Venray ruim in de aanvallers Sportnieuws -i Straatvoetbal in Landweert en Brukske Volharding 2 pakt de beker MEWA- veteranen- toernooi in Blitterswijck Peelrunners Jan Engels wint internationaal toernooi Mieke Nabuurs: "Het is over Promotie voor Piet Strijbosch TVF OTTO timmert aan de weg SV Leunen SVV veteranen SV Merselo SV Ysselsteyn SV Oostrum SVOC '01 DC De Piëlhaas PC Jumpers PEEL EN MAAS Tom Stevens (EWC) zevende nieuwe aanwinst In tegenstelling tot Venray, dat zich d?nig roerde op de spelers- markt, verliep de overschrijvings periode vrij rustig bij de andere voetbalclubs in Venray en Meerlo- Wanssum. Venray zit komend sei zoen bijzonder ruim in de aanval lers. Tom Stevens, topscorer van zesdeklasser EWC, heeft ook over schrijving aangevraagd naar Ven ray. Stevens keerde drie jaar geleden van VW terug naar de club in zijn woonplaats Well. Vorig jaar had Ven ray ook al interesse in de spits die toen besloot bij EWC te blijven. Na Daniël Peters en Sjoerd van der Coe- len is Tom Stevens de derde speler van EWC die voor Venray uitkomt. Met de komst van Stevens begroet Venray zeven nieuwe spelers. Ben Spee (Geldrop), Niels de Klerk (comeback), Samir El-Ghoul (VW 2), Luuk Snijders (Helmond Sport BI), Daan Wolbertus (Germania) en Said Yahia (Dijkse Boys) zijn de andere aanwinsten. Aan aanvallers heeft de nog onbe kende nieuwe trainer van Venray geen gebrek Tijdens het afgelopen seizoen streek Farid Idrissi. van TEC Tiel, in Venray neer. Een jaar geleden meldde zich de Horster topscorer Johan Vullings die vanwege blessures weinig in actie kwam. Het wordt komend seizoen dringen voor een plekje in de aanvalslinie. Het team van Leunen, dat naar de derde klasse promoveerde, blijft geheel intact. Trainer Noud Janssen, die aan zijn vierde seizoen begint, probeert met zijn kampioenselftal ook succes te oogsten op een hoger niveau. Vanuit de Al wordt Remco Hellegers aan de selectie toegevoegd Bij vierdeklasser Ysselsteyn valt een flinke brok routine weg. Ramon Kuunders stopt en Marcel Arts, Geert van Dijck jr en Edward van Dongen gaan in een lager elftal spelen. Sjoerd Slangen is komend seizoen weer van de partij. Vanwege een stage in het buitenland speelde hij dit seizoen niet. Acht jeugdspelers van het Al-elf- tal worden overgeheveld naar de selectie. Swolgense Boys ziet middenvelder Sander Perry vertrekken naar Abcou de Perry studeert in Amsterdam en trainde afgelopen seizoen al mee bij Abcoude. Meerlo raakt twee spelers kwijt. Spits Mare Kusters heeft overschrij ving aangevraagd naar Wittenliorst. De jonge middenvelder Tim Klemans, die nog jeugdspeler is. vertrekt naar Venray. De Meerlose vijfdeklasser krijgt geen versterking van buitenaf maar enkele spelers die gestopt waren keren komend seizoen terug Topscorer Arjan Tijssen en Ruud Coppus (zaalvoetbal) stoppen bij SVOC'Ol. Bij Oostrum, dat degradeerde uit de vijfde klasse, gaat Jules Kreutz in een lager elftal spelen. Kevin van Dijck gaat vanaf oktober een wereld reis maken en zal komen seizoen niet spelen. Twee Al-spelers, Bart Direks en Frederique van der Velpen, worden aan de selectie van de nieuwe trainer Twan Bloemen toegevoegd In Blitterswijck blijft alles bij het oude. BW'27 doet met dezelfde spe lersgroep een hernieuwde poging naar de vijfde klasse te