III 'ijf finalisten ie Kans bekend lijzonder boek laatjesproject Marianum terug in irote Kerk 'Vergunning ROC terecht verleend' 4\* 4 Koester uw Monument Collectante in de bloemetjes sjHSSsSSw&s»"1 Rubicon zoekt pleeggezinnen jjj ya Honderdvijfentwintigste jaargang - week 22 - donderdag 27 mei 2004 EN MAAS relopen maandag zijn na p van de derde voorronde e Kans de vijf finalisten van Venrayse talentenjacht udgemaakt. De laatste voor- Ie van De Kans was van een niveau, want maar liefst vier le vijf uiteindelijke finalisten traden afgelopen maandag op. De artiesten die op 24 september van dit jaar in de grote finale in Schouwburg Venray meedoen zijn: Poco Phantom uit Venray, dansgroep'Las Empresas uit Horst, de 17-jarige zangeres Danielle van den Homberg uit America, WEG De band Curfew staat op 24 september in de finale van De Kans (Wel Eerst Genieten), twee veelzijdige (bal)kunstenaars uit Breda, en de regionale band Curfew. •j m et Maatjesproject Venray pre- teerde woensdag een bijzon- boek ter ere van zijn vijfjarig aan. et Maatjesproject zet vrijwilli- in voor een vriendschappe- contact met mensen die een tergrond hebben in de psy- itrie. Door deze achtergrond breekt het vaak aan een soci- netwerk en is er sprake van zaamheid. Samen met de vrij- willig-maatje worden gewone allerdaagse activiteiten onderno men zoals wandelen, fietsen, win kelen, zwemmen .bioscoop bezoek etc. Door het wekelijks contact ont staat er een soort vriendschaps band en groeit in veel gevallen weer het zelfvertrouwen van de deelnemer om nieuwe sociale contacten aan te gaan. Het project let Marianum komt weer u8 in de St. Petrus idenkerk in Venray. Na [ele jaren in de restauratie zijn geweest in het stauratie Atelier Limburg in astricht zal het prachtige Muit de 15e eeuw, geheel estaureerd, in de Grote Leren. et Marianum bestaat uit twee 'belbeelden van Maria met din een stralenkrans. In haar lerhand houdt ze een peer 'terwijl ze met haar linker- "d het kindje draagt. Het prach- beeld, dat in het gewelf van middentravee van het schip de kerk hing, komt weer op elfde plaats hangen. Echt-er teerder, alvorens iedereen de s krijgt om het houten beeld dichtbij te kunnen aanschou- 11 Na de H. Missen tijdens het pinksterweekend zal het 'd worden opgesteld in het Tdportaal van de Grote Kerk, iedereen, die dat wil', het ddvan dichtbij kan bekijken. Het beeld heeft een afmeting van 175 cm hoogte, een breedte van 57 cm en een diepte van 40 cm. Het beeld is waarschijnlijk gemaakt van vruchtbomenhout in de jaren 1460-1470. De stralen krans is gemaakt van metaal. Deze krans stamt waarschijnlijk uit de Cuypersperiode. Op sommige stralen en bloemen is een neogo tisch beschildering zichtbaar. De dorpssmid van Hout heeft de krans na de oorlog gerepareerd en stralen bijgemaakt. De afmetin gen met de stralenkrans bedragen hoogte 200 cm, breedte 160 cm. Het dubbelbeeld van Maria is vol rond gesneden. Het beeld bestaat uit een stam, die aan alle zijden bewerkt is. De restaurateur, Arnold Truyen, van voornoemd atelier heeft oude verflagen ver wijderd, delen verf vastgezet, het oppervlakte vuil verwijderd, de polychromie geconserveerd. Deze unieke voorstelling van O.L.Vrouw komt praktisch alleen voor in de middeleeuwse bisdom men Utrecht en Luik. Door dit beeld midden in de kerk aan het hoge gewelf te han gen wilde men O.L.Vrouw, zo voorstellen, zwevend' boven de aarde, 'verschijnend' aan de hemel en als symbool en middel punt van kerk en christelijk leven. Het komt daarom ook voor in hoge, gotische- kerkgebouwen. Het is een van de kostbare beel den van de grote verzameling in de Grote Kerk van Venray. De financiering van dit beeld is hoofdzakelijk geschied door de jaarlijkse donaties van de Wilhelmina Christina Maria Stichting uit Venray en subsidie van de Provincie Limburg. Het Marianum zal worden ingezegend in de H. Mis van 11.00 uur op eer ste pinksterdag door deken H. Smeets uit Venray. Met de terugkomst van dit beeld, gaan er weer twee beelden van de apostelen St.Jacobus Major en St.Philippus uit het midden schip naar het Restauratie Atelier. Bijdrage voor deze kostbare res tauraties zijn welkom op bank nummer 42.11.66.177 t.n.v. de Stichting. O i Hotel actfpia**** i I R£STAh4!