erden 'Jaarrekening gemeente deugt niet' Indrukwekkende begrafenis uitverkoop Gimbrère VADERDAG TIP: Nieuwe badkamer? DeMKB Gouden bruidspaar En verder: Theater op bezoek loetere BARBECUE-DEMONSTRATIE VAN 10 TOT 16 UUR u intratuin Dode en gewonde Ons extra voordeel maakt het sparen extra leuk. 024 riSSiiSb ongen dé specialist Voor tegels, sanitair en tegelwerken! J D 5 automatiseerder >7 5801 BE Venray Honderdvijfentwintigste jaargang - week 24 - donderdag 10 juni 2004 MAAS Nieuws uit Meerlo-Wanssum 10 Kunst Cultuur 11 Sport 15-19 Gemeentelijke mededelingen 20 Dubbel SSS'18 Kerkelijke diensten 22 in asteria venray De jaarrekening 2003 van de gemeente Venray is volstrekt onbetrouwbaar, oordeelt registeraccountant Leo Verhoef. "De raad moet het afkeuren en het college opdra gen met een geheel nieuwe jaarrekening te komen die wel betrouwbaar is. Waarin wel alle baten en lasten verant woord zijn." Volgens Verhoef klopt ook het gepresenteerde voordelige saldo van 2,1 mil joen euro niet. "In werkelijk heid is er juist een tekort van 300.000 euro. Want er is voor miljoenen euro's aan kosten en opbrengsten buiten de rekening gelaten." Leo Verhoef is geen kleine jon gen. Als registeraccountant bij VB, later overgenomen door Deloitte, controleerde hij jaren lang jaarrekeningen bij gemeen ten. Hij was afkomstig uit het bedrijfsleven. "Ik schrok me te pletter. Want de rekeningen bij de overheid vertelden niet de werkelijkheid." Na vijf jaar verliet Verhoef na een conflict ('ik was te lastig') de accountancy en hij werkt nu als interimmanager. Ook geeft hij cursussen over gemeen- tefinanciën. Zo kwam hij deze week in Venray terecht. Op uitno diging van Lokaal Aktief dat de kennis van de raads- en commis sieleden over de begrotingen en jaarrekening wilde opkrikken. Via de landelijke vereniging van loka le partijen kwam Lokaal Aktief in contact met Verhoef die ieder jaar uit hobby zo'n tachtig jaarrekenin gen controleert. Zijn bevindingen stuurt hij naar de gemeenten. "Dit wekt weerstanden op. Dat snap ik niet want hier kunnen de raadsle den toch hun voordeel mee doen. De waarheid mag blijkbaar niet verteld worden." Verhoef haalde met zijn 'kruistocht' grote landelij ke dagbladen zoals de Volkskrant en de Telegraaf waarin hij een bijna paginagroot artikel kreeg. Lokaal Aktief had de Venrayse jaarrekening een paar weken gele den ter voorbereiding naar Verhoef gestuurd. Thuis in Wijk bij Duurstede viel de registerac countant bijna van zijn stoel. Zijn oordeel over Venray is meedogen loos hij rept zelfs over boekhoud fraude. "Er klopt niet veel van. De jaarrekening zit boordevol hoogst onjuiste en inconsistente informa tie en cijfers en staat boordevol oqzin-teksten. Het is volstrekt onverantwoord om op basis hier van de gemeente te besturen en daarover verantwoording af te leggen." De gemeente Venray noemt in een reactie de beweringen van Verhoef 'suggestief. De gemeente zegt dat de jaarrekening is opge steld volgens de geldende voor schriften. En dat huisaccountant Deloitte geen afwijkingen heeft geconstateerd en een goedkeu rende accountantsverklaring heeft afgegeven. Leo Verhoef glimlacht. "En al die grote boek houdschandalen dan. Dat waren toch ook allemaal goedgekeurde jaarrekeningen." Hij velt een hard oordeel. "Een accountant die hier zijn handteke ning onderzet is niet capabel. Hoe kan die een jaarrekening goedkeu ren waarin niet de werkelijke kos ten staan? Die doet zijn werk dus niet goed. De gemeente moet haar accountant een schop onder de kont geven. Dit varieert van onkunde tot manipulatie. Scheefgegroeide praktijken wor den voorzien van een legaal tin tje." Leo Verhoef redeneert heel sim pel. Alle kosten en opbrengsten die op een jaar betrekking hebben moeten ook in de jaarrekening