rinrichting Iroote Molenbeek Sixties Night in Venray lichting CAI nog steeds n n k Cultuur voor kinderen van de Foekepot Open dag Vrije Academie en Balletschool Depressie, meer dan een dip Apothekers starten MedicijnConsult Tien bekeuringen tijdens politiecontrole Nengre Doro in Limburgs Museum Jioenmode E Schietwedstrijd Holthees Goud van Oud [J MAAS Donderdag 15 april 2004 - Pagina 9 pdagen Waterschap Maas en Peelvallei (Dit 1 ituur van Waterschap eelvallei heeft beslo- Jd'e Groote Molenbeek, Meerlo-Wanssum, p in te richten. De polenbeek is in het (Provinciaal «plan Limburg) jen als een beek met jsifiek ecologische t houdt in dat de (tter gemaakt dient ii voor planten, die- macrofauna en organismen. jote Molenbeek is al eer- gedeelte heringe it name in het kader van fading Melderslo, zijn •elte al enkele tracés Jen genomen volgens jemde 2-fasenprofiel c achter het Kasteelke tot aan de zandvang/kooshelreiniger). De beek is nu nog een rechte, genormaliseerde afvoergeul met weinig dynamiek. De taluds (zij kanten van de beek) zijn instabiel en vaak voorzien van puinbestor- ting en andere onnatuurlijke oeverbeschermingsmiddelen Bovendien heeft op verschillende plaatsen oeverafslag plaatsgevon den. De klachten die hierover zijn binnengekomen, vormen directe aanleiding om dit traject met voorrang aan te pakken. Naast bovengenoemde proble men zijn er nog enkele aandachts punten. Zo zijn er in de beek bar rières voor vissen aanwezig die vanuit de Maas de Groote Moleenbeek op willen trekken. Een voorbeeld is de bodemdrem pel bij de uitstroom in de haven in Wanssum. Verder vindt er aanzan- ding plaats bij het akoestisch meetstation nabij de aanwezige vistrap achter Meerlo. Gelijktijdig met de uitvoering van de Groote Molenbeek wordt ook de bene denloop van de Boddebroek mee genomen. Deze zij waterloop ligt grotendeels in natuurgebied en heeft een hoge ecologische potentie. Herinrichting levert een bijdrage aan het zo optimaal mogelijk benutten van deze potenties. Op dit moment is een groot gedeelte van deze water loop nog betegeld. Bij de herinrichting van de Groote Molenbeek zal uiteraard rekening worden gehouden met de plaatselijk aanwezige situatie. Zo is er aandacht voor de ligging in het landbouwgebied, waar in beginsel geen verslechterde situ atie teen opzichte van de droog legging mag ontstaan. En in de bebouwde kom wordt rekening gehouden met de plaatselijke spe cifieke omstandigheden. De beek zal een visuele opwaardering krij gen en nadrukkelijker zichtbaar worden. De primaire functies van de waterloop, de afvoerfunctie en de ecologische functie, staan echter voorop bij de planvorming. Op 14 en 16 april worden er in zaal Oud Meerlo, Hoofdstraat 20 in Meerlo, inloopdagen gehouden voor belanghebbenden. Zij zijn hiervoor persoonlijk uitgenodigd. Tijdens deze dagen wordt aan direct aanliggende gebruikers/eigenaren de mogelijk heid geboden om in te gaan op hun specifieke situatie en geheel vrijblijvend met medewerkers van het waterschap van gedachten wisselen over de herinrichting van de beek. Meer informatie is te verkrijgen bij projectleider Karei Haazen van Waterschap Peel en Maasvallei, telefoon 077-3891203. B IS =1 t >.QC iting CAI Venray heeft iels aan vier ICT-projec- ïancieel behoorlijk bij- ;n. "En we krijgen nog aanvragen binnen, 'ij denken", zegt voor- 'ictor Weijs, "dat we met Jen die we in kas heb- log veel meer kunnen i het Venrayse. Daarom we nu nadrukkelijk de iteit op." jaren tachtig is CAI/KTV hl voor de aanleg en het van het Venrayse kabel- gin jaren negentig bleek ïzoek dat om het bestaan- Jnet technisch up-to-date den grote investeringen lelijk waren. Daarom is V destijds verkocht aan 'elediensten (nu Essent >m) voor NLG 2.285.000. die, omgerekend, 87 