Frank Brands kiest voor LZV/Kuypers Pascal Kusters eindelijk op één! Sportnieuws -info Promotie Lake Valley heel ver weg Boca Juniors degradeert roemloos Honkballers halen uit SVOC'01 3 kampioen Ron van der Hoff en Johan van Dongen naar EK Brussel Leunen 2e Straten- oernooi BC 'J/enray'80 Midgetgolf Club Buitenlust Receptie SV Oostrum EL EN MAAS Donderdag 13 mei 2004 - Pagina 17 P[leunen op internet: www.Leu- i^svLeunen Ctingennummer: 0900- r4 Ve van nieuwe jeugdleden: Voor Jozoen, 03-'04 kunnen geen L-e jeugdleden meer geplaatst Voor het volgende seizoen knde kinderen, die voor 31 dec. Ejjaar worden, zich opgeven bij Jde Groot, Boodenstraat 6, 5809 leunen, tel. 0478-583022 De kin- L jie voor 1 mei opgegeven zijn Een in september '04 zeker mee- met de competitie. Na 1 mei wen wil zeggen, dat je pas kunt jen en voetballen in seizoen 2005- Afmeldingen: Bij Bert de groot [tzo snel mogelijk, isie trainingen jeugd: Voor alle jteams is de laatste training in 20. :n lagere elftallen: De laatste ig wordt gehouden op 21 mei eekend: Het sportweekend de D, E en F jeugd zal gehouden op vrijdag 18 en zaterdag 19 leiders toernooi: Dit is voor alle is en trainers en wordt gehou- K op woesdag 19 mei, op deze m hadden we het voetvolley toer- lj gepland maar dit gaat nou niet als je mee wil doen geef je dan Ejjos Geurts.De verdere informa- *ardt nog bekend gemaakt. Beiders vergadering: Dit is voor leiders en trainers en wordt iden op maandag 24 mei om Buur. ogdtoemooien: volgende jeugdtoemooien staan «programma: trdag 15 mei: f6 en F7 naar Someren a.09.00 Bar Someren a. 13-30 n F5 naar Vitesse a. 13.00 fUVitesse a. 10.00 erdag 22 mei: aar Quick Boys aar Someren a.09-30 mlag 23 mei: naar Quick Boys «rdag 5 juni: aar Volharding bissen: i je in de week van 20 t/m 25 juni rdag (of 's avonds) tijd om te hel met het vervangen van het dak, even iets weten. Je kunt contact men met Marcel Vogelsangs, tel. 554 enalty bokaal: donderdag 13 mei. tijdens de trai- g van de F, zullen alle F spelers top de training aanwezig zijn, unpen voor de penalty-bokaal De t beste schutters mogen dan op istratentoemooi op eerste pink- rdag meestrijden om de penalty- tul. Kir een 3-2 overwinning tegen IC D4 is Leunen D2 kampioen jworden! Uitslagen: jwnAl-Liessel Al 1-1 bstantia Cl-Leunen Cl 3-1 'Programma zaterdag 15 mei: runen Vet-SVOC'Ol /toptie Leunen 1 ('gelegenheid van het kampioen- öp van Leunen 1 zal er een recep- worden gehouden op vrijdag 28 Ivan 19.30 tot 20.30 uur Wij nodi- alle leden, bestuursleden vrijwilli- 1, kortom iedereen uit Leunen. Iilen en Heide uit om Leunen 1 te ben feliciteren in de feesttent aan ^Meester de Haanstraat. Voetbal, Volleybal, Waterspel, tchtspel, Rode draad en Jeu de ules, georganiseerd door SV Leu- D en Oranje Wit op zondag 30 mei op Sportpark 't Klaverblad 45; Opening 22e stratentoemooi door een van de voorzitters. jfi 00 Aanvang wedstrijden. 45: Finale "Penalty Bokaal" afde ling Jeugd SV Leunen. Bekendmaken van de "Jeugd speler van het jaar", jifcj .00: De jeugd kan op het spring kussen Vertoning videofilms, (doorlo pend) voor de jeugd. .15: Kindergezichten kunnen voorzien worden van de mooiste tekeningen, uitge voerd door Leunse beste gri meurs. W5: Begin Waterspel voor deelne mers. ,S(J 30: Finalewedstrijden VJ[ 30: Pnjsuitreiking van de wissel- n(i beker en de sportiviteitbeker. M nsluitend feestavond voor alle deel- *"ers en supporters met orkest No i'. n - Het buitenseizoen is al ruim een Md aan de gang. De uitslag van het Mingstoemooi om de Drs. Zuurbe- 1. Wilma Verheijen jVi< inst=+21 punten; 2. Rob Janssen 4 mod nsl=+20 punten; 3. Eef Zeelen inst=+i9 punten; 4. Jos Janssen N; 5. Edgar Ikkert 2w-+l4; 6. 