Harold Bf LENSSEN 1/luziekmakereej Blaos iim op ruim 25 jaar jong Jubilarissen V Bouw s Karten voor het goede doel Nieuwe kaaswagen Zilveren hanger voor Tiny Verbeek Nieuwe lasapparaten TOC NIEUWE DAEWOO HypotheekActies.nl opent eerste vestiging Daewoo nu ook verkrijgbaar bij Ghielen WielHermkes Ouderenadviseur Bestuurskracht KEUKENINRICHTING Om aan u en uw keuken de volle aandacht te kunnen schenken werken wij uitsluitend op afspraak Stayerhofweg 2b Wanssum (0478) 539020 nieuw in VENRAY DAEWOO MATIZ nu v.a. €6995,- U rijdt een voor de prijs van een gebruikte auto! Donderdag 1 april 2004 - Pagina 9 Het huis gevonden dat u zocht? Of eerst weten wat financieel haalbaar is? In beide gevallen is goed hypo theekadvies gewenst. Want met het kopen van een woning gaat u waarschijnlijk de grootste financiële ver plichting van uw leven aan. HypotheekActies.nl kan u wegwijs maken in de vele mogelijkheden. Sinds 1 febru ari is het eerste filiaal van HypotheekActies.nl gevestigd in het Venrays Makelaarshuis aan de Schoolstraat. HypotheekActies.nl is, net als PensioenActies.nl en VerzekeringsActies.nl, een initia tief van Human Insurance Group uit Venray. HypotheekActies.nl bemiddelt in hypotheken. "We hadden al een onlineservice via www.HypotheekActies.nl, mak kelijk vanuit thuis", zegt Francois Thiele, hypotheekadviseur en fili- aalmanager van de Venrayse vesti ging. "Maar nu kan men dus ook vrijblijvend binnenlopen voor een advies." De adviseurs van HypotheekActies.nl denken, kij ken en rekenen met u mee en zor gen voor een onafhankelijk en volledig advies. Kosteloos. Francois Thiele: "Een huizenko per kan bij ons een hypotheek afsluiten op een voordelige en makkelijke manier. We begelei den hem door het hele traject. Vanaf eerste oriëntatie tot en met het bezoek aan de notaris. We zorgen voor een hypotheek die past bij de persoonlijke situatie. Niet alleen nu, maar ook in de toe komst. Betere voorwaardes, scherpere rentes, we halen er het maximale uit." GUNSTIGSTE HypotheekActies.nl maakt voor het afsluiten van hypotheken gebruik van Kombin, een landelij ke organisatie die hypotheken, pensioenen en verzekeringen groot inkoopt. "Daardoor staan wij heel sterk. En de consument profiteert daarvan. Aanvragers van een hypotheekofferte krijgen van ons zelfs 150 euro als de onze niet de meest gunstige is. Het is echter niet alleen die lage rente. Ook de constructie van de hypo theek is belangrijk. Die heeft ook invloed op de maandelijkse las ten. We doen zaken met de mees te grote Nederlandse hypotheek banken. En we betrekken kapitaal van een aantal buitenlandse ban ken. Daardoor kunnen we in elke situatie de laagste netto maandlas ten voor een hypotheek realise ren. Door krachtenbundeling kun nen we bovendien ook andere acties aanbieden. Zoals kortingen tot 25% op de notariskosten en tot 30% op taxatiekosten." LANDELIJK "Wij maken van HypotheekActies.nl een landelijke formule", laat Mario van de Vleuten van Human Insurance Group weten. "Op 15 april ope nen we in Nijmegen de volgende vestiging. We willen dit jaar nog vijf en volgend jaar nog tien vesti gingen openen, verspreid over Nederland." Francois Thiele: "Dat HypotheekActies.nl onderdak heeft gevonden in het Venrays makelaarshuis komt voort uit een reeds lang durende vrijblijvende samenwerking. Een samenwer king die nu wordt geïntensiveerd. Wie bij de makelaars een huis naar zijn gading vindt, kan dus voortaan direct ook informeren naar de mogelijkheden voor finan ciering. Zie je een pand naar je zin? Al heel snel weet je of het financieel haalbaar is en wat de maandlasten zijn." Wilt u uitleg over de diverse hypotheeksoor ten, of weten wat de actuele ren testanden zijn? Een snelle offerte of informatie? Surf dan naar www.hypotheekacties.nl of loop even