op een verantwoorde laar de Venrayse gemeen terug te laten vloeien Stichting CAI dat geld", ijs uit. "De stichting geeft t ICT-initiatieven met een en maatschappelijk nut èie ondersteuning. Bijna mogelijk zolang er maar idelijke relatie met de Stichting CAI wilde het bare bedrag binnen vijf Ij steden. "Die termijn halen er, weet de voorzitter, dal is geen halszaak. Wij i en het geld liever goed, f bet niet lukraak weg. We r zorgvuldig in het toeken- jn financiële ondersteu- ïtichting CAI toetst aanvra- een aantal voorwaarden, notendop moet een pro- linische verbetering bren- de sfeer van communica- Victor Weijs (staand), voorzitter van de Stichting CAI: "Wij beste den het geld goed, geven het niet lukraak iveg" tie, verkeer of databeheer, voor uitgang bieden aan leden van de Venrayse gemeenschap, geen winstoogmerk hebben. "Met die voorwaarden als basis bekijken we als bestuur van de stichting een aanvraag kritisch en nemen vervolgens een weloverwogen beslissing." "We hebben inmid dels vier grote projecten meegefi- nancierd", vertelt Weijs. "Voor de Venrayse Centrale van Ouderenverenigingen hebben we een eigen cursusruimte in oude- rentrefpunt De Kemphaan inge richt met de allernieuwste appara tuur en lesmaterialen, ter waarde van 39.000, Lokale Omroep Venray heeft met een ondersteu ning van 67.000 apparatuur en programmatuur kunnen kopen waarmee de omroepmedewer kers onder andere sneller kunnen werken en vooral ook meer radio minuten kunnen maken. Daarnaast is een beveiligde ver binding aangelegd tussen de com putersystemen van het Raayland College en de Openbare Bibliotheek Venray. Hieraan heb ben wij 75 000 bijdragen. Het Seniorservice Gilde heeft een bedrag van bijna 23.000 gekre gen voor de vervanging van twaalf pc's, randapparatuur en een kabelaansluiting." Bij Stichting CAI lopen verder nog aanvragen van Zorggroep Noord- Limburg, Stichting Afasie, Stichting Dorpsradenoverleg en het kerkbestuur van St. Petrus' Banden. "Onlangs hebben we ook nog 6.000 toegekend aan de Fietsvierdaagse Venray voor de aanschaf van nieuwe pc's en een softwareprogramma." Tot nu toe was Stichting CAI niet goed bereikbaar. Daar gaan we verandering in aanbrengen", vertelt Victor Weijs. "We hebben een website (www.cai-venray.nl) waarop iedereen terechtkan voor meer informatie over de CAI en de voorwaarden waaronder wij financiële ondersteuning kunnen bieden overzichtelijk op een rij. Via de site kunnen mensen ons ook e-mailen met vragen of con creet een aanvraag indienen. We staan open voor alle verzoeken om financiering aan projecten met als doel de communicatie tus sen mensen met behulp van eigentijdse communicatiemidde len te intensiveren en verbeteren. Verenigingen moeten over het algemeen heel zuinig met hun financiële middelen omgaan. Wij hopen dat bestuurders en initia tiefnemers zich meer bewust wor den van de mogelijkheden die wij als CAI kunnen bieden bij het realiseren van hun plannen. Met ons geld kunnen ze iets extra's voor hun club teweegbrengen." ■■iiiiiiiimiii/, xte centrum; 5®# Tllfflll®»; mooiste - ■nat de schoenenafdeling Tj onze winkels te fffl.-BOXTEl-HORST-GEI.EEN Pene info 0475-491384 lUiflllllllllllllV* Ook voor dit schooljaar is er voor de kinderen van basisschool de Foekepot in Venray weer een leuk programma voor cultuur samen gesteld. Voor de groepen 12 en 3 is er op vrijdag 23 april het pop spel theater Pimpernel gecontracteerd. Met poppen, toneel en muziek spelen de speel sters in op thema's die kinderen boeien. Ze sluiten hierbij deels aan bij het thema Lente, waar ze op school ook mee bezig zijn. De speelsters: Marijke van Bergen en Ank}' Fleuren hebben de verhalen zelf bedacht en uitgewerkt en de poppen, kostuums ën muziek zelf gemaakt. Voor de groepen 4, 