Vakantie fotowedstrijd met prachtige prijzen Jubilarissen Raayland Het was een kwestie van geduld... 1 1 1 1 Flextronics Logistics in Venray breidt uit Winnaar cv-ketel bij Van Gemert Jolene Arts MBO- uitblinker 2004 KASTSYSTEMEN Horst Country- weekend "Funshoppen moet funmarkten worden" m mode centrum fisiiii# Tfetdltüi Jtr MMÊÈÈmm Niets! PEEL EN MAAS Donderdag 2004 - Pagina I ■MAATWERK IN Samenwerking Combi Dom Melskens en Peel en Maas Combi Dom Melskens en Nieuwsblad Peel en Maas heb ben, na het succes in de vorige vakantieperiode, ook dit jaar weer de handen in elkaar geslagen voor een fotowed strijd. Stuur uw leukste vakan tiefoto in en u maakt kans op een van de vier weekprijzen of de hoofdprijs, een digitale fotocamera ter waarde van maar liefst 399 euro. De welverdiende vakantie. De gelegenheid bij uitstek voor (hobby)fotografen om de klein- beeldcamera, de klik-klak weg werpcamera of de digitale camera in te pakken als de reis naar veelal zonnige oorden gaat. Turkije. Griekenland, de Spaanse stran den, Italië of Portugal, of toch de camping in Zuid-Frankrijk. Misschien wel overzee naar Amerika, Canada of Australië. Waar je ook bent, ieder (toeris tisch) plekje heeft zo zijn eigen charme. Tijdens de vakantie wor den de mooiste momenten op de gevoelige plaat vastgelegd. De kleine spruit van drie jaar die kopje ondergaat in de Adriatische zee, de tieners die na een wilde nacht door het bed zakken van hun niet al te sjofele low-budget hotel, de eerste kus van een vakantieliefde, of gewoon dat prachtige monument, die kerk met al haar pracht en praal. Vakantiefoto's zijn er te kust en te keur. De smaak verschilt, maar over een ding is iedereen het eens: het blijven tastbare herinne ringen aan een weekje strand, shoppen in London of Parijs, of genieten van de natuur in Bretagne, de Rocky Mountains of de safari in Afrika. Welnu, stuur uw allermooiste vakantiefoto in en ding mee naar de vier week prijzen en de hoofdprijs die door Combi Dom Melskens en Peel en Maas beschikbaar zijn gesteld. HOOFDPRIJS Wat kun je nu eigenlijk win nen? Bij deze wedstrijd horen natuurlijk leuke prijzen, beschik baar gesteld door Combi Dom Melskens en uitgeverij/boekhan del Van den Munckhof, beide in Venray. Er worden op vier don derdagen weekprijzen vergeven: namelijk op 12. 19 en 26 augustus en 2 september. De inzender van de mooiste foto krijgt een boeken- bon ter waarde van 12,50 euro, een gratis waardebon voor een felicitatie op de Kabelkrant Venray ter waarde van 12,50 euro en een gratis vergroting van uw vakantiefoto van Dom Melskens. Drie leuke prijzen dus voor de inzender van de beste foto. De vier week prijswinnaars dingen overigens, net als alle andere inzendingen, gewoon mee met de hoofdprijs die op donderdag 9 september bekend wordt gemaakt in Peel en Maas. De hoofdprijs bestaat uit een Canon Ixus met een waarde van maar liefst 399 euro. De weekprijzen worden beoor deeld door Theo Klabbers van Combi Dom Melskens. Voor de fantastische hoofdprijs maakt Theo Klabbers samen met redac teur/fotograaf Henk Lammen van Peel en Maas een keuze uit de ingezonden foto's. De foto's kunnen worden inge leverd bij Combi Dom Melskens aan de Schoolstraat of boekhandel Van den Munckhof BV aan de Grotestraat, beide in Venray. Uiteraard kunnen ook vakantie plaatjes die met een digitale came ra zijn gemaakt, meedingen naar de prijzen. Laat een afdruk maken die voldoet aan de voorwaarden van deze fotowedstrijd en ook u als 'digitale fotograaf kan meedin