Sportnieuws -info fen ray verliest Leunen nog één punt verwijderd van titel li iflaikel Fransman keert erug bij Volharding Kaartenregen bij Volharding-Vitesse'08 iené van JV Ysse :eyn) Ij Summa Topschutters Klassement Belangrijk puntje Ysselsteyn SSS'18 blijft strijden voor nacompetitie VV Holthees agin EN MAAS Donderdag 22 april 2004 - Pagina 19 I Schijnwerper op: Iredai air-voe of redactie van Peel «/Maas zet wekelijks een speler, trainer ■voetbaldier' van/en amateur-vereniging uit de gemeenten V< Meerlo-Wanssrfm in de schijnwerpers. Ook spelers van SSS' ig en Hoknees worden dit jaar in de rubriek 'De schijnw :r- aan dp^and gevoeld. De gastspeler voorspelt net als de vc et- In het Venrayse nieuwsblad de uitslagen van tien ai la- jUelskfe dat weekend gespeeld worden. Zijn de voorspelling en dcjpstspeler beter, dan wint hij of zij een bal, die beschikb ar jt gesteld door Sport Inn aan het Henseniusplein in Venray. C de deelnemers met hun totaalscore mee naar enkele prach De redactie van Peel en Maas doet mee om de eer. René van de Pas Ijd; 20 eren in: Venray „plaats: Ysselsteyn Kr lk ben vrijgezel eren: nee cp/studie.HTS Werktuigbouwkun- lEuidhoven punt: kampioenschap met het elftal vorig jaar in de derde klas- int. degradatie met het tweede Been jaar eerder js: Ysselsteyn en ik zaalvoebal bij fHerberg De Peel rainer: Stephan Sijbers en Sander •boek/tijdschrift. Ik lees niet veel jiste ergernis. Ruzies in het alge- tfilm: komedies ire hobby's: zaalvoetbal, uitgaan en n vrijwilliger bij de Jera in Yssel- tüngseten: Chinees Bier te vrouw: Mijn toekomstige vrouw jete tv-programma: Kopspijkers fete dub: PSV jete speler: Van Nistelrooij ^tiete vakantieland: Spanje vordt kampioen in jullie klasse? Leunen ■wordt Europees kampioen? Nederland René iy-Volharding 2-0 d-Ysselsteyn 0-1 jV-Leunen 04 >ense Boys-HRC'27 2-1 ;01-Oostrum 0-1 üik-Meerlo 1-2 TRESIA 1-1 '38 Holthees 1-3 «k-Merselo 0-2 Sum-TOP'27 1-2 redactie 1-2 3-1 1-2 1-3 2-0 1-1 2-1 3-0 2-2 2-0 ■Janssen behaalde in de afgelopen week vier punten, net als Henk Lam- ui de redactie van Peel en Maas. De trainer van SV Leunen staat met dit antal in de kelder van de ranglijst van De Schijnwerper, maar mag bin- ntwel een voetbal voor de jeugdafdeling van SV Leunen in ontvangst :tt-Jan Drabbels (SV Venray) 9 e van Lierop (dames SV Venray). Willem Koenen (Merselo) en Bas x (Volharding), Ramon Kuunders (Ysselsteyn) 8 pb Willems (Leunen) 7, Pascal Clabbers (Wanssum) 7 id de Mulder (SVOC'Ol) 6 n van de Winkel (Meerlo)', Stan Janssen (Oostrum), Stan Kunen (SV jsteren) en Robin Tissen (Swolgense Boys) 5 lid Janssen (SV Leunen), Loek van Schijndel (SV Venray), Johan Speijcken [BW'27),Jules Kreutz (Oostrum) en Basjoosten (SSS'18)** 4 ftoèl Biezenaar (SV Merselo) 3 Rob ?oels (Holthees) en Marcel Rongen (TOP'27) 2 kslag Boekei Sport-SSS'18 is niet verwerkt in score Basjoosten (SSS'18). Henseniusplein 5c Venray Tel. 0478-550099 Ook dit jaar kunnen de topschut ters van alle ploegen uit de gemeen ten Venray en Meerlo-Wanssum weer prachtige prijzen winnen. Vanwege het grote aantal Peel en Maas-abon nees in de omgeving van Holthees, Vierlingsbeek en Overloon dingen ook de topscorers van SSS'18 uit Overloon, Holthees en Volharding uit Vierlingsbeek mee naar de prijzen. Tijdens het voetbalseizoen wordt u door de redactie van Peel en Maas op de hoogte gehouden van het Summa Topschutters Klassement 2003-2004. Aan het einde van de rit zijn er prijzen voor de eerste elftallen en de spelers die de meeste doelpunten hebben gescoord in de