2 iOA DS!=+6 Delano van Erp; 7. Pierre muf 'Pters; 8. Lien Beerkens 2w=+3; 9- pd 'gehque v.d Linden 2w=+3; 10. .tl Man Zeelen 2w=0; 11Tonny van Ikca P2w=-3; 12. Godfried Verheijen ipsi P--5,13. Maria Clijsters 2w=-6; 14. Sl »nny Ikkert 2w=-l4; 15. Alexander Jaafl nErp; 16. Loes de Vink lw=-19; 17. fd van Erp 0w=-20 en 18. F. van pi P0wa-21. ar dl gramma: 15 mei: doubl. Bij JBC rdifi wook in Hoensbroek, 16 mei: Hbl.-Bij L 'Equipe in Ensphede, 22 n<k doubl, bij Cloeck en Moedigh in Oedenrode en bij de Ketsers in 23 mei: doubl. bij 't Boulende W in Dordrecht, Littie of Littien- e b' m Helmond, bij PC Venlo in Venlo, ;oflï Ibij PVT in Tilburg. Ook is er sextet- nen' n op deze datum bij Amicale de mei ünque in Leusden. 29 mei: doubl. \.if IJBVDe Walnoot in Boxtel en 30 g i nbij Swift in Helmond en bij DOB Oudenbosch, 30 mei is er verder Soi Terra 'n Maas,ric'1t "ij Grave Superieur in Grave. Frank Brands heeft een nieuwe zaalvoetbalclub gevonden. De speler van HVC/Taxi Verstraaten vertrekt naar LZV/Kuypers dat dit seizoen als derde eindigde in de eredivisie en momenteel in de play-offs strijdt om het landskam pioenschap. LZV/Kuypers heeft haar domicilie in Lichtenvoorde, weggestopt in de Achterhoek tus sen Doetinchem en Winterswijk. Frank Brands heeft er nooit een geheim van gemaakt de overstap naar het allerhoogste niveau te willen maken. De eenmalige international hoopt zo ook weer in beeld te komen bij bondscoach Vic Hermans. ZW Hilversum toonde als eerste interesse maar de club haakte af KW/Peter Langhout en LZV/Kuypers verschenen daarna op het toneel. Peter Langhout uit Eindhoven werd dit seizoen kampioen in de eerste divisie B waarin HVC/Taxi Verstraat en als derde finishte. Met zowel de Eindhovense club als LZV/Kuypers voerde Brands een gesprek. Vorige week maandag en woens dag trainde de Venraynaar mee bij LZV/Kuypers. Hij had een week bedenktijd gekregen maar hakte zaterdag de knoop al door en gaf coach Marino Pusic zijn jawoord. "De ambities van Kuypers spraken me het meeste aan", zegt Frank Brands. "Ook lijkt het me een fijne spelersgroep. Ze gaven ook zelf aan mij er graag bij te willen hebben. Dat vond ik een goed teken." LZV/Kuypers mikt komend seizoen ook hoger dan KW/Peter Langhout. De Achterhoekers willen opnieuw een gooi doen naar de landstitel. "Bij Langhout zijn ze al tevreden met handhaving. Bovendien wordt daar slechts één keer in de twee weken getraind. Terwijl er bij Kuypers iede re maandag en woensdag getraind wordt. Zo kan ik drie keer per week met zaalvoetbal bezig zijn. En dat zal mijn niveau alleen maar ten goede komen", denkt hij. Bij LZV/Kuypers vertrekken welis waar twee internationals maar daar komen de internationals Maduro en Letemahulu voor terug, De reisaf stand naar Lichtenvoorde is zo'n 125 kilometer maar de club traint ook wel in Didam dat een stukje dichterbij ligt. Frank Brands is nog de kortste route, die deels over Duitsland voert, aan het zoeken. Met het vertrek naar LZV/Kuypers bevestigt hij ook de keuze voor het zaalvoetbal, Brands blijft weliswaar lid bij Leunen maar zal in principe op het veld niet meer in actie komen. "Ik wil nu vol voor het zaalvoetbal gaan. Ook gezien mijn