uddy enthousiaste astdocente öettocht van ienray naar antiago Meerlo-Wanssum Gemeente sluit 2003 af met tekort Informatieavonden voor vrijwilligers sportverenigingen Wanssum 3 steunt Nierstichting Service rubriek Vrijwilligers samen verzekerd Raadhuis dicht De Wegwijzer Woningbouw I in Blitterswijck EN MAAS Ie Ganzen gevraagd Swolgense actie te ondersteunen Het college van B en W heeft besloten om vrijwilli gers in de gemeente Meerlo- Wanssum een collectieve aan sprakelijkheids-, ongevallen-, ongevallen inzittenden- en een persoonlijke eigendom- menverzekering aan te bie den. Tot nu toe moesten sportver enigingen en welzijnsorganisaties zelf zorgen voor de verzekering van vrijwillige medewerkers Door het afsluiten van een collec tieve verzekering wil het gemeentebestuur de kosten voor de vrijwilligersorganisaties verla gen, de administratie beperken en de positie van vrijwilligers ver sterken. Dit komt de kwaliteit van het vrijwilligerswerk volgens de gemeente ten goede. De polis wordt afgesloten bij welzijnsorga nisatie Loket W uit Eindhoven. Deze verzorgt tevens de adminis tratie en eventuele schadeafwik keling. Sportclubs en welzijnsor ganisaties ontvangen binnenkort meer informatie. Op vrijdag 11 juni is het gemeentehuis gesloten in ver band met het jaarlijkse uitstapje van het personeel. In februari 2004 is De WegWij- Zer in opdracht van gemeentebe sturen in de regio Noord- en Mid den-Limburg van start gegaan. De WegWijZer is een regionaal loket voor wonen, welzijn en zorg in Noord-Limburg. Ouderen, gehan dicapten. ex-psychiatrische patiënten, mantelzorgers maar ook alle andere inwoners van Noord-Limburg kunnen met alle vragen over wonen, welzijn en zorg op één plek terecht. Meer informatie: T: 0900-2025180 (toets 1), info@wegwijzerloket.nl en www.wegwijzerloket.nl. PEEL EN MAAS niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur l60 kinderen van basis- ol St. Jozef uit Swolgen him beste beentje voor, h<Xf hun leeftijdsgenootjes in ani indertehuis Hogar Espe- ün i in de Chileense stad w in. Elke drie jaar komt de ol in actie om het project de Stichting Ontwikke- samenwerking Meerlo- te steunen. En dit s er iets heel bijzonders de hand. Want oud- olgenootje Buddy Pou- (21) heeft onlangs een jaar stage gelopen in het trtehuis in Chili van de feche zuster Lucienne dy. Het lag dus voor de dat Buddy de kinderen ten uitleg zou geven over r belevenissen in het als en in Chili. hele dag is Buddy in haar :hool geweest om tc vertel- Bucldy Pouwels vertelt de kinderen enthousiast over haar ervaringen in Chili (foto Marijn Poels) len en videobeelden te laten zien. De kinderen van de bassischool hingen aan haar lippen. En ze stel den erg veel vragen De video beelden maakten veel indruk op de kinderen van Swolgen. Na de vertellingen van Buddy gaf direc teur Piet Timmermans van de basisschool in Swolgen het start sein voor de traditionele actie Hei tje voor een Karweitje Kinderen doen kleine klusjes bij de mensen waarvoor ze een bijdrage krijgen die bestemd is voor het project Samen met SOS Meerlo-Wanssum is dit project aangemeld bij de lan delijke televisieactie Wilde Gan zen Als Wilde Ganzen het project ondersteunt wordt het door de schooljeugd' in te zamelen bedrag aangevuld met minstens 25 procent. De opbrengst van de actie in Swolgen is bestemd voor de bouw van twee brandtrappen in het kindertehuis en de aanleg van een brandblusinstallatie in de tehuizen. Toen een delegatie van SOS Meerlo-Wanssum op bezoek was in Chili brak er brand uit in een van de houten gebouwen De gor dijnen stonden al in brand Dank zij kordaat optreden van de keu kenmeisjes is erger voorkomen. "Dit voorval geeft weer eens aan hoe belangrijk het is dat we een brandblusinstallatie in de tehui zen hebben en twee brandtrap pen. Mocht er ooit brand uitbre ken dan