Sportnieuws -info ISBV Venray bevordert integratie gehandicapten Dames Red Stars promoveren naar Oppermachtig Jumpers'76 pakt de titel Tafeltennis toernooi ISBV Internationaal tafeltennis- evenement Jubileumjaar Red Stars van start Huggers Elektronica kampioen Twee jeugd kampioenen Red Stars St. Jan Merselo PEEL EN MAAS DC De Piëlhaas Donderdag 2004 - Pagina 29 De Invaliden Sport en Belan genvereniging Venray e.o. bestaat sinds 20 juni 1962. Naast de orga nisatie van de sporttakken tafel tennis zwemmen en sjoelen organiseert de vereniging voor haar leden diverse avonden waar mee het onderhouden van de sociale contacten wordt bevor derd. Voorbeelden van deze avonden zijn de jaarlijkse openingsavond waar mee het sportseizoen wordt begon nen. de jaarlijkse afsluitingsavond waarop de eindstanden van de diver se sporttakken wordt bekendgemaakt met de uitreiking van de bijbehoren de prijzen, tweemaal per jaar een kienavond voor iedereen waarvan de opbrengst ten goede komt aan de ver enigingskas en verder nog diverse avonden verspreid over het jaar, o.a. nieuwjaar, carnaval en rond de maand mei. Jaarlijks verlenen de leden hun medewerking aan de Nationale Col lecte Sport Gehandicapten en de ver koop van loten voor de eigen pop- penactie in de tijd voor St. Nicolaas Naast al deze aktiviteiten kunnen de leden voor advies bij de vereniging terecht op allerhande gebied betreffende hun handicap Niet ieder een wil sporten en daarom is bij ons dus ook een steunend lidmaatschap mogelijk voor de prijs van €.9 10 per jaar. Eventuele verdere informatie betreffende de vereniging kunt u ver krijgen bij het bestuur, waarvan onderstaand enkele leden met tele foonnummer: M. Klaassens (voorzit ter). tel. (0478)514736. P Hermans (secretaris), tel. (0478)586364 en M. Manders (penningmeester), tel. (0478)588660. SPORTTAKKEN De Invaliden Sport-en Belangenver eniging Venray e.o. voert de volgende sporten tafeltennis, zwemmen en sjoelen. Tafeltennis wordt gespeeld op dinsdagavond in het tafeltennis- Op paaszaterdag 10 april vindt in Sporthal De Wetteling in Venray voor de 20e keer het jaarlijks terugkerende Internationale Ranglijst Tafeltennis- toemooi plaats, georganiseerd door de Invaliden Sport-en Belangenvereni ging Venray e.o. in nauwe samenwer king met de dit jaar jubilerende Tafel tennisvereniging Red Stars uit Venray. Het toernooi is met ruim 100 deelne mers uit Nederland, Duitsland en Bel gië een van de grootste tafeltennis- evenementen in Nederland voor gehandicapte tafeltennissers. Deelne mers en toeschouwers kunnen deze dag genieten van fantastische sport met spetterende wedstrijden, mede door de aanwezigheid van de nationa le top van de gehandicapte tafelten nissers. Op 35 tafeltennistafels tonen de sporters tot welke geweldige pres taties zij, ondanks hun handicap, in staat zijn. De wedstrijden beginnen om 09 00 uur en om ongeveer 18.00 uur is de prijsuitreiking. Evenals voor gaande jaren zijn diverse enthousiaste jeugdleden van Gymnastiekvereni ging St. Christoffel uit Venray hun gehandicapte sportvrienden deze dag behulpzaam. De inwoners van Venray die de gehandicaptensport een warm hart toedragen en willen genieten van mooie sport komen op deze paasza terdag volledig aan hun trekken bij een bezoek aan de Sporthal De Wette- centrum van de Red Stars, Kiosk la in Venray. Aanvang van de avond is om 20.00 uur, en er wordt gespeeld tot circa 22.15 uur. Onder leiding van een vakkundige trainer worden diver se speelwijzen en situaties geoefend. De onderlinge wedstrijden ontbreken natuurlijk ook niet op het program ma. Een