- 5 Pak bouw in litterswijck eens aan Meerlo-Wanssum Blitterswijck boos over hoge rekening waterschap Bezwaren tegen bouwvergunning jongerencentrum Dorpsraad Tienray in oprichting Service rubriek Nieuws uit Meerlo-Wanssum leest U in PEEL EN MAAS vindt de gemiddel- Blitterswijckenaar een »tje Europees voetbal tussen IV en Newcastle United Zangrijker dan een werkbe- jck van het college van B en aan het dorp. Of ze vonden Zweer te mooi om met bur ineester Hahn en de wet- luders Derikx (CDA) en rams (PK Meerlo-Wans- m) te discussiëren over bij- :ld woningbouw, open- groen, verkeersveiligheid kunstwerken. Slechts 25 :n kwamen vorige week idag opdagen in het nschapshuis. Peel en woonde de ruim drie uur :nde bijeenkomst bij en ide enkele 'highlights' ffilj het eerste onderwerp dat op fel kwam, woningbouw, kon jethouder Derikx meteen aan de Jak Want woningbouw in Blit- ■lerswijck is al jaren geen al te Jeurig verhaal. De ontwikke ling van het bouwplan Op de peete. het voormalige terrein van rffabriek Beerkens, wil al jaren liet van de grond komen, waar oor veel jongeren geen woning iBlitterswijck kunnen vinden en ^ij gebrek aan beter naar andere pen of steden in de omgeving ken. Maar de wethouder had zich dit extra ingespannen om met :f bouwnieuws naar Blitters- :k te kunnen komen. Hij kon 'ezigen melden dat het 'er toch echt naar uitziet dat de lingen er gaan komen'. Vol de wethouder heeft de pro- ie de grond schoon verklaard, hoopt de gemeente binnen- de gesprekken met het ijf Hendrickx over de veran- ing van de bestemming van Beeteterrein af te ronden, ima het bestemmingsplan bin- tn enkele weken ter inzage kan leggen. Als er geen 'zwaren worden ingediend, kan jaar nog begonnen met oningbouw. In het bouwplan Op de Beete- ttdoor een projectontwikkelaar ordt ontwildceld en geëxploi- J is ook gedacht aan een x- mal huizen voor starters, vertel- Derikx. "Er wordt gebouwd »r alle leeftijdsgroepen, in alle jCtoren. Het gebied wordt iets "ter, er komen meer vierkante eters bouwgrond in de richting n Het Roekenbosch, met acht 'den woningen extra. Er zit nu iki! htschot in de zaak." Sjaak Sluiters va de dorpsraad ■K blij te horen dat er nu einde- 'spijkers met koppen geslagen i» worden'. "Er is al veel te lang s gebouwd. Eindelijk kan de k bestemmingsplanprocedure van start gaan. En ik ga ervan dat de wethouder hier geen rokjes zit te vertellen. De pro- c'e is akkoord, het bedrijf kan temmen. Ik zou zeggen, 'voor niet de geit'." k inwoners wezen het college tog even fijntjes op dat er in de Nopen jaren overal in de IG8 elct bek raeente woningen zijn "ot'wd. In Tienray, Swolgen en krlo bijvoorbeeld. "Het wordt °6tijd dat jullie eens aan Blit- iWijck gaan denken", meende jBlitterswijckenaar op leeftijd. lcr zijn alleen aan de Beetezij- fg vier woningen gebouwd. Ik Kt nog zien dat dit plan snel 0rgaat. Dit verhaal hebben we 20 vaak gehoord. En altijd am er weer iets tussen. Pak I terswijck eens echt aan, er zijn -peg andere bouwlocaties te Galgenhumor in Blitterswijck. Wil van Ham stelde wethouder Derikx voor om alvast de agenda's te pakken en een afspraak te maken. "Over een weekje of acht komt u dan hier het bouwplan toelichten", zei hij met een knip oog naar Derikx. Die probeerde de aanwezigen nog een keer te overtuigen. "Ik heb groen licht gekregen om ver der te gaan met het plan. Als er geen bezwaren komen is het bestemmingsplan over vier maan den onherroepelijk. Dan wil ik de tekeningen graag komen presen teren." Derikx kon de inwoners ook melden dat de Oude Heerweg en de woonwijken in Blitterswijck dit jaar nog in het kader van het beleidsplan Openbaar Groen 'nieuw en sierlijker' groen krij gen. "Wë zullen dit via een publi catie in de krantjes bekendmaken. De groenstructuur krijgt in 2004 