*,^d"e A73 (Venlo-Nijmegen). I i%ZpSS'Sura„, m* 1» [Chef de Partie (v/m) gevraagd tuil-time eten tegen een betaalbare prijs, verse produkten KwaWeit s aa y team met 4-5|onge ^even bellen naar. HOTEL RESTAURANT ASTER,A VENRAV t.a.v. Hans AD Venray Maasheseweg 80a, bau<* Tevens zijn we op zoek naar .Leerling Kok Niveaus Op 3 mei 2004 heeft de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State zich wederom gebogen over de door de gemeente Meerlo- Wanssum aan het ROC ver leende milieuvergunning voor het uitbreiden van het contai ner op- en overslagbedrijf gelegen aan de haven in Wanssum. De Raad van State heeft 26 mei het finale oor deel geveld en uitgesproken dat de gemeente op juiste gronden de aangevraagde milieuvergunning heeft ver leend. Hiermee is de verleen de vergunning onherroepelijk geworden. De milieuvergunning heeft betrekking op het uitbreiden van het bedrijf met een portaalkraan, een bluswatervoorziening, een opslagterrein voor containerbe- waring en een verplaatsing van de reeds aanwezige mobiele contai nerkraan. Door omwonenden en een aan tal inwoners uit Well was beroep ingesteld omdat gevreesd werd voor ontoelaatbare geluidsover last. De Raad van State oordeelt in Venray bestaat vijf jaar en heeft ruim 50 succesvolle koppelingen gemaakt. Het boek belicht de waarde van maatjes vanuit ver schillende invalshoeken. Naast cliënten, maatjes, beleidsmakers en politici komt ook de man van het gouden idee aan het woord in het boek. Het bijzondere boek zal ook te koop worden aangeboden in de diverse boekhandels in Venray. ALCAST dat er geen reden is om te twij felen aan de uitgangspunten en uitkomsten van het akoestisch onderzoek waaruit blijkt dat aan de geluidsnormen en de geluids voorschriften van de milieuver gunning wordt voldaan. In het bij zonder wordt ingegaan op het tonale karakter van de mobiele kraan en de portaalkraan en op de vraag of bij containerhandling sprake is van impulsgelufd. De Raad van State komt tot de con clusie dat de gemeente op een juiste en correcte wijze heeft gehandeld, mede op grond van de overlegde akoestische onderzoe ken en de toepassing van de Handleiding meten en rekenen industrielawaai. Zo is de toeslag voor tonaal geluid goed beoor deeld en zijn de mogelijke geluidsstoten door container- handling geregeld door het opne men van piekniveaus. Over de vrees dat de milieuver gunning niet wordt nageleefd oor deelt het hoogste rechtscollege dat dit een kwestie van handha ving is en dat aspect niet in deze procedure over de rechtmatig heid van de vergunning aan de orde is. Ramen Deuren Serres Horsterweg 1QA - Leunen - Tel. 0478-531144 - info@alcast.nl Een fataal auto ongeluk waarbij de ouders omkomen, een drugsinval waarbij papa en mama door de politie wor den opgepakt, extreme ver waarlozing of gewoon omdat de spanningen thuis zo hoog oplopen dat het echt niet meer gaat. Er zijn allerlei rede nen waardoor kinderen (tijde lijk) niet bij hun eigen ouders kunnen blijven wonen. In Noord- en Midden-Limburg zorgt Rubicon pleegzorg er dan voor dat die kinderen ergens anders een thuis vin den. Bij familie bijvoorbeeld of in een pleeggezin. Rubicon pleegzorg heeft in de regio Venray meer pleegouders nodig, zodat kinderen die een plaatsje in een pleeggezin nodig hebben, ook echt naar een pleeg gezin kunnen. Vooral voor de cris isopvang en voor weekendop- vang zijn nieuwe pleeggezinnen nodig. Pleegouders zijn gewone mensen. Wat hen bijzonder maakt, is hun betrokkenheid en inzet om een kind verder op weg te helpen. Dinsdag 1 juni van 20.00 tot 22.00 uur houdt Rubicon pleeg zorg een vrijblijvende informatie avond over pleegzorg. Locatie: Bureau Jeugdzorg Venray, Noorderhof 14 in Venray. Een medewerker van pleegzorg ver telt dan meer over de leuke en moeilijke kanten van pleegzorg. Om organisatorische redenen wil len we u vragen of u zich van te voren op wilt geven als u wilt komen. Gratis telefoonnummer 0800 - 022 34 32. Ook als u niet naar de informatieavond kan komen, maar wel meer wilt weten over pleegzorg. Meer algemene informatie over pleegzorg kunt u ook vinden op www.pleegzorg.nl. PEEL EN MAAS een abonnement waard ZONDER AUTORIJBEWIJS Reeds vanaf 8.258,- i Raadhuisstraat 38 ffrLU*. 