'Overnachten op een Frans kerhof' Me«Ho-Wanssunt Meerlonaar succesvol in kartrace Portugal Sinte Gewieërtraditie met processie in Meerlo Brandweer versterkt onderlinge band 'Rode auto irriteert Tienray' Grapje Rommelmarkt Blitterswijck In Swolgen wilde een nieuwe inwoner de dorps genoten kenbaar maken dal hij het niet eens is met de JO km-zone. .Hij vindt de timiet van 29 meer dan voldoende, laaf de knal 1 nu zaterdag 29 jaar zijn geworden. Toeval? j ZTZrTX'"'""'"" Z l p.s.. Ma rijn: prof if(aj !!J P»«P PEEL EN MAAS Dagboek van een voettocht (deel 3) Een achter een verkeersrem mer (asverspringer) op de Swolgenseweg in Tienray geparkeerde rode auto zorgt regelmatig voor gevaarlijke situaties. Tenminste, in de ogen van Frans van Rijswick. Het CDA-commissielid vroeg wethouder Derikx dinsdag avond in de commissie Ruimte om ter plaatse een parkeerver bod in te stellen om zo de grote irritatie onder de bur gers weg te nemen. Maar de wethouder was niet voor dit plan te porren. Om de uniformiteit in de gehele gemeen te te behouden is het volgens hem onmogelijk om bij de ene verkeersremmer wel een parkeer verbod in te stellen en bij een ver keersremmer op een andere plek niet. Dat komt de duidelijkheid voor de weggebruikers immers niet ten goede, zo stelde Derikx. "Als we al iets willen veranderen, dan moeten we naar alle asver- springers in onze gemeente kij ken. De situatie aan de Swolgen seweg is ook in de verkeerscommissie besproken, en ook met de politie. Er is niet geconstateerd dat het daar onvei liger is dan bij andere asversprin- gers in de gemeente. Als we op de Swolgenseweg een parkeerver bod instellen, moeten we dat overal doen. Maar ik weet niet of dat een goede insteek is. Als we overal tegen alle irritaties in het verkeer moeten optreden, heb ben we nog heel wat te doen." Van Rijswick vertelde de men sen gevraagd te hebben om hun auto op de oprit te zetten, maar zijn verzoek leverde weinig resul taat op. Nog steeds staat de auto hinderlijk in de weg en nog steeds irriteren veel mensen zich aan de situatie, aldus het commissielid, die de wethouder nog een keer probeerde te overtuigen. "Want die auto levert wel degelijk gevaar op." Wethouder Derikx zegde de commissieleden toe de situatie te bespreken met de gebiedsmentor van de politie. "Maar ik blijf zeg gen: het is lastig om parkeren op die plek te verbieden." Nieuws uit Meerlo- Wanssum en omgeving leest U in PEEL EN MAAS Donderdag 15 juli 2004 - Pagina Ifag] 'la. Eddy van Hoek teamgenoot Jan Lammers Het echtpaar Jan en Jana Bexkens uit Tienray is bezig aan een immense sponsor- voettocht naar het 2300 kilo meter verderop gelegen pel grimsoord Santiago de Compostela. De opbrengst van de spon soring gaat naar het kinderte huis Hogar Esperanza van SOS Meerlo-Wanssum. Speciaal voor het weekblad Peel en Maas houdt Jan een dagboek bij. Vandaag deel 3: Dag 20: St. Etienne-Sur Suippe - Reims (19 km) "Na afscheid te hebben geno men van de gastvrije Franse fami lie wandelen we richting Reims. Omdat Jana weer last heeft van haar scheenbeen doen het rustig aan. Onderweg passeren we een militair vliegveld waar veel staalja- gers stijgen en dalen en een onnoemlijke herrie veroorzaken. In Reims logeren we in een jeugd herberg na eerst de prachtige kathedraal te hebben bezocht. Veel gebrandschilderde ramen. Dag 21Reims -Trérail (33 km) Vandaag een prachtige route gelopen langs