aantal leden tennist ook in competitieverband(bedrijvencompe- titie) en neemt deel aan toernooien. De leiding van de sporttak is in han den van Toin Arts. De leden betalen een contributie van 60 euro per jaar. Gezwommen wordt er op zaterdag morgen van 09 00 uur tot 10.00 uur in zwembad de Sprank, aan de Kemp- weg te Venray Onder deskundige begeleiding wordt er gewerkt aan de basisconditie en (eventueel) de begin selen van de zwemkunst. Meestal duurt dit ongeveer de helft van de tijd, waarna op een recreatieve wijze de tijd wordt volgemaakt. Dit kan zijn door bijv. vrij zwemmen, een spel of aquajoggen. De mogelijkheid van gebruik van het bubbelbad en het golfslagbad is eveneens aanwezig. Sporadisch wordt er deelgenomen aan zwemwedstrijden, natuurlijk alleen voor geïnteresseerden. Na afloop van het uur zwemmen is er meestal een gezellig samenzijn onder het genot van een kopje koffie of thee in het restaurant van het zwembad. In de loop van 1999 is er een tillift in het bad aangebracht, zodat het nog beter toegankelijk is geworden voor de gehandicapte zwemmer. De leiding van het zwemgebeuren is in handen van Erica van Well. De bijdrage van de leden bedraagt in 2004 circa 70 euro per jaar. Op woensdagavond van 20.00 tot circa 22.30 uur wordt er in wijkcentrum de Kiosk in Brukske gesjoeld onder leiding van Wilma Wismans en Mat Klaassens, in een onderlinge strijd om de beste resulta ten. Voorop staat het recreatieve gebeuren, maar een twaalftal leden is aangesloten bij de Algemene Neder landse Sjoelbond (ANS) en neemt deel aan reeionale selectiewedstrij den zowel in teamverband als indivi dueel. Doel daarbij is uitzending naar de Nederlandse kampioenschappen sjoelen in Bameveld te behalen. Regelmatig wordt er ook deelgeno men aan sjoeltoemooien met name.in de regio Limburg. De normale contri butie voor de sjoelclub bedraagt 50 euro per jaar. De kosten voor deelna me aan toumooien worden door de deelnemers betaald (met een bijdrage van de club in de vervoerskosten). Voor verdere informatie kunt u altijd op de dag van de sport binnenlopen voor een kennismaking en een gesprek met de leiding. Naast de sportactiviteiten organiseert de ver eniging diverse avonden voor de leden, waarbij de gezelligheid voorop staat. Eventuele informatie over de ver enigingen kunt u ook verkrijgen bij bovengenoemde bestuursleden. Afgelopen weekend werd de eerste buitenwedstrijd verreden in Maas- bree. De grote ruiters kwamen aan de start. Er werden maar liefst vier eerste prijzen gewonnen. In de klasse Ml won Ellen van Dijck deze met Power met 176 punten. Ook met Rozette won ze de eerste prijs. Deze won ze in de klasse L2 met 169 punten. Even eens in de klasse L2 won Eva van Ooi de eerste prijs. Met Rebel kreeg ze 172 punten. Tenslotte was Petra van Dijck de beste in haar ring met Jumpdolivio in de klasse LI met 176 punten. Helga Witzel won de vijfde prijs in de klasse B en kreeg van de jury 165 punten. Ook Karin Winnen won een prijs. Zij won met springen in de klasse B de derde prijS. een abonnement waard IMAAS In het Paasweekend organiseert pp' Red Stars weer het traditionele led Stars Internationaal Tafeltennis- «nement in sporthal De Wetteling Drie dagen lang is De Wetteling het podium voor toptafeltennis in Ven- py Maandag 12 april is seniorendag, [p de hoogste klasse maken toppers j]5 £nc Joehems (Bit.nl) en Ronald logaard (Red Stars hun opwachting. Dj zullen verder hun handen vol heb- ien aan Frank van der Vleuten, de outsider ran Red Stars die als vierde is eplaatst achter de Duitser J. Gester. ij de Dames verdedigt