Parkeergarage De Gouden Leeuw wordt kleiner Veulense kerk in de steigers Gimbrère AANBEDING DeMKB De toekomst van de Diepeling Kunst in huis En verder: SELECTED DEALER Niets! PEEL EN MAAS MEN J D5 automatiseerder 't 1e*Ue Joetere Pietje Puk Moederdag' dé specialist tegels, sanitair en tegelwerken! Honderdvijfentwintigste jaargang - week 16 - donderdag 15 april 2004 EN MAAS Nieuws uit Meerlo-Wanssum 9 Kunst Cultuur 11 Sport 16 Gemeentelijke mededelingen 20 Opmars BW Kerkelijke diensten 22 TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u log maakte het steeds moeilijker om de kerk in Leunen te blijven bezoeken. Op verzoek van de Veulenaren werd de heilige mis in Veulen enkele jaren door pastoor G. Vorstermans voorgelezen in zaal Van Gassel. Van 1946 tot 1949 fungeerde de zaal als nood kerk en in 1946 werd het recto raat opgericht. Op 1 september van dat jaar werd kapelaan Verbugt als eerste rector van het rectoraat Veulen feestelijk inge haald. Nadat de discussie over de plaats waar de kerk gebouwd zou moeten worden, was verstomd, lieten de Veulense mensen blijken dat een eigen kerk wel wat extra inspanning waard was. Op de bouwplaats flink op te hogen, moesten enorme hoeveelheden zand verplaatst worden. In die tijd een hele klus omdat dit nog alle maal handwerk was. De Veulense bevolking nam dit karwei vrijwil lig voor haar rekening. De bouw verliep ondertussen heel voor spoedig en op 20 februari 1949 was de eerste steenlegging. Op 18 december van datzelfde jaar werd de kerk namens de bisschoo door deken Berden ingezegend. Met veel gevoel voor gemeenschaps zin hadden de Veulenaren hun eigen kerk. Zoals in de meeste kerken neemt ook het kerkbezoek in de H. Antonius van Padua de laatste jaren af. Iedere zaterdag is er een heilige mis door kapelaan Van Dijck die de cluster Leunen- Veulen-Heide onder zijn hoede heeft. Toch wordt er niet gewan hoopt. Van Staveren, die samen met kapelaan Van Dijck. Mia Geurts, Piet Leijssen en Wim Spreeuwenberg, ook deel uit maakt van het kerkbestuur: "We doen heel'veel om de jeugd bij de activiteiten van de kerk te betrek ken. Zo worden kinderwoord diensten en de gezinsmissen heel goed bezocht. Hoewel het kerk bezoek afneemt, zijn we optimis tisch voor de toekomst." ACTIEDAG De renovatie van de Veulense kerk gaat in totaal 250.000 euro kosten. Via subsidies van het bis dom, de gemeente Venray en fondsenwerving is inmiddels een bedrag van 100.000 euro binnen gehaald. Van Rijswijck: "Via diver se acties willen we nog een bedrag van minimaal 25.000 euro bij elkaar krijgen. Zo zijn inmid dels 160 brieven naar bedrijven en instellingen de deur uit waarin we vragen voor een bijdrage. Het restant moet uit de eigen midde len van de kerk komen. Maar het zal duidelijk zijn dat we die mid delen zo min mogelijk willen aan spreken om ook in de toekomst nog over een financiële reserve te beschikken." De thermometer die voor de kerk is geplaatst en aan geeft hoe de financiële stand van zaken is. geeft ruim 5000 euro aan binnengehaalde gelden aan. "We zijn er ook nog lang niet", zegt Fleurkens, 'Want naast dat we het bedrijfsleven hebben benaderd, doen we ook een beroep op de Veulense gemeenschap." De ongeveer 170 gezinnen in Veulen krijgen ook een folder waarin uitleg wordt gegeven over de noodzaak van de renovatie en een oproep wordt gedaan voor een vrijwillige bijdrage. Tijdens een speciale actiedag op zondag 23 mei wordt er volop tam-tam gemaakt in het Venrayse kerk dorp Op die dag is er een huis- aan-huis collecte. Van Staveren: "Op die dag gaan collectanten op pad om eenmalige machtigingen en giften voor de renovatie van de kerk op te halen. Die collectanten worden op hun tocht door het dorp vergezeld door een joekska- pel. Dus de Veulenaar zal weten dat we die dag een beroep op hem doen." Wilt u'nu al een bijdrage storten voor de renovatie van de kerk in Veulen dan kan dit op bankreke ningnummer 1281.81.885 ten Bleek 82, 5801 MK Venray Telefoon (0478] 512 306 name van Financiële Commissie Restauratie Kerk Veulen, Rabobank Venray Meerlo- Wanssum. Wat gebeurt er als U niet adverteert boxmeer mannenmode, ^ans and casual wéér icr men venray cssial war form TEGELZETTERSBEDRI I F RONGEN SANGVtoNG Iïians^ i i knba.w x mij ka yssei.stf.yn U I 047S-541945 MY: 047H-M1X76 I nisll: VAKi;AKACF ji«;OMMAN.SK\UK\Vl I.M. JENDKWITJSL C -'"'--Yrr-'- m* bedrijfsautomatisering bv Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl Uw adres voor al uw Feesten. Bruiloften, Partijen, Vergaderingen. Cafe-Zaal NU THEMA FEESTEN Kwatsavond €45.