'Mancunian' neemt jeugd onder handen Topschutters in de watten gelegd Sportnieuws -info Dames SSS'18 in bekerfinale 'Er is een gemeen spelletje gespeeld' Daan Wolbertus en Said Yahia naar Venray Deuk in mooie trainerscarrière Koolhof SV Ysselsteyn Volharding versterkt SVV Jeugd SVV Veteranen aanval Beslissings duel Receptie Leunen Suhtma Volharding viert jubileum met tal van activiteiten Manchester United-trainer tené Meulensteen geeft op zater- lag 29 mei van 14.30 tot 16.00 uur ;en demonstratietraining aan een jroepje jeugdspelers van Volhar- ling. De Beugenaar, die in het erleden bij Vios'28 uit Beugen, Volharding uit Vierlingsbeek en )e Treffers uit Groesbeek voetbal- Ie, is sind dit jaar 'technisch trai ler' bij de 'Mancunians', de groot- ;te club ter wereld en de club van Iranje-spits Ruud van Nistelrooy. Na zijn avontuur bij de club AU ladd uit Doha in Quatar, kwam de teugenaar via een Engelse trainer in ontact met Sir Alex Ferguson. De uccescoach van Manchester United aakte in een paar dagen tijd over- uigd van zijn kwaliteiten en niet veel ater trad Meulensteen toe tot de trai- ïersstaf van Manchester United. Net Is Ferguson vindt Meulensteen dat eel spelers, van jeugd tot profs, de >asisiechnieken van het voetbal niet nachtig zijn. Meulensteen beschouwt ïjn benoeming niet alleen als een rkenning van zijn capaciteiten. Hij vijst altijd naar Wiel Coerver, de Lim- iurgse voetbalgoeroe die zweert bij echniek en creativiteit, die de,Beuge- laar tien jaar terug naar Quatar haal- le. Meulensteen heeft de ideeën en iefenstof van Coerver op zijn eigen nanier ingevuld. Op zaterdag 29 mei al hij die trainingsmethode tonen, in iet kader van het 90-jarig jubileum an Volharding en het 50-jarig jubi- ium vaa de jeugdafdeling van de 'ierlingsbeekse vereniging. JubUeumprogramma Volharding 28 mei 2004' Receptie van 19-30 21.30 uur in de kantine van sport- ark Soetendaal, aansluitend feest avond senioren 29 mei 2004. Demonstratietrai ning René Meulensteen, jeugdtrainer van Manchester United en oud-speler van VoUiarding, van 14.30 -16.00 uur 29 mei 2004: A B jeugdleiders mixtoemooi van 16.00 - 19-00 uur. Aansluitend feestavond met muziek 30 mei 2004: Kampioenendag. De kampioensteams van Volharding 1 van de afgelopen 25 jaar spelen een miniveldvoetbaltoernooi. Aanvang: 13.00 uur. Na afloop van dit toernooi is er rond de klok van 15.30 gelegen heid tot het zgn. Cabrio-schieten. Aansluitend is er een gezellig samen zijn, onder het genot van een drankje en muziek 5 juni 2004. E-en F-toemooi 27 juli 2004: Jubileumwedstrijd Volharding - VW Venlo, aanvang 19 00 uur SV Venray heeft zich versterkt met drie nieuwe aanwinsten. Na Niels de Klerk komen ook Daan Wolbertus (Germania) en Said Yahia (Dijkse Boys) naiar de Venrayse tweede klas- ser. Daan Wolbertus (27) werd dit sei zoen kampioen met Germania uit Groesbeek in de eerste klasse. De middenvelder woont in Cuijk en kwam via Venray-aanvaller Ivo van der Weerden, eveneens woonachtig in Cuijk, in contact met Venray. Said Yahia (25) is een allrounder die dit seizoen met Dijkse Boys twee keer tegen Venray speelde. Yahia is geen onbekende in het Venrayse want hij zaalvoetbalt bij HVC/Taxi Verstraat- en. De Helmonder speelde in de jeugd van Helmond Sport en PSV en kwam ook uit voor Nuenen en het Belgische Schoten. Niels de Klerk (27) stopte anderhalf jaar geleden bij de Venrayse hoofdmacht vanwege een knieblessure die hem al vaker paften speeld. De aanvaller zaalvoet- balde afgelopen seizoen bij Lake Val ley. Venray is nog op zoek naar een verdediger. De terugkeer van Hicham Hlimi van VW lijkt van de baan. Alex de Swart verlaat de Venrayse club. Hij keert terug naar Melderslo. Programma donderdag 27 mei: Finale ronde mini-mixtoemooi afslui tend BBQ PEEL EN MAAS Donderdag 27 mei 2004 - Pagina ELI Uitslag: SVS-SW 0-2 Programma zaterdag 29 mei: Ke velaer Alt-S W 