II We hopen samen nog lang ezond te kunnen genieten" iJelpePMAN spOTPff/JS- Koester uw Monument Open huis Archeologische Werkgroep Venray Open dag seniorenopvang hondenasiel -spogr venray FII\IALE\ VENRAY GROTESTRAAT 49 4\e 4 'De Zonnebloem in het theater' MAANDAG WOENSDAG VRIJDAG DINSDAG DONDERDAG ZATERDAG T-SHIRTS muOSMIimS I SHORTS cmimirs I SKATES TmnmesBBOEKEn somma immers mos ven meert 5801 MA Venray M.CAST Honderdvijfentwintigste jaargang - week 24 - donderdag 10 juni 2004 EN MAAS I luden bruidspaar Toon en Cor Huijbers-Verhoeven zijn net terug van een te vakantie in Nederland, en Cor Huijbers uit ly hebben hun caravan uitgeruimd en maken ren een uurtje vrij voor de jever van Peel en Maas. te vertellen over hun gou- en bruiloft, die ze samen met Kamille en vrienden in kleine [ringgaan vieren op woens- 'sfimi. b/ider veel poespas, want daar den Toon (79) en Cor (79) maal niet van. 'Doe maar roon, dan doe je al gek toeg' is een uitdrukking die uit- tend past bij de twee, die aar ruim een halve eeuw gele voor het eerst leerden ken- op de kermis in Sambeek. Na leven dat in het teken ston'd nhard werken genieten Toon Cor anno 2004 volop van de ine dingen in het leven: een zoekje van de kinderen en inkinderen, knutselen, hand- rken, zingen, een ritje op de iter en een vakantie met hun eigen caravan. Toon Huijbers is geboren en getogen in Sambeek. Hij komt uit een gezin met negen kinderen en vader had een aannemersbedrijf. Hij prijst zich nog steeds gelukkig met het feit dat hij van zijn vader en moeder mocht gaan leren. "Ik wilde graag onderwijzer worden en ben in Den Bosch naar de kweekschool gegaan. In 1947 heb ik mijn diploma's gehaald." Dat was net na de oorlog, en ondertussen had hij Cor Verhoeven uit Oisterwijk al leren kennen. "In 1945 moesten wij weg uit Sambeek, we werden geë vacueerd naar Oisterwijk", vertelt Toon. "Ik bleef alleen achter omdat ik tolk was van de Amerikanen en de Engelsen. Na de oorlog kwam de familie Verhoeven bij ons thuis op bezoek om kermis te vieren. Dat was eigenlijk de eerste keer dat ik Cor zag." Toon was meteen tot over zijn oren verliefd op Cor. En niet onbelangrijk; zij ook op hem. Na acht jaar als vriend en vriendin door het leven te zijn gegaan, besloten Toon en Cor met elkaar te trouwen. "Ik was het moe om steeds weer tachtig kilometer naar Oisterwijk te moeten fietsen om Cor te zien", grijnst Toon. "Regelmatig ging ik op vrijdag weg en kwam ik zondags pas weer thuis. Ik bleef dan bij Cor thuis overnachten." TROUWERIJ Op 15 juni 1954 trouwden Toon en Cor voor de wet, een dag later voor de kerk. In Oisterwijk, maar ze vestigden zich in Venray. "In die tijd was er veel woning nood", legt Toon uit. "De eerste j?ren na ons trouwen woonden we in een noodwoning in Venray. In 1957 hebben we een eigen huis gebouwd in de Bontekoestraat." Cor liet haar vader, moeder en broer en zus achter in het Brabantse Oisterwijk en volgde haar man naar Venray. Inmiddels was Toon na het behalen van zijn 7 - a Jiuim a - m -mm -12 juni ÏÏHfoOU PROTEST n adidas falcan basics DDNNAY pum> TEam\ W diploma's als leraar aan de slag gegaan op een kleine school in Ledeacker. "Daar stonden we met twee man voor de klas. We had den veertig kinderen in vier klas sen. Er was een tekort aan lera ren, dus je was overal welkom. Vijf jaar later ben ik begonnen als leraar aan de BLO-school in Venray. Vandaar ook dat we na ons trouwen in Venray zijn gaan wónen."- Cor vólgde als meisje 2,5 jaar de modevakschool in Tilburg en ging als puber ook naar Rotterdam voor een opleiding in de mode. "Dat was wat in die tijd. Als meisje uit Brabant moest ik twee dagen in de week naar het grote Rotterdam, met de trein. Samen met mijn moeder en een zus heb ik thuis jaren naaiwerk voor men sen uit de buurt gemaakt." Toon knikt. "Cor is een echte vakvrouw. Ze heeft vele uren ach ter de naaimachine doorgebracht en gaf ook naailes aan vrouwen. Ze is een echte naaldkunstena res." Toon en Cor hebben vier kinde ren, drie dochters en een zoon, die op 31-jarige leeftijd overleed. De dood van Twan heeft