binnen op Schoolstraat 11 in Venray. Francois Thiele heet u daar van harte welkom en voor ziet u van een deskundig advies. inafaL EN MAAS De Grote Prijs van Venray Op zondag 16 mei vindt op circuit De Peel De Grote Prijs van Venray plaats. Geen race voor internationale toppers maar voor plaatselijke cory feeën. De Rotary Club Venray houdt deze race nl. voor het goede doel. Als sponsorpro ject heeft de serviceclub geko zen voor de Stichting Zenit. Rotary Club Venray telt onge veer 60 leden. De doelstelling van de serviceclub komt tot uitdruk king in haar lijfspreuk: Service Above Self. Bij Rotary betekent dat je bereid bent iets van jezelf te geven. Dat je dienstbaar wilt zijn aan de samenleving en dit in de praktijk ook zichtbaar wilt maken. Daarbij gaat het enerzijds om fundraising voor goede doe len en anderzijds om het ter beschikking stellen van vakken- Vanuit deze gedachte wordt op 16 mei De Grote Prijs van Venray gehouden. Rotary Club Venray wil daarmee financiële middelen genereren en die ter beschikking stellen aan het goede doel, de stichting Zenit. Daarnaast worden bedrijven in Venray en omgeving in de gelegenheid gesteld om op het sportieve vlak met elkaar in contact te komen en mogelijk kennis en ervaring uit te wisselen. Aan de wedstrijd kunnen 25 teams a 5 personen deelnemen. Daarnaast zal ook een VIP-race worden gehouden met bekende Venraynaren. Voor alle materialen en ondersteuning wordt door de Rotary Club Venray gezorgd. Teams die mee willen doen beta len 1000 euro inschrijfgeld. Voor de winnaar ligt eveneens 1000 euro te wachten. De overige opbrengsten gaan naar het goede doel Rotary Club Venray is voor nemens om De Grote Prijs van Venray jaarlijks terug te laten komen. Voor meer informatie kunt u terecht bij het secretariaat van Rotary Racing Venray, Eugène Eijdems, Tel. 580642 of via www.rotary-racing-venray.nl Tiny Verbeek heeft afgelopen maandag de zilveren hanger van de Nederlandse Hartstichting in ontvangst mogen nemen. Zij kreeg de onderscheiding voor haar vele verdiensten als vrijwilli ger en niet alleen voor de Hartstichting. Verbeek was onder meer voorzitter van de Federatie van Muziekgezelschappen, bestuurslid van Euterpe, op Beukenrode organiseerde zij, naast ander vrijwilligerswerk, ook de gezelligheidsbijeenkomsten en voorstellen, zoals de carnaval smiddag. In de Grote Kerk was zij lector en samen met Joos, haar echtgenoot, werden heel wat klusjes besproken en opgeknapt. En zo werd Joos ook bij het werk van de Hartstichting betrokken, als teller van de collecte opbrengst bijvoorbeeld. Als vrij williger van de Hartstichting waakte Tiny Verbeek over haar 'eigen wijk'. Namens het landelijk bestuur van de Hartstichting was promotor José v.d. Coolwijk aan wezig om Verbeek de zilveren hanger om te hangen en de bijbe horende oorkonde te overhandi gen. 'in 19*78 verloor Nederland u WK voetbalkampioen- liap van Argentinië, maar at werd ruimschoots gecom- enseerd door de oprichting september 1978 van ickskapel Blaos um op. Dat as in september 2003, dus lijn 25 jaar geleden. Besloten ierd, afgekeken van de datum 2-02-02 die onze Alex en laxima bedachten om te trou- fen, dit jubileum dan op de Jatuni 04-04-04 (4 april 2004 us) te houden. Deze datum, titf-vier-vier kun je immers ukkelijk uitbreiden door het (r achtervoegen van 3 keer ia' tot vieren-vieren-vieren. jortom de meest geschikte datum. Die dag wordt in de foyer van Je Venrayse schouwburg vanaf 53O uur tot ca 18.00 uur een mtastisch muzikaal programma tpresenteerd voor alle inwoners in de regio Venray en ook alle ns van over de 'palen' waar Lios um op in de afgelopen jaren jp grote schaal aan Venfay romotion heeft gedaan, atuurlijk is de toegang helemaal ntis Eerder komen mag ook ant dan treed in de schouwburg