Anjerloterij van start Kamelen in Zoo Pare "Alle reacties hebben mij gesterkt om door te zetten" Grasmaaierrace in Westerbeek Spooktochten Avondvierdaagse van 10 t/m 13 juni Uitvoeringsavond herinrichting Oranjebuurt fase 6 7 TAXATIES Deze week geen publicaties van de afdeling Bouwen en Milieu Inschrijven Peuter speelzalen Rommelmarkt Oirlo Jongerenbus Kleding- inzameling Magie Zoo Dingus Gepromoveerd Oud papier Cactusdag Bekendmakingen gemeente Venray Boom- onderzoel Julianasingi SNELLE SERVICE •PROFESSIONELE VERWERKING DE VOORDELIGSTE TARIEVEN WijirpcrnA dAfoJ. Over drie weken begint de jaar lijkse Avondvierdaagse. De afstan den zijn 3, 5, 10, 15 km per dag. Het inschrijfgeld is 4,00 euro p.p. Wilt u één dag wandelen, dan betaalt u 2,00 euro p.p. Elke dag ontvangen de deelnemers op de rustplaats een traktatie. Boven dien ontvangen alle deelnemers een herinneringsmedaille Iedereen kan deelnemen, jong en oud, groot en klein, alleen of met z'n tweeén, met een klein groepje of met een grote groep. De start en Finish zijn op het Schouwburgplein. Starttijden: Donderdag t/m zater dag: 15 kilometer vanaf 17.00 uur; 10 kilometer vanaf 17.35 uur; 5 kilometer vanaf 17.45 uur; 3 kilo meter vanaf 17.55 uur, Op zondag 13 juni: 15 kilometer vanaf 13-00 uur; 10 kilometer tfanaf 13 30 uur; 5 kilometer vanaf 14.00 uur; 3 kilometer vanaf 14.15 uur. Défilé: Op zondag 13 juni doen alle deelnemers mee aan het défilé door het centrum van Ven- ray. Dit défilé wordt opgeluisterd door een tiental muziekkorpsen uit Venray en omgeving. Start défilé om 15.45 uur. Voor meer informatie kunt u terecht bij: Stichting Avondvier daagse Venray, tel. 06-10202006; mevr. G. v. Ham-Frederix, Kerk- pad 1, Venray, tel. 0478-583765; mevr. D. Frederiks-Deijkers, Look 20, Venray, tel. 0478-580572. Voor de achtste keer organi seert de Stichting GRAS de gazon- maaierracewedstrijden op het ter rein van ponyclub de Paardebloem aan de Stevensstraat te Westerbeek. Dit jaar is in deze Brabantse plaats niet alleen de superstandaard en specialklasse te zien, maar ook als vast onderdeel een klasse in verkleed brommer- racen. Er zullen in drie klassen drie manches verreden worden vanaf 12.30. Van te voren worden de machines gekeurd en vanaf 11.30 vinden de vrije trainingen plaats. Na afloop van iedere serie van de drie klassen gazonmaaiers vindt er een verklede brommer- wedstrijd plaats. Mensen die zich voor het brom merracen willen opgeven kunnen dit tot zaterdag 22 mei 15.00 gra tis doen bij café Dinges, tel: 0485- 384260 of bij Kocken-tuinmachi- nes, tel: 0485-384260. Naast de bovengenoemde snelheidswed strijden is dit jaar naast het spring kussen en een draaimolen ook de grootste miniracebaan van liefst 17 meter lang in de tent aanwe zig. Van 12.00 tot 18.00 uur kun nen belangstellenden op deze baan terecht De crósser met de snelste tijd kan tijdens de prijsuit reiking een mooie attentie in ont vangst nemen. Er staan deze week geen publicaties van de afdeling Bouwen en Milieu op de gemeentepagina. Wegens de interne verhuizing en organisatieverandering van de gemeente Venray is de afdeling niet in staat om de behandeling van de publicaties en de daarmee samen hangende werkzaamheden op een goede manier te ver zorgen. Vanaf 24 mei zal de dienstverlening weer zijn zoals u gewend bent. De gemeente Venray heeft het voornemen om de 6de en de 7de fase van de herinrich ting Oranjebuurt uit te gaan voeren. Het betreft de Kolk- weg, Minister Charles Ruys- straat en