nenigheid tussen VvGI en gemeente snel bijgelegd Jeroen Derks raceheid in Huis en Tuin PENSIOENACTIES.NL lans Dorssers: Verknocht aan financiën Het is tijd voor Pasen. It's no game van start a F. inbouw autoalarm systemen Rabobank Venray Meerlo-Wanssum Huiselijk geweld Bouw vergunning Dorpsraden Dorpsraad Oostrum L EN MAAS Donderdag 2004 - Pagina 7 Lee maanden geleden a het Vincent van Gogh [tuut (VvGI) en de gemeen- i in de clinch over de jen van Servaashof. De cente dreigde zelfs haar werking stop te zetten n het VvGI blijft weigeren diende facturen van e tonnen euro's te beta- VvGI-directeur Toine van Landen sprak eind januari |zijn verbazing uit over de Ifwaarden die de gemeente J. Enkele zouden nooit eer- fcier sprake zijn gebracht. andagavond in de gecombi- commissievergadering n beide partijen hun best de ik te wekken het grotendeels elkaar eens te zijn. Van der i was niet aanwezig. Hij vervangen door Geert lid van de raad van tuur. Het college had inmid- I enkele voorwaarden laten [eten zoals de komst van de roningen. Ook de financiële arbeid van Servaashof is heet hangijzer meer. Het achte verlies bedraagt 6 mil- leuro. B en W vreesden dat ÏVvGI nog meer woningen op rein wilde bouwen om het t terug te dringen. Deze bblijkt ongegrond. Het blijft aximaal 380 woningen. Het tatieverlies moet gecom- eerd worden uit de verkoop fchetSt. Annaterrein. Mocht er ia alsnog een tekort overblij ven dan springt het Rijk financieel bij. De gemeente heeft een extern bureau ingeschakeld om een onderzoek te doen naar het risico van planschade. Omwonenden van de Stationsweg lieten al eer der weten alle (juridische) wegen te zullen bewandelen. Maar de uitkomst van het onderzoek toont aan dat er geen planschade te ver wachten valt. Ton Teeuwen (CDA) en Gerrit Verkoeijen (Samenwerking) twijfelden aan deze uitkomst. Wethouder Heidens (CDA) zag geen reden voor twijfel. "De deskundige ana lyse is duidelijk." De kwestie van de onbetaalde facturen, voor ambtelijke (voorbe- reidings)kosten, is nog niet opge lost. Het college geeft aan een 'juridisch steekspel' te willen voorkomen. Het VvGI zegt te zul len betalen zodra er overeenstem ming is over de exploitatieover eenkomst. Wethouder Heidens erkende dat de samenwerking begin dit jaar moeizaam verliep. "We heb ben er extra ambtelijke capaciteit opgezet en de samenwerking is verbeterd. Er zijn veel vorderin gen gemaakt en het plan kan nu het besluitvormingstraject in." In de raadsvergadering van 17 februari werd het plan op aan dringen van de raad nog van de agenda afgevoerd omdat er teveel onduidelijkheid bestond. Er werd maandag niet gespro ken over de verkeersafwikkeling. Bewoners van de Stationsweg en de wijk St. Antoniusveld zitten met veel vragen. Zij maken zich zorgen over de toenemende ver keersdrukte in de omliggende straten. Servaashof wordt autoluw en krijgt één hoofdingang aan de Stationsweg. Op woensdag 7 april is een aparte bijeenkomst met de omwonenden belegd waarin de kwestie met verkeersdeskundigen van de gemeente wordt bespro ken. Bouwcoördinator Peter Platzbeecker vertelde dat het VvGI haast heeft met de bouw van het nieuwe ziekenhuis. "We willen voorkomen dat er vanwege landelijke bezuinigingen een bouwstop komt." Eind dit jaar moet de aanbesteding de deur uit zijn. Servaashof wordt in drie fases gebouwd van 2005 tot en met 2007. In de tussentijd wor den er oude gebouwen gesloopt en worden patiënten uitgeplaatst naar de regionale centra in Venlo, Roermond of Venray. Tevens moet tijdens de bouw, waarbij ook de infrastructuur geheel ver nieuwd wordt, het instituut gewoon doordraaien. Een giganti sche operatie. De planning is dat