kunnen de kinderen veilig vluchten via de brandtrap pen". vertelt zuster Lucienne Hardy van het kindertehuis. Die brandtrappen zijn al langer een verplichting van de brandweer, maar geld ontbreekt om die aan te leggen. De zuster is dan ook erg blij dat Meerlo-Wanssum en in het bijzonder de scholen zich inzet ten voor dit project. De scholen betalen ook mee bij de aanschaf van drie radio-cassette-cd-recor- ders door de drie tehuizen. De oude zijn helemaal versleten en kraken harder dan dat er geluid uit komt. Het geld dat de kinderen van Geijsterse basisschool Sint Willi- bordus en de jeugdvereniging JUG (Jeugd uit Geijsteren) hebben verdiend met hun kunstwerkjes op de geslaagde kunstmanifesta tie, in totaal 700 euro, wordt ook bestemd voor dit project. Een delegatie van SOS Meerlo-Wans sum onder leiding van Patrick Beterams heeft dat geld symbo lisch in ontvangst genomen. Patrick heeft de kinderen bedankt voor hun originele acties en hun geweldige inzet. poor en burgemeester geven startschot Op woensdag 9 juni is er in het gemeenschapshuis van Blitters- wijck een informatieavond over de woningbouwplannen op het voormalig Beerkensterrein. De gemeente, de projectontwikke laar en de architect hebben ideeën over de inrichting van het plan Op de Beete en willen deze plannen graag toelichten. De bij eenkomst start om 19.30 uur. rgemeester Joep Hahn Meerlo-Wanssum en pas- Ruud Verheggen van de chie Tienray geven op te pinksterdag het start- voor een bijzondere voet- t naar Santiago de Com- ela. Het Tienrayse paar Jan en Jana Bexkens- stermans begint dan aan voettocht van de bede- Tienray naar het kilometer verderop gele pelgrimsoord in Spanje, 'ijzondere van deze voet- is dat het echtpaar er sponsoractie aan heeft •ppeld voor het kinderte- Hogar Esperanza in Chili, kinderproject van SOS rb-Wanssum. iereen is van harte welkom ünwezig te zijn bij het ver foor de kerk in Tienray. Het lein wordt 's morgens om negen gegeven. Na honderd houdt het echtpaar de eer- we stop op de Nieuwe Baan forav omdat ze even Lenna- Skens. het petekind van Jan, o feliciteren met zijn verjaar- Jw en Jana lopen deze tocht k"~ eigen plezier maar tege- het echtpaar er een van gemaakt. Men- deze actie willen onder- kunnen kilometers spon- Een gift van tien euro staat kilometer en eentje van euro voor honderd kilo- Op dit moment is al een binnen van 900 euro, dus Geïnteresseerden helpen kunnen hun gift Jan en Jana hebben veel kilonieters getraind (foto Marijn Poels) overmaken op bankrekening 13.25.91 189 t.n.v. SOS Meerlo- Wanssum t.b.v. voettocht Chili. Het mooie van de SOS-acties is dat honderd procent van de giften terecht komt bij het project. SOS Meerlo-Wanssum heeft deze actie aangemeld bij de landelijke televi sieactie Wilde Ganzen om het uit eindelijk verzamelde bedrag te verhogen. Voor meer nieuws over SOS en de wandeling kunt u terecht op de website: wwwsos-meerlo wanssumnl l^iiverkeersongeluk op de Ooijenseweg in Blitterswijck is een motorrijdster uit Beesel vorige week donderdagmorgen ^geraakt. Ze was met haar motor ten val gekomen in de bocht "iebouwde kom yan Blitterswijck. Ze verloor de macht over to. kwam tegen een verkeersbord aan en viel. Ze brak een been Hen buiktrauma op. De ambulancedienst heeft haar met spoed "iekenhuis in Venlo gebracht. Donderdag 27 mei 2004 - Pagina 11 Presentatie jaarverslag De gemeente Meerlo-Wans sum heeft het boekjaar 2003 afgesloten met een tekort van ruim 61.000 euro. In de begro ting was al rekening gehouden met een tekort van 55.000 euro. Dit negatieve saldo is een optelsom van alle posten in de jaarrekening, maar is met name veroorzaakt door een tegenvallende algemene uitkering uit het gemeente fonds. Daarnaast heeft het inhuren van externen de orga nisatie meer gekost dan oor spronkelijk begroot. De gemeente kon het