het canal de L'ais- ne, door wijngaarden en bossen. Onderweg regende het af en toe. In Trérail bleek de plaatselijke overnachtingplaats Gite de Rural te zijn gesloten. Op het dorps plein staan meer wandelaars op zoek naar een slaapplaats. Dan verschijnt madam Therese. Ze hoort van de andere wandelaars het verhaal en zegt dan dat ze mis schien wel ruimte heeft voor twee personen. Korte tijd later brengt ze ons naar haar vriendin waar we zeer hartelijk worden ontvangen. Er komt champagne op tafel en eten. De vriendin blijft maar aandragen. Brood en paté van de streek. Nog een fles cham pagne. We slapen als rozen. Dag 22: Trépail - Chalons-en Champagne (31 km) Morgens hetzelfde liedje. De tafel is rijkelijk gedekt. We maken nog een foto en gaan dan weer op route. Weer krijgt Jana last van haar scheenbeen. De schoenen uit, nieuw verband en een pijnstil ler. We arriveren in een jeugdher berg en bezoeken de kathedraal. In de slaapzaal logeren nog vier Canadezen en een Nederlander. Dag 23: Chalon- en Champagne - Couvrot (37 km) De route vandaag leidt ons langs het canal De la Marme. Lang en vlak. Na een lange dag gaan we in de kleine dorpjes op zoek naar een slaapplaats. Dat valt tegen. Het gemeente huis is dicht, we bellen tevergeefs aan bij mensen. Ik had onderweg in België een telefoonnummer gekregen van een mevrouw die in deze buurt woont. Na twee keer bellen is er contact. Haar man, onze reddende engel vandaag, komt ons met de auto halen, ze woont 25 km verderop. We eten met de familie mee, krijgen wijn en ze tonen de foto's van hun wandel- en fietstocht naar Santia- Jan Bexkensschrijver van het dagboek voor het weekblad Peel en Maas, strikt zijn veters voor weer een nieuwe route (Foto Marijn Poels) go. De problemen met Jana's scheenbeen lijken voorbij nu ze de tong van de schoen anders heeft gelegd. Van SOS Meerlo- Wanssum krijgen we het positie ve bericht via een sms-je dat Wilde Ganzen onze sponsortocht gaat steunen. Dag 24: St. Dizier - Brienne le Chateau (32 km) De vrouw des huizes brengt ons per auto naar de route. Het regent, later schijnt de zon en is het mooi wandelweer. In de dor pen staan overal houten kerken, hier en daar bezoeken we er een. In Brienne de is lokale gites vol geboekt, de vw had ook geen ruimte. Dan maar een hotelletje. We eten op de hotelkamer, dat eigenlijk niet mag, maar voor pel grims wordt een uitzondering gemaakt. Dag 25: Brienne - Vendeuvre-S- Barse (31 km) Vannacht heeft het hard gere gend en geonweerd. Het ontbijt in het hotel stelt niet veel voor. Voor 4.50 euro krijg je een stukje stokbrood, een croissant, boter en een bakje jam. Dan krijgen de gas ten bij ons in Tienray (Bed en Boterham) toch meer. Onderweg steken we het Canal d'Amance over, een rivier die stroomt door een betonnen bak. Afschuwelijk zoveel beton in een landschap. We hebben de sterke wind van voren. Het hotel waar we willen overnachten is gesloten. Achter om is de deur om. We zijn wel kom. Dag 26: Vendeuvre-S-Barse - Bar-S-Seuine (23 km) Vandaag een mooie route langs de prachtige goudkleurige koren velden en door bossen. Het blijkt niet mee te vallen om een slaap plaats te vinden. Het kost elke dag veel tijd en moeite om een slaap plaats te vinden. Een plaatselijke gite is wel open maar er is nie mand aanwezig, in het centrum van het dorpje is het hotel weer dicht en de stagiaire van de vw begrijpt er niets van. Dan