ieen rijkssubsidie voor Odapark )e Keg viert driedubbel feest ingus moet stoppen met verbouw Harold K LENSSEN m ^so S "O 'Weekmarkt op Hensenius- en Schouwburgplein' Subsidie voor ijsbaan en Piëlhaas xA ZONDAG 25 APRIL OPEN! Sao J)@@m schoenmode Sterretje in uw autoruit? el EN MAAS Donderdag 22 april 2004 - Pagina 3 - chting bekijkt beroepsmogelijkheden Odapark is een instel- een lokale functie en De Raad adviseert [subsidieverzoek niet te Veren". Deze keiharde lusie trok de Raad voor in haar Cultuurnota de jaren 2005-2008. Voor ipark betekent dit dat door hen aangevraagde jdie van 140.000 euro per niet gehonoreerd wordt, dus. Raad voor Cultuur stek dat Odapark een opmerkelijk ?e organisatie is die beschikt over een groot plaatselijk draag vlak. "De stichting voorziet duide lijk in een behoefte en weet dan ook veel vrijwilligers en vrienden te mobiliseren. De feitelijke bete kenis van de stichting overstijgt echter niet het lokale belang, noch wat betreft de inhoudelijke kwaliteit en het onderscheidend vermogen van de programmering, noch wat betreft het publieksbe reik." Zo beargumenteert de Raad haar conclusie. Een conclusie die bij het Odapark koud op het dak is geval len. Toch laat de stichting het er niet bij zitten. Nog deze week gaat er een verweerschrift naar de Raad voor Cultuur, mogelijk ondersteund door de provincie Limburg. "Natuurlijk hadden we gehoopt op deze subsidie" laat Marijke Cieraad, curator van het Odapark weten. "Tot op heden hebben we hier nooit gebruik van gemaakt en grotendeels gedraaid op steun vanuit het bedrijfsleven en de Provincie Limburg. Vooral de steun vanuit het bedrijfsleven is minder. Met de rijkssubsidie hopen we verder uit te kunnen groeien." Cieraad is het er dan ook niet mee eens dat het Odapark wordt omschreven als een lokaal gebeu ren. "Kijk maar naar wat we de laatste jaren gedaan hebben". Ze verwijst daarbij naar de manifesta tie De Waan, de diverse interna tionale tentoonstellingen en het beeldenpark, met naast werken uit heel Nederland ook internatio nale stukken. Voorzitter Fred Welschen onderschrijft de mening van Cieraad. "In ons verweer aan de Raad voor Cultuur zullen we dat nog eens goed moeten uitleggen". Welschen weet niet of dat helpt "maar we gaan het in ieder geval proberen". Welschens grotere zorg zijn de gevolgen van de Cultuurnota voor de provinciale subsidie die het Odapark nu krijgt "Veel Limburgse initiatieven krijgen niets of niets meer van het Rijk. Dat betekent dat die instanties terug moeten vallen op de provin cie. Als die dan hun gelden moe ten gaan herschikken heeft dat nog meer gevolgen voor het Odapark", aldus Welschen. "En dat zou jammer zijn want het Odapark is een van de weinige initiatieven op het gebied van Kunst en Cultuur in Noord- Limburg." öpenbare Jenaplan basis- :hool De Keg in Venray viert ionderdag 29 april om drie ^denen feest. Zo wordt de jeuwe locatie aan de leterstraat officieel geo- ind, het nieuwe logo wordt Ihuld en het 30-jarig be nvan de school gevierd. li augustus 1973 is, op initiatief een aantal ouders. De Keg icht als eerste openbare •school in Venray. Vanaf de dag werd er onderwijs volgens het Jenaplanconcept. In het begin stond het Venrayse publiek enigs zins sceptisch tegenover deze vreemde eend. In de loop der jaren heeft De Keg echter een goede reputatie opgebouwd. Dit heeft ertoe geleid dat de school groeide en al spoedig (1990) niet meer in het gebouw paste. Jarenlang is er gebruik gemaakt van een dependance en