Klankbordgroep wil over een jaar overbodig zijn Criminaliteit in buitengebied neemt toe Steun Floriade Doe Effe Normaal Welstand: bouwplannen sneller toetsen Tevreden over huisartsenpost v* Geen uitbreiding nertsfokkerij mode centrum Alcohol Branden Wegkruisen weer op hun plaats Op heterdaad betrapt Antwoord op alle vragen via de bibliotheek Pag 6 PEEL EN MAAS Donderdag 8 april 2004 - Pagina 9 Roemeens inbrekersgilde opgerold door bovenregionale recherche "We maken ons zorgen over de criminalisering van het buitengebied", zegt Ronald Verheggen, politiechef van het district Venray. "Zoals de toe name van hennepteelt. Boeren verhuren hun schuren aan georganiseerde groepen. ^ls je een goed bedrijf hebt dat laat je je daar niet mee in.Vorig jaar hebben we tien tallen hennepplantages opge rold." Burgemeester Waals noemt het illegaal huisvesten van buitenland se werknemers in varkensstallen of kippenschuren crimineel gedrag evenals het illegaal dum pen van afval wat steeds vaker voorkomt. "Gebouwen moeten gebruikt worden waarvoor ze zijn opgericht en waarvoor een ver gunning verleend is. Ik moet er op toezien dat het gebruik niet in strijd is met de vergunning. Door het zwerfafval raakt het buitenge bied vervuild. En de georganiseer de criminaliteit heeft ook vat gekregen op de intensieve vee houderij. Zoals de handel in groei hormonen." Ook de verrechtsing van de jeugd op het platteland is een pro bleem, aldus Verheggen. Waals noemt de toenemende criminali teit zelfs een bedreiging voor de leefbaarheid in de kerkdorpen. Het aantal inbraken is in het dis trict Venray in 2003 fors gestegen van 328 naar 430. Het bovenre gionaal rechercheteam heeft een groep Roemenen gerarresteerd die in zuid-oost Nederland 170 woninginbraken heeft gepleegd waarvan 31 in het district Venray. Soms gingen deze inbraken gepaard met grof geweld zoals in Castenray en Leunen. Volgens Verheggen zitten alle Roemenen nu in hechtenis en worden ze bin nenkort voorgeleid. In de eerste maanden van dit jaar blijkt het aantal woninginbra ken weer gedaald te zijn. Verheggen en Waals gaven vrij dag een toelichting op het jaarrap port 2003 van het politiedistrict Venray dat drie basiseenheden telt: Venray, Gennep en Horst. "In de Westerse samenleving willen we allemaal maximale vrij heid én maximale veiligheid. In die bijzondere paradox moet de politie functioneren. Landelijk is de tendens om meer boeven te vangen. Ook in Venray heeft de politie meer personen aangehou den die een misdrijf hebben gepleegd", aldus Verheggen. Huiselijk geweld krijgt sinds kort meer aandacht. Uit onder zoek is gebleken dat geweld bin nenshuis op grote schaal voor komt. Slechts in dertig procent van de gevallen wordt aangifte gedaan bij de politie. Volgens Verheggen heeft vijftien procent van alle geweldszaken te maken met huiselijk geweld. Bij negen op de tien gevallen is een man de dader. Waals: "Het zijn echt niet alleen moslims die hun vrouw slaan. Het komt ook in de blanke samenleving voor. Vroeger deden vrouwen vaak geen aangifte en de politie deed er weinig aan. Ook blijkt dat kinderen die met huise lijk geweld geconfronteerd wor den later sneller in crimineel gedrag vervallen. Het probleem is dus groter."1 Het begrip 'veelplegers' is een nieuw fenomeen. Het gaat om jongeren die in de afgelopen vijf jaar minimaal vijf misdrijven gepleegd hebben. Ze worden scherper in de gaten gehouden. Waals vindt dat de winkeliers ook hun maatregelen moeten treffen. "Want de gelegenheid maakt de dief. In