promoveren. Ook de selectie van Wanssum kent weinig mutaties. Alleen Pascal Clab bers vertrekt. Hij woont al een aantal jaren in Hegelsom en heeft nu ook besloten in zijn woonplaats te gaan voetballen. Patrick Wijnen, doelman van Vol harding 2, keert terug naar Holthees dat Anton Coolen ziet vertrekken naar Woenselse Boys. Tonnie Jeuken gaat in een lager team spelen. Bij Merselo doet routinier en aan voerder Eric Baten een stapje terug. Verder zijn er geen mutaties bij Mer selo. Routinier Rob Nellen gaat bij de T^Tëmnen spelen van TÖPf27. De Tienrayse club is blij met de komst van de talentvolle Ward van Rijswick (19) van Wittenhorst 2. Van Rijswick vertrok een paar jaar geleden als B- jeugdspeler naar Horst omdat TOP geen Al en BI op de been kon bren gen Andy Philipsen, afkomstig van een lager elftal van Ysselsteyn, komt eveneens over naar TOP'27 Sportweekend Het sportweekend voor de D. E en F jeugd zal gehouden worden op vrij dag 18 en zaterdag 19 juni. Klussen: Heb je in de week van 20 t/m 25 juni overdag (of 's avonds) tijd om te hel pen met het vervangen van het dak, laat even iets weten Je kunt contact opnemen met Marcel Vogelsangs 589354 Doe uw jeugd deugd. Zij hebben drin gend begeleiders nodig om hen te helpen bij de mooie voetbalsport. Uw jeugd zoekttoezichthouders, tijdens trainings avonden van 18:00 tot 20:00 uur.En de zaterdagochtenden. assis tent) elftal leider; (assistenttrainers; vlaggers: jeugd scheidrechters. Heb je interesse, bel Joop Gielens 580871. Programma zaterdag 12juni: SW - Beugen 16.00 uur Alle spelers worden verwacht. Afmel den uiterlijk donderdagavond bij E. van MUI tel. 582346 Veteranen Programma zaterdag 12 juni: Sparta'18 Merselo a.l7.00-v. 16.00 Vetranen Uitslag Toernooi America: sportivitietsprijs Wedstrijd 12 juni: SVCB-Ysselsteyn a. 16.00 v. 15.15 Wedstrijd 19 juni. Hegelsom-Y sselstey n Zaterdag 26 juni tussen 13 30 en 17.00 uur vinden er in de wijken Landweert en 't Brukske straatvoet- balactiviteiten plaats. Op initiatief van de gemeente organiseert HVC/Taxi Verstraaten als eerste zogenaamde wijksportactiviteiten Basketbal en volleybal volgen nog in de weken erna. Het programma in de wijk Landweert bestaat zaterdag 26 juni uit onder andere een demon stratietraining van geselecteerde spe lers van het KNVB-districtsteam o.l.v. Jos van Gerven (regiocoach) en een toernooi voor jongens en/of meisjes van 10-14 jaar of 15-18 jaar. In 't Brukske zal hetzelfde programma gel den. doch hier worden de sportactivi teiten nog extra onder de aandacht gebracht vanwege de officiële ope ning van de voetbalkooi, gelegen langs de tafeltennishal van Red Stars In de wijk Landweert wordt gespeeld op het terrein, gelegen aan de Roze marijn. HVC/Taxi Verstraaten houdt beide evenementen in samenwerking met de beide wijk- en actiecomite's. Inschrijfformulieren kan men voor Landweert halen en inleveren bij de Plusmarkt en in 't Brukske bij Wijk centrum De Kiosk. Voor informatie kan men terecht bij Jos Bexkens, tele foon 06-53330461 of Leo Alaerds, telefoon 06-27213411. Voetbalvereniging Volharding had tijdens haar dubbele jubileum (90- jarig bestaan en 50 jaar jeugdafdeling) maar liefst vier finalisten in de strijd om de beker van district Zuid II. Afge lopen zaterdag kwamen op het ter rein van