De gids van de gemeenteraad Meerlo-Wanssum Meerlo-Wanssum 'We hebben weer onderdak' Veiligheidsmarkt in Wanssum Service rubriek Wegen onderhoud PEEL EN MAAS Donderdag 1 juli 2004 - Pagina 10 pE Richard van der Weegen professionaliseert als raadsgriffier de gemeenteraad I Twintig uur per week heeft hij. Maar Richard van der Wee gen (36) zou probleemloos fulltime invulling kunnen geven aan zijn job als raads griffier van de gemeente Meer lo-Wanssum. Sinds 1 mei is hij in functie. De dynamiek en - korte lijnen van een overzich telijke gemeente spreken hem aan. "Mijn voorganger heeft een prima basis gelegd. Het dualisme heeft in Meerlo- Wanssum echt handen en voe ten gekregen, niet in de laatste plaats door de inzet van de enthousiaste en ambitieuze raadsleden." Voor het gevaar van 'stilstand' in de setting van een kleinschalige gemeente is hij beducht. De Grubbenvor- stenaar werkt daarom ook actief aan horizonverbreding. Voor hemzelf, voor de raadsle- den van Meerlo-Wanssum. Zo bracht een delegatie van de gemeente onlangs een werk bezoek aan de politieke markt in Almere. Twee totaal ver schillende schaalgroottes, maar wel een boeiende en leerzame vergelijking. Profes sionalisering en kennisma nagement heeft hij hoog in het vaandel staan. Daarom tien vragen aan Richard van der Weegen. 1. U bent groot geworden in de wereld van de lokale over heid? "Ja, met een vierjarig uitstapje naar het bedrijfsleven. Ik ben begonnen als bijstandsmaatschap- pelijk werker bij de sociale dienst in Breda, daarna als plaatsvervan gend teamleider bij de sociale dienst in Gorinchem en vervol gens afdelingshoofd bij de sociale dienst in Rucphen. Drie verschil lende schaalgroottes van gemeen ten, drie zeer interessante en leer zame functies. Ik heb daardoor goed inzicht gekregen in hoe lokale overheden van uiteenlo pende aard en omvang functione ren. Tevens heb ik altijd lesgege ven aan de Bestuursacademie. Het overdragen van kennis heeft mijn belangstelling." 2. Interessant en leerzaam, maar toch stapte u vier jaar geleden over naar een com merciële organisatie: Deloitte? "Dat heb ik gedaan om door de bril van een commercieel bedrijf naar de lokale overheid te kijken. Deloitte kende in die tijd een spe cialistische eenheid Sociale Zeker heid. Ik kreeg de kans om als pro ductmanager aan de slag te gaan Bij Deloitte was ik verantwoorde lijk voor de ontwikkeling van nieuwe producten die door colle ga's werden 'vermarkt'. Tevens was ik verantwoordelijk voor de unit opleidingen en de op de bedrijfsvoering gerichte taken I Kwaliteitszorg en Kennismanage- I ment. Een commerciële functie op mijn eigen vakgebied sprak me aan. Zoals het me ook aansprak dat ik voor verschillende klanten, in mijn geval verschillende gemeenten, zou werken. Ik bleef dus in dezelfde branche, maar ik benaderde het alleen uit een andere optiek." 3. Waarom dan toch de terugkeer naar een gemeente? "Omdat ik toe was aan iets nieuws. Na vier jaar werken bij een commerciële organisatie wilde ik terug naar de lokale over heid. Alhoewel Sociale Zekerheid me nog steeds aanspreekt, wilde ik ook mijn horizon verbreden naar andere beleidsterreinen. Ik zocht een afwisselende, zelfstan dige functie waarin mijn kwalitei ten goed tot z'n recht zouden komen. Zo kwam ik uit bij de functie van raadsgriffier. Een rela tief jonge functie die alle facetten van de lokale overheid raakt. Ook de positie van de raadsgriffier en de 'bemoeienis' met de lokale politiek spraken mij aan. Dé gemeente Meerlo-Wanssum bood mij de kans om als raadsgriffier aan de slag te gaan. In het duale stelsel is er een strikte scheiding aangebracht tussen het college van B&W en de gemeenteraad. Grofweg zou je kunnen stellen dat de raad de kaders