rrije Academie en lalletschool loorstart Ruimere aanpak overtredingen winkelcentrum "Havikken zweven al boven de Gouden Leeuw" SOS goede doel fietsvierdaagse uim 6800 euro voor renovatie GEBOERS Verkoop bij executie Jongen gered uit zwembad iLêmOP müiüfëil Inbraak agin fl, EN MAAS Donderdag 27 mei 2004 - Pagina 5 incasso-gerechtsdeurwaarder Op vrijdag 28 mei 2004 des voormiddags te 10.00 uur zal aan het adres Kolkweg 33 te Venray, ten laste van H.M.G. Clephas en M.G.J. Clephas-van Leuken, beiden wonende te Venray aan de Kolkweg 33, een personenauto Ford Escort, 1.6i cabrio, diverse meubilaire zaken (o.m. televisie, koelkast, diepvriezer, wasmachine, droger, kloostertafel, secretaire, piano, diverse schilderijen, stereoappa ratuur) en andere roerende zaken in het openbaar worden ver kocht. De verkoop wordt gehouden bij opbod en de toewijzing zal geschieden aan de meestbiedende tegen contante betaling zon der opgeld. Gerechtsdeurwaarderskantoor GEBOERS Pastoor Wijnhovenpark 3 5801 BZ Venray Telefoon: 0478-513513 Telefax: 0478-513900 orzitter Cunnen: "Dit mag niet verloren gaan voor Venray" :t zijn sombere tijden voor [vrije Academie en de ballet- iol in Venray. De twee {ellingen behoren tot de lichting Kunstzinnige ming Noord-Limburg L) die een dreigend fail- jement boven het hoofd t nu de gemeente Venlo jen geld meer in stopt. SKYNL kan per 1 juni al fail- verklaard worden. De lyse tak, samen met de iziekschool gehuisvest in kun- ncentrum Jerusalem, kan in het Uissement worden meege- urd Het ziet er daarom donker voor de 600 Venrayse cursis- ivan de Vrije Academie en bal- lool. Venray is een lokale advies- immissie die valt onder het stuur van SKVNL. Zij behartigt ids jaar en dag de belangen van •ide instellingen. Voorzitter Cunnen is er alles aan gele dat in september, bij aanvang het nieuwe lesjaar, de 600 irsisten weer terecht kunnen bij Vrije Academie en ballet- tooi. "Want het zou heel jam zijn als deze activiteiten voor enray verloren zouden gaan", zegt Cunnen die hoopt dat de Venrayse afdeling straks zelfstan dig verder kan. De grootste schuldeiser van SKVNL is de gemeente Venlo. De Venrayse Vrije Academie en bal letschool zijn financieel altijd gezond geweest. Alleen de laatste tijd stond de financiële positie onder druk vanwege de hoge overheadkosten van SKVNL. "Maar er is voldoende perspectief om op eigen benen verder te gaan. Dat kan het beste als we zelfstandig en kleinschalig blijven. Want als we opgaan in een grote stichting dan komen er meer kos ten om de hoek kijken, zo is ons wel gebleken. Als we alleen door gaan dan valt het allemaal beter te overzien", denkt hij. De gemeente Venray heeft alle steun toegezegd maar voorzitter Cunnen is niet geheel optimis tisch over de toekomst. De gemeente en ook de muziek school sturen al jaren aan op een fusie tussen de drie gebruikers van kunstencentrum Jerusalem. Vooral vanwege de slechte finan ciële situatie van SKVNL is die fusie er nog steeds niet van geko men. De muziekschool voorziet vooral veel praktisphe voordelen als er straks één stichting komt die huist in het kunstencentrum. Harry Cunnen wijst een fusie voorlopig af. Na alle problemen bij het SKVNL ziet hij de meeste overlevingskansen door zelfstan dig te blijven. "We kiezen voor de weg die de meeste kans van sla gen heeft. Want het zou doodzon de zijn als dit verdwijnt. De Vrije Academie is ook iets heel eigens. Dat sluit ook zo niet goed aan bij de activiteiten van de muziek school. Maar we zoeken wel samenwerking met de muziek school en het onderwijs." De gemeente Venray, de groot ste subsidiegever, voert vanaf 2007 een bezuiniging van 100.000 euro door op de subsidie van de Vrije