een opknapbeurt. Ik verwacht dat het poten in het najaar begint." Voordat de werkzaamheden beginnen zal de gemeente bij de grotere groenprojecten bijeen komsten organiseren waarin de inwoners hun zegje mogen doen. KUNSTWERK Ook bij de realisatie van het kunstwerk wil de gemeente Meer- lo-Wanssum de inwoners van het dorp graag betrekken. De gemeente heeft het geld geoor merkt en heeft tussen de 15.000 en 17.000 euro gereserveerd voor het kunstwerk in Blitterswijck, dat als het aan de dorpsraad ligt een plek op de groenstrook tegenover het buurthuis krijgt. De dorpsraad denkt aan een kunstwerk dat de saamhorigheid van Blitterswijck in de strijd tegen het water en het bloeiende ver enigingsleven moet uitbeelden. "Maar er is nog niks definitief afgesproken", aldus Sluiters, die de mensen opriep zich te melden met nieuwe suggesties. Wethouder Beterams vertelde de aanwezigen dat Blitterswijck net als de overige dorpen in de gemeente een kunstwerk met een kleine letter k krijgt. "Want voor kunst met een hoofdletter K heb ben we niet genoeg geld in het reservefonds. Het belangrijkste is dat er een breed draagvlak onder de bevolking is voor het kunst werk. Wat wil het dorp uitge beeld zien? Welke opdracht kun nen we aan de kunstenaar geven? Leg uw ideeën op tafel, zodat we ze kunnen bespreken en de hele procedure in gang kunnen zet ten." Er werd afgesproken dat de dorpsraad haar plannen voor het kunstwerk binnenkort met de gemeente gaat bespreken. VERKEERSVEILIGHEID Dat iedereen verstand van ver keersveiligheid heeft, of denkt te hebben, bleek ook in Blitterswij ck weer. Met de zin "Op de ver keersdrempels zijn we helemaal uitgekeken", gooide een van de aanwezigen meteen de knuppel in het hoenderhok. "Van mij mogen ze allemaal weg. Tussen de drempels in wordt nog altijd erg hard gereden. Voor een drem pel wordt geremd en daarna wordt de gashendel tot aan de volgende heuvel weer vol open gezet. Het lijkt soms net een race baan tussen de twee bulten in." Onder meer op de Antonius- straat wordt volgens enkele aan wezigen veel te hard gereden. "Vooral op zondagmorgen rond 11.00 uur, als de jetski's weer naar de Maas gaan", klaagde een inwoner van die straat, die ook wees op de geluidsoverlast en de negatieve effecten van het afrem men en optrekken van auto's voor het milieu. De meningen over de drempels waren echter verdeeld, want andere mensen vonden het prima dat de gemeente Meerlo-Wans- sum de kern van Blitterswijck heeft ingericht als 30 km-zone. "Je rijdt nu echt niet meer met zestig kilometer per uur door het dorp", zei een van de voorstanders van de drempels. "Ze doen hun werk goed en zorgen ervoor dat de ver keersveiligheid een stuk is toege nomen. Ik rem echt wel als ik zo'n drempel nader." Ook wethouder Derikx was niet van plan de drempels weg te halen. "Ik weet dat heel veel men sen blij zijn met de drempels. Vooral de jeugd op de fiets voelt zich nu een stuk veiliger. Daarbij hebben wij nog redelijk normale drempels aangelegd. Die in Horst aan de Maas bijvoorbeeld zijn veel hoger." WEGVERSMALLINGEN De wegversmallingen bij de entree van het dorp zijn ook altijd goed voor een stevige discussie. Volgens enkele inwoners werken de obstakels op de weg niet goed. Automobilisten drukken volgens hen echt niet op de rem als ze Blitterswijck inrijden. Daarbij zijn de hindernissen volgens deze inwoners op de verkeerde plaats gerealiseerd. Ze vinden het onbe grijpelijk dat de versmallingen bij een bocht liggen, of in de buurt van een kruising, wat regelmatig voor verkeersgevaarlijke situaties zorgt. De problemen klonken wethou der Derikx niet onbekend in de oren. Ook in het vorige werkbe zoek stonden de wegversmallin gen al op de agenda. "Ik heb de verkeerskundigen van de gemeen te al meerdere