n en Betsie Arts 0 jaar getrouwd Splash, 'n spetterend programma Koester uw Monument Zesde editie Koninginnepop SYSTEMtCARE ÜT Actiedag PLAN Beukenrode steunt Albanië HLCnST 'lil ervingscampagne rijwillige politie Kinderen en astma Award voor Mia Jansen Computers, randapparatuur, software netwerken, onderhoud en reparaties Nu ook gebruikte onderdelen 15" beeldschermen, hardeschijven 2,2 gb SD geheugen 32 en 64Mb Probeer het nu zelf! Maak bij ons montages van bijvoorbeeld uw vakantie video's. Ook voor midi en harddisk-recording hebben wij een demo opstelling klaar staan. Tevens opname-mogelijkheid voor Lp's. Oude Oostrumseweg 19a, Venray tel 0478-569666 L EN Honderdvijfentwintigste jaargang - week 17 - donderdag 22 april 2004 MAAS Ramen Deuren Serres Horsterweg 10A - Leunen - Tel. 0478-531144 - info@alcast.nl Arts werd geboren in selo, Betsie de Rijck in St. ionis en ze kwamen ar dus niet halverwege twee dorpen tegen. Deze noetingsplek lag weer een ere richting op, namelijk fanroy. 52 Jaar geleden tij- ide Koninginnedag-fees toen op 28 april, ont- tten ze elkaar. Bijna twee later, op 27 april 1954, irden ze. hun huwelijk streek het ttse echtpaar eerst neer aan aukterweg in Venray, maar ze een nieuwe woning kon- irijgen in Heide, verhuisden tarheen. Dertig jaar bleven aar wonen, verhuisden nog keer binnen het dorp, en nzes kinderen die dttar in de rust van de Hei konden opgroei en. Jan Arts werkte vele jaren lang als assistent-landmeter voor de gemeente, daarbij was hij zo'n vijftien jaar aktief in de vrijwllige brandweer van Venray. Nadat hij met de VUT ging is het echtpaar weer naar Venray verhuisd, waar ze met hulp van de kinderen een nieuw huis hadden gebouwd. Jan Arts heeft achter het huis vol doende ruimte voor zijn hobby, de Shetlandpony's. Helaas komt het er de laatste jaren niet zoveel meer van om ze voor de koets te zetten en een lekker ritje buiten te maken. Zijn vrouw heeft een half jaar geleden een nieuwe knie gekregen en moet daar dus ook nog wel op letten. Gelukkig wonen de kinderen allemaal nog lekker in de buurt, Venray, Oirlo, Heide, Castenray, Meerlo en Ysselsteyn, zodat ze nog regelma tig samen met de vijftien kleinkin deren op bezoek komen. Dinsdag 27 april is het de hele dag feest voor de familie Arts. De buurt heeft dan inmiddels het pad naar de voordeur versierd met bogen, bloemen en planten, net zoals ze het tien jaar geleden bij het 40 jarig huwelijksfeest heb ben gedaan. Alleen nu wat groter uiteraard De dag begint in de kerk in Heide. Jan Arts: "Een mis hoort erbij, anders is de dag niet compleet." Daarna verhuist het hele gezelschap richting Merselo, waar de hele dag feest gevierd wordt. Er is een receptie met muziek, vrienden en familie komen langs om het echtpaar te feliciteren. Betsie Arts: "Er komen wel tussen de 70 en 80 man, dus het wordt echt gezellig." Circus Herman Renz presenteert in Venray Circus Herman Renz staat van maandag 26 tot en met woensdag 28 april aan het Christoffelkruid in Venray. De voorstellingen beginnen maandag om 20.00 uur; dins dag om 16.30 en 20.00 uur en woensdag om 14.00 uur. Circus Herman Renz presen teert dit seizoen Splash, een spetterend programma met 10.000 liter water, humor en sensaties in de circuspiste. De trouwe bezoekers van het Nederlands Nationaal Circus Herman Renz zijn het inmiddels gewend: elk jaar presenteert het Circus Herman Renz een geheel nieuw, verrassend en spectaculair circusprogramma. Nederlands bekendste circus selecteert jaar lijks de beste nationale en interna tionale artiesten. Bovendien stroomt dit jaar, tijdens de finale in de spiksplinternieuwe koepel tent, maar liefst 10.000 liter water de piste in. Met recht is 'Splash, een spetterend programma'. Nederlands bekendste kleine clown Milko mag uiteraard in dit nieuwe programma niet ontbre ken. Samen met zijn partner Frenky behoort hij tot de publiekslievelingen van Circus Herman Rens. Elk jaar is het voor deze clowns een hele opgave om nieuwe acts te verzinnen en/of te ontwikkelen. Toch lukt het ze iedere keer weer. Dit seizoen brengen zij een nummer met veel, heel