international ignd van Ulsen haar titel, wellicht *ter tegen de Russische Jana Timina ook van de partij is. Plaatselijke cortfee Sabina Larmené zal echter proberen zich tussen deze twee top ics te spelen. Op paaszondag (11 april) treedt de jeugd reeds aan. Hier is Red Stars zelf sterk vertegenwoordigd en zal onge twijfeld menig prijs weghalen. In de Jongens 1-klasse is Ben Hortulanüs als derde geplaatst, in de Meisjes 3-klasse is Britt Houwen als eerste geplaatst. Verder zullen in de diverse klassen nog meer Red Stars-leden strijd leve ren: Tijs Bouwmans, Rob Aben, Rick Pouwels, Max Thijssen, Tom Thijs- sen, Koen Offermans, Bart Betlehem, Marieke van den Munckhof, Justine Janssen, Daphne van Vegchel, Viktor Janssen en Kevin Reijnders. Op zaterdag 10 april wordt traditie getrouw het internationale ranglijst- toernooi voor gehandicapte spelers georganiseerd, in samenwerking met ISBV Hier zullen internationaal gelou terde spelers uit binnen- en buiten land aantreden. Kortom, een week end vol tafeltennis staat voor de deur. Afgelopen zaterdag wist ook de jeugd van TTV Red Stars alvast een troeg feestje te vieren. Het vijfde jon- gcnsteam werd kampioen in de twee deklasse Het team van Tom Thijssen, Max Thijssen en Deni Spahic (zaterdag ver- rangen door Mustafa Ali) won met 7-3 nn de gedeelde nummer twee, Mega- des (Weert). De andere nummer wee (Koningslust 2) speelde gelijk. Beide concurrenten staan nu op een onoverbrugbare achterstand Het jon- 4 gensteam 6 werd zaterdag eveneens ampioen, zij het in de derde klasse ustine Janssen, Britt Houwen en Bo fehdriks versloegen de nummer wee Armada (Horst) met 7-3 Hoewel Armada nog een wedstrijd te gaan leeft, bedraagt de achterstand op Red stars 6 liefst 14 punten. Voor Bo was het een mooie afsluiting van haar Bfeltenniscarriere: zij stopt na dit sei zoen, maar behaalde wel het vijfde benodigde puntje. Max Thijssen moest zondag weer aantreden achter de tafel. In Zwolle speelde hij de halve finales van de Nationale Jeugdmeerkampen. Zijn eerste wedstrijd in de zeskamp ver liep stroef. Hij verloor de eerste twee games, maar herpakte zich op tijd. Met 12-10 won hij de derde game en vervolgens de wedstrijd. Daama volg den twee ingecalculeerde nederla gen. waarna een belangrijke strijd volgde tegen een directe concurrent Spanning en wellicht te hoge ver wachtingen vooraf leidden tot een onnodige nederlaag. Na de laatste wedstrijd eenvoudig gewonnen te hebben, bleek zijn eerste overwin ning doorslaggevend en wist hij zich op onderling resultaat alsnog te plaat sen voor de finale op 23 mei in Pan- ningen. Tafeltennisvereniging Red Stars bestaat 40 jaar. 40 Jaar tafeltennis in 'enray met inmiddels een landelijke lekendheid. Voor de viering van dit unieke jubileum organiseert Red Stars lit jaar diverse activiteiten. Zaterdag 10 april vindt de eerste plaats: het Oud-ledentoernooi, Vanaf (12.00 uur zullen de oud-leden van Red Stars de zaal aan de Kiosk binnen- stromen. Voor menigeen zal het voor het eerst in jaren zijn, dat zij hun oude cluppie weerzien. Anderen zul len zich hun eerste sport makkelijker kunnen herinneren. Ongeacht wat van toepassing is, zal het zaterdag een feest der herkenning zijn. Om 13.30 uur zullen de batjes uit de tassen gehaald worden voor een sportief toernooi der oud-leden. Voor de hui dige leden zal het leuk zijn te zien, hoe hun oude makkers het er vanaf brengen. Huidige leden zijn dan ook van harte welkom om langs te komen (en wellicht een praatje te maken met oude teammakkers). Rond 19.00 uur zal aan de buitenkant van de hal het nieuwe bord onthuld