amateurvoetbalcom petitie 2003-2004. U kunt maandag de namen van de topscorers doorgeven via het email-adres leonv@summa.nl Telefonisch kan ook nog steeds, 0478-578101 (u kunt de namen van de doelpuntenmakers aan de telefo niste van Summa Adviesgroep doorge ven). Door de vier treffers tegen RKDSO kan Leunen de zege in het eindklasse ment voor teams bijna niet meer ont gaan. Met nog twee duels staat de vierdeklasser op 56 treffers, zes meer dan nummer twee Venray. In het indi viduele klassement lijkt Leunen-speler Freek Thoone.met twintig doelpun ten niet meer te achterhalen. Naaste belager is Ivo v.d. Weerden (Venray) met zestien treffers, gevolgd door een kwartet met veertien goals: Kevin Tis sen (Swolgense Boys), Frank Brands (Leunen), Wout Janssen (SSS'18) en Roger Wolters (BW'27). De stand in het teamklassement: 1Leunen 56 SV Venray 50 Swolgense Boys 48 SSS'18 46 BW'27 45 Holthees 37 SVOC'Ol 34 Merselo 33 Meerlo 30 10. TOP'27 29 11Oostrum 28 12. Volharding 27 13vYsselsteyn 25 14. Wanssum 22 De stand in het individuele klas sement: 1 Freek Thoone (Leunen) 20 2Ivo v. dWeerden (SV Venray) 16 3. Kevin Tissen (Swolgense Boys), Frank Brands (Leunen), Wout Janssen (SSS'18) en Roger Wolters (BW'27) 14 7, Robin Tissen (Swolgense Boys), Arjan Tijssen (SVOC'Ol) en Jelle van Tilburg (Holthees) 11 10. Niek van Lin (TOP) en Marco Berden (Leunen) 10 12. Rick Schlepers (Oostrum) en Bas Heijnen (Swolgense Boys) 9 14. Johan Speycken (BW'27), Edwin Berden (Leunen), Erik Ermers (Volharding), Bas Litjens (Merselo), Basjoosten (SSS'18) en Geurt Clevers (Meerlo) 8 20. Roy Willems (Oostrum) 7 21. Edwin van de Winkel (Meerlo). Roel Biezenaar en Nick van Hoek (beiden SV Merselo) en Ivan Maes (SVOC'Ol) 6 25. Johan Vullings en Farid Idrissi beiden SV Venray), Tim Klemans en Eric Wijnhoven (beiden Meerlo), Tom Knoops en Nico Rongen (beiden TOP), Denny van Veghel (Volharding), Dick Janssen (Oostrum). Steve Spil en En ver Bektas (beiden Holthees), Hans Weijers (Wanssum) en Ramon Kuunders en Geert van Dijck (bei den SV Ysselsteyn) 5 38. Hakan Sazak (Holthees), Ralf Hendrikx en Ralf Wolters (beiden BW'27), Rick van Rijswijck (TOP), Sander Perry (Swolgense Boys), Daniël Peters (SV Venray) en Paul Manders (SVOC'Ol) 4 Een foutje ontdekt? Bel dan met de redactie van Peel en Maas, telefoon (0478)582727 (vragen naar Henk Lammen). Ttoeede klasse H Uitslagen Volharding-Vitesse 0-0 Blauw Geel-Venray 2-1 Margriet-Tiglieja 3-0 Swalmen-Dijkse Boys 10 RKVBBlerick 1-1 SVC 2000-Roermond 0-0 Stand Margriet 20-42 (43-22) Blauw Geel 2041 (54-26) SVC 2000 20-35 (43-33) DijkscBoys 19-33 (45-23) Roermond 19-32 (39-27) Venray 20-32 (50-26) Blerick 20-29 (32-31) Volharding 20-26 (28-30) Vitesse'08 RKVB Swalmen Tiglieja 20-23 (33-29) 20-23 (22-34) 20-16 (30-50) 20-2 (11-99) lend en vijand waren het er over S dat een gelijkspel de krachtsver ingen tussen Blauw Geel uit Veg- Venray het beste zou hebben :geven. Zo werkt het echter in cj. jétballerij niet altijd en Venray °J^)or onverdiend met 2-1 van de ididaat uit Veghel. De start van gfl 'edstrijd was in het voordeel van rav. De Venraynaren kwamen fel- 6^ Dit de startblokken en aanvoerder deSwart zag zijn dadendrang al ,jQt beloond met een gele kaart. Ven- had een veldoverwicht en in de minuut leidde dat tot een verdien- 00RPf°ng. Sjoerd van der Coelen een hoekschop en deze werd 'doelman Van Alebeek en ook verdediger Bekirane verkeerd ordeeeld. Farid Idrissi wist z'n 'd tegen de bal te plaatsen en de g was een feit. Wat opviel aan het Venray spel was dat de rolver deling