Meerlo-Wanssum lEen enorme uitdaging Je moet een luisterend >or hebben' Merlinpop in OJC Merlin Marlou ontmoet Jim en Jamai Circus op St. Anna rs Service rubriek - WÊÊÊBBÊÊ iato Motorrijder gewond Dodelijk ongeval Hoogmis Paaswandeling Telefooncellen Donderdag 2004 - Pagina 15 EN MAAS missers De Gagel 1 beginnen aan zwaar seizoen in eredivisie >e^sö) Werving Selectie Consultancy Interim Management isers van het eerste van TV De Gagel uit staan dit jaar voor rare opgave. Ze gaan de ide weken de degens met tegenstanders om egen te zeggen. Zaterdag dag begint de competitie de eredivisie voor Rob ndsma, Ramon Engels, Rob jben, Jeroen Meijer, Peter ncken en Elroy Janssen thuiswedstrijd tegen Helze 1 (Geldrop). De fc handhaving. >eler Peter Francken kijkt uit zaterdag, het begin van de petitie Want nooit eerder Ide hij of één van zijn ploeg- jen in de eredivisie. Vorig :n eindigde de Wanssumse bij de beste drie in de (klasse, waardoor ze het ;kreeg om in de eredivisie uit imcn. De komende weken ;n ze aan de bak tegen top is uit onder meer Geldrop, Tilburg, Breda en Hilvarenbeek. Peter Francken begint te grijnzen. "Ja, het zal een zwaar jaar worden want we spelen tegen erg sterke tegenstanders. Maar we hebben als team besloten dat we zo hoog mogelijk willen tennissen. En als je dan de kans krijgt om in de ere divisie te mogen spelen, dan zeg je toch geen 'nee'. We ontmoeten totaal onbekende tegenstanders en zien de eredivisie als een enor me uitdaging. Ik weet niet precies hoe sterk de ploegen zijn. Maar ik vermoed dat handhaving moeilijk zal worden." GEZELIGHEID Het eerste team van De Gagel is al jaren bijeen. Natuurlijk komen de prestaties op de eerste plaats, maar ook de gezelligheid staat bij de tennissers hoog in het vaandel. "We kennen elkaar al lang", ver telt Francken. "Vaak speelden we als jeugdige tennissers al tegen elkaar of trainden we samen. Omdat De Gagel 1 zo hoog speelt Foto: Rob Brandsma, Ramon Engels, Rob Knoben. Jeroen Meijer. Peter Francken, Elroy Janssen (speler en sponsor), Sraar Poels (voorzit ter) en Rudi Willemsen (sponsor) kijken uit naar het 'avontuur in de eredivisie trekt dat natuurlijk ook tennis sers uit de regio aan. In de loop der jaren is de huidige groep bij elkaar gekomen. De meesten zijn B-spelers, categorie 4. Rob Brandsma is onze kopman, hij is van de sterkte 3 Het is een bont gezelschap, De Gagel 1. Met tennissers uit Ven- ray, Tienray, Blitterswijck en Wanssum. "Maar dat maakt niks uit. We hebben het allemaal uit stekend naar onze zin bij De Gagel. Het is een echte dorpsver- eniging, die echter ook oog heeft voor de prestatie. De voorzitter is er bijvoorbeeld erg trots op dat we nu eredivsie spelen, als enige team in de verre omtrek." De Gagel 1 begint zaterdag aan de competitie met een thuiswed strijd tegen De Helze 1. "Een totaal onbekende tegenstander", erkent Peter Francken. "Maar we gaan er gewoon het beste van maken. Het belangrijkste is dat we genieten, dan komen de pres taties vanzelf." De mannen spelen vier enkels en twee dubbels, de wedstrijden beginnen om 13 00 uur. De ten nissers hopen veel belangstellen den te mogen begroeten. Het programma: 10-4:De Gagel 1-de Helze 1 (Geldrop) 17-4:Topspin 1 (Boxmeer)-De Gagel 1 24-4: De Gagel 1-Tilburg 1 01-5: Hambaken 1 (Den Bosch)- De Gagel 1 08-5: De Gagel 1-Markant 1 (Breda) 15-5: Hilten 1 (Hilvarenbeek) - De Gagel 1 22-5: De Gagel 1-Berlicum 1 i//y Smits 30 jaar in het ziekenvervoer 'axichauffeur Willy Smits Wanssum zit 30 jaar in het :en zijn werkgever en col a's hadden daarom ruim 0 posters over Noord-Lim- ■g verspreid. Het was dus enlijk niet te missen voor inwoners van de gemeen- Venray en Meerlo-Wans- m. Op de gedenkwaardige g zelf, 1 april, wist WiUy lts echter van niks. Een later, tijdens twee ritten, il hij terug. jlMorgens vroeg had hij nog pig zijn brood, fruit en drinken [elkaar gepakt, want er stond lange rit naar Rotterdam op («programma Om vijf over zes i fcd hij met zijn spullen in de |(-*d klaar om te vertrekken, Pr moest nog even zijn sleutels ■de auto pakken Toen hoorde jjjeen busje de straat in rijden, ■y Smits: "Ik dacht nog, die is roeg bij." Vlak erachter hoor- li) echter een auto stoppen, en een. en nog een. Dat was het nent waarop hij iets begon te Doeden. 