Harold LENSSEN Meerlo-Wanssum let succesverhaal an D'n Blitskikker Meester Wim 25 jaar in het onderwijs Raadsleden laan dagje rerken bij Ewembad Parkeren Hoge onderhoudskosten haven Wanssum Gemeenteraad worstelt met bezuinigingen CDA en PK ergeren zich aan PvdA <5 Service rubriek Overdose in OJC Midgard 'en II De dertien raadsleden van ;rCj cerloWanssum gaan een dag de tflj inden uit de mouwen steken bij ,tDt rembad De Broekberg. Bert Cre- Iers (WD) deed dit voorstel ;rfnj insdag in de raadsvergadering. PEEL EN MAAS ten abonnement waard Hij zag het als een symbolische daad om te laten zien dat de gemeenteraad vóór het behoud van het zwembad in Wanssum is. De andere raadsleden konden niet achterblijven. Truus Knoops (PK) opperde dit idee al eerder maar zij was maandag vanwege vakantie afwezig. Buïgemeester Hahn zal de handen niet aan de schop slaan. "Laat mij maar weten wan neer het is. Dan kom ik wel applaudisseren." KEUKENINRICHTING Om aan u en uw keuken de volle aandacht te kunnen schenken werken wij uitsluitend op afspraak Stayerhofweg 2b Wanssum (0478) 539020 Eindelijk. Vakantie na een jaar hard werken. De caravan heb je inmiddels uit de winterstalling gehaald en op de parkeerplaats voor de deur neergezet. Maar hoe lang mag de caravan daar eigenlijk blijven staan? In de Algemene Plaatselijke Ver ordening is bepaald dat het verbo den is onder meer een woonwa gen, kampeerwagen, caravan, camper, magazijnwagen, aan hangwagen of keetwagen langer dan drie achtereenvolgende dagen in het openbaar gebied te parkeren als dit parkeren buiten sporig is gelet op de beschikbare parkeerruimte, overlast veroor zaakt of schadelijk is voor het uiterlijk aanzien van de gemeente. Je mag je caravan of kampeerda- gen dus maximaal drie achtereen volgende dagen op de openbare weg of op een openbare parkeer plaats of -strook laten staan. Reden is dat de eigenaar of gebruiker enkele dagen de tijd heeft om de kampeerwagen, cara van of camper voor een reis klaar te maken dan wel na de reis leeg te ruimen. Dit artikel is bedoeld om het onnodig lang plaatsen of parkeren van onder meer cam pers, caravans en kampeerwagens in het openbaar gebied tegen te gaan. Met name in de vakantiepe riode zou hierdoor namelijk een groot tekort aan parkeerruimte kunnen ontstaan in bepaalde woonwijken. De gemeenteraad van Meerlo- Wanssum behandelde maandag de verordeningen van de Wet Werk en Bijstand In de commis sievergadering was de nieuwe bij standswet al uitgebreid aan de orde geweest. Het CDA en PK ergerden zich daarom aan PvdA- raadslid Marcel de Groot. Want de PvdA, die in de commissie Bur gers twee stoelen mag bezetten, was bij de commissiebehandeling afwezig. De Groot deed in de raadsvergadering het voorstel dat de armoedeval niet groter mag zijn dan één procent. Uitkerings gerechtigden die een baan met een lager salaris accepteren kun nen er toch op achteruit gaan omdat allerlei subsidies en (gemeentelijke) vrijstellingen komen te vervallen. De PvdA wil in Meerlo-Wanssum deze inko mensachteruitgang maximeren tot een procent. De andere partijen wisten niet goed wat ze met het voorstel van de PvdA'er aanmoesten. "De PvdA had daarom aanwezig moeten zijn bij de commissievergadering", vond Theo Francken (PK) "Dan hadden we erover kunnen discus siëren en had de PvdA het ook aan de wethouder kunnen voor leggen." Ook Rob van der Heijden (CDA) nam afstand van de inbreng van De Groot. "De PvdA moet in de raadsvergadering niet meer over details gaan praten. Dit legt een bom onder het systeem dat dit vooraf in .de commissies besproken wordt. Ik betreur dit ten zeerste van de PvdA.' Marcel de Groot deed de kritiek af als 'dooddoeners'. Hij vond dat hij altijd het recht heeft om in de raadsvergadering nieuwe punten aan de orde te stellen. Donderdag 24 juni 2004 - Pagina 9 agin !L EN MAAS jf jaar speelterrein in Blitterswijck Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7. 