Auto's in brand bij Het Roekenbosch Geijsterse jeugd maakt kunstwerkjes voor SOS- kindertehuis Merlinpop Meerlo: gezellig festival Meerlo-Wanssui i Vrijwilligers zetten schouders onder De Broekberg Reünie en expositie St. Anna Service! rubriek Vlooienmarkt Verloskundigenpraktij Maasdorpca Gemeenten Horst aan J Meerlo-Wanssi Margo Vermazeren,A|| makers, Marie-Theresei Marlon Theunjj U kunt in alle gevallen tel.nr: 077-3981 Voor het maken van kunt u het beste belk dag, woensdagmorgei dag. Huisartsenpraktijk M toorJanssenstraat3 Meerlo, tel: 691 Spoedgevallen: tel; dens de uren dat de pj pend is. Artsen: J.F.H, bergen, F.J.P. vanArj Spreekuren: uitslu afspraak Politie houdt vier jongeren aan De politie heeft woensdag morgen vier jongeren aange houden die verdacht worden van het in brand steken van negentien auto's op de par keerplaats van recreatiepark Het Roekenbosch aan de Ooij- enseweg in Blitterswijck. De politie ging er meteen van uit dat uitgaande jongeren in de nacht van zondag op maandag de vernielingen op het recreatiepark aanrichtten. Tussen 02.00 uur en 03.15 uur werden die nacht zeven auto's apart in de brand gestoken. In totaal raakten uiteindelijk negentien auto's beschadigd, waarvan er negen volledig wer den vernield. Ook op het park zelf werden diverse vernielingen aangericht. De daders staken ook een prullenbak in brand en pleeg den bij enkele huisjes diefstallen. De brandweer was met twee auto's ter plaatse en kon om 04.00 uur het sein 'brand mees ter' geven. De vernielde auto's zijn eigendom van bezoekers van het recreatiepark en komen uit Nederland, Duitsland, België en Polen. De auto's werden dinsdag door een takelbedrijf weggehaald. Ook op andere plaatsen in de directe omgeving van Blitterswij ck werden vernielingen gepleegd. In de afgelopen dagen schonk de politie veel aandacht aan de opsporing van de verdach ten en dat leidde er uiteindelijk toe dat een van de jongens, de 16- jarige, zich dinsdagavond zelf meldde bij de politie Van hem werd een verklaring opgenomen en hij kreeg de drin gende boodschap mee zich woensdagmorgen opnieuw bij de politie te melden. Woensdagmor gen meldde hij zich, samen met zijn drie mededaders, een 18-jari- ge jongeman uit Broekhuizen- vorst en twee 19-jarigen uit Blit terswijck. De vier zijn in verzekering gesteld en hebben inmiddels hun daden toegegeven Verder onderzoek zal moeten uit wijzen wat ieders aandeel in de zaak is geweest. Nieuws uit Meerlo- Wanssum leest U in PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 15 april 2004 - p Et Verkoop tijdens kunstmanifestatie op 9 mei: De jeugdigen van JUG Geijsteren en hun kunstwerkjes die tijdens de kunstmanifestatie op zondag 9 mei worden verkocht. De jeugd van de Geijsterse jeugdbeweging JUG (Jeugd Uit Geijsteren) is volop bezig met het maken van bijzondere kunstwerkjes. Ze gaan deze objecten te koop aanbieden tijdens de grote internationale kunstmanifestatie op zondag 9 mei in Geijsteren. De opbrengst schenkt de jeugd helemaal aan het kindertehuis Hogar Esperanza in het Chi leense stadje Chilian. Dat kin dertehuis is voor drie jaren geadopteerd door de Stichting Ontwikkelingssamenwerking Meerlo-Wanssum. In dat tehuis worden baby's en kin deren opgevangen die zijn mishandeld en door de eigen ouders, die vaak aan de alco hol of drugs zijn, niet opge- voegd kunnen worden. "We vonden het een mooi idee om samen te gaan knutselen en zo de kinderen in het kindertehuis in Chili te helpen", vertelt Maartje Kunen, een van de leidsters van JUG Geijsteren. Onder leiding van de leidsters, Annet Janssen en Angela Jeuken en Carla en Anna Kunen, hébben 25 kinderen van groep 4 t/m 7 van de basisschool de afgelopen weken hard gewerkt aan hun kunstwerkjes. Van klei hebben ze de meest