keren naar de situ atie laten kijken. Maar het kan helaas niet anders. Er is te weinig ruimte om de versmallingen ergens anders aan te leggen. Je hebt ook te maken met op- en afritten van huizen." ROEKENBOSCH Het Roekenbosch kwam tijdens het werkbezoek maar even aan de orde. Wil van Ham vroeg het col lege met klem op te treden tegen mensen die in het recreatiepark verblijven en hun auto niet op de officiële parkeerplaats van het park parkeren maar illegaal in het bos of langs de openbare weg aan de achterkant van het park, in het verlengde van de Berkenstraat, en voor overlast zorgen. Als inwoner van de Berkenstraat zijn de fout- parkeerders hem al jaren een doorn in het oog. Probleem is vol gens Van Ham dat het park geen omheining en geen particuliere beveiligingsdienst heeft die een oogje in het zeil kan houden. "Dat zag je bij de brandstichting al, iedereen kan vrij het park inlo pen zonder dat er ook maar enige vorm van controle is. Dat kan toch niet. Er gebeuren dingen die echt niet kunnen." Hij ergert zich regelmatig aan mensen die hun auto tegen de bosrand aan parkeren omdat ze hun auto graag dicht bij hun recreatiehuis hebben staan. "Ter wijl bij de weg toch duidelijk staat aangegeven dat je er niet mag par keren. Daar zou de politie tegen moeten optreden. Die auto's horen op de parkeerplaats van het park thuis. In Amsterdam worden auto's zo weggesleept, jullie mogen de ogen niet sluiten voor dit probleem." In het verleden sloot de gemeente de weg al eens af met een paal en een slot, maar destijds was het slot binnen de kortste keren vernield. Burgemeester en wethouders antwoordden op de opmerkingen van Van Ham dat ze de kwestie nog eens aanhangig zouden maken bij de directie van het park. "Waar je niet mag parke ren, mag je niet parkeren. Dat is zo duidelijk als wat. Iedereen moet zich aan zo'n verkeersmaat regel houden. Ik zal de politie vra gen wat vaker te controleren", aldus burgemeester Hahn. Zeven mensen hebben zich gemeld om lid te worden van de dorpsraad in Tienray. Een oproep van raadslid Truus Knoops (PK Meerlo-Wanssum) uit Tienray in Peel en Maas leverde drie nieuwe reacties op van mensen die zich - naast de vier die zich al eerder hadden opgegeven- graag willen inzetten voor het wel en wee in het dorp. Vorige week had de dorpsraad in oprichting al een eerste gesprek met de wethouders Derikx (CDA) en Beterams (PK Meerlo-Wanssum). Welzijnsorga nisatie Synthese zal de Tienrayna- ren ondersteunen bij het verwe zenlijken van hun plan. De gemeente Meerlo-Wanssum zal de uren van Synthese gaan betalen, zegt Truus Knoops. "De gemeen te steunt ons initiatief en is blij dat er een groep mensen opstaat die de belangen van Tienray wil gaan behartigen. Dat is gewoon erg belangrijk voor de toekomst van het dorp. Woningbouw, de recon structie van de provinciale weg door het dorp, verlichting, de nieuwe bestemming van het klooster: het is belangrijk dat er een officieel overlegorgaan komt dat de stem van de burgers laat horen. We gaan nu eerst met de mensen van Synthese praten over onze plannen en wat zij daarin voor ons kunnen betekenen." Mensen die belangstelling heb ben -of meer willen weten over de dorpsraad in oprichting- kun nen contact opnemen met Truus Knoops, Hanna van de Voortplein 5, telefoon; 691662. jEL EN MAAS 0||ege praat met inwoners over woningbouw, verkeersveiligheid en kunstwerk Donderdag 2004 - Pagina 11 De hoogte van de aanslag waterschapsbelasting van het waterschap Peel en Maasvallei zorgde voor veel ophef tijdens het werkbezoek van het colle ge van B en W aan Blitterswij ck. Sommige Blitterswijckena- ren beweerden 50 tot 80% meer belasting te moeten beta len dan vorig jaar. Ze riepen de gemeente op om actie te ondernemen en in een brief haar beklag te