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e mail: fysiomeer!o@het- net.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smo- renburg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: miegliem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242, 5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kin- der- en jeugdzorg, volwassenen- zorg, ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Vervolg voorpagina Wethouder Jac Derikx (CDA) zei dat het achterstallig onder houd aan de haven al jarenlang vermeld is in de risicoparagraaf. Vooral gezien de financiële posi tie is er nooit geld voor opzij gezet. Volgens Derikx heeft de gemeenteraad dit ook voor zich uitgeschoven. "Dit is echt noodza kelijk onderhoud en zeker geen luxe", aldus Derikx die in overleg gaat met de provincie en Rijkswa terstaat om mogelijk nog subsi dies los te krijgen Marcel de Groot (PvdA) wil dat de Rekenkamer een onderzoek instelt naar het financiële beleid in de afgelopen tien jaar "Want er is een tekort van zeven ton. Dit kan gewoon niet waar zijn. We hebben hier geen goed gevoel bij. De raad heeft er geen zicht op of hier taken verwaarloosd zijn." Jan Kuijpers (CDA) had er min der moeite mee. "We willen een goed functionerende haven en die moet daarom ook goed onderhou den worden. Het stond al in de risicoparagraaf en het bedrag is nu opgevoerd." Jan Cox (GP'94) zei geschrok ken te zijn van het hoge bedrag. "Maar de haven is te belangrijk voor de werkgelegenheid. We vinden het daarom te billijken maar er moet wel eerst een meer jarig investerings- en onderhouds plan komen." Bert Cremers (WD) sloot zich aan bij de kritiek van PvdA en GP'94. "Is zo'n groot bedrag voor deze kleine gemeente wel op te brengen", vroeg de WD'er zich af. Theo Francken (PK) zei zich grote zorgen te maken. "We heb ben grote moeite met 706.000 euro extra maar we gaan toch akkoord. Er moet wel eerst een onderbouwd plan komen met ook een visie over de haven." Dit laatste zegde burgemeester Hahn toe. De raad stemde er tevens mee in om vanaf 2005 het havengeld te verhogen van 0.11 naar 0.12 euro per ton bulk of container. Er is een lichte afname in de buik overslag terwijl de containerover slag juist groeit. Het college denkt dat de verhoging met 1 eurocent vanaf volgend jaar 20.000 euro extra havengeld opbrengt. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Almut Raaij- makers. Marie-Therese van Loon. Marlon Theunissen U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dins dag. woensdagmorgen of donder dag. Huisartsenpraktijk Meerlo. Pas toor Janssenstraat 3.5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tij dens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen: J.F.H. van Arens- bergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la. 5864 AG Meer lo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur. za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13 00 uur, spoedrecep- ten: Apotheek Antoniusveld, Sta tionsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Afgelopen vrijdag vierde basis school St.Willibrordus uit Geyste- ren het 25-jarig onderwijsjubilea van meester Wim Kunen. Kunen was op vrijdag 18 juni precies 25 jaar werkzaam in het onderwijs bij de stichting Meander. Zijn eer ste werkdag was op 18 juni 1979 als vervanger van juffrouw Wille nden in de eerste en tweede klas op de lagere school in Geysteren. Sommigen van zijn eerste leerlin gen destijds ziet hij nu terug als ouders van leerlingen die nu op school zitten. Meester Wim startte in het onderwijs als muziekleer kracht bij de stichting. Zo kwam hij op meerdere scholen muziek les geven. Dit deed hij met veel plezier totdat hij groepsleerkracht werd