erden Felle kritiek op 'te dure' parkeergarage Koninginnedag in Venray Plannen Servaashof bijgesteld GEOPEND KONINGINNEDAG VRIJDAG 30 APRIL DeMKB Jubilarissen Maaltijdservice Leunen kampioen En verder: BI ioetere Tjintratuin ongen dé specialist oor tegels, sanitair en tegelwerken! MOEDERDAG T ^\AKf.?,ANgen^ 1 automatiseerder I» SELECTED DEALER Mcitimque Honderd vijfentwintigste jaargang - week 18 - donderdag 29 april 2004 EEL EN MAAS Nieuws uit Meerlo-Wanssuml 1-13 Kunst Cultuur 15 Sport 20-27 Gemeentelijke mededelingen 28 Kerkelijke diensten 30 5801 BE Venray Q Tel. 0478-581526 Gastvrije site ii al eens. over de website van de gemeente Venray gesurfd? i moet u dat toch eens gaan doen! Nee, niet vanwege het date nieuws op de site of de spetterende lay-out. jng óver het beleid van de gemeente ongecensu- s de site het platform to be. U hoeft nooit meer een f naar de Peel en Maas te mailen, maar schuift gewoon v computer, met een glaasje Oranjebitter en een gevul- handbereik. De procedure is heel eenvoudig. U tikt 1 in en wordt op dc gemeentesite welkom geheten door voorlichtster Claudia Hendrickx. U gaat verder en klikt lene kopje 'bezoek Venray' en 'gastenboek' waarna u al uw xmder problemen kenbaar kunt maken aan de buitenwereld, •entc laat u ook nog netjes weten niet op uw woorden te zul- Nou, dat is helemaal mooi natuurlijk! U kunt zonder »ord de wethouders voor Jan met de korte achternaam uitma- rgemeester Waals naar de verdoemenis wensen, of het beleid Ie gemeente op uw eigen creatieve manier aan de kaak stellen. Of it u in een positieve bui? Dan kunt u het college van B en W de kont steken en de ambtenaren een mooie inedag toewensen. Wat u maar wilt. U heeft toch vrij spel in Lastenboek op de gemeentelijke site! it is toch op z'n minst vreemd te noemen, vindt u niet? Ik weet Is u dat ze bij sjoelclubs, handwerkverenigingen en vrijwilligersin- Bngen alle reacties in het gastenboek eerst filteren voordat ze aatst worden, omdat er altijd mafkezen zijn die racistische of shoc- ende teksten kwijtwillen aan de buitenwereld, die de zaak willen n of mensen onnodig willen kwetsen, n is het is toch raar dat de gemeente Venray haar gastenboek r openstelt voor Jan en alleman, er nog geen minuut naar t. üf vergis ik me nu? Je zou toch verwachten dat die slimme aster die de gemeente in dienst heeft genomen, heeft geleerd het beste met een gastenboek op een overheidssite kunt in? Of is dit nu juist de openheid - de open communicatie tussen d cn burgers- die de gemeente Venray zo graag nastreeft? Het is ten kleuterklas in het gastenboek, een bericht als 'Ik heb familie in Say wonen doei doei!' of 'Ik ben op zoek naar een zekere Merel [Venray. Wie kan me helpen?' zijn toch berichten waar je als eente trots op mag zijn. a net als meneer Makaveli (zie gastenboek) benieuwd hoe de e inwoners van de gemeente Venray over het gastenboek den- l Misschien dat we met z'n allen van dit gastenboek een forum kun- f maken, we hebben toch vrij spelnog wel VAN 11 UUR - 17 UUR HET GROENE WARENHUIS Venray, Langstraat 133 tel. 0478-588585 TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren. Keizersveld 22 Venray i Tel.: (0478) 55 04 10 'V www.rongenvof.nl MH'IHIH Commissie hekelt onvolledige en late informatie De commissie Stedelijk Beheer reageerde maandag avond verrast en afkeurend op de nieuwste ontwikkelingen rond de parkeergarage op de Gouden Leeuw. Er komen geen 650 of 625 parkeervak ken maar slechts 500 terwijl het