'Herinner me vooral ook als een gewone jongen' Over 25% Grote risico's grondbedrijf BOSS j Na twee jaar vervalt verplichte horeca Tegenvaller van een miljoen korting! Bouw seniorencomplex Ysselsteyn start in september Gewonden Alléén op 1, 2 en 3 juli j 'Snelle afbouw investeringen' Raad: meer aandacht voor toerisme en recreatie MAN WOMAN s PEEL EN MAAS Donderdag 1 juli 2004 - Pagina 3 Nieuwe ontwikkelingen rond bestemming oude raadhuis Indien na twee jaar blijkt dat het economisch onmogelijk is het oude raadhuis te exploite ren als horecagelegenheid dan vervalt deze verplichting. De gemeente heeft het monumen tale pand daarom de ruimere bestemming 'centrumdoelein den' gegeven. Het voormalige gemeentehuis aan de Grote Markt staat al sinds de omstreden verkoop in oktober 2002 ter discussie. De gemeente gunde toen het gebouw voor 204.000 euro aan B&S Horeca om er een ondermeer een grand café en een restaurant te beginnen. Andere en hogere bieders vielen af omdat de gemeente inzette op hoogwaardige horeca. Dit past in het denken om van de Grote Markt een horecaplein te maken. Het CDA stelde in oktober 2003 nog vragen in de gemeenteraad. De partij eiste dat er geen andere functies dan uitsluitend horeca worden toegestaan. Wethouder Ruyten bevestigde dit met uitzon dering van een kleine ruimte op de benedenverdieping van veertig vierkante meter waar ook detail handel mogelijk is. Bij de gemeen te kwamen vorig jaar een aantal bezwaren binnen van centrumon dernemers en omwonenden tegen de bestemmingsplanwijzi ging. Het oude raadhuis heeft nog de bestemming 'openbaar of bij zonder gebouw'. Nu blijkt dat de verplichte hore- cabestemming slechts twee jaar geldig is. Indien de nieuwe eige naar binnen twee jaar stopt met het bedrijven van horeca dan moet hij een boete van 225.000 euro betalen. Daarna geldt een ruimere bestemming van com mercieel, wonen, detailhandel, aan huis gebonden beroepen tot doeleinden van openbaar nut zoals kantoren. De gemeente heeft voor een 'flexibele' bestem ming gekozen omdat het er niet van overtuigd is dat het monu mentale pand als horecagebouw te exploiteren valt. Bovendien sluit de ruimere bestemming aan bij de andere centrumfuncties. In 2002 werd de hoogste bie der, P. Oldenhof uit Enschede, nog afgewezen omdat zijn plan nen niet strookten met de gewenste horeca-invulling. Oldenhof bood 412.000 euro en liet zelfs beslag leggen op het pand omdat hij het niet met de gevolgde procedure eens was. De gemeente zegt nu dat toen aan alle gegadigden kenbaar is gemaakt dat het gebouw een flexibele bestemming zou krijgen. In de koopovereenkomst met B&S Horeca staat dat het pand voor 10 oktober 2004 in gebruik moet zijn genomen. Door alle opgelopen vertragingen, vooral vanwege de monumentale status, is deze datum onhaalbaar. Wettelijk heeft de gemeente na 10 oktober het recht de overeen komst weer te ontbinden. In juni 2003 is een voorberei- dingsbesluit genomen om het bestemmingsplan Wilhelminaplein, waarin het oude raadhuis valt, te wijzigen. Vorige week besloot het college het nieuwe bestemmingsplan vanaf vrijdag 2 juli ter inzage te leggen. Gedurende vier weken kunnen er schriftelijke bezwaren worden ingediend. Het college meldt nu dat de wens van de gemeenteraad, om slechts in beperkte mate detail handel toe te staan, op gespannen voet staat met de verkoopwaar den. B&S Horeca is slechts twee jaar beperkt in de gebruiksmoge lijkheden. Daarna kan het bedrijf van Piet van Benschop gebruik maken van de ruimere bestem ming van het pand. Lex Boot neemt afscheid van Protestantse Kerk Venray In het magische jaar 2000 stak predikant Lex Boot samen met zijn gezin de Maas over naar Venray om de Protestantse Kerk Venray e.o. te dienen. In zijn werk zocht hij een verbinding tussen den ken, ervaren en handelen. Vol enthousiasme en toewijding diende Lex Boot de gemeente. Een