veel water. Hoe kan het ook anders in een programma met een naam als Splash. Of ze het droog zullen houden is nog de vraag. Dieren en circus zijn onlosma kelijk met elkaar verbonden. Yvonne en Knut Muderack laten lierdag 24 april houdt basis ooi Petrus' Banden in Venray actiedag voor haar PLAN- Van 11.00 tot 14.00 uur zijn llerlei tiviteiten op school te die geld op moeten bren- Een aantal activiteiten die je doen zijn: schminken, doel- >en, op een pony rijden, een tk brengen aan de kermis en het casino maar ook lekker eten van een drankje met een stuk gebak in het restaurant. Op deze dag houdt ook SSK De kleine Boomhut, gesitueerd in de Petrus' Bandenschool, open dag. Ook hier kunnen allerlei activiteiten gedaan worden. Zij heten ieder een van harte welkom in de basis school aan de Minister Charles Ruysstraat 1 in Venray. De ope ning van deze feestdag is om 11.00 uur waarbij het nieuwe logo officieel onthuld zal worden. politie Limburg-Noord is toek naar nieuwe politie- filligers en start half april een wervingscampagne, zaterdag 24 april geven tlevrijwilligers informatie r hun werk in een aantal itlebureaus. In een aantal iaan-huisbladen en de Limburger ver- jnen wervingsadverten- tost de beroepsagenten heeft regiopolitie Limburg-Noord «ed dat zich uitstrekt van de eente Echt-Susteren tot en gemeente Mook en delaar) een korps vrijwillige he De vrijwillige politie gevormd door mensen die een beroep uitoefenen of en hebben en na een boei en intensieve opleiding in ïhje tijd de beroepsagenten eunen in hun werkzaam- De mensen die als politie- ger werkzaam zijn, willen jdrage leveren aan een veili- samenleving. üken van de vrijwillige poli- heel verschillend, zoals rkomen van kleine crimi- verschillende verkeersla- uitoefenen (alcoholcontro- toezicht bij evenementen, milieubepalingen en tfaamheden in het politiebu- (balie). Situaties waarin men ra' goed met mensen moet len omgaan. Weten wat men 8°ed kunnen zeggen waar °P staat, op mensen af durven pen en ze aanspreken, zelf "ik kunnen blijven als een [dat niet is, en vooral hulp en. Uiteraard verricht de jwilliger het werk in uni- Dc toekomstige politievrij- krijgt een gedegen oplei- De gratis opleiding is een takeling van verschillen ds. De theorie en de Ik wisselen elkaar af in de opleiding. De opleiding vindt in de avonduren en soms op een zaterdag plaats. Als lid van de vrij willige politie is er een beschei den uurvergoeding. Gemiddeld moet iemand ongeveer 20 uur per maand beschikbaar zijn. De plaats van tewerkstelling is meestal in de directe woonomgeving. Mensen die meer willen weten over het werk van de vrijwillige politie worden uitgenodigd om op zaterdag 24 april tussen 10.00 uur en 16.00 uur een bezoek te brengen aan een politiebureau in de directe omgeving. Belangstellenden worden uitge breid geïnformeerd over het werk. Ook is er een uitgebreid informatiepakket beschikbaar. Geïnteresseerden kunnen terecht bij het politiebureau aan de Leunseweg in Venray. In het poli tiedistrict Venlo gaan politievrij- willigers de straat op en informe ren het publiek in de ochtenduren in het centrum van Tegelen en Helden. In het cen trum van Blerick gebeurt dat in de middaguren. Ook kan men voor informatie terecht in het politie bureau aan de Rijnbeekstraat te Venlo. Het motto van de wervingscam pagne is 'proef de smaak van de vrijwillige politie'. Door het publiek breed te informeren over wat het werk van de vrijwillige politie inhoudt, wil de politie Limburg-Noord dat mensen de smaak te pakken krijgen en zich gaan aanmelden als politievrijwil- liger, Vandaar dat naast het uitge breide informatiepakket ook spe ciale chocolaatjes worden uitgereikt aan het publiek. Voor meer informatie over het werk van de vrijwillige politie kijk op www.politielimburgnoord.nl of neem contact op met de regionaal coördinator vrijwillige politie, de heer Ernest Vermathen, telefoon: 0900-8844 (lokaal tarief). Venraynaar Harrie Fijneman is een tevreden mens. Maandagmorgen kon hij op de zolder van verpleeghuis Beukenrode een grote vracht aan spullen voor een gehandicapten