stelt en het college daar invulling aan geeft De raad heeft tevens een controle rende en volksvertegenwoordi gende taak. In Meerlo-Wanssum heeft de raad heel goed door wat die gewijzigde verantwoordelijk heden betekenen. Om de positie van de gemeenteraad te verster ken werd de functie van raadsgrif fier in het leven geroepen. In de Gemeentewet is bepaald dat iede re gemeente een secretaris en een griffier heeft. Als griffier ben ik aanwezig bij de raadsvergaderin gen, de stukken worden mede door mij ondertekend. Daarnaast ondersteun ik de raad en werk ik aan de verdere professionalisering van de raad. Bij ondersteuning kun je denken procesmatige- en inhoudelijke ondersteuning. Zo bewaak ik bijvoorbeeld de toezeg gingen die door het college aan de raad worden gedaan en advi seer ik over de wijze waarop een punt kan worden behandeld. Een raadslid krijgt veel informatie te verwerken. Ik vind daarom ken nis- en informatiemanagement erg belangrijk. Ook het verzorgen van workshops behoort tot mijn takenpakket. Om ambtelijk en bestuurlijk goed af te stemmen heb ik periodiek overleg met de burgemeester en de gemeentese cretaris. Wat de gemeentesecreta ris voor het college van B&W is, is de raadsgriffier voor de gemeente raad.." 4. U adviseert de raad ook inhoudelijk? "Als je bedoelt 'politiek inhou delijk', dan is het antwoord: nee. De raadsgriffier is politiek neu traal. Ik ben er voor alle raadsle den, voor alle fracties. Maar ik wijs de raad wel op procedures en processen. Wanneer raadsle den informatie of uitleg wensen, dan fungeer ik als scharnierpunt tussen raad en ambtelijk apparaat. In die zin ondersteun ik ook inhoudelijk. Je kunt me in feite zien als een gids van en voor de gemeenteraad. Ik help ze waar mogelijk om de juiste weg te bewandelen. Maar met de keuzes die ze tijdens die tocht maken, bemoei ik mij niet." 5. Maar u kunt de raad dus wel wijzen op procedurele fouten van het college? "Ja, en reken er maar op dat ik dat ook doe. Dat is één van mijn taken. De raad geeft het college opdrachten om bepaalde zaken uit te voeren. Dan is het wel zaak dat het college dat ook inderdaad doet en volgens de juiste procedu res. De raad moet dat toetsen en ik help de raad daarbij. Ik heb in dat kader vooral een signalerende functie. Overigens heeft het colle ge ook een zogenaamde actieve informatieplicht richting de raad. Dat is nog één van de elementen van het dualisme waar we nog nadere invulling aan moeten. Dualisme is nog relatief nieuw. Dus nog volop in beweging. De griffier stuurt dat proces." 6. Het college van B&W benoemt u. Kunt u dan nog wel volledig onafhankelijk functioneren als adviseur van de instantie die het college van B&W moet toetsen en con troleren? "Dat is een verkeerde opvatting. Ik ben door de raad benoemd, niet door het college. De raad kan mij ook ontslaan. Dat is ook de unieke positie van de raadsgrif fier. De raad heeft mij benoemd en vervolgens het college de opdracht gegeven dat in arbeids rechtelijke zin te regelen. Omdat de raad mij benoemt, sta ik vols trekt onafhankelijk ten opzichte van het college. Maar ik ben me er wel van bewust dat het een samenspel is. Dualisme mag niet leiden tot 'tegenspel'. Raad, colle ge en ambtelijk apparaat moeten er samen zijn voor de burgers." 7. Waarom heeft u gekozen voor een relatief kleine gemeente als Meerlo-Wans sum? "Daar had ik een aantal redenen voor. Ten eerste omdat de functie van raadsgriffier nieuw voor mij is. Ik wil in die functie groeien en dan kun je, vind ik, het beste beginnen in een kleine organisa tie. Meerlo-Wanssum is een over zichtelijke gemeente, dus dat paste uitstekend. En ten tweede speelde de reisafstand mee. Ik woon in Grubbenvorst, ik werk in Meerlo. Dat is ideaal. En inmid dels heb ik ook ontdekt dat Meer lo-Wanssum gewoon een prachti ge gemeente is in een mooie omgeving." 