predikant die ook door zijn persoonlijke contacten voor menig gemeentelid veel heeft betekend. De afgelopen vier jaar hebben dan ook in het teken gestaan van groei en bloei van de gemeente, van geloofsverdieping en van ver breding van kennis van veel gemeenteleden. Voor Lex Boot is de tijd nu rijp om verder te reizen, ditmaal naar vertrouw de grond: de 'Hervormde Gemeente Nieuwe Kerk' in Harderwijk. Op 18 juli neemt hij met een speciale dienst in het Zonnelied afscheid van Venray. Waarom heeft u na vier jaar gekozen voor een afscheid uit Venray en gaat u naar Harderwijk? "In de protestantse kerken heeft een dominee een ambtster mijn van vier jaar. Na vier jaar kan een andere gemeente je, zoals dat heet, 'beroepen'. Daar hoefje niet op in te gaan, het mag. Het is mogelijk dat een andere gemeen te je voor de vier jaar om zijn, al voorzichtig polst. Daar kun je dan nog geen enkele status aan ontle nen, maar het kan natuurlijk niet verboden worden. Ik heb vijftien jaar in Harderwijk gewoond en gewerkt. Ik ken het kerkelijk kli maat van binnenuit en ik wist van de vacature. Maar toen ik al vroeg werd benaderd, heb ik 'nee' gezegd. Er waren op dat moment veel dingen die in Venray fijn lie pen of net goed van de grond kwamen. Maar Harderwijk liet me niet los. Een paar maanden later sprak ik erover met mijn gezin en toen ging alles rollen. We meen den de boot toch niet te kunnen afhouden. Toen ging het opeens snel. Als je me vier jaar geleden had gezegd dat ik weer terug zou keren, had ik het niet geloofd. Maar in alle bescheidenheid meen ik dat ik juist op dit moment in Harderwijk iets kan betekenen. Tegelijkertijd heb ik het gevoel Venray te kunnen loslaten. Ook al ervaar ik dat op dit moment als lastig, maar vier jaar is best een mooie tijd, het is goed zo. Ik ga weg, maar wat er opgebouwd is gaat door." Hoe heeft u Venray en de Venray naren in die vier jaar leren kennen? "Als een alleraardigst dorp. De voorzieningen zijn uitstekend en het verenigingsleven is goed. Met pijn in het hart nemen we afscheid van het Venrayse voetbal en tennis, dansen, muziek en beeldhouwen. Venray heeft qua uitstraling iets stads, maar toch ook de gemoedelijkheid van een dorp. De instroom van mensen uit andere streken van het land, of zelfs van de wereld, geeft boeien de veelkleurigheid. De uitbreiding gaat hier niet ten koste van de gemeenschapszin. Venraynaren? Leuke mensen, al ben ik ze in alle soorten - tegengekomen dus ik houd me verre van stereotype ring. Misschien kun je wel zeggen dat de oorspronkelijke Venraynaar hecht aan familiever banden en aan zijn vertrouwde sociale context. Giet daar een sausje over van de rituele gebrui ken van deze streek en je krijgt een zekere beslotenheid. Ik label dat niet negatief hoor, want het geeft cement aan het samenleven in Noord-Limburg. Maar cement kan ook dichtsmeren. Een op zichzelf prettige gemeenschaps zin kan gaan overhellen naar een sfeer van conflictvermijding. Vertrouwde patronen kunnen lei den tot, om maar wat te noemen, trage besluitvormingsprocessen. Ik ben in de Randstad opgegroeid waar de communicatie directer is en snel wordt doorgepakt. Maar, ik geef het toe, de keerzijde daar van kan zijn dat het sociaal kli maat killer wordt. Nee, dan liever die Venraynaren!" En hoe de protestantse gemeente 'het Zonnelied'? "De Protestantse gemeente Venray en omgeving is vergeleken met veel protestantse kerken boven de rivieren een kleine, maar levendige geloofsgemeen schap. Dat ze klein is, maakt haar soms kwetsbaar, maar er staat een hechte verbondenheid tegenover. Het is voor een- predikant een prettige gemeente om er een tijd je te werken. Wat activiteiten betreft is er op dit moment echt veel te beleven. Met vreugde heb ben we daar de afgelopen jaren aan mogen bouwen. De gemeente is voor pakweg 90% opgebouwd uit mensen die oorspronkelijk