'at hij nog niet wist dat zowel werkgevers, collegae, vrouw mderen in het complot zaten risten wat er ging gebeuren, hele groep stond voor de inclusief bloemen en de tskapel van Wanssum. Smits: wist van niks, maar ik vond neel mooi. Ik werk wel al der- jaar maar nog maar net veer- maanden bij Taxi Geerets en ze dan al voor een collega tn is fantastisch, heel knap, 1 mooi." Uiteraard kwam er de van de dag niets meer van aen want John en Mireille fets vonden dat hij van de dag Ist genieten. Zijn loopbaan to Willy Smits in 1974 bij Taxi toe Stoks. Niet direct alleen r ziekenvervoer, ook gewone totten, pakketjes, Schipholrit- enzovoort. Een groot bedrijf j veertien jaar later werd het overgenomen. Dat werd de m Stoks en die deed al veel 51 van het ziekenfonds VGZ. "ft bedrijf werd overgeno- 1 Bij ziekenvervoer is het ne'ijk zo dat de contracten F oen aantal jaren worden osloten met een bepaald n)f Gaat bij een volgende Mode het contract ergens ■J* heen, dan solliciteren ^slal de chauffeurs, die het zie kenvervoer deden, bij de nieuwe vervoerder. Zo kwam Willy Smits vorig jaar dus in Wanssum bij Geerets terecht. 71 KEER OM DE AARDE Willy Smits zit per dag onge veer negen uur in de auto. Met de kilometers die hij per dag maakt heeft zijn zoon laatst uitgerekend dat hij inmiddels 71 keer rond de aarde is gereden. In totaal pak weg 2,8 miljoen kilometer. "De hele dag is verschillend maar pret tig werk omdat je met veel ver schillende mensen te maken hebt", vertelt hij, "Je kent inmid dels alle ziekenhuizen in de buurt, van Maastricht tot Groningen. Je vervoert mensen die slecht ter been zijn, ouderen, je moet men sen begeleiden. Het zijn eigenlijk altijd mensen die niet met het openbaar vervoer kunnen." In al die jaren heeft hij bijna geen dag thuis gezeten, altijd lekker bezig met heel gevarieerd werk wat hem nog altijd heel goed bevalt. Ook met zijn nieuwe werkkring heeft hij het goed getroffen vind hij. "Het is daar heel fijn werken, heel huiselijk. Als je pauze hebt zit je met z'n allen aan tafel, soep er bij." Op de vraag wat voor chauffeur je moet zijn om geschikt te zijn voor ziekenver voer noemt hij eerst de cursussen op die je tegenwoordig moet vol gen, bijvoorbeeld EHBO en reani matie. Het is natuurlijk ook de ervaring en het feit dat je 'sociaal' moet zijn. En je moet een luiste rend oor hebben: "De mensen vertellen vaak veel, ze willen him verhaal kwijt. Iemand die stil is omdat hij in een dip zit of zenuw achtig voor een onderzoek is, wil dat op zijn eigen manier verwer ken. Als ze willen praten merk je dat wel, willen ze niet dan moet je ze in hun waarde laten." Willy Smits stapt nog steeds met plezier elke morgen in zijn Bij een verkeersongeval op de kruising Hoofdstraat/Den Bogerd in Meerlo is zondagmiddag een 33-jarige motorrijder uit Horst gewond geraakt. Het ongeval gebeurde even voor 16.30 uur toen een 63-jarige automobilist uit Meerlo over de Hoofdstraat reed en linksaf Den Bogerd in wilde rijden. Daarbij liet hij de motorrijder, die uit tegengestelde richting naderde, niet voorgaan. De motorrijder kwam ten val en liep hoofd- en beenletsel op. Hij is ter observatie opgenomen in het zie kenhuis. taxi en hij heeft grote waardering voor zijn werkgevers, John en Mireille Geerets. "Ze hebben gere geld dat ik een oorkonde heb gekregen van de Koninklijke Nederlandse Federatie van Ver voer en een certificaat ter gele genheid van mijn jubileum van de inspectie Verkeer en Waterstaat, divisie vervoer." Nagenieten kan Willy Smits nog wel even. zeker zolang hij regelmatig 'zijn poster' ziet hangen: "Het is gegaan zoals ik wilde dat het zou gaan: gewoon, gezellig." Bij een aanrijding op de Tien- rayseweg in Horst is maandag avond rond 21.20 uur een 48-jari- ge automobilist uit Broekhuizenvorst om het leven gekomen. De aanrijding gebeur de toen een trekker met opleg ger, bestuurd door een 36-jarige man uit Zoetermeer, vanuit een oprit de Tienrayseweg op draai de. De automobilist die uit de rich ting van Horst kwam, zag de trek ker vermoedelijk te laat en schoof met zijn auto onder de zij kant van de oplegger. Het slacht offer is ter plaatse overleden aan zijn verwondingen. