Achtste editie Veltumse Dagen 50% MIE Nieuwbouw carnavalshal in volle gang Prijswinnaars EK-puzzel Peel en Maas RUIMT OP PANTALONS^ JACKS !993 COLBERTS jt I9?| KOSTUUM Oranjegekte bij SaWeCo (IvP ^95 1 'rbm 1 Win gratis kaart voor Jesus Christ Superstar of Aïda Blitz Hair: eigentijds, creatief en 'n beetje kinky 2VM wordt Eigen Huis Aankoopmakelaar! Ongekend lage prijzen Ja Betonnen leeuw Controle auto's KORTINGEN TOT WEL Aanhouding Agenten belaagd PEEL EN MAAS Donderdag 1 juli 2004 - Pagina 9 Langzaam begint de zomer Nederland binnen te komen en krijgen de mensen weer de vakantiekriebels. Maar dat betekent niet dat het carna valsleven in Venray helemaal niet meer leeft. Integendeel, onlangs was op de kabelkrant en in Peel en Maas te lezen dat Prins Willy nieuwe gerst voor het Pielhazebier heeft gezaaid en op het industrieterrein Smakterheide wordt achter de schermen en zonder veel poespas keihard gewerkt aan de bouw van de hal van de Pielhaas en de HazekeuteL Deze hal zal gebruikt gaan wor den voor de bouw van de prinsen wagens van de Pielhaas en Hazekeutel die allebei met de Venrayse optocht door de straten trekken en als opslag voor alle decorstukken etc. Eindelijk dus een eigen plek waar de verant woordelijke commissie hun mees terwerk kan maken. En dat is de afgelopen jaren wel eens anders geweest. Vaak was men afhanke lijk van derden die ruimte ter beschikking stelden. Mooi aan dit project is dat het plan gemaakt is door de Pielhaas en de Hazekeutel. Uiteraard gescheidt de uitvoering ook door de beide verenigingen. Vele vrij willigers die de Venrayse carna valsvereniging een warm hart toe dragen steken wekelijks de handen uit de mouwen om, zoals op dit moment, klinkers te leg gen, zwaar sjouwwerk te verrich ten en andere werkzaamheden te verrichten, die nodig zijn om de hal neer te zetten die beide ver enigingen hard nodig hebben. Denkt u nu, wat een mooi idee en wat geweldig dat er zo veel vrijwilligers aan dit project wer ken. Ook u kunt u steentje bijdra gen. Ook al hebt u twee linkse handen, of bent u in het dagelijk se leven te druk om mee te hel pen. De Pielhaas geeft obligaties uit die de inwoners van Venray kunnen kopen. Doel hiervan is om de hal echt een onderdeel van de Venrayse gemeenschap te maken. Wilt u van deze optie gebruik maken, dan kunt onderstaande bon invullen en opsturen naar L. de Veen, Nicolaashof 20, 5801 KS Venray. Alvast bedankt, een fijne zomervakantie en op naar het 6x11 jubileum. ik steun de vastelaovend in Venray, en wil graag renteloze obligaties ontvangen. 33 euro x 111 euro X 222 eurox Hierbij machtig ik éénmalig de Stichting Beheer Instandhouding van de vastelaoveshal om het totaalbedrag van de door mij gewenste obligaties van mijn bankrekening over te schrijven. Trots poseren de prijswinnaars van de EK puzzel die onlangs in Peel en Maas werd gepubliceerd. Helaas konden twee prijswinnaars niet bij de uitreiking aanwezig zijn. De oplossing van de puzzel was: langs de kant of middendoor oranje gaat ervoor. De prijswinnaars op de foto zijn: dhr. Koppes Meerlo (EK-shirt Sport Inn), dhr. J. Stevens Wanssum (EK-shirt Helderman Sport), mevr. Van Tilburg (EK- shirt Helderman Sport), mevr. Laurensse Venray (dinerbon twee personen van 't Brugeind Meerlo), mevr. Wismans-Pouwels Ysselsteyn (cadeaubon €30,- Intratuin), mevr. M. Kessels Merselo (eenpersoons dekbed Premier Slaapcomfort). Niet aan wezig waren dhr. C. Reijnders Leunen (cadeaubon 20,- Intratuin) en fam. Van Kruijssen Venray (waardebon 50,-). Zij kunnen de prijzen alsnog afhalen bij Boekhandel van de Munckhof, Grotestraat 68 in Venray. Zaterdag 3 en zondag 4 juli staat de alweer achtste editie van het wijkfeest Veltumse Dagen op het programma. Zoals gebruike lijk biedt het programma weer tal van (ont)spannende activiteiten voor jong en oud. Plaats van han deling is het vaste evenementen