5 en 6 is er op vrijdag 16 april het internatio naal gerenommeerde gezelschap Mangs Maskertheater ingepland. Mang betekent vleermuis in het Indiaas. Soms lijken de spelers van dit fantasierijke en spectacu laire maskertheater reusachtige vleermuizen die met één vleugel slag kunnen wegvliegen Fascinerende, feeërieke figuren betoveren het publiek en laten een spoor van verbazing achter. Ze schijnen wezens uit een ande re wereld te zijn. Jeanne Melief vormt het motorische centrum van dit gebeuren. Zij beweegt zich dansend op muziek van de speelman: Ham' van Lunenburg. Last but not least komt er voor de groepen 7/8 op vrijdag 25 juni Nengre Doro met verhalen uit de slavenpoort. In Suriname was de Nengre Doro de slavenpoort. De poort waar de slaven in en uit het huis gingen. Veel nieuwtjes, rod dels en verhalen werden hier uit gewisseld. O.a. de verhalen over de huiselijke ruzies van de familie Vrije Academie en Balletschool Venray hebben op zaterdag 24 april van 12.00-16.00 uur Open Dag in het Kunstencentrum Jerusalem aan de Heuvelstraat 4a in Venrray, Tijdens de open dag exposeren de cursisten hun kunstwerken, docenten zijn aan wezig en ook zijn in de verschil lende ateliers cursisten aan het werk. Bent u van plan in september een cursus te gaan volgen - kom dan kijken en u zult versteld staan wat er die dag te zien en te bele ven is. In de ateliers zullen de vol gende presentaties plaatsvinden: Tekenen en schilderen - voor vol wassenen en kinderen, Jeugdhandvaardigheid - voor kin deren. Voorbereidend acade misch jaar - voor middelbare scho lieren (wil je naar de kunstacademie, doe op de vrije academie de voorbereiding), Edelsmeden - voor volwassenen, Beeldhouwen in steen en hout - voor volwassenen. Oriëntatiecursus (tekenen&schil- deren, speksteen bewerken en boetseren) - voor volwassenen. Keramiek - voor volwassenen, Fotografie - voor volwassenen en Ballet en dans - voor volwassenen, kinderen en kleuters. De Vrije Academie is sinds 1971 actief in Venray. Ze zitten inmiddels- al Anansie en hoe de liefde voor elkaar alles overwint. Deze verha len worden onder de titel Lobbie Dierie (liefde overwint alles) op het niveau van de bovenbouw- verteld door Hellen Trustfull. Hellen is geen onbekende op de Foekepot. In 2002 werd de Foekepot met haar Anansie Torie tweede bij de Kinjer Kultuurpries van LI TV. Daarnaast komt Hellen regelmatig als leerkracht vervan gen op school. Zondag 18 april vindt de eerste schietwedstrijd (Brabants wipschieten) in klein kring verband plaats in Holthees. Aanvang: 13.00 uur. Aan deze wedstrijden nemen de volgende gildes deel: St. Antonius Abt Gilde Blitterswijck, Koninklijk St. Willibrordus Gilde Geijsteren, St. Antonius Gilde Well, St. Joris, St. Anthonius Gilde Maashees en het Onze Lieve Vrouwe Gilde Holthees. Aan deze wedstrijden mogen ook de jeugdleden onder de 16 jaar deelnemen. Voor de jeugdwedstrijden zijn iedere wedstrijd drie prijzen te verdelen in vorm van mooie bekers. Deze competitie gaat over drie wedstrijdrondes. Er zal gescho ten worden op de volgende vier onderdelen: personeel, kampioen, erekampioen en de vrijehand en het korpsschieten, vier schutters per vereniging. Elke wedstrijd zal er een dagprijs worden uitgereikt (bestaande uit een zilvere schild) aan de schutter die op deze dag de meeste punten behaald er zijn maximaal 36 punten te behalen bij iede re schietwedstrijd. De volgende wedstrijden zijn op zondag 23 mei in Maashees en op zondag 4 juli in Well. weer vijf jaar in het prachtig ver bouwde Jerusalem in de Heuvelstraat. Ze hebben zeven prachtige ateliers waar door twin tig kunstenaars/docenten les wordt gegeven aan 370 cursis ten per week. Kunst maakt het leven boeiender, vooral om het zelf te beleven en ervaren. Het is