de Grotestraat staat bij Van Haren onbewaakt een mand met sloffen op straat. Die zou je zo kunnen meenemen. Terwijl ze bij Capretto maar één schoen bui ten zetten." Ronald Verheggen vertelt dat de politie onlangs een groep van meer dan twintig scholieren heeft aangehouden. Zij hielden mensen aan die uit een winkel kwamen en vroegen dan om het bonnetje. "Dat deden ze slim. Ze zeiden dat ze bezig waren met een econo misch project. Ze liepen vervol gens de winkel in en zochten het product op. En zo probeerden ze het te ruilen of geld terug te krij gen. Dit is heel veel gebeurd en die scholieren hebben zo veel geld opgestreken." Alcoholgebruik en het niet dra gen van een helm of gordel zijn in het verkeer nog steeds schering en inslag. "Het toont aan dat bestuurders maar weinig verant woordelijkheidsbesef hebben", zegt Waals. De extra openbare ordedienst die op iedere vrijdag en zaterdag tussen acht uur 's avonds en vier uur 's nachts wordt ingezet in Venrays centrum blijft voorlopig actief. Zolang het op deze uitgaansavonden zo onrustig blijft met veel overlast en vernielingen. Het ziekteverzuim lag met 4,2% vrij laag in het politiedistrict. Bij zijn aantreden heeft Verheggen flink het mes gezet in de stuwme ren aan verlofuren die veel agen ten hadden. Het aantal openstaan de verlofuren is in 2003 afgenomen van 13.772 naar 2971. Een vermindering van bijna 11.000 uur. Verheggen geeft aan dat dit ook van invloed is geweest op het politiewerk. "Daar hebben we in Venray zeker last van gehad. Maar ik wilde er in één keer vanaf. Ik heb ingegrepen omdat het een te zware hypo theek op de toekomst legde." Van de 127 wapendragende medewerkers hebben er zes de vaardigheidstoets niet gehaald. Deze agenten moesten hun wapen inleveren. "Maar een paar weken later bij de volgende toets zijn ze allemaal geslaagd en kre gen ze hun wapen weer terug", aldus Verheggen die niet ontevre den is. "Het is deze regio goed toeven en vrij rustig. De criminali teit is laag en stabiel. Maar de poli tieagent mag geen maatschappe lijk werker worden. We moeten onze kerntaken uitvoeren en mis dadigers opsporen. Hoewel we ook niet moeten doorslaan met het vangen van boeven. Het voor komen en tegenhouden is ook een belangrijk onderdeel." [inrichting deelwijk Laagheide nadert voltooiing Fase twee van de wijk [Laagheide nadert zijn voltooi ing. Stratenmakers zijn al wekenlang druk in de weer Laagheidehof, Lavendelplein en Lavendelheide te beklinkeren. De straatverlichting zal bin nenkort geplaatst worden en een speelveld moet nog wor den ingericht. De klankbord groep Brabander fase 2a hoopt over een jaar overbodig te zijn en zichzelf op te heffen. Wil Coopmans en Albert Knijnenburg zijn twee van de vijf leden van de klankbordgroep die in juni 2003 werd opgericht. Dit deel in Laagheide telt 39 vrijstaan- j de woningen die allemaal in eigen I beheer gebouwd zijn. De wijk li J kent een korte maar al bewogen De bewoners raak- ten twee jaar geleden in de clinch met de gemeente over de hoge kwaliteitseisen die aan de huizen gesteld werden. Na veel geharre war deden zowel bouwers als de gemeente water bij de wijn en kon Welstand in de zomer van 2002 toch groen licht geven De meeste bewoners wonen er nu al bijna een jaar. Toen de woningen eenmaal opgeleverd waren liepen de bewoners tegen allerlei prakti sche zaken aan zoals de haagbeu ken die verplicht op eigen terrein, geplant moesten worden. Ook de straatverlichting en de verkeers- iveiligheid in deze kinderrijke 'buurt