'vdA kritisch over Niederrheïn Verenigingen tevreden over ^subsidiebeleid Fracties keuren opeenstapeling investeringen af ieen geld en ijd voor irmoededebat Politie wil meer geld voor Doe Effe Normaal Eendagslenzen! Supervisieteam waakt over nieuwbouw Brabander CDA: college minacht buitengebied c||ntactlenzen Raad moet niet praten over vergaderdata' KASTSYSTEMEN WielHermkes K U R S T J E M S 'Leers had de caravans opgeruimd' Jan Loonen voorzitter Wildbeheer eenheid VVD tegen besloten vergaderingen Verbetering geluid raadzaal agin, EEL EN MAAS Donderdag 2004 - Pagina 5 De PvdA liet zich in de com- isie Middelen kritisch uit airport Niederrhein. ly steunt samen met de gemeenten uit de regio lo de ontwikkeling van het irmalige militaire vliegveld over de Duitse grens. ii^^JrdA'er Piet Kroft vindt dat de «ezwaren van de gemeente Jj trgen weggewuifd worden inzie» x>r de andere gemeenten, onkami gesioij "Ik had van Venray meer solida- leit met Bergen verwacht", zei berg» foft- "Waarom moeten we in /droge »ze regio deze overlast binnen- wasti l'en PvdA is niet tegen een waa'i cheerste ontwikkeling van het be' liegyeld maar het welzijn van de fwoners moet wel gewaarborgd mod zijn. Het is ook een kwalijke zaak dat een rampenplan ontbreekt. Want dat had er als eerste moeten zijn." Onderzoeksburo's hebben een onderzoek gedaan naar de toe komst van Niederrhein In 2015 worden drie miljoen passagiers verwacht, 60.000 ton vracht per jaar en ontstaan er in de omge ving 10.000 arbeidsplaatsen waar van 6.000 indirect. "Deze zachte veronderstellingen wegen blijk baar zwaarder dan de extra over last die mensen ondervinden. Bovendien is de optimale veilig heid niet gegarandeerd", stelt Piet Kroft. De Tweede Kamer moet binnenkort het Staatsverdrag tus sen Nederland en Duitsland bekrachtigen. Hierin wordt het gebruik van het vliegveld voor burgerluchtvaart geregeld. Er zijn dan ook weekendvluchten toege staan. Wethouder Heidens (CDA) toont zich er een voorstander van. "Want zo'n vliegveld kun je niet runnen van maandag tot vrijdag." De andere fracties zagen de economische voordelen van air- port Niederrhein in. Het ligt op vijftien kilometer afstand van Venray. Het is de bedoeling dat de luchthaven, die sinds 2003 mei open is, zich ontwikkeld tot een euregionaal logistiek centrum met bedrijventerreinen. Momenteel werken er 450 mensen waarvan 40% uit Nederland. Na afloop van de periode 2003-2006 vindt er een evaluatie plaats. Dan wordt bekeken of verdere uitbreiding is toegestaan. Theo Mulders (Samenwerking) vroeg aandacht voor de geluids overlast. "Het vliegveld dient zich exact aan de regels te houden." Gerrit Lemmens (Lokaal Aktief) merkte op dat Noord-Limburg qua welvaart achterblijft. "Economische ontwikkeling is de motor. Die moeten we draaiende houden", aldus Lemmens die de mer (milieu effectrapportage) in 2006 eerst wil afwachten. Jeu de Wit (WD) wees op de keerzijde van economische groei: meer overlast van lawaai en ver keer. "De huizen in de nabijheid van het vliegveld zullen ook in waarde dalen. We moeten de nadelen niet onderschatten en de overlast daarom zien te beper ken". aldus de WD'er die zijn steun uitsprak voor de ontwikke ling van Niederrhein. Ook Rein Dupont (CDA) was positief. Vooral vanwege de economische ontwikkeling en de verwachte werkgelegenheid. Wethouder Heidens (CDA) vond dat airport Niederrhein al snel zijn bestaansrecht heeft aan getoond. "Het biedt legio kansen en het toont een explosieve groei aan." Heidens wilde niet voorbij gaan aan de negatieve effecten. Er zijn ook al maatregelen genomen. Zo wordt het verkeer met borden zo veel mogelijk via de A77 en de A73 van en naar het vliegveld geleid. Het openbaar vervoer en een rampenplan moeten nog beter geregeld worden. In september verschijnt de jota minimabeleid. Tiny Irebenjak (Lokaal Aktief) rroeg in de commissie laatschappelijke Diensten m nog voor die tijd een rmoededebat te organiseren. Want de minima