berdem HALVE PRIJS Waals shockeert dorpen bijzonder Een brandweerboek... OPRUIMING voor de helft Kinderafdeling zomercollectie nu DeMKB Gewond k ij botsing VENRAY Julianasingel 7 V/^N J DS En verder: Vanaf NU is de zomercollectie 2004 en nog meer extra korting automatiseerder Style Hairstudto knippen v.a. €8.- tot 70% Show Dizzy Jazzdance nadert Nipte nederlaag Red Caps KADOTIP! Ons extra voordeel maakt het sparen extra leuk. Bandoetere Mooi platteland 't 1/etcCe ongen dé specialist tegels, sanitair en tegelwerken! Grotestraat 23 5801 BE Venray - Tel. 0478-581526 VAN DE HELE COLLECTIE VOOR SUPER LAGE PRIJZEN Mannenmode voor elke dag TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Keizersveld 22 Venray Tel.: (0478) 55 04 10 j www.rongenvof.nl TEGELZETTERSBEDRIJF RONGEN Zomercollectie KINDER SCHOENEN 50% KORTING DAMES- en HERENSCHOENEN 20-70% KORTING \—/SCHOENMODE 1'urr i/e Hut JcAoenmtx/e Hoofdstraat 14, Horst 077-3970197 Bleek 13-15, Venray tel. 0478-580077 \/(Thermaalbad /Arcen Bron van gezondheid www.thermaalbad.nl i bedrijfsautomatisering hu "De meest rendabele teelt op het platteland is nederwiet" De dorpen zijn woedend op burgemeester Waals. De uit spraken die hij onlangs deed tijdens het VNG-jaarcongres in Zaanstad zijn totaal verkeerd gevallen. Waals omschreef agrariërs als criminelen die zich in lege schuren bezighou den met wietteelt, het omkat ten van auto's en het onder dak bieden aan illegalen. De jeugd neemt dit slechte voor beeld over, meent hij. De jon- gerensozen op de dorpen zou den rechtse bolwerken zijn met foto's van totalitaire lei ders aap de muur. "Moeten wij ons voor criminelen laten uit maken en dat wij onze kinde ren ook zo opvoeden", reageert Theo Kooter boos. Hij is veehouder en secretaris van de dorpsraad van Vredepeel. "Moeten wij dit allemaal over ons heen laten gaan?" De toespraak van Waals kwam maandag ter sprake in het dorps- radenoverleg. Voorzitter Sieb Nijssen stelde voor dat alle dor pen voor 15 juli kunnen reageren op zijn uitspraken. Deze reacties willen de dorpsraadvoorzitters meenemen in hun gesprek met Waals en de vier wethouders. "Lomp en grof', zo karakteriseert Nijssen de woorden van Waals. "Ik heb al ontzettend veel boze reacties gehoord. De mensen sto ren zich er enorm aan. Ik vraag me ook af waar we mee bezig zijn. Wij proberen ons in te zetten voor de leefbaarheid en de woningbouw in de dorpen. En Waals haalt met zijn uitlatingen alles in één keer onderuit. Ik wil ook weten of hij dit op persoonlij ke titel heeft gezegd of dat dit een collegestandpunt is. Dat is wel belangrijk om te weten hoe we straks verder moeten." CDA-raads- lid Toon Loonen was maandag avond bij het dorpsradenoverleg. "Wij worden er als raadslid ook op aangesproken. En terecht ove rigens. Maar wij staan hier hele maal buiten. We kunnen hier niets aan doen. Dit had Waals inderdaad nooit zo mogen zeg gen. Daarmee haalt hij de gehele gemeente Venray omlaag." Jan Classens, voorzitter van de dorps raad Vredepeel, denkt heel anders over de rol van de politiek. Hij vindt dat de gemeenteraad Waals al lang op met matje had moeten roepen. "Als dit in Den Haag was gebeurd, dan had de Kamer de betreffende minister al een dag later ter verantwoording geroe pen. De Venrayse politiek heeft gefaald door dit zomaar te laten passeren. Dit is triest, maar wij als dorpsraden moeten zo niet over ons heen laten lopen", aldus een boze Classens.Ook uit andere dor pen kwamen afkeurende en ver