onregelmatig werk kan ik niet meer trainen bij Leunen Dat wordt allemaal teveel. Maar ik blijf wel op afroep beschikbaar. Als Noud Janssen mij nodig heeft dan speel ik graag nog eens mee." Spannende strijd om topscorersklassement Pascal Kusters is eindelijk Ven rays zaalvoetbaltopscorer gewor den. Vrijdag in het allerlaatste competitieduel van zijn team Boca Juniors treft de aanvaller drie keer doel. En dat is precies voldoende om Dennis Snijder, de topscorer van verleden jaar, één doelpuntje voor te blijven. (Door Henk Willemssen) Boca Juniors/Andalucia degradeert dit seizoen roemloos uit de eerste klasse en sluit de competitie vrijdag 'in stijl' af met een 3-16 nederlaag. Voor Pascal Kusters eindigt het belab berde seizoen met een mooi persoon lijk succes. De veelscorende aanvaller treft in totaal 38 keer doel en mag zich eindelijk Venrays meest scoren de zaalvoetballer noemen. De strijd om de schutterstrofee is dit seizoen ongemeen spannend. Met nog één wedstrijdronde voor de boeg voeren Dennis Snijder en Pascal Kus ters beiden de ranglijst aan met ieder 35 treffers. Op de voet gevolgd door Ronny Spruit met 34 doelpunten. Dennis Snijder komt op maandag al voor het laatst in actie met TVF OTTO. De Venrayse hoofdklasser ver liest met 9-3 maar Dennis Snijder, weer hersteld van een blessure, scoort twee keer en brengt zijn sei zoentotaal op 37 treffers. Vrijdagavond speelt Boca Juniors om 21.30 uur zijn laatste competitie duel tegen Beringe. Het wordt een afstraffing maar het team doet zijn uiterste best om Pascal aan zijn doel- puntjes te helpen. "Ik hoop dat hij het haalt. Dat gun ik hem van harte", zegt Boca-voorzitter Hamadi Mekran. "Pascal mag vandaag voor eigen suc ces gaan Daar werkt iedereen aan mee." Halverwege ligt hij aardig op koers met twee treffers. Op dat moment staat hij op gelijke hoogte met Dennis Snijder. Dat Boca over geen enkele wissel beschikt speelt aanvankelijk in zijn voordeel. De top scorer hoeft niet naar de bank en kan de volledige vijftig minuten benutten voor zijn missie. Maar in de tweede helft slaat de vermoeidheid toe. Na de 2-4 ruststand walst Beringe over de Venraynaren heen. Kusters werkt zich uit de naad maar krijgt vrijwel geen enkele kans meer Een kwartier voor tijd knjgt hij de gele kaart en kan twee minuten uitpuffen. "Pascal, doe je dat expres om even uit te rusten?", vraagt Hamadi Mekran. De wedstrijd verstrijkt maar drie minuten voor tijd vindt hij eindelijk een gaatje in de Beringse defensie, en hij onttroont Dennis Snijder. Even later om 22.30 uur treedt Lake Valley/'t Podium aan voor zijn slotduel. Ronny Spruit moet vier keer scoren om Pascal Kusters te achterha len. Lake Valley klopt ZVSV met 8-7 maar Spruit scoort geen enkele keer en de teller blijft op 34 steken. De derde plaats is toch een verdienstelij ke plek voor Ronny Spruit die pas dit seizoen met zaalvoetbal begon. Pascal Kusters loopt al heel wat jaartjes mee. Hij begint zijn carrière bij de De Bonte Koe. In het seizoen 1996/97 eindigt hij al op de zesde plaats met zestien treffers. Daarna ver kast hij naar Boca Juniors dat op een lager niveau speelt en daardoor niet meetelt voor de topscorerslijst. Na het kampioenschap in 1999 promo veert Boca naar de tweede klasse. In het seizoen 1999/2000 finisht Kusters als tweede met 25 doelpunten. Slechts één treffer minder dan win naar Gert-Jan Wismans. Een jaar later wordt hij derde (24 treffers) terwijl teamgenoot Bayram