zelf zijn de [rootste deskundigen. Zij Boeten kunnen meedenken n meepraten." In 1997 hield de gemeente 'enray voor het laatst een armoe- ledebat. Grebenjak, zij spreekt icver over een minimadebat, indt het belangrijk dat de doel- joep zelf aan het woord komt. Er s weliswaar een klankbordgroep naar hierin zitten geen cliënten ran de gemeentelijke sociale iienst. Tiny Grebenjak hoopt dat foor een minimadebat ook men sen gevonden kunnen worden toor een nieuw op te zetten cliën tenraad. Wethouder Emonts (PvdA) 'noemde het idee 'uiterst sympa thiek'. "Maar het is niet mijn bedoeling zo'n debat te organise ren. Het is te duur en er gaat teveel tijd inzitten om dit goed te organiseren." Tiny Grebenjak reageerde teleurgesteld. "Want hoe worden nu de cliënten erbij betrokken", vroeg zij zich af. "De minima kun nen dus niet meepraten. De leden uit de klankbordgroep weten niet wat de cliënten voelen. En het debat hoeft toch niet zoveel te kosten." Jeanne Hendrix (CDA) verbaasde zich erover dat de mini ma niet in de klankbordgroep ver tegenwoordigd zijn. "Zij moeten wel de belangen van de minima kunnen behartigen. Deze doel groep moet gehoord worden." Ook Piet Kroft (PvdA) vond het belangrijk te weten wat de mini ma over het beleid denken. "We doen dan maar zelf iets onderne men om hen erbij te betrekken." Mathieu Emonts zei dat deze discussie ook in de klankbord groep gevoerd is. "Het was lastig omdat er inderdaad geen cliënten inzitten." In de laatste raadsvergadering ntstond er een lange discussie, iclusief een schorsing en een oofdelijke stemming, over het al lan niet doorgaan van een extra vergadering over. Servaashof. Gerda van Stelten (CDA) vindt dat dit bij de burgers totaal verkeerd overkomt. "Het is toch van de gekke dat wij zolang praten over een datum Dit mag niet meer op deze manier in de raad." Bert Linskens (PvdA) sprak zelfs van een 'genante vertoning'. "Ik heb me diep geschaamd om daarbij aan tafel te zitten." Burgemeester Waals deed maandag in het seniorenconvent het voojrstel dat de raadsgriffier na vooroverleg Wiet een datum komt die iedereen past. Waarmee deze discussies voortaan worden voor komen. Waals vond dat de behandeling van het initiatiefvoorstel van CDA'er Patrick van der Broeck over ruimere herbouwmogelijk- heden in het buitengebied niet goed verlopen was. "Er is te wei nig over de inhoud gepraat. Het werd al snel een welles-nietes spel dat sterk in het politieke werd getrokken. We moeten oppassen dat alleen de politieke motieven de overhand krijgen." Liefst 98% van de verenigin gen en andere vrijwiUigersor- iganisaties in de gemeente f Venray is tevreden over de verstrekte subsidies. Dat blijkt uit een door de gemeente houden enquete. De meeste renigingen (58%) geven aan jdat de subsidie een grote bij drage levert aan het voorbe staan. ~Bij een kwart van de clubs is de subsidie van de gemeente groter dan de eigen financiële bijdrage. Bij de helft van de verenigingen bedraagt de subsidie 25% of min der van de totale inkomsten. De gemeente heeft 160 enquêtefor mulieren rondgestuurd. Hiervan werden er 113 (70%) teruggezon den. De conclusie luidt dat er voor de verenigingen geen aanlei ding is het subsidiebeleid te ver anderen. De gemeente wil de itegeling juridisch iets aanpassen ,om meer houvast te krijgen bij de ibeoordeling van subsidieaanvra- jgen en ongewenst gebruikt te [bestrijden. Met professionele jinstellingen wil de gemeente de afspraken en de te leveren presta ties voortaan vastleggen in een [Convenant. Het vierjarig conve nant zoals dat met de schouwburg is afgesproken dient daarbij als voorbeeld. Vier van de vijf partij en (CDA, PvdA, WD en Lokaal Aktief) in de commissie Maatschappelijke Diensten toon den zich positief over de evalu atie. Dat gold niet voor Samenwerking Venray. Commis sielid Cor Vervoort vond dat de enquete een 'veilige en voorspel bare uitkomst had'. "Want er is een afhankelijkheidsrelatie tussen de verenigingen