie", legt wethouder Driessen uit. "We doen er alles an om de rups te bestrijden, maar het beestje komt in meer dan tach- ig straten voor. En helaas ook op wegen die op de routes van de fiets- ierdaagse liggen." De gemeente heeft een lijst met locaties waar de rupsen actief zijn ip internet gezet (www.venray.nl). De Fietsvierdaagse Venray :n de Stichting )ntwikkelingssamenwerking SOS) Meerlo-Wanssum wer- ten dit jaar samen. Tijdens de iets vierdaagse mogen de vrij- viUigers van SOS Meerlo- Vanssum in sporthal de Vetteling namelijk de grote ombola houden ten behoeve ran hun kinderproject in de Chileense stad Chilian. In dat ehuis worden verstoten kin leren opgevangen. De afgelo- >en twintig jaar zijn uit dit ehuis ook kinderen geadop- eerd door families uit Noord- imburg. "We hebben gekozen voor deze >rganisatie in Meerlo-Wanssum )pdat die al tien jaar hard aan de veg timmert, veel mensen heeft >ereikt en altijd uitstekende pro- ecten steunt", legt voorzitter Jan Creutz van Fietsvierdaagse Venray lit. SOS Meerlo-Wanssum is ook )lij dat de fietsvierdaagse haar organisatie heeft aangewezen voor de opbrengt van de tombola. "Bewustwording staat bij ons altijd hoog in het vaandel maar zo nu en niet moet er ook geld in het laatje komen om de projecten daadwerkelijk te kunnen steu nen", zegt penningmeester Chris Cuppen van SOS Meerlo- Wanssum. Na elke sportieve dagtocht keren de fietsers van de Fietsvierdaagse terug in sporthal De Wetteling om daar onder het genot van een bakje koffie of fris even bij te praten over de dag. Tijdens dat bijpraten is er live muziek en elk jaar een grootse tombola voor een goed doel. De presentatie van deze tombola is jaarlijks in vertrouwde handen van Harrij Holtackers, Frits Basten en Herm Hoex. SOS Meerlo- Wanssum tekent dit jaar voor de prijzen die beschikbar zijn gesteld door ondernemers uit Meerlo- Wanssum, Horst en Venray. J kunt inschrijven bij: \AA/-Venray, yW-Arcen, yW-Bakel. \AA/-Bergen, yW-Boxmeer, yw-Deume, yW-Helden, yW-Horst, VW-Severium, yW-Sint Anthonis, yW-Venlo, Poels 2 Wieiers, De Duif, yissers, Alles onder een dak Henseniusplein 13 5801 BB Venray telefoon 0478 - 510505 Wal 26 5944 AW Arcen telefoon 077 - 4731247 Schoolstraat 6 5761 BV Bakel telefoon 0492 - 341643 Raadhuisstraat 4 5854 AX Bergen telefoon 0485 - 341922 De Raetsingel 1 5831 KC Boxmeer telefoon 0485 - 576665 Markt 2 5751 BE Deurne telefoon 0493 - 323655 Raadhuisplein 3a 5981 BA Panningen telefoon 077 - 3077459 Wilhelminaplein 10c 5961 ES Horst telefoon 077 - 3987604 Past. Vullinghsplein 14 5975 DJ Sevenum telefoon 077 - 4673765 De Merret 2 5845 DA Sint Anthonis telefoon 0485 - 383849 Koninginneplein 2 5911 KK Venlo telefoon 077 - 3543800 Eindstraat 12 5801 CR Venray telefoon 0478-581553 Herstraat 1a 5961 GJ Horst telefoon 077 - 3981561 Kasteellaan 11a 5855 AD Well telefoon 0478 - 501564 Op maandag 19 juli 2004 op de weekmarkt in Venray. Voor inlichtingen: Fietsvierdaagse Venray, Telefoon 0478 - 588660 of 588355. E-mail: info@fietsvierdaagse-venray.nl www.fietsvierdaagse-venray.nl Gecertificeerde 'verkeersregelaars' zorgen voor veilige oversteek Het bestuur van de Fietsvierdaagse Venray wenst iedereen vier fijne dagen toe. Het bestuur bestaat uit Jan Kreutz (voorzitter), Martien Manders (penningweester), Jan van Stelten (secretaris), Frans Gielen (materiaalman en routes), Anne Beuving (o.a. ver keersveiligheid) en Mathieu Kunen (pr en promotie). De Fietsvierdaagse Venray staat weer voor de deur. Van dinsdag 20 tot en met vrijdag 23 juli kunnen duizenden fietsliefhebbers uit binnen- en buitenland weer genieten van tal van fraaie routes die door de medewerkers van het pop ulaire evenement zijn uitge stippeld. Dit jaar leiden de routes naar en door Well, Sint Anthonis, Horst aan de Maas en het pittoreske plaatsje Helenaveen. De Wetteling is ook dit jaar weer het centrale start- en finishpunt. Dinsdag 20 juli om 9-00 uur gaat de fietsvierdaagse officieel van start met een ludieke ope ningshandeling op de par keerplaats bij de Venrayse