Toerisme van groot lang voor leefbaarheid Meerlo-Wanssum Inwoners positief over dienstverlening gemeente Goedkeuring provincie voor woningbouw Koning Arthur in Meerlo Fietser gewond €18, ameling A Reconstructie N544 Lentefair Kiwanisdub Service rubriek gin; EN MAAS Donderdag 20 mei 2004 - Pagina 11 weldigende belangstelling voor Toeristisch Platform Meerlo-Wanssum f# lelangstelling voor het itisch Platform Meerlo- um is veel groter dan de iefnemers hadden ver- Politiek, overheid, isaties, instellingen en 5! edrijfsleven hebben het temen om een Toeris- Platform in te richten, mthousiasme omarmd, zomer zal het Platform 3 el worden geïnstalleerd 4 len de contouren van de 4 (grootschalige) projec- chtbaar worden. Tien n aan Jan Bartels van k irant Tante Jet, één van iatiefnemers. 98 aarom een Toeristisch Plat- voor de gemeente Meerlo- um? m !9g erisme en toeristische ont- tling zijn zeer belangrijk "o K» kle ne gemeente zoals loVanssum. Niet alleen van- 20lj momisch oogpunt, maar 2( Insocnial opzicht. Cafés, ter- 11. nï/ikels pn vele voorzienin- '^Wen we niet in stand kun- ie louden zonder de extra Ml en die zelfs kleinschalig j99l ie en dagtoerisme met zich :ngen. Kortom: toerisme '"1' :istische ontwikkeling zijn >ot belang voor de leefbaar- 199 in de dorpen in de gemeen- |.K rlo-Wanssum." Pat was de aanleiding om tfonn op te richten? n1' idee kreeg vorig jaar vorm, *1 e met een afvaardiging van afdeling Meerlo-Wanssum rlijkse gesprek hadden met emeentebestuur. In dat k uitte de afdeling haar igjl n ontevredenheid over het ische beleid in de gemeen- eerste instantie over de J lezuinigingen op het toeris- budget. Een ontevreden heid die logischerwijs ontstaat als enerzijds de wensen van onderne mers en bevolking niet concreet en gebundeld zijn - iedereen loopt maar wat te roepen - en ander zijds de gemeente geen aan spreekpunt heeft bij die onderne- 3. Kortom: een kwestie van draagvlak, communicatie en over leg? "Ja. absoluut. Initiatieven zullen pas goed van de grond kunnen komen als ze breed gedragen wor den door bevolking en bedrijven. Dan zal de overheid ook zeker, voor zover mogelijk, deze zaken ondersteunen. Daarnaast zullen de vakkennis van de ondernemers en de bestuurlijke kennis van poli tiek en ambtenaren elkaar kunnen versterken, zodat we samen een duidelijke visie ontwikkelen die leidt tot een strategisch toeris tisch beleid. In het gesprek met het gemeentebestuur kwamen we uiteindelijk tot de conclusie dat de communicatie beter kan. We hebben vervolgens -een werk groep geformeerd, waarin zoveel mogelijk verschillende bedrijfstak ken vertegenwoordigd zijn." 4. Wie zijn de initiatiefnemers? "Dat zijn Trudie Steeghs (ver- blijfsaccommodatie familie de Boer-Steeghs), Marlies Janssen (agrotoerisme. Ovivo streekpro ducten). Karei Dekkers (Karei dekkers Twee wieiers). Robert Buczynski (verblijfsrecreatie Landal 't Roekenbosch) en ik." 5. Welke functie krijgt het Platform? "Het Toeristisch Platform Meer lo-Wanssum is een door de over heid erkend orgaan op toeristisch gebied als intermediair tussen overheid en ondernemers in Jan Bartels: "We zijn aangenaam verrast door de belangstelling en het enthousiasme" Meerlo-Wanssum. Het platform is een overlegorgaan, loket en aan spreekpunt voor bevolking, ondernemers, politieke partijen en gemeente. Verzamelpunt van kennis omtrent toerisme in de meest brede zin binnen de gemeente Meerlo-Wanssum en daarbuiten. Het Toeristisch Plat form is ook de gesprekspartner voor de regionale VVV Noord- en Midden Limburg. 