terrein tussen de Pettenmakerstraat en de Hoedemakerstraat. De program mering van de activiteiten is dit jaar ingrijpend gewijzigd. Zo staat de aftrap van de Veltumse Dagen gepland voor zaterdag 3 juli om 15.00 uur met een mini-zeskamp voor de jeugd van 13-15 jaar. Zij gaan met elkaar de sportieve strijd aan op diverse spectaculaire Een bewoner van de Ooster Thienweg heeft vandaag bij de politie aangifte gedaan van dief stal van een betonnen leeuw vanaf een pilaar naast de oprit. Het vermoeden bestaat dat de diefstal zaterdagavond onder of vlak na de wedstrijd van het Nederlands elftal is gepleegd. Kort daarvoor stond hij er nog en zondag bleek het beeld te zijn ver dwenen. Een tweede soortgelijke leeuw aan de andere kant van de oprit was ook bijna slachtoffer geworden, echter zat verankerd. Dit beeld lien wel schade oo. onderdelen, waaronder natuurlijk ook weer het hilarische waterge- beuren. Om 18.00 uur gaat de grote zeskamp voor volwassenen van start, waarvoor dit jaar acht (buurt)teams ingeschreven heb ben. Wie gaat dit jaar met de eer strijken en neemt daarbij de wis seltrofee over van het team Hardeweg. De jeugd kan daarbij niet alleen naar de verrichtingen van de ouderen komen kijken, maar ook zelf deelnemen aan diverse activiteiten rondom het zeskampterrein, zoals een spelcir- cuit o.l.v. Jong Nederland, klepel- hangen en pony rijden, of zich laten opmaken in de beauty-shop. Het slotspel van de grote zeskamp vindt plaats in de feesttent tijdens de Veltumse Avond. Deze begint om 21.00 uur, waarbij de muziek verzorgd wordt door de all-round Top 100 formatie Westwave. Deze Veltumse Avond is toegan kelijk voor alle wijkbewoners vanaf 16 jaar. De entree bedraagt slechts 2,50. Zondag staat bol van activitei ten voor de jeugd. Zo kunnen ze om l'l.OO uur hun tweedehands spulletjes te koop aanbieden op de rommelmarkt, of daar iets leuks op de kop tikken. Voor de muzikale omlijsting daarbij zorgt joekskapel Zuutjes An. Om 1315 uur gaat de jeugdzeskamp van start, waarvoor liefst veertien teams met meer dan 100 sportie- velingen ingeschreven hebben. Zij gaan met elkaar de strijd aan m een tweetal leeftijdsklassen, van 7-9 en van 10-12 jaar. De Veltumse Dagen worden dit jaar besloten met de alom bekende Playbackshow onder leiding van de eigen Big Benny Buisman. Uiteraard is er weer gezorgd voor een natje en een hapje in en rond de feesttent. De politie heeft in de nacht van donderdag op vrijdag tussen 21.30 uur en 05.00 uur gecontroleerd in Wanssum, Oostrum, Oirio. Castenray, Leunen, Heide, Veulen en Ysselsteyn. Dit gebeurde in samenwerking met de Koninklijke Marechaussee en de Douane, in de vroege avond werden 400 auto's gecontroleerd óp waardevolle spul len. Ln veel gevallen trof de politie een autoradio aan. Vier auto's ble ken niet afgesloten te zijn. Alle auto's werden voorzien van een flyer waarop aangegeven werd of de auto wel of niet in orde was. De politie heeft daarnaast al het passerende verkeer aan een controle onderwor pen. Hierbij werd gekeken of er inbrekerswerktuig of-buit aanwezig was, maar er werd ook gecontroleerd op overige overtredingen. Een bestuurder werd betrapt op rijden onder invloed. Vereniging Eigen Huis intro duceert de Eigen Huis Aankoopmakelaar. Leden van de vereniging kunnen bij de aankoop van een woning gebruik maken van dienstver lening naar wens door een gecertificeerde makelaar tegen scherp concurrerende voor waarden en tarieven. 