5801 MA Venray Telefoon0478-556117 Stichting Venray Monumentaal Deze week: bijna monumentaal woning Heide. Het oude gedeelte van het huis is één van de eerste woningen getekend door P.van Bergen, architect, en gebouwd door aan nemersbedrijf, De Gebroeders van Bergen. De familie Van Bergen kwam oorspronkelijk uit Weeze (Duitsland) en is via Gennep terecht gekomen in Heide. Het pand bestond uit een klein woonhuis met daarachter een werkplaats. Een groot aantal jaren heeft K. van Bergen (aanne mer) met zijn vrouw en twee dochters hier zelf gewoond. Het totale woonhuis heeft een vloer oppervlakte van 85 m2. De werk plaats was kleiner, ongeveer 40 m2 en werd gebruikt voor tim- merwerkzaamheden. In de ont werpen van architect P. van Bergen zijn invloeden verwerkt van de nieuwe architecteur opvat tingen van onder andere Wright, Art Nouveau, Art Deco en het Kubisme. Bij de architectuur van het huis is gewerkt met conse quente symmetrische lijnen en terugkomende motieven. Karakteristiek voor het pand is de naar binnen geplaatste voordeur op de hoek van het huis. Dit wórdt geaccentueerd door het kleine balkon recht boven de voordeur. De architect heeft de ligging van het huis (aan een kruispunt) duidelijk verwerkt in het ontwerp. De invloed van het Kubisme is ook goed zichtbaar in de ramen aan de twee voorzijden van het huis. De centrale ruiten zijn omgeven door kleinere ruitjes van kristalglas met enkele vlakken van licht groen guz-antiek glas. Hij heeft gekozen voor een Mansarde dak. Deze typische Engelse kap, met een gebroken daklijn, is gedekt met originele 'tuille du Nord' pannen. Het huis is van bui ten nog geheel in originele staat. Onder leiding van architect C. Colsen is het oude huis van bin nen volledig gerenoveerd en is de nieuwbouw harmonisch samen gegaan met dit historische pand. In Venray zijn nog enkele panden van arcitect P. van Bergen terug te vinden. Kent u ook zo'n bijzondere monumentale plek in Venray of een van zijn kerkdorpen? Wilt u reageren of wilt u een goede (digi tale) foto ter beschikking stellen? Het adres is Stichting Venray Monumentaal p/a Groene Hart 7 ,5801 SX Venray. E-mail: venray- monumentaal@hccnet.nl De Maag Lever Darmstichting (MLDS) heeft onlangs de Venrayse mevrouw Ton van Haren-Deenen in de bloemetjes gezet. Voor haar jarenlange werk voor de stichting kreeg Ton van Haren een verzil verde collectebus en een flinke bos bloemen. Van Haren is één van de pioniers van de MLDS in Venray. Ze zette de Venrayse afde ling van de stichting zelf mee op en collecteerde sinds 1990. Vanuit haar werk als hoofdver pleegkundige in het ziekenhuis kwam ze veelvuldig in aanraking met de aandoeningen aan maag, lever en darmen en de gevolgen ervan. Na het beëindigen van haar loopbaan ging ze dan ook graag in op het verzoek om in Venray een collecte op te zetten. De 69-jarige kreeg het "schooien" naar eigen zeggen met de paplepel ingege ven, want thuis werden Ton en haar negen broers en zussen ook al regelmatig voor het goede doel op pad gestuurd. Ton van Haren- Deenen heeft niet zo lang geleden het stokje aan anderen moeten overgeven. Ze moet het wat rusti ger aan doen. zegt de dokter. Voor de Venrayse contactpersoon Jan Verhoeven en Cecile Grummer, collectepromotor van de Maag Lever Darmstichting in Limburg, reden om Ton te verras sen. Al had het voor haar niet gehoeven.. "Jullie hadden het beter in de collectebus kunnen stoppen", reageerde ze. Eens een Cecile Grummer (links) en de Venrayse MLDS-pioniersteiTon van Haren-Deenen collectant, altijd een collectant. Ton van Haren is er dus komende maand niet bij. Wel dertig andere Venrayse collectanten die in de week van 13 tot en met 19 juni bij u aanbellen voor een bijdrage voor de Maag Lever Darmstichting. Met het geld van de collecte financiert de MLDS voorlichting en onderzoek naar aandoeningen van het spijsverte ringsstelsel. Ziekten waarmee twee miljoen Nederlanders te kampen hebben. Dit jaar staat kanker aan de dikke darm cen traal. met Mart Smeets als uithang bord van de campagne 'Sommige dingen zijn niet te verteren'. Nieuwe collectanten blijven ove rigens welkom. Contactpersoon Jan Verhoeven heeft nog bussen genoeg.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 15