uniek. Docenten en cursisten zul len u graag op de open dag meer vertellen maar vooral ook gemaakte werkstukken willen laten zien. Balletschool Venray is eind jaren '70 van start gegaan en heeft inmiddels 300 leerlingen per week en hebben een schitte rende balletzaal in het Kunstencentrum Tijdens de Open Dag zal Balletschool Venray het volgende programma aanbie den: klassiek ballet groep 7 en 8 en volwassenen, jazz dans groep 8 en. volwassenen, kleuter-mee- doe-les (speciaal voor deze open dag). Bent u geïnteresseerd en wilt u zich al inschrijven voor een cursus - ook dat kan d m v. een inschrijfformulier te verkrijgen op de open dag. Inschrijvingen gaan op volgorde van binnenkomst, dit aangezien een cursus uit maxi maal dertien cursisten kan bestaan. Tijdens deze open dag zijn lesroosters en informatie beschikbaar. De lessen starten in september 2004. Het Informatiecentrum Geestelijke Gezondheidszorg in Venray houdt op woensdag 28 april een informatieavond over het thema Depressie. Depressies komen zeer veel voor. Op dit moment zijn in Nederland 500.000 mensen tussen de 15 en 65 jaar ernstig depressief. Dat is één op de 20 Nederlanders. Depressies bij kinderen en oude ren en lichte depressies zijn dan niet meegeteld. De WereldGezondheidsOrganisatie verwacht dat depressie binnen afzienbare tijd volksziekte num mer 1 zal zijn. Herkenning en erkenning van depressie is daar om van wezenlijk belang. Mensen hebben vaker een 'dipje'. Daar kijkt niemand van op. Iedereen is wel eens somber of treurig. Meestal trekt zo'n sombere bui vanzelf weg. Maar bij sommige mensen blijft deze stemming aan houden. Ze hebben nergens meer zin in of belangstelling voor. Hun hele bestaan wordt beheerst door somberheid. Er is sprake van con centratieproblemen en vergeet achtigheid. Niet uit bed kunnen komen, alles is gewoon te veel. Mensen die weken- tot maanden lang last houden van zo'n zwaar moedige stemming lijden aan een depressie. Niet alle depressies zijn hetzelfde. Ze variëren van mild tot zwaar. Leven met een depres sie is leven met een zware last. Waardoor wordt een depressie veroorzaakt? Wat zijn de ver schijnselen? Is een depressie te behandelen? Kortom wilt u graag meer informatie over depressie? De avond vindt plaats van 20.00 tot 22.00 uur bij De Witte Hoeve in Venray. Gastsprekers zijn A. van Nispen t.P., medisch Hoofd PAAZ Venlo en I. Wolters, sociaal psychiatrisch verpleegkundige polikliniek Vincent van Gogh Instituut en een ervaringsdeskun dige met een persoonlijk verhaal. De toegang is gratis, maar reserve ren is noodzakelijk. Bent u geïnte resseerd? U bent van harte wel kom. Voor meer informatie en reservering kunt u contact opne men met het Informatiecentrum Geestelijke Gezondheidszorg, telefoon (0478)52 70 66 e-mail: igg@wgi.nl Het weekend van zaterdag 17 en zondag 18 april is het Nationaal Museumweekend. Het thema van dit weekend is de kunst van het vertellen. Hellen Trustfull van Nengre Doro Vertellingen van de slavenpoort uit Venray is uitgenodigd om op zondag 18 april hieraan deel te nemen in het Limburgs Museum in Venlo. Samen met twee andere vertel lers zullen zij beurtelings op zon dag van 14.00 uur tot 17.00 uur verhalen vertellen aan het publiek. Hellen zal de bezoekers vermaken met Anansie Tories. Dit doet zij aan de hand van zelf geschreven eigentijdse verhalen die over de belevenissen van Anansie de spin gaan. Samen met zijn vrienden uit het Kankantrie bos beleeft Anansie allerlei avon turen. De verhalen worden ver teld door Affie; zij woont ook in het oerwoud en is bevriend met alle oerwoudbewoners. De verha len krijgen een extra demensie doordat er gebruik gemaakt wordt van zelfgemaakte maskers. De regie is in handen van Simone Trustfull. De entree is