8. En als u de functie in de vingers heeft, snel door naar een grotere gemeente? "Nee, dat is niet mijn marsrou te. Ik heb Meerlo-Wanssum beloofd dat ik minimaal een aantal jaren raadsgriffier blijf. Dat geeft rust en zekerheid. Ik kan hier heel veel leren. Maar ik heb ook geleerd dat je moeilijk in de toe komst kunt kijken." 9. Uw functie is parttime. Zijn de werkzaamheden van de raad in Meerlo-Wanssum dan zo overzichtelijk en klein schalig? "Integendeel. Ik zou met gemak fulltime invulling kunnen geven aan mijn functie als raadsgriffier. De behoefte aan advies, kennis, informatie en sturing is groot, temeer omdat de raadsleden zelf niet fulltime bezig kunnen zijn met het raadswerk. Er is gewoon nog heel veel te doen. De kader stellende taak van de raad is al aar dig in beweging. We gaan nu invulling geven aan de controle rende- en volksvertegenwoordi gende taak van de raad. Een raad in onze gemeente staat voor dezelfde opdrachten als een raad in bijvoorbeeld Almere. Verschil zit hem alleen in het aantal raads leden, de complexiteit van de organisatie en de omvang van de bedragen waar we over praten. Dat eerste aspect heeft natuurlijk direct invloed op de omvang van de griffie, zo noemen we afdeling van de griffier. Je zou je af kunnen vragen of de omvang van de grif fie in de kleinere gemeentes wel toereikend is om de raad 'dualis tisch' te kunnen ondersteunen. Maar budgettair is er niet meer ruimte dan een parttime functie. Dat betekent dat ik scherp priori teiten moet stellen en reële ambi ties moet koesteren." 10. Bent u niet bang dat u gaat navelstaren in een kleine gemeente als Meerlo-Wans sum? "Nee. Enerzijds zit dat niet in mijn aard, anderzijds is er nog zoveel werk te verrichten. Dualis me is een ontwikkeltraject, dat is niet van de ene op de andere dag ingevoerd. De bestuurlijke ver nieuwing in Nederland staat niet stil Het lijkt erop dat de gekozen burgemeester eraan zit te komen Dat heeft ook weer een enorme impact op de positie van de raad En onderschat deze gemeente niet. Men is echt zeer voortvarend aan de slag gegaan met het dualis me. Zoek maar eens een gemeen te waar de raad zelf de agenda bepaalt die is gebaseerd op een jaarplanning. Mijn voorganger Leo Aarden heeft een prima basis gelegd. Ook de raad wil vooruit. Het tempo van de veranderingen moet echter wel behapbaar blij ven. Ik vind het daarom belangrijk dat alle afspraken en cultuurom slagen nu goed worden ingebed. We zijn onlangs met een delegatie van de raad op werkbezoek geweest in Almere. Die gemeente heeft voor een hele andere opzet van het raadswerk gekozen. Alle raadscommissies zijn bijvoorbeeld afgeschaft. Daar staat tegenover dat er iedere week een Politieke markt plaatsvindt. De agendapun ten van de raad worden aan het begin van de avond in allerlei werkvormen voorbesproken. Per onderwerp een bijeenkomst. Raadsleden moeten kiezen aan welke bijeenkomsten ze deelne men. Aan het eind van de avond heeft de plenaire besluitvorming plaats. Het was zeer leerzaam en boeiend om een inkijk in de werk wijze en gedachtegoed van Alme re te krijgen, en om de vergelij king met Meerlo-Wanssum te trekken. Want hoewel het twee gemeenten van verschillende schaal zijn, kun je goed parallellen en raakvlakken onderscheiden." In de maanden juli en augustus wordt, in opdracht van de gemeente, door Janssen de Jong Infra BV uit Horst, groot onder houd gepleegd aan een aantal wegen. Deze worden dan voor zien van een nieuwe asfalt- of slijt laag en/of de bestrating wordt verbeterd. Er wordt alles aan gedaan om het ongemak tot een minimum te beperken, maar het is onvermijdelijk dat tijdens de uitvoering van dit onderhoud enige overlast ontstaat. De wegen die worden opgeknapt zijn: Wajns- sum: Tiendstr. (straatwerk), Meer- losebaan (asfaltwerk en straat werk), De Schoevert (plaatselijk asfaltwerk), Stayerhofweg (asfalt werk). Meerlo: Beatrixstr. (asfalt werk en straatwerk), Julianastr.