vreemd en mooie objec ten geknutseld: beeldjes, schaal tjes en huisjes tot en met een heuse drol. De plaatselijke kunste nares en een van de drijvende krachten achter de Geijstere kunstmanifestatie, Mieke van Uden, bood de kinderen aan om de klei kunstwerkjes in haar oven te bakken. De kinderen vonden dat een prachtig aanbod KNUTSELEN Nadat ze gebakken zijn heeft de Geijsterse jeugd de kunstwerken fraai geschilderd met felle kleu ren. De komende dagen wordt de laatste hand aan de kunstwerken gelegd. En dan maar hopen dat er, tijdens de kunstmanifestatie flink in het speciale kraampje van de Geijsterse jeugd wordt verkocht. De JUG Geijsteren is een erg actie ve jeugdorganisatie in dit kleine dorp. Vrijwel alle jongeren in die leef tijdscategorie van 8 tot en met 15 jaar zijn lid van JUG en doen tweewekelijks mee aan de activi teiten. En die variëren van knutse len. speurtochten, voetballen, spellen, bowlen, films kijken en samen winkelen in de stad. De Stichting Ontwikkelingssa menwerking Meerlo-Wanssum is erg blij met het initiatief van de Geijsterse jeugd. 'Op deze wijze zijn de kinderen in Geijsteren goed betrokken bij het wel en wee van hun leeftijdsgenootjes in Chili. Van de kinderen in Chili horen we dat ze het heel fijn vin den dat de jeugd in Meerlo-Wans sum en deze keer speciaal in Geijsteren in actie komt voor hen', aldus Patrick Beterams, bestuurslid van SOS Meerlo-Wans sum. Vrijdag vertelt Paterick namens SOS over het project in Chili in basisschool Sint Willibrordus aan de hand van dia's di speciaal zijn gemaakt in Chili voor de kinderen van Meerlo-Wanssum. Bestuur betreurt vernielingen in Blitterswijck |ra Het traditionele popfestival in jongerencentrum Merlin Meerlo op eerste paasdag, Merlinpop, is in alle opzichten weer een sfeervol en gezellig muziekfeest geworden. Zo'n zeshonderd muziekliefheb bers passeerden de kassa en genoten van de optredende binnen- en buitenlandse groe pen. De muzikanten zijn zeer te spreken over de sfeer die op Merlin-pop hangt. Die wordt gekarakteriseerd als een groot familiefeest of een reünie van jongeren. Een van de succesvolle groepen die optraden is Los Tontos uit Oirlo (zie foto). De bandleden kwamen na hun act bij in de kleedkamer en spraken van een geslaagd optreden. De honderden bezoekers amuseerden zich in de soos, de tent en op het buitenter rein. Ze kwamen weer van heinde én verre zoals een vriendengroep uit Castenray (zie foto). De vijftig vrijwilligers van soos Merlin waren van 's middags 14.00 tot 's nachts 2.00 uur in de weer om alles in goede banen te leiden. Het bestuur betreurt het dat de naam Merlinpop in verband wordt gebracht met de vernielin gen en brandstichtingen bij Het Roekenbosch in Blitterswijck. Volgens de politie leidt het spoor terug naar de soos waar de moge lijke daders het festival hebben bezocht. "Wij organiseren een leuk feest op eerste paasdag en zijn verant woordelijk wat er op en rondom het festival terrein gebeurt. Als Jiet zo is dat bezoekers van ons festival vernielingen aanrichten betreuren wij dat zeer. Wij distan tiëren ons daar volledig van en veroordelen dat", zegt Merlin- voorzitter Simon Poels. Hij wijst erop dat enkele vrijwilligers tij dens het festival onder andere in de directie omgeving van de soos een oogje in het zeil houden. Om geslenter buiten het terrein te voorkomen moeten betalende bezoekers op het terrein blijven. Een bezoeker die naar buiten wil en weer naar binnen moet weer opnieuw betalen. Zo blijft ieder een binnen de omheining. Dat systeem werkt naar tevredenheid, stelt het soosbestuur vast. Vol gens Simon Poels heeft Merlinpop in Meerlo en de regio een goede naam en dat wil de soos vooral zo houden. Op zondag 18 april organi seert het Koninklijk St.