uiteinde lijk kwam er toestemming om lokalen bij te bouwen. Het bleek niet mogelijk om de uitbreiding aan de Blauwververstraat te reali seren. dus is er besloten om De Keg te verplaatsen naar de Tinnegieterstraat. De locatie aldaar is gerenoveerd en.er zijn vier lokalen en een gemeenschapsruimte bijge bouwd. Al tijdens de bouw (2002) bleek dat, bij de oplevering, een tekort aan lokalen zou ontstaan omdat De Keg bleef groeien. Er is recht op nog drie lokalen. Helaas is het nog steeds niet gelukt om deze te realiseren waardoor vier groepen nog in de oude locatie gehuisvest zijn. Hoewel er nog geen zicht is op de datum waarop deze lokalen gerealiseerd zullen worden, is er toch besloten om de nieuwe locatie officieel te ope nen. Hierbij zal tevens het 30-jarig bestaan worden gevierd en een nieuw logo worden onthuld zodat de hoofdingang duidelijk herken baar wordt. Op donderdag 29 april vieren de kinderen, het team en de ouders feest. De hele school loopt 's morgens, in optocht, van het oude gebouw naar het nieuwe gebouw. Daar wordt de school officieel geopend. De kinderen volgen die ochtend diverse workshops. In de middag zullen deze aan de andere kinderen en familie gepresenteerd worden. Om 14.30 uur zal het nieuwe logo onthuld worden door de wethou der en een bovenschoolse stafme dewerker die intensief betrokken is geweest bij de bouw. Tussen 15.00-16.00 uur zal er een recep tie plaats vinden voor ouders en genodigden. Een ieder die geïnteresseerd is in de nieuwe locatie, kan op woensdagavond 28 april tussen 19.00-20.00 uur een kijkje komen nemen. I geen einde aan juridische strijd jongerencentrum en gemeente ngus moet stoppen met de K)uw van het jongerencen- Q. Dat bepaalde rechter endijk dinsdag in het kort ing dat de gemeente had espannen. Omdat beide en het niet eens konden en over een gezamenlijk "vplan was het jongeren- mm gestart met zijn eigen ïvatieplan. Volgens de ichtelijke uitspraak van ember 2002 was dat ook fstaan. De gemeente wil e dat haar bouwplan uitgevoerd en spande n een kort geding aan. 10 maart diende het bij de bank in Roermond, ndijk wilde toen nog geen js wijzen. Hij vond dat beide jen op één lijn moesten ;A in het belang van de jon- van Venray, Het verleden daarbij vergeten worden, sdien zaten de gemeente en u$ drie keer aan tafel. Zoals wachten viel leverden deze 'kken helemaal niets op. ai stonden de twee kemp- °°p 20 april opnieuw voor fus van Soutendijk in de SZaa' in Roermond. Sitting was ditmaal binnen Ur afgelopen. De gemeente "aar zin omdat Dingus niet "tag gaan met de renova- 't betekent overigens niet M bouwplan van de gemeen- 1 "itgevoerd kan worden. krijgt een schadevergoe- Van ongeveer 50.000 euro de bouwkosten die al zijn. Over een week is Rcieze vonnis bekend. ^lijk is wel dat er de. "de tijd weinig of niets n °P Hoenderstraat 10. Het «"centrum zit in zwaar pand. Toch is het Weekeinde geopend want de omzet is de enige inkomsten bron sinds de gemeente een paar jaar geleden de subsidiekraan dichtdraaide Het kort geding van deze week is slechts een stap in een juridi sche strijd die al jarenlang voort duurt en waarvan het einde nog lang niet in zicht is. Het jongeren centrum overweegt om tegen de uitspraak van dinsdag een spoed- appèl aan te vragen bij het gerechtshof in Den Bosch. Dit zal dan binnen twee, drie maanden dienen. Bij een positieve uitslag kan Dingus weer verdergaan met de renovatie. De zaak komt sowieso nog in Den Bosch aan bod. De gemeente heeft een hoger beroep