16.00 Vertrek vanaf de Evenaar Alle spelers worden verwacht. Afmelden uiterlijk donderdagavond bij E. van Mill, tel. 582346. Leunen viert vrijdag 28 mei, mor gen, nog een keer dunnetjes het kam pioenschap in de vierde klasse met een receptie in een feesttent op sport park Het Klaverblad. Afgelopen week waren de oranje- hemden ook prominent vertegen woordigd tijdens de prijzenuitreiking van het Summa Topschutters Klasse ment. Bij Helderman Sport werd de eerste pnjs in het teamklassement, Leunen scoorde afgelopen seizoen maar liefst zestig keer, in ontvangst genomen door leider Peter Steeghs en assistent-trainer Harrie Litjens. Zij kre gen tien prachtige ballen aangeboden door John Verkuijlen van Helderman Sport en Leon Vievermans van Summa, de twee sponsors van het topschuttersklassement. De eerste prijs in het individuele klassement ging eveneens naar Leunen Freek Thoone trof 23 keer doel en mocht de prijs, een paar fraaie Adidas Preda tor Pulse TRX voetbalschoenen, in ontvangst nemen. De tweede prijs, een mooi trainingspak, was er voor Venray-spits Ivo v.d. Weerden, terwijl Frank Brands (opnieuw Leunen) en Roger Wolters (BW'27) de derde plaats deelden en daarvoor werden beloond met een prachtig voetbal shirt. Toernooien: Zaterdag 29 mei: Venray Cl Venlose Boys Venray C2 RFC, Roermond v.08.00 Venray C6 JVC Cuijk v. 12.00 Venray C9M Heeze v. 12.15 Venray D2 Blauw G Veghel v. 13-00 Venray D3 Heeze v.08.00 Venray D8 JVC, Cuijk v.08.00 Venray E4 Olympia, Boxmeer v. 12.45 Venray E5 Olympia, Boxmeer v. 12.45 Venray El3M Hegelsom v. 11.15 Venray F1 OJC Rosmalen v.08.15 Venray F3 Olympia, Boxmeer v.07.45 Venray F9 Olympia, Boxmeer v.08.00 Venray F12 ESV, Eindhoven v.09-30 Zondag 30 mei: Venray B3 HBV Beers v.12.30 Venray Cl Venlose Boys Venray Dl RFC, Roermond v. 10.00 Venray E8 ESV, Eindhoven v.09 30 Venray Ell Blauw G.. Veghel v.09 00 Maandag 31 mei: Venray Cl Venlose Boys Venray C8 Olympia, Boxmeer v 13.45 Venray D6 Olympia, Boxmeer v.08.00 Venray D9M Olympia, Boxm. v.08.00 Venray E2 Belfeldia v.09.00 Venray E7 Sparta, Sevenum v.08.45 Venray F2 Heeze v.08.45 Venray F7 Sparta, Sevenum v. 13.00 Freek Tboone ontvangst als topschutter de eerste prijs uit handen van John Verkuijlen (links) en Leon Vievermans X. ante L.ink Tweedeklasser Volharding heeft zich voor komend seizoen vooral aan vallend weten te versterken. Na de terugkeer van goaltjesdief Maikel Fransman gaan ook Marcel Kowald (21) en Hamdi Kaplan (26) van het uit de tweede klasse H gedegradeerde Tiglieja en de gebroeders Zafer (23) en Fatili Akbal (19) van SV Blerick bij de Vierlingsbeekse vereniging voet ballen. Volharding heeft deze week de overschrijvingen van de vier binnen gekregen. Elftalleider Herman Denen is erg content met de nieuwe aanwin sten. "Marcel Kowald is een controle rende middenvelder die de lijnen kan uitzetten en Hamdi Kaplan kan zowel op het middenveld als in de aanval spelen. De gebroeders Akbal zijn pure aanvallers. Zafer is een robuuste spits, Fatih een grillige linksbuiten met een goede actie. De aanval was dit jaar onze voornaamste zorg, dus we zijn blij met de komst van deze jongens." Volharding neemt afscheid van ver dedigers Bas Derkx, Richard van Daal en Peter van Rhee, die in een lager elftal gaan spelen. Opgestapte trainer Koolhof beticht Venray van forceren breuk ervaring ontbreekt. Met name op het middenveld kan Anke een bal vast houden, rust brengen en het spel ver delen. Die rust ontbrak nu in ons spel." SSS'18 kwam niet aan goed voetbal toe en speelde' een van de slechtste wedstrijden van dit seizoen. Het was mede te danken aan het uit stekende keeperswerk van de Over- loonse sluitpost Vivian van Wijk dat de ploeg niet vroegtijdig werd uitge schakeld. Melick kreeg diverse uitste kende mogelijkheden maar vond steeds de Overloonse goalie op haar weg. SSS daarentegen moest zich beperken tot spaarzame