2VM uit Venray is een van de eerste Eigen Huis Aankoopmakelaars. Wie bij het zoeken van een geschikte woning een makelaar wil inschakelen wordt veelal geconfronteerd met een beperkt aanbod van makelaarsdiensten: alles of niets. Vereniging Eigen Huis pleit al jaren voor de ontwik keling van deeldiensten bij de aan koop van een woning, maar con stateert dat makelaars daar tot op heden zeer beperkt op inspelen Ze zijn terughoudend als de klant om deeldiensten vraagt en reke nen daarvoor naar verhouding hoge tarieven. Daarom heeft de vereniging besloten om zelf deze diensten te organiseren om daar mee de makelaars in beweging te krijgen. Marlies Pemot. algemeen directeur Vereniging Eigen Huis: "Vroeger waren mensen bijna ver plicht om een makelaar in te scha kelen om de vinger te krijgen ach ter informatie over te koop staande huizen. Nu is het aanbod door de ontwikkeling van internet voor het merendeel toegankelijk en overzichtelijk geworden. Gevolg is dat onze leden het zoek proces grotendeels zelf doen, maar dat er nog steeds behoefte is aan deskundige ondersteuning bij onderdelen van het aankooppro ces". Het aanbod van de Eigen Huis Aankoopmakelaar bestaat uit drie onderdelen: Bezichtigen, Onderhandelen en Afhandelen. Bij de module 'Bezichtigen' gaat een Eigen Huis Aankoopmakelaar met de geïnteresseerde koper mee naar de woning. De makelaar legt zijn oordeel over het huis vast in een rapport en geeft een bied- advies. Bij de module 'Onderhandelen' die daarop kan volgen, schakelt de consument de makelaar in voor het onderhande len over de koopprijs. Bij de module 'Afhandelen' tenslotte, regelt de makelaar op verzoek van de koper al het werk dat gedaan moet worden voor de afhandeling van het koopcontract tot en met de akte bij de notaris. De prijzen voor deze dienstverlening zijn zeer scherp. Bij aankoop van een woning van 250.000 euro kan de Eigen Huis Aankoopmakelaar een besparing opleveren van zo ft 1.700 euro. Vereniging Eigen Huis introdu ceert de Eigen Huis Aankoopmakelaar samen met Makelaars Netwerk. De vereni ging kiest voor deze organisatie vanwege de onafhankelijke posi tie ten opzichte van de bestaande brancheorganisaties en een lande lijke dekking. Alleen gecertificeer de makelaars kunnen zich kwalifi ceren als Eigen Huis Aankoopmakelaar. Inmiddels heb ben ruim 140 makelaarskantoren zich aangemeld voor deze nieuwe vorm van dienstverlening. Zo ook 2VM Venrays Makelaarhuis. "Het principe van de Eigen Huis Aankoopmakelaar sluit goed aan bij de overige onderdelen van onze dienstverlening", aldus Bemd Röttgering. "Wij streven er altijd naar om iedere klant op de voor hem of haar beste wijze van dienst te zijn. We zijn er dan ook van overtuigd dat het aanbieden van deeldiensten als Eigen Huis Aankoopmakelaar, veel consu menten zal aanspreken." Alle informatie over de Eigen Huis Aankoopmakelaar staat op www.eigenhuis.nl/aankoopmake- laar of kan worden aangevraagd via 2VM Venrays Makelaarshuis, Schoolstraat 11 te Venray. yin* \Nie\ets Eindstraat 12, tel. 581553 GROTE KEUZE SPOTPRIJS HÏ mrr AKTUELE DESSINS NERGENS -^GOEDKOPER 249^ mr SLECHTS BEPERKT 1%9^0P=0P Lezersactie Nieuwsblad Peel en Maas Ja, ik ding mee naar een gratis kaart voor Jesus Christ Superstar of Aïda! In openluchttheater De Doolhof in Tegelen worden in juli twee wereldberoemde meester werken opgevoerd. Op zondag 11 juli de rockmusical Jesus Christ Superstar met de bekende liedjes als '1 don't know how to love him' en 'Superstar', en op woensdag 14 en donderdag 15 juli Aïda, de geliefde opera van Guiseppe Verdi. De twee topproducties worden uitgevoerd door een internationaal ensemble met hon derden muzikanten en acteurs. De voorstellingen in De Doolhof maken deel uit van een Europees tournee van de gezelschappen. De voorstellingen in De Doolhof gaan onder alle weer somstandigheden door. Het theater is overdekt en biedt 3500 zitplaatsen. Alle drie de voorstel lingen beginnen om 20.15 uur. Kaarten in diverse prijsklassen zijn verkrijgbaar bij alle VW-kan- Naam: Straatnaam: Postcode: Woonplaats: Telefoonnummer: •S*| toren in Noord- en Midden- Limburg en bij de Passant in Tegelen. Peel Maas verloot vijf kaarten voor Jesus Christ Superstar en vijf kaarten voor Aïda. Heeft u interesse om in de betoverende ambiance van De Doolhof - het