Wilhelminastraat. Graag willen wij een toelich ting op de plannen geven op woensdag 2 juni 2004 van 19.30 uur tot ongeveer 21.00 uur in de Witte Hoeve, Gas- straat 5 te Venray. De aanne mer van het werk zal hierbij aanwezig zijn en er zal worden ingegaan op de planning, riool werkzaamheden, huisvuilop haaldienst en waar te parkeren tijdens de uit te voeren werk zaamheden. Betreffende tekeningen lig gen ter inzage bij de publieks- balie 2 van de gemeente Ven ray. De gemeente Venray nodigt alle betrokkenen en belangstellenden hierbij graag uit om deze avond bij te wonen. Indien er nog vragen zijn kunt u contact opnemen met de projectleider de heer R. Blaauw, bereikbaar via tele foonnummer 0478-523699. PEEL EN MAAS Op maandag 17 mei start in alle 47 Limburgse gemeenten de verkoopcampagne van de jaarlijkse Anjerloterij Lim burg. Ook dit jaar zullen weer duizenden verenigingsmen sen, door heel Limburg, in hun eigen omgeving de loten van* de Anjerloterij Limburg 2004 te koop aanbieden. In 1999 werd de naam van het Anjerfonds Limburg gewijzigd in Prins Bernhard Cultuurfonds Lim burg en ook het logo werd aange past. De vertrouwde anjer is gebleven. De prijs per lot bedraagt dit jaar 1 euro. Van elk verkocht lot mag de verkopende vereniging zelf 1/3 deel oftewel 35 eurocent behouden voor de verenigingskas. De overige 2/3 - aangevuld met een bijdrage uit het budget van het landelijke bureau - is bestemd voor zowel culturele initiatieven als initiatie ven gericht op natuurbehoud bin nen onze eigen regio. In onze pro vincie werd in 2003 bijna 400.000 euro aan subsidie toegekend. In 2003 werden meer dan 172.000 loten verkocht. Voor 2004 rekent het Prins Bernhard Cultuurfonds Limburg op een stij ging van de lotenverkoop. Ook dit jaar zijn er weer hon derd aantrekkelijke prijzen te win nen, die zoveel mogelijk zijn aan gepast aan de doelstellingen van het Prins Bernhard Cultuurfonds Limburg. De hoofdprijs is een droomreis ter waarde van 10.000 euro. Verder zijn er te winnen cul- tuurreizen naar de Europese cul turele hoofdstad, Londen en Parijs. Voorts waardevolle theater- bonnen, diverse dagtochten en 45 Anjerprijzen. dit jaar in de vorm van een beeldje van Pierre Lumey uit Wittem. Het Prins Bernhard Cultuur fonds Limburg, dat de Anjerloterij verzorgt, is samen met de veer tien andere regionale afdelingen van het Prins Bernhard Cultuur fonds het cultuurfonds voor Nederland. Zij subsidiëren projec ten op cultureel gebied in brede zin: muziek, theater, letteren, beeldende kunst, monumenten zorg, kunst- en cultuureducatie, wetenschap en natuurbehoud. Het Prins Bernhard Cultuur fonds Limburg heeft dit jaar een jaarbudget van bijna 0,5 miljoen euro. De hoogte van dit budget wordt bepaald door de bijdrage uit het Prins Bernhard Cultuur fonds en door de opbrengst van de jaarlijkse Anjerloterij. Als de financiële middelen stij gen, kunnen nog meer projecten gesteund worden! Uw steun door het kopen van loten van de Anjer loterij is dan ook onmisbaar voor het functioneren van het Prins Bernhard Cultuurfonds Limburg en daarmee voor het behoud van onze eigen Limburgse cultuur in al haar facetten. Sinds vorige week donderdag heeft Zoo Pare Overloon vier nieuwe bewoners. De vier kamelen (één man, twee volwassen vrouwen en een jong vrouwtje van een jaar) hebben donderdag hun eerste stappen gezet op Brabantse bodem. Het viertal komt uit Whipsnade Zoo in Groot-Brittanië en Boras Zoo in Zweden. Het biotoop van de vier kamelen is een 1000 m2 grote