doen over de hoge rekening. Maar burge meester Hahn wilde niet ingaan op het verzoek vanuit Blitterswijck. Hij is van mening dat de burgers zelf het initiatief moeten nemen. "Ver zet je maar, dat recht heb je. Maar je moet niet aan de gemeente vragen om een briefje naar het waterschap te sturen. Want het waterschap is net zo autonoom als de gemeente. Die sturen dan weer een briefje terug met daarin de vraag waar wij ons als gemeente eigenlijk mee bemoeien. Dat schiet niet op." Mevrouw Brugman (PK Meerlo- Wanssum), die de bijeenkomst in Blitterswicjk bijwoonde, was de belastingverhoging van het water schap ook in het verkeerde keel gat geschoten. Zij riep de gemeente en de dorpsraad op zich te verzetten tegen het mono polie van het waterschap. Veel inwoners waren het helemaal met haar eens. "Want we worden nu opgezadeld met bedragen waar je als individuele burger geen ver weer tegen hebt. Het is ongelofe lijk hoe dergelijke instanties met de burgers omgaan. En dan zijn wij ook nog zo gek om ons als vrijwilliger aan te melden als de Maas weer eens dreigt te overstro men. En nu ben je bedankt", klaagde één van de aanwezigen. Ook wethouder Beterams moest 20 procent meer belasting betalen dan vorig jaar. "Het mees te effect bereik je als individuele burgers massaal bezwaarschriften insturen naar het waterschap. Want 100 euro verschil ten opzichte van vorig jaar is toch veel geld. En dan zit er ook nog geen enkele verklaring voor het bedrag bij." Wethouder Derikx gaf aan dat de gemeente Meerlo-Wanssum in het verleden wel eens over de waterschapsbelasting met andere Maasgemeenten heeft gesproken en dat de Stichting Vrienden van de Maas toen tegen de verhoging geageerd heeft. "Maar dit jaar is er voor zover ik weet geen signaal afgegeven. Dat is toch meer een taak van dorpsraden en individu ele burgers en niet van de gemeente." PROFIJTBELASTING Burgemeester Hahn legde de aanwezigen uit dat mensen die profiteren van de waterkeringen meer belasting betalen dan men sen die geen baat hebben bij de waterkeringen. Maar dat vonden enkele aanwezigen niet rechtvaar dig. "Want iedereen heeft baat bij de dijken", vond één van hen. "Wat als. de hele regio onder water loopt? Dan moet heel Nederland die kosten dragen. Als we de reële kosten voor aanleg en onderhoud over alle inwoners van Nederland delen, is het pro bleem opgelost." Hahn vroeg de bezwaarmakers echter of zij het dan ook redelijk zouden vinden als ze moesten meebetalen aan de aanleg en het onderhoud van de zeedijken. "Want dat is dan ook wel zo eer lijk voor die mensen. Moeten mensen die op het hoogste punt in Vaals wonen net zoveel betalen als mensen die langs de Maas wonen? Dat systeem kennen we niet in Nederland. Er zijn overal in Nederland grote verschillen, dus de profijtbelasting is best te ver dedigen. Het is zoals het is. En als we het hier doen, dan moeten we het overal in Nederland doen. Maar ik denk dat de Tweede Kamer die plannen niet accep teert. Als individuele burger heb je het echter het recht om bezwaar aan te tekenen tegen de hoogte van de heffing. Maar je moet de gemeente niet vragen om tegen de tarieven te ageren. Dan gaat twee overheden tegen elkaar klagen en dat werkt niet. Het waterschap bemoeit zich toch ook niet met onze OZB-belasting." VEEL REACTIES In de afgelopen weken deden al duizenden mensen hun beklag over de nieuwe aanslag water schapsbelasting die ze van het waterschap ontvingen. Het is de eerste keer dat er na de fusie van het Zuiveringsschap Limburg met de waterschappen Roer en Over maas in Sittard en Peel en Maas vallei in Blerick 530.000 gecombi neerde aanslagen zijn verstuurd voor zowel het waterbeheer als de waterzuivering. Behalve die dubbele rekening voerden de waterschappen verhogingen door die