Academie en muziek school. "Daar maken we ons grote zorgen over. Want het is de vraag of we dan nog wel kunnen voort bestaan. We zullen een duidelijke boodschap aan de politiek afge ven dat we zo'n groot bedrag niet kunnen missen." De cursisten en ook de toekom stige leerlingen, die zich onlangs op de open dag hebben aange meld, worden zo spoedig moge lijk op de hoogte gebracht van de laatste ontwikkelingen. Geslaagde proef met verbaliserende parkeerwachters Het proefjaar om twee par keerwachters van Q Park in te zetten als buitengewone opsporingsambtenaren (BOA's) is met succes verlo pen. Ook in 2004 zullen de BOA's naast parkeerovertre- dingen toezien op (brom)fiet- sen in het voetgangersgebied, de laad- en losregeling, inrij den in autoluwgebied en het overtreden van de rijrichting. De gemeente, politie en Q Park zijn tot de conclusie gekomen dat het aantal overtredingen tegen deze kleine ergernissen flink is afgenomen. De BOA's schreven hiervoor in totaal 880 bonnen uit. Het is de bedoeling om de bevoegdheden nog verder uit te breiden. Niet alleen in een ruimer gebied dan alleen het winkelcen trum. Maar ook voor toezicht op bijvoorbeeld winkeluitstallingen. De gemeente werkt momenteel aan een uitstallingenbeleid dat komend najaar gereed is. De talrij ke reclameborden op straat is veel mensen een doom in het oog. Als het beleid straks is vastgesteld dan kunnen de BOA's toezien op handhaving. Ook zou het toezicht op de terrassen een nieuwe taak kunnen zijn. Stadswachten hebben onder tweehonderd bezoekers, bewo ners en winkeliers een enquete gehouden. Negentig procent van de ondervraagden wist dat de BOA's mogen optreden tegen fiet sers in het voetgangersgebied. De andere taken waren allemaal min der bekend. Ruim driekwart vindt dat verba liseren van overtreders de juiste manier is om kleine ergernissen aan te pakken. Het uitdelen van taakstraffen en mensen aanspre ken op hun gedrag werden ook genoemd. Andere zaken die aan. gepakt kunnen worden zijn over last van zwerfvuil, stallen van fiet sen, hondenpoep, uitstallingen en reclameborden, vandalisme en overlast van rondhangende jeugd, zo vinden de ondervraagden. Het wijkplatform centrum noemt de aanpak van fietsers en toezicht op de bevoorrading van winkels en horeca het meest posi tief. Wel zou er meer gelet moe ten worden op de hoge snelheid van scootmobiels in het voetgan gersgebied. Andere zaken zijn de onduidelijke inrichting van de Schoolstraat en het dumpen van huisvuil in straatafvalbakken. De ondernemersvereniging Venray Centraal pleit juist voor een versoepeling van de laad- en losregeling. Zij juichen een uit- breiding van de taken toe. Wel zouden de BOA's meer ondersteuning van de politie moe- ten krijgen en dient er buiten kan-1 tooruren meer toezicht te zijn, omdat dan de regels vaak aan de laars gelapt worden. De twee BOA's worden betaald uit de exploitatie van het parke-1 i ren. De kosten bedragen bijna.I 90.000 euro per jaar maar door J het gestegen aantal naheffingen kwam er ook 37.000 euro aan J extra inkomsten binnen. Voor de gemeente heeft het geen personele gevolgen. Q Park heeft haar bezetting in Venray,!; vorig jaar uitgebreid met één! BOA-medewerker en twee partti- j me administratieve krachten. Raadsmeerderheid voor duurdere parkeergarage Een raadsmeerderheid van CDA, PvdA, Lokaal Aktief én de WD stemde in met de duurdere parkeergarage in de Gouden Leeuw. Alleen Samenwerking en Joost van de Vorle waren tegen. De investering blijft 11,8 miljoen euro ondanks dat de parkeer gelegenheid afneemt van 650 naar 500 auto's. De kosten per parkeervak nemen daardoor toe van 18.150 naar 23.600 euro. De WD diende een motie in om op alle