Harold LENSSEN CD-presentatie Blues-U-Hate-2-Lose "Wat heb je precies voor delict begaan?" Juidsoverlast •perken inderen ivoeden is et makkelijk eugdzorg zoekt leegouders Open tuin bij Rien van Mierlo Tour d'Asperges Raffia op «aayland College 4 >o Koning Geijsteren geeft ja-woord Cactusshow Auto in beslag genomen WWW. amv-venray.nl Computerbeurs Meldpunt reïntegratie Tuindokter houdt spreekuur Kamelen in Zoo Pare Vrijwilligers- centrale EN MAAS Donderdag 13 mei 2004 - Pagina 15 meente Venray wil de joverlast bij festiviteiten in entrum beperken en baar houden. Venray gaat L de regeling Geluid bij lorecagerelateerde festi jen bij evenementen her- Lat de nieuwe regeling Mstgesteld, krijgt iedereen Lelijkheid om te reageren Inpassingen. Venray kent |ot aantal horeca-inrichtin- |r luide muziek ten gehore wordt gebracht. Deze inrichtin gen dragen in grote mate bij aan een aantrekkelijk centrum, maar kunnen ook zorgen voor overlast voor omwonenden. Daarnaast vinden er jaarlijks in de gemeente Venray een groot aantal evene menten en horecagerelateerde festiviteiten plaats. Venray wil nu duidelijkheid scheppen over zaken als geluidsnormen, geluid afkomstig van terrassen, het aan tal evenementen op de pleinen en een betere handhaving. een van de ouders psychi- of verslavingsproblemen komen er vaak nog meer fcen zorgen bij. Want wan- M iemand psychisch ziek H of verslaafd is, is dit natuur- van invloed op de omge- Kinderen kunnen van de men vim hun vader of moe behoorlijk veel last heb- )uder kampen op hun beurt net schuldgevoelens en de hoe ze hun kinderen het kunnen behoeden voor pro- o, Bijvoorbeeld of ze nu wel iets aan hun kinderen moe- nellen over de problemen zelf hebben. Vandaar dat de joep Noord- en Midden- ijg afd. Preventie en (verlening in samenwerking de afdeling Verslavings- ntie en het Informatie centrum Geestelijke Gezond heidszorg een bijeenkomst orga niseert voor ouders en andere belangstellenden. Het doel is ouders te informeren over Wat kan kinderen helpen als hun ouders problemen hebben? Wat kunt u als ouder doen? En Wat kan preventie voor u doen? Bent u geïnteresseerd? Bezoek dan de informatiebijeenkomst op donder dag 27 mei van 19-30 tot 21.30 uur in het auditorium van het VieCuri-ziekenhuis in Venlo. Aanmelden is noodzakelijk. Voor meer informatie en aan melding kunt u terecht bij: Informatiecentrum Geestelijke Gezondheidszorg (IGG), Stationsweg 46 5803 AC Venray, telefoon 0478-527066 of e-mail: igg@wgi.nl jvrijdag 14 mei zal de jaar- h terugkerende stunt van de samenklassen Havo Vwo tRaayland College in Venray pinden. n het dit jaar extra interes- te maken, had de stuntcom- jievaadit jaar een échte stunt tóten. In plaats van vrijdag beginnen, zoals ieder jaar 'telijk is, werd dit jaar don- middag (vandaag) al een actie gepland. Het begon 'rond 13-00 uur. Iedereen tig van zijn pauze te genie- onverwachts een luxe xdachte bolide op het f' dplein stilhield, waar een duistere types uitstapten, ifferbak werd geopend en er een vuilniszak met verdach- boud uitgehaald. Iedereen en beetje mensenkennis kon al raden dat er hier iets was. Het tuig struinde jtijd over het schoolplein, 'lijnlijk zoekend. Plotseling tde in allerijl opgetrommel- alitie met loeiende sirenes het schoolplein op racen, enige commotie veroorzakend bij de zware jongens. Na een kleine worsteling werden de criminelen geboeid en wel veilig afgevoerd door de sterke arm der wet. Zoals u inmiddels zult verwachten was dit dus allemaal deel van de Stunt 2004, en wel in de vorm van de introductie van het thema; Underground. Dit is een veelom vattend thema, waaronder dus ook de criminele onderwereld valt. Ze hopen dan ook dat er nie mand is die dacht dat het Raayland College tegenwoordig een actief maffiasyndicaat her bergt. Het feest voor de examen- leerlingen en leraren, dat deze avond in de Tijd zal plaatsvinden, is dus net als het stuntprogramma zelf aangepast aan dit thema Denk hierbij aan