Handboogschutter Van Dongen wint GP Duitsland Stockcars strijden op Raceway Venray Uitbundig jubileum TV Ysselsteyn Sportnieuws -infoG "Dit zijn echte topmeiden" Tweede plaats Lisa Dreesens Bridge Atleten winnen gebiedsfinale St. Christoffel Honden wedstrijd Overloners zeer succesvol HSV Het Alvertje Oostrum ?EEL EN MAASDonderdag 24 juni 2004- Pagina 18 peel ei Op de GP-wedstrijd in het Duitse JCyhl kwamen de Nederlandse comp- mndteams handboogschieten ipnieuw zeer goed voor de dag. In iet herenteam schoot Ons Genoegen- id Johan v. Dongen een sterke kwali- icatieronde waarbij hij als zevende ■indigde met 680 punten in 72 pijlen, n de eliminatieronde moest hij mdanks een hoge score van 169 pun- en zijn meerdere erkennen in de Pool Kujawski die nadien nog twee teamgenoten van Johan uitschakelde. In de teamfinales was het Neder lands team echter voor iedereen te sterk. Na winst tegen de Turken (258- 243) en tegen de Slovenen (253-251) waren de Noren gelijkwaardig met 249 tegen 249 In de beslissende nareeks van drie pijlen stond het team er weer en won met 28 tegen 27 pun ten. Na zilver op het WK in Brussel Lisa Dreesens en Jelmer van Dijk an SG. Noord-Limburg hebben deel- enomen aan de Nederlandse kam- •ioenschappen voor junioren (12 t/m 6 jaar). De wedstrijd werd gezwom- aen in het 50 meter zwembad in andhoven. Beide zwemmers verbe- erden hun persoonlijke records en agen hun harde trainingsarbeid •eloond worden. Lisa zwom vijf afstanden en eindig- e op een 6e, 7e, 12e, 13 en 14e plaats. Jelmer zwom vier afstanden en eindigde op een 15e, 23e, 29e en 49e plaats. Lisa nam afgelopen weekend ook deel aan de Nederlandse sprintkam pioenschappen in Emmen en wist hier in haar leeftijdsklasse van 1991 op haar favoriete nummer de 50 meter vlinderslag een tweede plaats te behalen. Daarnaast zwom ze de 100 meter wisselslag en werd hier vierde op nu dus goud in de Duitse GP voor Johan en zijn teamleden. Niet alleen de heren maar ook de dames waren uitstekend op dreef. Ook zij haalden de finale en versloegen daarin even eens het Noorse damesteam overtui gend met 247 tegen 240 punten. Dat Van Dongen in een prima vorm steekt bewees hij vorig weekeind ook al in de Nederlandse aflevering van het 5-landencircuit veldschieten in Margraten. Op dit parcours, dat uitge zet was in en om de mergelgroeve 't Root toonde Johan zich in de comp- oundklasse ook al te sterk voor ieder een en won met overmacht met een score van 710 punten. Clubgenoot Gerard Koonings moest na drie over winningen in even zovele wedstrij den nu zijn meerdere erkennen in de Duitser Rohrberg. Zowel Koonings als Van Dongen hebben zich door hun goede resultaten beiden geplaatst in de Nederlandse afvaardiging die van 6 t/m 11 juli deelneemt aan het WK veldschieten rond de Plitvice- meren in Kroatië. In de vorm waarin ze nu verkeren mag er wat van hen verwacht worden. Ook Venraynaar Anton v. Berkel, eveneens lid van de Ysselsteynse vereniging, zal als tech nisch bondstrainer van de Nederland se afvaardiging afreizen naar Kroatië. Rick Philipsen veroverde een plaats in de Nederlandse afvaardiging naar de tweede wedstrijd om de junior- cup. Deze wedstrijd zal worden geschoten van 30 juni tot 3 juli in Nymburk (Tsjechië). Afgelopen zaterdag turnden vier damesgroepen de competitiefinale van Limburg in Kerkrade. Meisjes kl.2 los 2-3: 2. Evi, Kim B Kim V., Michelle, Rianne en Lisanne Meisjes KI. 3. verplichte oefenstof los: 2. Floor, Lizet, Lotte, Elke, Maud en Jennv. Dames kl. 2 NWS: 