worden, waar na de koffietafel van start gaat, Lekker eten en drinken na zoveel sportieve inspanning en na afloop een gezellig feestje. Huidige leden zijn overigens ook hier van harte welkom. Zeker ook om de huldiging van Ben Hend riks mee te maken. Ben is als enige huidige Red Stars-lid 40 jaar lid (hij was de oprichter destijds in 1964). Wedstrijdverslagen van de slotdag in de le klasse van de bedrijfsrecrean- ten tafeltenniscompetitie Red Stars: Huggers Elektronika-Peters Voeg werken 8-2 Huggers kwam in deze laatste wed strijd niet meer in de problemen. Zij hadden nog vijf wedstrijdpunten nodig om het felbegeerde kampioen schap te behalen. Captain Geert Hug gers en Cees Min verloren alleen van een sterk spelende en fel topspinnen de Martin Schulz. Frans Larmene was deze avond uitstekend op dreef en bleef ongeslagen. Er was waarschijn lijk een grote last van zijn schouders gevallen doordat Huggers al snel op grote voorsprong kwam in deze slot wedstrijd. Vooral de winst tegen Mar tin Schulz was van een uitstekend gehalte, mede omdat Frans zijn zenu wen deze keer goed onder controle had Huggers is dus uiteindelijk de terechte kampioen en komen dus in aanmerking om in de Hoofdklasse terug te keren. Mede omdat Huggers sterke invallers had Lieneke Roor- ding en Rick Bonten vormden zij een zeer stabiel team. Mark v.d. Lan- genberg, Frans van Meijel en Martin Schulz hebben zeker hun sportieve plicht gedaan, doch bleken niet opge wassen te zijn tegen de kersverse kampioen. Helaas zal Martin Schulz volgend seizoen niet meer uitkomen voor Peters Voegwerken, doch er staat een heel goede vervanger klaar om Martin te vervangen. Jac. Swinkels is aangetrokken en hij zal zeker voor de nodige winstpunten zorgen in de nieuwe competitie die vanaf septem- Paasdarten Zaterdag 10 april wordt in café De Piëlhaas het jaarlijkse Paasdarten gehouden. Aan dit toernooi kan ieder een deelnemen. Inschrijven kan men zich tot 20.15 uur. Dit kan men ook via tel.nr. 582187. Het- toernooi begint om 20.30 uur. Het team van Huggers Elektroni ca dat beslag legde op de titel ber weer van start gaat WGI-Willems Classic Cars 2-8 Over deze wedstrijd kunnen we kort zijn. Helaas kon WGI wederom geen kompleet team op de been brengen. Alleen Jac Swinkels won 2 partijen. Hij verloor alleen van Jos VoUenberg. Jac zal dus volgend seizoen het team van Peters Voegwerken komen ver sterken en dat is hem na dit beroerde seizoen van harte gegund. Zijn per soonlijk gemiddelde heeft daar geluk kig niet onder geleden (90%) After Fifty's-Price Cleaning 9-1 In deze eenzijdige wedstrijd kon alleen een altijd fel knokkende Mena Berhitu een verrassende overwinning boeken tegen Elly Moors. Ondanks de wat dubieuze, absoluut onzichtbare en fabuleus snelle opslag van Mena kon hij Piet Verstappen en Janos Ros- manics niet verrassen, doch zijn spor tieve strijdlust is elke keer weer een lust voor het oog. Bert Engels en teamcaptain Peter Price streden ook sportief voor de punten, doch moes ten hun meerdere erkennen in hun tegenstanders. After Fifty's heeft het dus net niet gered in deze spannende competitie, doch zullen zeker volgend seizoen wederom .een kampioenskandidaat zijn in de le klasse. Hun brede selec tie staat daar borg voor. NLW Bedrijven-Tempo Team 2 2-8 NLW heeft het TempoTeam niet moeilijk kunnen maken. Alleen Jan van Gerven (winst tegen een matte Thea v.d. Boschen Franka Hendrix tegen Toos v.d. Laar slaagden erin om twee winstpunten binnen te halen. Ton Peeters bleef deze avond ongeslagen en ook het dubbelspel was voor TempoTeam. De trouwe aanhang van