gokken, hiphop, breakdance en ga zo maar door. Ze hopen dan ook dat de leerlin gen in de eindexamenklassen zich wel kunnen vinden met dit thema en zich ook goed vermaken deze twee dagen. ims kan een kind (tijdelijk) meer thuis wonen. Als zo'n dan voor een bepaalde tijd ander gaat wonen, noe- we dat pleegzorg. kinderen zijn gewone kinde er ze hebben wel meer lemaakt en zijn daardoor veel icht tekort gekomen. ,j|; ?org kent verschillende vor- lflj Deeltijdpleegzorg: deze is vaak goed te combineren een betaalde baan. i Opvang: vraagt veel flexibili- pleegouders. Pleegzorg langere tijd. In Venray en zoekt men pleegouders alle vormen van pleegzorg vooral voor deeltijdpleeg- ijaj crisisopvang. Iedereen die ouder is dan 21 jaar kan in princi pe pleegouder worden. Wel van belang is dat men een kind struc tuur, veiligheid eri warmte kan bieden. Rubicon Jeugdzorg orga niseert voor geïnteresseerden een vrijblijvende informatieavond op dinsdag 1 juni van 20.00 tot 22.00 uur bij Bureau Jeugdzorg, Noorderhof 14 in Venray. Om organisatorische redenen wordt gevraagd of u zich van te voren op wilt geven als u wilt komen. Meer info? Bel 077-3510541, ook als u niet naar de informatie avond kan komen, maar wel meer wilt weten over pleegzorg. U kunt ook meer informatie vinden op www.pleegzorg.nl en www.rubi- con-jeugdzorg.nl AN oort idag 16 mei nl« pend eg1 af 10.00 uur KEUKENINRICHTING Om aan u en uw keuken de volle aandacht te kunnen schenken werken wij uitsluitend op afspraak Stayerhofweg 2b Wanssum (0478)539020 Op vrijdag 21 mei vindt in café De Evenaar een live-optreden en de cd-presentatie plaats van de band Blues-U-Hate-2-Lose. Swamp Blues from De Peel is de eerste cd van Blues-U-Hate-2-Lose. Op de cd staan zes 'swamp'-bluessongs van het zuiverste soort. De cd-presen- tatie begint om 21.00 uur en de entree is gratis. Uiteraard zal de Venrayse band de nummers van de nieuwe cd live spelen. Blues-U- Hate-2-Lose bestaat uit Johan Philipsen (leadvocals en gitaar), Thijs Verberk (bassgitaar en backing vocals), Grad Dijkmans (drums en backing vocals), Theej van Gend (alt-saxofoon) en Arie Wester Oead- and slidegitaren). Tbs-kliniek de Rooyse Wissel zet deuren open Driehonderd bezoekers waren zaterdag welkom bij de open dag in tbs-kliniek de Rooyse Wissel in Oostrum. Het bijzondere was dat de tbs- patiënten zelf een grote bijdra ge aan de open dag leverden. Zij waren medegastheer, ver zorgden de koffie en thee, lie ten in de werkzalen zien waar zij overdag mee bezig zijn, openden hun slaapkamer voor de bezoekers en gaven tekst en uitleg aan de gasten tijdens de rondleiding. Dit alles maakte bij de bezoe kers grote indruk. In een gemoe delijke sfeer maakten zij gretig gebruik van de mogelijkheid om tbs-patiënten zelf te vragen hoe het is om opgenomen te zijn in een tbs-kliniek. "Wat voor werk doe je hier?", "Hoe ziet een dag voor jou er uit?", "Wanneer denk je dat je weer naar buiten mag?", "Welke therapieën krijg je alle maal?" en "Mag je al op verlof en waar ga ja dan naartoe?" De patiënten gaven vakkundig antwoord op deze vragen, alsof ze al jaren rondleidingen verzorg den. Soms was het echter niet zo eenvoudig om antwoord te geven. Want wat vertel je als een bezoeker vraagt: "Hoe komt het nu dat je hier zit?", "Wat heb je precies voor delict begaan?" of: "Is het voor ons buiten echt wel vei lig als er zo veel patiënten elke dag met verlof gaan?". Het feit alleen al dat dé patiënten zo'n grote rol hadden in de open dag en de bezoekers te woord ston den maakte echter dat vele gasten het bezoek de moeite waard von den. De gasten werden in de Rooyse Wissel op verschillende tijdstip pen in vier groepen van 75 ont vangen. Het bezoek begon met een korte presentatie. Algemeen directeur Toine de Beer legde uit wat terbeschikkingstelling ook al weer was, hoeveel patiënten er in de Rooyse Wissel worden behan deld en wat die maatregel de belastingbetaler kost. Daarna ver telde Directeur Zorg en