val het Venrays Mannenkoorm, men met Fanfare St Oda uit crcIo op. Het programma geeft ver teld in drie optredens van circa 0 minuten een overzicht van tat Blaos um op in die 25 jaar mI heeft klaargespeeld. In 1979 estart met carnavalschlagers, die overigens nog maken, tot nu ijvoorbeeld het beroemde Basin jjtreet Blues. Als speciale attractie deed een dixieland band oude $ij| op. Dit is de Ma's Backroom izzband, gespecialiseerd in de elite oude New Orleans dixie- ind stijl, dus met banjo en sou- iphone Deze band zal vanaf 3 30 uur tot circa 18.00 uur met nderbrekingen voor andere ttracties optreden. Het optreden an het Venrayse deuo de mazing Trumpets hoeft voor enners geen nadere toelichting. zij brengen topamusement. Als alwisseling zal optreden de onder andere van Circus Mök bekende groep Gruunvoer. Deze enthou siaste groep zal een vrolijke muzi kale bijdrage leveren. Natuurlijk is de bekende zanger Geert Pelzer ook van de partij op een dergelijk feest. Hij weet als geen ander bekende schlagers uit binnen- en buitenland voor het voetlicht te brengen. VIDEOCLIP Blaos um op heeft natuurlijk reeds diverse jubilea achter de rug, die met speciale activiteiten gepaard gingen. Het begon met het 5,5 jarig bestaan in 1983, toen in de bekende studio van Jan Theelen in Munstergeleen een EP- plaat werd opgenomen. Dat was voor die tijd uniek. De plaat werd op een zondag met tandems en bakfiets verspreid door Venray, nadat het eerste exemplaar was aangeboden aan de toenmalige burgemeester Mr. Defesche. Bij het 11 -jarig bestaan verscheen er een complete cd met daarop uiteraard elf liedjes. De introduc tie vond plaats in de toen nog bestaande zaal De Engel, waar wederom een grote feestmiddag was georganiseerd en waar opnieuw burgemeester Defesche de eerste cd kreeg aangeboden. Leuk om te weten is dat de bur gervader vertelde nog geen cd- speler te bezitten. Tijdens het 22- jarig bestaan in 2000 werd in de Evenaar een groots oudejaarfeest georganiseerd voor alle fans, vrienden en bekenden. Het was een gezellig feest in een totaal volle zaal. Ook werd een millenni umboom geplant. Nu. bij het 25 jarig bestaan, heeft Blaos um op het aangedurfd om een videoclip te maken die is opgenomen bij de 'totempaal' achter in de Hoenderstraat, destijds gemaakt door Gussen Wie en in de Geijsterse bossen, met name bij de watermolen en de omgevallen boom. Het Venrayse bedrijf Sinvid heeft hier een knap staaltje tech niek geleverd Deze videoclip zal op de zondagmiddag te zien zijn in een speciale hoek van de foyer. Ook zal deze clip te zien zijn op LI op donderdag 1 april, in het programma Uit en zo om 17.00 uur en 18.00 uur en daarna elk uur tot middernacht. Daarnaast op vrijdag 2 april in het program ma Carrousel om 9.30 uur en daarna elk uur tot de namiddag en ook op zaterdag 3 april in het pro gramma van 10.00 tot 18.00 uur. Blaos Um Op heeft een rijke histo rie achter de rug. Opvallend is dat van de originele bezetting in 1978/1979, destijds twaalf perso nen, nu nog acht leden van de partij zijn. Blaos Um Op bestaat momenteel uit veertien personen waaronder een jongedame die de altsax bespeelt In 25 jaar zijn in totaal circa 250 optredens ver zorgd in Nederland. België, Luxemburg en vooral Duitsland, waar via de optredens automa tisch weer nieuwe aanvragen kwamen. Als zeer speciaal kun nen de twee optredens op het beroemde Maastrichtse Preu- venement en het optreden in de Tour de France-etappe in Valkenburg genoemd worden. De Muziekmakereej draagt al 25 jaar de bekende zwarte broek en vest in opa~ s stijl Dat is echter in de zomer wel erg warm. Dat is de reden dat 4 april ook het nieuwe zomertenue wordengepresenteerd. FNV Bouw afdeling Venray hield afgelopen dinsdag de jaarvergade ring. Bij die gelegenheid werden de 12,5-, 25-, 40- en 50-jarige jubilaris sen toegesproken en gehuldigd door de voorzitter en districtsbestuur der Henny de Laat. Op de foto ontbreken een aantal jubilarissen vanwege ziekte en afmeldingen. 