in individuele gevallen veel hoger uitpakten dan de aangekon digde 10 procent. Die verhoging was volgens de waterschappen nodig om allerlei financiële tegen vallers en extra kosten op te van gen. Verwacht, aangekondigd en ook doorgezet. De buurtbewo ners van het beoogde jonge rencentrum aan de Maasweg in Blitterswijck hebben offi cieel bezwaar aangetekend tegen de bouwvergunning die de gemeente Meerlo-Wanssum aan de Stichting DIM heeft afgegeven voor het jongeren centrum. Voorzitter Leo Schra- ven is er niet van onder de indruk. "De buurt had al aan gegeven waar mogelijk via juridische weg bezwaar aan te tekenen. Dat is haar goed recht. Voor ons is het niets meer en minder dan een ver traging." De buurtbewoners zelf geven opmerkelijk genoeg niet thuis. Woordvoerder Ver- berkt is kort en bondig. "Geen commentaar." In het overleg met de buurt werd het de Stichting DIM al vrij snel duidelijk dat de bouw van een jongerencentrum niet zonder slag of stoot zou gaan. "De men sen zijn bang voor overlast", weet Schraven, die door een verblijf in het buitenland niet exact op de hoogte is van de inhoud van de bezwaren. Ik moet me daar nog in verdie pen. Maar ik weet wel dat wij in het bestek alle maatregelen heb ben genomen om geluidsoverlast te voorkomen. Dat kunnen de buurtbewoners zelf nalezen. Bovendien: de gemeente geeft heus geen vergunning af als er niet meer dan voldoende aan dacht is besteed aan het tegen gaan van overlast en geluidsover last. Maar ja, het is een oude buurt en ik kan me indenken dat de bewoners zich zorgen maken. Ze hebben het recht om bezwaar aan te tekenen. En ze hebben woord gehouden." GEEN SINECURE Het is niet de eerste keer dat de Stichting DIM wordt geconfron teerd met een vertraging. Al vijf jaar knokt de stichting voor een eigen home voor de Blitterswijck- se jeugd tussen de 12 en 21 jaar. Deze jeugd vertoeft immers over al en nergens. De oudere jeugd zoekt haar vertier in de cafés, de jongere ieugd hangt rond op straat en dat gaat niet altijd zon der overlast gepaard, en een deel van de jongeren wordt gedoogd in een caravan die als een soort van mini jeugdhonk dienst doet. Vijf jaar geleden was de situatie niet veel beter. Uit een onderzoek naar de leefbaarheid van de kleine kernen kwam destijds sterk naar voren dat er behoefte was aan een jongerencentrum voor de jeugd van 12 tot 21 jaar. Om die wens handen en voeten te geven, werd Stichting DIM opgericht. Een stichting die ijverde voor de realisatie van dat jeugdcen trum. De ambities en missie waren snel geformuleerd, maar de uitwerking bleek geen sinecure. "We dachten er te eenvoudig over", gaf voorzitter Leo Schraven in een eerder interview toe. "We hadden het idee dat we het alle maal zelf konden regelen. Maar telkens werden we teruggefloten: of er waren te weinig centen, of het bleek dat het pand niet vol deed aan alle eisen en voorschrif ten, of we kregen op voorhand al geen vergunning, of onze plannen waren onvoldoende onder bouwd. Dat was best frustrerend, omdat we telkens opnieuw kon den beginnen." GEEN GOEDE COMMUNICATIE Uiteindelijk besloot de stichting het spel volledig volgens de regels te spelen. Zeker toen via het parochiehuis in Blitterswijck een pand werd aangeboden. Een pand dat met de naam 't Honk eerder, dienst deed als kinderopvangcen trum. Stichting DIM nam een sub- sidioloog in de arm. "Die man wist precies welke wegen we moesten bewandelen om subsi dies binnen te halen. En dat hielp. De gemeente wilde de verbouwing van 't Honk subsidiëren en ook andere, exter ne geldschieters hielpen ons. Uit eindelijk kregen we zo de finan ciële dekking voor de begroting van om en nabij de 125.000 euro. DIM ging ook in zee met een architect. "Ook dat was bittere noodzaak, want een pand moet aan heel