investeringsbedrag 11,8 miljoen euro blijft. Wethouder Driessen (CDA) kreeg van alle kanten felle kritiek. De com missieleden vonden dat ze veel te laat en onvolledig geïn formeerd zijn. Ook kreeg Driessen het verwijt dat hij onvoldoende antwoord gaf op de gestelde vragen. De oppositiepartijen WD en Samenwerking gingen het verste in hun kritiek. Maar ook CDA en PvdA spraken hun afkeuring uit. Samenwerking Venray keerde zich altijd al tegen de komst van de parkeerkelder en pleitte voor bovengronds parkeren dat veel goedkoper is. Gerrit Verkoeijen zag de bui al hangen. "Hier heb ben we altijd voor gewaar schuwd. Ik voorspel een nieuw financieel debacle, zoals bij het zwembad en de schouwburg. Ondergronds is veel te duur voor Venray Dat hebben we steeds gezegd. Maar het college is zo eigenzinnig dat het zijn plan wil doordrukken. Op 13 april besloot het college om de parkeerkelder te verklei nen. Op donderdag 15 april moest de politiek het nieuws uit de krant vernemen. WD'erJohn Niessen hekelde de communica tie. "Op 6 april is in de gemeente raad nog gesproken over een voorbereidingskrediet. Er is toen niets verteld over de gewijzigde plannen. We zijn hierdoor volko men verrast.'' De parkeerkelder kost 11,8 mil joen euro. Projectontwikkelaar 3W Vastgoed betaalt 2,7 miljoen euro voor 111 parkeerplaatsen voor de nieuwe bewoners van de Gouden Leeuw. Van de 500 vak ken zijn er dus 389 vrij beschik baar Maar het huidige boven grondse parkeerterrein - met 280 plaatsen - verdwijnt geheel zodat er per saldo ruim honderd par keervakken bijkomen "En die kosten bijna 8 miljoen euro", rekende Gerrit Verkoeijen voor. "Dat is toch niet normaal. Dit kan nooit goed gaan. We kunnen op onze klompen aanvoelen wat er met de parkeertarieven gaat gebeuren. Die gaan naar 2,30 of 3 euro per uur. Kan dit zomaar? De projectontwikkelaars zijn de baas in Venray en niet wij. Ik voorspel dat we straks gedwongen zijn die dure parkeerkelder voor een prik je aan 3W te verkopen. Zoals ook het zwembad ooit voor één gul den aan Laco verkocht is." PARKEERBALANS De laatste parkeerbalans - een totaaloverzicht van de parkeersi tuatie in Venray - dateert uit 1999. Gerda van Stelten (CDA) vond dat er eerst een nieuwe parkeerba lans moest komen. "Want we kun nen nu niet beoordelen of 500 parkeerplaatsen voldoende is. Venray wil toch een grotere regio- trekker worden. En hoe zit het met andere nieuwe parkeerloca- ties?" Henk Bisschops (PvdA) had evenals het CDA het idee dat het aantal parkeerplaatsen is toegere kend naar het bedrag van 11,8 miljoen euro. Beide partijen wil den ook weten waarom de kosten nu zoveel hoger uitvallen. "Terwijl een garage van één bouwlaag juist kostenbesparend zou moeten zijn", aldus Bisschops, die vreesde voor een toenemende parkeerdruk in en rondom het centrum. Dit laatste was ook de enige kritiek die Lokaal Aktief had. Hennie Olde Daalhuis kon verder instemmen met het voorstel. WD en Samenwerking eisten meer informatie. Verkoeijen wilde een vergelijking met boven gronds parkeren waarvan Samenwerking een groot voor stander is. Verkoeijen sprak over twee of drie lagen hoog en noem de de parkeerplaats aan de Hoenderstraat en het busstation aan de Julianasingel geschikte locaties. Verkeerskundige Job Drenth legde uit dat aangescherpte ARBO- en veiligheidseisen evenals extra uitgaven voor brandwerend heid en ventilatie debet zijn aan de sterk gestegen kosten. De prijs van één parkeerplaats is opgelo pen van 18.150 