loop twee flats in Veltum gaat door Wij willen spelen" 35.000 telefoontjes per maand 'Korf bal veld superlocatie voor kleine camping' Informatieavond over bouwen in Ysselsteyn Kinderdagverblijf Poeh-beer OVERTREK KADOP Ik word vals beschuldigd" PEEL EN MAAS I EN MAAS jSP-Kamerlid Remi Poppe: "Er is niets mis met deze flats" Donderdag 8 april 2004 - Pagina 3 30 0 3' rvai i it i 11 vj ...vw mie m#>» Ac fl->tc crnnrl in Ac Kriff "Hit ic cp-hnnHn. Hpn rlnt her hpshiir was pennmen pr rp wpinip rpk-pninp is pphondpn rip vnlkshnisvpsrinp in 1QQS t niets mis met de flats. in Veltum in een Jjge omgeving tussen de en, Ze mogen niet wijken de rijken. De flats moe- dijven staan en gereno- d worden. Dan kunnen ze feef veertig jaar mee", Remi Poppe zijn gehoor 3 Het voormalige SP- fje Kamerlid was vorige [woensdag in Venray. Middags had hij een bezoek jcht aan de flats in Veltum. 's is hield de Venrayse SP-afde- ten bijeenkomst over volks- resting en de twee te slopen H; in het bijzonder. Er waren [jg belangstellenden in De Hoeve. Waaronder veel SP- L; en bewoners van de flats, jadsleden waren aanwezig, an de Vorle en Richard de en Gerrit Lemmens van Aktief. Ook Liesbeth van directeur van Wonen r begaf zich in het hol van niw. Dat gold niet voor wet- Frits Ruyten die de uitno- [Zfl g naast zich neer had gelegd. [e^ nel niet in goede aarde bij |e die de bedankbrief van ;n voorlas. 'Er is voor mij m aanleiding om hierover met gedachten ie wisselen', zo ate locc nd; v .en stond in de brief. "Dit is schanda lig". foeterde de SP'er. "Wat een minachting. Hij is uitgenodigd om hier met de huurders te praten. Maar hij vindt het blijkbaar niet interessant. Deze man moet terug gefloten worden door de gemeen teraad. Hij moet een schop onder kont zijn krijgen..." Voor de pauze hield de voorma lige bouwvakker Remi Poppe een lezing over de veranderingen in de volkshuisvesting in Nederland. Daarna kwamen leden van het actiecomité 'Red de flat' aan het woord. Paul Lempens, SP-raadslid in Weert, vertelde dat in Weert dezelfde problemen spelen, "Dit is heel herkenbaar. Een klein club je mensen beslist. Terwijl een grote meederheid van de bewo ners het er niet mee eens is. De wethouders en de politieke partij en tonen geen belangstelling. Die laten het over aan de woningcoör- peratie. Maar houd vol. Samen staan jullie sterk", zo sprak Lempens het actiecomité moed in. Poppe vond dat de bewoners al te lang in onzekerheid verkeren en dat Wonen Venray snel duide lijkheid moet verschaffen. Hij werd op zijn wenken bediend. Want Liesbeth van Beek kon mel den dat het besluit was genomen om de sloop van de twee flats door te zetten. Deze maand wordt een bewonersavond gehouden en er komt een sociaal plan met ver goedingen voor de huurders die gedwongen moeten vertrekken. In de plaats van de twee flats, die het dichtst bij het winkelcen trum liggen, keren straks oude- renappartementen terug. De bewoners roerden zich. Ze vin den dat ze niet of nauwelijks bij de plannen betrokken zijn. "Er is nooit gevraagd wat wij willen", zei een bewoonster. "Velen willen dit niet. Dit geluid moet u oppak ken en onderzoeken of ze gereno veerd kunnen worden. Want dat willen de meeste huurders", zei een ander. Van Beek reageerde dat de woningstichting niet bereid is de sloopplannen te her zien. De vier andere flats worden wel gerenoveerd, ze krijgen onder meer dubbel glas en buitengeveli solatie. voor in totaal 2.5 miljoen euro. Volgens Van Beek dragen de huurders in de komende twintig jaar hier 1 miljoen euro aan bij. De rest komt voor rekening van Wonen Limburg. Remi Poppe concludeerde dat er nog geen onomkeerbare besluit is genomen. Hij vond dat er te weinig rekening is gehouden met de 96 huurders van de twee flats. Het actiecomité kondigde aan het verzet tegeü de sloop te zullen voortzetten. Liesbeth ver klaarde met het comité aan tafel te willen zitten. Een bewoonster sprak