grasvlakte met een zandheuvel. De bezoekers kunnen de kamelen vanaf drie zijden van het verblijf van dichtbij bewonderen, De aankomende weken is de rui van deze grote dieren goed te volgen: in een korte tijd verliezen ze alle vier met grote plukken hun wintervacht. verslaat wekelijks de voetbalwed strijden van het eerste team in 't Meerlo's Klokje. Bovendien is hij actief bij de Biljartclub Brugeind, is lid van de vriendenclub Pref 78 en is met carnaval altijd van de partij. Sjaak Thiesen en zijn vrouw Kitty horen als het ware bij de inventaris van het dorp. Sinds enige tijd wordt hij ver pleegd in het revalidatiecentrum in Hoensbroek. Dagelijks zijn de therapeuten met hem in de weer om alles weer soepel te krijgen. Sjaak Thiesen zit nog wel in de rolstoel. Dagelijks komt zijn vrouw Kitty op bezoek bij hem. Omdat ze geen rijbewijs heeft wordt ze gereden door familie en bekenden. Over twee weken mag Sjaak zijn benen en heupen voor het eerst wat gaan belasten. "Dat zijn weer spannende momenten. Als het lukt kunnen we oefenen om te lopen. Lukt het niet dan begin nen we voor af aan", zegt Sjaak. De situatie op dit moment is van Over twee weken mag ty zijn benen en heupen voo^ eerst wat gaan belasten zijn weer spannende tnon ten. Als bet lukt kunnen wet nen om te lopen. Lukt hel dan beginnen we voor af zegt Sjaak. dien aard dat hij in de wedj den al naar huis mag. Hij j wacht zelf dat hij nog tot er augustus moet revalideren Hoensbroek voordat hij deftf' wordt ontslagen. Als hij tenij in zijn huis moeten linksj rechts nog wat extra voorr gen worden aangetroffen v; ge zijn handicap of moet hi) <j aangepaste nieuwe woning h gen. De maatschappelijk #4 ster in Hoensbroek om dit te bereiken. "Ik verlk mij er weer op om defmit terug te zijn in Meerlo", b Sjaak Thiesen nadat hij iedert nog een nadrukkelijk dankt vu de vele kaarten en brieven. Op donderdag 27 mei is er gele genheid om uw peuter aan te mel den op het kantoor van de stich ting, Merseloseweg 108 (het gebouw Clockert) op de begane grond, meteen rechts naast de ingang. U bent daar welkom tus sen 8.30 en 16.30 uur. Deze inschrijving is voor de peuter speelzalen Blokkendoos (Kruiden- laan 161), Hummeltjeshoek (Bachstraat 14a), Mierenhoop (Hubenhof 67), Paddestoel (Wil genlaan 10), het Speelhuis (bij basisschool de Flierefluit), de Speeldoos (bij basisschool de Foe- kepot) en de Kleurdoos (bij basis school de Toverbal). U kunt ook telefonisch of per E-mail een inschrijfformulier aanvragen op donderdag 25 maajt en wel op tel. 586498 of peuterspeelzalen- venray@hetnet.nl. Uw inschrij ving is definitief als het inschrijf geld (17,- euro) bij de stichting ontvangen is. U kunt uw peuter inschrijven vanaf de leeftijd van 2 jaar. Vanaf 2,5 jaar worden de peuters, als er plaats is, geplaatst op de peuterspeelzaal én de groep van uw keuze. Plaatsing van de peuters op de peuterspeel zalen gebeurt in volgorde van de inschrijfdatum. Voor sommige groepen bestaat een wachtlijst. Alle peuterspeelzalen van de Stichting Peuterspeelzalen Venray hanteren dezelfde werkwijze en hebben prima voorzieningen. Ook wordt op alle peuterspeelza len dezelfde inkomensafhankelij ke ouderbijdrage geheven. Op zondag 23 mei houdt muziekvereniging Ons Genoegen uit Oirlo haar jaarlijkse rommel markt. In en rondom gemeen schapshuis De Linde staan weer allerlei spullen uitgestald die door de vereniging bij elkaar zijn gebracht Allerlei spullen zoals klein meubilair, huishoudspullen, snuisterijen, kitsch en