2. Mechteld, Les ley, Emmy, Marieke, Miron, Iris en Kim. Dames kl.3 los 3-4: 3 Lisa, Sara, Mela- nie, Lisanne, Nicole, Lotte en Richa- nel. Op Raceway Venray vindt op zon- ag 27 juni een stockcarwedstrijd laats. De training begint om 11.00 ur. de wedstrijd om 12.00 uur. Nu e kampioenschappen weer in zicht omen is elk te behalen puntje goud /aard. Ze beginnen in juli met de Corldcup voor de National Hotrods, evolgd door de Worldcup Stockcar 1 en F2 in augustus. Bij de National Hotrods zijn John an den Bosch en Jozef Willemsen oed op dreef en het lijkt erop dat eze twee heren vanaf de eerste start ij gaan vertrekken tijdens de World- up. Van den Bosch en Klaka voelden ich op de natte baan thuis als een vis het water. Zij scoorden veel pun- ;n. Bij de Formule Toyota begon de ag met een zware crash waardoor drie bolides zwaar beschadigd raak ten. Regionaal coureurs Roald Sever- ens deed in deze klasse goede zaken Bij de Stockrods was het eens niet de familie Smidt. maar Dorus Slaats die met veertig punten in z'n zak de dagoverwinning de zijne mocht noe men. De Stockcar F2 klasse kende dezelfde natte baan als de Fl, met tal rijke crashes als gevolg. Erwin Peeters reed een prima eerste manche in de regen, maar kwam met een harde klap in de vangrail tijdens de tweede manche gehavend uit de strijd en kwam niet meer in actie. Cor Schutter beleefde weer eens een geslaagde dag, met agressief aanvallend rijden eiste hij een tweede plaats voor zich op. Het beloven spannende races te worden, waar de laatste punten voor de Worldcup National Hotrods wor den verdeelt. Er zal de regionale cou reurs Eric Roefen, Roel Bongaerts en Huub Litjens alles aan gelegen zijn enkele plaatsen te kunnen door schui ven in de start opstelling voor de Worldcup. Ook weer aanwezig op Raceway Venray is de Stockcar Fl duo-zitter. De perfecte gelegenheid eens de kick van het Stockcarrijden tot op het bot te beleven. Inschrijven kan tijdens de wedstrijddagen of via de stockcar-f 1 .com site Voor meer informatie, verslagen en foto's kunt u tevens terecht op de site van Raceway Venray: www.speed- wayvenrav.com Het 25-jarig jubileum van Tennis- ereniging Ysselsteyn is afgelopen 'eekend op uitbundige wijze evierd. De reünie op de vrijdag- vond met leden en oud-leden was oed bezocht. Diverse oud-leden en ud-bestuursleden hadden de weg aar het tennispark weten te vinden, a de huldiging van de drie kam- ioensteams van de competitie werd e nieuwe naamplaat op de kantine nthuld. Vervolgens werden de tien den, die vanaf de oprichting in 1979 i zijn geweest, als eerste jubilarissen i de bloemetjes gezet. Na het officiële gebeuren barstte et feest los met een geweldig optre- en van een aantal drummende tén- issers, waarbij de techniek van het tennis eens van een andere kant werd belicht. De muzikale bijdrage van enkele 'buitenlandse artiesten', oud vrienden van de voorzitter, werd zeer enthousiast ontvangen en tenslotte konden de aanwezigen getuige zijn van een 70+ finale, waarbij de nodige anekdotes van de afgelopen 25 jaar de revue passeerden. De zaterdag stond in het teken van de jeugd, 's Middags werd een gewel dige tennis-clinic verzorgd door de trainers van Tennisschool Maascourt, afgesloten met een demonstratie wed strijd door enkele jeugdige regionale talenten. Vervolgens kon de jeugd zich te goed doen aan broodjes kro ket e.d. 