van haar 'paleisje' en prees de sociale omgang tussen de flatbewoners. "Wij accepteren elkaar en ieder een voelt er zich thuis. De wonin gen zijn ruim en betaalbaar Waar vind je dit nog? Het mag niet en kan niet dat ze gesloopt worden. Er is ook helemaal geen sprake van criminaliteit of rotzooi, zoals wel eens verteld wordt." Huurders vrezen ook dat ze een nieuwe en duurdere huurwoning niet kunnen betalen. Poppe vertelde dat jaarlijks in Nederland 30.000 woningen wor den gesloopt. Daarvan wordt slechts 70% herbouwd. "Vaak zie je dat er de laatste tien jaar al geen groot onderhoud meer gepleegd is. Maar dat is in Veltum niet het geval. De flats liggen er prima bij. Natuurlijk moet er na zoveel jaren een en ander vervangen worden zoals het toilet, douche en keu ken." Volgens het oud-Tweede Kamerlid heeft het afschaffen van de volkshuisvesting in 1995 veel kwaad aangericht. "Het wonen werd vanaf toen aan de markt overgedaan. Dat zou alle proble men oplossen. Coöperaties zijn verworden tot vastgoedhandela ren. Door fusies ontstaan mamoet- tankers die vaak heel rijk zijn maar arrogant met de huurders omgaan. Ze kijken alleen maar naar de cijfers en trekken zich niets van de huurders aan. Met huizen moet je niet sjaggeren om er geld mee te verdienen. Er wonen mensen in en daar gaat het om." Poppe wees erop dat uit onder zoek is gebleken dat renovatie veel goedkoper is dan nieuw bouw. Bovendien moeten veel jongeren jarenlang wachten op hun eerste huurwoning. "Ik ben er tegen dat deze flats moeten wij ken voor duurdere seniorenwo ningen. De bewoners krijgen een terugkeergarantie maar dat is bedrog." De SP'er voorziet een nieuwe woningnood. "Vooral voor men sen met een kleine portemonnee. Terwijl dit juist de doelgroep is die woningcoöperaties moeten huisvesten. Binnen vijf jaar zitten we in Nederland met een gigan tisch probleem." au odkreet kinderen in Merselo geduld van de kinderen lerselo raakt langzaam r zeker op. Wanneer krij- we nu eindelijk een nieu- •peelplaats? Een vraag die ids in het Venrayse kerk- p bezighoudt, want de hui- t speelomgeving tussen isschool St. Jan de Doper het dorpsplein ligt er stil verlaten bij. En het beno- de geld voor nieuwe speel den is er (nog) niet. ke Janssen en Els van den iof, beiden lid van de :p Speelomgeving lo, wijzen naar de enkele oestellcn die er nog staan ge speelplaats voor de aller- ■en. De speelplek ziet er •loos uit. Geen ideale uil- lep voor de 2- tot 6-jarigen •ens lekker te ravotten. De speeltoestellen die er [en, zijn in het kader van de 'lerpte veiligheidsvoorschrif- fgekeurd en inmiddels weg- ld. De kids moeten het doen een enkele rekstok en een ik die eigenlijk die naam meer mag dragen. "Wat er is bovendien ook nog afge- J en dus niet meer bruik- zegt Joke Janssen, "Alleen ibak kan blijven liggen en wordt dan ook aangepast." Op de grote speelplaats is de situatie al niet veel rooskleuriger. Er staan nog enkele verdwaalde palen waar de oudere kinderen (6 tot en met 14 jaar) vanaf kunnen sprin gen en aan een rijtje verweerde palen hangen twee basketbalrin- gen. "Dat is alles wat van deze speelplaats nog over is. Er is hier dus absoluut niks meer te doen voor de kinderen", luidt Els van den Munckhof de noodklok. De Werkgroep Speelomgeving Merselo is in september 2002 in het leven geroepen om zich bezig te houden met de inrichting van een nieuwe speelplaats. Een pro jectplan ligt inmiddels klaar, maar de werkgroep is geschrokken van het prijskaart je. dat er aan hangt. In het verleden kon een dorpsge meenschap nog wel eens een beroep doen op een plaatselijke timmerman om een speeltoestel te vervaardigen voor de lokale jeugd. Die lijden zijn voorbij. Als gevolg van het Besluit Veiligheid .Attractie- en Speeltoestellen uit 1997 worden er hoge eisen gesteld aan speeltoestellen. Aan toestellen die voldoen aan de wet telijke eisen zit dan ook een pittig prijsje. "Maar uiteraard