ontwaardigde reacties. Waals ver telde in Zaanstad dat de sterke agrarische ondernemers al lang naar elders vertrokken zijn en dat de bedrijven geen enkele bijdrage leveren aan de leefbaarheid in de dorpen. Ze zorgen zelfs voor de afbreuk ervan. De agrarische ondernemingen zijn groot gewor den maar arbeid blijkt te duur te zijn, stelde Waals. "Goedkope arbeidskrachten haal je uit Oost- Europa en onder het motto 'kam peren bij de boer' worden ze per manent illegaal gehuisvest." "De criminalisering van het plat teland neemt zorgelijke vormen aan. De meest rendabele teelt is nederwiet. Lege bedrijfsgebou wen zijn prima te verhuren aari\ ondernemers zonder bouw- en milieuvergunning, opslag van al dan niet illegale goederen en ille gale verwerking van afvalstoffen." Volgens Waals woeden er op het platteland generatieconflicten en heerst er een sociaal-culturele en economische chaos. "Die door een niet onaanzienlijke groep in stand wordt gehouden omdat ze er baat bij heeft. Het is een dek mantel voor snel geld verdienen. Van enige overheidsturing laat staan handhaving is nauwelijks sprake omdat de politiek de pro blemen op het platteland onvol doende eigen heeft gemaakt." Lees verder op p. 3 Honderdvijfentwintigste jaargang - week 28 - donderdag 8 juli 2004 EL EN MAAS Nieuws uit Meerlo-Wanssum 9 Kunst Cultuur 11 Sport 15-17 Gemeentelijke mededelingen 18 Kerkelijke diensten 20 Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl Klant van de Week Mevr. Poels uit Venray. Wie is het volgende week?? Pearle Opticiens Venray Nieuw in Wijkcentrum Veltum dames- en herenkapsalon ook zonder afspraak p. Veltumse Kleffen 58b fe^Tel. 0478-512053 Brunch/Diner Cheque LAAT JE VRIENDEN OF FAMILIE BIJ ONS EENS CULINAIR VERWENNEN De ene burgemeester is de andere niet. Je hebt burgervaders die jc nooit hoort in de media en je hebt burgemeesters in de cate gorie Jos Waals. Die nooit een blad voor de mond nemen en met hun uitspraken regelmatig burgers tegen zich in het harnas jagen. Jos Waals is daar een kam pioen in. Weinig tactvol haalt hij regelmatig naar deze of gene uit tijdens een vergadering, of tij dens een werkbezoek aan één van die pittoreske dorpen van dc gemeente Venray, Misschien is het zijn cynische humor. Of mis schien zit het in zijn karakter, en is hij gewoon een beetje lomp. Toch een vervelende karakterei genschap voor iemand die geacht wordt soepel met zijn burgers - en medewerkers- te kunnen communiceren. Die als een moderne manager moet opkomen voor dc belangen van alle burgers, boeren en buitenlui in zijn mooie (plattelands)ge meente. Onlangs was het weer raak. Met zijn toespraak tijdens een congres van de Vereniging voor Nederlandse Gemeenten (VNG), een samenscholing van gemeen- tebobo's. haalde Jos zich de woede van de dorpsraden op de hals. En dat lijkt me niet vreemd, als je als belangenbehartiger van de dorpen van je eigen burgerva der (onder meer) te horen krijgt dat nederwiet de meest rendabe le teelt op het platteland is, er in de dorpen een behoorlijke ver- rechtsing plaatsvindt, vooral onder (Lonsdale-)jongeren die het wereldbeeld 'van hun vader, oom of neef, die in een lege var kensstal wiet teelt, in een lege schuur auto's omkat of op een minicamping illegale huisvesting biedt aan Oost-Europeanen' over nemen. Tja, als je zulke krasse uitspraken doet, kun je verwach ten dat bij veel dorpelingen het water gaat koken. Natuurlijk zijn er problemen in de dorpen, maar die zijn er in de steden