op basisschool Megelsheim in Meerlo. Sinds augustus 1999 werkt Wim met veel plezier in zijn eigen woonplaats Geysteren op basisschool St.Willibrordus. Dit werd afgelopen vrijdag uitge breid gevierd natuurlijk, 's Mor gens vroeg mocht hij uitslapen en werd hij thuis 'gewekt' door de kinderen van de school. Hier mocht hij z'n eigen cadeau (kunstwerk) in elkaar knutselen en daarna ging de stoet door het dorp op weg naar school. Daar was er een heel feestprogramma voor hem opgezet met als een van de hoogtepunten optredens van de kinderen en een echte gooche laar. Straten minder vegen ten gunste van plantsoenen en verlichting De discussie over de Voor jaarsnota spitste zich in Meer lo-Wanssum helemaal toe op de bezuinigingsoperatie van 300.000 euro. Veel partijen hadden grote moeite met enkele besparingen zoals het korten op de subsidies van verenigingen en het minder geld uitgeven aan wegen, ver lichting en het groen. Opluch ting was er bij de raadsleden over de ozb die de komende jaren slechts met drie procent verhoogd wordt. Oppositiepartij PvdA consta teerde dat Meerlo-Wanssum in de laatste vijf jaar een dure gemeente OJC Midgard pakt vrijdagavond 9 juli grandioos uit tijdens een trance-avond met de naam Over dose. Naast een top-act (toevallig uit de regio) in de vorm van DJ Team Ron van den Beuken, maakt ook Marcel Woods zijn opwach ting. Deze top-dj die internatio naal flink aan de weg timmert komt voordat hij zaterdag 10 juli op Sensation zijn kunsten ver toond, de dag ervoor OJC Mid gard op zijn kop zetten. Genoem de artiesten zorgen gegarandeerd voor een overdosis aan fun. De deuren gaan open om 20.00 uur en sluiten om 03-00 uur. Kaarten bij voorverkoop 7,50 en aan de kassa 9,- Kaartverkoop bij de volgende adressen: Van Leest in Venray, Café Onder de Linde in Well. Uitgaanscentrum De Steeg in Leunen en OJC Midgard in Wanssum. geworden is. "De burgers klagen hierover", zei Marcel de Groot. WD'er Bert Cremers was het niet met de PvdA eens. "We wonen in een prachtige gemeente. Ik denk niet dat veel mensen verhuizen omdat ze het hier te duur vinden. Als het maar betaalbaar te houden is." De ozb-verhoging leverde ver der geen discussie op. De subsi dies en de haven (zie elders in dit blad) deden maandag in de raads vergadering het meeste stof opwaaien Het budget voor wegenonderhoud wordt met 50.000 euro gekort. Wethouder Jac Derikx (CDA) erkende het risi co dat de toestand van de wegen daardoor kan verslechteren. Hij hoopte door een zo goedkoop mogelijke aanbesteding de schade nog te beperken. "Maar als het budget toch te laag blijkt dan moeten we werkzaamheden opschuiven." In 2003 werd het groenbeleidsplan vastgesteld waarin jaarlijks 22.000 euro wordt uitgegeven voor onder houd aan het groen en dé plant soenen. Het college stelt voor dit bedrag te halveren tot 11.000 euro.» De ambitie van Meerlo- Wanssum om 'een groene gemeente' te zijn loopt daardoor een deuk op. Vooral Carla Brug man (PK) verzette zich fel tegen deze bezuiniging. Haar partij wilde ook de bezuiniging op de verlichting (1.000 euro) terug draaien. De Progressieve Kombi- natie kreeg op beide punten een meerderheid achter zich. Jan Kuij pers (CDA) koos er aanvankelijk voor de bezuiniging van 11.000 euro op het groenbeleidsplan toch te laten doorgaan. De projec ten zouden dan over een langere periode uitgevoerd worden. Alleen bij te grote negatieve effec ten op de openbare ruimte zou deze maatregel weer terugge draaid moeten worden, zo rede neerde Kuijpers. Maar toen PK'er Theo Francken met het dekkings- voorstel kwam om de wegen drie keer per jaar minder te vegen, wat 12.000 euro oplevert, ging het CDA toch overstag. Dat gold ook voor de andere fracties. De PK kreeg niet haar zin om de bezuiniging van 5.000 euro op het bermenonderhoud te schrap pen. Carla