aangekondigd maar heeft daarvoor nog niet de beno- digende stukken ('de grieven') ingediend. Advocaat Smets van de gemeente Venray meldde dit voor 10 juni te zullen doen. Het bestuur van Dingus zal nog bij de kantonrechter in Venlo aan kloppen voor de huurkwestie. Het tienjarige huurcontract loopt af op 1 juni 2005. Venray heeft de verbintenis al opgezegd en Dingus moet dan over ruim een jaar het pand verlaten. Het jonge rencentrum wil de beëindiging van de huurovereenkomst onge daan maken en stapt daarom naar de rechter. Dingus denkt sterk te staan omdat het huurcontract des tijds is aangegaan op basis van een renovatieplan dat nooit is uit gevoerd. Dingus beroept zich erop in de afgelopen tien jaar geen huurgenot te hebben gehad en eist daarom verlenging. Gerard Thijssen, advocaat van Dingus, vermoedt dat het nog wel tot 2006 kan duren voordat het hof in Den Bosch een uitspraak doet in de hoger beroepszaak. De Venrayse advocaat weet uit erva ring dat zaken in Den Bosch momenteel één tot anderhalf jaar blijven liggen. Of Dingus tot die tijd kan over leven in het huidige pand is de vraag. Voorzitter Pieter Gijsbers weet dat zijn achterban sterk hecht aan het gebouw aan de Hoenderstraat dat al bijna veertig jaar dienst doet als jongerensoos. Toch overweegt Gijsbers uit te kijken naar een andere locatie in Venray waar Dingus geheel los van de gemeente zijn doelgroep een goed onderkomen en activi teiten kan bieden. President Soutendijk, hij is tevens oud-wethouder, hechtte zwaar aan het besluit van de gemeenteraad van mei 2003 om Dingus voor 1,85 miljoen euro te verbouwen, inclusief de gestelde voorwaarden zoals een huur- en subsidierelatie. Het jongerencen trum verwerpt dit compleet. "De gemeenteraad is het hoogste orgaan in de gemeente. Als u het daar niet mee eens bent dan is het einde verhaal. De rechter kan niet op de stoel van de lokale bestuur ders gaan zitten. Zij hebben een behoorlijke beleidsvrijheid. Dat is zo in de grondwet vastgelegd", aldus Soutendijk. Advocaat Smets herhaalde dat de gemeente na de renovatie ver der wil met Dingus als partner voor het jeugd- en jongerenbeleid aan de Hoenderstraat. Dit wekte nogal wat verbazing bij de Dingus-delegatie. Want onlangs is de kadernota jeugdbeleid 2004- 2008 door het college vastgesteld. Het is ook naar alle betrokken par tijen gestuurd behalve naar Dingus Dit is totaal verkeerd gevallen bij het jongerencentrum dat al meerdere keren om het jon gerenbeleid gevraagd heeft. "Maar we kregen steeds te horen dat er nog niets was. Nu ligt er plotse ling wel een kadernota waarin Dingus niet eens voorkomt", zegt Gijsbers die hierin de bevestiging ziet dat de gemeente Dingus wil afschaffen. Smets noemde dit 'stemmingmakerij Soutendijk zei er niets aan te kunnen doen. "Géén beleid is ook beleid voeren", stelde de presi dent. "Dit is zelfs niet door de hoogste rechter te toetsen. Ook al zou de gemeente niet te goeder trouw handelen, De kiezers zijn de enigen die dit kunnen verande ren. Door bij de verkiezingen op andere mensen te stemmen die een ander beleid voorstaan." Soutendijk zag nu ook in dat de gemeente en Dingus er nooit samen uitkomen. "Ik had u graag willen helpen om samen aan de inhoud te werken maar ik zie geen uitweg meer. Ik zal over een week vonnis wijzen." De rechter verwacht een som bere toekomst voor de Venrayse jongeren. "Het ziet er niet roos kleurig uit. Bouw- en woningtoe zicht zal erop moeten toezien dat er geen ongelukken gebeuren in het gebouw. En