's Zondags was er het houten racket toernooi in de sfeer van de jaren zeventig, dus met houten rack ets en kleding uit die tijd. Voor deze gelegenheid was ook weer de houten schaftwagen, die dienst deed als kan tine, uit de schuur gehaald. Alles ademde de sfeer van 25 jaar geleden, zelfs de wedstrijdleiding, die zich voor deze gelegenheid nogmaals had den voorzien van de nodige wilde haren. Tijdens het toernooi kon men zich tegoed'doen aan een warme hap, met zorg bereid door Ton van Hees. Na de prijsuitreiking werd ter afsluiting van het feestweekend een groepsfoto (zie foto) gemaakt van de aanwezige leden in de voor deze gelegenheid speciaal beschikbaar gestelde jubi leumshirts. Op zondag 27 juni vindt op het hondensportterrein aan de Siebenge- waldseweg 145 in Nieuw-Bergen een Breitensport wedstrijd plaats. Deze uit Duitsland afkomstige sport wordt al geruime tijd actief beoefend bij Hondensport Bergen. Toen zij voor het eerst met deze "vorm van honden sport in aanraking kwamen, wisten ze dat dit een sport voor iedereen zou zijn, voor jong en oud, ras of rasloze hond. Breitensport is opgezet voor alle hondeneigenaren die sportief en gezond bezig willen zijn met hun hond. Het programma is uitgebreid maar eenvoudig van opzet. Makkelijk te leren. dus. Hierdoor is het voor velen toegankelijk want met bijna alle honden kan men deze sport beoefe nen. Verder kan men het programma uitbreiden met een duurloop. Hierbij loopt het team binnen een bepaalde tijd een parcours van 2 of 5 km af. Naarmate de snelheid en perfectie vorderen wordt het programma aan gepast. Het wedstrijdterrein bestaat uit twee velden. Op beide velden zal gelijktijdig een onderdeel gelopen worden. De duurloop wordt in de Limburgse bossen in de omgeving gelopen. De wedstrijden beginnen om 09-00 uur met een duurloop. Tij dens de pauze wordt een demonstra tie IPO gegeven door Arnoud Pou- wels met de hond Quinty. Vorig jaar wist Arnoud de titel Wereldkampioen Africhting voor Bouviers 2003 te bemachtigen en dit jaar behaalde hij de titel Nederlands Kampioen Africh ting voor Bouviers 2004. Eveneens zal er een demonstratie DogFrisbee gege ven worden met twee Australian Sheppards o.l.v. Marja Teegelbeckers. Er is een kantine aanwezig en er is voldoende parkeergelegenheid (gra tis). Voor informatie over deze wed strijd kunt u contact opnemen met Déanne 0478-691466. U bent natuur lijk van harte welkom op deze wed strijddag. Voor meer specifieke infor matie kimt u onze website bezoeken, www.hondensportbergen.nl Ook dit jaar hebben de oud spor ters en sportsters van Veteranenspor- rers uit Overloon weer deelgenomen aan de veteranensportdag, dit keer in Heythuysen. Daar deden 25 heren en 28 dames afdelingen aan mee, ver spreid over heel Brabant en een deel van Gelderland, plus de voornoemde organiserende afdeling uit Limburg. De heren behaalden de tweede plaats met de gecombineerde muziekoefening, werden derde met de vrije oefening en de pyramide- bouw en een gedeelde vijfde plek met marcheren en dat leverde de tweede plaats op in het algemeen klassement A. De dames boekten een kleine vooruitgang ten opzichte van andere jaren en bezetten de achtste plaats in klassement A. De beste prestatie werd het marcheren met een vijfde plek en de zevende plaats voor de gecombineerde oefening. Bij het bal werpen werd Maria Hendriks eerste in de groep van 56 jaar en ouder. Piet van Melis viel net buiten de prijzen. De gemiddelde leeftijd van de dames en heren is bijna 66 jaar. - Uitslagen: Afgelopen zaterdag visten de korte hengels de tweede wedstrijd om de lentekoning. Uitslag: 1Sjaak Theeu- wen Wanssum 1990 gram, 2. Huub Reijnders Oostrum 1820 gram; 3 Will Berden Venray 1530 gram; 4 Peter Beelen Wanssum 820 gram; 5. Math Houwen Venray 530 gram. Uitslag van de derde wedstrijd van de pickercompetitie die afgelopen zon dag werd gevist. 