sporthal. De fietsers kunnen dit jaar met een extra gerust hart op weg gaan. Want net als andere jaren staat de veiligheid van de deelne mers zowel bij het bestuur van de fietsvierdaagse als de circa 140 medewerkers die zich vrijwillig inzetten om het evenement glad jes te laten verlopen voorop. Onlangs mochten zo'n veertig 'verkeersregelaars' van de fiets vierdaagse - mensen die op de gevaarlijke punten onderweg zor gen voor een veilige oversteek van de fietsers- zelfs het certificaat Dagelijks met het laatste nieuws en vele actuele foto's 'verkeersregelaar' in ontvangst nemen. "Deze mensen hebben allemaal een opleiding gevolgd. Sinds kort is dit diploma bij wet verplicht. Niet iedereen mag het verkeer regelen bij grote evene menten. Daarvoor moet je een opleiding hebben gevolgd", ver telt bestuurslid en oud-politieman Anne Beuving. "Het is belangrijk dat er officiële verkeersregelaars zijn. Als die er niet zijn en er gebeurt een ongeluk dan kan de organisatie aansprakelijk worden gesteld. Het is belangrijk dat men sen zich bewust zijn van de geva ren die bij de oversteekplaatsen op de loer liggen. Zowel fietsers als verkeersbrigadiers. Hoe lang is de remweg van een naderende auto bijvoorbeeld? Wat is de vei ligste manier om fietsers over te laten steken? Zeker met zulke grote groepen fietsers hebben de verkeersregelaars een erg verant woordelijke taak." Het sportieve evenement beleeft dit jaar zijn twintigste edi tie, maar voor de achtste maal in 'eigen Venrays beheer' zoals voor zitterjan Kreutz dat altijd zo keu rig weet uit te drukken. "Nieuw dit jaar is dat de traditionele 25 km-route niet is uitgezet", zegt Kreutz. "De deelnemers kunnen deze editie 30, 45 of 60 kilometer fietsen. Door te kiezen voor 30 kilometer is het voor ons mogelijk om niet één maar twee halteplaat sen in de route op te nemen. Dit op verzoek van de fietsers zelf. Deze afstand wordt vaak gefietst door jeugdigen met hun ouders en/of grootouders. We zijn benieuwd hoe de mensen dit 'experiment' waarderen." Een klein 'probleem' voor de organisatie van de Venrayse fiets vierdaagse is dat dit jaar de schoolvakanties van de basisscho len nog niet begonnen zijn als het evenement begint. "Maar we zagen geen andere mogelijkheid omdat een week later de omge ving van sporthal De Wetteling bezet is met de vrachtauto's en caravans van de kermisklanten in verband met Venrayse kermis", legt pr-man Mathieu Kunen uit. ROUTES Het aantal voorinschrijvingen is vergelijkbaar met vorig jaar en loopt in de richting van de 2000. De Fietsvierdaagse Venray gaat van start op dinsdag 20 juli om 9 00 uur. De deelnemers fietsen deze eerste dag naar Well. De kern van Well ligt direct aan de Maas, waardoor de deelnemers een uniek zicht hebben op de rivier. Deze route leidt onder andere door het historische Maasheggengebied. Op de tweede dag, woensdag 21 juli, voert de route de fietsers naar het Brabantse land. Vanuit Venray wordt noordwaarts gefietst met als grote rustplaats Sint Anthonis. Op het karakteris tieke dorpsplein van Sint Anthonis kunnen de fietsers genieten van de echte Brabantse gastvrijheid. Leuke fototips tij dens deze tocht vormen de kud des Schotse Hooglanders en Kempische Heideschapen die de fietsliefhebbers in de bossen tegen kunnen komen. De derde dag, donderdag 22 juli, gaan de fietsers in zuidelijke richting naar Horst. De gemeente Horst aan de Maas kenmerkt zich door haar Limburgse gastvrijheid met een bourgondisch karakter. Het dorpsplein is net als vooraf gaande jaren keurig ingericht, zodat de fietsers op de vele teras sen even kunnen uitpuffen en zich, na het nuttigen van een hapje en een drankje, weer op kunnen laden voor de laatste kilo meters van de tocht. De vierde dag, vrijdag 23 juli, gaan de fiet sers in westelijke richting, naar Helenaveen. Tijdens deze rit kunnen de deel nemers onder meer genieten van prachtige natuur, karakteristieke ophaalbruggen en vele beekjes die in dit Peeldorp ontspringen en in de richting van de Maas stro men. In het Dorp Service