gratis parkeerplekken in het centrum, binnen een straal van 300 meter van de parkeerga rage. betaald parkeren in te voe ren. Om zo leegstand en de finan ciële risico's te beperken. Het college moet nog dit jaar met een plan van aanpak komen. Dit voor stel werd aangenomen want de WD kreeg steun van CDA en PvdA. Het gaat om de parkeer plaatsen als de Hoenderstraat. Kennedyplein, bij Jerusalem, muziekschool en aan de St. Jozefweg naast het CWI. De oppositiepartijen probeer den dinsdagavond tevergeefs de omstreden parkeergarage van de raadsagenda af te voeren. Omdat verkeerswethouder Driessen (CDA) ontbrak en de informatie tekort schoot. WD en Samenwerking vonden het onac ceptabel dat Driessen op vakantie was bij zo'n belangrijk onder werp. "Wij willen dit met de por tefeuillehouder zelf behandelen", zei Ike Busser (Samenwerking). De coalitie van CDA, PvdA en Lokaal Aktief meende desondanks dat de behandeling moest door gaan. Gerrit Lemmens (Lokaal Aktief) zei het te betreuren dat de verantwoordelijk wethouder niet aanwezig was. "Want wij als raadsleden maken er serieus werk van. Daarom hadden wij het ook op prijs gesteld als Driessen aan wezig was." Burgemeester Waals vond dat de raad moest accepteren dat Driessen er niet was. "Dit kan af en toe gebeuren. Hij maakt gebruik van een aantal vrije dagen in deze periode. Hij heeft die cultuurreis naar Turkije al een half jaar geleden geboekt. Toen was nog niet bekend dat de parkeergarage in mei op de agenda zou staan", zei Waals. "We kunnen Driessen niet vragen eerder terug te komen. Hij moet die reis ook betalen. En als hij opziet tegen politieke proble men dan kan hij beter opstap pen." Waals op zijn beurt meldde zich af voor de raadsvergadering van september. "Want dan ben ik op vakantie in China en ik zal er niet voor terugkomen..." Half april kwam naar buiten dat de parkeergarage veel duurder uitviel en daarom verkleind moest worden. Volgens Samenwerking was dit al veel eerder bekend op het gemeentehuis. Gerrit Verkoeijen wilde weten wat de andere partijen daarvan dachten. Met uitzondering van het CD/V was iedereen het erover eens dat de raad te laat was ingelicht. "Het speelde al veel langer. In decem ber ging het al rond in de wandel gangen", zei John Oosterbeek (WD) die vond dat de informatie die Gerrit Verkoeijen verzamelt over andere parkeergarages van het college had moeten komen. Volgens wethouder Heidens (CDA) was het inderdaad eerder bekend dat een parkeergarage van 650 auto's niet haalbaar was voor 11,8 miljoen euro. "Maar we waren nog in gesprek met andere partijen. Pas toen duidelijk werd dat zij niet meer geinteresseerd waren zijn we ermee naar buiten getreden", zei Heidens die beweerde dat Driessen dit in de commissie Stedelijk Beheer gemeld zou hebben. "Dat heb ik dan volkomen gemist", reageerde Henk Bisschops (PvdA). In november 2001 stemde een krappe raadsmeerderheid (der tien voor, elf tegen) in met de bouwplannen in de Gouden Leeuw waarvan de parkeerkelder deel uitmaakt. De tegenstemmers van toen waren Samenwerking, fractie Van de Vorle en het ver deelde CDA. De vraag was hoe Lokaal Aktief, een afsplitsing van Van de Vorle, zich nu zou opstellen. Lokaal Aktief kon zich vinden in de omvang van 500 parkeervakken. Richard de la Roy sprak wel van 'verkeerde inschattingen' en 'heel veel geld' maar maakte verder weinig bezwaar. Joost van de Vorle van de gelijknamige een mansfractie bleef wel bij zijn standpunt van tweeënhalf jaar geleden. "Ik zie zwaar weer op ons afkomen. Dit is hoogmoeds waanzin om in een plaatsje als Venray zo'n parkeerkelder te bou wen. Het is van de dolle om zoveel geld over de balk te smij ten. Over twee jaar staat er