Behandeling Sanne Verwaaijen uit welke stappen een tbs-behande ling bestaat en wat daar allemaal bij komt kijken. Daarna kregen de bezoekers in ruim een uur een rondleiding door de kliniek. In kleine groepjes en vergezeld door twee medewerkers en twee patiënten doorkruisten zij de behandelinrichting. Aan het einde van het bezoek werden de mede werkers bedankt en kregen de patiënten een applaus en menig compliment voor de goede ont vangst. Zowel kliniek, patiënten als bezoekers waren zeer tevre den over de open dag. Ook vol gend jaar zal de kliniek daarom haar poorten weer openen voor bezoekers. Driehonderd belangstellenden namen zaterdag een kijkje in de keuken van de Rooyse Wissel om het terrein en omliggende gebied eens vanuit de hoogte te bezichtigen door met een hoog werker de lucht in te worden getild. Tenslotte is er ook aan de kinderen gedacht, zij kunnen zich prima vermaken op het luchtkus sen dat op het terrein aanwezig is. Groen licht dus voor iedereen die van natuur en goede vormgeving houdt. Voor de tweede keer op rij stelt Rien van Mierlo Tuinen in Deurne komend weekend haar tuin en terrein open voor alle belangstellenden. Een open tuin die in het teken staat van groen en genieten. Liefhebbers van eigentijdse tuinen, designtuinmeubelen en fraaie kunst zijn meer dan welkom om alles met eigen ogen te kunnen aanschouwen. Tijdens deze Open Tuin, die op zondag 16 mei tussen 12.00 en 17.00 uur plaatsvindt, zal het nieuwe rijk geïllustreerde boek van Tophoveniers worden gepre senteerd. Hierin laten de tophove niers van Nederland, waartoe ook Rien van Mierlo zich mag reke nen, zien hoe tuinen tot de ver beelding kunnen spreken. Als echte vakman bewijst hij hier mee, na het winnen van de Tuinenprijs in 2003. wederom zijn sporen te hebben verdiend in de ruim 28 jaar dat het bedrijf inmiddels bestaat. Tevens wordt van deze gelegenheid gebruik gemaakt om aan te kondigen dat Noël van Mierlo die nu nog zijn architectenopleiding aan het Larenstein college in Velp volgt, binnen afzienbare tijd in de voet sporen van zijn vader zal treden. Een geschikt moment om eens nader kennis te komen maken. Uiteraard is er deze dag volop de gelegenheid vragen te stellen, of het nu gaat om ontwerp, aan leg of onderhoud. Iedereen zal gastvrij te woord worden gestaan. Ook kunt u kiezen om op uw gemak over het terrein en door de fraaie tuin te wandelen waar een aantal kunstenaars uit dé regio werk zullen exposeren. U zult beelden tegenkomen van verschil lende materialen als brons, rvs, hardsteen en keramiek. Om de dag compleet te maken is er voor fijnproevers zelfs de mogelijkheid in de tuin te proeven van een keur aan mooie wijnen, aangebo den door de heer Van Bladel van wijnhuis Caves Cadier. Tevens is er de mogelijkheid De regionale afdeling Maas en Peel van de landelijke cactusver eniging Succulenta zullen van vrij dag 14 mei tot en met donderdag 20 mei heel bijzondere cactussen, vetplanten en ander succulenten tentoonstellen bij Intratuin te Venray. Het merendeel van deze unieke planten komen uit de ver zamelingen van Theo Gommans uit Venray en Piet Wienen uit Leunen. Het is werkelijk een lust voor het oog zeker omdat de bloeiperiode voor vele cactussen medio mei ligt. Er is een infostand waar u met vragen terecht kunt en er zijn enkele demonstraties zoals o.a. het enten van cactus sen. De openingstijden van deze cactusshow lopen parallel met de openingstijden van Intratuin. Ook op zondag 16 mei en donderdag 20 mei is Intratuin open. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag een auto in beslag genomen evenals het rijbe wijs van de 28-jarige Poolse bestuurder. Een politiepatrouille zag de auto op de Albionstraat vanuit een oprit de weg oprijden, waarbij de bestuurder een groot gedeelte van de andere weghelft nodig had. De agenten volgden de wagen, waarbij bleek dat de bestuurder een aantal malen flink moest uitwijken omdat hij op de linker weghelft belandde en een tegenligger ontmoette. Bij contro le bleek de automobilist onder invloed te zijn, maar hij weigerde een ademtest. Toen de man werd aangehouden verzette hij zich en moest geboeid worden overge bracht naar het bureau. De overi ge inzittenden bleken allen onder invloed of niet in het bezit van een rijbewijs, zodat de auto in beslag werd genomen. Aan het bureau stelde de aangehouden man zich opnieuw agressief op en beschuldigde de agenten ervan geweld tegen hem te hebben gebruikt. Hij werd ter ontnuchte ring ingesloten. Tegen hem is pro ces-verbaal opgemaakt en de man is met een dagvaarding zondag middag in vrijheid gesteld. Paul Burgmanstraat 1 Venray tel. 0478-581032 www.amv-venray.nl In Venray vindt op zondag 16 mei in sporthal De Wetteling voor de tweede keur een grote compu terbeurs plaats. De sporthal is van 11.00 tot 17.00 uur geopend voor het publiek. Op de beurs kan men terecht voor pe's. playstation, nin- tendo. Sega, gam boy's, literatuur, losse componenten, accessoires, mainboards, harde schijven etc. etc. Ook is er een teststand, waar u aangekochte apparatuur kunt laten testen. Kortom alles wat met een computer te maken heeft is er te zien en te verkrijgen. Op de beurs staan 35 handelaren uit België, Nederland en Duitsland. Voor meer informatie kunt u ook terecht op www.computer- messe.com In de provincie Limburg wor den op 17, 18 en 19 mei meldda- gen reïntegratie georganiseerd door belangenorganisaties voor uitkeringsgerechtigden. De bedoeling van deze melddagen is een inventarisatie te maken van reïntegratie trajecten. Hoe erva ren cliënten de kwaliteit van de begeleiding. Wat is het resultaat? Wie heeft een vast arbeidscon tract en de daarbij behorende sala riëring, pensioenopbouw enz.enz.r.? In Noord-Limburg vraagt Stichting Vrouwen in de Bijstand alle uitkeringsgerechtig den (mannen en vrouwen) hun ervaringen met reïntegratie, zowel positief als negatief te mel den. Dit kan anoniem worden gedaan, uw verhaal wordt in alle vertrouwelijkheid behandeld. Bel op 17, 18 of 19 mei tussen 10.00 uur en 16.00 uur naar: 077- 3514128 Stichting Vrouwen in de Bijstand, Begijnengang 17, 5911 JL Venlo. Bij Intratuin kunt u zaterdag 15 mei van 9-30 tot 16.30 uur met al uw 'zieke' planten gra tis de tuindokter consulteren. Want nu het tuinseizoen volop in gang is, komt het voor dat tuinliefhebbers geconfron teerd worden met diverse onprettige verschijnselen in en rondom de tuin. Bekende problemen, die vaak voorkomen in het voorjaar en in de zomer, zijn schimmels en insecten die bloemen en planten aantasten. Daarbij blijft het onkruid welig tieren, verschraalt het gazon door de zon en kan het zelfs zo zijn dat uw terras wordt omgeploegd door mieren of dat uw stenen vies worden door groe ne aanslag. Gelukkig zijn er diver se producten op de markt waar mee deze problemen voorkomen of bestreden kunnen worden. De Tuindokter kan u hierbij advise ren. Toch is het vaak moeilijk te beoordelen hoe een aangetaste plant behandeld moet worden of hoe u andere tuinproblemen moet oplossen. Daarom kunt u zaterdag 15 mei bij elke Intratuin kosteloos de tuindokter raadple gen. Tip: neem in een afgesloten zak of tas een 'ziek' takje of blaad je mee zodat de tuindokter het probleem goed kan beoordelen. Ftyers U wilt een professionele website die uw doelgroep aanspreekt? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie, voor: communicatieadvies ontwerp en bouw van websites actualisering en onderhoud van websitès content management systemen content creation webpromotie Uw interne communicatie kan beter? Met behulp van een intranet optimaliseren wij uw bedrijfsprocessen. Bekijk alvast onze website: www.flyers.nl Flyers Internet Communicatie ,uw p@rtner in de virtuele wereld! Grootdorp 89 - 5815 AN Merselo Tel: 0478-546293 - info@flyers.nl Ook dit jaar vindt de Tour d'Asperges weer plaats. Van vrij dag 28 t/m zondag 30 mei is er weer de kans om in drie dagen tijd Noord- en Midden-Limburg en de