laten we de begeleidingsbrief van de burgemeester, de pastoor en de sos-voorzitter lezen. Ineens veran dert het: er wordt gebeld en ja hoor, het hotel dat dicht is maakt de deuren speciaal voor ons open. Jana heeft toch weer last van haar been, veel pijn. Dag 27: Bar-S-Seine -Molesme (13 km) Vandaag stukje langs de Seine gelopen en in de berm van de drukke N71. Dat valt niet mee. Onderweg worden we aangespro ken door een Nederlands spre kende chauffeur van een school bus. We gaan met hem naar zijn huis en krijgen onderdak. De boe renfamilie moet hard werken om het hoofd boven water te houden. Daarom rijdt hij ook de school bus. Vorig jar is hun oogst mislukt vanwege de hagel. Ze maken zelf ook geitenkaas. We kopen er wat van. Dag 28: Molesme - Gigny (27 km) Bij de boerenfamilie was het wel allemaal vies. De douche, het toilet en het fornuis. Jana heeft het fornuis stiekem gepoetst. Mooi wandelweer en 's middags werd het zelfs warm. Hetzelfde liedje vandaag. De gite is gesloten er is nergens een slaapplaats. Uit eindelijk vinden we bijbeen kerk hof een overkapping waar we gaan rusten. We besluiten hier ook de nacht door te brengen in de slaapplaats. Pal naast de doden. Dag 29: Gigny Vandaag ben ik jarig, 59 jaar. Na een warme nacht ontwaken we. We lopen een klein stukje en dan krijgt Jana toch veel last aan haar been. Misschien hebben we te zware belasting bij ons. We besluiten om een klein stukje met de trein te rijden naar een grotere plaats. Op het station wegen we onze rugzakken op een oude bascule. De rugzak van Jana weegt 12 kg, die van mij 20 kg. Dat is teveel. De treinreis duurt een kwartier. We hebben onderdak in het hop- tel tegenover het station. Heerlijk, na drie dagen ploeteren en zoe ken naar een slaapplaats eindelijk een echt bed. Op het terras een Leffe gedronken. Dag 30: Montbard - Vèzelay (bus) We gaan met de bus naar Vèze lay. We ontmoeten twee Neder landse meiden die meegaan en later een echtpaar uit Montfort. We willen enkele dagen rusten en zoeken een plaats. Bij de zusters in een klooster krijgen we geen gehoor. Dus gaan we naar een plaatselijke hérberg. Onder het genot van een glas wijn wisselen we met elkaar ervaringen uit." (Dag 30 is maandag 28 juni: het echtpaar heeft dan al 679 km gelopen. Wordt vervolgd) Gemengde Zangvereniging Erato uit Blitterswijck houdt zon dag 18 juli voor de 21ste maal in successie haar jaarlijkse rommel markt. Het aanbod en diversiteit van gebruikte spullen is ook dit jaar weer overweldigend. De kans dat je iets van je gading zult vin den op deze markt is dan ook erg groot. Meubels, kleding, keuken- artikelen, snuisterijen, elektrische artikelen en speelgoed maken onder meer deel uit van het grote aanbod en al deze artikelen wor den dan ook voor 'rommelprijzen' verkocht. Voor de kinderen zijn diverse activiteiten op touw gezet. Het geheel wordt omlijst door gezellige muziek. De markt begint om 9.30 uur en is toegan kelijk van 9.30 uur tot 13.00 uur. De entree is gratis en iedereen is van harte welkom. Snelheidscontroles In het politiedistrict Venray zijn in de afgelopen week in totaal 21093 automobilisten gecontro leerd op hun snelheid Hiervan hebben 1373 weggebruikers een procés-verbaal gekregen. De con troles vonden plaats in Castenray. Oostrum, sevenum en Wanssum. De hoogste snelheid die met de radarauto werd gemeten, was op zaterdag 3 juli op de Midden Peel- weg in