(straatwerk), Alexan- derstr. (asfaltwerk en straatwerk), Pastoor Janssenstr. (asfaltwerk en straatwerk), Heesweg (asfalt werk), Pluisbergweg (asfaltwerk) Tienray en Swolgen: Donkerhof- steeg (asfaltwerk), Kruisstr (asfaltwerk), Hulsweg (plaatselijk asfaltwerk). Blitterswijck: Antoni- usstr. (asfaltwerk en straatwerk), Boltweg (asfaltwerk), Ooijense- weg (asfaltwerk en straatwerk), Kom-ingang Blitterswijck, Oude Heerweg (asfaltwerk), Kom- ingang Wanssum, Blitterswijckse- weg (asfaltwerk). Om deze onder- houdsmaatregelen uit te kunnen voeren is het noodzakelijk om de Ooijenseweg, de Heesweg en de Boltweg tijdens langdurige werk zaamheden af te sluiten voor het doorgaande verkeer. Omleidingen en de gewijzigde busroute wor- Dagboek van een voettocht (deel 2) Het echtpaar Jan en Jana Bexkens uit Tienray is bezig aan een marathon sponsor- voettocht naar het 2300 kilo meter verderop gelegen pel grimsoord Santiago de Compostela. De opbrengst van de sponsoring gaat naar het kindertehuis Hogar Esperanza van SOS Meerlo-Wanssum. Speciaal voor het weekblad Peel en Maas houdt Jan een dagboek bij. Vandaag deel 2: 'We hebben weer onderdak'. Dag 12: Andenne-Namur (30 km): In Andenne horen we het ver haal dat ze hier elke twee jaar in drie dagen naar het 150 kilometer verderop gelegen Sint Huberts lopen, en soort pelgrimstocht. Het verhaal gaat dat Sint Huberts helpt tegen zieke dieren. Slecht weer vandaag, het regent en onweert als we de route langs de Maas naar het zuiden volgen. Jana's voeten doen pijn. We over nachten in een herberg. Daar ont moeten we een man die samen met een Zuid-Limburger naar San tiago is gelopen. De Limburger was op 52-jarige leeftijd bij DSM ontslagen en aan de pelgrims tocht begonnen. Bij terugkomst lag er een verontschuldigingbrief je van DSM, hij mocht terugko men. Dag 13: Namur-Abdij Leff (27 km) Dochter Diana belt dat kleind ochter Ilse in het ziekenhuis ligt. We hoeven ons geen zorgen te maken, zegt ze. We zijn er met onze gedachten vaak bij. Veel regen vandaag. We overnachten in de Abdij waar een Nederlands sprekende man ons opvangt. Hij meldt dat we het straks wel moei lijk zullen krijgen omdat iedereen hier Frans spreekt en wij geen woord. Dag 14: Leffe - Givet (33 km) Na de paters bedankt te hebben lopen we langs de Maas verder, een steile weg. We laten ons met een bootje overzetten, de route aan de andere kant van de Maas is beter. We vinden geen slaapgele genheid en besluiten om in de slaapzak in het voorportaal van de kerk van Givet (in Noord-Frank rijk) te slapen. Dag 15: Givet-Haybes (29 km) Regen en dan weer droog. In Haybes laten we een dame de introducébrief lezen van onze pastoor, de burgemeester en de sos-voorzitter waarin staat wie we zijn en wat we doen. Ze regelt een slaapplaats en schrijft een cheque uit van 25 euro voor het kindertehuis in Chili. Merci. Dag 16: Haybes-Mézières (9 km) Na 9 km lopen langs de Maas krijgen we contact met een Nederlandse die ons uitnodigt om met de boot verder te varen. Het wijkt wel af van onze route, maar we doen het. De boot is 22 meter lang en heet Voorwaarts. De boot tocht is een hele ervaring, we moeten tien sluizen nemen. We slapen in het stuurhuis. We krij gen een telefoontje dat het met kleindochter Ilse nog niet zo goed gaat. Ze huilt veel. We hebben het hier erg moeilijk mee en laten weten naar huis te gaan als het verslechterd. Dag 17: Charleville - Launois- sur-Vence (27 km) Een fraaie dag, zon en een route over de D-wegen met dalings- en stijgingspercentages van 10 tot 12%. Dorstig weer. We worden benaderd door een man die uit een auto stapt. Hij ziet onze pel grimsschelpen. Hij biedt ons een slaapplaats aan, een eind verder op in een oude postkoets. Daar is er wel stoffig. De heer des huizes zet koffie voor ons. Dag 18: Launois-sur-Vence - Chateau-Porcien (27 km) Vroeg wakker. Oei, geen toi lets. Dan maar onze behoeftes in de hoek van de tuin. Zonnig weer. Na twee kilometer lopen komen we in het dorpje Neuvizy, een pelgrimsplaatsje van Maria. Hier zou Maria verschenen zijn in een holle boom aan enkele kinde ren. We steken enkele kaarsjes aan voor onze kinderen en vooral voor Ilse Via het gemeentehuis in Sery worden we per auto naar een chateau gebracht. Daar kun nen we logeren in de judohal op een judomatje. Er logeren meer dere pelgrims. Dag 19: Chateau Preien - St. Etienne-Sur Suippe (25 km) We lopen langs het Canel des Ardennes door het hoge natte gras. Jana krijgt last van haar scheenbeen,. We doen het rustig aan. We mogen overnachten in een hok bij een groot huis. Dat wordt nog vlug even gepoetst. De matjes erin, klaar is ons bed. We hebben weer onderdak! De man geeft ons eten voor vanavond en morgenvroeg. (Dag 19 is donderdag 17 juni: het echtpaar heeft dan al 427 km gelopen, volgende week deel drie) Jan en Jana in t-sbirts van SOS (Foto: Marijn Poels De politie van de basiseenheid Horst organiseert in samenwer king met diverse partners een aan tal veiligheidsmarkten in haar ver zorgingsgebied. Deze veiligheidsmarkten worden tij dens een aantal lokale evenemen ten georganiseerd in het kader van het tienjarig bestaan van de politieregio Limburg-Noord. De politie Horst gebruikt deze gele genheid om het auto-inbrakenpro- ject Zij pikken het, wij niet! nog eens op een bijzondere manier onder de aandacht te brengen van het publiek. De politie Limburg-Noord is van juni tot eind dit jaar op 'veilig heidstournee'. Aanleiding is het tienjarig bestaan van de regio. Het doel is om samen met de burgers, gemeenten en andere partijen op vele leuke manieren aandacht te creëren voor de veiligheid in de samenleving. De politie Horst den dan ter plaatse aangegeven. De woningen/bedrijven blijven zovqel mogelijk bereikbaar. De aanwonenden worden door de aannemer nog nader geïnfor meerd. Door onvoorziene omstandig heden zoals het weer, kan de start en de duur van uitvoering wijzi gen. Tijdens de werkzaamheden is de uitvoerder, de heer R. Mul der van Janssen de Jong Infra. BV, bereikbaar op nummer 06- 20134233. Als u nog vragen heeft, kunt u bellen met de heer R. Ker sten van bureau openbare werken van de gemeente, op nummer 699270. grijpt deze gelegenheid aan om de bevolking op een originele manier te betrekken bij het pro ject 'Zij pikken het, wij niet!', dat gericht is op het terugdringen van het aantal auto-inbraken. Dit doet zij door een veiligheidsmarkt te organiseren in samenwerking met een aantal partners die eèn relatie hebben met dit onderwerp: Auto schadeherstel Noord-Limburg Horst, garage-takelbedrijf Hend riks Lottum, Veugen autoglas en de Rabobanken Maashorst, Broek- huizen-Lottum-Swolgen en Ven- ray. De deelnemers laten tijdens deze markten op een laagdrempe lige manier zien wat de gevolgen van auto-inbraken zijn maar ook hoe de inbraken voorkomen kun nen worden. De veiligheidsmarkt is op zondag 4 juli te vinden op de braderie in Wanssum, op 23 juli op de allemansmèrt in Horst, op 7 en 8 augustus op het Rozenfesti- val in Lottum en op 29 augustus op Toedem in Sevenum. Op de veiligheidsmarkt is veel te zien, te horen en te doen. De politie Horst presenteert niet alleen de resultaten en