ze natuurlijk veel pijn gedaan, maar na die inktzwarte periode in hun leven besloten ze draad weer positief op te pakken. "Je kunt niet anders", zegt Toon, "Het leven gaat door. Maar het duurt een hele tijd voordat je zo'n gebeurtenis hebt verwerkt." En af en toe hebben ze het er nog steeds moeilijk mee, erkent Cor. ONDERWIJS De man des huizes stond na zijn onderwijsperiode in Ledeacker van 1952 tot 1982 als leraar in Venray voor de klas. "Op de BLO-school (Buitengewoon Lager Onderwijs, red.) gaf je een ander soort onderwijs. Je moet namelijk veel geduld hebben met moeilijk lerende kinderen. Als leraar ging je ook op huisbezoek en had je extra speelplaats- en busdiensten. Want de leerlingen kwam uit de hele regio, uit Hegelsom, de Maasdorpen en Venray. Vooral in de vakken hand vaardigheid, verkeer en muziek had ik als leraar veel plezier." Cor was een echte moeder. Zij zorgde ervoor dat in huize Huijbers alles op rolletjes verliep. Het gezin kwam bij Cor altijd op de eerste plaats. En natuurlijk maakte ze ook alle kleren voor de kinderen zelf. Daarbij deed en doet ze nog altijd veel aan hand werken en knutselen en gaf ze 25 jaar lang naailessen. Toen de kinderen het huis uit waren, besloten Cor en Toon klei ner te gaan wonen. Aan de Hoogakker in Venray wonen ze al twaalf jaar lang met erg veel ple zier. Inmiddels zijn ze ook al jaren opa en oma, van vier kleinkinde ren. Toon zingt in het senioren koor Crescendo, Cor in het Beukenrodekoor. Ook is ze veer tig jaar lid geweest van Venrode. Bij het 25-jarig jubileum van dat koor schonk ze Venrode een prachtig vaandel. "Aan dat vaan del heeft ze heel war avondenen halve nachten besteed", weet Toon. "Nee, vervelen doen wij ons nooit. Samen hebben we in heel wat landen gekampeerd, ook met de kinderen: Na onze zilve ren bruiloft zijn we bijvoorbeeld ook nog een maand met een gezelschap in Indonesië op vakan tie geweest. Maar het meeste gin gen we met onze caravan, dat was en is nog steeds ons vakantiehuis. Tegenwoordig gaan we niet meer zo ver weg. En bij mooi weer maken we tochten met onze scooters." Het is duidelijk: Cor en Toon genieten volop van het leven. "We prijzen ons gelukkig dat we nog behoorlijk gezond zijn en samen nog veel dingen kunnen doen" zegt Cor. "De gouden bruiloft vie ren we zonder veel tamtam met familie en vrienden. We hopen samen nog lang gezond te kunnen genieten." Op zaterdag 12 juni is er van 12.00 tot 16.00 uur een open dag bij de seniorenopvang van dieren asiel Op de Smakterheide aan de St. Jozeflaan 2 in Smakt. De oude honden die er verblijven zullen die dag extra in het zonnetje wor den gezet. De bond tot bescher ming van honden zal met een stand aanwezig zijn, bovendien zal de trimster demo's verzorgen. Bierglas De politie heeft zondagmorgen in een horecagelegenheid aan de Sint Catharinastraat een 19-jarige man uit Leunen aangehouden op verdenking van zware mishande ling. De man had een 26-jarige man uit Vortum Mullen met een bierglas in zijn gezicht geslagen. Het slachtoffer is per ambulance naar het ziekenhuis vervoerd. De aanleiding voor de mishandeling is vermoedelijk een ruzie tussen twee groepen bezoekers. De ver dachte is overgebracht naar het politiebureau waar hij voor nader verhoor werd ingesloten. Ook zal op deze dag het nieuwe pension te bezichtigen zijn. Na vier jaar gemeentelijke en provin ciale onderhandelingen is nu dan het nieuwe verblijf klaar. Een onderkomen om trots op zijn. Het voldoet aan de hoogste eisen qua welzijnsnormen voor de hond. Er is vloerverwarming aanwezig, de tussenwanden zijn van kunststof en op de vloeren is een materiaal aangebracht dat 100% dicht en antislip is om het welzijn van de hond zo hoog mogelijk te laten zijn. Alle honden hebben een eigen buitenkennel die aansluiten op een speelweide van gras. ZONDER AUTORIJBEWIJS Telefoon0478-556117 Ramen Deuren Serres Horsterweg 10A - Leunen - Tel. 0478-531144 - info@alcast.nl Stichting Venray Monumentaal Deze week: Rijksmonument .Windmolen Nooit Gedacht, Grootdorp 93 in Merselo. De molen werd in 1867 gebouwd en in 