centraal op het middenveld niet altijd duidelijk was. Gommers en De Swart werkten zich beiden een onge luk maar toch gebeurde het regelmatig dat de gevaarlijk aanvoerder Roy Ver meulen van Blauw Geel te veel vrij heid kreeg en vrij kon opduiken in het Venray doelgebied. Het was diezelfde Vermeulen die vanuit vrijstaande posi tie 1-1 kon laten aantekenen door een trap in de verre hoek. Hij liet hiermee doelman Nielen van Venray kansloos. Ander opvallend detail was dat de tan dem aan linkerkant van Venray, Hus sein en Troifontaine elkaar steeds beter aanvoelt en eikaars posities goed overneemt. Ook komen-van die zijde de meeste aanvallende en creatieve impulsen. De beide spitsen van Venray waren deze middag redelijk onzicht baar en hadden moeite met de felle mandekking van de Veghelse verdedi gers. De rust brak aan met 1-1. Na rust een feller aandringend Blauw Geel, De ploeg straalde uit te willen winnen want de titel ligt immers nog binnen handbereik. Een positie die Venray tegen Baexem en Blerick al had ver speeld. De winnende treffer van de thuisploeg was curieus. Na een scher mutseling op het middenveld was het Emiel van der Sanden die een diepte pass gaf op Rob van der Wijst, die ver trekkende vanuit buitenspelpositie alleen op doelman Niels Nielen af mocht gaan. Van de Wijst liet Nielen kansloos en zette de 2-1 op het score bord. Venray kan hier weinig meer tegenover zetten, zodat Blauw Geel volop in de race blijft voor het kam pioenschap. Zondag staat de derby tegen Volhar ding op het programma in Venray •utiniers Van Rhee, Van Daal en Derkx stoppen Ijjkel Fransman (23) heeft Vol- n| deze week laten weten seizoen terug te keren op ludc nesL De spits stapte vorig 0Ver naar SC Union Nettetal, over de grens bij Venlo, maar tide weinig plezier aan zijn jl' av°ntuur in de Verbandsli- -- [™crrhein, in Nederland ver- aar niet de hoofdklasse. De spits leek er op sportief en "deel gebied op vooruit te maar vooral het sportieve 'is hem bar tegengevallen. Wellerlooi woonachtige w" wiens vader Joost elftallei- toian, bij het eerste team van Volhar- 'a°opt in Vierlingsbeek het ple- net spelletje weer terug te v°hg seizoen scoorde de aan wens Volharding 18 treffers in JWe klasse H. Deze week train- Kl ^sman alweer mee met zijn ■pggenoten ,eb de voorzitter van Nettetal 'den per direct te stoppen. Ik heb geen zin om op de bank te zitten en keurig mijn envelop te krijgen. Daarbij komt dat ik een nieuwe baan heb en 40 tot 45 uur per week werk op de in- en verkoopafdeling metaal van Alustema in Venray. Mijn werk is gewoon moeilijk te combineren met vier keer per week trainen." Union Nettetal maakt een tegenval lend seizoen door. De club wilde dit jaar een belangrijke rol gaan spelen in de Verbandsliga, maar is met nog zeven duels voor de boeg inmiddels in degradatienood beland. "Ik hoop dat ze het redden", zegt Maikel Fransman. "Maar de sfeer was dit jaar na een serie van elf wedstrijden zonder zege niet best. Door de vele wissels was er totaal geen vertrouwen in de groep en dat heb ik tegen de trainer (Peter Mentzel, red.) gezegd. Het waren steeds dezelfde jongens die gewisseld werden. Ook ik heb het laatste tijd niet veel meer gespeeld. Nee. het is inderdaad niet geworden wat ik ervan verwacht had." Maikel Fransman weet dat hij in Vierlingsbeek in de persoon van Chris Burhenne een trainer treft die het wel in hem ziet zitten. "En dat is wel lek ker. Daarbij hoef ik in Vierlingsbeek maar twee keer te trainen en is Volhar ding een gezellige, goed georganiseer de vereniging. Ik