- p.p. Spooktochten €40.- p.p. Arrangementen all in vanaf €20,-p.p. Onlangst met vlaai koffie 5 uur vrij drinken 2x bittergarnituur uitgebreid buffet 't raspaardje van de horeca tot ziens in ,,'t Veule tel. 0478-581928 DAMESMODE WILHELMINAPLEIN 15 HORST MANTELS, JACKS PARKA'S DIVERSE SERIES TOT 30.- KORTING PULLOVERS VESTEN DIVERSE SERIES 10.- KORTING u Pietje Puk nog? De vro bost bode uit Keteldorp, met 'letjes en korte beentjes'' lerboekenheld die gelijk- mëlKfflct zijn ogen en oren kan ndiajptren? Die altijd voor ande- 3ieni|klaarstaat en goede raad maar ook dolle streken uit- met burgemeester :man, bakker Fijnebol en Bobbel? Ook Venray jo eigen Pietje Puk. Alleen een iets sportieve uitvoering met iets minder kromme en minder krullen. Maar een stevige snor Over wie het hebben? Over Noud issen natuurlijk, trainer van SV :n. Net als Pietje is Noud jd vrolijk als hij in het cen- mvan Venray de post bezorgt, er nu het Leunen zo voor de ld gaat en de titel lonkt, is het Beur van de Venrayse Pietje opperbest. Hij straalt en 3 en komt uren later thuis normaal. Hannes wil de mensen in tor» Venray alvast waarschu- put ivoor maandag. Want zondag leunen de titel in de vierde F grijpen, als de ploeg zelf ügd it en de aaste belagers pun- laten liggen. En dan kunt u ce wdag ongetwijfeld lang op postpakketten en brieven chten. Want kampioen word met zo vaak, en als trainer ft je tegenwoordig met volle n genieten van de hoogte en in je loopbaan. En dat zal ud zondag- of een weekje r- zeker gaan doen met zijn ttoljongens Om een dag later •een stuk in zijn kraag en bar- iide hoofdpijn de post bij u te orgen. Als u eën Finimalletje hem wilt klaarleggen, zal id u zeer erkentelijk zijn. 1 tie is M let nges contrast met Meerlo en 'h«ff-lrum 's 8root Daar heeft de „".'piek in de afgelopen week toe fen. Bij het in degradatiege- f verkerende Meerlo stapte oer Peter de Roock zondag in rust op. nadat hij zijn spelers ïtot kalmte wist te manen, en Oostrum mocht Wim van JDgen vrijdag al zijn ontslag- «ie op komen halen. Het «uur hoopte op een schokef- om degradatie te ontlopen, u hoort het goed. Een schok- ttbij een vijfdeklasser! Waar >hcn we het over? Over Real drid, Inter Milan of Galata- T' Nee, over Oostrum. Een 'CO aardig duppie, met jon- die hun best doen maar niet den«rJ0Ptn van kwaliteit. En die menteel gewoon het vertrou- "Nissen, en dan wordt ook in 'pde trainer onslagen. Want hij tontwoordelijk voor de resul- fD Tja, zo werkt dat in het ifvoetbal, maar bij een vijfde- Rf? Of er een schokeffect 5 Jazeker: Oostrum verloor '6-0 van middenmotor DEV! hen benieuwd of ook in iSteyn de witte zakdoekjes al Geen 650 maar 500 ondergrondse parkeerplaatsen De parkeerkelder in De Gouden Leeuw wordt een stuk kleiner. In plaats van 650 vak ken komt er nu een parkeer garage waarin plaats is voor 500 auto's. Door de kleinere omvang hoeft de parkeerkel der niet in twee lagen gebouwd te worden. Opvallend is dat de kostprijs gelijk blijft. De investering blijft 11,8 miljoen euro. De eerste plannen zijn inmid dels vijf jaar oud. Toen werd er nog van uitgegaan dat één onder gronds parkeervak 18.150 euro kost. Dit bedrag blijkt nu 23.600 euro te zijn, een stijging van liefst dertig procent. Ondanks de kos tenbesparing omdat de garage slechts uit één bouwlaag komt te bestaan. Volgens projectleider Patrick Schoenmakers zijn de brandtechnische en veiligheidsei sen de laatste jaren flink aange scherpt. 