waren niet geregeld. Óm samen sterker te staan besloten [de bewoners een klankbordgroep [op te richten die als aanspreek punt voor de gemeente diende. "Tijdens de bouw was iedereen |te druk bezig met zijn eigen [sores", zegt Wil Coopmans. "Toen we er eenmaal inzaten liepen we tegen de inrichting van het gebied aan. We hadden ook hinder van wateroverlast. We hebben alle maal dezelfde belangen en beslo ten daarom als collectief op te n trekken." j ln juni 2003 kwamen de bewo ners bij elkaar en werd de klank bordgroep opgericht. "We heb ben geinventariseerd welke vragen er speelden", zegt Albert Knijnenburg. "Het ging om drie hoofdzaken. De veiligheid, de haagbeuken en de openbare ver lichting." Het verlichtingsplan is inmid- dels aangepast. De straatlantaarns waren al ingetekend voordat de huizen er stonden. Bewoners waren er in sommige gevallen °ict gelukkig mee. Er is wat geschoven met de luchtpunten en de klankbordgroep hoopt dat bin nenkort de verlichting geplaatst wordt. "Ik heb vorige week nog gebeld met de gemeente. Maar ze wisten nog niet wanneer het zou gebeuren", aldus Coopmans. De haagbeuken is een ander verhaal. In het kwaliteitsplan van Laagheide is opgenomen dat langs de percelen overal haagbeuken geplant worden. Dit is ook vastge legd in de koopcontracten. De bewoners hebben er geen moeite ;dat de heggen op de eigen kavel geplant worden. Maar ze vonden IJ 'een afstand van 50 centimeter tot j j [deperceelsgrens overdreven. "Dit J betekent dat we over de hele 'engte een meter van onze tuin bes kwijt zouden zijn. Daarvoor Was geen draagvlak", licht loer. voorgesteld om de haagbeuken op 20 centimeter van de grens neer te zetten. En dat is ook zo uitgevoerd." Over de verkeersveiligheid is de klankbordgroep nog niet tevre den. De wijk wordt een 30-kilo- metergebied maar dit kan pas als de infrastructuur helemaal klaar is. De verkeersdrukte en hoge snelheden op de Overloonseweg en de Laagheidseweg, de door gaande straten die de wijk begren zen, zorgen voor gevaarlijke situ aties. Daarnaast wordt de Buitenweg als sluiproute gebruikt vooral door vrachtverkeer naar de Beekweg. Er zijn al enkele maatre gelen getroffen. Op de Overloonsweg zijn onlangs twee plateaus aangelegd. Albert Knijnenburg, die aan deze straat woont, merkt op dat het alleen de eerste week effect had. Nu de bestuurders weten hoe ze deze hindernissen moeten 'nemen' wordt er weer even hard gereden. De situatie is nog onveiliger nu de fietsers in de grote bocht bij Lavendelplein de Overloonsweg voortaan moeten oversteken. Ook heeft de weg geen trottoirs en komt het speelveld op Lavendelplein er dichtbij te lig gen. De klankbordgroep kijkt uit naar het moment dat de Overloonseweg aan het verkeer wordt onttrokken. Met het door trekken van de Westsingel ont staat de Nieuwe Overloonsweg die achter het wijkje Struikheide op de oude Overloonseweg uit komt. "Totdat die weg er is moet er een veilige oplossing komen. Dat zijn de gemeente, politie en 3VO nu aan het bekijken", weet Knijnenburg. Wil Coopmans denkt dat het probleem wat onderschat is. 