misschien wel kunst, worden er te koop aan geboden. Iedereen kan tussen de spullen vrij rommelen en kijken of er bruikbare tweedehands din gen tussen zitten. De speciale ver zamelaars kunnen zoeken naar hun speciale verzamelobjecten die er mogelijk te vinden zijn. De meer waardevolle spullen staan in de zaal van het gemeenschapshuis opgesteld. De wat grotere en min der waardevolle zaken staan opge steld in de marktkraampjes die op het parkeerterrein van het gemeenschapshuis staan. De vrije verkoop van de spullen begint om 13-00 uur en duurt tot 15.00 uur Voor die tijd zijn de zaken niet te bezichtigen. De entree van de rommelmarkt is gratis. Gemeen schapshuis De Linde is gelegen aan de Hoofdstraat in het centrum van Oirlo De opbrengst van de rommelmarkt is bestemd voor muziekvereniging Ons Genoegen uit Oirlo die ruim honderd muzi kanten en leerling-muzikanten heeft verdeeld over een fanfare en drumband. En om goed muziek te kunnen blijven maken is er veel geld nodig waarvoor dus onder andere deze rommelmarkt is opgezet. Om het jubileum van voetbalvereniging FC Veule wat extra's te geven ontstond een viertal jaren geleden het idee om spooktoch ten te gaan organiseren. De opzet was om wat geld te verdienen om zodoende een weekendje Barcelona te gaan doen. De animo bij bedrijven, kaart- en vriendenclubs om deel te nemen aan de spooktochten bleek groot. Het hele dorp lag acht keer per jaar in de Veulense Bossen en het weekend Barcelona zit er allang weer op. Door de vele aanmeldingen was het niet mogelijk om te stop pen met het organiseren van de spooktochten. Als tegenprestatie voor de medewerking van alle vrijwilligers uit het kleine Venrayse dorpje besloot FC 't Veule om door te gaan met het organiseren van de tochten en een groot gedeelte van de winst te gaan gebrui ken voor dorpse aangelegenheden. Zo kunnen de afgekeurde speeltoestellen van basisschool Antonius vervangen worden en zal binnenkort een behoorlijke donatie gegeven kunnen worden aan het nieuwe verenigingsgebouw de Hoefslag. Voor de tochten in november bestaat alweer veel belangstelling. Inschrijven is nog mogelijk voor de tochten op 5,6, 12 en 13 november. Voor meer informatie kunt u bellen met Hem Bouweriks, 06-14219397. Donderdag 20 mei 2004 - Ben jij tussen de 12 en 21 jaar? Kom dan naar de Jongerenbus. In de bus is van alles te doen; tafel voetbal, computers, tijdschriften, lekker kletsen, spelletjes doen, TV kijken, rondhangen, een kopje koffie, thee of soep drinken en er ligt informatie over diverse onder werpen om te lezen. De jongeren bus staat van 19.30 tot 21.30 uur: maandag 24 mei Venray Wette- ling, dinsdag 25 mei Venray Brukske, dinsdag 1 juni Venray Landweert, maandag 7 juni Ven ray Wetteling, dinsdag 8 juni Ven ray Brukske, maandag 14 juni Leu nen Brinkplein, dinsdag 15 juni Venray Zuidsingel, maandag 21 juni Venray Brukske, dinsdag 22 juni Venray Wetteling, maandag 28 juni Venray Landweert en dins dag 29 juni Castenray JOP. De stichting Samen Sterk Tegen Kindermisbruik houdt op zater dag 22 mei een kledinginzame- lingsactie in de gemeente Venray. Met het geven van kleding steunt u de strijd tegen het misbruik van kinderen Kleding en schoeisel kunnen vanaf 09 00 uur worden buitengezet in de speciale zakken die iedereen in de bus heeft gekregen. Zo niet, stop uw spul len dan in een voor de actie dui delijk herkenbare zak/doos op het trottoir. Per jaar worden zeker 80.000 kinderen geslagen, verne derd, misbruikt of verwaarloosd, Een jeugd