Brevendia in Stramproy Vol harding El, Volharding Dl, Volharding Al en Volharding 2 in actie. De reserves van Volharding wonnen in een thriller de beker tegen de fusieclub w Schaesberg 2. Na een 0-2 achterstand binnen 5 minuten slaagde het team van trainer Wiel Franssen er alsnog in om met 4-2 te zegevieren. De. goals werden gemaakt door Manfred Dinnessen, Frank Len- kens. Dennis Graat en Danny Blenc- kers. Het was de eerste bekerwinst van het reserveteam in de geschiede nis van de vereniging en door de die overwinning mag Volharding 2 vol gend seizoen als bonus ook nog mee doen aan het Amstelcuptoemooi voor standaardteams. De drie jeugd-teams. Volharding Al, Dl en El, deden het door het bereiken van de finale ook al naar behoren, maar voor hen was er afge lopen zaterdag helaas geen hoofd prijs. De Al verloor haar finale met 1- 0 van Groene Ster. De Dl en de El streden in toernooivorm met vijf andere regiowinnaars voor het dis trictskampioen-schap. De Dl werd uiteindelijk derde door na strafschop pen te winnen van OIympia'18 uit Boxmeer en de El moest in de eind strijd met 1-0 haar meerdere erken nen in Bekkerveld El Op zaterdag 12 juni vindt op sport park 't Hoogveld in Bliterswijck het jaarlijkse MEWA-toemooi voor vetera- nenelftallen uit de gemeente Meerlo - Wanssum plaats. De deelnemende teams zijn. Wans sum, T.O.P., Swolgense Boys, Meerlo, Geijsteren en BW Inzet van het toer nooi is de MEWA-wisselbeker die momenteel in handen is van BW'27. De loting voor de poule-indeling is om 13-00 uur door de leiders van de diverse elftallen. Het toernooi begint om 13-30 uur. De finale is gepland voor 16.10 uur. Aansluitend zal B.V.V.-voorzitter Hans Speycken de prijzen uitreiken. Zaalvoetbalvereniging TVF OTTO werkt aan zijn toekomst. Door inspan ningen van diverse leden van de club is de selectie op peil gebracht, is de technische staf en het bestuur uitge breid. Komend seizoen starten ze met vijf herenteams, m ee damesteams en een florerende jeugdafdeling. De selectie van hoofdklasser TVF OTTO zal in het komende seizoen aangevuld worden met de volgende spelers; Hicham Hlimi en Samir El Ghoul (beiden van VW Venlo), Nico Mihoglu (Deume), Hussein Tokat (SV,Venray), Stanley Filon, Suley Aoussar (Boca Juniors) en Stephan Sij- bers (HVC). Daarnaast zullen een aan tal jeugdspelers doorstromen van de jeugdafdeling naar de selectie De routiniers Danny Fasen en Edwin Sen- gers hebben nog geen besluit geno men of zij stoppen of er nog een jaar aanvastknopen. Gert Jan Wismans heeft kenbaar gemaakt beschikbaar te zijn voor de thuiswedstrijden. Dennis Snijder maakt evenals Twan van den Broek komend seizoen geen deel meer uit van de selectie. Het komen de seizoen zal Leon Verhorevoort als jeugdcoördinator aan de slag gaan bij TVF OTTO. Leon Verhorevoort is geen onbekende binnen onze vereni ging want in het verleden was hij werkzaam als hoofdcoach. Leon Ver horevoort is momenteel ook jeugd coördinator bij SV. Venray. Door deze twee functies met elkaar te combine ren is de aanzet naar een nauwere samenwerking gemaakt Hans van den Bekerom wordt bestuurslid beleidszaken betreffende de jeugdaf deling Ook heeft de sponsoring en pr van de club heeft een flinke positieve stimulans gekregen de laatste maan den. Door inspanningen van het nieu