weet zeker dat ik een goede beslissing heb genomen." Elftalleider Herman Denen is blij met de terugkeer van Fransman. Want het eerste team van Volharding mist dit seizoen vooral stootkracht voorin, "Het probleem is dat we veel te weinig scoren. We krijgen genoeg kansen, maar de bal wil er maar niet in. Ja, in het algelopen jaar hebben we Maikel zeker gemist," Tegenover de terugkeer van Maikel Fransman staat het afscheid dat de Vierlingsbeekse tweedeklasser moet nemen van de routiniers Richard van Daal. Bas Derkx en Peter van Rhee, die jarenlang een vaste waarde waren in het eerste team. Om diverse redenen hebben zij besloten volgend seizoen in een lager elftal te gaan voetballen. Programma 25 april Venray-Volharding 'Roermond-RKVB Blerick-Swaünen Dijkse Boys-Margriet Tiglieja-Blauw Geel SVC 2000-Vitesse Vierde klasse F •Uitslagen Ysselstevn-SVEB 1-1 HBSV-Kessel 3-2 MVC-Belfeldia 4-1 FCV-Llessel 3-1 Leunen-RKDSO 4-2 Venlo-RKMSV 2-1 Stand Leunen 2044 (56-28) HBSV 20-38 (47-28) FO' 20-38 02-21) Kessel 20-32 (43-36) SVEB 20-32 09-29) MVC'19 20-30 (33-29) Liessel 2029 (42-29) Venlo 2026 (37-36) RKMSV 2022 (35-37) Ysselsteyn 20-18 (2543) Belfeldia 2015 (25-51) RKDSO 207 (28-75) Programma 25 april Kessel-Ysselsteyn RKMSV-Leunen RKDSOFCV Liessel-MVC Belfeldia-HBSV Venlo-SVEB Leunen-RKDSO 4-2 (1-0) Doelpunten: 8. Frank Brands 1- 0; 56. Marco Berden 2-0; 62. Edwin Berden 3-0; 73- Juul Gub- bels 3-1; 83- Marco Berden 4-1; 87. Jeroen Heijnen 4-2. Scheidsrech ter: De Graaf (Venray). Toeschou wers: 200. Gele kaart: Marco Ber den (Leunen). Leunen: Jeuken; Kuenen, Koen Gielens, Litjens en Jenneskens; Thijssen (65- Roel Gielens), Edwin Berden en Van Lierop; Brands, Thoone en Marco Berden. (Door Henk Willemssen) Leunen heeft zondag heel even aan het kampioenschap mogen ruiken. Als de ruststanden ook de einduitslagen waren geweest dan had Leunen de titel binnenge haald in de vierde klasse F. Door de late overwinningen van de achtervolgers FCV en HBSV moe ten de oranje-witten het titelfeest een week uitstellen. Komende zondag in Meijel kan het gebeu ren. Dan heeft de Leunse formatie al aan een gelijkspel voldoende. Op een winderig sportpark 't Kla verblad deed de koploper tegen degradant RKDSO zijn plicht: 4-2. Maar ook niet meer dan dat. Als de thuisploeg zorgvuldiger was omge sprongen met de vele kansen dan had een monsterzege erin gezeten. Uitslagen: Holthees-EWC 2-1 Wittenhorst 11-Holthees 2 1-3 Volhardng 5-Holthees 3 2-2 Holthees 4-Merselo 3 3-5 Castenray Vet.-Holthees Vet. 4-1 Programma komend weekend: Vios-Holthees 14.30 Holthees 2-Sveb 4 11.00 Venray 11-Holthees 4 09.30 Holthees Vet.-Sw Vet. 17.00 Bij de ruststanden zou Leunen een onoverbrugbare kloof hebben gesla gen. Maar de beide belagers wisten uiteindelijk toch te winnen waardoor de Leunse lijstaanvoerder met een voorsprong van zes punten aan de twee slotduels begint. "Als het vandaag niet lukt dan gebeurt het volgende week wel", stel de trainer Noud Janssen nuchter vast. "Ik had er eerlijk gezegd vandaag ook niet op geteld." Bij Leunen ontbraken Ronny Hol- tackers (blessure) en Rob Willems (ziek). Rechtshalf Geert Thijssen en linksachter Joep Jenneskens waren de vervangers terwijl Gijs Jeuken weer de plaats onder de lat innam. De thuisclub moest voor rust tegen windkracht zes intomen. De harde wind deed veel afbreuk aan het spel. Toch lukte het de Leunse ploeg in de openingsfase enkele goed uitgespeel de aanvallen uit te voeren. In de vijfde minuut omzeilde Freek Thoone de buitenspelval en bood Joris van Lier op een