-Willi- brordusgilde uit Geijsteren weer zijn jaarlijkse vlooien markt. De markt vindt plaats in zaal De Kei aan de Nieuw- landsestraat in Geijsteren. U bent welkom vanaf 13.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 1 euro per persoon. De vlooien markt duurt tot ongeveer 15.30 uur. De gildebroeders hebben opnieuw veel mooie en ook waardevolle dingen bij elkaar ver zameld, zodat er voor elk wat wils is. Of u nu antiquiteiten zoekt of kleine meubeltjes, elek trische apparaten of snuisterijen of zomaar wat gebruiksvoorwer pen, u kunt daarvoor allemaal in Geijsteren terecht. Veel spullen kunt u rechtst reeks van de tafel kopen. Daar naast worden de mooiere spullen bij opbod verkocht en dat is in Geijsteren altijd een belevenis apart. Het is dus niet alleen aan trekkelijke koopwaar waarmee het gilde u wil verwennen, maar ook met sfeer en gezelligheid. Zwembad lijkt gered De toekomst van zwembad De Broekberg ziet er weer iets zonniger uit. Dertien vrijwilli gers, met name ouders met jonge kinderen, hebben zich gemeld bij stichting De Broek berg en hebben allemaal een schema ingediend wanneer ze beschikbaar zijn. "En van twee mensen verwacht ik nog een papiertje", zegt bestuurslid Jan Kuijpers. "Als je de schema's naast elkaar legt, lijkt het goed uit te komen. Maar we hopen eigenlijk dat zich nog wat meer vrijwilligers melden om eventuele uitvallers op te kun nen vangen." Het stichtingsbestuur vergader de vorige week met de vrijwilli gers die het beheer en het toe zicht op zich moeten nemen. "Er waren twintig belangstellenden. Het was een positieve bijeen komst, waaruit bleek dat er draag vlak is voor het zwembad. Belang rijk vond ik ook dat niet alleen mensen uit Wanssum zich gemeld hebben om te helpen, maar ook twee mensen uit Tienray. Dat is positief, want De Broekberg is een zwembad voor alle inwoners van Meerlo-Wanssum. Met de mensen die zich nu hebben gemeld, kunnen we het zwembad drie maanden (juni, juli en augus tus, red.) zeven dagen per week openhouden." Nu zich genoeg vrijwilligers bereid hebben verklaard om de schouders onder het plan te zet ten, is het volgens Kuijpers zaak zo snel mogelijk te beginnen met het schrijven van een plan van aanpak. Deze week hoopt hij ook meer informatie te krijgen over het tijdstip waarop de reanimatie- en EHBO-cursussen voor de vrij willigers die dat nodig hebben kunnen starten. Vrijwilligers in een openbaar zwembad moeten deze cursussen gevolgd hebben. RENOVATIE Een belangrijke stap voor het behoud van de Broekberg lijkt genomen. Maar Jan Kuijpers - tevens raadslid van het CDA- wil waken voor al te veel optimisme. Er moet immers nog veel gebeu ren om het zwembad te redden. Nog voor de zomer is bijvoor beeld tienduizend euro nodig voor de renovatie van het verou derde zuiveringssysteem van het bad. Geld dat van de gemeente moet komen en waarover de com missie Burgers de stichting nog uitsluitsel moet geven. Mocht de politiek het licht op groen zetten, dan is het bad - een openluchtzwembad van 15 meter lang, 10 meter breed een 1,20 meter diep- na de zomer toe aan een grote renovatie. Want niet alleen het bad zelf heeft tal van gebreken, ook het groen, het fiet senrek, de kleedlokalen, de bes trating en de waadbakken kunnen wel een opknapbeurt gebruiken. Verder dient er bijvoorbeeld ook een invalidentoilet te komen Geschatte kosten: 100.000 euro. Een renovatiecommissie, waar in vrijwilligers zitten, is momen teel bezig met het opstellen van een urgentielijst, waarin aangege ven wordt wat hoognodig moet gebeuren. Daarna worden vrijwil ligers en bedrijven benaderd met de vraag of ze mee willen helpen om het zwembad te renoveren. In de voorjaarsnota van de gemeente komt de bijdrage voor De Broek berg aan de orde. Vorig jaar nog werd sluiting