uitvallen. Ook een spelerswisseling en tactische aanpassing brachten geen ommekeer in de wedstrijd. Het drukkende weer leek verlam mend te werken op de kampioen van de tweede klasse D. Toch vond Pou- wels dit geen excuus voor de matige vertoning van zijn ploeg. "Een van de slechtste wedstrijden van dit seizoen. Maar een voetbalwet zegt dat als je slechte wedstrijden wint, je een terechte kampioen bent. Bovendien hebben we in de voorgaande beker rondes enkele goede ploegen uitge schakeld. We staan dus dikverdiend in de finale.' Toen Vesta en SSS'18 zich al min of meer verzoend hadden met een straf- schoppenserie was het SSS-speelster Moniek Brauer die in de 80e minuut, na goed voorbereidend werk van Daisy van de Berghe zag voor tijd een prachtig schol u lat uit elkaar spatten sktc T Lizet Gerrits, bij de tweede paal I een verdedigster raak schoot'. Hierna leek SSS even te herle» want nog geen twee minuten na di bevrijdende openingstreffer sclJ Daisy van de Berghe snoeihard te| de lat en in de laatste minuut k Kim Faassen zelfs de mogelijkheid! de voorsprong nog verder uit tel wen maar zij durfde niet echt dof zetten op een voorzet van links. Het bleef uiteindelijk bij een gt#3e kige 0-1 overwinning voor de Orc ;\fg loonse dames. Echter niemand i «n e daar na afloop van maalde. "Je kt üri merken dat we als ploeg op de laat e|e, benen lopen. Het zware seizoen o SUI bijna veertig wedstrijden begint 2 tol te eisen", aldus Pouwels. SSS wacht nog een krachtproef Op a dag 5 juni spelen de Overloo: 'n dames de finale op neutraal terrein p Stramproy. Om 18.00 uur is Almi uit Sittard tegenstander. Po uw "We gaan nog een keer de accu o? a den. En proberen met het binnen) ?ef len van de dubbel het toch al mo: seizoen fantastisch af te sluiten. heb er volop vertrouwen in, dato: tyg dat gaat lukken." Het vroegtijdig opstappen bij Venray betekent de eerst deuk in een rimpelloze trainerscarrière van André Koolhof. Hij wist al heel vroeg dat hij trainer wilde worden. In 1992 op 26-jarige leef tijd hing de spelverdeler van Meerlo zijn voetbalschoenen aan de wilgen. Terwijl juist op dat moment VW nog interesse toon de in de blonde middenvelder. Maar de geboren Groninger brak bewust zijn voetballoopbaan voortij dig af. Hij kon aan de slag bij vierde klasser SSS'18 in Overloon waar hij al als jeugdtrainer actief was. Deze kans liet Koolhof niet schieten. Na twee jaar maakte hij promotie naar Vitesse in Gennep. Vijf jaar lang, van 1994 tot 1999, zou hij er blijven. En niet zon der succes. Na twee derde plaatsen pakte Vitesse in 1997 de titel in de vierde klasse. Een jaar later grepen de Gennepenaren de hoofdprijs in de derde Idasse. De Meerlose oefenmees- ter nam afscheid met een vijfde plaats in de tweede klasse. Zijn volgende club was opnieuw een grotere vereniging: Wittenhorst. De Horster club kwam uit in de derde klasse en in de drie jaar dat Koolhof er trainde finishte Wittenhorst één keer als derde en twee maal op de vierde plaats. En twee keer speelde Wittenhorst nacompetitie maar pro motie zat er niet in. André Koolhof omschreef Venray als 'een logische vervolgstap in zijn trainerscarrière'. Na twee seizoenen gooit hij nu de handdoek in de ring. Twaalf jaar lang ging het crescendo en beleefde hij bijna louter voor spoed. Vorige seizoen kwam hij wel in aanvaring met de spelers Willem Peeters en Nico Mihoglu, die beiden halverwege het seizoen afhaakten. De breuk met Venray is hard aai? komen bij de Meerlonaar, alhoew 128; hijzelf de beslissing nam. Koolhofi riet in het bezit van diploma trainer-coaö öy 1 waarmee hij ook als assistent in 1* fchi betaalde voetbal kan functioned Begj Hij heeft steeds aangegeven het hog c ste te willen bereiken. Maar nu zitï fait plotseling zonder club De klif fif dreunt nog na in huize Koolhof- Of <nj de vraag wat hij komend seizoen p doen blijft het antwoord uit. "Dat» ste nu niet