kiezen we voor de veiligheid van onze kinde ren. Dat is het belangrijkste. Gevolg is wel dat de inrichting van de speelplaatsen een behoor lijk kostenplaatje met zich mee brengt. waarvan we geschrokken zijn. Een klimtoestel kost al gauw 12.000 euro." BEDRtfFSLEVEN Het totale plan voor de beide speelplaatsen kost ongeveer 60.000 euro. Om dit bedrag bij elkaar te krijgen, heeft de werk groep inmiddels verschillende acties gehouden. Bovendien bespaart de werkgroep veel geld uit door een grote mate van zelf werkzaamheid van de Merselose gemeenschap. Janssen: "De ver koop van kerstkaarten, een pot grondactie en een actiedag heb ben ruim 6000 euro opgeleverd. Daarnaast kunnen we rekenen op bijdragen van de school, de dorps raad en de gemeente Venray." Met de 20.000 euro die dit heeft opge leverd. is de financiering van het project bij lange na niet rond "Het projectplan is inmiddels ook opgestuurd naar verschillende fondsen. Daarnaast loopt er ook nog een aanvraag bij de provincie voor een bijdrage uit Leader+, een Europees subsidiepotje. In mei hopen we hierover uitsluitsel te krijgen, zodat we nog voor de zomervakantie met de werkzaam heden kunnen beginnen." Als ook de verschillende fondsen positief reageren, verwacht de werkgroep tweederde van het totaalbedrag binnen te hebben Resteert dan nog steéds een fikse post van om Wilt u professionele opvang voor uw kinderen, maar dan wel in een huiselijke sfeer? Kijk op www.kdvpoehbeer.nl of bel: (0478) 569706t Per maand worden er 35-000 telefoontjes gepleegd uit en naar het gemeentehuis. Hiervan zijn er 17.000 uitgaan de eri 18.000 inkomende gesprekken. Dit geeft de auto matische teller aan die eind 2003 op de telefooncentrale geïnstalleerd is. In het tweede kwartaal van 2004 wordt door het bedrijf Telan opnieuw een telefonische kwali teitsmeting uitgevoerd. Om het belgedrag van de medewerkers niet te beinvloeden wordt de startdatum van het onderzoek niet vooraf bekend gemaakt. Twee eerdere monitoren vonden plaats in het najaar van 1999 en in juni 2000. Alhoewel bij de tweede meting de telefonische bereik baarheid verbeterd bleek te zijn is het aantal 'geslaagde contactpo gingen' nog te laag. Eén op de vier bellers moest de gemeente nog een keer terugbellen om de gewenste ambtenaar aan de tele foon te krijgen. De afdeling Publieksdiensten verwacht dat de nieuwe kwali teitsmonitor een betere uitslag zal laten zien. Er zijn sinds de laatste meting interne maateregelen genomen om de telefonische bereikbaarheid te verbeteren. Daarna is er een bewustwordings proces bij de medewerkers in gang gezet. In 2000 bleek dat vijf tien procent van de telefoontjes terugkwam bij de centrale vanwe ge onbereikbaarheid. Het doel is dat er vaker een 'geslaagde contactpoging' ont staat. Dit is het geval indien een beller de gevraagde medewerker aan de telefoon krijgt. Of een col lega die de vraag zodanig afhan delt dat het initiatief niet meer bij de beller maar bij de gemeente ligt waarbij er binnen een werk dag wordt teruggebeld. In de nieuwe monitor wordt tevens onderzocht of de ambtena ren op de hoogte zijn van de interne regeling 'klachten en mel dingen' die sinds vorig jaar geldt. Er wordt opgelet of er correct wordt ingegaan op de melding van een klacht en of er een door verwijzing plaatsvindt naar de klachtencoördinator. De kosten van de meting bedraagt 6485 euro. Het was de bedoeling de telefonische bereik baarheid gelijktijdig te meten met de tweejaarlijkse kwaliteitsmoni tor over de algehele dienstverle ning van de gemeente. Omdat de oplevering van de nieuwe publiekshal is uitgesteld tot rond de jaarwisseling zal deze kwali teitsmonitor pas in 2005 worden uitgevoerd. Binnenkort gaat Wonen Venray starten met de bouw van dertien koop: en tien huurappartementen voor senioren in het centrum van Ysselsteyn. Het nieuwe apparte mentencomplex is gelegen op een unieke locatie aan de Kerkweg en het