gen naar de prijzen. Spelregels: 1) De wedstrijd staat voor ieder een open, behalve voor medewer kers van Combi Dom Melskens en de firma Van den Munckhof BV uit Venray 2) De aangeleverde foto's moe ten minimaal 10x15 centimeter en maximaal 20x30 centimeter zijn. Dit geldt eveneens voor afdrukken van digitale foto's die een resolutie van minimaal 300 dpi dienen te hebben 3) De ingestuurde foto's dienen liggend te zijn 4) Je mag maximaal drie foto's inzenden. De inzendingen dienen eigen werk te zijn, de wedstrijdor ganisatie kan naderhand het origi neel opvragen ter controle. 5) Bij alle foto's dienen naam, adres, woonplaats en telefoon nummer zijn ingevuld 6) De uitslagen van de week prijzen staan op 12, 19 en 26 augustus en 2 september in Peel en Maas. De hoofdprijs wordt op 9 september bekendgemaakt 1954 was een historisch jaar voor het Limburgs dialectre pertoire. Voor het eerst waren grammofoonplaten te koop van Limburgstalige artiesten. Liefhebbers konden naar de muziekwinkel om 78-toeren- platen te kopen van Jo Erens en Harry Bordon. De eerste debuteerde met Limburg allein en Limburg mien land, de tweede met Wie schoeën ös Limburg is en 't Kapelke. Beiden werden er landelijk t>ekend mee. In 2004 kijkt stich ting Luistèrrijk^Limburg terug op een\ halve n ëbiiw populaire Limburgstalige muziek. Het pro ject HetNvas een kwestie van geduld omvat een box met drie cd's en een website over een halve eeuw dialectrepertoire. De projecttitel verwijst naar een roemrucht nummer van Rowwen Hèze, de bekendste representant van het genre. De geschiedenis van de Limburgstalige muziek is tot dus ver slecht en fragmentarisch beschreven. Zelfs de hoofdlijnen liggen niet vast. De stichting Luisterrijk Limburg heeft een onderzoekopdracht verstrekt om dit aspect van de cultuurhistorie goed in beeld te krijgen. Op basis daarvan zullen éénenvijftig num mers worden geselecteerd die ieder een jaar van de halve eeuw Limburgstalige muziek represen teren. Uitgebreide informatie over ieder jaar en de soloartiest of for matie die dat jaar vertegenwoor digt, zal samen met veel achter grondinformatie te vinden zijn op de website van stichting Luisterrijk Limburg (www.luister- rijklimburg.nl). Die formule van cd en ondersteunende website voor informatie heeft uitstekend gewerkt bij het eerste project dat de stichting vorig jaar heeft geïni tieerd over tekstdichter en zanger Harry Bordon. Voor de cd-box Het was een kwestie van geduld wordt zo veel mogelijk gezocht naar opna mes die onbereikbaar zijn voor het brede publiek. Te denken valt daarbij aan liedjes die niet staan op geluiddragers die in de Op vrijdag 16, zaterdag 17 en zondag 18 juli wordt het Fox Mountain Country Weekend gehouden op het prachtig gele gen evenemententerrein De Kasteelse Bossen aan het Peeldijkje in Horst a.d. Maas. Met een keur aan artiesten uit binnen- en buitenland, grote country- markt, twee houten dansvloeren, twee dj's en workshops belooft het misschien wel de grootste countryhappening te worden in deze regio. Met continu live optredens speelt het hoofdpro gramma zich af in de grote feest tent. Op het terrein buiten de tent is een tweede podium met dans vloer ingericht waar volop kan worden gedanst op muziek ver zorgd door een dj en waar tevens een aantal artiesten zullen optre den, Rondom dit alles is de gezel lige country-markt gesitueerd. Het programma wordt vrijdag om 20.00 uur geopend. Zaterdag en zondag begint het programma om 11.00 uur. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS handel zijn en aan live-uitvoerin gen. Tips van het publiek zijn overi gens van harte welkom en kun nen worden ingezonden naar het secretariaat van de stichting Luisterrijk Limburg: Wilhelminastraat 2, 5911 AZ Venlo. E-mailen kan ook en wel naar info@luisterrijklimburg.nl. Vanaf eind jaren zestig stond het Limburgs dialeetrepertoire op een laag pitje. Het grote succes van de Limburgse troubadours was voor bij. Het zou nog tot begin jaren tachtig duren voordat de Jansse Bage Band nationaal doorbrak met Sollicitere en daarmee zorgde voor een renaissance van het Limburgs dialectrepertoire. Vooral mensen die een goede sug gestie hebben uit deze periode van magerte worden uitgenodigd zich te melden. De presentatie van de bijzonde re cd-box met eraan gelinkt de website vindt plaats op 24 sep tember 2004 in de Stadsschouwburg van Sittard. Voor Sittard is gekozen omdat Jo Erens uit Sittard de eerste Limburgse artiest was die een grammofoonplaat in het dialect opnam en Toon Hermans en Frits Rademacher er werden geboren. Het zal een bijzondere avond wor den waarop veel van de liedjes van de cd-box zullen worden ver tolkt door de oorspronkelijke artiesten of door interpretatoren. Het symfonisch blaasorkest Symphonic Impulse onder leiding van Harry Vorselen begeleidt de artiesten tijdens deze unieke avond Het project Het was een kwes tie van geduld wordt mede mogelijk gemaakt dankzij steun van het VSB Fonds, het Prins Bernhard Cultuurfonds Limburg, de provincie Limburg en de stich ting Frederik Edmond Brand. 7) Weekwinnaars dingen ook mee naar de hoofdprijs 8) De prijzen zijn niet inwissel baar voor geld 9) Over de uitslag kan niet wor den gecorrespondeerd 10) De inzendtermijn loopt vanaf nu tot maandag 6 septem ber. 11) Inleveren kan bij Combi Dom Melskens aan de Schoolstraat of boekhandel Van den Munckhof aan de Grotestraat in Venray. 12) Inzenders geven toestem ming tot het plaatsen van hun vakantiefoto in Peel en Maas 13) Ingezonden foto's worden niet teruggestuurd 14) De organisatie betracht de grootste voorzichtigheid met het ingezonden materiaal, en kan niet aansprakelijk worden gesteld voor verlies of beschadiging, ongeacht de oorzaak. Jolene Arts uit Venray, leerlinge van het AOC in Horst van de afde ling Dierverzorging, is namens AOC Limburg uitgekozen als MBO-uitblinker van het jaar 2004. Op 3 september vindt in theater het Flint in Amersfoort de uitrei king van de prijs van de Landelijke Uitblinker 2004 plaats. Dit zal gebeuren door staatssecre taris Rutte vim het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen door het overhandigen van een sculptuur De motivatie om de Venrayse voor te dragen wordt door de opleiding als volgt omschreven: "Door haar positief-kritische instelling en enthousiasme vervult Jolene een stimulerende rol in haar groep, maar zorgde ze ook voor positieve prikkels bij de ont wikkeling van de nieuwe afdeling Dierverzorging en veterinaire ondersteuning. Door haar deelna me en voortrekkersrol in verschil lende projecten gaf dat ook aan haar medeleerlingen een stimu lans om zich in te zetten voor pro jecten als mini-onderneming en organisatie bedrijvendag. Jolene heeft tijdens haar vierjarige oplei ding er blijk van gegeven zich per soonlijk te willen ontwikkelen. Door actieve deelname en initia tieven bracht Jolene dat in de praktijk." Met name haar functioneren op het praktijkbedrijf, het Dolfinarium in Harderwijk, werd als zeer positief gewaardeerd. De praktijkopleider