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Almut Raaij- makers, Marie-Therese van Loon, Marlon Theunissen U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dins dag, woensdagmorgen of donder dag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pas toor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tij dens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen: J.F.H. van Arens- bergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la. 5864 AG Meer lo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur. za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13 00 uur, spoedrecep- ten: Apotheek Antoniusveld, Sta tionsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@het- net.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smo- renburg, Legert 15. 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@ worldonlinenl Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242, 5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kin- der- en jeugdzorg, volwassenen- zorg, ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51, 5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Lim burg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klantenservice: bereik baar tijdens kantooruren (inclu sief ledenadministratie), tel: 077- 3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo- Tienray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsy- straat 21. 5866 BM Swolgen, Telv 0478-692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst. tel. 077-3978500. fax 077- 3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19.30 - 21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09.00-10.00 uur. Vrijwilligerscentrale. Ope ningstijden: ma., di. en do. van 10.00-12.30 uur. Zondag 11 april in Meerlo Zondag 11 april vindt in OJC Merlin in Meerlo een nieuwe editie van Merlinpop plaats. Voor de insiders is het allang duidelijk dat het 'eens gezellig kleine festivalletje' de laatste vier jaar uitgegroeid is tot een regionaal zeer gewaardeerd festival. Om het festival de gezellige en bijna reünie-achti- ge sfeer te laten behoudèn, heeft de organisatie vorig jaar al besloten het terrein niet groter te laten worden dan het afgelopen jaar was. Het programma: Shoarmageddon: Dit uit Horst- Sevenum afkomstig gezelschap is de trotse winnaar van het Knokke om te Rokkuh Festival 2004. De jonge talentvolle muzikanten spe len een strakke mix van reggae en ska onder het motto Too Rude for You'. Aan deze band de eer om de eerste voetjes tijdens deze dag van de vloer te krijgen. LosTontos: 'Kit give me some turboboost' of "I love it when a plan comes together'. Zomaar wat legendarische citaten uit een legendarisch tijdperk. Het uit Oirlo afkomstige Los Tontos is optreden nummer twee van deze middag. En de bandleden zetten bovenstaande citaten zeer gede gen kracht bij door de onmisken bare klassiekers die bij dit tijdperk horen. Dus haal die beenwarmers, but tons. zweethandjes en Adidas-sne akers maar snel uit de kast, want ze zullen weer van pas komen bij de klassiekers die de leden van Los Tontos ten gehore brengen. Last Crewsaders: Merlinpop zou Merlinpop niet zijn wanneer het festival niet ook een elektro nisch muzikaal gezelschap zou programmeren. Dit jaar wordt aan dit 'genre' invulling gedaan door de Last Crewsaders. Dit gezel schap, bestaande uit 3MC's, één dj/scratcher en een wisselend aantal breakdancers, vult het podium rijkelijk met één van Neerlands meest belovende rap - hiphop-acts van dit moment. De Last Crewsaders staan garant voor vuurwerk. Speedfreaks. En bij vuurwerk hoort natuurlijk ook een knal en die knal wordt geproduceerd door de eerste internationale band van vanavond, genaamd the Speedfreaks. Deze Viking-rockers komen vanuit Zweden naar Meer lo om iedereen omver te blazen met hun moddervette speedrock. Peter Pan, Spades en het oudere AC-DC-achtige