mooiste en grootste openluchttheater van Nederland - te genieten van Jesus Christ Superstar of Aïda, knip dan onder staande coupon uit en stuur deze 'J uiterlijk dinsdag 6 juli naar Peel Maas, Grotestraat 68, 5801 BH ih Venray. De coupon kan uiteraard j ook ingeleverd bij onze op dit I adres gevestigde boekhandel Van den Munckhof. De in totaal tien J winnaars krijgen donderdag 8 juli jj bericht. De namen van de win- naars worden ook in de Peel Maas van 8 juli bekend gemaakt. Ter gelegenheid van het 30- jarig bestaan van de Coöperatie SaWeCo, hebben de leden van de Coöperatie maandag van een VIP behandeling mogen genieten op vliegveld Niederrhein. SaWeCo actief in de mengvoe derindustrie,(SaWeCo Mengvoe ders BV) toelevering naar boom- en plantenkwekerijen (SaWeCo Agrocultuur BV in Lottum) en eigenaar van een Boerenbond- winkel in Swolgen heeft finan cieel ook een goed jaar gehad in 2003. De omzet van de gezamen lijke bedrijven steeg met 11% tot ruim 35 miljoen waarbij de netto winst na belastingen steeg tot ruim 250.000. SaWeCo dankt haar bestaansrecht aan de oorspronkelijk lokale coöperaties van 'de dorpen Oirlo, Castenray, Meerlo, Blitterswijck, Tienray, Swolgen, Broekhuizen(vorst) en Lottum. De afgelopen jaren heeft SaWeCo haar vleugels nadrukke lijk, en met succes, buiten deze regio uitgeslagen. In de profile ring van de SaWeCo bedrijven hebben we de afgelopen jaren ervoor gekozen het oranje nadrukkelijk in onze uitingen naar voren te laten komen. Het trans- portmaterieel is daar een fraai voorbeeld van. Om de symboliek van het uitslaan van onze vleugels te benadrukken zijn ruim 270 leden en oud-leden met vier dub beldekkers 'thuis opgehaald' voor een excursie op vliegveld Niederrhein. Na het diner in de officiersmess, werd de ledenver gadering gehouden waarna gast spreker Hans van Breukelen de bomvolle zaal wist te boeien mét zijn eigen interpretatie van het oranje-gevoel. Het enthousiasme onder de leden was zo groot dat oud-Europees kampioen Van Breukelen enkele uren na zijn betoog nog bezig was met het uit delen van handtekeningen. Relaxen in de kappersstoel Vanaf donderdag 1 juli is Blitterswijck een kapsalon rij ker: Blitz hair. Met een creatie ve aanpak zorgt Blitz hair voor eigentijdse kapsels die passen bij de persoonlijkheid van de klant. Een beetje kinky, zo omschrijft Renate Brzoskowski-de Heer van Blitz hair haar stijl. Extreem, maar ook weer niet te extreem. De klant die dus eens geheel anders voor de dag wil komen is bij Blitz hair aan het juiste adres. "Een kleurtje erin, de haren lekker wild, ik heb een creatieve aanpak en wil de klant met mijn ideeën verrassen", zegt Renate. "Daarnaast kunnen natuurlijk ook klanten voor wie het niet zo extreem hoeft bij Blitz hair terecht", voegt ze er aan toe. Met Blitz hair is Renate Brzoskowski uiteindelijk toch in het kappersvak terecht gekomen. Ze behaalde haar vakdiploma's namelijk al zo'n tien jaar geleden, maar koos destijds voor een baan bij de luchtmacht. Daar kwam ze in een burgerfunctie terecht bij het sportbureau. "Het was in die tijd moeilijk om een baan bij een kapsalon te krijgen, vandaar de keuze voor de luchtmacht", ver klaart Renate. "Daar ben ik een aantal jaren blijven hangen, maar uiteindelijk kroop het bloed waar het niet gaan kan en werd de drang om iets in het kappersvak te gaan doen steeds sterker." Een jaar geleden hakte Renate de knoop definitief door. Zo ging ze met een groothandel om de tafel zitten voor advies, waaruit bleek dat Goldwell haar beste keuze was. Verder realiseerde ze bij haar woning een kapsalon- "dat was voor mij een noodzakelijke voorwaarde om voor mezelf te kunnen beginnen". Bovendien zorgde ze ervoor dat ze helemaal up-to-date werd door het volgen van een aantal cursussen bij Goldwell. "Ik heb in die periode vijf certificaten behaald en m'n kennis weer helemaal bijgespij