'Want je kunt niet zomaar woningen waar jonge gezinnen wonen langs zo'n druk ke straat leggen." De klankbordgroep overlegde meerdere malen met ambtenaren van de gemeente. "De communi catie verloopt moeizaam. De amb tenaren zouden wat klantvriende lijker mogen zijn en wat meer betrokkenheid met de burgers moeten tonen", vindt Coopmans. Knijnenburg vult aan: "Als het communicatieproces al niet goed loopt dan word je het over de inhoud ook niet zo snel eens." Toch willen de klankbord groepleden geen negatief beeld schetsen. "We zijn tevreden hoe onze wijk geworden is. En ieder een heeft uiteindelijk toch zijn droomhuis kunnen realiseren", besluit Wil Coopmans. De gemeente heeft nertsfokkerij Martens in Ysselsteyn wat al te makkelijk een vergunning verleend voor een forse uitbreiding. Dat oordeelt de Raad van State naar aanleiding van klachten van de stich ting Bont voor Dieren en enkele omwonenden. De Raad heeft haar oordeel onlangs bekend gemaakt. Naast klachten over stank en herrie stelden de bezwaarmakers dat niet de gemeente, maar de provincie in dit geval de vereiste milieuvergunning zou moeten verlenen. Nu de gemeente dat heeft gedaan, zou de vergunning Ongeldig zijn. De gemeente bestrijdt dit. Maar de Raad van State komt toch tot een ander oordeel. Kern van het probleem, aldus de Raad van State, is de aange vraagde opslag van houtkrullen en zogenoemd brijvoeder. De gemeen te had zich volgens de Raad beter moeten informeren over de aard van die producten, omdat die kunnen worden gezien als afvalstoffen. En voor de opslag daarvan gelden bijzondere Europese regels. Als in dit geval sprake is van afvalstoffen, dan moet de provincie daarvoor een vergunning verlenen onder strenge voorwaarden. Maar de gemeente heeft nagelaten zich grondig te informeren. Voor de Raad van State reden genoeg om de milieuvergunning voor Martens te vernietigen Om de kandidatuur regio Venlo voor de Floriade in 2012 te steunen, verlenen Gedeputeerde Staten (GS) een bijdrage voor de voorberei ding van een 'bidbook' dat de concrete plannen van de regio over het voetlicht brengt. Deze tienjaarlijkse wereldtuinbouw tentoonstelling kan een bij drage leveren aan het provin ciaal beleidsspeerpunt 'kwaliteitsimpuls toerisme', dat een onderdeel vorm van 'Ruimte voor Limburg', een van de centrale beleidsthema's voor deze coalitieperiode. De gemeenteraden van Helden, Horst aan de Maas, Venlo en Venray zijn medio 2003 allen akkoord gegaan met de kandidaat stelling van de regio voor de eerst volgende Floriade in 2012. Een evenement van wereldformaat als de Floriade is een unieke gelegen heid om de regio Venlo als twee de tuinbouwgebied van Nederland een stevige impuls te geven, vinden Gedeputeerde Staten. De Floriade komt ten goede aan het bedrijfsleven op het gebied van de productie, ont wikkelingsmogelijkheden, ver- markting. handel, kennis, toeleve ring en innovatie. Ook recreatie en toerisme worden er nadrukke lijk door gestimuleerd Voor het organiseren van die Floriade zijn momenteel zeven Nederlandse regio's kandidaat. GS verwachten dat de regio Venlo tot de zes regio's zal behoren die door de organiserende Nederlandse Tuinbouwraad wor den uitgenodigd om een zogehe ten 'bidbook' te maken. Een bid book geeft inzicht in het beoogde ontwerp, de locatie en de werk zaamheden die moeten gebeuren om de locatie geschikt te maken voor de Floriade. Om daarvoor een langere voorbereidingstijd ter beschikking te hebben, start de regio die voorbereidingen al eer der, GS steunen die benadering en dragen 375.000,- bij in de voorbereidingskosten, die wor den ingeschat op 840.000,- exclusief BTW. Mooi de Mooiste Mode Roggel 0475-494220 Boxtel 0411-676322 Panningen 077-3074931 Horst 077-3986464 Geleen 046-4757545 Voor de zesde keer houdt het politiekorps Limburg-Noord eindma- hifestaties voor groepen 8 van de basisscholen die meedoen aan het project Doe Effe Normaal. De manifestatie wordt de kinderen