huis in Albanië inladen. Twee vrachtwagens vol met rolstoelen, rollators, fietsen, bedden, deken en brancards gaan binnenkort naar Bushat, waar pater Piet van Wanroy van de broeders van moe der Theresa een tehuis voor gehandicapten jongens aan het bouwen is. De bouw van het tehuis moet dit jaar nog gereali seerd worden en de spullen komen bij de inrichting ervan goed van pas. "Onze vrachtwagen wordt volgende week overgela den in een grote trailer-oplegger die deze maand nog naar Albanië gaat", zegt Harrie Fijneman. Harry Fijnemart zamelt goede ren in ten behoeve van mensen in het straatarme Albanië. Opslag vindt meestal bij hem thuis plaats. Op eigen initiatief organiseert hij transport van deze goederen naar Albanië, vaak nog op eigen kos ten. Daar worden de goederen verdeeld onder de allerarmsten in samenspraak met daar werkzame Nederlandse katholieke geestelij ken en/of volgelingen van Moeder Theresa. Wilt u Albanië steunen? Voor meer informatie, Harrie Fijneman, tel: 584578. Mia Jansen van het gelijknamige sigarenhuis in Venray is opnieuw in de prijzen gevallen tijdens de uitreiking van de Staatsloterij Awards. Sigarenhuis Jansen in Venray was met Primera in Roermond en Compaenen Hermans in Brunssum de drie beste Staatsloterij verkooppunten in Limburg. In de landelijke top 25 van verkooppunten van de Staatsloterij in 2003 bezet sigaren huis Jansen een twintigste plaats. Leesboetiek Marina in Heerlen ontving een Award als zijnde het vijfde landelijke Dayzers verkoop punt. Het prijzengeld van de Staatsloterij - 375 miljoen netto - levert Nederland jaarlijks mini maal 21 nieuwe miljonairs op. De Staatsloterij verkooppunten (3500) spelen een grote rol in het stimuleren van de contante ver koop. Reden voor de Staatsloterij om de traditie van de uitreiking van de Staatsloterij Awards voor beste landelijke en regionale ver kooppunten in ere hoog te hou den. Deze feestelijke gala-avond vond dit jaar plaats op in Hotels van Oranje in Noordwijk. kunt vragen stellen over allerlei praktische zaken rond het thema. De avond is gratis toegankelijk. Men wordt verzocht op deze avond niet te roken en af te zien van het gebruik van aftershave, parfums enz. Mensen met astma en COPD ondervinden hier name lijk hinder van. In de maand mei bezoekt de luchtbus van het astm afonds een vijftal scholen in het werkgebied. De kinderen krijgen hier op een speelse wijze voor lichting over astma en andere longziekten. Kijkt u eens of de luchtbus op de school van uw kin deren komt en praat met hen over wat ze gezien en geleerd hebben! Een van de scholen die door de luchtbus wordt aangedaan is het Coninxhof in Venray. Het astmafonds hoopt op een grote opkomst op bovengenoem de informatieavond. U en uw kin deren kunnen hier voordeel mee doen. Het astmafonds Venray/Horst e.o. wil in het jaar 2004 vooral aandacht besteden aan het kind en astma. Ouders worden vaak onaangenaam verrast als hun klei ne dreumes van de ene op de andere dag overvallen wordt door hevige aanvallen van benauwd heid. Ze voelen zich hulpeloos en weten niet wat te doen. Ook op latere leeftijd is het voor opvoe ders lang niet altijd duidelijk hoe te handelen. Het astmafonds Venray/Horst e.o. is voornemens om enkele informatie-avonden te organiseren over astma en aanver wante ziekten. De eerste avond wordt gehouden op woensdag 28 april in hotel Asteria. Maasheseweg 81a in Venray. De avond begint om 20.00 uur. Het onderwerp van deze avond is: Mijn kind heeft astma. Het pro gramma van deze avond is als volgt: presentatie door een long- verpleegkundige; pauze; forum; u zien dat deze stelling nog steeds opgang doet. Ze bewijzen dat je met liefde en respect een unieke band met roofdieren kunt opbou wen. In een humane dressuur pre senteert dit sympathieke echtpaar uit Duitsland een zevental Indische leeuwen. Vlak onder de nieuwe circus- koepel presenteert Tamara een spectaculaire act aan de sch- wungtrapeze. Op tien meter hoogte vliegt deze Russische schone in volle vaart door de lucht. Een huiveringwekkende ervaring voor iedereen in het publiek die gevoelig is voor sensa