en de gemeente als verstrekker van subsidie. Er is een ruimhartige eigen interpreta tie aan gegeven. Maar de enquete is ook voor een andere uitleg vat baar. Het formulier was niet volle dig waardoor zaken onbesproken blijven. En de uitkomst vraagt om een nader onderzoek", vond Vervoort die verenigingen kende die ontevreden zijn over het sub sidiebeleid. Wethouder Emonts (PvdA) erkende de afhankelijk. "Maar de verenigingen zijn vol wassen genoeg om kritisch com mentaar te geven. Ze durven het echt wel te zeggen als hen iets niet bevalt." Volgens Emonts is de huidige regeling 'vrij eenvoudig en goedkoop'. "Als we meer indi vidueel maatwerk willen leveren dan kost dat meer tijd en geld." KEUKEN EN INTERIEUR ROUW Slaapkamer Kantoor Woonkamer Keuken Industriestraat 17a, 5961 PH HORST tel. 077-3980889 Fax 077-3980890 Sa Hoogveld www.wielhermkes.nl De politie Limburg-Noord gaat haar veiligheidspartners benade ren om te bekijken of de jaarlijkse Doe Effe Normaal-manifestaties door meerdere partijen gefinan cierd kunnen worden. Dit jaar organiseert het politiekorps voor de zesde keer deze slotmanifesta ties in het scholenproject. De laatste jaren werden de kos ten gefinancierd door de Bolkesteingelden die het korps ontving voor preventieve en repressieve activiteiten om de jeugdcriminaliteit terug te drin gen. De kosten voor de organisa tie en uitvoering van de zeven manifestaties voor de 3500 kinde ren en begeleiders bedragen dit jaar ruim 50.000 euro. Omdat het aantal deelnemende scholen in Noord- en Midden-Limburg aan het adoptieproject Doe Effe Normaal nog jaarlijks toeneemt, stijgt het aantal deelnemers aan en dus ook de kosten van de manifestaties navenant. De kosten overschrijden daar mee dit jaar in kleine mate het beschikbare budget maar voor volgend jaar is al duidelijk dat het beschikbare budget niet meer toe reikend is. De politie moet dan kiezen of minder scholen en dus minder leerlingen naar de eindma- nifestatie mogen komen (en dat is eigenlijk geen gewenste oplos sing) of dat er een andere finan ciering wordt gevonden. Temeer omdat preventie naar jongeren niet alleen een doelstelling is van de politie maar van meer organisa ties in de samenleving. In de commissie Middelen waren de coalitiepartijen en de oppositie het over één ding roerend eens. Er is veel te veel werk blijven liggen. Het colle ge heeft te weinig daadkracht getoond want de niet afge werkte investeringen stegen naar een recordhoogte van 12,3 miljoen euro. Wethouder Heidens (CDA) sloot een jaar geleden met zijn eigen fractie een weddenschap af. Het CDA vond het stuwmeer, dat toen 7,5 miljoen euro bedroeg, te hoog. Heidens beweerde dat eind 2003 deze overloop aan investe ringen zou zijn gedaald naar 5 mil joen euro. De cijfers tonen aan dat de wethouder van financiën een flinke misrekening heeft gemaakt. Zijn partijgenoot Rein Dupont won de weddenschap en ontvangt een fles wijn van Heidens die de kritiek van alle partijen moest beamen. "Daar heeft u gelijk in. Ik moet ook con stateren dat lang niet alle zaken die we voorgenomen hebben ook gerealiseerd zijn. Er is veel op de plank blijven liggen. De omvang is niet gering. Dit gaan we nu eerst afwerken vandaar dat we ook terughoudend zijn met nieuw beleid." De wethouder verklaarde dat het college in de afgelopen twee jaar vooral intern gericht is bezig geweest. Zoals de bezuinigings operatie en de ambtelijke reorga nisatie. "We hebben deze twee jaar gebruikt om zaken op orde te brengen en anders te werken. Er zijn veel verbeterslagen gemaakt en dat heeft enorme inspannin gen gekost. Er ligt nu een goede basis waardoor we in de komende twee jaar veel werk kunnen ver zetten", aldus Heidens die deson danks trots was op het voordelige resultaat van 2 miljoen euro over 2003- "Dit is zeker niet teleurstel lend. Ik denk veel andere gemeen ten hier trots op zouden zijn. Dit resultaat is vooral bereikt door een strakke budgetdiscipline." Naast het feit dat