in de komende tijd zal er weinig gebeuren aan het jongerenwerk. U gaat verder met het juridische traject. Dit zal alleen maar ernstige verliezen voor alle betrokkenen beteke nen." Soutendijk voorspelt ook dat Dingus op termijn aan het kortste eind trekt. "Dit kunt u nooit win nen. Dat is een feitelijk gegeven. De gemeente bepaalt het beleid. En wie bepaalt betaalt. Qua finan ciën zal de gemeente het altijd winnen van een instelling." KEUKENINRICHTING Om aan u en uw keuken de volle aandacht te kunnen schenken werken wij uitsluitend op afspraak Stayerhofweg 2b Wanssum (0478)539020 11.00. <7.00 UUR SPIJKERBROEKEN, BEKENDE MERKEN VOOR VASTE LAGE PRIJZEN o.a CARS - WRANGLER - LEE DE GROOTSTE IN DE REGIO Vierlingsbeekseweg 16, Overloon 0478-649166 v\imiiiiiiimimij> - mode centrums Voor een zomers gevoel aan je voeten, en ineens "loopt alles beter" Z mooi de mooiste U vindt de schoenenafdeling - - in onze winkels te - ROGGEL-BOXTEL-HORST-GELEEN 5 algemene info 0475-491384 s 'JIIIIIIIIIIIIIIIIIIY^ Vervolg voorpagina De gemeente Venray staat wel willend tegenover dit plan, maar heeft de invulling in principe bij de horecamensen zelf neergelegd. "Zij moeten er samen uitkomen en de Grote Markt zo verdelen dat iedereen tevreden is over het aan tal vierkante meters. Wij willen geen scheve gezichten, maar ondersteunen hun plan om van de Grote Markt een gezellig horeca- plein te maken zeker. Het moet een plein met een levendige sfeer worden." Volgens Driessen moet de zomer van 2004 gezien worden als een overgangsjaar, dat gebruikt wordt om een aantal zaken op 'terrasgebied' op elkaar af te stemmen. Onder andere met de winkeliers aan het plein, want die moeten absoluut geen last hebben van de grotere terrassen. "En de straten moeten natuurlijk ook goed bereikbaar blijven voor bevoorrading en hulp- en veilig heidsdiensten". aldus Driessen. De gemeente Venray heeft haar initiatief voor de Grote Markt inmiddels met de marktkooplie den. de horeca en winkeliers rondom de Grote Markt bespro ken, alsmede met een afvaardi ging van Venray Centraal. De stuurgroep kwaliteitsplan cen trum en het wijkplatform cen trum komen in een later stadium aan bod. GOEDE POSITIE De marktkooplieden die hun waren momenteel op de Grote Markt aan de man brengen, heb ben van de gemeente te horen - ..gekregen dat ze na hun verhui zing naar het Hensenius- of Schouwburgplein op een goede standplaats kunnen rekenen. De marktcommissie staat in principe positief tegenover het initiatief van de gemeente, op voorwaarde dat er gegarandeerde goede plek ken op de andere locatie komen voor de marktkooplieden van de Grote Markt. Maar het is volgens Driessen ntrnog wel even afwach ten of de individuele marktmen- sen met de verhuizing kunnen instemmen. "Want het is logisch dat ieder een naar zijn huidige standplaats kijkt. Vandaar ook dat we hebben gezegd dat ze er qua plek zeker niet op achteruitgaan. Ze krijgen een volwaardige standplaats. Ja, wellicht dat er qua indeling op het Hensenius- en Schouwburgplein wat gewijzigd moet worden door de marktmees ter. Maar ik denk dat de meeste marktkooplieden zich wel kun nen vinden in ons plan. Op de Grote Markt heb je toch vaak gaten in de weekmarkt door het aantal tijdelijke vergunninghou ders. Dan stond die er en dan die. Dat werkt ook niet sfeerverho- gend. We willen er op een nette manier samen uitkomen. Het moet zelfs een positieve impuls geven aan de geconcentreerde weekmarkt. Ik hoop niet dat het tot procedures komt. Dat is