mevrouw Meerdijk omschreef haar functio neren als volgt: "Jolene had een hoog verantwoordelijkheidsge voel en toonde leidinggevend vermogen. Ze is accuraat en heeft een hoge affiniteit met de omgang met dieren. Naast doorzettings vermogen en een zeer flexibele instelling hield Jolene ook onder hoge werkdruk het hoofd koel. Het was een genot om Jolene op ons bedrijf te hebben." Jaarmarkt in een nieuw jasje Lekker markten en gezellig shoppen gaan al jaren hand in hand tijdens de traditionele jaarmarkt in Venray. Op maandag 19 juli is het weer zover. Dan staat het centrum van Venray in het teken van de jaarmarkt, die dit jaar een andere opzet kent. Natuurlijk: de marktkra men, winkels en terrassen zijn ook nu weer geopend. Nieuw is echter dat de markcommis sie in nauwe samenwerking met de gemeente Venray een groot standwerkersconcours op touw heeft gezet. Zo n veer tig bekende standwerkers uit het hele land komen speciaal voor de jaarmarkt naar hartje Venray om in de Grotestraat een breed scala aan artikelen op spraakmakende wijze aan te prijzen. Alle standwerkers die aan het concours meedoen, worden door een deskundige jury beoordeeld, Die jury bestaat uit 'marktwethou der' Jan Driessen, Peel en Maas redacteur Henk Lammen en een marktconsument. Aan de beste standwerker wordt om 16.00 uur een wisselbeker uitgereikt. "Met het standwerkersconcours willen we de jaarmarkt nog wat meer Ci oépfciimt Mooi de Mooiste Mode St. Lambertusplein 12 tel. 077-3986464 Modecentrum Frans Theelen ook in Roggel Boxtel Panningen en Geleen 'body' geven", zegt wethouder Jan Driessen. "Het moet een jaarlijks terugkerende activiteit van de jaarmarkt worden. Ook gaan we de circa zeventig kramen van de marktkooplieden op de Grote Markt, Heriseniusplein en Schouwburgplein bekijken op ori ginaliteit, gezellige uitstraling en sfeer." Natuurlijk zijn ook de 'stille kra men', de marktkooplui die altijd op de weekmarkt staan, weer van de partij, net als Mister X die waardebonnen uitdeelt. Daarnaast loop er een clown rond en is er een suikerspinkraam die gratis deze lekkernij verstrekt. Verder hebben de marktkooplui deze dag extra aanbiedingen voor de bezoekers van de jaarmarkt in petto en worden er kinderattrac ties (luchtkussen, draaimolen) in het Venrayse centrum opgesteld. Uiteraard openen ook de winke liers van Venray Centraal en de horeca-exploitanten in hartje Venray hun deuren om 10.00 uur 's morgens. De jaarmarkt duurt tot 17.00 uur.En weg is hij weer, want de klant wacht op verse vis en Zwarthoed is maar één keer per week op maandag in Venray. Verenigingen, instellingen of particulieren die informatie wil len over de plannen van de markt- commissie. of een optreden wil len verzorgen tijdens een weekmarkt, kunnen ideeën 's maandags aandragen bij de vis kraam van Jan Zwarthoed op het Henseniusplein,die dan met de marktcommissie en de gemeente besproken worden. - Slaapkamer - Kantoor - Woonkamer - Keuken Industriestaat 17a, 5961 PH HORST nffi Hoogveld tel. 077-3980889 Fax 077-3980890 WielHermkes K U K F. N - FN I N T F. Rl F. U R B 0 U W W f'<" V) Binnenkort stoppen mevrouw Gemma Vorst (docent Lichamelijke Opvoeding) en mevrouw Gerda Pennings- Coenders (docent Zorg Welzijn), twee gewaardeerde medewerkers van het Raayland College, met hun werkzaamheden in het onderwijs. Ook mevrouw Mimy Remmers-Adriaenssen, vele jaren een gerespecteerde collega, hetzij als docent hetzij als vrijwil ligster bij het ondersteunen van anderstalige leerlingen, zal stop