belangrijk. Daar ben ik mf kier helemaal niet mee bezig." Zaterdag 29 mei om 18.00 utf wordt op het sportpark De Raay Overloon de beslissingswedstrijl gespeeld voof promotie naar de klasse tussen Juliana uit Mill en Sc Irene uit Tegelen. Leunen behaalde eind april de titd in de vierde klasse F. Dit heuglijke feil wordt op vrijdag 28 mei gevierd met een receptie in een feesttent op sport park Klaverblad in Leunen. De voet balkampioenen kunnen tussen 19-3® en 20.30 uur worden gefeliciteerd met hun prachtige prestatie in hfl afgelopen seizoen. De prijswinnaars en rubrieksponsors van links naar rechts: Roger Wolters (BW27), Harrie Litjens (Leunen), Leon Vievermans (Summa), Ivo v.d Weerden (Venray), Peter Steeghs (Leunen), John Verkuijlen (Helderman Sport) en rechts voor ben Frank Brands (Leunen). André Koolhof heeft er geen moment spijt van dat hij vorige week de handdoek in de ring wierp. Alhoewel hij zijn opstap pen in een opwelling bekend maakte, tijdens een evaluatie van het voorbije seizoen, vindt de Venray-trainer een paar dagen later dat hij de enig juiste beslis sing nam. Hij beticht voorzitter Sjef Keijzers en Leon Vievermans, trainer van het tweede elftal, ervan dat ze bewust een breuk hebben willen forceren. "Er is een gemeen spelletje gespeeld." (Door Henk Willemssen) Dinsdagavond 18 mei zit de techni sche staf met preses Keijzers aan tafel om het seizoen te evalueren. Althans, dat was de opzet van de avond. Voor André Koolhof lijkt het wel een straf expeditie. "Twee uur lang was het een spervuur. Eerst van Sjef Keijzers en daarna kwam Leon Vieverman.s er nog overheen. Er werden continu pij len op mij afgevuurd. Het was een duidelijk samenspan. Er deugde niets en het was een heel slecht seizoen geweest. Niet één positief punt kwam er op tafel. En ik kreeg niet eens de kans om iets te zeggen Ik werd direct afgekapt want het was allemaal anders Het was voor mij niet meer te houden", zegt Koolhof (38) een paar dagen later. Hij is er nog kapot van. "Ik zit er helemaal doorheen. Ik heb me ook ziek gemeld op het werk." André Koolhof heeft de voorbije dagen aan niets anders gedacht. Alle gebeurtenissen van de laatste tijd pas seerden de revue. De voetbaltrainer uit Meerlo kan niet anders conclude ren dan dat Venray van hem af wilde "Als ik alles overzie, dan valt de puz zel in elkaar. Ik had al langer het gevoel dat ik gepasseerd werd. Veel beslissingen werden achter mijn rug om genomen. Zoals het aantrekken van nieuwe spelers, het toestaan van zaalvoetbal en het invoeren van een premiestelsel. Slechts minimaal ben ik hierbij betrokken Tot dinsdag had ik echter nooit de intentie om te stop pen. Maar die avond kwam ik erach ter wat voor een gemeen spelletje er gespeeld werd. Ik moest mijn visie veranderen en ik kreeg niet eens de kans om me te verdedigen, Het was ook frappant dat bestuurslid Yvonne Verhoeven erbij zat om te notuleren. Dat was nog nooit eerder gebeurd. Ze waren er bewust op uit een breuk te forceren. En ik ben nu de trainer die niet tegen kritiek zou kunnen. Dit ver dien ik niet", zegt Koolhof, die ver moedt dat Keijzers ook al een opvol ger achter de lund heeft. Sjef Keijzers ontkent de bewerin gen van de ex-trainer Er kwam die bewuste dinsdagavond veel kritiek los want er heerste onvrede De hoofd macht presteerde het afgelopen sei zoen vaak onder de maat en het twee de elftal is gedegradeerd. "Er is zeker niet op een breuk aangestuurd. We hebben ons een spiegel voorgehou den en kritisch gekeken hoe het beter kan", zegt voorzitter Keijzers. "Er zijn beloftes gedaan aan sponsors, publiek en spelers. Venray wil hogerop. Maar er is in het afgelopen seizoen geen enkele progressie geboekt. Koolhof heeft niet de schuld gekregen, maar hij is wel de eindverantwoordelijke", vertelt de preses, die volkomen ver rast werd door de reactie van de trai ner. "Er is inderdaad een verschil