de werkwijze van het project 'Zij pikken het, wij niet', maar vertelt vooral wat bur gers zelf kunnen doen om auto- inbraken te voorkomen. De diver se partners laten aan de hand van demonstraties zien hoe auto inbrekers te werk kunnen gaan, wat voor schade ze aan kunnen richten en wat er vervolgens gedaan kan worden om de schade te herstellen Het publiek krijgt daarbij zelf de gelegenheid om in de huid van de inbreker te krui pen. Lukt het om in de demon stratieauto binnen te komen, dan ligt er een leuk actiepakket ter waarde van 20 euro voor hen klaar. Daarnaast kunnen de bezoe kers meer te weten te komen over preventiemaatregelen. Zo worden er diverse beveiligings mogelijkheden getoond, van aan vullende stuursloten tot het satel liet-volgsysteem. Bezoekers kunnen daarbij tijdens de markt gebruik maken van een gratis ken tekengravering in de ruiten. Dit kan alleen als het weer het toe laat, mocht dit niet het geval zijn dan krijgen de bezoekers een tegoedbon. Een bezoek aan de veiligheids markt wordt nog eens extra aan trekkelijk door een prijsvraag waarbij leuke prijzen te winnen zijn. De deelnemende partners hebben een prachtig prijzenpak ket ter beschikking gesteld met een winkelwaarde van 2000 euro. Bezoekers die mee doen aan de prijsvraag maken kans, op een navigatiesysteem, een radio/cd speler of een prepaid GSM. Wat de prijsvraag precies inhoudt en wat de spelregels zijn, wordt tij dens de veiligheidsmarkt bekend gemaakt. Daarnaast heeft de poli tie nog een leuke actie in petto. Tijdens de veiligheidsmarkt loopt een promotieteam rond dat flyers uitdeelt met gele kaarten waarop handige tips staan om auto-inbra ken te voorkomen. Rondom deze kaarten heeft de politie Horst ook nog een flitsende actie bedacht. Meer weten? Bezoek dan de vei ligheidsmarkt! Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Almut Raaij- makers, Marie-Therese van Loon, Marlon Theunissen U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dins dag, woensdagmorgen of donder dag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pas toor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tij dens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen: J.F.FI. van Arens- bergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meer lo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10,00-12.00 urn en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13.00 uur, spoedrecep- ten: Apotheek Antoniusveld, Sta tionsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@het- net.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smo- renburg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242, 5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kin- der- en jeugdzorg, volwassenen- zorg, ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr, Aertsstraat 51, 5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Lim burg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klantenservice: bereik baar tijdens kantooruren (inclu sief ledenadministratie), tel: 077- 3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3375757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo- J Tienray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsy- j straat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478-692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN 1 Horst, tel. 077-3978500, fax 077- 3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- 1 gers. Inloopbijeenkomst elke I derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19-30 - 21 30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 0900-10.00 uur. Vrijwilligerscentralc. Ope- j ningstijden: ma., di. en do. van j 10.00-12.30 uur.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 10