veel werk niet is uitgevoerd kende de gemeente enkele incidentele meevallers die bepalend waren voor het over schot van 2 miljoen euro. Het per soneelsbestand nam in 2003 toe met veertien fulltime banen tot 266,8 fte. De salariskosten stegen met ruim 1 miljoen naar 14,1 mil joen euro. Heidens zei dat ook in afgelopen jaar afscheid is geno men van een aantal externe mede werkers. "We hebben voordelen behaald door het vervangen van externen door internen." De fracties in de commissie Middelen maken zich zorgen over het opschuiven van allerlei plan nen. Het SEP (sociaal economisch plan) moet dringend aangevuld worden en er ontbreekt nog een strategische visie wat een belang rijk speerpunt van dit college. Bestemmingsplannen, kwaliteits plan centrum, verkeersplannen en de uitvoering van de recon structie lopen veel vertraging op. De investeringen in scholen, wegen, scholen, riolering en ver keer stapelen zich op. En ook in de automatisering zijn veel pro jecten vertraagd. Dit geldt even eens voor grote bouwprojecten, zoals de Gouden Leeuw. KTS-ter- rein, Brabander, St. Anna, en bedrijventerrein de Hulst II. De woningbouwproductie in Venray zal dit jaar een dieptepunt berei ken alhoewel het voor 2005 er veel beter uitziet. Dan worden de honderd starterswoningen opge leverd en worden de eerste hui zen gebouwd in Brabander/Aan den Heuvel en op het KTS-terrein. De tussenbalans van dit college halverwege de regeerperiode 2002-2006 valt negatief uit. De voornemens om in de eerste twee jaar schoon schip te maken en in de laatste twee jaar met nieuw beleid te komen zijn een illusie gebleken. Gerrit Lemmens (Lokaal Aktief) hoopt dat er geld overblijft om Venray aantrekkelijker en pretti ger te maken voor de burgers Maar hij heeft er een hard hoofd in. "Als ik zie hoeveel er op de plank is blijven liggen dan vraag ik me af of er genoeg geld is om dit allemaal nog te realiseren." Theo Mulders (Samenwerking) sprak zijn teleurstelling uit over de wijze waarop de gemeente 2 miljoen euro overhoudt. "Veel producten en diensten zijn niet uitgevoerd. Met meer personeels lasten is er minder gedaan dan beloofd." Jeu de Wit (WD) sprak van een falend financieel beleid. "Veel werk is niet uitgevoerd. Maar de lastendruk voor de burgers strijgt wel met 4,7%. Terwijl de inflatie 2,1% is. Dit is meer dan het dub bele en daar maken wij ons zor gen over." Henk Bisschops (PvdA) hoopt dat het stuwmeer aan investerin gen weer snel afneemt. 'Want het is toch de bedoeling dat investe ringen worden uitgevoerd." De PvdA'er merkte op dat in het Grondbedrijf de voorraad grond met 3,5 miljoen euro toenam met bijna 29 miljoen euro. "Deze boekwaarde is hoog. Gaat dit ons niet opbreken", vroeg Bisschops. Begin jaren negentig was het Grondbedrijf al eens een financië le molensteen omdat de gemeen te met te veel en te dure grond in haar maag zat. Ook Rein Dupont (CDA) sprak zijn zorgen uit over de stijgende boekwaarde van de gronden nu het economisch minder gaat. Het ojDlopen van de investeringen noemde Dupont 'een triest ver haal'. 'De wethouder heeft her haaldelijk gezegd dat het stuw meer zou afnemen tot 5 miljoen euro. De werkelijkheid is heel anders dan ons is voorgespie geld." Wethouder Heidens zei dat het de kunst is niet de vroeg grond aankopen te doen. Want het kost de gemeente tonnen aan rentever lies als bouwprojecten worden uitgesteld zoals de woonboule vard in de Hulst II. Bovendien bestaat het risico dat de grondprij zen dalen. SPECIAAL VOOR SPORT EN VRIJE TIJD VENRAY NOORDERHOF 20 TEL. 0478 - 550630 [CONTACT°SsSPE^AUf^] Als Leers niet in Maastricht maar in Venray burgemeester was geweest, dan waren de caravans aan de Meerselsepeel allang opge ruimd. Dat beweerde raadslid Joost van de Vorle maandag in het seniorenconvent. Na een brief van de buurman heeft de gemeente maatregelen aangekondigd tegen het illegale verblijf van Poolse seizoenwer kers in een woonhuis en zestien caravans in Ysselsteyn. Van