open doelkans. Maar de links half schoot jammerlijk naast. Even later glipte Thoone weer over rechts door de Lommse defensie. Hij trok de bal voor naar Frank Brands die wel doeltreffend was: 1-0. De thuisploeg verzuimde daarna de voorsprong snel uit te breiden. Frank Brands stuitte op de doelman en een schot van Edwin Berden ging vlak voorlangs. Freek Thoone liep ook herhaaldelijk buiten spel. Na het sterke begin luwde het offensief en kon RKDSO ook enkele keren gevaarlijk worden. Verdediger Arno Kuenen voorkwam met een prima sliding dat Daan Wismans van dichtbij kon uithalen. "We hebben veel te veel kansen onbenut gelaten", vond Noud Jans sen. "Het lijkt wel of het ons allemaal gemakkelijk afgaat maar de spanning is toch merkbaar. De druk neemt met de week toe want iedere tegenstan der wil graag de koploper vloeren." Freek Thoone lijkt zich steeds meer te ontpoppen als een aangever in plaats van een afmaker. Evenals een week eerder tegen Ysselsteyn stond hij aan de basis van drie treffers die ook nog eens door dezelfde spe lers werden gescoord. Uit een voor zet van Thoone schoot Marco Berden 2-0 binnen. Na ruim een uur werd het 3-0 door Edwin Berden. In het laatste half uur viel er voor het publiek weinig meer te genieten. Dat kwam niet alleen doordat het was gaan regenen. Het spelpeil zakte zienderogen. RKDSO kwam terug tot 3-1 door Juul Gubbels die even later dichtbij zijn tweede treffer was toen goalie Gijs Jeuken de bal losliet. Na de 4-1 van Marco Berden was de buit binnen. Uit een vrije trap vanaf 25 meter die over doelman Jeuken in het doel zeilde kwam de Lommse hek kensluiter terug tot 4-2. Frank Brands raakte in blessuretijd nog de lat. "We kunnen beter voetballen dan we van daag hebben laten zien. Het was ook niet aantrekkelijk voor het publiek. De concentratie zakte weg en dat is jammer. Want die twee tegentreffers hadden nooit mogen vallen", conclu deerde trainer Janssen. Na vier nederlagen op een rij behaalde Volharding afgelopen zon dag thuis tegen Vitesse'08 eindelijk weer eens een puntje: 0-0. Als er een ploeg was, die verdiende te winnen deze middag was het Volharding, maar onder andere paal en lat ston den treffers van de Vierlingsbekena- ren in de weg. Door de remise tegen Vitesse hielden de roodwitten de Gennepenaren op een afstand van drie punten in de strijd om degrada tie. Ook RKVB bleef op drie punten door een gelijkspel thuis tegen Ble rick (1-1). Het duel tussen Volharding en Vitesse'08 zal de geschiedenis ingaan als een ware one-man-show van scheidsrechter Benazzi uit Weert. De arbiter trok onbegrijpelijkerwijze maar liefst 13 gele kaarten -waarvan 3 keer 2 gele kaarten voor een en dezelfde speler en dus rood- in een ondanks de grote belangen uiterst sportieve wedstrijd. Dit leidde tot een enorme dosis frustratie bij beide teams aangezien het merendeel van de voor futiliteiten geboekte spelers komend weekend zal ontbreken van wege schorsingen. Zo zullen bij Vol harding komende zondag tegen aarts rivaal Venray Erik Ermers, Peter van Rhee en Joris van de Weegh verstek moeten laten gaan. Daarnaast zal ook Joep Vossen geschorst zijn vanwege zijn rode kaart van vorige week tegen RKVB. Voeg daarbij de blessures van Kevin Willems, Bram Comelissen en Denny van Veghel en het zal een hele puzzel worden voor Volharding-trai ner Chris Burhenne om komende zondag tegen Venray een representa tief elftal de wei in te sturen. In de wedstrijd was het zowel Vol harding als Vitesse aan te zien dat beide ploegen al weken geen wed strijd meer wisten te