6. Wat worden de doelstellingen? "We zetten in op het ontwikke len van een toeristische visie die als basis kan dienen voor het te voeren toeristische beleid in de gemeente, structurele samenwer king van gemeente en bedrijven - van plan tot uitvoering -, het bevorderen van contacten met andere toeristische bedrijven in de regio, het afstemmen van geza menlijke wensen en. belangen van de bedrijven, en het ontwikkelen van kennis als stimulans voor samenwerking en ontwikkeling van de bedrijven." 7. Is er voldoende draagkracht voor het Toeristisch Platform? "We zijn aangenaam verrast door de belangstelling en het enthousiasme We hebben onlangs een informatiebijeen komst gehouden en daar waar meer dan vijftig personen bij aan wezig. Alle partijen waren verte genwoordigd: politiek, overheid, instanties, organisaties. het bedrijfsleven. Iedereen ziet het idee en de plannen volledig zit ten." 8. Hoe gaat het nu verder? "We gaan het concept van het Toeristisch Platform verder uit werken en formaliseren. Na de zomer komt er een oprichtings vergadering en wordt het Plat form officieel geïnstalleerd. Dan weten we ook of het een vereni ging of een stichting wordt, of een andere rechtspersoon krijgt. Bovendien willen we dan aan de slag met de eerste grote projec ten. Voor de zomer redden we dat niet meer. omdat de ondernemers in de toeristische sector het juist nu en de komende maanden heel erg druk krijgen." 9. Dus tot die tijd gebeurt er niets? "Nou, ér ligt wel een aantal ideeën voor kleinschalige projec ten de komende maanden. Dan moet je denken aan een folderpre sentatie en aan het bundelen van wandelroutes. Maar of dat nog op korte termijn kan worden gereali seerd, weet ik niet." 10. De focus ligt op het toerisme in de gemeente Meerlo-Wanssum? "Vooralsnog wel. Maar ik sluit niet uit dat het misschien een olie vlekwerking naar de rest van Noord-Limburg krijgt. We ver moeden dat meerdere gemeenten behoefte hebben aan een Toeris tisch Platform waarin politiek, overheid, instanties, organisaties en het bedrijfsleven samen optrekken. De praktijk is dat deze partijen nu nog te vaak naast elkaar heen werken als het gaat om toerisme en het ontwikkelen van een strategisch, toeristisch beleid. De synergie ontbreekt, ter wijl juist daar de belangrijkste winst kan worden gehaald." :hemokar komt in 2004 keer op zaterdag. Op de zaterdag in mei en novem- iGeijsteren, Wanssum en swijck en de laatste zater- juni en december in Meer- nray en Swolgen. De inza gen vallen dan samen met ameling van oud papier, zaterdag 29 mei is de che- rvan 8.30 tot 10.45 uur in eren. locatie tegenover "ljard 't Trefpunt. Dorp- 16, van 11.15 tot 12.30 en 500 tót 14.00 uur in Wans- op het plein voor de kerk Pastoor.straat en van 14 30 45 uur in Blitterswijck, op lein voor de kerk aan de haat. Op 26 juni bezoekt de okar de dorpen Meerlo, iv en Swolgen. In zalencentrum 't Brugeind in Meerlo wordt op donder dag 27 mei een voorlichtings avond gehouden over de reconstructie van de provin- cialeweg N 554 (Burgemeester Ponjeestraat- Hoofdstraat- Spoorstraat). De provincie Limburg "heeft inmiddels de plannen uitgewerkt voor het verbeteren van de ver keersveiligheid en het opknap pen van de provincialeweg door Wanssum. Meerlo en Tienray. De uitvoering van de Werkzaamhe den zal na verwachting na de bouwvakvakantie plaatsvinden. Tijdens de informatieavond kunt u het ontwerp bekijken en uw eventuele reactie geven. Een 17-jarige fietser uit Meerlo raakte in de nacht van zaterdag op zondag gewond omdat hij met zijn fiets tegen een afzetting reed. De jongen reed rond drie uur over het fietspad aan het Moleneind in Meerlo. Ter hoogte van de afslag met de Bergweg wordt aan het fietspad gewerkt en de fietsers worden door middel van borden enkele meters via de berm omge leid. Deze afzettingsborden ston den echter niet overeind waar door de