aange boden ter afsluiting van dat scholenproject, de leerlingen gaan immers na de zomervakantie naar de middelbare school. In totaal kunnen 173 basisscholen uit Noord- en Midden-Limburg meedoen aan de cindnra- nifestaties en het aantal leerlingen bedraagt ruim 4000, als iedereen meedoet. De scholen kunnen zich nog deze week inschrijven voor deelname aan de manifestaties, ze hebben hiervoor een brief ontvan gen. De politie organiseert dit jaar zeven shows in de theaters in Roermond, Venlo en Venray. Het thema dit jaar is discriminatie/racisme onder de titel R-E-S-P-E-C- T Een bekende Nederlander zal de jeugd door liet programma leiden dat een hoog interactief gehalte heeft. Zo is er een Doe Effe Normaal Eindexamen, een Ren je Rot-quiz en een Idols-scholenronde waarbij kinderen kunnen zuigen en dansen met als thema discriminatie/racis me. Behalve de show is er ook een informatiemarkt waar allerlei orga nisaties informatie verstrekken aan de kinderen. De manifestaties vin den plaats op 7,8.9 en 10 juni. Burgemeester en wethou ders van Venray hebben onlangs ingestemd met het jaarverslag van de commissie Welstand, Monumenten en Architectuur (WMA) over het jaar 2003- De commissie WMA presen teert het jaarverslag op 27 april aan de commissie Stedelijke Ontwikkeling. Uit het jaarverslag blijkt volgens de gemeente dat de commissie 73°/o van de plannen in 2003 tijdens de eerste behandeling akkoord bevond. In 2004 blijft de communicatie met aanvra gers en ontwerpers een speer punt van de gemeente Venray. In 2003 werd maar liefst 73% van de plannen tijdens de eerste en nog eens 20% tijdens de twee de behandeling akkoord bevon den. Slechts 2% van de plannen moest vier keer of vaker aan de commissie worden voorgelegd. De gemeente Venray heeft in 2003 veel gecommuniceerd met ontwerpers en aanvragers. Tijdens de vergaderingen van de commissie WMA zijn bijna hon derd plannen toegelicht door de ontwerper of de opdrachtgever. Voor de begeleiding van het ont werp van de woningen in Laagheide heeft de gemeente Venray een lid van de commissie WMA als supervisor aangesteld. Drie commissieleden hebben zit ting in de supervisieteams voor belangrijke projecten zoals de Gouden Leeuw, het St. Anna-ter- rein en Aan den Heuvel, Vanaf 2003 heeft de gemeente Venray ook een snelle manier van infor meren georganiseerd door de agenda en de adviezen van de commissie WMA op de website van de gemeente Venray te publi ceren. In 2004 gaat de commissie WMA vooral aandacht besteden aan het werken met de nieuwe welstandsnota. die de gemeente raad voor 1 juli moet vaststellen. Hierin staan de criteria vermeld waaraan de commissie de aan haar voorgelegde plannen moet toetsen. Voor eenvoudige bouw werken zullen hierin sneltoetscri teria worden vastgelegd, waar door de gemeente 'aan de balie' een ontwerp snel kan toetsen. Voldoet een ontwerp aan deze criteria, dan krijgt de aanvrager automatisch een goedkeuring. In de toekomst zal dat voor de aan vragers leiden tot meer duidelijk heid en zullen er minder plannen door de commissie moeten wor den behandeld. Daarnaast zal de commissie aandacht blijven schenken aan de communicatie met de aanvragers en hun ontwer pers en aan het fungeren als klankbord voor het ontwikkelen van stedenbouwkundige plannen. Uit een tevredenheidsonder- zoek onder patiënten die gebruik hebben gemaakt van de diensten van een huisart senpost in Limburg blijkt dat deze patiënten over het alge meen tevreden zijn. Patiënten die een bezoek brachten aan de