negatieve saldo deels compenseren met een voordeel door de invoe ring van de Wet Werk en Bij stand. De gemeente doet een beroep op haar algemene reserve om de exploitatie slui tend te maken. Jaarlijks ontvangt de gemeente geld van het Rijk om haar taken uit te voeren. Dat is de algemene uitkering uit het gemeentefonds. De laatste jaren bleek deze post steeds een meevaller: de gemeen te ontving meer geld van het Rijk dan geraamd. Maar vanwege bezuinigingen bij het Rijk ontving de gemeente over het jaar 2003 bijna 41.000 euro minder dan begroot. In 2004 loopt dit verschil naar verwachting zelfs op tot 110.000 euro. De invoering van de Wet Werk en Bijstand leverde de gemeente een voordeel op van 69 000 euro, omdat het Rijk een andere wijze van afrekenen gaat hanteren. De gemeente heeft geïnves teerd in de ontwikkeling van een missie en visie. Deze beschrijft hoe de toekomst van de gemeen te Meerlo-Wanssum er uit moet zien. Om de inwoners meer te betrekken bij de gemeentefpoli- tiek) is deze missie en visie in overleg met de inwoners tot stand gekomen. Intern is geïnvesteerd in de kwaliteit van het ambtelijk apparaat. In het verbetertraject 'De Omslag', dat ook in 2004 doorloopt, staat de dienstverle ning aan de burgers centraal. HET NIEUWE WANSSUM Het Nieuwe Wanssum is het grootste project waar de gemeen te Meerlo-Wanssum mee bezig is. Het plan omvat de realisatie van woningbouw rond de jachthaven, uitbreiding van het bedrijventer rein, verlengen van de (insteek)haven en de aanleg van een rondweg (vooralsnog rand weg) om de kern van Wanssum In november 2003 zijn deze plan nen aan belangstellenden gepre senteerd. INVESTERINGEN In totaal heeft de gemeente Meerlo-Wanssum circa 2.060.000 euro geïnvesteerd in 2003 Een greep uit het totaal: vervangen van de openbare verlichting op diverse plaatsen in de gemeente; nieuwe aanleg trottoir Molen straat-sportpark Swolgen; nieuw fietspad Swolgen-Tienray; ver keersmaatregelen in de Langstraat Ooijenseweg Blitterswijck; aan passen schoolgebouwen in ver band met de gebruiksvergunnin gen; investeringssubsidie voor het gemeenschapshuis Blitterswijck; verbouwing/uitbreiding van gemeenschapshuis De Zandhoek in Wanssum; verbeteren van riool- overstorten in de gemeente; aan leg van riolering in het buitenge bied le fase; herinrichting opslagterrein Openbare Werken in Meerlo; project Het Nieuwe Wanssum. Enkele investeringen zijn nog niet gerealiseerd, zoals de jeugd voorziening in 't Honk Blitterswij ck en het trottoir en parkeervoor ziening Burgemeester Ponjeestraat in het kader van de provinciale reconstructie door gaande weg Tienray-Wanssum. Meerlo-Wanssum pakt wetten en regels aan De toenemende druk van wet- en regelgeving op vrijwil ligersorganisaties is de laatste tijd steeds vaker onderwerp van gesprek. Uit onderzoek van NOC*NSF is gebleken dat 25 procent van de tijd van vrij willigers wordt opgeslokt door wetten en regels. Tijd die een vrijwilliger liever besteed aan andere zaken. De Sport-3- gemeenten Meerlo-Wanssum, Horst aan de Maas en Seven- um willen de verenigingen praktische informatie aanrei ken waardoor de tijd die aan wet- en regelgeving gespen deerd moet worden korter wordt. Donderdag 10 juni (aanvang: 20.00 uur) zal in het cultureel centrum de Wingerd in Sevenum voor alle verenigingen in de sport- 3-gemeenten Meerlo-Wanssum, Horst aan de Maas en Sevenum een informatieavond worden georganiseerd over actuele wet en regelgeving. Alle sportvereni gingen in de drie gemeenten ont vangen voor deze bijeenkomst een aparte uitnodiging. Er zal gestart worden met een centraal deel waarin met de verenigingen wordt gesproken over de druk van wet- en regelgeving en de manier waarop verenigingen daar mee om moeten gaan. In het tweede deel zal er met de vereni gingen dieper worden ingegaan op vier