verwerkt worden. En dat gebeurt ook in Venray vaak niet. "Het vol doet in de verste verten niet aan de elementaire eisen die aan een jaarrekening gesteld worden. Dit betekent dat alle posten verdacht en onjuist kunnen zijn. Wat heb je aan honderden pagina's volstrekt onbetrouwbare informatie", vraagt hij zich af. Een voorbeeld. In Venray wordt een investering pas in het tweede jaar van aanschaf afgeschreven. Van een brandweerauto die in maart is aangeschaft worden pas tien maanden later, in januari, voor het eerst afschrijvingskosten berekend. Onjuist, oordeelt Verhoef. Lees verder op p. 3 snvalluhh! och, och. Het geleuter Nederlands elftal en het is weer in volle gang. de televisie maar aan te :n de discussies, voorbe- [ingen en reclames over liegen je om de oren. erland in een ruit voet- Moet Kluivert in de basis? sterk zijn de Duitsers? Is icaat wel de juiste man op uiste plek? Nederland heeft en miljoen bondscoaches, allemaal hun zegje willen En natuurlijk heb ook ik mening over Oranje, 'ie maandagavond de uitzen- :en over het WK voetbal in '4 ia Duitsland heeft gezien, ct meteen wat er mis is met huidige generatie. Toen had ierland echte kerels in het staan, die, als het even niet de tegenstander een 'keekie' en. Neeskens, Krol. Suurbier [ijsbergen konden niet alleen 'ig ballen, maar waren ook ïen die tot (over) het randje m om te winnen. Ze renden het vuur uit de sloffen, die nog gewoon zwart waren, waren niet te beroerd om tn de mouwen op te stropen zich weg te cijferen voor ""en Rensenbrink. Hetzelfde leurde in 1988, toen land de Europese titel Van Tiggelen, Erwin man, Wouters, Van Aerle, ird en zelfs Gullit vraten het op om Van Basten in stelling tunnen brengen. Oranje was echt TEAM! et contrast met 2004 is schrij- d Dit Oranje bestaat uit los We hebben te veel spelers een te groot ego, en te wei spelers die in dienst van de willen voetballen, mand loopt voor een ander, al wordt fantasieloos rondge leid en de bondcoach blijft ar experimenteren met spe- fe het trieste spel in de oefen- 's tegen België en Ierland is ■hter ook één positief punt. :oach Dick Advocaat heeft licht gezien en gaat -hoop ik- 'm voor drie spitsen, zodat tegenstander vanaf het eerste signaal onder druk kan wor- gezet en geen seconde de hijgt om op te bouwen. Om ipees kampioen te worden :t Nederland risico's nemen vol op de aanval spelen. En •lit Oranje dan toch stranden Ie kwartfinale, na strafschop- dan hebben we tenminste leuke wedstrijden gezien. Ik ies als fan namelijk liever met dan met 0-1 in de laatste tout (tegen de Duitsers). Mijn 'ho: 'De aanval is de beste ver ding, verdedigen kunnen we hniet!' I'jn opstelling? 3-4-3 met Van Sar (doel). Cocu, Stam, '%r (verdediging), Van der ^»t, Davids, Sneijder, Bosvelt ddenveld). Robben, Van jtelrooy en Makaay (aanval), atatatatata Aanvalluhh!!!! stuur vandaag nog een Peel Maas naar Dickie Dick in itugal Hannes De begrafenis van de Engelse sergeant-majoor Evan Tom Davies, die op 30 novem ber 1944 sneuvelde tijdens gevechten met Duitse militai ren in Broekhuizen, was sober maar erg indrukwekkend. De gevallen Britse soldaat werd woensdag onder grote belangstelling met veel militai re eer begraven op het Brits Oorlogskerkhof in Venray. Soldaten van de Royal Regiment of Wales droegen de kist met Davies naar de laatste rustplaats op het oorlogskerkhof in Venray. Neven en nichten van de gesneu velde militair, hoge officieren van het regiment en delegaties uit Broekhuizen en de gemeente Venray waren ook bij de begrafe nis aanwezig. De weduwe Grace Davies uit Abersychan in Wales ontbrak bij de plechtigheid van wege haar zwakke gezondheid. Namens de gemeente Venray legde burgemeester Waals een krans bij het graf van de gesneu velde soldaat en ook de Bond van