huisartsenpost of bij wie de huisarts op visite ging, waar deren dit met (gemiddeld) 7,6. De patiënten die alleen een telefonisch advies kregen, geven de huisartsenpost een gemiddeld rapportcijfer van 6,7. De uitkom sten van het onderzoek zullen worden gebruikt om de organisa tie van de posten en de opvang van patiënten zo veel mogelijk te verbeteren. Vanaf september 2001 kunnen alle patiënten in Limburg bij acute gezondheids klachten buiten kantooruren terecht op huisartsenposten. Deze zijn in Limburg te vinden op zeven verschillende locaties. In vergelijking met het verleden is de huisartsenzorg buiten kantoor uren vrij grootschalig van opzet, met professionele ondersteuning van speciaal opgeleide doktersas sistenten en chauffeurs. De huis artsenposten doen voortdurend aan kwaliteitsverbetering. In opdracht van de Limburgse huis artsenposten deed een werkgroep van het Academisch Ziekenhuis Maastricht en de Universiteit Maastricht onderzoek naar de tevredenheid van patiënten over de huisartsenposten in Limburg. Zo'n 3000 patiënten die contact hadden met de huisartsenpost in hun regio ontvingen een schrifte lijke enquête. De response was ruim 40%. Uit de resultaten blijkt dat patiënten over het algemeen tevreden zijn over hun huisartsen post. Wel laten de resultaten zien dat patiënten die alleen een tele fonisch advies hebben gekregen, gemiddeld minder tevréden zijn. Patiënten die op de huisartsen post zijn geweest, of waarbij de huisarts een huisbezoek heeft afgelegd, geven de huisartsenpost een gemiddeld rapportcijfer van 7,6. De patiënten die alleen een telefonisch advies hebben gekre gen, geven de huisartsenpost een gemiddeld rapportcijfer van 6,7. Uit het onderzoek komt tevens naar voren dat een aantal factoren sterk van invloed is op de tevre denheid van de patiënt over de huisartsenpost. Dit zijn onder andere, telefonische bereikbaar heid, het telefoongesprek met de doktersassistente (intake en advies), behandeling door de huis arts en de wachttijden op de huis artsenpost. Daarnaast speelt de verwachting (c.q. wens) over hoe de hulpvraag wordt afgehandeld een bepalende rol. De uitkomsten van het onderzoek zullen worden gebruikt om de organisatie van de posten en de opvang van patiën ten zo veel mogelijk te verbete ren. Uit het onderzoek blijkt, dat de verwachtingen van patiënten essentieel zijn. Daarom zal er ver der geïnvesteerd moeten wordeii in algemene publieksinformatie en informatie van de posten tij dens de zorgverlening, bijvoor beeld over wachttijden. De politie Limburg-Noord heeft de afgelopen week in totaal tegen twintig automobilisten proces-verbaal opgemaakt omdat ze met alcohol op achter het stuur zaten. De verdachten werden betrapt bij controles in Roermond, Venray, Neeritter, Echt, Venlo. Belfeld, Swalmen, Thom. Maasbracht, Reuver, Mook, Kessel-Eik, Siebengewald, Herkenbosch, Afferden, Roosteren, Horst en Weert. De bestuurders kregen rijverboden opgelegd tussen de 2 en 24 uur. De politie wil bij bestuurders blijven benadrukken dat alcoholgebruik direct van invloed op de rijvaardigheid is. Bij twee of drie glazen alcohol is de kans op een ongeval al anderhalf keer groter. Rijden onder invloed is geen verkeersovertreding, maar een misdrijf waardoor jaarlijks veel slachtoffers vallen. Daarom houdt onder andere het Verkeershandhavingsteam regelmatig alcoholcontroles verspreid door Limburg-Noord. ANueVeis Eindstraat 12, tel. 581553 Omstreeks half twee vrijdag middag werd er een brand ont dekt in de bossen