1. Peter Cuppen Wanssum 7790 gram; 2. Rene Wijnho ven Oostrum 7330 gram; 3. Harrie Theeuwen Wanssum; 6270 gram, 4. Pieter. Kunen Grubbenvorst 5300 gram; 5. Henk Theeuwen Wanssum 4740 gram. Programma senioren: Op zaterdag 26 juni vissen de korte hengels hun derde wedstrijd om de lentekoning in de oude vijver van het Wanssums Ven. De bijeenkomst is om 7.00 uur en er wordt gevist van 8.00 tot 12.00 uur. Op zondag 27 juni is de vierde en alweer voorlaatste wedstrijd van de pickercompetitie. Er wordt gevist in de Maas bij Rob Wijnhoven. De bij eenkomst is om 6.45 uur en we vissen van 8.00 tot 12.00 uur. Dan is er op dinsdag 29 juni de derde wedstrijd om de vijverkoning. Deze wordt gevist in de oude vijver van het Wanssums Ven. Bijeenkomst uiterlijk 18.00 uur en er wordt gevist van 18.30 tot 21.30 uur. Uitslagen jeugd: Afgelopen vrijdag, 18 juni waren onze jeugdvissers wederom zeer succesvol tijdens de tweede wedstrijd om de Jeugdcup Noord-Limburg Deze wed strijd werd gevist in de vijver in Lomm. Winnaar werd Arjan Geerets uit Cas- tenray, tweede werd Martijn Kusters uit Oirlo, derde Thomas Nijenhuis uit Venray, vierde Gijs Martens uit Ven ray en vijfde was Bram Tacken uit Castenray. Programma jeugd: Op vrijdag 25 juni wordt de derde wedstrijd om de jeugdcup Noord-Lim burg gevist in de Gubbelsvijver in Broekhuizenvorst. Er wordt gevist van 19.00 tot 21.00 uur. Jeugdkoningsvissen: Op zaterdag 26 juni, zaterdag 10 juli en zaterdag 17 juli organiseert de jeugdcommissie de jaarlijkse wedstrij den om de jeugdkoning 2004. Deze wedstrijden worden gevist in de Jeugdvijver van het Wanssums Ven. Alle leden van het Alvertje, die op 1 januari 2004 nog geen 16 jaar waren, kunnen aan deze wedstrijdserie deel- Suzan, Geeke en £arcia naar NK atletiek Suzan van Dijck, Geeke Blenk en <)arcia Stegen van AV Venray Regio nemen komend weekend deel aan de Nederlandse atletiek- kampioenschappen voor A/B- junioren in Sittard. De drie mei den zijn de bevestiging dat de Venrayse atletiekvereniging nadrukkelijk aan de weg timmert. Suzan van Dijck uit Leunen is een van de jonge exponenten van de gedegen jeugdopleiding binnen de Venrayse atletiekvereniging. Ze doet pas 3,5 jaar aan atletiek maar kan zich nu al meten met de allerbesten in haar leeftijdsklasse De 1 "-jarige leer linge aan het Raayland College in Ven ray, ze gaat volgend leerjaar naar 6 VWO, is een sportster pur sang. "Voordat ik aan atletiek deed., heb ik van alles gedaan. Korfbal, zwemmen, jazzballet. Via (Jarcia ben ik eigenlijk met de atletiek in aanraking geko men. Op de gymles op school rende ik een snelle tijd waarop zij me vroeg 'of atletiek niks voor mij is'." Suzan was meteen verkocht. Binnen een jaar werd ze in de discipline speer werpen derde van Nederland bij de meisjes C. Outdoor richt ze zich op de onderdelen speerwerpen, ver springen en de sprintnummers, indoor beperkt ze zich tot het sprint- werk. Komend weekend komt ze drie Klavertje Vier Er werd weer in twee lijnen gespeeld en de uitslagen zijn als volgt: Geel: 1. ds. Van Ham-Korsmit 64 58%; 2. hr. Canli-Comelissen 60.83%; 3. ds V d Heuvel-Manders 55.83%. Groen: 1 ds Cuppen-Jenniskens 65%; 2. ds. Claes- sens-Poels 63.33%; 3- hr. Faas-Linders 60%. Volgende week wordt als afslui ting van het seizoen een aardbeien drive gehouden. Common