1 PEEL EN MAAS een abonnement waard Sinds 21 maart kunt u bij Ghielen ook terecht voor het Koreaanse merk Daewoo. Ghielen zag zijn aanvraag voor dit dealerschap onlangs gehonoreerd. Met Daewoo heeft Ghielen een welkome aanvulling aan de onderkant op het toch al brede Opel-pro- gramma. De verkoop zal onder de naam Daewoo Ghielen plaatsvinden. Ghielen startte in 1988 met de verkoop van Opel in Pandingen. Elf jaar later, in 1999, werd in Venray de Atebe garage overgeno men. Na enkele jaren op de Oude Oostrumseweg verhuisde het bedrijf in 2001 naar Keizersveld. "Sinds 2003 is Daewoo onder deel van General Motors, waaron der ook Opel valt" vertelt Matt Ghielen. Omdat de Europese regelgeving het mogelijk maakt voor dealers om meerdere mer ken te voeren overwegen veel dealers om meerdere merken te verkopen. Zo ook bij Ghielen waar gekozen werd voor het Opel-broertje Daewoo. Voor, het nieuwe merk wordt binnen de bestaande showroom aparte ruimte vrijgemaakt. Daarnaast is voor Daewoo een nieuwe verkoopster aangesteld in de persoon van Wendy Weijs. Daewoo is een autmerk dat de laatste jaren in de lift zit. In 2003 werden 8600 modellen verkocht, een stijging van 38%. Daaruit blijkt dat de modellen Matiz, Kalos, Nubira, Evanda en de Tacuma goed liggen. Daar komt volgende week de Lacetti als nieuw model bij. Dit jaar staan Bij Wendy Weijs kunt U voor taan terecht voor een van de vele Daewoo modellen. bovendien de introductie van de Nubira Wagon (september) en een totaal nieuwe 4x4 jeepmodel (november) op het programma. Daewoo denkt dit jaar in Nederland dan ook meer dan 11.000 auto's te verkopen. Matt Ghielen is zeer enthousiast over het Daewooprogramma: "De Matiz is een uiterst wendbare vijf- deurs stadsauto, compact, maar met meer binnenruimte dan op het eerste gezicht misschien lijkt. De iets grotere Kalos vormt een perfecte combinatie tussen een vlotte stadsauto en een praktische MPV. De Kalos is er als vijfdeurs, maar ook als vierdeurs sedan. De Nubira, een zeer elegante en com fortabele middenklasser, komt, dit jaar nog, ook als stationwagon op de markt. Nog luxueuzer is de Evanda, met een moderne en toch ook weer klassieke vormgeving. En dan is er de Daewoo Tacuma. een volwaardige ruimteauto." Wie meer over het merk wil weten kan op de website www.dae- woo.nl terecht of natuurlijk een bezoek brengen aan de Venrayse dealer. "En vanzelfsprekend kun nen klanten bij ons niet alleen terecht voor informatie en aan koop van een nieuwe Daewoo, maar ook voor onderhoud en reparatie Onze monteurs zijn daarvoor volledig toegerust, ook al omdat ze met dezelfde techniek te maken hebben als bij de OpelmodellenOpel- en Daewoo-dealer Ghielen vindt men aan het Keizersveld 55. Sinds vorige week woensdag heeft het TOC aan de Smakterweg de beschikking over een dertigtal nieuwe lasapparaten. De appara tuur werd geleverd door Lucassen Lastechniek uit Venray. Het TOC (Technisch Opleidings Centrum) is onstaan uit de Stichting Beroeps Opleiding, een initiatief van een aantal Noordlimburgse bedrijven die naarstich op zoek waren naar goed opgeleid technisch perso neel. De opleidingen aan het TOC krijgen dan volop steun vanuit het bedrijfsleven gezien het feit dat de opleiding kan beschikken over ongeveer zestig leerbedrijven. Kwaliteit staat bij het TOC hoog in het vaandel. Het up to date houden van apparatuur hoort Jos Lucassen van het gelijknami ge Lastechniekbedrijf overhandig de vorige week de lastoestellen aan het TOC. daar natuurlijk bij. Voor vernieu wing van de lasapparatuur is uit eindelijk gekozen voor het laspro- gramma