uit andere delen van Nederland kwa- boxmeer i mannenmode, jeans and casual wear for men venray i; casual wear for men men. Omdat het een instroomge- meente is, is ze wat geloofsbele ving en opvattingen betreft heel pluriform. Dat maakt een helder identiteitsconcept problematisch, maar het is tegelijk haar charme. Er is een diep besef dat je elkaar niet als vriendjes hebt uitgekozen, maar als vogels van verschillende pluimage bij elkaar gebracht bént rond het goede Verhaal. Verder is er een trouwe groep heel betrok ken mensen die zich met hart en ziel inzet. Het kerkenraad van dit moment is inhoudelijk en bestuur lijk heel krachtig. Dat geeft ver trouwen voor de toekomst." Wat is uw .belangrijkste bij drage geweest de voorbije vier jaar? "Eerlijk gezegd groeide in mij het eerste jaar de intentie om deze gemeente meer besef van verbinding te geven met de lande lijke kerk. Ik ben heel blij dat dit vruchten heeft afgeworpen. Het is niet wenselijk dat in een gemeente waar zowel voorgan gers als gemeenteleden komen en gaan, iedere keer een nieuw wiel wordt uitgevonden. Zo heb ik steeds thema's aangeboden waar men in de breedte van de prote stantse kerken in Nederland ook mee bezig was. Je kunt hierbij denken aan de inhoud van studie- en gespreksavonden. En ook aan de nieuwe aandacht voor spiritu aliteit, voor meditatie en gebed. Mijn persoonlijke omgang hier mee zal wel van invloed zijn geweest. Op liturgisch gebied is het ook te merken. Wat betreft ambtsstructuur was de gemeente toen ik hier kwam opgebouwd volgens een model dat een groot appél doet op kennis, kunde en bereidheid tot meepraten van een groot deel van de gemeente. Dit model heeft goede diensten bewezen, maar er werden ook hiaten zichtbaar. De gezamenlijk gedeelde wens groeide om de gemeente organisatorisch een nieuwe fase binnen te trekken. Dat staat nu allemaal prachtig op de rails.Verder vind ik het hoop gevend dat er weer vrijmoedig wordt gesproken over de inhou delijke kant van geloven. Het is niet echt mijn bijdrage, want het heeft ook met de tijdgeest te maken, maar ik vind het wel een groot goed. Eigenlijk staan de afgelopen jaren in het teken van 'zegen'. Dat is dan ook het thema voor mijn afscheidsdienst op 18 juli in het Zonnelied." Wat zou u uw opvolger graag willen meegeven? "Gefeliciteerd met deze bijzon der aardige gemeente! Je komt binnen op een moment dat er veel dingen fijn lopen. Geniet daarvan en bouw op de kracht van de mensen hier. Sluit de eer ste jaren aan bij hetgeen nu goed loopt. Blijf jezelf bij de nieuwe dingen die je aanbiedt, maak er geen verzoekplatenprogramma van, maar luister wel naar de ver langens van mensen. Blijf bovenal zorgdragen voor je eigen gebeds leven. Houd voor ogen dat er onder een brede groep gemeente leden een verlangen leeft te groei en in geloof, hoop en liefde. Jouw positie in je ambt is daarin beteke nisvol. Sta open voor de hartelijk heid die veel mensen je hier geven. Gefeliciteerd ook met je nieuwe woonplaats. Er valt hier heus veel te genieten. Adem de ruimte en landelijkheid van Noord-Limburg en eet ruim asper ges. Neem een abonnement op de Schouwburg, wandel in het Odapark vlak achter je huis, mijd het carnaval niet en duik ook eens een café in. Als mensen daar vra gen wat je beroep is, krijg je altijd een leuk gesprek." Welke uitdagingen wachten er in Harderwijk? "Op 1 mei was er een kerkver- eniging van drie grote protestant se stromingen. Evenals in Venray is dit in Harderwijk met dankbaar heid begroet. Tegelijk komt dan in een plaats als Harderwijk, met vele kerken, de vraag op hoe we dat nu praktisch gaan vormgeven. De sfeer is prima, maar er moeten wel knopen worden doorgehakt. Ik vind dat mooie processen. Volgens het plan dat er nu ligt, krijgt elke wijk nu een kerk (of meer) met elk een wat eigen sfeer. Daarvoor moeten de wijk- grenzen open, mensen