gratis, het is dus een mooie gelegenheid voor jong en oud om kennis te maken met de alternatieve vertelkunst en het Limburgs Museum in Venlo. In De Witte Hoeve in Venray vindt op zaterdag 17 april weer de Sixties Night plaats. De avond begint om 20.00 uur en de zaal is open om 19.30 uur. De presentatie is in han den van Ramon Barents. Het programma van deze avond bevat een Engelse band en drie Nederlandse bands. The Jets, Northampton. UK. Dit jaar bestaan The Jets 30 jaar en al 25 jaar een van de beste bands in dit genre van Europa. De drie broers Cotton geven hem nog steeds van katoen. Meer dan 60 tv-optredens vijf maal top of the pops en een groot aantal top 40 hits in de UK. In de jaren '80 regelmatig te gast in onze regio en door Frits Spits regelmatig op de radio te horen. Na lange tijd zijn ze weer eens in de regio Het repertoire bestaat uit veel eigen nummers en worden nog steeds met veel power gebracht. Het is een mix van rock roll, rockabil ly, doowop, jive, humor... The Sparks, Horst. Voor de insi ders geen onbekende band. Al 41 jaar on the road en ieder jaar fana tieker. The Sparks worden steeds meer gevraagd voor optredens in heel Nederland, dit op festivals en sixties avonden. Eind 2003 heb ben ze nog een aantal optredens in het Mekka van de beat, de Cavern in Liverpool gedaan. Het repertoire is van The Stones, Beatles, Searchers, Scorpions, Them, Motions, etc. De VeGe Band, Venray. Deze band is mid jaren 80 ontstaan als geintje. Leden van de Venrayse band The Rocking Starfighters, ca. I960, formeerde een gelegen heidsband onder de naam VeGe Band, afgeleid van Frans van Gerven, de solo gitarist, of te wel Hank B. Marvin van Noord- Limburg, een echte Shadowman dus. De VeGe Band stond al op de bühne met o.a. Searchers, Fortunes, Mud, Sandy Coast, Clarks. Het repertoire is: Shadows, Spotnicks. Maskers, Hunters, aangevuld met vocale rock roll klassiekers. The Beatlex, Alkmaar. Drie jonge muzikanten studerend op het conservatorium in Alkmaar, kwamen tijdens hun studie in aan raking met muziek van de Beatles en waren dusdanig onder de indruk dat de band Beatlex werd opgericht. De sound van de Beatles wordt heel dicht bena derd, ook de vocale. Voor de Beatles fans een set vol Beatles nummers die voor velen verras send zullen zijn. Voorverkoop van de kaartjes: Sigarenhuis Jansen, Grote Markt 22 en De Witte Hoeve, Gasstraat 5 in Venray. Info en reservering: tel. 0478-580624. Kaarten in de voor verkoop/gereserveerd kosten 13 euro; bij de avondkassa 14,50 euro. Op maandag 19 april start in alle Limburgse apotheken het MedicijnConsult. Onder het motto: Haal alles uit de kast worden patiënten opgeroepen hun medicijnkastje leeg te halen en alle geneesmiddelen mee te nemen naar de apo theek voor een kosteloos adviesgesprek met hun apo theker. Doel van het MedicijnConsult is om mensen bewuster te maken van de manier waarop zij medicij nen gebruiken en van de risico's De politie van het district Venray heeft tijdens de tweede districtelijke controles in het kader van het auto-inbrakenpro- ject Zij pikken het, wij niet tien bekeuringen voor verkeersover tredingen opgemaakt. De achttien agenten van de politie en de Koninklijke Marechaussee die aan de actie deelnamen lieten verder 275 automobilisten een blaastest uitvoeren waarna bleek dat er twee bestuurders teveel hadden gedronken. Er werden geen aam houdingen verricht of zaken waargenomen die een relatie heb ben met auto-inbraken. De controles vonden tussen 21.00 uur en 04.00 uur plaats in Molenhoek en Ysselsteyn waarbij een gebied werd afgezet en alle verkeer aan een controle werd onderworpen. De bekeuringen werden uitgeschreven voor ver keersovertredingen zoals techni sche gebreken, rijden zonder rij bewijs en rijden zonder