Sense Afgelopen maandag was de voorlaat ste bridgeavond van dit seizoen met een flinke opkomst. Er werd gespeeld in twee lijnen met de volgende uit slag: Geel. 1ds. Aarts-Linders 62.92%; 2. ds. Paris-Stappers 57.92%; 3. ds. Overbeek-Peters 55%. Rood 1. mw. Korsmit-hr. Huijs 59.58%; 2. mw Rooyakkers-hr. Verheyen 59%; 3 hr Koopman-Mertens 58%. Volgende week de slotdrive waar men alle leden hoopt te verwelkomen. Bridgeclub Venray Op de voorlaatste speelavond kwam toch nog 60% van de leden om een kaartje te leggen. Vanavond wordt voor de laatste keer gestreden om de zomerbeker. Die wordt, net als alle andere prijzen uitgereikt aan het einde van de jaarvergadering begin september. Hr. V. Gaal-Thuyls wisten in de geel/groene lijn als eersten te eindigen, gevolgd door hr. V. Lies- hout-Manders en mw. Verheijen-hr Peetjens. In de tweede groep was ep. Willemsen goed op dreef. Zij behaal- nemen De bijeenkomst voor deze wedstrijden is om 13.15 uur en er wordt gevist van 14.00 uur tot 16.00 uur. Er hoeft geen inschrijfgeld te worden betaald en toch krijgt ieder een na afloop van de derde wedstrijd een prijs in de vorm van een waarde bon van Faunaland van Grootel, die deze serie sponsort. Voor deze serie is aanmelden ver plicht en wel uiterlijk donderdag 24 juni bij Pieter Kunen, telefoon 077- 3662920. Op de jeugdvijver zijn 28 plaatsen beschikbaar en dat is dan ook tevens het maximale aantal deel nemers. dus bel snel even op.. dagen in actie. Bij het speerwerpen, 100 meter sprint en 100 meter hor den. Haar beste prestaties op die nummers zijn respectievelijk 40,83 meter, 12,88 seconden en 15.41 seconden Haar grootste kansen lig gen bij het speerwerpen. Ze staat in haar leeftijdsklasse tweede op de ranglijst van Nederland. Over haar kansen blijft ze al dan niet bewust bescheiden. "Ik ga in ieder geval voor een podiumplaats. Als ik rond de 40 meter gooi, zit dat er in. De vorm is beter dan ooit, dus dat moet eigenlijk lukken." Trainer Martin van Egmond, die alledrie de atletes begeleidt, heeft haar de goede weg gewezen "Ik gooi de eerst puur op kracht. Een huppei- tje en weg met die speer. Martin heeft me vooral de juiste techniek geleerd. Hoe ik de voeten goed moet neerzet ten, de juiste houding van de armen Er blijft nu ook progressie inzitten." Vorig jaar presteerde ze slecht tij dens het NK. mede doordat ze net bezig was met het aanleren van een nieuwe techniek "Nu wil ik revanche nemen en zo hoog mogelijk eindigen Mijn doelstelling is om nog een keer verder dan 45 meter te gooien." TUSSEN DE OREN Geeke Blenk uit Venray is al negen jaar verbonden aan de atietiekvereni- den de hoogste score van de avond met 62,58%. In deze lijn waren de vol gende twee plaatsen voor hr. Gielen- Seuren en mw. Camps-hr. Jeurissen. Op 15 juli start de zomerbridge van de gezamenlijke bridgeclubs en wel zoals gebruikelijk in de Kiosk in het Brukske. Niet-Rokers Bridge Er namen zestien paren deel aan de laatste zitting van de eindladder. In de A-lijn scoorden Jacqui Coenen en Peter de Groot 65,28%, Tiny en Jac Meeusen 57,64% en Mia Koopman en Annie Visser 55,56%. In de B-lijn won nen Toon den Brok en Joan Hinssen met 64,79%, tweede werden Wies Appels en Cisca Voss met 51,88% en derde Ilona Orosz en Thom Kuijpers met 51,60%. Overloonse Bridgeclub Tijdens een vrije avond waren in de A-lijn Bert Vloet met Tom Kalkman met 66.15% eerste, tweede Gerry van Boekei met Wim van Son en 56.77% en derde Nellie Basten met Leny Jan sen en een score van 56.25%. In de