euro naar 23 600 euro, een stijging van dertig pro cent. Drenth wees er ook op dat de laatste twee jaar het gebruik van betaald parkeren in Venray sterk is afgenomen waardoor het parkeerbedrijf minder inkomsten krijgt. Toch zal het parkeertarief de komende jaren met niet meer dan vijf procent stijgen, zegde hij toe. Wethouder Driessen vertelde dat het college ook onaangenaam verrast was door de sterke kosten stijging. "Maar dit is een realisti sche en verantwoorde investe ring. Beter ten halve gekeerd dan ten hele verdwaald zei Driessen, die beloofde 'binnen een paar maanden' met een nieuwe par keerbalans te komen. Na de antwoorden van Driessen en Drenth reageerden de partijen teleurgesteld. "Ik heb de wethou der niet veel horen zeggen. We hebben weinig antwoorden gehad", zei Van Stelten (CDA). Bisschops (PvdA) meende dat de hogere kosten al veel eerder bekend moesten zijn. Ook hij bleef met veel onbeantwoorde vragen zitten. "Dit is een gekke gang van zaken. We zullen onze vragen in de raad opnieuw moe ten stellen." Niessen (WD) zette 'dikke vraagtekens' bij de kosten raming. "Ik verlang een goede uit leg van'de wethouder. We zijn niet goed geïnformeerd en heb ben nog tal van vragen. We voe len ons voor het blok gezet." De gemeenteraad zal in de verga dering van mei 'n besluit nemerf %9 MEI 3- 00 uur P p- een l r-ERs Reserveer tijdig! 'Hotel Asteria Venray MAASHESEWEG 80A, 5804 AD VENRAY INL. EN RESERVERINGEN: TEL. 0478-51 1466 GEZELLEN BAAN 8 581 i EA YSSELSTEVN TEL: 0478-541945 FAX: 0478-541870 F-mnlL VAKGARAC.r.irGOMMANSENDEVVlT.NI. IntmxUMr: WWW.COM MANSEN DEW n A L Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl Koninginnedag 2004 belooft in Venray een veelzijdig, gezel lig en bont festijn te worden. Er vinden diverse activiteiten plaats in het centrum van Venray. Het Oranjecomité organiseert deze dag samen met de plaatselijke midden stand (ook de winkels zijn geopend), de horecaonderne mers, de vele verenigingen en sportclubs, de VW en de gemeente Venray. Er is veel aandacht voor muziek. Er geldt betaald parkeren van 09.00 tot 18.00 uur. Bij restaurant Buitenlust is vanaf 09.30 een Koninginnegolftoer- nooi. Om 10.30 uur komen herau ten te paard in kleurrijke kos tuums naar het gemeentehuis. Daar lezen ze de officiële bul voor aan de gedecoreerden en andere genodigden. Vervolgens spreekt burgemeester Waals hen toe. De muziekschool verzorgt de muzika le omlijsting. Vanaf het bordes kunnen de gedecoreerden daarna naar een aubade luisteren van de Koninklijke Harmonie Euterpe. Bij de Rabobank aan de Merseloseweg kunnen kinderen straattekenen. En traditioneel is er voor kinderen tot 12 jaar van 11.00 tot 13 00 uur de rommel markt. Vanaf het Oude Raadhuis op de Grote Markt vertrekt een huifkar en bij de ingang van de schouwburg speelt de jeugdhar- monie van Euterpe tot 13 00 uur. Om 13 00 uur beginnen op sport park De Wieën de wedstrijden in het Oranjevoetbaltoemooi. In het Brukske houdt tafeltennisvereni ging Red Stars open dag in de tafeltennishal. Er is veel aandacht voor muziek. Om 13 00 uur vindt in De Evenaar een open podium plaats. De hele middag zal de Liederentafel zingend door de straten trekken. Enkele joekska- pellen trekken langs de terrassen en vanaf 14.00 uur treedt op het Schouwburgplein de band Flavour op samen met linedancers en streetdancers. Bij slecht weer vindt dit plaats in de schouwburg. Tussen 14.00 uur en 16.00 uur is er de mogelijkheid om de toren van de Grote Kerk