tie. Uit Roemenië komt, de uit vier personen bestaande. Troupe Angelis. In een unieke act op de zogenaamde Russische Stangen komt het aan op perfectie van evenwichtsbeheersing en het atle tisch vermogen. De drievoudige salto mag gezien worden als een van de hoogtepunten van het pro gramma van Circus Herman Renz. Jongleren, maar dan anders. Alain Chabry laat zien wat een moderne jongleur in huis moet hebben. En hij heeft het. Een vrijheidsdressuur met edele viervoeters presenteert de Italiaan Michel Jarz. Michel is geboren tus sen circusdieren. Zijn Italiaanse vader en Nederlandse moeder lie ten hem al op zeer jonge leeftijd kennis maken met het vak van dresseur. Nu brengt hij een onver valst Nederlands circusbeeld met prachtige Friese hengsten. The Pantheras, vier jonge dames uit Hongarije aan vier rote rende stangen. Met deze verras sende act voegen zij een nieuwe dimensie toe aan de aloude lucht- acrobatiek. Voor de jongste bezoekers is Johnny Ilona Fischer één van de hoogtepunten van het program ma. Als 'der Anton aus Tirol' pre senteert hij een act met allerlei diersoorten die u eigenlijk niet in een circuspiste verwacht. Geiten, poezen, een vos, een kip en vele andere kleine dieren werken alle maal samen in één nummer. Een muzikale act kom je tegen woordig niet zo vaak meer tegen in het circus. Zeker niet in combi natie met illusie. De Martyn Chabry, telg uit een beroemde clowns familie, weet haar act uit stekend te combineren met haar muzikale kwaliteiten. Laat u ver rassen door deze charmante Belgische dame. Kracht en romantiek: Gilbert Weiser heeft het in één act weten te combineren. Hangend aan twee levensgrote doeken, vlak onder de circuskoepel, brengt hij een originele versie van lucht- acrobatiek. Bonny, Patra en Caudy zijn de namen van de drie grote Indische olifanten. Johnny Fischer presen teert deze kolossen in een humo ristische stijl. Johnny Fischer is een dierenman pur sang. De vriendschap en liefde straalt ervan af als hij met zijn drie 'vriendinne tjes' de piste betreedt. Virgel en Marinel treden op als handstand acrobaten uit de goede oude tijd. In een heerlijke komi sche act zien we deze twee heren als krachtacrobaten 'anno 1900'. Het circusprogramma wordt uiteraard weer muzikaal begeleid door het Showorkest van het Circus Herman Renz onder de vertrouwde leiding van Robert Reznik. Uit Moldavië komt een uitzon derlijk acrobaat: Iouri Basiul. Wat deze gymnastische acrobaat u laat zien grenst aan het onmogelijke. Hoe lenig kan een mens zijn? Een technisch hoogstandje. Nog nooit vertoond in een circus! In enkele minuten verandert de circuspiste in een zwembad met een inhoud van 10.000 liter water. Met de schitterende belich ting en de prachtige fonteinen is het de ideale finale van Splash, een spetterend programma. De circuskassa is dagelijks geo pend vanaf 11.00 uur. Voorverkoop van de kaartjes bij de WV Venray of de Circus Herman Renz Reserveerlijn: 0909- 5030060 (0,45 euro pm). Stichting Venray Monumentaal Deze week: De Rosmolen (Rijksmonument). De Rosmolen is een prachtig historisch en idyllisch monument gelegen in de al even idyllische groene omgeving van de Geysterse Bossen. Nog juist op Venrayse grond. Het is een oude watermolen die energie ontleen de aan de Oostrumsche Beek. De naam De Rosmolen vraagt om nadere uitleg. Want een rosmolen was vroeger een molen die aange dreven werd door een paard (ros) of een ander trekdier. De naam De Rosmolen is waarschijnlijk afkomstig van een andere molen in dit gebied. Want volgens een uit 1628 daterend document ston den hier vroeger Op de Rosmolen twee molens: een rosmolen en een watermolen. Hoe oud de oorspronkelijke watermolen is, is niet exact bekend. Zijn geschiedenis gaat terug tot vermoedelijk de 13e eeuw. Een eerste vermelding dateert uit 1520, de huidige bouwkundige opzet dateert waar schijnlijk uit 1861. De molen is intensief als molen gebruikt tot 1928. De molen werd in 1944 door oorlogshandelingen bescha digd en is na de oorlog hersteld. Het huidige molenrad werd aan gebracht in 1975. De laatste reno vatie dateert van enige