de Vorle vindt ook dat de gemeente met twee maten meet want bij autohandelaar Robben en bij een woning aan de Stationsweg werd bij kleinere overtredingen wel ingegrepen. "Die caravans in Ysselsteyn hadden daarom giste ren al opgeruimd moeten zijn", vond Van de Vorle. Burgemeester Waals meldde dat hij een handhavingsteam op pad heeft gestuurd. "Want ik ga niet alleen op die brief van buurman Janssen af. Aan de hand van de rapportage nemen we maatrege len. Ik wil op zeker spelen." Jan Loonen is de nieuwe voor zitter van de Wildbeheereenheid Venray. Tijdens de algemene ledenvergadering op 1 juni volgde hij de afgetreden Jan Houben op Houben was vanaf de oprichting in 1985 voorzitter. Onder het bewind van Houben veranderde de jagersvereniging tot een wildbeheereenheid die onder de Flora- en faunawet valt. Hij is benoemd tot ere-voorzitter. Jan Loonen volgde ruim een jaar geleden Houben ook al op als CDA-statenlid. Secretaris Lei Swinkels is blij met de nieuwe - niet jagende - voorzitter. "Hij kent de weg bij de provincie en hij heeft nauwe banden met de agra rische sector en het buitenge bied." De vergaderingen van het seni orenconvent zijn sinds driekwart jaar openbaar. Althans het gedeel telijk. Want het komt regelmatig voor dat de zes fractievoorzitters met burgemeester Waals na het afsluiten van de openbare verga dering in beslotenheid verder pra ten. Zoals afgelopen maandag ook weer gebeurde. De WD is die besloten bijeenkomsten een doorn in het oog. "Ik zal blijven zitten maar ik ben hier geen voor stander van. We moeten er geen gewoonte van maken", zei WD- fractieleider John Oosterbeek. Ike Busser (Samenwerking) merkte op dat het verslag van de laatste besloten bijeenkomst gewoon open in zijn postvakje lag. Het vergadersysteem (ge luid) in de raadzaal functio neert onvoldoende, vindt de gemeente Venray. Vanwege de gebrekkige geluidskwaliteit is het verloop van de beraadsla gingen zowel voor de deelne mers als voor de toehoorders moeilijk te volgen. Bovendien is het huidige systeem sto- ringsgevoelig. Reparatie biedt geen blijvende oplossing. Bovendien zijn vervangende onderdelen niet meer verkrijg baar. Daarom heeft het college besloten tot vervanging van het gehele systeem. Met deze vervan ging is een investering gemoeid van 27.000 euro. De gemeente stelt een program ma van eisen op waaraan het te leveren systeem moet voldoen. Daarna vraagt ze offertes op en installeert ze het systeem dat de voorkeur heeft 'voor proef in de raadzaal, zodat de raadsleden zelf de kwaliteit ervan in de praktijk waar kunnen nemen. Na goedkeu ring gaat de gemeente over tot definitieve aanschaf en installatie. Net als in de wijk Laagheide moeten de nieuwe woningen in Aan den Heuvel aan strenge eisen voldoen. De gemeente heeft voor de eerste cluster van 165 woningen een beeld kwaliteitsplan opgesteld. Een supervisieteam moet de kwali teit van de architectuur en de inrichting van de openbare ruimte bewaken en bevorde ren. Na de zomer wordt gestart met de bouw van de eerste woningen in de zuid-oost-hoek van Brabander. Dit is het gebied tus sen de Overloonseweg, Noordsingel/Beekweg en de Buitenweg. Er zijn achttien kavels voor vrijstaande woningen en er komen 48 tweekappers, vijftien rij woningen, achttien patio wonin gen en vijftig appartementen in een zorgcomplex. De Westsingel wordt doorgetrokken en loopt dwars door het plangebied. In het beeldkwaliteitsplan staat precies aangegeven hoe de rooilij nen, erfafscheidingen, dak en gevels, kleuren en materialen eruit moeten zien. "Er is overal aan gedacht", zei Petra van Duijnhoven (Samenwerking) in de commissie Stedelijke Ontwikkeling. "Het huisnummer, de heg, de brievenbus, de auto, het groen, de waterloop en een muurtje. Voor de toekomstige bewoners blijft er niet veel over." Van Duijnhoven vond de straten te smal waardoor er te weinig par keerruimte is. "Bij een verjaardag of als de SRV-wagen door de straat moet ontstaat een