een bordje 'te koop' bij. Want zoveel geld is nooit terug te verdienen. De Venrayse burgers zullen erach ter komen. Dit gaat dezelfde kant op als met het zwembad", vreest Van de Vorle die denkt dat het winkelend publiek Venray gaat mijden en de inkopen voortaan in Horst of Boxmeer zal doen waar het parkeren nog gratis is. "En in Cuyk zijn ze naar twee jaar ook weer van het betaald parkeren afgestapt." Gerrit Verkoeijen (Samenwerking) denkt er net zo over. "De havikken, de project ontwikkelaars, zweven al boven de Gouden Leeuw. Om de failliete boedel straks voor één euro over te nemen. De risico's worden zwaar onderschat. Dit is de groot ste investering van de laatste jaren. En als het mis gaat dan gaat het ook goed mis. Daar zal Venray lang voor moeten bloeden." Verkoeijen voorziet een verdub beling van de parkeertarieven om de automobilisten te 'dwingen' hun auto in de kelder neer te zet ten. Samenwerking wil geen par keerkelder en kiest voor alleen bovengronds. De WD is voorstander van ont wikkeling van de Gouden Leeuw. "En mooie kans om het centrum een impuls te geven", vindt frac tievoorzitter Oosterbeek die ech-1 ter zijn bedenkingen heeft over de aanpak van de parkeerkelder. "Een slechte voorbereiding en een slechte terugkoppeling. Het is 1 een gemiste kans dat er niet naar bovengronds parkeren gekeken is. Er is ook te weinig ervaring met parkeergarages." Maar de WD kon, nadat haar motie was aangenomen, toch instemmen in de hoop dat de financiële risico's beperkt blijven. Henk Bisschops (PvdA) hekelde, nog het zwakke optreden vart wethouder Driessen en zijn amb-. tenaren in de laatste commissie-^ vergadering. "Het was een uiter mate zwakke beantwoording., Zeer slordig, een slechte beurt. Daar hebben wij ons ernstig aan( gestoord", zei Bisschops. De PvdA, wil geen onderzoek naar boven gronds parkeren. "Daarvan zijn de, consequenties te groot zoals het tijdverlies van een tot twee jaar." Het CDA vindt bovengronds eveneens geen optie, Fractievoorzitster Gerda van| Stelten wilde wel de zekerheid dat 11,8 miljoen euro ook het absolute maximum is. "We willen geen eurocent meer betalen. Iedere overschrijding moet voor rekening van de bouwers." Wethouder Heidens (CDA) liet doorschemeren dat er niet snej' nieuwe parkeergelegenheid bij komt alhoewel de parkeerbalans uitgaat van een tekort van 15i' plaatsen. "Deze krapte is nier ongunstig voor de parkeergara, ge", zei Heidens die de investering van 11,8 miljoen 'verantwoord vond'. "Er is goed aan gerekenc( ook door het second-opinion, team." Toch kon de wethoudei niet de zekerheid geven dat dt, aanbesteding, die Europees plaats, vindt, binnen 11,8 miljoen eurc blijft. "Als het bedrag hoger uitval( dan hoeven we niet te gunnen er dan zullen we ermee terugkomer in de raad", verzekerde Helden; die toezegde dat de parkeertarie ven tot 2010 jaarlijks met 5% stij gen en daarna nog met 2,5%. De politie gaat een onderzoek instellen naar de oorzaak van een bijna verdrinking, vorige week woensdag rond twee uur in zwembad De Sprank in Venray Rond dat tijdstip kwam bij dt politie een melding binnen dat in het zwembad een 16-jarige jon gen zou zijn verdronken. Toen de politie terplaatse kwam, bleek dat medewerkers van het zwem bad de jongen uit het water had den gered en hem hadden gere animeerd. Per ambulance werd het slacht offer overgebracht naar het zie kenhuis in Venlo. Zijn huidige gezondheidstoestand is op dii moment bij de politie niei bekend. Over de oorzaak van dt bij na-verdrinking is op di moment nog niets bekend. - Voor A1 motoren tegen particuliere prijzen •Onderdelen en accessoires standaard 10% korting Openingstijden: vrijdag: 9.00 tot 21.00 uur zaterdag: 