Durgun de eerste Vorige week woensdag kwam voor Johan van Dongen van Ons Genoegen uit Yssdsteyn het verlossende bericht van de keuzekommissie ven de Neder landse Handboogbond dat hij definitief deel uitmaakt van het Nederlandse compoundteam dat van 17 t/m 22 mei deelneemt aan hét EK boogschieten in Brussel. Ron van der Hoff was al zeker van dcelname'omdat hij deel uitmaakt van het Nederlands recurveteam dat zich vorig jaar in New York kwalificeer de voor deelname aan de Olympische Spelen in Athene en in Brussel vormbe houd moet tonen. Beide leden van Ons Genoegen Ysselsteyn waren verleden week aktief in het Italiaanse Rovereto waar zij deelnamen aan een GP-wed- strijd met de Nederlandse ploeg. Ron werd daar met het Nederlands team vierde en Johan legde met het compoundteam beslag op zilver na in de finale verloren te hebben ven het sterke Deense team. Bondscompetitie Bij het begin van de tweede helft van de Bondscompetitie kwamen Bui tenlust 1 en Byitenlust 2 in de eerste klasse tegen elkaar in het veld Onder ideale weersomstandigheden zouden lage scores mogelijk moeten zijn. Helaas lukte dit alleen Harrie Lens- sen, die met 88 slagen iedereen en alles achter zich liet. Het laagste rond je moest hij echter delen met Jan Engels (Buitenlust 1) en Jan Litjens (Buitenlust 2), die als invaller even eens met 96 slagen een prima indruk achterliet en daarmee tevens beste speler van "het tweede" was. Hoewel enkele spelers van Buitenlust 1 zich onnodige foutjes permitteerden met persoonlijk rondeverlies tot gevolg, was het krachtsverschil tussen beide teams toch dermate, dat Buitenlust 2 nimmer aanspraak kon maken op ron dewinst, maar de verschillen bleven zeer acceptabel met 99 slagen (tegen 94 voor Buitenlust 1) in de vierde omloop als beste ronde. Buitenlust 1 speelde in derde ronde op zijn best met 92 slagen. De uitslag werd uitein delijk toch 8-0 (380-421) in het voor deel van "het eerste". In de tweede klasse speelde Buiten lust 3 een uitwedstrijd tegen Heeze 1 De favoriet thuisploeg, tevens koplo per, was heer en meester en lieten "het derde" volstrekt kansloos. Het werd dan ook verdiend 8-0 (420-521) voor de Brabanders, die daarmee hun kampioensaspiraties kracht bijzetten Net als vorige week was Bets Wilms de beste speelster met 117 slagen met 23 als laagste ronde. Onderlinge Competitie Opnieuw werd bewezen, dat de "kleintjes" punten van de "groten" kunnen pakken en dat maakt het juist zo spannend. Alleen Harrie Lenssen (6-0 Miet Clevers) met 67 als laagste score van de dag, Henk van Leeuwen (6-0 tegen Jo Litjens) en Pierre Dean, die Jan Litjens, die zeker niet slecht speelde, haalden de volle buit binnen De ovexigen leverden punten in of grepen juist hun kansen. En dat maakt een competitie juistlro spannend. Zo pakte Grad Arts een ronde (26 - 29) van Gerrit Vermeulen. Echtgenote Truus Arts (rondje 24) troggelde lijst aanvoerder Gerrit Janssen een ronde af. Dit gold ook voor Fieke van Ham (rondje 24) in haar wedstrijd tegen de koploopster bij de dames Annie Lit jens. Truus van Dijk won eveneens een rondje (25) tegen Piet van der Eist. Nummer drie van de ranglijst Jan van Dijk had blijkbaar een offday. Hij verloor verrassend hoog (1-5) tegen Ton Hendriks, die met een rondje 20 (evenaring van zijn PR) en 72 holesla gen sterk speelde en dus alle recht op de overwinning had. Bij de heren opnieuw aan de top een wisseling van de wacht. Mede door zijn 6-0 winst en score van 