B- lijn kwamen Maria van Boekei met Jan van Gaal op 1 met 64.58%, tweede Nellie Jeuken met Marijke van den Boom en 60.83% en derde Kees van Son met Gerda Crooijmans met 54.17%. Op deze avond werd ook de uitslag van de vierde ronde bekend gemaakt en dat bracht in de A-lijn op 1Aike van Glabbeek met Marijke van den Boom een gemiddelde score van 54.54%, 2. Wim en Luus van Son met 53-13% en 3 Bert en Nelly Vloet 52.21% In de B-lijn 1. Kees en Ria van Son met 59-61%, op 2. Harry en Riet Willems 59.11% en 3- Leny Jansen met Rieky Henckens en 57.32%. Over het hele seizoen is het totaal klasse ment in punten uitgedrukt als volgt in de A-lijn: 1. Bert en Nelly Vloet 388 punten, 2. Toon den Brok met Ton Theuns 380 punten en 3- Aike van Glabbeek met Marijke van den Boom en 375 punten. In de B-lijn op 1. Marie Kersten met Nellie Basten en 285 punten, 2, Peter en Ria Geurts 272 punten en 3- Maria Vloet met Riet Dobbe en 231 punten. Afgelopen zaterdag vonden in Uden de gebiedsfinales (Zuid Neder lands Kampioenschap) bij de junioren Jongens en Meisjes C en D plaats. AV Venray Regio had liefst vier ploegen in aan de start. Dit was al een histo risch resultaat aangezien nog nooit vier team in een jaar de gebiedsfinale hebben gehaald. Op basis van de behaalde resultaten in de competitie gingen zowel de jongens C als D als favoriet van start. De jongens C maak te de favoriete rol meer dan waar. Ze werden eerste en daardoor staan ze op 11 september in Assen in de Lan delijke finale. Door blessures bij de jongens D was het helaas niet moge lijk om de sterkste bezetting op de diverse nummers neer te zetten Toch wisten ze een mooie derde plaats te behalen. Helaas onvoldoende voor de landelijke finale maar afgelopen zater dag het hoogst haalbare. De meisjes ploegen presteerde ook goed. De meisjes C eindigde op een keurige zesde plaats terwijl de meisjes D met de gecombineerde ploeg van de Komeet uit Gennep zevende werden. Gezien het feit dat veel beginnende atletes in beiden ploegen zitten een zeer verdienstelijk resultaat wat zeer veel perspectief beidt voor de toe komst. De resultaten op een rijtje: Jongens C 100 m Loek Mathijsen 4e in 12.81 sec 100 m Robiun Teunissen 6e in 13.29 sec 800 m Robin Teunissen le in 2.12.29 min 100 mh Pim Stevens 3e in 16.55 sec hoog Pim stevens le met 1.80 m ver Tim Terhuume 4e met 4.33 m discus Tim Terhuume 4e met 31 -41 m speer Gabriel Rammeloo 3e met 33.21 m kogel Gabriel Rammeloo 2e met; 10.65 m Jongens D 80 m Gregory vd Ven 4e in 11.44 sec 80 mh Gregory vd Ven 4e in 15.49,' sec 1000 m Niek Aaarts 2e in 3-11.69 min, ver Niek Aarts 5e met 3-96 m hoog Don Keijzers met 1.25 m kogel Erik Stevens 2e met 9.21 m discus Erik Stevens 4e met 19 35 m Meisjes C 80 m Birgit van Merkestein 6e in 11.48 sec 1000 m An Lenders 2e in 3-16.73 min 1000 m Diane van Gorp 3e in 3.21.60 min 80 mh Diane van Gorp 4e in 14.61 sec hooh Birgit van Merkestein 7e met 1.30 m ver Elien Peeters 9e met 3-47 m kogel karin Vos 6e met 8.34 m discus Djamilla Juliana 7e met 14.06 m speer Djamilla Juliana 6e met 19 58 m Meisjes D 60 m Mariska van Reen 9e in 9.38 sec 60 m Carmen Linssen 16e in 10.40 sec 1000 m Jasmine Bombala 13e in 3.55.86 min 60 mil Jasmine Bombala 16e in 14.10, sec hoog Mayke Receveur 5e met 1.30 m ging. Ze behoort al jaren tot de topta lenten van AV Venray-Regio. Atletiek doet ze al vanaf kinds aan. "Ik was altijd al een levendig type en moest mijn energie kwijt. Als kind sprong ik al overal over heen. het is dus niet zo vreemd dat ik