zeker niet onze intentie." MEUBILAIR Ook wil de gemeente Venray deze maand nog, met de betrok ken Venrayse horeca van het kern winkelgebied, over het ter- rasmeubilair gaan praten. Met de horecaondernemers is in het ver leden een convenant over de uit straling van de terrassen gesloten, met de bedoeling dat de terrassen een eenheid uitstralen. "Met het college hebben we vorige week een werkbezoek gebracht aan Maastricht, een prima voorbeeld van hoe het kan op horecagebied. Met een zekere uniformiteit van terrasmeubilair kweek je enorm veel good-will. Een te grote varia tie aan meubilair werkt niet sfeer- verhogend." Verder wil de gemeente Venray op termijn paal en perk gaan stel len aan het aantal bromfietsen en fietsen dat buiten de fietsenrek ken tegen gevels van winkels en woningen en tegen lantaarnpalen in de winkelstraten geparkeerd wordt. "Vooral op uitgaansavon den wordt het een chaos. Ook voor mij is dit ergernis nummer één" zegt de wethouder. "Daar gaan we in het kader van het Kwaliteitsplan Centrum zeker tegen optreden en dus een forse verbeterslag maken". De gemeente gaat ook korte metten maken met mensen die zich niks aantrekken van verbods borden en rustig door het voet- Gratis ruitreparatie vanaf WA+. Klaar terwijl u wacht! Als u door steenslag een kleine beschadiging (sterretje) in uw autoruit heeft en u bent minimaal WA+ verzekerd, dan kunt u dit geheel kosteloos laten repareren, geen eigen risico en geen aantasting van uw no-claim. Door een kleine ruitreparatie d.m.v. een harsinjectie wordt verder scheuren van het sterretje voorkomen. Uw voorruit krijgt weer zijn oorspronkelijke sterkte (veiligheid) terug en de beschadiging wordt vrijwel onzichtbaar. RS Autoruitservice zorgt voor de afwikkeling met alle verzekeraars behalve Centraal Beheer. U hoeft dus niets te regelen, wel de groene kaart of polis meebrengen s.v.p. U kunt zonder afspraak terecht bij de blauwe reklamestand. Zaterdag 24 april In Venray op de parkeerplaats bij Sportcentrum De Sprank van 10.00-16.30 uur U kunt hier ook het kenteken in de autoruiten laten graveren €15,- p/auto. Het college van B en W heeft deze week de subsidies voor evenementen in 2004 vastgesteld. Naast de jaarlijks terugkerende evenementen, zoals de Avond- en Fietsvierdaagse, verleent de gemeente Venray dit jaar ook een (stimulerings)subsidie van 7500 euro aan carnavalsvereniging De Piëlhaas, die in november haar 6 x 11 jubileum viert, en 10.000 euro subsidie aan de stichting Venray's Winterfestival die rond de kerst dagen een ijsbaan wil realiseren in het centrum van Venray. De jaarlijks terugkerende eve nementen ontvangen dit jaar net zoveel subsidie als in 2003. Dit betekent dat De Vlakwatercross 2000 euro van de gemeente krijgt, Power(wo)man 2300 euro. Avondvierdaagse 1600 euro. Fiets vierdaagse 4100 euro, Venray Muzikaal Totaal 2500 euro, het internationaal judotoernooi 2200 euro, het internationaal A-toer- nooi van W Oostrum 1000 euro en het internationaal tafeltennis toernooi 250 euro. De levende kerststal op de Grote Markt krijgt 1050 euro subsidie. Van de nieuwe evenementen in 2004 ontvangt de ijsbaan in het centrum 10.000 euro, het 6x11- jarig jubileum van De Piëlhaas 7500 euro en Vier Dorpen Festival 200 euro. De overige aan vragen voldeden niet aan de crite ria zoals de gemeente die stelt aan evenementen. Van het Sportgala Venray heeft de gemeente nog geen evaluatieformulier ontvan gen waardoor de subsidie voor het evenement nog niet vastge steld kon