71 nam Pierre Dean (-4,17 de leiding over van Gerrit Janssen (-2,62 op basis van gemiddeldeverbetering Beide spelers hebben 5 punten. Als derde gerangschikt is nu de sterk oprukkende Annie Litjens met 10,5 punten, die echter de hete adem van Huub Straatman (vierde met 11 pun ten) in haar nek voelt. plaats grijpt. In het seizoen'2001/02 eindigt Pascal Kusters opnieuw als tweede. De doelpuntenproductie blijft regelmatig en bedraagt nu 27 treffers, negen minder dan winnaar Danny Fasen. Vorig seizoen scoort de Boca-spits 25 keer maar daarmee reikt hij niet verder dan de zevende plaats. In deze voetbaljaargang is het einde lijk raak. Pascal Kusters doorbreekt de grens van dertig en scoort met 38 voltreffers een ongekend hoog aantal. En dat in een team dat een heel moei lijk seizoen kent met tal van spelers- wisselingen en met uiteindelijk degra datie als gevolg. Dat geeft de eerste plaats nog meer glans. Topscorerslijst 1. Pascal Kusters (Boca Juniors) 38 2. Dennis Snijder (TVF OTTO) 37 3. Ronny Spruit (Lake Valley) 34 4. Ruud Brands (HVC/T. Verstr.) 29 5. Niels de Klerk (Lake Valley) 26 6. Gert-Jan Wismans (TVF OTTO) 23 Freek Thoone (ZW Leunen) 23 8. Said Yahia (HVC/Taxi V. 1+2) 22 Danny Fasen (TVF OTTO) 22 10. Edwin Berden (ZW Leunen) 20 11 Frank Brands (HVC/T. Verstr.) 19 12. Stanley Filon (Boca Juniors) 18 Lennard Jansen (Lake Valley) 18 Paul Rutten (Lake Valley) 18 15. Frank Beerkens (HVC/T. Verstr.) 15 ló.Stephan Sijbers (HVC/Taxi V. 1+2) 14 Ronnie Bovee (HVC/Taxi V. 2) 14 Daniel Wijnands (Lake Valley) 14 19. Rob Willems (ZW Leunen) 13 20. Roel Mocking (HVC/T. Verstr.) 12 Wouter van Hoek (HVC/T. V. 2)12 Niels Hermsen (Lake Valley) 12 23 Rob van Elst (HVC/T. Verstr.2) 10 24 Fred Jeuken (HVC/Taxi Verstr.9 Marco Berden (ZW Leunen) 9 John Litjens (ZW Leunen) 9 27 Leon Vievermans (HVC/T. V. 2) 8 Tom van Stokkem (Lake Valley) 8 Venrays team kan niet scoren'in eerste nacompetitieduel Lake VaEey-ZW Jaffa 0-3 Doelpunten: 10. Kevin Wlnte- rink 0-1; 31. Sandy Snijders 0-2; 45. Janny Snijders 0-3- Scheids rechter: Billekens (Blerick). Toe schouwers: 75- Lake VaUey/'t Podium: Scha- torjé; Fleuren, Hermsen, Jansen, De Klerk, Lammers, Linskens, Spruit, Van Stokkem en Wijnands. Sinds de fusie is afgesproken om gezamenlijk de kampioenen te huldi gen van afdeling voetbal en afdeling korfbal. Beide afdelingen hebben een team dat kampioen is geworden in het seizoen 2003-2004, namelijk: de E-pupillen van afdeling korfbal en de A-jeugd van afdeling voetbal. Graag nodigen ze u uit voor de receptie van deze teams. U kunt de teams feliciteren op zaterdag 22 mei van 19.00 tot 20.30 uur in de kantine op sportpark De Spar. De Venrayse honkballers hebben tegen de Cheetahs uit Beek uitge haald: 16-0. Vanaf de eerste inning hadden de heren van Red Caps Ven- ray niets te vrezen van hun tegenstan der uit Beek. Langzaam maar zeker werden de punten binnengeslagen door een op dreef zijnde slagploeg. In de vijfde inning kreeg de Beekse pitcher het heel moeilijk en werd gewisseld maar ook de nieuwe pitcher werd deze zelfde inning nog gewisseld omdat hij de Venrayse slag- ploeg niet onder controle kreeg. Aan Venrayse kant kende pitcher Gijs Ens- ink geen problemen. Ondersteund door foutloos veldwerk van zijn medespelers kon de wedstrijd na zeven innings vervroegd worden beëindigd. De softbaldames hebben hun wed strijd tegen de koploper uit Heerlen nipt met 10-9 verloren ondanks een drie honkslag van