1881 verkocht aan de familie Michels. In 1987 behoorde de molen aan een stichting die tot doel had de molen weer in oude luister te herstellen.De molen werd door brand en stormschade ernstig getroffen en kon na een grondige restauratie in 1995 weer in al haar glorie worden her steld. De molen is een landschap pelijk, zeer waardevol element en een zeer markant dorpsgezicht voor Merselo en omgeving. Op dinsdagmiddagen is de molen veelal te bezichtigen. Een van de vrijwillige molenaars is dan aan wezig in de werkende molen. Kent u ook zo'n bijzondere, beeldbepalende plek in Venray of een van haar kerkdorpen? Wilt u reageren of wilt u ons een goede (digitale) foto ter beschikking stel len? Ons adres is Stichting Venray Monumentaal p/a Groene Hart 7, 5801 SX Venray. E-mail venraymo- numentaal@hccnet.nl Op zondag 13 juni neemt de Archeologische Werkgroep Venray (AWV) officieel haar nieuwe werkruimte in gebruik. Na jaren in de kelders van het Gemeentehuis te heb ben gebivakkeerd steekt de AWV nu letterlijk en figuurlijk haar kop boven het maaiveld uit Vanaf nu kan gebruik wor den gemaakt van de portiers loge op het St. Anna terrein. De openingshandeling zal ver richt omstreeks 13-30 uur worden door wethouder Mathieu Emonts en van 14.00 tot 17.00 uur is er open huis. Circa 50 jaar geleden ontstond de Archeologische werkgroep. Er werd begonnen met een inventa risatie van reeds bekende vond sten, vindplaatsen en opgravin gen. Resultaten werden doorgegeven aan de Rijksdienst voor het Oudheidkundig Bodemonderzoek. Tegenwoordig maakt de AWV deel uit van de Stichting Beheer Geschied-en Oudheidkundig Museum 't Freulekeshuus. Bij graafwerk zaamheden in de gemeente Venray zijn leden van de werk groep aanwezig om te speuren naar archeologische restanten. Alle gegevens worden op teke ning, foto en film vastgelegd. Het is de bedoeling de verzamelde informatie te digitaliseren om het toegankelijker te maken voor toe komstige onderzoekers. De werkgroep assisteerde bij opgravingen bij de A73, op het Wilhelminaplein, het Antoniusveld en onlangs nog op het toekomstige bedrijventerrein de Hulst II. waar restanten van een Romeinse nederzetting wer den gevonden, o.a. een waterput. Ook werden door de AWV zelf standig opgravingen verricht zoals bij de Diepeling, de Hulst en de binnentuin van het voormalige klooster Jerusalem. De werkgroep telt momenteel tien leden, waarvan nog een enke ling vanaf het eerste uur, zo'n 50 jaar geleden. Met de ingebruikna me van deze royale nieuwe bovengrondse werkruimte op het St. Anna terrein, wordt het belang van de AWV voor Venray zicht baar gemaakt.De leden van de AWV hebben een fraaie overzicht stentoonstelling gemaakt van hun werkzaamheden en laten een aan tal interessante bodemvondsten zien. De nieuwe werkruimte en de expositie zijn tijdens het Open Huis op zondagmiddag 13 juni voor eenieder van 14 tot 17 uur te bezichtigen. Tevens zijn een aan tal leden iedere donderdag van 10 tot 12 uur aanwezig om diverse werkzaamheden te verrichten. Ook dan is men van harte wel kom. De enthousiaste werkgroep verwacht dat hierdoor het aantal leden wel eens zou kunnen stij gen en de archeologische geschie denis van Venray voor velen toe gankelijk wordtDe portiersloge, pal naast het hoofdgebouw is niet te missen. Afgelopen maandag was in de schouwburg van Venray, op initia tief van de regionale Zonnebloemafdelingen Venray en Peel en Maas (Horst), de theater show 'Onder ons' te zien. Deze exclusieve musical, die speciaal voor de Zonnebloem geprodu ceerd werd eeeft lanedurie zie ken, lichamelijk gehandicapten en hulpbehoevende ouderen de kans om een middag entertain ment op het hoogste niveau bij te wonen. De gasten en vrijwilligers geno ten van luchtig acteerwerk en bekende muziek van Dannv de Munck, Lucie de Lange. Rob van de Meeberg en Brigitte Nijman De gasten, die veelal aan huis gebonden zijn. kunnen terugkij ken op een middagvullende musi calshow boordevol humoristische hoogstandjes. Op de foto Danny de Munck en Brigitte Nijman in 'Onder Ons'

Peel en Maas | 2004 | | pagina 13