fietser er nietsvermoedend tegenaan fiet ste. De fietser kwam ten val en brak enkele tanden. Hij raakte gewond aan zijn gezicht en liep diverze kneuzingen op. De jon gen is in het Venlose ziekenhuis aan zijn verwondingen behan deld. De politie komt graag in contact met getuigen die gezien hebben hoe de borden zijn omge duwd of op een nadere manier zijn platgelegd. De politie is bereikbaar via 0900-8844. Een jaarabonnement kost u slechts SO HE5 Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. r Woonplaats: Js machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld^^ "lijn bank- of girorekening af te halen. tekening: 'eze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig) Kiwanisclub Horst aan de Maas e.o. organiseert op twee de pinksterdag 31 mei een lentefair in de Kasteelse Bos sen, rondom de gerestaureer de kasteelruïne in Horst. De fair is geopend van 11.00 uur tot 17.30 uur. Er wordt kunst uit de regio tentoongesteld en tevens te koop aangeboden. Daarnaast is er ook plaats voor de jeugd in de vorm van grimeermogelijkheden, de aanwezigheid van diverse spellen en het aanwezige kinderdorp. Ook wordt er live muziek gemaakt door muzikanten uit de regio. Het wordt gewoon een leuke en gezellige happening voor jong en oud. Voor volwasse nen is de entree twee euro en voor kinderen tot twaalf jaar is de toegang zelfs gratis. Het doel van het organiseren van de Lentefair tussen Peel en Maas is financiële ondersteuning van het opvang- project voor kansarme kinderen in Tanzania dat Ingrid van der Beelen uit Horst begeleidt. Tevens wordt ook aan de gemeenschap van Horst en omge ving een bijdrage gegeven, door de financiering van dure muziek instrumenten van Jong Neder land De gemeente Meerlo-Wans sum scoort ruim voldoende voor haar dienstverlening aan burgers. Dit blijkt uit een quick-scan van TNS NIPO, waarvoor in april 121 inwo ners van 18 jaar en ouder per e-mail zijn ondervraagd. De gemeente voert voortaan jaar lijks een dergelijk klanttevre- denheidsonderzoek uit. Doel is het verbeteren van de dienstverlening van de gemeentelijke organisatie. De overeenkomst met onder zoeksbureau TNS NIPO loopt voor drie jaar. Naast het toekennen van een cijfer voor de algemene dienstver lening, gemiddeld een 6,9, kon den de respondenten ook hun mening geven over onderdelen van de dienstverlening. Hieruit blijkt dat driekwart van de respondenten tevreden is over de openingstijden van het gemeente huis. Als reden geeft men de avondopenstelling op donderdag aan. De personen die ontevreden zijn, laten weten dat de opening stijden moeilijk te combineren zijn met werktijden. 78% Is tevre den over de snelheid van de schriftelijke afhandeling van ver zoeken. Als reden geeft men aan dat de gemeente binnen de aange geven tijd de afhandeling ver zorgt. De personen die hierover ontevreden zijn, vinden dat zij te lang op een reactie moeten wach ten. De telefonische bereikbaarheid is goed, vindt 95% van de respon denten. De wachttijden zijn mini maal en de juiste personen zijn snel te bereiken. Over de informa tievoorziening is 80% van de ondervraagden tevreden. De informatievoorziening via de dorpsbladen wordt goed gewaar deerd evenals de kwaliteit en de uitgebreidheid van de gemeente lijke informatie. Bezoeken aan de gemeente worden gewaardeerd met een 7,3, de telefonische contacten met een 7,1, schriftelijke contac ten met een 6,9 en contact via e- mail met een 7,9. Tot slot is 77% van de ondervraagden positief over het Burgerjaarverslag dat de gemeente in 2003 voor het eerst heeft uitgebracht. De gemeente Meerlo-Wanssum gebruikt de resultaten van de quick scan voor het Burgerjaarver slag. Dit is een verslag over de kwaliteit van de