ook. Natuurlijk is het zo dat er wiet wordt geteeld op het platteland en dat er 'rechtse' denkbeelden zijn, maar waar zijn die niet? Van de dorpelingen verdient 99,9% zijn brood op een eerlijke manier, ze werken zich uit de naad om hun kinderen een goede toekomst te bieden en de jeugso- zen, verenigingen en voorzienin gen in stand te houden. Die zit ten echt niet te wachten op een burgemeester die hen vertelt dat de criminalisering van het platte land zorgelijke vormen aan neemt. Want je kunt ook een tikje veel overdrijven Jos Waals! Als dorpeling kan ik me helemaal niet herkennen in jouw verhaal. In de dorpen is het nog altijd prima wonen, werken en leven, kan ik je vertellen. Maar mis schien vind jij dat 'dorpse gedoe' maar niks. en bekijk je de 'pro blemen' met een te stedelijke bril? Hannes Brandweercommandant Peter Bandsma kreeg woensdagmiddag op ludieke wijze het eerste exem plaar van het boek De Vuurwolf van schrijfster Monique van der Zanden uitgereikt. Sadaf Amini, prijswinnaar van de aan de boek presentatie gekoppelde teken wedstrijd voor de jeugd, werd samen met de schrijfster in de bak van de ladderwagen naar de derde verdieping van het gemeentehuis getakeld om het boek aan de Venrayse brandweercommandant te overhandigen. Om inspiratie op te doen voor haar boek mocht de schrijfster - net als de hoofdpersoon in het verhaal- een week met de Venrayse brandweer meelopen. De illustrator, Roelof van der Schans, kon rijkelijk putten uit het fotomateriaal van de brand weer. Dankzij de bijzondere Uw adres voor al uw Feesten, Bruiloften, Partijen, Vergaderingen NU THEMA FEESTEN K watsavond €45.- p.p. Spooktochten €45.- p.p. Arrangementen all in vanaf €20.- p.p. Ontvangst met vlaai koffie 5 uur vrij drinken 2.x bittergarnituur uitgebreid buffet 't raspaardje van de horeca tot ziens in ,,'t Veule tel. 0478-581928 Het grote voordeel van Albert Heijn. cn vakkundig adviseren. Dere aanbieding geldt tot en me: rareraeg iO nf 200* Albert Heijn, Henseniusplein 7, Venray. Venray Grotestraat 27, tel: 0478 583938 medewerking van de brandweer is De Vuurwolf een boek gewor den dat een unieke inkijk geeft in het werk van de brandweer. Meer Bij een botsing tussen een bromfiets en een zitgrasmaaier raakte deduopassagier van de bromfiets ernstig gewond. Het slachtoffer is met inwendig letsel overgebracht naar het ziekenhuis in Helmond. De aanrijding ontstond zater dagmiddag onstreeks 16.30 uur op de Deurneseweg in Heide. Een 49-jarige inwoner van Heide stak over De Vuurwolf leest u op de pagina Cultuur (boekrecensie). Het boek is te koop in boekhan del Van den Munckhof in Venray. met zijn zitgrasmaaier het fietspad langs de Deurneseweg over. Daarbij zag hij de scooter niet die hem van achteren vanuit de rich ting Ysselsteyn naderde. Beide jongens, de 17-jarige bestuurder en de 18-jarige passa gier uit Deurne kwamen ten val. Hierbij raakte de passagier een boom en liep inwendig letsel op. De bromfietsbestuurder raakte niet gewond. Beiden droegen een helm. BEKENDE ADRES We hebben deze week twee verrassingen In onze winkel aan het Henseniusplein. Een machtig mooie korting van maar liefst 50% op AH Kabeljauwfilet graat loos. En bovenop dat voordeel: gratis spaarzegels bij de kassa, waarmee u spaart voor een tas gevuld met 10- of 25 - aan boodschappen. Nu met 50% korting 01 Kabeljauwfilet graatloos verpakt, per kilo 1935 9?? Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u

Peel en Maas | 2004 | | pagina 1