TempoTeam G.v.B en G.v.M behoefde niet in actie te komen om hun team luidkeels aan te moedigen. TempoTeam is dus een goede middenmoter gebleken. Het afsluitingstoernooi, waarvoor zeer veel deelnemers zich hebben aangemeld, zal op maandag 26 april worden gespeeld in dit 40-jarig jubi leum van Red Stars. Marc Deegens: "We vormen een hecht team, dat is onze grote kracht" trokken. Dat is onze grote kracht. Het huidige team zal vrijwel blijven. Alleen Tristan Lammerts Bueren heeft aangekondigd te w stoppen. "Ik ga nog proberen -, over te halen", lacht Mare Deeg die eveneens vindt dat er enkele sterkingen bij moeten komen, len we in de overgangsklasse serieus meedoen dan moeten we vooral in dë breedte sterker worden. Het zou mooi zijn als we volgend jaar tien spe-j Iers hebben die allemaal dat niveau aankunnen." De namen van Bas Mickers en Erilc Scheffer vallen al snel. "Erik is indjyi-j dueel een erg goede speler", viqdj Deegens. "Maar bij ons staat de team prestatie voorop en dat willen we zo houden. Ik wil hem graag erbij heb ben maar we gaan geen team rondom Erik Scheffer bouwen." Bas Mickers is inmiddels afgestudeerd als tandarts maar studeert verder aan de universi teit van Nijmegen voor kaakchirurg. Mickers is een topper die momenteel alleen in het universiteitsteam basket- balt. Na Jumpers'76 speelde hij voor Wiba in Wychen maar hij kon zijn stu die niet combineren met het drie keer per week trainen. Het is de vraag of Mickers, die in Nijmegen woont, terugkeert naar Venray. Het zou in ieder geval een geduchte versterking betekenen. daarentegen kijkt al enige tijd uit naar een hernieuwde kennismaking met de eredivisie. "De afgelopen wedstrij den merkte ik, dat ik al vooruit keek naar de eredivisie. Daar komt mijn spel toch beter tot zijn recht." De komende weken zullen de wensen van de speelsters uitvoerig besproken worden. Dan zal ook duidelijk wor den, in welke opstelling Red Stars in september achter de tafel verschijnt. Voor de heren van Red Stars viel zaterdag definitief het doek in de eer ste divisie. Thuis werd met 6-4 verlo ren van Hotak (Hoogerheide). Ronald Bogaard triomfeerde ondanks een rugblessure tweemaal. Frank van der Vleuten won één partij en samen met Bogaard het dubbel. Patrick Zwiers trad weliswaar aan, maar kon door twee ontstoken knieën niet voluit gaan. Voor de heren is degradatie naar de tweede divisie een 'feit. Hoe wel de heren goed spel lieten zien, konden ze op beslissende momenten de punten niet pakken. Met name tegen de directe concurrenten lieten ze het'daardoor liggen. Door een 90-68 overwinning op Venlo Sport Crusaders pakte Jum pers'76 zondagmiddag de titel in de eerste klasse C. De Venrayse basketballers hebben vanaf het begin de competitie gedomi neerd. Negentien van de twintig duels werden gewonnen. Jum pers'76 keert terug naar de over gangsklasse waaruit het een paar jaar geleden degradeerde (Door Henk Willemssen) Coach Jan Kraus en de spelers Tri stan Lammerts van Bueren, Freek Bet- tonviel en Mirko Antheunisse keer den dit jaar terug op het oude nest. Halverwege het vorige seizoen streek de Italiaanse topper Andrea Penco in Venray neer. "Nee, ik had niet ver wacht dat we met dit nieuwe team direct kampioen zouden worden. Ik had vooraf gerekend op een plaats bij de bovenste vier", zegt speler Mare Deegens (29). Een seizoen eerder wist Jumpers'76 zich maar net te handhaven in de eerste klasse. De basketbalclub heeft zowel prestatief als bestuurlijk een moeilijke periode achter de rug. Door het aantreden van een nieuw bestuur onder voorzit terschap van Balder Lamers