thema's; ARBO wet, Hygiëne, code. bestuurlijke aan sprakelijkheid en de drank- en horecawet/tabakswet. Hierbij wordt praktijkgerichte informatie verstrekt waarmee de verenigin gen straks verder mee uit de voe ten kunnen. In het kader van de Drank- en Horecawet moeten verenigingen met een kantine in eigen beheer die alcohol verkopen hun barvrij- willigers scholen. Dit gebeurt middels de Instructie Verant woord Alcohol-gebruik waarbij wordt ingegaan op de Drank- en Horecawet, de gevolgen van alco hol voor lichaam en geest en het omgaan met lastige situaties in de praktijk. Deelnemers aan deze avond krijgen een certificaat en mogen op het moment dat de ver eniging alcohol schenkt de verant woordelijkheid dragen. De instructie zal drie keer worden gegeven, zodat het voor alle vrij willigers mogelijk is om één van de data uit te kiezen: 22 juni van 20.00-22.00 uur bij Tennisvereniging De Gagel in Wanssum, 28 juni van 20.00 tot 22.00 uur bij W Melders- lo in Melderslo en 29 juni van 20.00-22.00 uur in De Wingerd in Sevenum. Voor meer informatie kunnen de verenigingen zich mel den bij Henri Elbersen, 046- 4770593. Jaarlijks organiseert Wanssum 3 een T-shirtactie voor het goede doel. De voetballers en begelei ding verkopen dan T-shirts, dit jaar in totaal 45 stuks voor de Nierstichting. De Nierstichting had zelf gezorgd voor een origi neel Ajax-shirt van Nigel de Jong, die ambassadeur van de Nierstich ting is. Het Ajax-shirt en de Ajax- bal werden geveild voor het goede doel, op de laatste dag van de voetbalcompetitie. De bal leverde 135 euro en het shirt van Nigel de Jong 190 euro op. In totaal werd een bedrag van 1413 50 euro opgehaald. Dit bedrag werd op Hemelvaartsdag door Pim Verberkt overhandigd aan Henk Wijers, regiocoördina tor van de Nierstichting. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Almut Raaij- makers, Marie-Therese van Loon, Marlon Theunissen U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dins dag, woensdagmorgen of donder dag. Huisartsenpraktijk Meerlo. Pas toor Janssenstraat 3. 5864 BL Meerlo. tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tij dens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen: J.F.H. van Arens- bergen. F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la. 5864 AG Meer lo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur. za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13 00 uur, spoedrecep- ten: Apotheek Antoniusveld, Sta tionsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@het- net.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smo- renburg. Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg. Hogeweg 99. Postbus 242, 5900 AE Venlo. tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kin- der- en jeugdzorg, volwassenen- zorg, ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51, 5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Lim burg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klantenservice: bereik baar tijdens kantooruren (inclu sief ledenadministratie), tel: 077- 3209595. Rode Kruis. Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a. 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W. Baken. Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Télefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg. tel: 077-3548200 Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo- Tienray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts. Generaal Dempsy- straat 21. 5866 BM Swolgen, Tel. 0478-692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077- 3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19.30 - 21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09.00-10.00 uur. Vrijwilligerscentrale. Ope ningstijden: ma., di. en do. van 10.00-12.30 uur.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 11