Brugman hield een pleidooi om het ecologisch maai en toch te behouden De PK wilde deze 5.000 euro weghalen bij de reconstructie. Maar dit voorstel sneuvelde want alleen de PvdA steunde het. De Progressie ve Kombinatie. de partij kwam met opvallend veel goede door dachte voorstellen, vond dat 10.000 euro uitgaven op milieuge bied niet uit de algemene reserve gehaald mochten worden. Maar dat het college daarvoor geld in de exploitatie moest zien te vin den. Hiervoor kreeg de PK even eens voldoende steun. Jan van Dijk (PK) kreeg het nog aan de stok met WD'er Cremers Van Dijk zette vraagtekens bij de hoge investeringen voor de brandweer. In 2007 "wordt een nieuw blus- voertuig voor 235.000 euro aan geschaft. En in 2005 wordt 40.000 euro uitgetrokken voor uitrukkleding, helmen en adem- luchtapparatuur. Ook de PvdA wilde dat de investeringen voor de brandweer opschoven ten gun ste van het onderhoud aan fietspa den. Bert Cremers reageerde fel. "Dit begrijp ik niet. Want de brandweer moet over het beste materieel kunnen beschikken. Hier moeten we nooit op bezuini gen." Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51, 5866 BG Swolgen, tel: 0774632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Lim burg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klantenservice: bereik baar tijdens kantooruren (inclu sief ledenadministratie), tel: 077- 3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo. tel: 692755. Secretaris: W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14. 5804 BV Venray. tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219- 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo- Tienray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts. Generaal Dempsy- straat 21. 5866 BM Swolgen. Tel. 0478-692028. Voor bezoekwerk: tel. 04784392364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst. tel. 077-3978500. fax 077- 3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19 30 - 21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 0900-10.00 uur Vrijwilligerscentrale. Ope ningstijden: ma., di. en do. van 10.00-12.30 uur. krijgt inmiddels navolging. Met als voorbeeld het speelterrein in Blit terswijck heeft de gemeente Meerlo-Wanssum een speeltuinbe- leid ontwikkeld. Initiatiefnemers uit andere kernen van de gemeen te steken regelmatig hun licht op bij het Blitterswijckse bestuur. Onlangs is bijvoorbeeld nog een delegatie uit Tienray op bezoek geweest. Hanny Gooren-Franssen: "Als je dan met die mensen door de speeltuin loopt, besef je ineens dat het toch niet niks is wat we hebben weten te bereiken." Het vijfjarig bestaan van D'n Blitskikker wordt op zondag 4 juli van 14.00 tot 18.00 uur gevierd met onder meer een sponsorloop, een ballonwedstrijd, schatgraven, schminken en optredens van ver schillende jongeren uit Blitterswij ck en de regio. De activiteiten vin den plaats op het dorpsplein in Blitterswijck. De opbrengst van deze middag komt ten goede aan het onderhoud en de beplanting van het terrein. De provincie Lim burg heeft daar dit voorjaar ook al een subsidie van duizend euro voor beschikbaar gesteld. Het geld dat dan nog overblijft, komt in een spaarpotje. Hanny Gooren- Franssen: "De fabrikant heeft een garantie van vijftien jaar gegeven op de toestellen. Zo langzamer hand moeten we dus geld opzij gaan leggen om de toestellen str aks te kunnen vervangen. Als je nagaat dat de toestellen vijf jaar geleden al honderdduizend gul den kostten, begrijp je dat we niet vroeg genoeg kunnen beginnen met sparen voor nieuwe." Een succesverhaal. Zo mag de korte geschiedenis van eelterrein D'n Blitskikker in itterswijck gerust betitelen. i maar na: dankzij een enor- e dosis enthousiasme, vast- Budendheid en eigen initia- ef kwam het speelterrein in 999 tot stand. Nu, vijf jaar Her, is het nog steeds