werd voorkomen dat de vereniging ter ziele ging. Dit seizoen presteerde de hoofd macht uitstekend en getuige de talentvolle jeugdlichtingen ziet de toekomst er weer zonnig uit. Jan Kraus maakte in Venray ook de topjaren in de hoofdklasse mee. Het zag er lange tijd naar uit dat de come back van de ervaren coach tot alleen dit seizoen beperkt zou blijven. Kraus had het bestuur al te kennen gegeven te zullen stoppen. Ondanks alle suc cessen was hij ontevreden over de trainingen. "De deur staat op een kier. Ik wil best doorgaan bij Jumpers maar dan moet de trainingsopkomst verbeteren. Ik heb het hier goed naar mijn zin dus waarom zou ik naar een andere club gaan. Maar als we op een hoger niveau ook succes willen heb ben dat moet ik meer spelers op de training zien", aldus de coach. Na de prachtige overwinning op titelconcurrent Wizards Helmond van een week eerder kon Jumpers'76 het kampioenschap bijna niet meer mislo pen. Van de laatste drie duels hoefde het Venrayse team er slechts ééntje te winnen. De spelers waren erop gebrand om in de laatste wedstrijd voor eigen publiek de titel binnen te halen. Dat uitgerekend buurman Venlo Sport Crusaders de tegenstan der was gaf de kampioenswedstrijd extra cachet. Want vijf Venlose bas ketballers droegen ooit het geel-zwart van Jumpers'76. Toen in Venray de succesjaren voorbij waren keerden ze de club weer de rug toe. Alle 'overlo pers' zijn ook afkomstig uit de regio Venlo met uitzondering vap Venray- naar Erik Scheffer. Hij vocht zondag enkele pittige duels uit met zijn voor malige ploeggenoten. In Venlo had Jumpers'76 nog nipt met 62-63 gewonnen. Maar Jum pers'76 speelde zondag als een ware kampioen en had op de beginfase na geen enkele moeite met de Venlose nummer drie. Na,het eerste kwart stond het 18-13. Halverwege prijkte de 41-29 ruststand op het scorbord. Met de regelmaat van de klok liepen de Venraynaren steeds verder uit. De derde periode werd afgesloten met 68-55. Marouane Guichati scoorde de 65e treffer wat tevens het 1500e punt in de competitie was. In het laatste kwart werd de eindstand bepaald op 90-68. Na het laatste fluitsignaal kon het feest beginnen in sporthal De Wette ling. Aanvoerder Marouane Guichati kreeg de kampioensbeker overhan digd van Kees Spitters, oud-secretaris van Jumpers, en ging op de schou ders. Mare Deegens: "Venlo en Hel mond hebben misschien wel meer kwaliteit dan wij. Ze hebben individu eel sterkere spelers. Maar ons succes is puur een teamprestatie. We zijn het hele seizoen als een hecht team opge- Afgelopen zaterdag mocht de Campagne al vloeien bij tafeltennis- Vfreniging Red Stars Door de 8-2 overwinning op SAR (Kloosterzande) k het Damesteam van Red Stars, met n°g één wedstrijd te gaan, niet meer jnte halen. Liefst 14 punten scheiden het team van de nummer twee Hoon horst: promotie naar de eredivisie is een feit. Ook zaterdag bleek het klas- «Werschil tussen Red Stars en de ove- hge teams in de eerste divisie. Sabina harmené won vrij eenvoudig haar drie fijkelparrijpn Daniëlle Poels Marijn Verburg moesten alleen bui gen voor de lastige noppenspeelster Kimberly 't Hooft. Ook het dubbel spel ging eenvoudig naar de Venray- sen Sabina en Daniëlle. In welke for matie het team volgend seizoen aantreedt in 's lands hoogste klasse is vooralsnog niet duidelijk. Daniëlle Poels heeft eerder al aangegeven niet meer elke wedstrijd te willen spelen, "Bovendien heb ik het in de eredivisie allemaal al wel gezien", aldus de erva ren Poels. "De eerste divisie vindt ik eigenlijk wel prima." Sabina Larmené

Peel en Maas | 2004 | | pagina 29