moeten zogezegd kunnen 'shoppen'. Voor de centrumwijk waar ik kom, ligt de uitdaging de komende jaren in het profiel geven aan een gemeente in verbondenheid met het hart van de stad. Verder kom ik daar te werken in een team en dat geeft voor een theoloog moge lijkheid tot intercollegiale afstem ming en specialisatie. En ook daar. ben ik natuurlijk gewoon bezig met het dagelijkse 'handwerk' van een dominee: vieringen voorbe reiden, trouwerijen, zieke men sen bezoeken. Dat is heel fijn werk, want ieder mens is een boeiend verhaal. Ik vind het een voorrecht een stukje met mensen te mogen oplopen in hun weg die zij gaan. Dikwijls heb ik het gevoel dat ik meer van hen ont vang, dan dat ik kom brengen." Hoe zou u graag willen dat Zonnelied en Venray u herin neren? "De gemeente hoeft Lex Boot niet zozeer te herinneren. Ze mag wel de voorbije vier jaar in herin nering houden als een weldadige periode. Er gebeurde veel zichtba re dingen in de dynamiek van het gemeenteleven. Er waren nieuwe activiteiten, mensen gingen weer meedraaien en zelfs mensen 'van buiten' werden lid. Maar mis schien is belangrijker wat in het verborgene gebeurde, aan het (meer) opengaan van mensen naar God en elkaar. Het ontroert me als iemand me vertelt dat zij sinds jaren in religieuze zin weer is opengegaan. Venray mag me verder herinneren als een domi nee die contact aanging met ande re gemeenschappen en zich niet afzijdig hield van het maatschap pelijk leven. Maar herinner me vooral ook als een gewone jongen die langs de lijn stond bij SV Venray, een biertje dronk op het Schouwburgplein, brood kocht bij de C-1000 en zijn kinderen naar school bracht." Een slotgedachte? "Jullie leven hier in een fijne streek waar de Rooms-Katholieke kerk natuurlijk vanouds diep is geworteld. Met alle respect, maar laat Venray goed beseffen dat de kerk op aarde breder is en dat Venray nog zo'n zes andere chris telijke gemeenschappen rijk is. Om nog maar te zwijgen van stro mingen buiten de christelijke tra ditie. Wat de gemeentes betreft: deze lijken zich wat in de marge van de Venrayse samenleving op te houden, maar het zijn vaak plekken van authentieke inspira tie. Daaronder verdient de prote stantse gemeente die ik vier jaar mocht dienen absoluut een gulle plaats op de kaart van Venray. Ik heb geprobeerd ook daar de afge lopen jaren een steentje aan bij te dragen. Venray bedankt voor de fijne jaren. Het ga je zeer wel." Vorige week vrijdag zijn twee inwoners van Venray bij een ongeval gewond geraakt. Ze reden in een auto, die bestuurd door. een van hen over de Loonseweg in Holthees. De be stuurder is vermoedelijk de macht over stuur verloren en daarna in de linkerberm terechtgekomen. Daar is hij tegen een boom gere den, vervolgens over de kop geslagen en in een weiland tot stilstand gekomen. De twee slachtoffers zijn door de brand weer uit het wrak bevrijd. Beiden werden aewond afeevoerd. TUIN» Barbecues J Bestrating I Binnenpotten Buitenplanten Buitenpotten Gereedschappen („Irtdettris*) interieuraccessoires Kamerplanten 1 Kussens 1 parasols pompen I Tuinbeelden I Tuinhout Tuinmeubelen Verlichting vijverattributen Zomerspeelgoed tegen inlevering van deze advertentie op maximaal 2 artikelen naar keuze I uit de assortimentsgroepen hiernaast Tuincentrum Overvecht vindt u o.a. in: I Boxmeer - FVovinciaieweg 5 (A77 - af&lag 1} beumqen - Claudiuölaan 60 (A73 - afslag 1, Shoppingpark De Heuve) Door flinke bezuinigingen stelt het Rijk de algemene uitkering in 2004 structureel naar beneden bij. Voor de gemeente Venray betekent dat in 2004 uiteindelijk een tegenvaller van circa een mil joen euro. Het Ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties brengt jaarlijks een aantal circulaires uit, waaron der de circulaire die in juni is ver schenen. In deze circulaire gaat het ministerie in op de voornaam ste inkomstenbron