we bestuurslid Danny Caelen zijn bestaande en nieuwe sponsorrelaties benaderd ën geworven. Op dit moment zijn ze de puntjes op de i aan het zetten en streven we er naar om bij aanvang van het nieuwe seizoen groots uit te pakken. Naast hoofd sponsor OTTO zijn ze bezig met een aantal subsponsoren. Op zaterdag 3 juli houdt TVF OTTO het eerste ESG jeugdfutsaltoer- nooi voor spelers onder de 19 jaar in sporthal de Wetteling in Venray. Het jeugdteam van TVF OTTO met daarin diverse spelers van de Limburgse jeugdselecties neemt het dan op tegen kwalitatief sterke tegenstan ders. Uit de ere-divisie komen Fer- monia Boys (Roermond) en FP Houta len Genk (België). Uit de eerste divisie komen: Niumaga (Wijchen), Meyers Geleen en FCH/Decora Houk- es (Heerlen). Uit de hoofdklasse komen: Dreamboys/ Rubalas (Rotter dam) en SCWM (regioteam Sittard). Het is voor de eerste keer dat een der gelijk futsalevenement in Venray plaats zal vinden. Het toenemende aantal jeugdleden is voor TVF OTTO aanleiding geweest hier veel aandacht aan te besteden. Het bestuur van TVF OTTO heeft onlangs een positief gesprek gehad met het bestuur van Niumaga. Beide verenigingen hebben de intentie om in het nieuwe seizoen te gaan samenwerken. Niumaga heeft de grootste jeugdafdeling van Neder land en daarom zal de samenwerking in eerste instantie plaats vinden tus sen de beide jeugdafdelingen, Thuiswedstrijden van de selectie worden het komende seizoenop gespeeld op de maandagavond in sporthal de Wetteling. Om 20.30 uur speelt het eerste tëam en aansluitend om 21.30 uur speelt het tweede team. De damesselectie speelt hun thuis wedstrijden op de zaterdagavond in sporthal de Weert. Om 19.00 uur speelt het eerste team en aansluitend om 20.00 uur speelt het tweede team. Veteranen Uitslag toernooi America 5de plaats Programma 12 juni: Oostrum El toernooi Tiglieja v. 9.15 SVB-Oostrum 16.30 v. 15-30 Senioren Programma selectie: 19-6 feestavond verdere informatie volgt nog. Jeugd Zaterdag 12 juni: SVOC '01 E-l bij Tiglieja te Tegelen a. 10.00 v. 09 30 Einde 15 OOu Zondag 13 juni: B-l bij Tiglieja te Tegelen A. 10 15 v. 9.15 Einde 13 30 C-l bij Tiglieja te Tegelen a. 10.00 v. 9.00 Einde: 13:30u De programmaboekjes liggen in de desbetreffende postvakken op het sportpark. Trainingen- dinsdag: baantraining, 19:00 uur. Kastiëlse Baan. Donderdag: duurloop, 19:00 uur, parkeerplaats Schadijker Bossen Meterik. Zaterdag: bo^training. 16:00 uur, parkeerplaats Schadijker Bossen Meterik. Peelrunners op internet: Sinds enige tijd hebben de Peelrunners een eigen internetpagina, met allerlei informatie m.b.t. de lopersgroep: www.peelrun ners. nl Wedstrijdkalender: 11/6 Stramproy 5- 10 km MLAC; 21/7'Acht van Horst 5- 10 km. Uitslagen Dwars door Beegden: 5 km: Ria van den Goor 21:52 (4e V40) Petra Mooren 22:07 (3e V35) Ron e-mail: redactie® vandenmunckhof.nl PEEL EN MAAS Beurskens 16:40 (le) John Weys 20 15. 