kerd. Dat blijf ik trouwens doen, al zal ik me in de toekomst wat meer op specifiekere zaken gaan richten." Wat bewoog haar overi gens om voor zichzelf te begin nen en niet in dienstverband te treden? "Ik heb een eigen stijl en daarmee wil ik me kunnen profi leren", verklaart Renate. "Als jé ergens in dienst bent kan dat min der dan wanneer je een eigen zaak hebt. Vandaar." Blitz hair is dan ook een zaak met een geheel eigen karakter. De salon heeft een heel relaxte sfeer en de klant krijgt er alle aandacht. Renate neemt de tijd om haar klanten te leren kennen. Ze bekijkt samen met de klant welk kapsel het meest aansluit bij haar of zijn wens en geeft daarbij een deskundig advies. Dat is het voor deel van een eenmanszaak, vindt ze. "Ik werk op afspraak en kan me dus volledig op de klant rich ten. Ik hanteer prettige prijzen, men kan hier pinnen en ik zorg ervoor dat men zich hier helemaal thuis voelt." Blitz hair is gevestigd aan de Oude Heerweg 20 Blitterswijck. telefoonnummer: 0478 - 53 18 60 of 06 45 25 28 44. De salon is geopend op woensdag en vrijdag van 9:00 tot 21:00 uiir en op zaterdag van 9:00 tot 12:00 uur. De politie heeft in de nacht van donderdag op vrij dag een 28-jarige inwoner van het Poolse Krakow en een 20-jarige inwoner van Choszctno (Polen) aange houden. Een van de aanhoudingen kon worden ver richt dankzij het kordate optreden van een inwoner van Wanssum. De politie was die nacht een controle aan het uit voeren in het kader van het auto-inbrakenproject 'Zij pikken het, wij niet!' toen zij drie verdachten op heterdaad betrapten toen zij goederen uit een gepar keerde auto haaiden. De drie vluchtten weg, waarna de achtervolging werd ingezet. De politie wist de 28- jarige Pool op Agter de hoven in de kraag te grijpen. Bij fouillering van de verdachte werd een mes aange troffen. Het steekwapen is in beslag genomen, waar na de man is overgebracht naar het politiebureau. De twee andere verdachten wisten in eerste instan tie te ontkomen. Omdat er op dat moment voldoen de politie op de been was kon Wanssum worden afgezet, waarna gepost werd op diverse plaatsen. Rond 04.30 uur kwam de melding binnen dat de eigenaar van de auto waar ingebroken was, een tweede verdachte had aangehouden op de Pastoorstraat. De verdachte werd overgenomen door de politie en overgebracht naar het politiebu reau. Beiden Polen zijn vervolgens ingesloten voor nader onderzoek. De politie heeft in de nacht van zaterdag op zon dag een 41-jarige inwoner van Venray aangehouden. Een patrouille surveilleerde rond 00.50 uur op qe Bolderik, toen de 41-jarige, die op dat moment ver moedelijk onder invloed was van alcohol, zonder enige aanleiding de deur van de politieauto open trok. Een van de agenten vroeg of hij de deur los wilde laten, zodat hij de deur kon sluiten en het raampje kon openmaken. De verdachte weigerde dit en zette extra kracht om te voorkomen dat de deur gesloten werd. De agent gaf de man een duw en sommeerde hem nogmaals van de dienstwagen af te blijven/Vervolgens greep de verdachte naar de keel van de agent, waarna een worsteling ontstond bui ten de dienstwagen. Uiteindelijk kwam de man tot bedaren, waarna de beide politiemannen hem aan hielden en hem in de politieauto wilden zetten. Net voordat dit gebeurde verzette de man zich weer, waarna opnieuw een worsteling ontstond. Ten einde het hevige verzet te breken, gebruikte een van de agenten na een waarschuwing peppersprav Vervolgens kon de 41-jarige worden aangehouden, waarna hij werd overgebracht naar het politiebu reau. Onderweg uitte hij nog diverse bedreigingen richting een van de agenten. De man is die nacftt ingesloten voor nader onderzoek. In de loop van zondagmorgen is de zaak met toepassing van snel recht afgehandeld. De man zal zich moeten verant woorden voor de rechter.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 9