pen met haar activiteiten. Na een lange loopbaan gaan zij genieten Wat gebeurt er als U niet adverteert PEEL EN MAAS van hun vrije tijd. leder van hen ,4 heeft zich vele jaren op een eigen. specifieke wijze ingezet voor leer- rij lingen en collega's. Op vrijdag 16 juli a.s. in de aula van het Raayland College ,j| (Leunseweg 6, 5802 CH Venray) biedt het Raayland College fami N lieleden, medewerkers en geno digden de gelegenheid om hun j dank voor inzet, betrokkenheid en collegialiteit over te brengen. De namen van de medewerkers v.l.n.r. zijn: Gemma Vorst, Mimv Remmers ^1 en Gerda Pennings Op een nieuwe locatie reali seert Flextronics Logistics een Product Completion Centre (PCC) voor een nieuwe opdracht gever, Hier worden nieuwe pro ducten afkomstig uit diverse werelddelen op basis van klanten orders geconfigureerd en gedistri bueerd. Het PCC combineert een hoog volume met een hoog service niveau in een sterk dynamische markt. Er gaat gewerkt worden in een twee ploegendienst (in het hoogseizoen in een drie ploegen dienst). De nieuwe activiteiten in Venray zijn uiteindelijk goed voor twee- tot driehonderd nieuwe banen. De nieuwe medewerkers gaan assemblagewerk, logistiek en distributiewerk doen. Het gaat om lager en middelbaar geschoold personeel. Tevens zijn er mogelijkheden op MBO- en HBO niveau, voor o.a. planners, warehouse supervisors, teamlei ders en administratief personeel. Manpower is mede verantwoor delijk voor de werving&selectie. Manpower zal per 1 juli fulltime inhouse gaan bij Flextronics Logistics om deze optimaal te kunnen bedienen. Vanuit de inhouse-vestiging zorgt Manpower dat elke afdeling bin nen Flextronics Logistics de juiste medewerker op de juiste plaats krijgt. Manpower is de grootste uitzendorganisatie ter wereld op het gebied van flexibele arbeid, Manpower helpt jaarlijks via ruim 3900 vestigingen in 61 landen meer dan 2 miljoen mensen en talloze opdrachtgevers aan arbeid,1 U bent van harte welkom ^bij Manpower op de Schoolstraat Ujii Venray. Ze willen u dan graag mèëf informatie verstrekken over alk openstaande vacatures. Ze zijn tevens bereikbaar via telefqpn 0478-510909 of venray. 181 @mgn power.nl. Alweer voor het tiende jaar op rij organiseerde Van Gemert Installatiegroep BV met vestigin gen in Overloon, Mill en Nederweert een cv ketelactie. In de maanden maart en april maak te iedereen die bij van Gemert een Nefit HR cv-ketel kocht kans om het apparaat gratis en voor niets te bemachtigen. Uit een groot aantal deelnemers trok nota ris Hendrikx uit Vierlingsbeek dit jaar de familie Ostrowski uit St- Hubert als gelukkige winnaar. "Onze oude cv ketel, nog zo'n ouderwets staand geval, maakte tijdens het opstarten zoveel herrie dat we het niet echt meer ver trouwden", aldus Ostrowski. Na een telefoontje naar van Gemert was de zaak snel geregeld. Stan Brouwers, de man die bij van Gemert de verkoop van cv ketels doet, had snel gezien wat er alle maal gebeuren moest en wat de kosten waren. Binnen een dag werd de nieuwe Nefit HR cv-ketel geplaatst. Meyrouw Ostrowski: "Hij bevalt tot pog toe prima. We hebben er niet meer naar om hoe ven kijken, en dat is precies wat wij nodig hebben. Bovendien springt deze nieuwe HR cv-ketel veel zuiniger om met gas. We zijn dan ook zeer benieuwd wat het uiteindelijk op onze gasrekening scheelt," Op de foto nemen cjc; heer en mevrouw Ostrowski ee'iij bosje bloemen in ontvangst vljn Stan Brouwers, technisch adVi^ seur bij Van Gemert

Peel en Maas | 2004 | | pagina 16