'We moeten aan alle wet telijke en arbo-eisen voldoen zoals de ventilatie in het gebouw. Bovendien zijn de bouwkosten in vijf jaar ook behoorlijk gestegen." Er vindt een Europese openba re aanbesteding plaats die in november is afgerond. De bouw start in het voorjaar van 2005 en wordt in twee fases uitgevoerd. De huidige bovengrondse par keerplaats (280 vakken) io De Gouden Leeuw moet straks wij ken voor woningbouw. Volgens wethouder Driessen (CDA) is een parkeerplaats van 650 vakken 'te groot voor de Venrayse maat'. "Er is kritisch naar gekeken wat de meest reële optie is. Met vijfhonderd parkeerplaat sen spelen we financieel meer op safe. De exploitatie van het par- keerbedrijf is dan slechts geduren de vijf jaar negatief Bij een grote re garage zou dit twintig jaar zijn." De gemeente heeft tevergeefs geprobeerd de ontwikkeling van de parkeerkelder samen te doen met een marktpartij om zo de financiële risico's te delen. Van de vier geinteresseerde bedrijven hielden er twee een presentatie maar beiden haakten af. "Dit is blijkbaar alleen interessant in grote steden. Daarvoor is Venray te klein", aldus Driessen Ook blijkt vanuit het Venrayse bedrijfsleven, zoals de Rabobank, weinig interesse in de koop van parkeerplaatsen vanwege de te hoge kosten. De parkeertarieven in Venray worden nu al jaarlijks met vijf eurocent extra verhoogd als bijdrage aan de garage. Sinds de tariefsverhoging in 2001 is het gebruik van betaald parkeren jaar lijks afgenomen. Ruim 7% in 2002 en ruim 4% vorig jaar. Ook wijst de gemeente op de verslechterde economische omstandigheden. Driessen zegt niet de geschiede nis te willen ingaan als een wet houder die de gemeente met een te dure parkeergarage heeft opge scheept. Venray telt straks, inclusief de nieuwe parkeerkelder, 170Q openbare parkeerplaatsen. Zeshonderd ervan zijn gratis en voor 1100 plaatsen moet betaald worden. Volgens Driessen zullen in de komende jaren steeds meer gratis parkeerplekken vervallen ten faveure van betaald parkeren De verkeerswethouder noemt als voorbeeld de onverharde parkeer plaats aan de Hoenderstraat. Er is plaats voor 96 auto's. Het terrein zal verhard worden en er komen parkeermeters te staan. Ook bij de parkeerplaatsen voor de hoogbouw van Jerusalem langs de Raadhuisstraat wordt wellicht betaald parkeren inge voerd. Op het overharde Mgr. Goumansplein, waar het parkeer- bureau tijdelijk gehuisvest is, geldt al betaald parkeren. "Het maandlandschap gaat er verdwij nen", zei Driessen. "Het krijgt een enkele dunne asfaltlaag wat een flinke opwaardering betekent." Totdat bouwmaatschappij Janssen zijn plannen realiseert voor de bouw van een appartementen complex. 9 MEI MEN: Esprit Mexx S'Oliver JC Rags Take Two Esprit hexx Vero Moda Indian Rose Take Two Hotel Asteria Venray MAASHESEWEG 80A, 5804 AD VENRAY INL. EN RESERVERINGEN: TEL. 0478-51 1466 W IJ KEUREN ALTIJD GOED WOMEN: De H. Antonius van Padua- kerk in Veulen staat letterlijk en figuurlijk in de steigers. In maart is begonnen met een grondige restauratie van de kerk die 1949 in gebruik werd genomen. Daarmee is de kerk een van de eerste nieuwe ker ken die in Limburg na de oor log is gebouwd. Het kerkbe stuur en de financiële commissie die de renovatie begeleiden, hopen dat de werkzaamheden nog in sep tember van dit jaar zijn afge rond. Jan Fleurkens, Hay van Rijswijck en Nellie van Staveren vormen de financiële commissie die de plannen voor de renovatie heeft ontwikkeld. Ze worden daarbij ondersteund door advi seur Wiel Kremer. Hoewel de kerk nog geen 55 jaar oud is, was de renovatie dringend noodzake lijk. "Met name het voegwerk is heel slecht", zegt Hay van Rijswijck die bijval krijgt van Fleurkens. "Maar ook de dakgoten en het schilderwerk laten te wen sen over." De dakpannen konden er nog wel enkele jaren tegenaan, maar in overleg met het bisdom werd besloten om de renovatie meteen maar groots aan te pakken. Dan kan de kerk er weer een flinke tijd tegen en is de toekomst verze kerd. Zo wordt het dak geisoleerd en de pannen vervangen, worden de noodzakelijke Arbo-voorzienin- gen aangebracht en wordt de hele kerk opnieuw gevoegd. Daarnaast worden ook nog eens alle dakgo ten en afvoeren en de leien op het portaal en absis vervangen en het buitenschilderwerk ter hand genomen. "Als alle werkzaamhe den zijn uitgevoerd is de kerk weer in topconditie en kunnen we de komende 50, 60 jaar weer vooruit", aldus Van Rijswijck. GEMEENSCHAPSZIN De bewoners in Veulen waren voor de oorlog aangewezen op de kerk in Leunen. Het gebrek aan vervoersmiddelen tijdens de oor- vakkundtg adviseren. Keizersveld 22 Venray Tel.: (0478) 55 04 10 wvw. rongenvof. nl

Peel en Maas | 2004 | | pagina 1