9.00 tot 17.00 uur Marijn Willems 0610-887 8773 Leon Rooyendijk 0648-086 798 Stationsweg 120b 5807 AD Venray (Oostrum) Tel. 0478-640 660 Internet: www.lemarmotoren.nl Flyers U wilt een professionele website die uw doelgroep aanspreekt? U Neem contact op met Flyers Internet Communicatie, voor: communicatieadvies ontwerp en bouw van websites actualisering en onderhoud van websites content management systemen content creation webpromotie Uw interne communicatie kan beter? J Met behulp van een intranet optimaliseren wij uw bedrijfsprocessen. Bekijk alvast onze website: www.flyers.nl Flyers Internet Communicatie uw p@rtner in de virtuele wereld! i Grootdorp 89 - 5815 AN Merselo 'el: 0478-546293 - info@flyers.nl De Fietsvierdaagse Venray en de Stichting Ontwikkelingssamenwerking (SOS) Meerlo-Wanssum gaan dit jaar samenwerken. Tijdens de fietsvierdaagse van 20 tot en met 23 juU mag SOS Meerlo-Wanssum in sporthal de Wetteling namelijk de grote tombola houden ten behoeve van hun kinderproject in de Chileense stad Chilian. "We hebben gekozen voor deze organisatie in Meerlo- Wanssum omdat die al tien jaar hard aan de weg timmert, veel mensen heeft bereikt en altijd uitstekende projecten steunt", legt voorzitter Jan Kreutz van Fietsvierdaagse Venray uit. SOS Meerlo-Wanssum is ook blij dat de fietsvierdaagse haar organi satie heeft aangewezen voor de opbrengt van de tombola. "Bewustwording staat bij ons altijd hoog in het vaandel maar zo nu en dan moet er ook geld in het laatje komen om de projecten daadwerkelijk te kunnen steu nen", zegt penningmeester Chris Cuppen van SOS Meerlo- Wanssum. De Fietsvierdaagse Venray is op de kaan van de Nederlandse fiets- evenementen niet meer weg te denken en in de regio is het een zeer vertrouwde organisatie. Jaarlijks doen er zo'n drieduizend deelnemers mee aan dit evene ment. Na elke sportieve tocht keren de. fietsers terug in sporthal De Wetteling om daar onder het genot van een bakje koffie of fris even bij te praten over de dag. Tijdens dat bijpraten is er muziek en elk jaar een grootse tombola voor een goed doel. De presenta tie van deze tombola is jaarlijks in vertrouwde handen van Frits Basten en Herm Hoex. SOS Meerlo-Wanssum tekent dit jaar voor de prijzen. Ondernemers in de regio die SOS willen helpen bij het beschikbaar stellen van leuke prijzen kunnen contact opnemen met Ina de Schipper van SOS Meerlo-Wanssum, tel: 0478691430 PEEL EN MAAS niet ontvangen? Be! 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur Bij een inbraak in een pand aan de Ripseweg is zondagmorgen in alle vroegte een hoeveelheid siga retten weggenomen. Onbekenden zagen kans de toe gangsdeur te forceren en vanuit het opslaggedeelte de buit mee te nemen. Vier mannen met bivak mutsen. vernielden na te zijn bin nengedrongen, de inboedel en namen ook een koffiemachine als buit mee. 0m de renovatie van de H. Antonius van Padua-kerk in Veulen te financieren, hield het kerkbestuur afgelopen zondag een rondgang in het Venrayse kerkdorp om geld in te zamelen. De restauratie van de Veulense kerk gaat in totaal 250.000 euro kosten. Via subsidies van het bisdom, de gemeente Venray en fondsenwerving is inmiddels een bedrag van meer dan ÏOO.OOO euro binnengehaald. Met de rondgang werd maar liefst 6855 euro binnengehaald. "Een prachtig bedrag", aldus Hay van Rijswijck van de financiële commissie die de plannen voorde renovatie heeft ontwikkeld. De commissie is bijzonder tevreden over de opbrengst van de rondgang waarbij huis-aan-huis 110 gezinnen in Veulen en het buitengebied werden bezocht. "Maar dit is nog niet de totale opbrengst, want er moeten nog gelden binnenkomen."

Peel en Maas | 2004 | | pagina 5