Lovinckplein. Op dinsdag 13 april wordt een informatieavond voor belangstel lenden georganiseerd. Tijdens deze avond presenteert de archi tect-het project. Om ervoor te zorgen dat iedereen een goed beeld krijgt van het appartemen tencomplex zijn er situatieteke ningen, plattegronden en een maquette aanwezig. Ook zijn er informatiebrochures beschikbaar, zodat geïnteresseerden de infor matie thuis nog eens rustig kun nen doorlezen. Na de informatie avond wordt gestart met de ver koop van de appartementen. Zodra 70 procent van de koopap partementen is verkocht start de bouw van het complex. Momenteel worden de huidige woningen worden gesloopt. Hierna wordt de grond gesaneerd en bouwrijp gemaakt. Het is nog onduidelijk wanneer de wonin gen worden opgeleverd aan de nieuwe bewoners. De informatieavond wordt gehouden op dinsdag 13 april in Zalencentrum Roelanzia aan het Lovinckplein 2 in Ysselsteyn. In verband met de grootte van de zaal en de catering worden belangstellenden verzocht zich telefonisch aan te melden bij Wonen Venray via telefoonnum mer (0478) 55 46 00. en nabij de 20.000 euro. De Werkgroep Speelomgeving Merselo heeft inmiddels het bedrijfsleven en de serviceclubs in Venray benaderd voor een financiële bijdrage. Deze week is een brief de deur uitgegaan waar in aan besturen en directies een geldelijke steun wordt gevraagd. "We hopen dat die noodkreet goed wordt ontvangen, want hun steun is onontbeerlijk voor het realiseren van twee goede en vooral veilige speelplaatsen in Merselo", roepen Janssen en Van den Munckhof in koor. Bedrijven die de jeugd in Merselo willen steunen, kunnen contact opne men met Jack Claessens van de werkgroep. telefoon (0478)546449 of 06-27127189. [T.W.v. 39.951 BIJ AANKOOP DONZEN DEKBED De familie Strijbos wil het voormalige korfbalveld aan de Castenrayseweg in Castenray gaan inrichten als kleinschalig kampeerterrein. Op het ter rein staan nog altijd vier kleedlokalen met douches en het gebouw is voorzien van alle noodzakelijke sanitaire voorzieningen. Met wat kleine aanpassingen zou het terrein een ideale locatie zijn voor een kleine camping, vindt de familie. De gemeente Venray wil echter niet haar mede werking aan de plannen van Strijbos verlenen, waarop de familie een bezwaarschrift tegen het besluit van B en W indiende. Maandagmorgen boog de com missie bezwaarschriften van de gemeente Venray zich over de kwestie. De korfbalsters van Castenray verhuisden enkele jaren geleden na de fusie tussen de voetbalclubs en korfbalclubs van Oirlo en Castenray naar het nieuwe sport park Heesakker. De familie Strijbos, die recht tegenover het voormalige korfbalterrein aan de Tunnelweg woont en meer grond in de omgeving in haar bezit heeft, besloot het stuk niet gebruikte grond aan te kopen van de gemeente Venray. "Het is in onze ogen een super locatie voor een kleine camping. Met wat kleine aanpassingen zou het terrein zo in gebruik genomen kunnen worden", stelde mevrouw Strijbos maandagmorgen, "Maar helaas krijgen we van de gemeen te geen ontheffing omdat er een weg tussen onze woning en het korfbalterrein ligt. Aan de over kant bij de weg, bij ons huis, zou den we het wel een camping mogen beginnen." De familie ziet haar plan wel zit ten. En ook voor Castenray zou het een goede zaak zijn als er een klein kampeerterrein aan de rand van het dorp komt, vindt mevrouw Strijbos. "Het perceel ligt net buiten Castenray, en is ideaal voor mensen met een cara van. Met Venray in de buurt, vol doende natuur en vele recreatieve mogelijkheden om de hoek. Castenray heeft niks op dit gebied, het zou ook goed zijn voor de dorpsgemeenschap. Daarbij zou de camping voor wat extra inkomsten kunnen zorgen." GEEN ONTHEFFING Maar het college van B en W van de gemeente Venray weiger de de familie een ontheffing op de Wet op de Openluchtrecreatie te verlenen. Volgens de letteren van het ter plaatse geldende bestemmingsplan