winnen. Beide teams liepen niet over van vertrou wen maar werkten zich in ieder geval het apezuur. Na vijf minuten spelen was de thuisclub dicht bij een treffer toen Richard van Daal uit een vrije schop de lat raakte. Even later schoot Peter Bitter aan de andere kant voor langs. Dat was direct de enige kans die de lange Vitesse-spits kreeg, want in het verloop van de wedstrijd kreeg de topschutter in de tweede klasse H geen poot meer aan de grond bij de uitstekend spelende Koen Willems. Halverwege de eerste helft verwerkte Volharding-doelman Arjan Cleven een zwabberschot van Michel van Putten uitstekend en even later greep de goalie ook goed in na een te zachte terugspeelbal van Patrick van Kem pen Het laatste kwartier voor rust was volledig voor Volharding, maar de Bekenaren verzuimden het duel voortijdig te beslissen. Richard van Daal zette Patrick van Kempen alleen voor Vitesse-goalie Roy Eikholt. maar de linkshalf raakte de paal. Even later was het andermaal Van Daal, die nu Nermin Hamzic vrij voor Eikholt op liet duiken. Hamzic werd dusdanig uit balans gebracht door een Vitesse-ver- dediger. dat hij in het zijnet schoot Indien de middenvelder zich had laten vallen had hij beslist een penalty- gekregen. nu bleef het bij 0-0. Ook Richard van Daal zelf was voor rust nog dicht bij de openingstreffer. Zijn halve omhaal verdween echter net naast en over het doel. Na de thee werd er nog nauwelijks gevoetbald. Scheidrechter Benazzi eiste een negatieve hoofdrol voor zich op. Hield hij voor rust het aantal gele kaarten nog beperkt tot vier, in het tweede bedrijf deelde hij nog eens negen van dergelijke prenten uit. Voor drie spelers betekende dat hun tweede. Roel Cillissen en Michel van Putten (Vitesse'08) en Erik Ermers (Volharding) konden zich voortijdig gaan douchen na lachwek kend getrokken kaarten. Tussendoor was Vitesse'08 tot twee maal toe dicht bij een treffer na gevaarlijk indraaiende voorzetten van Van Put ten. Voor Volharding was topscorer Erik Ermers eveneens twee keer dicht bij een doelpunt. Na een klein uur spelen ging hij echter op de bal staan toen hij alleen op Eikholt af kon gaan. Na 67 minuten had hij echter moeten scoren. De prima invallende Dennis Graat gaf een panklare voorzet, maar Ermers miste vervolgens de opgeleg de kans. In het vervolg werd er niet meer gescoord, waardoor de wed strijd eindigde zoals ie begon: 0-0. Ysselsteyn heeft tegen het hoog geklasseerde SVEB uit Broekhuizen toch verdiend een puntje in eigen huis kunnen houden: 1-1. In de strijd tegen de degradatie heeft men het nu echt in eigen handen want de voor sprong op Belfeldia is. met nog twee wedstrijden voor de boeg, drie pun ten en de laatste wedstrijd is thuis tegen de naaste concurrent. De wed strijd tegen SVEB was zeer aantrekke lijk, want beide ploegen speelden vol op de winst en in de beginfase was SVEB duidelijk de betere ploeg en doelman Rob Berkers moest in die beginfase weer alles uit de kast halen om zijn doel schoon te houden. Naar mate de wedstrijd vorderde kwam Ysselsteyn ook aan het voetballen toe en ook voor Ysselsteyn kwamen er kansen en in de 20e minuut was Peter Bartray, die samen met Geert v Dijck sr. noodgedwongen zijn teruggehaald voor de geschorsten Ramon Kuun ders en Ronnie Bovee, met het hoofd bijna succesvol maar de SVEB doel man wist een doelpunt met zijn vin gertoppen te voorkomen. Niet lang daarna opende SVEB via Peter van Megen de score. De gasten profiteer den van een fout in de Y'sselsteyn ver dediging, mede door de straffe wind. De harde wind speelde