atletiek ben gaan doen." De pas 16-jarige atlete, vol gend schooljaar zit ze op 5 HAVO van het Raayland, won bij de pupillen bijna alles wat er te winnen viel. Vorig jaar werd ze bij de Nederlandse kampioenschappen C-spelen zevende bij het verspringen en tiende bij het hoogspringen. "Bij de pupillen was ik in vergelijking met de anderen groot en sterk Bij de D-junioren ben ik een keer derde geworden op het NK hor den. Maar nu begint pas het echte werk." Komend weekend neemt ze deel aan drie onderdelen: hoogspringen, verspringen en 100 meter horden met respectievelijk 1,55 meter, 5,14 meter en 16.03 seconden als haar beste prestaties. De laatste twee num mers zijn haar favoriete onderdelen. "Mijn streven is om tijdens het NK op de 100 meter horden bij de eerste tien te lopen. De meeste atletes zitten vrij dicht bij elkaar, dus kansen zijn er zeker Ik zit lekker in mijn vel, het is nu een kwestie van doen." Bij het hoogspringen legt ze de lat wel heel hoog. "Ik ga voor 1,62 meter. Dat is inderdaad een flinke verbetering van mijn persoonlijk record, maar ik weet dat het erin zit. Het zit vooral tussen de oren. Je kijkt tegen een bepaalde hoogte op, terwijl je het in je hebt om die te halen." "Wat ik nog een keer wil bereiken?", herhaalt ze de vraag. "Mijn eigen lichaamslengte springen, 1,72 meter. Of over Suzan springen, dat is met 1,67 meter iets makkelij ker", vertelt ze breeduit lachend. EERSTE NK Qarcia Stegen, woont in Oostrum en gaat volgend schooljaar naar net als Suzan naar 6 VWO. De 16-jarige deed eerst drie jaar aan turnen bij St. Suzan ran Dijck, Geeke Blenk en: (jarcia Stegen (v.Ln.r.) nemen komencl weekend deel aan de Nederlandse atletiekkamph schappen in Sittard 'i« aanta nen! Nam nde /rote Christoffel voordat ze overstapte na* AV Venray-Regio. Ze doet nu inmid, dels tien jaar aan atletiek. "Tume», was niet echt iets voor mij. Atleticj vond ik wel leuk. Ik keek er veel na.' op tv en zelf vond ik rennen ook h« geinig, En dat is nog steeds zo." Zt kreeg pas deze week bericht dat komend weekend mag deelnemen'. Nam aan het NK. Dinsdag aan het einde Mti\ van de middag kwam het verhcugen4ffbon de berichtje "Ik stond op de reserve* bov lijst van de 400 meter. Doordat erffiehar andere atletes afvielen, mag ik nulkeerF zaterdag alsnog meedoen Het wordi 150 pli mijn eerste NK, ik ga echt genietei I Wat i van die wedstrijd." Met een persoot-, I lijk beste tijd van 64,85 seconds bevindt ze zich tussen een groK groep jonge atletes die waarschijnlil niet voor de medailles gaan. "Dat vinl ik ook niet zo belangrijk. Ik wil zal goed mogelijk voor me zelf presteren,'! Ik richt me op een tijd van 63 secoip'J den, dan heb ik het uitstekend gedaan." Echte favoriete onderdelen De heeft ze eigenlijk niet. "Ik vind alles Petru leuk De kortere loopnummers, hoog- t <<ag 1 springen, verspringen en daarnaast Ii/an c ben ik binnen de vereniging een van Wen, de weinigen die ook aan polsstok flSchu hoogspringen doet. Ze zeggen dat ik Jtle f de meeste aanleg heb voor de 800 'schu< meter, maar eigenlijk vind ik dat weer net te lang." Trainer Martin van Egmond draagt zijn pupillen op handen. "Dit zijn echte topmeiden. Ze hebben alles voor hun sport over, terwijl ze toch op een leeftijd zitten waarin ze mak-, kelijk andere interesses krijgen. Zt zitten nu in een soort overgangsjaar.. Als ze op deze weg doorgaan, kunnen we als atletiekvereniging nog hed veel plezier aan hen beleven. Daar ben ik vast van overtuigd."

Peel en Maas | 2004 | | pagina 18