piekfijn i orde, zijn er niet of nauwe- jks sporen van vandalisme te ntdekken en is het enthou- tci lasme bij kinderen, ouders, rijwilligers en stichtingsbe- stuur nog altijd even groot, ^llle reden om een feestje te Mtieren. En dat gebeurt op zon dag 4 juli dan ook. Si* I 'Carla Brugman-Rustenburg (voorzitter) en Hanny Gooren- ftaossen (secretaris) zijn lieden van de stichting die deelterrein beheert. Vanaf 'ftegin zijn ze bij D'n Blitskik- betrokken. Carla Brugman- tenburg: "Een jaar of tien gele ben ik met mijn gezin vanuit melen in Blitterswijck komen inen Voor jonge kinderen had der eigenlijk niets. 'oen mijn dochter Suzanne een al* ïi of acht was, heeft ze, zonder fanj jf Wjj daar iets van afwisten, -lM lïdtekeningen in het dorp ver- wc" imeld voor een speelterrein. Die nN *ft ze naar de burgemeester 3311 stuurd De kinderen kregen een Sv tel aardig antwoord, maar na idei en jaa was er nog altijd niets -™|ebeurd Ze zijn toen met z'n 31 Icn naar het gemeentehuis u|u igaan. Met een aantal ouders zijn t ons er vervolgens ook mee ïzil gaan bemoeien." Hanny Gooren- Franssen: "In overleg met de gemeente hebben we zeven jaar geleden een stichting opgericht die de speeltuin moest realiseren Met een stichting waren we min der afhankelijk van de beperkte financiële middelen van de gemeente. We konden meer ons eigen plan trekken." Voor de naam van de stichting werd onder de Blitterswijckse jeugd een prijsvraag uitgeschre ven. Het was Nienke Ewalts die met de naam D'n Blitskikker op de proppen kwam. Na de oprich ting van de stichting duurde het nog twee jaar voordat het speel terrein er daadwerkelijk was. Dat had alles te maken met de zoek tocht naar geld. Carla Brugman- Rustenburg: "We vonden alle maal: als we iets doen, dan moeten we het ook goed doen. Geen goedkope, plastic toestellen die binnen de kortste keren weer kapot zijn, maar duurzame mate rialen. Daar hangt natuurlijk een behoorlijk prijskaartje aan." Om het benodigde bedrag van hon derdduizend gulden te vergaren, werden tal van instanties en bedrijven aangeschreven. Hanny Gooren-Franssen: "De respons viel niet tegen. Beetje bij beetje slaagden we erin het geld bij elkaar te krijgen. Van sommigen kregen we grote bedragen, maar er was bijvoorbeeld ook een buurtbewoner die de coniferen sponsorde. Het leuke is dat hij die nu nog altijd zelf onderhoudt." SPEELTUINBELEID Een locatie voor het speelter rein was snel gevonden: een braak liggend stuk gemeente grond tussen de Meester Rongen- straat, de Pastoor Verheggenstraat en de Nieuwstraat. Voordat de inrichting van het terrein begon, presenteerde de stichting eerst alle plannen aan de dorpsbewo ners. Carla Brugman-Rustenburg: "We hebben het dorp er steeds zoveel mogelijk bij proberen te betrekken. Daardoor ontstond een breed draagvlak. Iedereen voelt zich een beetje verantwoor delijk voor het speelterrein Tij dens de herfstvakantie van 1999 vond de officiële opening plaats. De openingshandeling was het doorknippen van een lint door Suzanne Brugman en Nienke Ewalts Het speelterrein telde toen elf veelal houten speeltoe stellen, variërend van een wipkip tot een schommel en van een apenrek tot een evenwichtsbalk. Met de opbrengst van een spon sorloop kon nog een extra toestel worden aangeschaft. Vijf jaar na de opening ligt het terrein er nog altijd bij alsof het gisteren in gebruik genomen is. De gemeente neemt het grasmaai- en voor haar rekening, maar voor het groenonderhoud en het onderhoud van de speeltoestellen zorgt de stichting zelf. Ook de bestrating is door plaatselijke vrij willigers aangelegd. Vernielingen aan de toestellen zijn een zeld zaamheid. Carla Brugman-Rusten burg. "Als er toch eens een keer iets kapot is, zorgen we dat het meteen wordt hersteld. Het model van D'n Blitskikker

Peel en Maas | 2004 | | pagina 9