erg veel regels en voor schriften voldoen wil je vergun ning kriieen om er bijvoorbeeld een jeugdcentrum te vestigen. En er gaat snel veel tijd voorbij om aan al die voorschriften te voor doen." Stichting DIM heeft inmiddels alle benodigde vergunningen bin nen. Eind vorig jaar sprak Schra ven nog de hoop uit dat bezwaren uit de buurt achterwege zouden blijven. "We hebben sterk ingezet op een open en eerlijke commu nicatie met de dorpsraad, de buren en het parochiehuis. Ze zijn tijdig geïnformeerd, hebben met ons kunnen meepraten en meedenken. Bovendien hebben experts gekeken naar mogelijke geluidsoverlast en heeft de archi tect dat in zijn bestek meegeno men. Ik vind dat we ons huiswerk goed hebben gedaan." Of de buurt daar ook zo over denkt, is echter de vraag. Woord voerder Verberkt wil liever niet reageren, maar geeft aan dat er van open en eerlijke communica tie 'geen sprake is'. VOL VERTROUWEN Voor de Stichting DIM is het nu wachten totdat de gemeente Meerlo-Wanssum zich buigt over de bezwaren en deze gegrond of ongegrond verklaart. Schraven wacht de procedure vol vertrou wen af. "Ik ga er eerlijk gezegd van uit dat het jongerencentrum er komt. De financiën zijn rond en de gemeente heeft niet voor niets al een bouwvergunning afgegeven. We wachten rustig af." Schraven gelooft niet dat de recente vernielingen in Blitters wijck na afloop van het traditione le popfestival in jongerencentrum Merlin in Meerlo een ander licht op de zaak werpen. "Jongeren die willen'vernielen, kun je moeilijk tegenhouden. Dit had overal kun nen gebeuren. Ik vind het triest dat het gebeurt, zeker voor de gedupeerden, maar ik vind niet dat dit nu als argument mag wor den ingezet om de realisatie van het jongerencentrum in Blitters wijck te dwarsbomen!" PEEL EN MAAS niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Almut Raaij- makers, Marie-Therese van Loon, Marlon Theunissen U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dins dag. woensdagmorgen of donder dag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pas toor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tij dens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen: J.F.H. van Arens- bergen. F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meer lo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. spoedrecepten: Apotheek Anto- niusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30. 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum. Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerIo@het- net.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smo- renburg. Legert 15. 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG. RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242. 5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kin- der- en jeugdzorg, volwassenen- zorg, ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51, 5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Lim burg, Drie Decembersingel 48. Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klantenservice: bereik baar tijdens kantooruren (inclu sief ledenadministratie), tel: 077- - 3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a. 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W. Baken. Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo- Tienray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsy- straat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478-692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel 077-3978500, fax 077- 3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19.30 - 21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09.00-10.00 uur. Vrijwilligerscentrale. Ope ningstijden: ma., di. en do. van 10.00-12.30 uur.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 11