gemeentelijke dienstverlening en de betrokken heid van de burger bij het maken van beleid. Sinds 2003 zijn gemeenten verplicht om hierover jaarlijks te rapporteren. In het kader van het 1000- woningenplan sluit de gemeente Meerlo-Wanssum een drietal convenanten met de provincie Limburg. Onder bepaalde voorwaarden mag de gemeente op drie locaties woningbouw realiseren. De plannen betreffen realisatie van tien woningen op De Cuy- per in Wanssum, zes wonin gen in de Pastoor Maessen- straat in Tienray en 23 woningen op de Pilmus in Meerlo. De woningen zijn bedoeld voor personen met een smalle beurs, met name starters. Het bureau BRO uit Tegelen en architect Vissers uit Wanssum werken de plannen nu verder uit en voorzien deze van een ruimte lijke onderbouwing. De woning bouwplannen voor Tienray en Wanssum zijn inmiddels door de welstandcommissie goedgekeurd. Het plan in Meerlo moet eerst nog concreter uitgewerkt worden. In de convenanten worden afspraken gemaakt over onder meer de aard van de woningen, de prijs, de doelgroep én de ter mijn waarbinnen de projecten gerealiseerd moeten worden. De prijs van de woningen mag maxi maal 140.000 euro bedragen en de grondprijs maximaal 20.000 euro. Kopers komen in aanmerking als zij in 2003 een bruto jaarinko men hadden dat niet hoger is dan 40.000 euro. Om speculatie met de woningen te voorkomen mag de koper de woning de eerste vijf jaar niet doorverkopen en is hij verplicht om de woning zelf te bewonen. De aanleg van de fun dering moet uiterlijk op 15 okto ber 2004 starten en de laatste woning moet voor 1 januari 2006 zijn opgeleverd. De provincie Limburg heeft in september 2003 alle Limburgse gemeenten, projectontwikkelaars en bouwondernemingen opgeroe pen om stagnatie in de woning bouw mee op te lossen door de bouw mogelijk te maken van dui zend woningen voor met name starters. De gemeente Meerlo- Wanssum heeft daarop de woningbouwlocaties ingediend. Voor meer informatie kunt u con tact opnemen met de heer Ver hoeven van de gemeente Meerlo- Wanssum. Marijn Poels maakt fantasiefilm over Merlijn, monsters, magie De eerste reeks van opna men voor de anderhalf duren de speelfilm The Lost History of a Myth van regisseur Marijn Poels startte zaterdag bij het Schuitwater in Meerlo. De film is gebaseerd op het legendari sche verhaal van koning Arthur, zijn zwaard Excalibur en tovenaar Merlijn in het bij zonder. Met de verfilming gaat een jarenlange droom van Meerlo naar Marijn Poels in vervulling. Na drie jaar van voorbereiding en tal van bezoeken aan Engeland, Wales en Schotland werd een script geschreven door Poels. Daarna ging de Meerlonaar samen met tweede regisseur Frank van Zwamen uit Venray en Maarten Peelen uit Horst op zoek naar de juiste mensen op de juiste plek. De uiteindelijk productie The Lost History of a Myth wordt een Engelstalige fantasiefilm die, vol gens planning, met Kerstmis 2005 klaar moet zijn. "Maar als we dat niet halen, is het geen ramp. Voor ons is het gewoon leuk om cre atief met de film bezig te zijn", zegt Marijn Poels. Het team heeft dit jaar dertig draaidagen en tal van studio-opna men gepland en de locaties zijn zorgvuldig geselecteerd in en om Limburg. Na de opnamen zal de postproductie (digitale effecten) de Limburgse locaties omzetten in een bergachtige omgeving, waar in de legende zich zou hebben afgespeeld. Zaterdag begon het team met een vijftal acteurs op de set bij het Schuitwater in Meerlo te filmen The Lost History of a Myth start waar de legende van koning Arthur, drager van het zwaard Excalibur, en de tovenaar Merlijn eindigt. Het zwaard zou Arthur Bij het Schuitwater in Meerlo werden zaterdag de eerste opnamen gemaakt voor een fantasiefilm