Sanne Erps. Helaas zorgde het meespelen van een honk baller bij de tegenstander voor een kleine smet op de wedstrijd omdat hierdoor het buitenveld sterk bezet werd. De aspiranten hebben hun wedstrijd tegen de ongeslagen koplo per MULO uit Helmond verdiend gewonnen. Door flinke vechtlust, goed slagwerk en twee gedreven coaches werd de helmondse ploeg een pijnlijke nederlaag toegebracht. De pupillen hebben helaas hun wed strijd in Weert verloren. Door het ont breken van een paar ervaren spelers konden de winstpunten niet mee naar huis worden genomen. Op zondag 30 mei, eerste pinkster dag. wordt het jaarlijkse T-ball toer nooi gespeeld. Iedereen, van jong tot oud, lid of geen lid, kan meedoen aan dit toernooi. T-ball wordt gespeeld op basis van peanutbal, een vereenvou digde versie van honkbal en softbal. Dit jaar zal het toernooi in het teken staan van de opening van de gereno veerde velden Tevens zullen 'de oud jes' uit de jaren '70 (waaronder mede oprichter Frans Vroomen) een demonstratie softbalwedstrijd spelen tegen de huidige recreatieve spelers. Het hardwerkende en met een vleugje talent gezegende derde team van SVOC'Ol heeft met een klinkende 4-1 overwinning op Venray met vier punten voorsprong op naaste concurrent SVEB het kampioenschap in de zesde klasse binnengehaald. In deze laatste wedstrijd van het seizoen werden de doelpun ten gescoord dooF Luc Strijbos, Jos Heidens en Thijs Arts (2x). Met 53 punten pakken ze in de vorm van de Hendrik Voermans trofee, de jaarlijkse trofee voor het beste seniorenteam van SVOC'Ol, ook nog de dubbel. (Door Henk Willemssen) Slechts een wonder kan Lake Valley/'t Podium nog redden. Pro motie naar de hoofdklasse lijkt heel ver weg na het 0-3 thuisver- lies tegen ZW Jaffa. Komende zaterdag in Roermond moeten de Venrayse zaalvoetballers met minimaal drie doelpunten ver schil winnen. En dat lijkt vrijwel uitgesloten. "Het zal inderdaad heel moeilijk worden. Maar kansloos zijn we zeker niet", zo probeerde coach Sjoerd van der Coelen na afloop de moed erin te houden terwijl zijn spelers zwaar teleurgesteld het kleedlokaal opzoch ten. Lake Valley streed voor wat het waard was maar moest het hoofd bui gen voor de oppermachtige Roer mondenaren. Zelfs een eretreffer was het Venrayse team niet gegund. Ondanks alle verwoede doelpogin gen. Voor de derde keer in dit seizoen moest Lake Valley/'t Podium zijn meerdere erkennen in ZW Jaffa De Roermondse ploeg was lange tijd in een felle titelstrijd gewikkeld met H77/le Village dat uiteindelijk aan het langste eind trok. ZW Jaffa finishte als tweede met acht punten voor sprong op de nummer drie Lake Val ley. In de reguliere competitie verlo ren de Venraynaren al met 2-8 en 1-5 van de Roermondse opponent. Maandagavond verscheen een uiterst gedreven Venrays team aan de start. Met de ervaren Arjan Schatorjé onder de lat hield de thuisploeg tien minuten lang stand. Schatorjé keept normaal in het tweede team en was evenals Bas Fleuren aan de hoofd macht toegevoegd vanwege de bles sures van Vincent Buwalda. Lucien Conjaerts en Paul Rutten. De Venrayse goalie verrichtte al direct enkele uitstekende reddingen. Schatorjé schreeuwde zijn keel schor om de te gretige aanvallers tot de orde te roepen. "Kom terug, kom terug. We maken de ruimte veel te groot", riep hij telkens. Het enthousiasme van Lake Val ley/'t Podium bleek niet voldoende om de geroutineerde tegenstander te doen wankelen. ZW Jaffa beschikte