10 km: Jan Hendrik Koene 38:52 (6e M40) Jochem Oversteeg 40:35 (6e M50) Leon Mooren 41:08 Guus van Enckevort 46:50 Halve Marathon in Weeze: Wim Ebisch 1,26:46 Jan Hendrik Koene 1.27:01 Rinie Ebisch 1.45 35 Van Gogh loop in Nuenen: Halve marathon; Petra Mooren verbeterde haar PR op de halve tot 1 40:21Leon Mooren eindigde in 1 25:43, waarmee hij zijn PR dicht benaderde. Ton Bes- selink moest vanwege maagkrampen helaas de wedstrijd voortijdig beëindi gen. Joop Zanders en Wil Besselink namen deel aan de 5 km., maar daar van zijn op dit moment nog geen resultaten bekend. IJzeren Man Volksloop in Weert 7 km Rinie Ebisch 33 -f6 Nicolle Pou- wels 42:58 Jacqueline Pouwels 42:58 Theo Pouwels 34:29 Geert Tielen 34 43 Wedstrijduitslagen doorgeven via E- mail, rpvdgoor@plex.nl of telefo nisch, 077-4.678240. Vrijdag 11 juni wordt in café De Piël haas aan de Eindstraat 14 de derde wedstrijd van de Zomeravondcompe titie gehouden. Er worden negen wedstrijden gehouden. De wedstrij den zijn nog op 11 en 25 juni, 9 en 23 juli, 6 en 20 augustus en 3 september. De finale wordt gehouden op 17 sep tember. Aan deze dartwedstrijden kan ieder een deelnemen. Inschrijven kan tot 20.15 uur. Dit kan ook telefonisch onder tel.nr. 582187. Het toernooi begint om uiterlijk 20.30 uur. Whiskey darten Zaterdag 12 juni wordt in café De Piëlhaas het whiskeydarten gehou den. Aan dit toernooikan iedereen deelnemen Inschrijven kan men zich tot 20.15. dit kan ook tel. Onder nr. 58218". Het toernooi start om 20.30. Uitslag darten* winnaarsronde: 1 Dennis Smits; 2. Roy Troisfontaine, 3. Hubert Janssen, 4. Tomasz Kosmala. Verliezersronde- 1. Frank Coumans, 2. Dennie Plum,- 3- Lou Janssen, 4. Marco Jacobs. Donderdag 10 juni 2004 - Jan Engels heeft tijdens het internatio nale Pinkstertoernooi in het Zuidlim burgse Nuth beslag weten te leggen op de eerste plaats bij de Heren Seni oren A. Hij bleef met 92 slagen zijn naaste concurrenten Dieter Ahrens (Malonne/België) met 93 slagen en Peter Heller (Dormagen/Duitsland) en Peter Luijpers (Aalsmeer), beiden met 100 slagen, voor. Harrie Lenssen legde beslag op de achtste plaats met 106 slagen. Bij de Heren Senioren B was de als zesde geklasseerde Jan van Dijk met 110 slagen Venrays beste speler. Jan Litjens en Theo Litjens werden achtereenvolgens zevende en achtste. Bij de dames Senioren mocht ook Jo Litjens als derde met 128 sla gen op het podium plaatsnemen. Ze moest alleen winnares Toos Weijer- mans (Nuth) en Ingeborg Ardito (Dor- magen) voor zich dulden. Op het op tweede Pinksterdag door onweer afgebroken toernooi (er kon den maar 2 ronden gespeeld worden) van Geldrop (Afd Iheeft Jan Engels de negende plaats behaald met 66 holeslagen. Harrie Lenssen moest zich tevreden stellen met de zestien de plek op deze voor hem onbekende baan. In de le klasse speelde Buitenlust 1 het afgelopen weekend tweemaal in Geldrop. Allereerst zaterdag de uitge stelde wedstrijd tegen de gedoodverf de kampioen Geldrop 3 en zondag tegen Geldrop 4, Hoewel de gebles seerde Gerrit Vermeulen (met Jan Lit jens zaterdag en Leo Wilms zondag als invaller) ontbrak, werd de huid duur verkocht. Hoewel de verschillen met uitzondering van de tweede ronde niet groot waren, gingen alle vier ron den naar de sterkere thuisploeg, die de wedstrijd dan ook met 8 - 0 (363 - 399) verdiend naar hun hand zetten. Harrie Lenssen bleek met 91 slagen de beste speler. Zondag ging het nog beter. Er werden zelfs twee (de twee de en de vierde) ronden gewonnen, waardoor er een 4 - 4 stand ontstond, maar er kon niet voorkomen worden, dat Geldrop h met 2,5 - 0,5 (381 - 394) aan het langste eind trok, maar revancheerde zich daarmee wel voor