van inzicht. Maar dat was voor ons geen reden om uit elkaar te gaan. Maar hij gooit het bijltje erbij neer. We heb ben nog gevraagd of hij bedenktijd wilde nemen. Dat wilde hij niet. Zijn besluit stond vast." André Koolhof was twee seizoenen in dienst bij Venray en had zijn con tract al verlengd. Beide jaren finishte de hoofdmacht op de vierde plaats in de tweede klasse H en bereikte de nacompetitie. Over twee maanden begint de voorbereiding op het nieu we seizoen. "We zorgen ervoor dat er dan een goede trainer voor de groep staat. Het zal iemand worden met een stevige en duidelijke aanpak", aldus Keijzers. Met de komst van Koolhof leek de rust eindelijk terug te keren bij Ven ray, waar het de laatste tien jaar een komen en gaan was van trainers Maarten Arts werd in oktober 1994 ontslagen. Jan Poels moest in 1999 na vijf jaar de club verlaten. Poels nam afscheid met promotie naar de eerste klasse Zijn opvolger Hans Vergeer degradeerde en leverde heel laat in het seizoen zijn contract in. Rob Hut ting werd gestrikt, maar moest na één seizoen alweer weg. Venray probeer de toen tevergeefs André Koolhof, die een doorlopend contract had bij Wit tenhorst, bij die club los te weken. Huub Vercoulen werd aangesteld maar al in november ging het mis. Vercoulen kreeg geen contractverlen ging en meldde zich ziek. Leon Vie vermans maakte toen het seizoen af. Het was geen verrassing dat Koolhof medio 2002 zijn opwachting maakte op sportpark De Wieën. Maar de lief de blijkt na twee jaar over te zijn. HOOFDKLASSE De vraag is of het verwachtingspa troon in Venray niet veel te hoog ligt. Vanaf zijn aantreden roept Keijzers dat de hoofdmacht terug moet keren De voetbaldames van SSS'18 spelen in de finale om de dis trictsbeker van de KNVB. Door een kleinst mogelijke 0-1 zege op Vesta uit Melick heeft SSS'18 zich op Hemelvaartsdag verzekerd van de bekerfinale. Tien minuten voor tijd besliste Moniek Brauer het duel in het voordeel van de Overloonse dames. Gemakkelijk kwam de overwinning niet tot stand. De Overloonse ploeg stond van meet af aan onder druk. Het gemis van de belangrijke steunpi laren Mieke Nabuurs en Anke Bou- mans was duidelijk merkbaar. Erken de ook coach Herman Pouwels na afloop: "Je ziet meteen dat er een stuk naar de hoofdklasse waaruit de club in 1995 degradeerde. Die hoge ver wachtingen kan de huidige spelers groep niet inlossen. De prestatiedruk blijkt zelfs verlammend te werken, getuige de vaak fletse wedstrijden die op De Wieën te zien zijn. "Maar ik sta ook onder druk. Want iedereen wil succes zien. Wij moeten daarmee kunnen omgaan", reageert Keijzers. "Sponsors en spelers zijn binnenge haald op basis van onze ambities, En die willen we waarmaken En ook het publiek, dat in het verleden flink ver wend geweest is, willen we terugha len naar De Wieën. Spelers en trainers mogen op de kar door Venray als ze kampioen worden, maar als het slecht gaat moeten ze ook tegen kritiek kun nen. Hier is alles perfect geregeld rondom het eerste elftal. En we zijn continu bezig om de randvoorwaar den nog te verbeteren. Maar daar moeten we wel wat voor terugkrij gen. We hebben te veel gruwelijk slechte wedstrijden gespeeld. Terwijl we goed materiaal hebben Hier ligt een taak voor de trainer Ik wil in ieder geval zien dat er strijd geleverd wordt Vanaf het begin van het sei zoen zat het niet goed binnen de spe lersgroep. Dat manifesteerde zich al bij de bekerduels tegen Swolgense Boys, VW'03 en Leunen. Daarna zijn we het seizoen doorgehobbeld. Het spel was vaak om te huilen. Maar met 'strontgeluk' haalden we nog de nacompetitie. Sommige spelers heb ben te lang het vertrouwen gekregen. En dat hebben ze beschaamd. Kool hof vindt ook dat hij soms in de steek gelaten is. Daar hebben we het al vaker over gehad. Maar er is een ver schil van inzicht hoe we dit gekeerd krijgen."

Peel en Maas | 2004 | | pagina 20