Wapenbroeders afdeling Venray en omgeving bewees de militair de laatste eer. De plechtigheid werd bijge woond door de Britse tv-zender BBC, die het bewijs wilde vastleg gen dat de Britse regering haar belofte wenst te houden om ook na zestig jaar te blijven zoeken diverse aanbiedingen speciaal voor vaderdag n HET GROENE WARENHUIS Venray, Langstraat 133 tel. 0478-588585 naar hun vermiste militairen. Resten van het lichaam van de Britse militair werden vorig jaar ontdekt door Twan Hegger uit Wellerlooi en Harald Kryszat uit Maasbree, die met hun metaalde tector op de Stokterweg 12 in Broekhuizen de resten van Davies vonden en contact opnamen met de gepensioneerde agent Anne Afgelopen vrijdag is een 15-jari- ge jongen uit Overloon bij een verkeersongeval om het leven gekomen. Een 16-jarige bromfiet ser uit dezelfde plaats, bij wie de 15-jarige jongen achterop zat, is met onbekend letsel opgenomen in het Radboudziekenhuis in Nijmegen. Het ongeval vond plaats op de kruising van de Rondweg met de Baansestraat en de Oplosedijk in Overloon. Een 31-jarige automobilist uit Maashees reed over de Rondweg gaande in de richting van Veghel. Op genoemde kruising zag hij de beide jongens van rechts de krui sing op komen rijden en kon een aanrijding niet meer voorkomen. De verkeersdienst van de politie stelt een onderzoek in naar de precieze oorzaak van het ongeval. Beuving, die op zijn beurt de Bergings- en Identificatiedienst in Baam inschakelde. Het gevecht in Broekhuizen is niet erg bekend, maar volgens insiders heeft in het Maasdorp een bloedig gevecht plaatsgevon den met veel doden aan Britse zijde. Vermoedelijk is Davies geraakt door een granaat. Identificatie van de toen 27-jarige soldaat was niet zo moeilijk. In Broekhuizen werd nog maar één Britse soldaat gemist. We hebben deze week twee verrassingen in onze winkel aan het Hensenluspleln. Een machtig mooie korting van maar liefst 50% op AH Pllsener. En bovenop dat voordeel; gratis spaarzegels bij de kassa, waarmee u spaart voor een tas gevuld met 10- of 25- aan bood schappen. Nu met 50% korting Ch Pilsener krat 24 flesjes a 0.3 liter £3£-i >ri ™n iï aanWedmg gddt HX en met otertag 12 |urt 2004 Albert Heijn, Henseniusplein 7, Venray. Het grote voordeel van Albert Heijn. 01 U bent van harte welkom voor een gezellige avond met zang en dans door een professioneel theatergezelschap, zij sm eren U een heerlijk verrassingsdiner Asteria Venray Maasheseweg 80a, 5804 AD Venray Inl. en rescveringen: Tel. 0478-511466 WILHELMINAPLEIN 15 HORST TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels. Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren. Keizersveld 22 Venray ,.v Tel: (0478) 55 04 10 JmA'it rongenvof. nl TEGELZETTERSBEDRIIF RONGEN In de BTS sanitairshowraom tonen we u alle mogelijkheden. Voor grote en kleine ruimtes, van standaard tot zeer luxe. van alle gerenommeerde merken. De vakmensen van ons bouw bedrijf kunnen zelfs de complete uitvoering verzorgen Alles in één handl totaalbouw bouw tegels sanitair Kloosterstraat 18 5844 AN Stevensbeek tel (0485) 381742 www.btstotaalbouw.nl 'Thermaalbad Xrcen Bron van gezondheid www.thermaalbad.nl ELFTAL T-SHIRTS NU 5.00 Chrysler Jeep Dodge VERkOOP MCI WF- EN GRBRllkTK Al TON YAkkl NDICONDERHOUD EN REPARATIE Officieel Servicedesk GEZELLENBAAN 8 5S1J EA YSSELSTEVN TCI: IM-S-54I')45 EAX: 11478-541876 C-tuall: AkGAKAGEtfGOMMANSFNUEAMI NI Internetste: WWW.GO.MMANSEKDEWIT.nl bedrijfsautomatisering bv Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl Tapijtcentrum Nederland bestaat jaar! Dat betekent feest voor u en trakteren voor ons! We hebben een geweldige verrassing: l ubileum actie! tot jubileumkorting op onze nieuwste collectie topmerken lili fiviPlimlra

Peel en Maas | 2004 | | pagina 1