werkt, Als deze ingrediënten je aan spreken. dan zit je bij dit kwartet meer dan goed. Om dit te onder strepen zal hun lijfspreuk de twij felende lezer overtuigen 'Born a rocker- die a rocker' Lady Godiva: Wie Pinkpop 2003 nog kan herinneren, heeft ook zeker Floggin Molly nog vers in zijn herinneringen staan. Om dit altijd vrolijke genre (Ierse folk- punk) ook op Merlinpop te boe ken moest OJC Merlin wederom de grens over. In Duitsland welte verstaan. Daar vond de organisa tie De afsluiter van Merlinpop 2004. In de naam van Lady Godi va. Zeven muzikanten die geen enkele kans onbenut laten om de toeschouwer te vangen met hun zeer catchy up-tempo folkdeun- tjes. Meer info: www.ojcmerlin.nl, aanvang: 14.30 uur, entree: 7 euro Op het hoogfeest van' Pasen a.s. zondag 11 april voert het Pas toor Kemmerekoor uit Geijsteren de bekende vierstemmige Missa Brevis in G van Mozart uit. Deze mis wordt gezongen tijdens de hoogmis in de parochiekerk van S. Willibrordus in Geijsteren. De aanvang is om 10.00 uur. Het Pas toor Kemmerekoor voert deze mis, met pianobegeleiding, voor de eerste keer metPasen uit onder leiding van de nieuwe diri gent Hans Terra. In Swolgen wordt op paas maandag 12 april-een wandel tocht op touw gezet. Deelname staat open voor jong en oud en er zijn leuke prijzen te verdienen. Ook mensen van buiten Swolgen zijn van harte welkom. Uiteraard zorgt de paashaas voor voldoen de eieren, ook is er warme cho comel of koele ranja te verkrij gen. Inschrijven kan van 8.30 tot 10.00 uur in café-zaal Wilhelmina aan de Mgr. Aertsstraat in Swol gen. Aan deze wandeltocht zijn geen kosten verbonden. KPN heeft de gemeente laten weten dat de telefooncellen in de gemeente voorlopig toch blijven staan. In 2006 wordt opnieuw bekeken of, en waar, ze moeten verdwijnen. Aanvankelijk zouden de telefooncellen in Meerlo, Wanssum en Tienray weggehaald worden omdat ze door de popu lariteit van de mobiele telefoon nog amper worden gebruikt en niet meer rendabel zijn. De vier de telefooncel, bij recreatiepark 't Roekenbosch in Blitterswijck, blijft ook gehandhaafd. Basisschool Sint Anna in Blit terswijck viert deze week haar gouden jubileum met tal van acti viteiten. De feestweek staat in het teken van het thema Circus en dus kwamen de kinderen dinsdag middag mooi verkleed en geschminkt naar school om te genieten van allerlei activiteiten. Voor vandaag (donderdag) heb ben de kinderen een echte circus voorstelling ingestudeerd. Van middag was er al een voorstelling voor alle kinderen en hun opa's en oma's en vanavond is er vanaf 18.30 uur een voorstelling in het gemeenschapshuis voor alle ouders. Er mogen per gezin twee gezinsleden komen kijken. Er wordt geen entreeprijs gevraagd, maar de bezoekers kun nen een vrijwillige bijdrage doen. De opbrengst van deze voorstel ling gaat naar het speeltoestel dat de school voor de kinderen wil aanschaffen. De kinderen sluiten de feestweek vrijdag in de eigen klas af. 's Avonds wordt er ook nog een reünie voor oud-Ieerlin- gen en (oud-)medewerkers van de school gehouden. Voorafgaand aan de reünie (vanaf 19 00 uur) is de school geopend voor belang stellenden. In de school is dan een expositie te zien over de geschiedenis van de school. Leerlingen van basisschool Megelsheim uit Meerlo namen onlangs in de Warandahal in Sambeek deel aan een muziek programma, dat in het teken stond van sprookjes en magie en op touw was gezet door harmonie Semper Unitas uit Sambeek. De opbrengst van het concert komt ten goede aan een goed doel: Villa Pardoes. De leerlingen van Megelsheim brachten op een erg creatieve manier het sprookje Harry Potter op de planken. Rond om deze happening werdeii diver se activiteiten georganiseerd voor Villa Pardoes. Ook werden de prijswinnaars bekendgemaakt van de kleurwed- strijd. Op de foto ziet u de winna res van basisschool Megelsheim: Marlou Vissers. Zij ontving uit handen van Sem per Unitas-voorzitter Henk van Raaij twee toegangskaarten (inclu sief een heuse 'meet greet') voor het concert van Jim, Jamai en Dewi in Cuijk.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 15