over Excalibur, het zwaard van de legendarische Engelse koning Arthur onsterfelijk moeten maken, maar hij wordt verslagen door het mon ster Mordred. dat de zwarte tove nares Morgan. Lefay op hem af heeft gestuurd. "En daar stopt de legende", zegt Marijn Poels, die naar Schotland en Wales toog om materiaal voor zijn film te zoeken. Het authentie ke zwaard, dat Excalibur moet verbeelden, tikte de Meerlonaar bijvoorbeeld in Engeland op de kop. In dat land hoorde Poels vele verhalen over koning Arthur en zijn zwaard. Het ene verhaal nog mooier dan het andere, maar ze hadden allemaal een ding gemeen: ze stopten bij de dood van koning Arthur. En dus besloot Poels een vervolg op de legende te schrijven, zijn eigen mythe te creëren. Hoofdpersoon in het verhaal is Paul McAndrew die in de ban is van de legende over koning Arthur. Zozeer zelfs dat hij door boze krachten naar het verleden wordt getrokken en samen met Artorius op zoek gaat naar de geheime plaats waar het zwaard Excalibur verborgen is. "En daarna volgt een lange, zware tocht vol gevaren door de wereld van moerassen, draken, monsters, tovenaars en magie", zegt video- en geluidstechnicus Frank van Zwamen. "Het is een fantasieverhaal dat gemaakt wordt door amateurs. We zijn allemaal vrienden die het leuk vinden om een film te maken. Om die reden hebben we ook niet gekozen voor professionele acteurs. Wij willen vooral lachen, en de film op onze manier maken. Zodat we later kunnen zeggen dat we het hele maal zelf hebben gedaan. Ook de computeranimaties die we in de film gaan verwerken, maken we allemaal zelf. Maar het resultaat moet uiteraard wel professioneel zijn." Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Almut Raaij- makers, Marie-Therese van Loon, Marlon Theunissen U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dins dag, woensdagmorgen of donder dag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pas toor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tij dens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen: J.F.H. van Arens- bergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meer lo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12,00-13.00 uur, spoedrecep- ten: Apotheek Antoniusveld, Sta tionsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@het- net.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smo- renburg, Legert 15, 5866 CG. Swolgen, tel: 692532. e-mail: mieghem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg. Hogeweg 99, Postbus 242, 5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kin- der- en jeugdzorg, volwassenen- zorg, ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51, 5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Lim burg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klantenservice: bereik baar tijdens kantooruren (inclu sief ledenadministratie), tel: 077- 3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo. tel: 692755. Secretaris: W. Baken. Hoofdstraat 40a. 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan. De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray. tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling. Postbus 219. 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo- Tienray-Swolgen. Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsy- straat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478-692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077- 3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19.30 - 21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 0900-10.00 uur. Vrijwilligerscentrale. Ope ningstijden: ma., di. en do. van 10.00-12.30 uur.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 11