van Saf-Oerlikon, dat in deze regio wordt geleverd door Lucassen Lastechniek. Lucassen en het TOC hebben overigens al een jarenlange zakelijke relatie. Met de aanschaf van deze nieuwe apparatuur is het TOC het enige opleidingscentrum in de regio dat het certificaat Erkende Opleidings Instituut mag voeren. Het TOC geeft lasopleidingen op niveau 1 t.m. 4 en opleidingen voor aparte certificaten van de EN-287, de NIL of AVAL. Vanaf 1979 komen ze al in Venray, Rob en Toos Wagenaar uit Meerlo. Eerst in de wijken en op de kerkdorpen en de laatste tien jaar op de Venrayse markt en elke vrijdag op het Henseniusplein. Al even lang met de vertrouwde wagen met geel/groene beschildering. Sinds vorige week hebben Rob en Toos Wagenaar een nieuwe kaaswa gen. Modern van uitvoering en bovendien voldoet de wagen aan de strengste eisen die op het gebied van levensmiddelen wor den gesteld. Met deze nieuwe wagen wordt de verkoopruimte eens zo groot. Daardoor kan het toch al ruime assortiment nog eens flink uitge breid worden. "De oude wagen werd gewoon te klein" aldus Rob Wagenaar. "Dan moet je kiezen. Een kraampje erbij vind ik maar niets dus hebben we gekozen voor een grote moderne nieuwe wagen. Rob en Toos Wagenaar hebben een goede naam als het om kaas gaat. Elke week staan ze op diver se weekmarkten en ook wordt ook aan horeca en instellingen verkocht. "Wij onderscheiden ons door ons specialisme" stelt Rob Wagenaar. "In een supermarkt hebben ze vaak een vlak assorti ment met weinig expertise. Dan hebben we het nog niet gehad over bediening met aandacht." Dat laatste vindt Rob Wagenaar heel belangrijk. "Er moet interesse zijn voor de klant, ruimte voor een praatje. Dat zijn leuke dingen die de klant, naast een lekker stuk kaas, ook op prijs stellen". Afgelopen maandag kwam wet houder Driessen, die belast is met de weekmarkt, de nieuwe wagen hoogstpersoonlijk inspecteren. KEUKFN FN 1NTFRIFURB0UW Indüstriestraat 17a, 5961 PH HORST tel. 077-3980889 Fax 077-3980890 efij Hoogveld www.wielhermkes.nl Hij was hier vol lof over. De wagen kan via een hydraulisch systeem tot op ooghoogte zakken. "Ook dat is prettig om op gelijk niveau met de klant te staan" aldus Wagenaar, die behalve op de weekmarkt van Venray elke dinsdag ook in Horst op de markt staat. In alle kernen van de gemeente Boxmeer zijn ouderenadviseurs actief. De ouderenadviseur treedt op als gids bij problemen en vra gen als: hoe regel ik een verhoogd toilet? Hoe vraag ik huursubsidie aan? Wanneer kom ik in aanmer king voor taxivergoeding? Hoe vind ik oppashulp voor mijn dementerende moeder? Wat kan ik doen als ik niet meer alleen kan wonen? Waar vind ik hulp als ik me alleen en van de wereld afge sloten voel? Voor al deze vragen kimt u de ouderenadviseur bellen. Overloon: dhr. P. Goemans, tel. 0478-641574; mevr. G. de Vries- Niessen, tel. 0478^41895, Holthees en Maashees: dhr. H. Crooijmans, tel. 0478-641697. Vierlingsbeek: dhr. J. Goossens, tel. 0478-631520. Alle Limburgse gemeenten heb ben vanaf 2000 een bestuurs krachtmonitor ondergaan. De bestuurskrachtmonitor iseen ins trument om te bevorderen dat gemeenten zelfstandig en in regio naal verband nadenken over de wijze waarop zij invulling kunnen geven aan de lokale en regionale opgaven. College van B en W van Venray hebben besloten om vanaf april 2004 per kwartaal een voort gangsrapportage op te stellen over de acht speerpunten van bestuurskracht en de strategische doelen. De gemeente Venray heeft een doorkijk gemaakt naar de toekomst waarin een vervolg- monitor op de provinciale plan ning staat. De gemeente Venray wil in 2005 een nieuw bestuurs- krachtonderzoek en is in beginsel bereid als pilot gemeente te die nen voor de vervolgmonitor. Eindstraat 12, tel. 581553

Peel en Maas | 2004 | | pagina 9