die beschadigd is ver oorzaakt littekens die men gedu rende de rest van zijn leven mee draagt. Vandaar de oproep: Steun de kinderen. Informatie over de stichting SSTK: tel. 0183-562870 of 562713. Website: www.sstk.nl Op Hemelvaartsdag 20 mei gaat de nieuwe Magic Zoo Show om 12.30 uur in première in Zoo Pare Overloon. In deze theatervoorstel ling speelt het eigen edutainment- team de hoofdrol en passeren ver schillende liedjes en verrassende illusies de revue. Het enthousias me van de theaterdieren maakt de Magic Zoo Show tot een groot spektakel voor jong en oud. Na tweeëneenhalve maand oefenen op presentatie, uitspraak, mimiek, dans, gebaren, zang en natuurlijk de illusies, zijn de theaterdieren klaar om de rollen van de vrolijke Ollie en de ietwat humeurige Diz- ziete vertolken. Beleef het spekta kel mee: dans de Apensamba, ont moet gevaarlijke EB-tjes en laat je verrassen door de grote wissel truc. In café Dingus vindt op zater dag 22 mei, voor de tweede keer in een maand. Hardcore Café plaats. Behalve de dj's Die-Moon, Bassweiler, Yesheads en 2Hard is er ook een speciale gast. Omdat er in de maand mei landelijk nogal wat hardcore en hardstyle parties werden gehouden, besloot Din gus deze maand geen groot Hard core Impact-festival te houden aan de Hoenderstraat 10. De eerstvolgende Hardcore Impact wordt gehouden op zaterdag 7 juni met als speciale gast Endy- mion. Aan de Universiteit Twente Enschede promoveerde 14 mei jl. met lof (cum laude) Eric Beerkens uit Venray Hij behaalde de graad doctor op het proefschrift: Global Opportunities and Institutional Embeddedness. AV VENRAY-REGIO AV Venray-Regio haalt woens dag 26 mei oud papier op in de straten Zandakker,Schutsboom, Vendel, Groenewoltsepad, Kruis straat, St. Franciscuslaan, St. Anto- niusstraat, Paterslaan en de stra ten in Molenklef, Vlakwater, omgeving Werckenslaan, Aan den Dril e.o. en Merseloseweg. Bewo ners worden verzocht uiterlijk 18.30 uur oud papier in dozen of gebundeld aan de straat te zetten. Ook bestaat iedere zaterdag van 09.00-13.00 uur de gelegenheid om oud papier, gebundeld of in dozen, te deponeren in de papier container. die geplaatst is aan de Weg in den Berg, hoek Veltumse Kleffen/Kulutweg. Nadere infor matie: tel. 583529 of 582842. Zondag 23 mei heeft Theo Goramans van 10.00 tot 17.00 uur de kasdeuren ver open voor belangstellenden van cactussen en vetplanten. Ook kun je met volle teugen genieten van een fraai aangelegde succulententuin. Theo woont in Landweert op Hondsdraf 10. Meerlonaar Sjaak Thiesen (54) herstelt van bizar ongeval in stromende regen Het verhaal achter een klein politiebericht. Het voor val: Op dinsdag 13 januari raakt Meerlonaar Sjaak Thie sen (54) zwaar gewond als hij op het fietspad tussen Wans- sum en Meerlo in alle vroegte in het donker wordt aangere den door een bromfiets. Vier maanden later revalideert Thiesen in Hoensbroek bij de Stichting Revalidatie Limburg Hoensbroeck. Over vier maanden hoop hij weer thuis te zijn. Een reportage. Het is dinsdag 13 januari 's morgens half acht. Het is nog donker en het regent flink die ochtend als Sjaak Thiesen uit Meerlo in zijn brommobiel stapt op weg naar de NLW-bedrijven in Venray waar hij werkt. Sjaak Thiesen is gehandicapt. Hij kan zijn knieën niet recht krijgen en loopt daardoor wat moeilijk en draagt speciale beugelschoenen. Tussen Meerlo en Wanssum begint het motortje te pruttelen. "Ik vertrouwde het niet meer en keerde mijn wagentje", vertelt Sjaak. Omdat de motor