Centrum van Helenaveen kunnen belang stellenden deze dag ook een repli ca van een Romeinse gouden helm, die in 1910 is gevonden. bezichtigen. De routes staan duidelijk beschreven en worden net als voorgaande jaren voorzien van pijlen. Bij pech onderweg staat een reparatieteam paraat om gedupeerden te helpen. GOED DOEL De Stichting Fietsvierdaagse Venray geeft traditioneel een goe- dedoelenstichting of -vereniging de gelegenheid haar kas een finan ciële injectie te geven met het Rad van Avontuur. Dit jaar staat de Stichting Ontwikkelings samenwerking Meerlo-Wanssum (SOS) centraal, die momenteel een project van een kindertehuis Hogar Esperanza (Huis van Hoop) steunt in de Chileense stad Chilian. Dagelijks draait het Rad van Avontuur voor het kinderte huis; de deelnemers kunnen zich gedurende de fietsvierdaagse in de speciale stand van SOS natuur lijk ook laten informeren over het project. Dinsdag 20 juli om precies 9.00 uur wordt de fietsvierdaagse geo pend door Jan Kreutz, voorzitter Stichting Fietsvierdaagse Venray, Victor Weijs, voorzitter Stichting CAI Venray en René Poels, voor zitter Stichting Ontwikkelings- samenwerking( SOS) Meerlo - Wanssum. Voor meer informatie over de fietsvierdaagse, tel: 588660 of 588355. Belangstellenden kunnen zich nog steeds aanmelden bij de VW-kantoren in de regio of bij de stand tijdens de Venrayse week markt op maandag 19 juli. Deelnemers kunnen vier, drie, twee of een dag meedoen aan de fietsvierdaagse. Meer info: www.fietsvierdaag- se-venray.nl Zo'n veertig medewerkers ont vingen onlangs een certificaat 'verkeersregelaarveiligheid staat hoog in bet vaandel bij de organisatie van de fietsvier daagse Atletiekvereniging Venray Twan Achten, Westerbeek Plus (Supermarkt Landweert Venray) Koenen Co Accountants, Venray Reisbureau Vice Versa Interstyling BV Gunhoek Groenvoorziening Oirlo Teil Me Venray Gebr. Thijssen, Merselo Flextronics Venray Gemeente Venray Bakkerij van Gassel Ysselsteyn Drabbels, Heide Verspreidingsburo Periodiek Venray ESG\Sportcafé de Wetteling Mark Tijssen Auto's Met dank aan: alle deelnemers alle vrijwillige medewerkers de regionale VW-kantoren de regionale politiekorpsen de gemeenten in de regio de EHBO-vrijwilligers 4 Peel en Maas en Kabelkrant Venray 4 de fietsreparateurs iedereen die op welke manier dan ook heeft bijgedragen aan de organisatie en het welslagen van de Fietsvierdaagse Venray Startplaats op 20, 21, 22 en 23 juli 2004: Sporthal 'De Wetteling', Sportpark 'de Wieën' Zuidsingel 2 Venray, tel. 0478 - 512577. Hier kunt u elke dag inschrijven. Vertrektijden: 30 km tussen 10.00 en 13.00 uur. 45 km tussen 9.00 en 12.00 uur. 60 km tussen 9.00 en 12.00 uur. Sluiting eindkontrole 17.00 uur Fietsenstalling: Sporthal 'De Wetteling', Sportpark 'de Wieën' Venray. Kosten 2,50 per dag of 6,00 per 4 dagen. Op maandag 19 juli kunt u uw fiets al brengen. De fietsenstalling is dan geopend van 14.00 uur tot 18.00 uur. Inschrijfgeld voor 4 dagen ongeacht de afstand: Kinderen tot 5 jaar onder geleide gratis Kinderen tot 13 jaar onder geleide 7,00 p.p Houders 65+pas €10,00 p.p Overigen €11,00 p.p Daginschrijving tot 5 jaar gratis Daginschrijving tot 13 jaar 1,50 p.p Overige daginschrijving 4,00 p.p Bij inschrijving en betaling vóór 20 juli 2004 krijgt u 2,00 korting per persoon (niet op daginschrijving). Slotmiddag: Op vrijdagmiddag 23 juli wordt de Fietsvier-daagse in Venray feestelijk afge sloten met onder andere een verloting van een fiets onder de voorinschrij vers (betaald vóór 20 juli). Hoe in te schrijven: Bij de inschrijfadressen kunt u het inschrijf-formulier inleveren en het bijbe horende bedrag voldoen. U ontvangt dan direct uw deelnemerskaart. Ook kunt u het inschrijfformulier opsturen naar Stichting Fietsvierdaagse Venray Postbus 270, 5800 Aö Venray en het bijbehorende bedrag overmaken op bankrekening 12.81.40,631 van de Fietsvierdaagse Venray. De deelnemerskaart wordt u dan per omgaande toegezonden. Fietsvierdaagse 2005: 26 t/m 29 juli 2005

Peel en Maas | 2004 | | pagina 20