mag een klein schalige camping alleen worden opgericht als de bebouwing direct aansluit op het bouwper ceel en niet gescheiden wordt door een weg. Het voormalige sportveld is in het nieuwe bestemmingsplan aangemerkt als agrarisch gebied. "De gemeente Venray wil de bebouwing zoveel mogelijk con centreren om de openheid in het Vervolg voorpagina "Er zijn die dag rond het gemeentehuis wel ergere dingen gezegd en dat willen ze mij nu in de schoenen schuiven." Van de Vorle, die gisteren (woensdag) 73 jaar werd, ver scheen dinsdagavond toch even op de raadsvergadering alhoewel hij zich vanwege ziekte had afge meld. Gerda van Stelten (CDA) las namens de andere coalitiepartijen PvdA en Lokaal Aktief een verlda- ring voor die in het kort zo luidde: 'Wij hebben geen enkele reden om te twijfelen aan de beide ver klaringen en de integriteit van de betrokken ambtenaren. Een raads lid dient zich te onthouden van dergelijke denigrerende uitspra ken. Omdat daarmee de raad wordt beschadigd. Als hij er geen afstand van neemt dan hoort hij niet thuis in de gemeenteraad van Venray.' Joost van de Vorle reageerde dat de beide verklaringen van de ambtenaren tegenstrijdig zijn en niet kloppen. "Ze weten niet wat er toen gezegd is. Maar ik weet het wel. In ben totaal onschuldig en zal ook geen excuses aanbie den voor iets wat ik niet gedaan heb. Ze hebben mij ooit voor Janmaat uitgemaakt. Daar heb ik ook nooit excuses voor ontvan gen." CDA, PvdA en Lokaal Aktief hebben tevergeefs geprobeerd om ook de oppositiepartijen WD en Samenwerking de verklaring te laten ondertekenen. Beide partij en distantieerden zich dinsdag openlijk van het standpunt van de coalitie. Gerrit Verkoeijen (Samenwerking) vond dat burge meester Waals gefaald had door niet direct duidelijkheid te schep pen. "Vanaf het begin ging het erom of Verkoeijen of Van de Vorle het gezegd had. Terwijl u vanaf het begin wist om wie het ging. U had toen direct man en paard moeten noemen. Door dat niet te doen liet u toe dat naar anderen gewezen werd. Daarmee heeft u de integriteit van de raad twijfel gebracht", zei Verkoeijen. Zijn fractiegenoot Theo Mulders vond dat de raad niet voor eigen rechter moet spe len. "Je kunt niet iemand veroor delen voordat er schuld bewezen is. HieT doe ik niet aan mee." Ike Busser (Samenwerking) vond dat de verklaring veel te ver ging door te stellen dat Van de Vorle niet meer in de raad zou thuishoren. "De coalitie denkt voor aanklager, rechter en beul tegelijk te kunnen spelen." John Oosterbeek (WD): "Niemand vindt dat er een bom moet afgaan. Ik heb geen zin om een man te beschadigen die zijn sporen voor Venray meer dan ver diend heeft. Hij verdient geen trap na." Daarmee was de kous af. CDA, PvdA en Lokaal Aktief die eerst hoog van de toren bliezen en excuses en sancties tegen Van de Vorle eisten blaften wel maar beten niet. buitengebied te waarborgen. Een kleine camping mag alleen bij bestaande bebouwing komen. Planologisch gezien voldoet het niet aan de uitgangspunten", ver telde woordvoerster De Landmeter. Maar de familie ziet het voorma lige korfbalterrein als eerste optie. "Qua ruimte zou het ook wel bij ons huis kunnen, maar dan gaat het ons toch veel meer geld kos ten. Terwijl aan de overkant van de weg alle sanitaire voorzienin gen aanwezig zijn. Het is een ideale plek voor een kampeerter rein", aldus mevrouw Strijbos. De commissie bezwaarschriften zal binnenkort met een advies aan het college van B en W van de gemeente Venray komen. een abonnement waard PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray TeL 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-maih- asnellen@vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Thrieven op aanvraag e-mail; advertenbe@vandenmunckhof nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur Abonnementen: 18,50 (postcode 58..) 32,50 (óverige binnenland) 1

Peel en Maas | 2004 | | pagina 3