van De Broekberg op de valreep voor komen door dure professionele krachten in te schakelen en het zwembad 'slechts' tijdens de schoolvakantie voor een periode van zes weken open te stellen. Dit dure kostenplaatje doortrekken naar de toekomst is voor de gemeente Meerlo-Wanssum ech ter geen optie De gemeenschap zal zelf ook bereid moeten zijn om tijd en moeite te investeren in het zwembad. Als dat niet gebeurt, dan gaan de deuren van De Broekberg definitief op slot. Een werkgroep gaat het zwembad bij alle inwoners van de gemeente onder de aandacht brengen. Bin nenkort verschijnt er in de plaat selijke dorpsblaadjes een oproep waarin aan de inwoners gevraagd wordt zich aan te melden als vrij williger. De vriendengroep uit Castenray: symbool van tevredenheid. Foto Marijn Poels De bandleden Los Tontos uit Oirlo in de kleedkamer na hun succesvolle act. Foto Marijn Poels Apotheek Maasdi Beatrixstraat la. 5861 lo, tel: 530W Openingstijdens ma-fij f 17.30 uur, za van lO.d en van 1~.00 tot 18.0 van 12.00-13 00 uur,ij ten: Apotheek Antons t ionsstraat 60dY( EHBO: isgn Secr: Oude Heerweg} ndii Blitterswijck, tel 5 nge1 Fysiotherapk Praktijk voor fysiother B lo-Wanssum, Constan: nc 5864 BJ Meerlo, tel: 6- 692626, e mail: fysiom ert net.nl 5eI Psycholoog/-thet Mw A.G.M. van Mieg renburg, Legert 15,zinl Swolgen, tel: 692531 or mieghem@worldoE m Spreekuur: volgens: vai 5UCC RIAGG: (i vi RIAGG Noord-Limburg en:i 99, Postbus 242, 5900 w; tel: 077-3550222 Get jve t/m vr 8.30-17.30 urn kee stichting zijn onderget i dt der- en jeugdzorg, voli tics zorg, ouderenzorg, pref si dienstverlemnjjing Praktijk voor psychoti bewustzijn, mw D Mgr. Aertsstraat 5l, g\(j Swolgen, tel: 0774f Kruisverem Het Groene Kruis burg. Drie Decem Postbus 3165, 5902J Bureau Klantenseni baar tijdens kantooii sief ledenadministr 3209595.1 Rode Kruis Nederlandse Rod: afdeling Meer Gebouw: Dorpbrod f 5864 CP Meerlo. tt Secretaris: W. Baken. B 40a, 5864 BGMt l Tandartsen S H. Tan, De Kievit» Meerlo, tel: 692231 volgens afsj Hulpverleni Kindertelefoon, telCj (dagelijks bereikbaa tot 20.00 uufl SOS Telefonische Hi| 077-35481 Buro Slachtofferhulp| Midden-Limbi tel: 077-3548(1 Buro Jeugdzorg, No( 5804 BV Venray, telj Advies- en Meldpunt! handeling, Postbus 2 li Venlo, tel: 077-38" CAD Noord-Limburg, zorg, tel: 077-354® Ziekenvervoer: 077-31 Ongevallen: Hl wei Nationale Vereng me De Zonneblod Afdeling De Driehod Tienray-Swolgen, I.B.A. Arts, Generaal straat 215866 BM Swd 0478-692028. Voor be: tel. 0478-692364 |zas lek Synthese unit Hf Umj Bemmelstraat 2, Horst, tel. O77-397850Ö 3978505, t email: unithorstdst^ www.synthese.nl Ouderenadviseurs! matie, advies en bemidj Voor tel. afspraak 077 Steunpunt voor - gers. Inloopbijeenkm derde dinsdag van de ffl 0 10.00- 12.00 uur. Teve dagavondopenstelling*1 Ul 21.30 uur. v' Algemeen Maatsd Werk. Voor tel. afsp" 3978500. Spreekuur op maanda? dag van 09.00-10.00 uur Vrijwilligerscentrai ningstijden: ma., di. e" 10.00-12.30 uur 4). Ook van harte welkom zijn oud-leden van de oudervereni ging, contactouders van het bestuur en medezeggenschaps raad en mensen die veel voor de school betekend hebben, maar die het feestcomité vergeten is uit te nodigen. In het schoolgebouw is een expositie te zien over de geschiedenis van de school. Tij dens de reünie zijn er diverse optredens van oud-leerlingen. Consumpties zijn voor eigen reke ning. Inschrijven is niet noodzake lijk, maar mag wel. Informatie, tel: 532567. Basisschool Sint Anna in Blit terswijck houdt op vrijdag 16 april in het kader van het 50-jarig bestaansfecst een reünie voor alle oud-leerlingen en oud-medewer kers van de school. De school is open van 19.00 tot 20,00 uur, de zaal is open vanaf 19 30 uur (Plein

Peel en Maas | 2004 | | pagina 10