verzekering. Een 38-jarige auto mobilist uit Ysselsteyn negeerde een stopteken van de politie waarna er een achtervolging werd ingesteld. Meteen daarop kon de verdachte op de Kerkweg in Ysselsteyn worden aangehouden Hij bleek teveel alcohol te hebben gedronken en werd overgedragen aan de Koninklijke Marechaussee omdat hij militair bleek te zijn. Een 45-jarige automobilist uit Overasselt werd eveneens bekeurd omdat hij teveel alcohol gedronken had Hij reed over de Rijksweg in Molenhoek. Het auto-inbrakenproject Zij pikken het, wij niet, dat in het laatste half jaar van 2003 werd uit gevoerd in het verzorgingsgebied van de basiseenheid Horst, krijgt navolging in het hele politiedis trict Venray. De politie Horst heeft het project onlangs geëvalu eerd en is tevreden over de geboekte resultaten. Het aantal aangiften is afgenomen met 27%: van 568 in 2002 naar 414 in 2003 In navolging op dit succes gaan nu ook de basiseenheden Venray en Gennep met het project aan de slag. De opzet van het project, dat erop gericht is het aantal auto- inbraken te verminderen, blijft grotendeels gehandhaafd. De poli tie van het district Venray zal de komende maanden meer gericht surveilleren in het gebied om de pakkans van auto-inbrekers te ver groten. Deze projectmatige sur veillances worden zowel overdag als 's nachts uitgevoerd in de ker nen van de gemeenten van het verzorgingsgebied, te weten Venray, Horst aan de Maas, Sevenum, Meerlo-Wanssum, Gennep, Bergen en Mook en Middelaar. Ook voor het negende Goud van Oud (en nu>Festival op zater dag 24 april in de Mêrthal in Horst is de organisatie er weer in geslaagd een wervelend program ma samen te stellen. Wat dacht u van: Connection, de band met Fred Berger en Rob Boekelman (ex-VOF de Kunst en BB-band) en zangeres Sonja van Pijl, Benny Neyman, Henk Westbroek en Lee Towers. De entree bedraagt zesr tien euro.Voorverkoop bij café 't Podium, Kruisstraat 2b. die medicijngebruik met zich mee kan brengen, bijvoorbeeld in combinatie met zelfzorgmiddelen. Bijna iedereen heeft thuis ver schillende medicijnen liggen: van pijnstillers en cholesterolverlagers tot maagtabletten, hoestdrank of antidepressiva. Mensen halen medicijnen bij de apotheek, maar kopen ook vrij verkrijgbare geneesmiddelen en voedingssup plementen bij drogisterijen. Veel mensen weten niet dat hun apo theker hen kan adviseren over hun totale medicijngebruik. Hij of zij is immers de geneesmiddelen specialist. En advies van de des kundige is soms zeer noodzake lijk, omdat met medicijnen no^al eens verkeerd wordt omgespron gen. Zo worden ze verkeerd of te lang bewaard, maken mensen hun kuur niet af of combinerenze receptmedicijnen met zelfzorg middelen terwijl dat lang niet altijd zomaar kan. In al deze geval len is het niet ondenkbaar dat er gezondheidsrisico's ontstaan. Het MedicijnConsult wordt vooral geïntroduceerd om de steeds gro ter w ordende groep patiënten die meerdere medicijnen tegelijk gebruiken, inzicht te geven in hun 'slikgedrag'. Apothekers hou den van elke patiënt een zogehe ten medicatiehistorie bij. De inhoud van de medicijnkast en deze medicatiehistorie vormen de uitgangpunten voor het adviesge sprek. Wanneer blijkt dat bijstel ling van een behandeling nodig of wenselijk is. kan de apotheker, met toestemming van de patiënt, contact opnemen met de huisarts of specialist. Van 19 tot 30 april wordt het MedicijnConsult extra onder de aandacht gebracht. Maar een gratis adviesgesprek met de apotheker blijft vanzelfsprekend ook na deze periode nog altijd mogelijk. Het is aan te bevelen vooraf telefonisch een afspraak te maken. Meer informatie over het MedicijnConsult is ook te vinden op internet: www.apotheek.nl Eindstraat 12, tel. 581553

Peel en Maas | 2004 | | pagina 9