voor gemeen ten, namelijk de uitkering aan gemeenten. Het Rijk gaat minder uitkeren aan gemeenten dan zij eerder heeft aangekondigd. Voor de gemeente Venray betekent dit in 2004 uiteindelijk een tegenval ler van circa 1 miljoen. Het Rijk gaat in 2004 minder korten op minimabeleid dan voor zien. Ze kondigde eerder een bezuiniging aan van 460.000 per jaar. In 2004 betekent dit een bezuiniging van uiteindelijk 241.000. Daarnaast schaft het Rijk de zalmsnip af per 1-1-2005. De burgers ontvangen niet meer jaar lijks 45. Voor de gemeente Venray betekent het afschaffen van deze maatregel een structu reel nadeel van circa 31 000. Het Rijk is nog steeds van plan om de Onroerend Zaakbelasting (OZB) voor gebruikers van wonin gen af te schaffen per 1-1-2005. De effecten hiervan heeft ze nog niet in de junicirculaire verwerkt. Als het Rijk de OZB voor gebrui kers van woningen afschaft is dit voordelig voor inwoners van de gemeente Venray met een eigen of huurwoning. Voor de gemeen te heeft het geen negatieve conse quenties voor de begroting. Tenslotte krijgt de gemeente Venray minder geld van het Rijk voor woonruimten, inwoners en leerlingen. De bevolking van Venray is namelijk minder gegroeid, dan de gemeente had verwacht. Dit betekent ruim 200.000 minder inkomsten van het Rijk voor de gemeente Venray. Accountant gemeente: De boekwaarde van de voor raad gronden die de gemeente Venray bezit is in 2003 met 3,5 miljoen euro toegenomen naar een recordhoogte van 29 miljoen euro. Accountant Deloitte wijst in haar 'verslag van bevindingen' bij de jaarre kening van 2003 op de forse bedragen en grote risico's van de grondexploitatie. Door de stagnerende woning bouw en de afnemende belang stelling voor bedrijventerreinen raakt de gemeente haar grond- voorraad veel moeilijker kwijt dan eind vorige eeuw. De risicoreser ve is vorig jaar afgenomen van 6,9 naar 5,5 miljoen euro. Deze reser ve moet markt- en waarderingsri sico's opvangen evenals schade claims zoals bij de bouwstop in Merselo. De risicoreserve is nu 0,4 miljoen euro te laag. De gemeente verwacht op ter mijn miljoenen euro's te verdie nen aan lopende exploitaties zoals Brabander (3,2 miljoen), Keizersveld (1,5 miljoen) en Smakterheide II (3,0 miljoen). Maar er zijn ook tegenvallers zoals het afblazen van woonboulevard Xenter wat de exploitatie van de Hulst II in de rode cijfers drukt. Ook De Gouden Leeuw brengt forse verliezen met zich mee. De gemeente heeft al een verlies genomen van 2,7 miljoen euro en hoopt nu quitte te kunnen spelen. "Naast de winstpotentie die de grondexploitatie bevat, vormt deze een belangrijke risisofactor voor de gemeente Venray", meldt Deloitte in haar verslag. De huis accountant wijst op de economi sche ontwikkeling die de grond exploitatie verder onder druk kan zetten. Gezien de grillige markt adviseert Deloitte de resultaten van de lopende projecten scher per in de gaten te houden. Wethouder Heidens (CDA) gaf in de raadsvergadering toe dat een 'aantal dingen kunnen en moeten verbeteren'. "Daar wordt aan gewerkt", aldus Heidens die zei dat het 'de kunst is de grond zo laat mogelijk aan te kopen'. Vijftien jaar geleden kwam Venray door het grondbedrijf al in grote financiële problemen. De gemeente zat toen in de maag met een grote hoeveelheid onver koopbare grond. De boekwaarde bedroeg op 1 januari 1990 liefst 35,8 miljoen euro. Na een grondi ge sanering werd de onrendabele voorraad afgewaardeerd en bleef een reële boekwaarde over van 10,7 miljoen euro. Het rijk sprong toen bij om het verlies van 25,1 miljoen te weg te werken. De aflossingen van de tekorten in de gemeentelijke exploitatie liepen door tot in 2003. Vorig jaar moest de gemeentekas voor het laatst bijdragen aan de naweeën van het uit de hand gelopen grondbedrijf. In september start de bouw van het seniorencomplex aan het Lovinckplein in