het halve puntverlies in de thuiswed strijd tegen dit team. Hiermee zijn de kampioenskansen echter bijna tot nul gereduceerd. Opnieuw was Harrie Lenssen de sterkste speler met 92 sla gen Jan Engels scoorde met 21 de laagste ronde. In dezelfde klasse streed Buitenlust 2 voor een van hun laatste kansen om eventuele degrada tie te ontlopen. En dat deed ze met verve in de thuiswedstrijd tegen Zicht Nirve 1, dat met 6 - 2 (406 - 416) geklopt werd. Grote uitblinker was Jan van Dijk met 94 slagen, terwijl Jan Litjens met een rondje 21 de laagste ronde om zijn naam schreef. In de 2e klasse was Nuth het strijdtoneel van deze competitie in toernooivorm, waar Zicht Nirve 2, Heeze 1, Eindho ven 2 en Buitenlust 3 de degens met elkaar kruisten Buitenlust 3 kon net als vorige week in Heeze slechts één puntje puren uit deze wedstrijden Winnaar werd Zicht Nirve 2 met 4 punten,gevolgd door Heeze 1 met 3 en Eindhoven 2 met 2 punten Buiten lust 3 scoorde 548 holeslagen. Jo Lit jens bleek het vizier het scherpst te hebben staan met 129 slagen. Fieke van Ham bracht met 28 slagen de laagste ronde op haar naam Op de tiende speeldag hadden de sterk spelende Huub Straatman (71 slagen) en Jan Litjens (76) de pech, dat zij moesten aantreden tegen de qua gemiddelde de beste spelers van deze competitie, respectievelijk Har rie Lenssen (22,80 gem.) en Gerrit Janssen (23,10 gem.Laatstgenoem de spelers wonnen hun partijen dan ook met 6 - 0, beiden met 66 holesla gen.. Alle overige wedstrijden eindig den in een 4 - 2 eindstand. Fieke van Ham speelde met 84 slagen de beste wedstrijd van het seizoen en wist haar tegenstander Jan van Dijk twee punten afhandig te maken door de laatste ronde met 23 slagen terug te komen. Miet Clevers (87) en Piet van der Eist (82) evenaarden hun beste seizoenprestatie. Miet maakte het daarmee Theo Litjens (84) lastig, die echter wel de wedstrijd met 4 - 2 over de streep wist te trekken. Piet echter wist zijn wedstrijd tegen Jo Lit jens wel met 4 - 2 winnend af te slui ten. Truus Arts startte tegen Henk van Leeuwen uitstekend (25), maar kon Dames SSS"I8 winnen bekerfinale SSS'18-Almania 3-1 (2-1). Doelpunten: 1. Mieke Nabuurs 1-0 18. Saskja Wiertz 1-1 36. Kim Faassen 2-1 67. Mieke Nabuurs 3-1 Scheidsrechter: Weijers SSS'18: Van Wijk; Weerts, Koen- ders, De Vet en Botterhuis (82. Susan Nabuurs); Yvon Gerrits, Boumans en V.d. Berghe: Faassen, Mieke Nabuurs en Lizet Gerrits. (Door Henk Lammen) Met gemengde gevoelens vier den de speelsters van SSS'18 afge lopen zaterdag de 3-1 zege in de bekerfinale tegen Almania. Hun gedachten waren bij Bart Geurts, de jeugdspeler van SSS'18 die vrij dagmorgen was overleden als gevolg van een tragisch ongeluk. De eerste dubbel in het 27-jarige bestaan van de damesafdeling van SSS'18 kreeg daardoor een wran ge bijsmaak. Na een minuut stilte brak Mieke Nabuurs zaterdag meteen de ban in de bekerfinale door na halve minuut vanaf achttien meter de bal over de vertwijfelend graaiende keepster van Almania binnen te schieten. De ontla ding in het Overloonse kamp was groot. De gewenste droomstart in de eindstrijd was een feit. Toch bracht de voorsprong niet de noodzakelijke De KNVB District Zuid II heeft onlangs de promoties en degradaties bekend gemaakt voor de Futsal scheidsrechters Piet