probleem." Ook pleitte het commissielid van Samenwerking voor meer betaal bare woningen. "In nieuwe wij ken staat steeds het geld voorop. Maar er moet veel meer rekening gehouden worden met de sociale, opbouw. Er moeten meer grond-, gebonden woningen komen voor, een betaalbare prijs." Patrick van der Broeck (CDA)r sprak van een mooi en goedj beeldkwaliteitsplan. "Maar het is;! wel ontzettend gedetailleerd. De( lage muurtjes, de rolluiken, het^ hekwerk en er mag geen kolom( gemetseld worden voor het huis-., nummer in combinatie met een-, haag. Dadelijk wil de gemeente^ ook nog de kleur van mijn zwem broek bepalen als ik in mijn tuin loop. Terwijl het toch mijn geld is|. wat ik erin stop. Dit doet geen recht aan de inbreng van mensen die er geld in investeren en er gaan wonen." Ton Mulders (Lokaal Aktief) vond dat er goede ervaringen zijn opgedaan in Laagheide. "Zo is de opzet met dezelfde hagen geslaagd. En het supervisieteam heeft er goed gefunctioneerd. Dit beeldkwali teitsplan sluit er goed bij aan." Ook Ramon Poels (VVD) was positief. "Een mooi plan. De karakteristieke elementen wor den gehandhaafd. Het is een kwa-' litatieve uitbreiding van Venray." Wethouder Ruyten (Lokaal1 Aktief) vertelde dat 25 tot 30 pro-i cent van de woningen in Aan den" j Heuvel sociale woningbouw is. In» j het eerste cluster gaat het om tien1 1 grondgebonden woningen erf 1 circa dertig appartementen in de3 j hoogbouw. a Gijs Frencken, voorzitter van het supervisieteam, zei dat drf '1 ervaringen die zijn opgedaan bijl '1 Landweert III en Antoniusveld' 1 zijn meegenomen. "Het is altijcP 11 balanceren tussen individuele vrij-J heid en regels die kwaliteit moei ten garanderen." 1 ,h' Het college heeft in de voor jaarsnota geen geld uitgetrok ken voor de herinrichting van het platteland. Dat geen enkel project uit het reconstructie plan is gehonoreerd viel hele maal verkeerd bij CDA en Samenwerking. "Dit is een minachting voor het buitengebied en de dorpen", zei Frans Claessens (CDA) in de com missie Stëdelijke Ontwikkeling. "Het college blijkt geen vertrou wen te hebben in de reconstruc tie. De bestuurlijke wil ontbreekt helaas. Het CDA doet een appèl op het college om met een duide lijke visie te komen." Ook Gerrit Verkoeijen (Samenwerking) verbaasde zich erover dat er geen middelen zijn vrijgemaakt voor de reconstruc tie. Wethouder Ruyten (Lokaal Aktief) verklaarde dat er wel amb telijke uren worden ingezet voor de gebiedscommissie Venray Meerlo-Wanssum die onder lei ding staat van Eisso Woltjer. "Er is inderdaad geen geld gereserveerd voor projecten. Dit komt omdat onvoldoende duidelijk is wat hei gaat kosten. De projecten zijr daarvoor niet concreet genoeg." CDA en Samenwerking warerf het niet eens met Ruyten eens "Want er is een jaarplan met pro' jecten naar de provincié' gestuurd", wist Patrick van de/' Broeck (CDA). "De ambtelijke uren kunnen gewoon berekent' worden. Waarom zijn deze koster* niet opgevoerd?" Theo Mulders (Samenwerking"' wees erop dat in het reconstruct tieplan precies staat vermeld hoe* veel de bijdrage van de gemeen1 ten is. "Dus de kosten kunnern nauwkeurig berekend worden." 1 Frits Ruyten zei dat hij niet: wist van concrete projecten o! een jaarplan. "U ziet het verkeerd' Ik wil eerst harde projecten er' harde cijfers zien voordat we er4 geld voor uittrekken." 1 PEEL EN MAAS een abonnement waard Flyers U wilt een professionele website die uw doelgroep aanspreekt? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie, voor: communicatieadvies ontwerp en bouw van websites actualisering en onderhoud van websites content management systemen content creation webpromotie Uw interne communicatie kan beter? Met behulp van een intranet optimaliseren wij uw bedrijfsprocessen. Bekijk alvast onze website: www.flyers.nl Flyers Internet Communicatie uw p@rtner in de virtuele wereld! Grootdorp 89 - 5815 AN Merselo Tel: 0478-546293 - info@flyers.nl

Peel en Maas | 2004 | | pagina 5