asperge te leren kennen van bed tot bord. Drie dagen fietsen door schilderachtige dorpjes langs de Maas en door de mooie natuurgebieden zoals Landgoed Geijsteren. En tevens van dichtbij zien en meemaken hoe de asper ge wordt gestoken, geschild en bereid: Op vrijdag start de route vanuit Baarlo. Tijdens deze route komen de deelnemers onderweg langs diverse aspergebedden en hebben ze de mogelijkheid om mee te kijken of zelfs mee te hel pen met het steken van de asper ge. De tweede dag vertrekt de route vanuit het Odapark Venray. Een park dat bekend staat om zijn beeldenpark en museum voor moderne kunst, het Theehuis. Onderweg wordt er gestopt voor een demonstratie asperges schil len. Dat dit enige handigheid vergt zal blijken! Ook staat er een tochtje met het fietsveer op de planning. Zondag, alweer de laat ste dag van de Tour d'Asperges vertrekken de deelnemers vanuit Arcen. Een veelzijdig dorpje en vooral bekend door de Kasteeltuinen. De deelnemers die nen op deze dag hun paspoort mee te nemen want de route voert over de grens naar onze oos terburen.In het aspergecentrum van Duitsland, het plaatsje Walbeek, worden de deelnemers ter afsluiting getrakteerd op tradi tioneel bereide asperges. De fol der met inschrijfformulier is ver krijgbaar bij de VW's in Arcen, Baarlo, Bergen, Horst. Sevenum. Venlo en Venray. Donderdag traden Nick Willems, de huidige koning van het Koninklijke St. Willibrordus- gilde uit Geijsteren, en Hanny Coopmans in het huwelijk. Enkele maanden terug zei Nick tij dens het koningschieten tegen zijn geliefde: "Als ik koning word. dan gaan wij trouwen!" En, u raadt het al: hij werd koning! Donderdag wordt de daad bij het woord gevoegd en gaven Hanny en Nick elkaar het ja woord in het gemeentehuis van Meerlo, in het bijzijn van het gilde. Donderdagmiddag 13 mei (van daag) arriveren de vier nieuwste bewoners van Zoo Pare Overloon. Vier kamelen (één man, twee vol wassen vrouwen en een jong vrouwtje van een jaar) zullen don derdag hun eerste stappen zetten op Brabantse bodem. Het viertal komt uit Whipsnade Zoo in Groot-Brittanië en Boras Zoo in Denemarken. Het biotoop van de vier kame len is een 1000 m2 grote grasvlak te met een zandheuvel. De bezoe kers kunnen de kamelen vanaf drie zijden van het verblijf van dichtbij bewonderen. De aanko mende weken is de rui van deze grote dieren goed te volgen: in een korte tijd verliezen ze alle vier met grote plukken hun winter vacht. Kamelen komen oorspronkelijk voor in Oost-Azië, waar ze in groe pen leven. De sterkste mannen, oftewel hengsten, hebben een harem van soms wel dertig vrouwtjes. De overige mannetjes vormen vrijgezellengroepen. Kamelen kunnen, in tegenstelling tot hun Afrikaanse neef de dro medaris, niet alleen goed tegen de warmte maar ook goed tegen de kou. De Vrijwilligerscentrale Venray vraagt voor de Sociaal Pedagogische Dienst N.-M- Limburg een vrijetijdscoach. De vrijetijdscoach is een vrijwilliger die mensen met een licht verstan delijke handicap ondersteunt bij de invulling van zijn vrije tijd. De VT-coach helpt de cliënt bij het zetten van de stap van de woonsi tuatie naar de vrijetijdsactiviteit. Hij draagt er zorg voor dat de cliënt de weg naar de club van zijn voorkeur vindt en biedt daar bij de nodige ondersteuning. De introductie binnen de club, een ander aandachtspunt van de VT- coach, houdt in dat hij het nood zakelijke contact met eventuele begeleiders onderhoudt. Hij moet op zoek gaan naar een mentor binnen de gewenste vrijetijdsacti viteit en zorgdragen voor een goede introductie in en kennisma king met de club cq. de vereni ging. Men moet affiniteit hebben met de doelgroep; de visie van emancipatie, normalisatie en inte gratie delen; beschikken over goede contactuele vaardigheden; kunnen binden en loslaten. De werktijden zijn in overleg. Meer informatie: Vrijwilligerscentrale, Marktstraat 8, 5801 BM Venray, tel. 0478-516995.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 15