Strijbosch uit Oostrum promoveerde van groep 2 naar groep 1. Dit houdt in dat Piet het komende seizoen 2004-2005 mag gaan arbitreren in de eerste divisie. De 56-jarige leidsman uit Oostrum promoveerde vanwege zijn uitsteken de prestaties in het afgelopen sei zoen. Sinds de KNVB de leeftijdsgrens voor scheidsrechters heeft afgeschaft bestaat voor iedere scheidsrechter de mogelijkheid om' op het hoogste niveau te mogen arbitreren. Geert Kemmelings uit Ysselsteyn promoveerde van groep 4 naar groep 3. Kemmelings mag het komende sei zoen wedstrijden fluiten in het Futsal t/m le klasse. Eredivisiescheidsrech- ter Peter Wefels heeft bij de KNVB aangegeven een punt te zetten achter zijn loopbaan voor wat betreft de ere divisie. Wefels gaat vrijwillig naar groep 4 omdat hij met ingang van het nieuwe seizoen de functie van regio- beheerder gaat vervullen binnen de werkcommissie scheidsrechters Fut sal. Met het aanvaarden van deze functie is degradatie naar groep 4 comform de reglementen van de KNVB verplicht. Wefels volgt hier- echter niet voorkomen, dat Henk met de 4 - 2 winst aan de haal ging. Gerrit Vermeulen maakte het zichzelf moei lijk (79) in zijn met 4 - 2 gewonnen wedstrijd tegen Annie Litjens, die alleen de laatste ronde op haar naam wist te schrijven (ronde van 25). Thieu Vranken speelde tegen Pierre Dean (78) de eerste twee ronden uit stekend (27 en 26), maar ook hij moest de 4 - 2 zege aan zijn tegenstan der laten. Jan Engels (23 en 22) ging zeer voort varend van start in zijn match tegen Truus van Dijk, die in de tweede ronde met 25 echter goed bijbleef. De laatste ronde eindigde voor hem in een debacle, waardoor Truus alsnog met rondje van 30 toesloeg en er alweer een 4 - 2 score op het bord verscheen. Harrie Lenssen scoorde de laagste ronde (20) Hij klom tevens naar de derde plaats met 11 punten achter koploper Gerrit Janssen (6 punten) en Pierre Dean (6,5 punten). Bij de dames gaat Annie Litjens nog steeds aan de leiding (14 rust in het spel van de geel-zwarten. De verdediging, waarin de ervaren Ine Vogelsangs werd gemist, had grote moeite met de snelle buiten speelsters van Almania. Na achttien minuten stond de gelijkmaker dan ook al op het scorebord. Almania pro fiteerde optimaal van slecht uitverde digen en Saskia Wiertz strafte koel bloedig de haar geboden kans af. Tot aan de rust golfde het spel in de span nende en aantrekkelijke bekerfinale op en neer. Vrij onverwacht kwitm SSS'18 na ruim een half uur opnieuw op voorsprong toen Kim Faassen de 2-1 binnengleed na een voorzet van Daisy v.d. Berghe. Opnieuw ging de keepster van Almania bij dit doelpunt niet vrijuit. "Almania heeft geen goede keepster", zegt een Almania-fan achter het doel van zijn favorieten "En SSS'18 wel Dat is een kanjer." De supporter van de in tricolores gesto ken ploeg uit Broek-Sittard sloeg daar mee de spijker precies op zijn kop. SSS'18 kan, ook als het onder druk staat, altijd terugvallen op Vivian van Wijk, die ook zaterdag weer een per fecte pot keepte. Tot groot genoegen van SSS-coach Herman Pouwels: "De aanwezigheid van Vivian geeft onze verdediging rust en vertrouwen. Dat is ontzettend veel waard. De achter hoede, waarin Albertine (Koenders, red.) de afwezige Ine vandaag heel goed heeft vervangen, geeft al het hele seizoen