worden. Subsidiever lening aan evenementen vindt plaats op basis van de Kadernota Evenementen. Deze nota heeft de gemeenteraad in 1998 vastgesteld met als doel een belangrijke bij drage te leveren aan de ambitie van Venray om nadrukkelijker naamsbekendheid te verwerven. Hierin is het streven vastgelegd om kwaliteitsverbetering van de evenementen te stimuleren en zo een belangrijke bijdrage te leve ren aan de betekenis van evene menten voor de lokale bevolking. In deze Kadernota zijn criteria vastgelegd waarop een evene ment getoetst wordt voor een eventuele financiële bijdrage. gangersgebied blijven fietsen. "De politie blijft daar extra alert op en zal de komende tijd voor die over tredingen flink bonnen blijven uit schrijven." Tevens denkt de gemeente na over het autoluw maken van de winkelstraten in het Venrayse centrum door ze na de venstertij den - ingesteld voor het bevoorra den van de winkels in hartje Venray- met paaltjes op de kop van de Grotestraat-Poststraat, Hofstraat-Raadhuisstraat en Markstraat-Schoolstraat af te slui ten, om ongewenst verkeer uit het winkelgebied van Venray te weren. Volgens Driessen ergeren veel bezoekers zich blauw aan het grote aantal auto's en vrachtwa gens dat zich buiten deze venster tijden door de winkelstraten begeeft. "Maar we moeten nog bekijken hoe we de winkelstraten het beste fysiek kunnen afsluiten. Je moet natuurlijk ook rekening houden met de doorgang voor de hulpverleningsdiensten, bewo ners en winkeliers. Maar het idee leeft zeker bij ons." GELUID HORECA Daarnaast zal het college, met de horeca en de organisatoren van evenementen, ook het toege stane geluidsniveau gaan vastleg gen, waarop handhaving toege past wordt. "Duidelijkheid over het maximale geluidsvolume is dringend gewenst", aldus Driessen. Verder wil de gemeente nog gaan optreden tegen de zoge naamde winkeluitstallingen, recla meborden en verkoopwaren die de winkels buiten de deuren op straat neerzetten. "In sommige straten stmikel je zowat om de paar meter over die borden en rekken. Zeker in de Hofstraat, daar is het gewoon gevaarlijk met al die borden op de smalle stoep. Mensen moeten daar zelfs over straat gaan lopen om langs de bor den te kunnen. Dat kan niet. Het is zeker niet zo dat we kale straten willen, zoals in Eindhoven, maar het mag niet zo zijn dat de winke luitstallingen overlast veroorza ken. Die borden zijn, naast de gestalde fietsen, het grootste obstakel in het kemwinkelgebied. ook dat willen we dit jaar nog gaan oppakken." Bij dit alles moet er plaats blij ven voor allerlei evenementen op de Grote Markt, zoals de kermis en de ijsbaan. "Er is genoeg werk aan de winkel om samen met de andere partners goede afspraken te maken ter verhoging van de sfeer van het gehele centrum, met name nu geconcentreerd op de Grote Markt. De kansen moeten we nu verzilveren. Met als motto: Venray centrum een gezellig en sfeervol winkel- en verblijfsge- bied". besluit Driessen. PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munekhof Henk Willemssen reaactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asneUen@vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@vandenmianGkhof.Eil Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18 00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tei. 0478-582872 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigïngsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 18,50 (postcode 58..) 32.50 (overige binnenland)

Peel en Maas | 2004 | | pagina 3