Sevenum: een automobi list reed daar 130 km/u terwijl 80 km/u de limiet is. Een automobi list is bij een staande controle geverbaliseerd Voor het rijden door het rode verkeerslicht, tién vanwege het niet dragen van 'een gordel. Een snorfietser werd bekeurd omdat hij zijn bromfiets opgevoerd had. Familiedag geslaagd Om de onderlinge band nog meer te verstevigen en ook de echtgenotes en kinderen van de vrijwilligers te betrekken bij de brandweer wordt jaarlijks een familiedag gehouden. De organi satie daarvan is in handen van de personeelsvereniging Focus. Afge lopen zondag stond deze familie dag in het teken van kinderspelen en zoals te verwachten valt bij de brandweer: er kwam veel water aan te pas! De kinderen amuseerden zich kostelijk. Met helmen op hun hoofd waarop een schaaltje water stond, moesten de spuitgasten in spe een moeilijk traject afleggen. Eddy van Hoek uit Meerlo, eigenaar van de Kart Shop in Well, heeft zondag beslag gelegd op de tweede plaats tij dens een 24-uursrace in het Portugese Evora. De Meerlo naar is in zijn dagelijks leven chauffeur bij de Swalmense firma Har Vaessen. Van Hoek maakte deel uit van een bijzonder sterk zevenmans team met oud- coureurs uit de Formule 1De ploeg bestond uit den achterstand van de coureurs, die op hun thuisba naar de zege reden. Het de Meerlonaar lag gedurend^ race ongeveer zeven uur lang de eerste plaats, maar viel terug naar een zeventiende wat te wijten was aan een ken ketting. Het team gedurende de race weer naar een fraaie tweede "Helaas kwamen we seconden tekort voor de ning die er zeker had als we geen pech hadden Maar bij een motorische heb je natuurlijk ook grote dosis geluk Eddy van Hoek. Pedro Lamy, Jan Eddy van Hoek, Stefano vim De kinderen vermaakten prima tijdens de familiedag de brandweer Het resultaat laat zich rade Veel lol beleefden de brandw kinderen ook bij het bekoge van elkaar met enkele natte sp sen. De eerste zondag van juli is het in Meerlo St. Gewieërker- mis. Niet met attracties als een draaimolen of botsauto's, nee, het is een kerkelijk feest ter ere van de Heilige Sint Goar. Meerlo is de enige plaats in ons land waar deze Franse - maar in Duitsland werkzame- heilige wordt vereerd. Ter ere van hem is tussen Wanssum en Meerlo achter boerderij Beijenbrugge langs de oude heerbaan Tongeren- Nijmegen een kapel gebouwd. De eerste zondag van juli trekt er een processie van de kerk naar deze kapel. Zo ook afgelopen zondag. Voorafgegaan van fanfare Een dracht Meerlo (die foto) trok de processie met veel parochianen naar de kapel. Daar werd in de open lucht een heilige mis opge dragen. De heilige Goar wordt vooral vereerd als patroon tegen koude koortsen. Bovendien vonden zij die belasterd werden er troost. Vroeger werd er in het dorp na de processie en de openluchtmis Fanfare Eendracht over g. wegen naar de Sint Goarka^P 1 (foto Marijn Poels) echt kermis gehouden. Dat gebeurt niet meer. Wel den de muzikanten, bestuur vrienden van fanfare Eendracht de mis in en bij de muziek Speulplats de jaarlijkse barbec PEEL EN MAAS niet ontvangen? Bei 582877! vrijdag tussen 9,00-17.00 uur Eddy van Hoek, Pedro Lamy, Ste fano Modena, Jan Lammers, Harm Schuurman, Nelson van der Pol en Robin Loois. Er namen 32 teams uit verschillende landen aan deze race deel. Eddy en zijn teamgenoten eindigden op de tweede plaats op vijftien secon-

Peel en Maas | 2004 | | pagina 12