duidelijk over veel meer zaalvoetba lervaring. De ploeg van aanvoerder/spelbepaler Patrick Keu ren liet de Venraynaren uitrazen en sloeg dan op de besüssende momen ten koeltjes toe. Het bracht de thuis club bijna tot wanhoop dat alle doel pogingen niet tot succes leidden terwijl ZW Jaffa aan drie uitgespeel de kansen voldoende had voor een royale 0-3 zege. Uit een voorzet van Keuren brak Kevin Winterink de score open: 0-1. Lake Valley/'t Podium deed er een schepje bovenop en verscheen enke le keren kansrijk voor het doel. Niels Hermsen kreeg een vrije schietkans maar zijn schot werd geblokt door een verdediger. Bas Fleuren raakte de t bal niet goed en Niels de Klerk strand de op de uitstekende doelman. Lake Valley/'t Podium hinkte op twee gedachten. Al te onstuimig aan vallen kon tegen de geslepen tegen stander de doodsteek betekenen* Toch waagde het Venrayse team het er na rust op Lake Valley kreeg al vrij snel twee prima kansen maar Lennard Jansen schoot in de handen van de keeper en de doelpoging van Ronny Spruit ging voorlangs waardoor de 1-1 gelijkmaker uitbleef. Na Venrays balverlies op de vijan delijke helft kon verdediger Sandy Snijders alleen op goalie Schatorjé afgaan: 0-2. Ondanks deze tegenslag liet Lake Valley zich niet ontmoedi gen. Maar het Venrayse spel was te wild, te onrustig en het gebeurde ook met te weinig overleg. Kansen kwa men er nog wel maar Niels de Klerk en Coen Linskens wisten de doelman niet te verschalken. Ook de gefor ceerde afstandschoten leverden niet het gewenste resultaat op. Vijf minu ten voor tijd bracht Janny Snijders de stand op 0-3 In de slotminuut misten de Roermondenaren een dikke kans waardoor Lake Valley nog met een sprankje hoop naar de returnwed strijd afreist. "We hebben gedaan wat we konden doen", vond Sjoerd van der Coelen. "We hebben genoeg kan sen gehad maar Jaffa bleef heel rustig en heeft zoveel kwaliteit dat het wel wist te scoren. Ze waren vooraf ook de grote favoriet en ze beschikken over een fantastische keeper." Alhoe wel de teleurstelling na afloop groot was keek de Lake Valley-coach terug op goed debuutseizoen in de eerste klasse A. "Ons doel was bij de eerste vijf te eindigen. We zijn uiteindelijk derde geworden en bereikten de nacompetitie. Het seizoen is al geslaagd." Met een ontluisterende 3-16 nederlaag heeft Boca Juniors/Andalucia afscheid geno men van de eerste klasse. Voor de eerste keer in haar negenjarig bestaan moet Boca een stapje terug doen. Het is nog de vraag of de club volgend seizoen nog terugkeert in de KNVB-competi- tle. De broers Hamadi en Abdullah Mekran hebben dit seizoen bijzonder weinig plezier beleefd aan 'hun' voet balclub Voorzitter én oprichter Ham adi wil proberen een nieuw en ver jongd team te formeren "Er loopt genoeg jong talent rond in Venray. Vooral bij de Turkse en Marokkaanse jongens. Als ik die spelers naar onze club kan krijgen dan zijn we over een jaar weer terug in de eerste klasse", zegt Mekran hoopvol. Mocht zijn mis sie niet slagen dat wordt Boca Juniors mogelijk opgedoekt. De club begon deze voetbaljaargang met drie teams aan de competitie. Het derde werd al vrij snel teruggetrokken. En een paar weken geleden werd ook het tweede team uit de competitie gehaald. Bij de hoofdmacht was het dit jaar een complete duiventil. Steunpilaren van weleer als Bayram Durgun, Vin cent Smith en Benito Oosterwolde haakten om uiteenlopende redenen af. Jonge spelers die voor dit