te beklimmen Tussen 14.00 en 17 00 uur kun nen kinderen op het Schouwburgplein een gratis cur sus Hoe word ik een circusartiest bijwonen. Bij slecht weer vindt ook dit plaats in de schouwburg. Ook tussen 14.00 en 17.00 uur kunnen kinderen op het Henseniusplein pony rijden. Om 16.00 uur kunnen zij ook naar goud en andere schatten graven op het Henseniusplein. Op de Grote Markt vinden tussen 14.30 en 16.30 uur acrobatische activi teiten plaats van gymnastiek vereniging St. Christoffel. Dames koor de Sjanellekes treedt ook op de Grote Markt op. Ten slótte begint in De Witte Hoeve om 19.30 uur de traditio nele Koninginnebridgedrive. De plannen van Servaashof zijn gewijzigd om het noodge dwongen kappen van monu mentale bomen te voorko men. Het gaat om de lange rij bomen langs de St. Servatiusweg en de negen monumentale bomen aan de Stationsweg die tegenover garagebedrijf Kwit-Fit staan. De bebouwing langs beide wegen wordt daardoor een stuk naar achteren geplaatst. Bij de situering van de bouw blokken was de exacte bereke ning van de kruinen van de bomen nog niet bekend. Nu blijkt dat de nieuwbouw langs de St. Servatiusweg veel te dicht tegen de bomenrij gepland was waar door veel bomen zouden moeten sneuvelen. Om dit te voorkomen worden de appartementencom plexen tien meter naar achteren geschoven. De bewoners van St. Antoniusveld zullen hier blij mee zijn. Ze werden gisteravond (woensdag) van de gewijzigde plannen op de hoogte gesteld. Ook de bewoners van de Stationsweg waren uitgenodigd. Van de negen bomen van de Stationsweg moeten de nieuwe huizen vier meter meer afstand houden dan eerst de bedoeling was. Dit geldt slechts voor een klein stuk van de Stationsweg. Vanwege de protesten van de bewoners, dat de bebouwing op Servaashof te dicht langs de weg komt, hebben de gemeente en het Vincent van Gogh Instituut besloten dat de ruimere afstand van vier meter voor de gehele Stationsweg geldt. Ook komen de woningen niet meer in één rechte lijn te staan. De bouwblokken zul len verspringen waarmee even eens tegemoet wordt gekomen aan de bezwaren van de aanwo- nenden. De maximale hoogte van vijftien meter zal niet meer voor de gehele Stationsweg gelden. De meeste woningen worden maxi maal twaalf meter hoog. Het gevolg van het terugleggen van de bebouwing is wel dat er twee woningen minder gebouwd kun nen worden. Dit gaat ten koste van de grondexploitatie van Servaashof. Aan de andere wen sen van de omwonenden wordt geen gehoor gegeven. De wijk raad St. Antoniusveld had ge vraagd om de appartementencom plexen langs de St. Servatiusweg te 'ruilen' met de villawoningen langs de Oostsingel. Dit wordt niet gehonoreerd omdat het con cept van Servaashof, dat inspeelt op de omgeving, dan teniet gedaan zou worden Er komt geen ventweg langs de St. Servatiusweg want dit gaat ten koste van het groen. Ook krijgt de Stationsweg geen parallelweg. De bewoners vrezen een verslechtering van de verkeersveiligheid. Dit wordt door de gemeente tegengespro ken. De huidige inrichting van de Stationsweg functioneert goed en de gemeente ziet geen aanleiding hiervan af te wijken. start inschrijving 44 appartementen Noordsingel Koopprijs €140.000,- v.o.n. 't Venrays Makelaarshuis Telefoon (0478) 568030 Janssen Projekt Janssen Projekt bv Telefoon (0478) 55 44 57 Zie advertentiepagina 2 Bleek 82, 5801 MK Venray Telefoon (0478} 512 306 boxmeer mwrwmide, jearis aid casual wear for men venray usialmrforim

Peel en Maas | 2004 | | pagina 1