Ysselsteyn. Tijdens de infor matieavond op 13 april meld de Liesbeth van Beek, direc teur van Wonen Venray, dat met de bouw wordt begonnen zodra zeventig procent van de appartementen verkocht is. Deze grens is inmiddels bereikt waardoor vlak na de zomervakan tie wordt begonnen met de bouw van het seniorencomplex met 23 appartementen. De bouwplannen lagen een paar jaar stil vanwege de cumulatie van stankcirkels die over het voormalige bedrijfsge bouw van Keijsers-Manders op de hoek Lovinckplein-Kerkweg lagen. Van de 23 appartementen wor den er tien verhuurd waarbii Ysselsteynse senioren voorrang krijgen. Nu het grootste gedeelte van de dertien koopwoningen is verkocht staat niets meer de reali satie in de weg. Momenteel wordt de bodem van het terrein gesa neerd. De bouw neemt ruim een jaar in de beslag. Naar verwach ting zullen in de herfst van 2005 de eerste bewoners hun apparte ment betrekken. hoge kwaliteit kleurenprints i' De gemeenteraad eist dat het stuwmeer van investerin gen weer snel wordt afge- bouwd. In 2003 namen de niet afgewerkte investeringen toe van 7,5 naar 12,3 miljoen Samenwerking diende dinsdag - een motie in waarin het college wordt opgedragen het restant aan investeringen dit jaar meer dan te halveren. Op 1 januari 2005 mag het stuwmeer niet groter zijn dan 6 miljoen euro. Wethouder Heidens (CDA) wilde van de motie af. Hij beloofde zich in te spannen om zoveel mogelijk investeringen uit te voeren. "Ik ontraad daarom deze motie. Want er zijn ook externe factoren die ik niet in de hand heb. Het genoem de bedrag kan ik niet hard maken." Maar Ike Busser, fractie leider van Samenwerking, hield de motie overeind en kreeg een ruime steun van CDA, WD en Lokaal Aktief. Alleen de PvdA stemde tegen. Burgemeester Waals was er niet blij mee. "We zullen deze motie ten dele uitvoe- ren", zo nam hij alvast een voor- schot op de uitkomst. i De gemeenteraad wil dat Venray meer werk maakt van toerisme en recreatie. Want dit kan de lokale economie verbreden en versterken en bovendien heeft de gemeente daarvoor voldoende mogelijk heden. Dat was de strekking van een motie die het CDA dinsdagavond indiende. 1 In die motie wordt het college opgedragen met een nota te komen waarbij horeca- en recre- 1 atieondernemers, de centrumma- nager, de agrarische sector en andere partners betrokken wor den. Vooral met de mogelijke komst van de Floriade in 2012 kan de toeristische sector in Noord- 1 Limburg en ook in Venray een flinke impuls krijgen, zo rede- neert het CDA. 1 Wethouder Heidens (CDA) zag I de motie niet zitten. Hij meldde dat toerisme en recreatie geen prominente rol vervullen in de gemeente Venray in tegenstelling 1 tot buurgemeenten langs de Maas. "Het centrum is ons speerpunt voor verblijfsrecreatie. En daar naast hebben we in het buitenge- beid ondermeer het fietspaden plan. We zien er niet de noodzaak van in een nota op te stellen", zei Heidens die alleen steun kreeg van PvdA en Lokaal Aktief. Ike Busser (Samenwerking) vond ook dat grindgat De Diepeling erbij betrokken moest worden en steunde de CDA-motie die een meerderheid kreeg omdat ook de WD meestemde. HUGO BOSS PAUL BROUWER MODE wilhelminastraat 2-4 venray telefoon 0478 510943 www.paulbrouwer.nl PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestiaat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AAVenray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk WiHemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asneHen@vandenmunckhof .ni telefoon: 0478-58 27 27 Thrieven op aanvraag e-mail: advertentie@vandenmunckhof.nl, Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 12.00 uur Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij; Sport- en verenigingsmeuws tot uiterlijk dinsdag 10 00 uur. Abonnementen: 18,50 (postcode 58..) 32,50 (overige binnenland) rd

Peel en Maas | 2004 | | pagina 3