nabij de Maasheseweg. De brand ver woestte een gebied van ongeveer vier hectare, voornamelijk gras en struikgewas. Waarschijnlijk woed de de brand al gedurende enkele uren en kon zich zodoende over de droge grond gestaag uitbrei den. De Venrayse brandweer kwam ter plaatse met twee tank autospuiten en was de hele mid dag bezig met nablussen. Hoe groot de schade is moet nog afge wacht worden, aangezien de meeste planten nu pas aan het ontkiemen en aan het groeien waren. Een schuilhut aan de rand van het bosgebied Vlakwater, bij de Kempweg, stond vrijdagmid- J dag in lichterlaaie. Naar alle waar-! schijnlijkheid is bij deze brand sprake van opzet. De brandweer van Meerlo- Wanssum moest eraan te pas komen om het vuur te blussen. De Venrayse brandweer was, op dat moment nog bezig met nablussen in de bossen nabij de Maasheseweg. Om 15 50 uur werd er brand gemeld in een bos gebied langs de A-73 ter hoogte van Oirlo. Hier zou sprake zijn van twee vuurhaarden. Bij de brandbestrijding werden de brandweerkorpsen van Venray en Horst ingezet. Komende vrijdag, Goede Vrijdag, zullen medewerkers var de stichting Kruisen en Kapeller twee herstelde kruisen teragplaat sen. In oktober vorig jaar is hei. corpus van het wegkruis in heil Kerkpad in Venray onherstelbaaii vernield. Daarvoor was het a| enkele keren kort na elkaar lich beschadigd. Men heeft zich ni gedwongen gezien een gehee, nieuw afgietsel te moeten maken Daar zijn de nodige winterse vrij willigersuren mee heen gegaan Het beeld wordt tèruggehanger in de hoop, dat dit fraaie stukje Venray er weer lange tijd mooi bi zal liggen. Het tweede wegkruis i: dat van het plein van de Paterskerk. Hout en beeld hebbei in het atelier van de stichting eei flinke opknapbeurt gekregen zodat de sporen van de tand de tijds weer zijn weggewerkt. De politie heeft zaterdagmor gen naar aanleiding van een mei ding op heterdaad een 29-jarigi man uit Sittard aangehouden oj de Alaertslaan in Venray op vei denking van poging woningin braak Getuigen hadden een vei dacht persoon gezien. In de tuil van een woning aan d< Alaertslaan werd de verdacht" aangetroffen toen hij bezig wa het slot van een deur te verbre ken. De man verzette zich bij zijl aanhouding en is geboeid overge bracht naar het .politiebureai waar hij in verzekering is gesteld De politie stelt een nader ondei zoek in. In de maand april wordt d nieuwe digitale vraagbaak al@di sterk gepromoot op radio en t\ Vooral op jongeren gerichte spo jes Liten u kennismaken met d betweterige figuur die in de can pagne rond al@din centraal staa: Ook bibliotheek Venray maaL onderdeel uit van deze landelijk dienstverlening en beantwoord alle vragen die men stelt. Gratis raad van al@din Waarom is de lucht nu eigenlij blauw? Wat was het allereerst popliedje? Op www.biblk theek.nl, de website van de opei bare bibliotheken, kan iederee een vraag stellen aan de persooi Iijke vraagbaak al@din. Het laodi lijke netwerk van informatiesp* cialisten dat meewerkt aan dez gratis service, is gespecialiseerd i de selectie van informatie en h< herkennen van betrouwbar bronnen. Daarom staat al@di garant voor een betrouwbaar an woord. Dat antwoord wordt i principe binnen één en maxima: binnen vijf werkdagen gemaih Kan al@din niet verder helpei dan geeft de vraagbaak een ve wijzing naar andere bronnen c instanties. Ook kan iedereen ze op www.bibliotheek.nl zoeken i de kennisbank met eerder aa bibliotheken gestelde vragen e antwoorden.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 9