niet meer wilde parkeerde hij zijn brommo biel langs het fietspad Wanssum- Meerlo. Sjaak stapt uit en haalt zijn rollator uit het wagentje tevoorschijn. In het pikkedonker en in stromende regen loopt de Meerlonaar over het fietspad richting Meerlo. Korte tijd later hoort hij gebrom achter zich. Voordat hij het goed en wel in de gaten heeft wordt hij van achte ren aangereden door een brom fiets die bestuurd wordt door een 17-jarige jongen uit Wellerlooi. De Meerlonaar vliegt over de rol lator en belandt op de rand van het geasfalteerde fietspad en de berm. Zwaar gewond ligt hij in stromende regen op de grond met een gebroken rechterbeen en een gebroken linkerheup die bovendien uit de kom is gescho ten. Hij crepeert van de pijn. De jonge bromfietser, die volgens Sjaak niets kan doen aan dit onge luk, is zeer behulpzaam. Hij legt zijn tas onder Sjaaks hoofd, trekt zijn jas uit en legt die over de Meerlonaar. De jongen heeft gelukkig een mobieltje bij zich en belt 112 en zijn moeder. Omdat het lang duurt voordat de ambulance ter plaatse is belt Sjaak zelf ook nog een keer. De ambulance zoekt aan de verkeer de kant van Wanssum, richting Geijsteren. OPERATIES Sjaak Thiesen wordt opgeno men in het Venlose ziekenhuis waar hij enkele keren wordt geopereerd. Het zit Sjaak niet mee. Veel pijn. En zijn heup schiet in hel ziekenhuis weer uit de kom. Er zijn momenten geweest dat Sjaak er geen zin Om de levensvatbaarheid vj kastanjebomen na de reconstr goed in te schatten, laat Gemeente Venray hiernaar onderzoek uitvoeren. Dit on zoek (een zogenaamde B Effect Analyse) zal in de weel 24 t/m 28 mei plaatsvinden. Voor deze Boom Effect Aru zal de kwaliteit van de bo; boven- en ondergronds in fc worden gebracht, vervolgens: len de gevolgen van de werkzj heden voor de bomen won ingeschat. Aan de hand vand bevindingen wordt er een wachte levensduur van de bon bepaald. Deze verwachte levt duur zal bepalend zijn voor keuze of de bomen behoudenk nen worden. Om de wortels van de boma kaart te brengen zullen er plaji lijk proefsleuven worden gegra* hierbij kan het voorkomen date rijstrook van de Julianasingelö lijk wordt afgesloten. Hiervank u enige overlast ondervinden,! verkeer kan echter te allen tj gebruik blijven maken van de Ju nasingel. Meer informatie over de Boi Effect Analyse ligt tijdens dea ningsuren van het gemeente ter inzage bij de p u bli eks balie j is te vinden op de website v», bomenstichting: www.bomena ting.nl. Voor nadere informatie kal contact opnemen tijdens kants uren met de projectleider E'J hagen, telefonisch bereikbajn doorkiesnummer 0478-523691 meer had in. Hij had geen toe komstverwachtingen meer. "En dan keek ik weer naar de vele kaarten en brieven die ik uit Meerlo en omgeving heb gekre gen. Dan vroeg ik me af: wie ben ik dat ik zoveel reacties van medeleven heb gekregen, ik heb er veel steun aan gehad. Al die reacties hebben mij gesterkt om door te zetten", aldus de Meerlo naar In het ziekenhuis kreeg hij herhaaldelijk complimenten van de artsen voor zijn positieve instelling. De bromfietser uit Wellerlooi is met zijn moeder in het ziekenhuis op bezoek geweest. "Dat heb ik gewaar deerd. Van de andere kant had de jongen er ook veel moeite mee. Hij zag het ongeluk nog vaak in gedachte voorbij komen, zo ver telde hij mij. Ik heb hem geadvi seerd om naar slachtofferhulp te stappen." Sjaak Thiesen is in Meerlo geen onbekende. Hij is al een kwart eeuw lid van de voetbalclub en v--

Peel en Maas | 2004 | | pagina 24