weinig weg." AFSCHEID Ook na de pauze bewees Van Wijk haar waarde door de sporadische keren dat ze op de proef werd gesteld, uitstekend te reageren. Zo ranselt ze een keiharde vrije trap van ruim twintig meter fantastisch uit haar doel. Het is dan overigens al 3-1 want aanvoerster Mieke Nabuurs geeft haar afscheid extra glans door na bijna zeventig minuten een corner van Lizet Gerrits fraai binnen te kop pen Als scheidsrechter Weijers na negentig minuten en enkele minuten blessuretijd voor de laatste keer fluit, wordt Nabuurs door emoties over mand. Ze beseft dat het over en slui ten is. Als ze zielsgelukkig de geluk wensen en bloemen van supporters in ontvangst neemt, komen de tranen. Ondanks de smeekbeden van teamge notes en begeleiding om door te gaan, blijft ze bij haar besluit. "Het is over. Een prachtiger afscheid is toch ook niet denkbaar", glundert ze al snel weer. "We hebben dit seizoen de dubbel gepakt en met twee mooie prijzen stoppen, beter kan toch niet?" Ze vraagt om een antwoord, maar vult hem zelf in. "Nee, ik stop er echt mee. Ik heb al eens in de eerste klasse gespeeld en denk niet dat ik de accu nog een keer zou kunnen opladen. Je hebt vandaag gezien hoeveel schop- Bij de selectiewedstrijd in H$ behaalde Iris Jeurissen met Tinö' Boy een derde rijs in de cat. DLfl met Kimula werd ze eerste in deel k DM Met deze prijs werd haart- l< Rabotalentenplan geschonken Alp lopen weekend in Merselo sleep-" Katja een tweede prijs met RoosjeR cat. DB binnen en Iris behaalden' A een vierde prijs met Tinka's Boy U"1 cat. DL. Mieke Nabuurs, in bet met een fles champagne, baar teamgenotes de dubbel mee de Reuvernaar Piet Wilkes opi vanwege zijn 70-jarige leeftijd functies bij de KNVB moet neeriej gen. Oirlonaar Leo Alaerds gaaifij willig van groep 1 naar groep Omdat Alaerds gekozen heeft w het trainersschap bij de dames vaal Meerlo was het voor het niet m® mogelijk wedstrijden in de eerste# sie te leiden op vrijdagavond. Ditis' trainingsavond van de voetbalW dames uit Meerlo. punten). Truus van Dijk blijft opé tweede plek (21) en Fieke van Hl (23 punten) wist de niet speler* Bets Wilms van de derde plaats" dringen. Komend weekend vindU Bornerbröek (Overijssel) en Mepf (Drente) de Nederlandse Kampi<$ schappen Afd. 2 plaats, Jan Engels' Harrie Lenssen zullen als enigen onze vereniging aan dit NK deel® men. pen ik in de spits heb gekregen, eerste klasse zal het met integendeel." Na voetbal is het voor andere hobby's "Ik ga lopen en skeeleren, ik zie wel.' Boumans, de spil op het midden - van SSS'18, leeft mee met voerster. "Prachtig toch, als je opzl I manier afscheid kunt nemen, een gunt het haar ook van Mieke is het een perfecte Boumans is volgend seizoen 23 jaar, na het afscheid van en ook Ine Vogelsangs, de speelster van de heeft ze volop vertrouwen terugkeer in de eerste klasr gaan de strijd gewoon aan nen en ons best doen. meer we ook niet doen. Dan zien vanzelf waar het schip team staat bij ons voorop, vandaag ook weer kunnen voorhoede werd fel gestoord terin hebben Albertine red.) en Marlie (de Vet gemis van Ine perfect We zijn als team ook niet van een of twee speelsters, allen gaan wé er volgend voor. Of dat genoeg is, zal blijken. Maar we gaan nu ee feestje vieren."

Peel en Maas | 2004 | | pagina 16