jaren terug. De watermolen, die hoofd zakelijk diende voor het malen van graan, bestaat uit een vierkant metselwerk gebouwtje afgedekt met een rieten puntdak. Op de top van het dak een windvaan met de afbeelding van een paard. Ook tot het rijksmonument behoort het metselwerk langge- velhuis, dat voorzien is van een rieten zadeldak met wolfseind.De huidige Rosmolen is de enige watermolen in Nederland met onderslagrad met enkelvoudige overbrenging(doorsnede 5.40 m.) Een bekende bewoner van De Rosmolen, die vanaf de negenti ger jaren van de 19e eeuw het beroep van molenaar uitoefende was Frens Derkx. Zijn zoon, even eens Frens Derkx. heeft zijn hele leven - vanaf het begin van de 20e eeuw tot aan zijn dood in 1998- in De Rosmolen gewoond en heeft ook in de molen gewerkt. Veel bezoekers van deze plek zullen met genoegen aan deze markante vriendelijke man terugdenken. Kent u ook zo'n bijzondere, beeldbepalende, monumentale plek? Wilt u reageren of wilt u ons een (digitale) foto ter beschikking stellen? Ons adres is Stichting Venray Monumentaal p/a Groene Hart 7,5801 SX Venray.E-mail: venraymonumentaal@hccnet.n Na veel repeteren en zwe ten, gaat het dan toch gebeu ren; het optreden op Koninginnedag, vrijdag 30 april, in café De Evenaar in Venray. Koninginnepop duurt van 16.00 uur tot middernacht en de entree is gratis. Laat de jeugd maar los voor de zesde editie van dit muziekfestijn. De presentatie is dit jaar in handen van Wim Sijbers. Koninginnepop 2004 wordt geopend door de Venrayse band D=Connected. Deze top 40 cover band bestaat nog maar anderhalf jaar en speelt tijdens de muziek- happening in De Evenaar ook enkele eigen nummers. De band leden zijn via Jan Voermans, drumleraar aan de Muziekschool, bij elkaar gebracht. Teun, Charlene, Peter, Anton en Lizzy zijn nog vrij jong (15. 16 en 17 jaar) maar ook zij zullen zorgen dat het dak ervan af gaat. Het festival wordt vervolgd met Ethan, een 22-jarige sing a song writer uit Venray die voorname lijk geïnspireerd wordt door bands als Counting Crows en Pink Floyd. Hij was vorig jaar ook al present tijdens Koninginnepop met Wioon, maar laat nu in zijn eentje horen dat muziek tijdloos is. Laat u meevoeren door de wereld van de gitaar. Nummer drie tijdens Koninginnepop is Fake uit Venray. Deze metalachtige band speelt eigen nummers die passen in de categorie corn en soulfly. De band bestaat uit vier personen die elkaar op school hebben ont moet, ongeveer tweeënhalf jaar geleden. Dat je hi deze tijd een band neer kunt zetten, zullen zij bewijzen. Jos, Koen, Robin en Sedde laten De Evenaar kraken. Curfeio is net negen maanden aan de weg aan het timmeren. De bandleden Jolin, Bart, Jan, Roel en Bianca, spelen nummers van Anouk tot Metallica. Een rockco- verband dus. Er zit tien jaar tussen het jongste en oudste bandlid. De drummer zit op het conservatori um en de bassist speelt al zestien jaar de bas. Dit muzikale gezel schap staat garant voor rockie muziek. Men neme een klein beetje six ties, ietsie seventies, a little nine ties, heel veel eighties en roer dit goed. Men neme wat pop, wat ska, wat rock en wat punk en roert dat goed. Men neme een drummer, een bassist, twee gita risten en een zangeres en roert goed. Wanneer je daarna deze drie mengsels bij elkaar voegt en nog een keer goed roert krijg jeLos Tontos (de dwazen). Kortom, een band om vrolijk van te worden en om naar uit te zien en de voorlaatste band die Koninginnepop-bezoekers op zeker in de juiste stemming brengt voor deafsluiter van het festival. Bij de band Pilot Flame (waak vlam) uit Venray moeten we opletten en het water in de buurt houden, want hier kon wel eens een vlammetje overslaan van band naar publiek. Na een kerst viering opgeluisterd te hebben begon het festival te leven en zaten ze in allerlei voorprogram ma's. Door hun eigen muziek en eigen sound te creëren en muziek van Giel en Freek gaat de band hoge ogen gooien. Met Pilot Flame heeft Koninginnepop 2004 een swingende afsluiter. De Venrayse band Pilot Flame is de uitsmijter van Koninginnepop 2004

Peel en Maas | 2004 | | pagina 17