deze middag beide ploegen parten en leidde vaker tot misverstanden in de defensies. Hierna deed Ysselsteyn er nog een schepje bovenop, maar de kansen waren voor SVEB en het was maar goed dat men daar een beetje onzorg vuldig mee omsprong en de schade tot aan de rust beperkt bleef tot 0-1 Na de rust ging Y'sselsteyn weer voor alles of niets en na vijf minuten trof Geert v Dijck jr al het aluminium, maar een doelpunt bleef vooralsnog uit. Naarmate de wedstrijd vorderde nam het overwicht van Ysselsteyn toe en in een tijdsbestek van nauwelijks tien minuten waren Marcel Arts, Daniel Wijnands, Peter Bartray en Geert v Dijck jr dichtbij een doelpunt Het duel was op dat moment heel aantrekkelijkl want ook de gasten kre gen nog diverse kansen. Toch werd Y'sselsteyn beloond voor zijn noeste arbeid en het was Daniel Wijnands die met een prachtige solo de SVEB verdediging inclusief de doelman het nakijken gaf en in de 64e minuut de meer dan verdiende gelijkmaker liet aantekenen: 1-1. Hierna bleef de wed strijd spannend en de beste kansen waren in de slotfase voor Ysselsteyn maar gescoord werd er niet meer en zo eindigde deze aantrekkelijke en sportieve wedstrijd in een over de gehele wedstrijd genomen juiste uit slag. Door een 1-3 overwinning op de Zwaluw rukt SSS'18 op naar de derde plaats. Op basis van de tweede helft een verdiende overwinning voor de Overloonse ploeg. Voor SSS was dit weer een belangrijke wedstrijd. Na het 2-1 verlies van afgelopen donder dag tegen naaste concurrent Boekei Sport moest de ploeg van Meijer de Wolf in Oeffeit winnen om in de race te blijven voor deelname aan de nacompetitie. Halverwege de eerste helft, juist toen SSS wat meer grip op de wed strijd leek te krijgen, kwam de Zwa luw op voorsprong. Ivo Cuppen speelde Bas van den Boograad vrij en deze scoorde met een diagonaal schot: 1-0. Nog geen vijf minuten later leek de Zwaluw de voorsprong uit te bouwen maar de kopbal van dezelfde Cuppen kon nog juist voor de doellijn worden weggehaald. Ook SSS kreeg daarna mogelijkheden mid dels Wout en Paul Janssen. Kort voor de rust ging Bas Joosten in het straf schopgebied onderuit maar scheids rechter Kers uit Grave wilde niets van een strafschop weten. Na de pauze een beter spelend SSS waarin enkele positiewijzigingen hadden plaatsge vonden. De ploeg zette meer druk en de gelijkmaker hing in de lucht. Na een kwartier een voorzet van Bas Joosten waarna Rob Janssen de bal met de borst voor de voeten van Wout Janssen legde die direct uithaal de- 1-1. Het combinatiespel van de Zwaluw verzwakte hierna en men probeerde het meer met lange ballen en enkele schoten vanuit de tweede lijn. In de 81e minuut kwam SSS'18 op voorsprong. Een laag genomen vrije trap van Eric Lensen vanaf de rand van het strafschopgebied ver dween, na een handig overstapje, tus sen een mêlee van spelers in de lin ker benedenhoek: 1-2. Hierna kwam SSS nog een paar keer goed weg nadat eerst een venijnig schot rake lings naast ging en even later Paul Joosten de bal ternauwernood voor de aanstormende Ivo Cuppen tot hoekschop kon verwerken. Vlak voor tijd maakte de onfortuinlijke Zwaluw- invaller Rik Liebrand de bevrijdende treffer voor de bezoekers. Een gevaarlijk indraaiende hoekschop van Wout Janssen werd door hem ver keerd geraakt en hij passeerde daar mee zijn eigen doelman. In de strijd om de 3e periodetitel staat SSS'18. door dit resultaat op een tweede plaats en doet nog volop mee in de strijd om de nacompetitie te berei ken.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 19