seizoen gehaald waren keerden de club al snel de rug toe. Halverwege de com petitie werd een kwartet spelers uit Blerick aangetrokken maar na een paar duels hielden de meesten het alweer voor gezien. Boca Juniors moest het hebben van 'ouwe getrou we' als Eddy Sait. Ilhan Savas, Stanley Filon en Pascal Kusters op wie de club vrijwel iedere week kon reke nen. Ook in de laatste competitiewed strijd tegen Beringe is het behelpen. Er zijn slechts vier spelers en coach Abdullah Mekran moet noodgedwon gen in het doel gaan staan. Zonder wisselspeler weet het Venrayse team voor rust de schade nog te beperken tot 2-4 Na de 0-1 achterstand scoort Pascal Kusters uit een vrije trap 1-1. Keeper Mekran krijgt geel als hij een doorgebroken speler neerhaalt Met Ilhan Savas in het doel weet Boca bijna twee minuten stand te houden Emiel Kusters redt op de doellijn maar Beringe weet uiteindelijk toch 1- 2 te scoren. Vlak voor rust treffen de bezoekers twee keer doel maar Pascal Kusters weet op de valreep 2-4 sco ren. In de tweede helft is het gedaan met Boca Juniors. Beringe voert met de regelmaat van de klok de score op. Enig hoogtepunt voor de Venrayna ren is de derde treffer van Pascal Kus ters waarmee hij zaalvoetbaltopscorer wordt. De teller blijft uiteindelijk op 3-16 steken. Het is overigens niet de grootste competitienederlaag. Tegen Lake Valley werd eerder al mer 3-18 verloren. Boca Juniors schraapte slechts tien punten bij elkaar in 26 wedstrijden. Drie duels eindigden in winst, één keer werd het een remisie en liefst 22 keer moest de degradant een verlies slikken. Lake Valley-ZVSV 8-7 Voor beide teams, de nummers drie en vier in de eindrangschikking, stond er weinig meer op het spel. Voor Lake Valley/'t Podium was het slotduel een goede opwarmer voor de eerste nacompetitiewedstrijd van drie dagen later tegen ZW Jaffa. Op aan geven van Coen Linskens scoort Niels de Klerk de openingstreffer: 1-0. Na de snelle 1-1 zet De Klerk zijn team opnieuw op voorsprong: 2-1. De ploegen geven elkaar weinig toe maar Lake Valley blijft bijna het gehele duel aan de goede kant van de score. ZVSV komt op 2-2. Coen Linskens brengt de stand op 3-2 maar nog voor rust komen de bezoekers uit Velden op 3- 3. Na de pauze hetzelfde patroon. Uit een voorzet van Daniël Wijnands scoort Niels de Klerk 4-3. ZVSV komt weer op gelijke hoogte: 4-4. Voor de vijfde keer neemt Lake Valley een voorsprong en opnieuw is De Klerk trefzeker: 5-4. Maar ditmaal blijft het antwoord van ZVSV uit. Daniël Wij nands breidt de voorsprong uit tot 6- 4. Het blijft spannend want zeven minuten voor tijd valt 6-5. Op aange ven van De Klerk is het Coen Lins kens die doel treft: 7-5. Vanaf de aftrap wordt het 7-6 maar ZVSV slaagt er niet meer in langszij te komen. Ronny Spruit is de aangever en Coen Linskens scoort zijn derde treffer 8-6. In de slotminuut bepaalt ZVSV de eindstand op 8-7: Het betekent tevens het einde van ZVSV'89. De club houdt op te bestaan. Doelman Thijs Lenders is komend seizoen in Venray actief want hij gaat voor HVC/Taxi Verstraaten spelen dat ook belangstel ling heeft voor de Veldense aanvaller Daniël Izquierdo. Eindstand eerste klasse A H77/le Village 26-70 ZW Jaffa 2646 Lake Valley 26-58 ZVSV'89 2645 ZW Beringe 26-40 ZW Leunen 26-37 Inter'80 26-35 De Gastronoom 26-34 HVC/Taxi Verstr. 2 2630 Fermonia Boys 3 26-28 DOMU 2627 Amicitia 2 25-22 Haeïen 2 25-15 Boca Juniors 26-10

Peel en Maas | 2004 | | pagina 17