eind 2007 alle gebouwen van het nieuwe psychiatrisch ziekenhuis klaar zijn voor gebruik. Het VvGI wil nu ook zo snel mogelijk star ten met de renovatie van de (monumentale) gebouwen die veelal een andere bestemming krijgen. Patrick van der Broeck (CDA) wees op de snel achterhaalde bouwplannen. Zoals die voor het St. Annaterrein die drie jaar later al niet meer 'marktconform' blij ken te zijn. De CDA'er doelde ondermeer op de villawoningen langs de Oostsingel. "Is onder zocht of deze woningen wel te realiseren zijn binnen het budget. En als straks het ziekenhuis gebouwd is zijn er wellicht ook weer andere zorgconcepten", aldus Van der Broeck die een financiële onderbouwing miste. Ook Bert Linskens (PvdA) vroeg zich af of er wel behoefte is aan de duurdere woningen die aan de Stationsweg en Oostsingel wor den gebouwd. "Want over vijf jaar kan de markt weer helemaal ver anderd zijn", zei de PvdA'er die meer duidelijkheid wenste over de financiële afspraken tussen de gemeente en VvGI. Ramon Poels (WD) was even eens benieuwd naar de financiële onderbouwing en de afstemming van de woningen met de markt vraag. In eerdere bijeenkomsten is verteld dat woningbouw pas in 2010 aan de orde is. Platzbeecker vertelde nu dat in 2006 gestart wordt met de woningen aan de St. Servatiusweg en de hoogbouw aan de zuidkant richting de Henri Dunantstraat. Langs de Oostsingel en Stationsweg moeten eerst nog appartementen gesloopt worden en patiënetn worden overge plaatst. Hier zou de nieuwbouw in 2008 kunnen beginnen. Gerrit Verkoeijen (Samen werking) vond dat de gemeente al veel geinvesteerd heeft in de plan nen voor St. Anna en St. Servatius en dat het VvGI daarom over de brug moet komen. "Wij willen eerst centen zien voordat we in de raad een besluit nemen", zei Verkoeijen die pleitte voor een goede communicatie met de omwonenden. "Bekijk of hun wensen in te willigen zijn. Aan de voorkant moeten de problemen worden opgelost. Als zij hun bezwaren doorzetten en naar de Raad van State gaan dan zijn we weer een paar jaar verder. Procederen kost veel geld en tijd." Tom van den Hoek (Lokaal Aktief) vond eveneens dat er goed naar de burgers geluisterd moet wor den. Geert Derks vertelde dat de trend in de psychatrie weer meer uitgaat van 'drang en dwang.' "Dit zal leiden tot meer gedwongen behandeling en een toename van beslotenheid", aldus Derks die aangaf dat er ruimte is voor toe komstige uitbreidingen. Wethouder Heidens beloofde dat voor de raadsbehandeling op 18 mei van het definitief steden bouwkundigplan en de exploita tieovereenkomst er duidelijkheid is over 'hoe we met elkaar de financiën regelen'. Linskens (PvdA) drong aan op tijdige infor matie. "Het gaat om inzicht in cru ciale vragen. Ik voel er niets voor om vijf voor twaalf een besluit te moeten nemen." a43 jaar afscheid als ambtenaar let van school begon de 16- |ge Hans Dorssers in 1961 [ambtenaar bij de gemeente en. Inclusief een inter - [o van een jaar militaire itplicht bij de Marine hij daar tot 1966 en ging naar de gemeente :ht Weer vier jaar later le hij in Venray. Vorig ging hij een beetje met rroegd) pensioen, maar april gaat het er dan echt komen: pensioen, vel... dat laatste deel van de [staande zin te begrijpen je weten dat Hans Dorssers ia vanaf het begin van zijn btelijke carrière al op de afde- [g financiën actief is. Dat begon Helden, en in Limbricht was loofd Financiën. "Ik moet er bij zeggen dat ik de afdeling [mijn eentje moest runnen", Ju hij er zelf over, "maar je leer- zo natuurlijk wel erg veel." lans Dorssers merkte al snel het vakgebied van de gemeen de financiën hem erg boeide. :rs: "Ik heb vanaf het begin rnciën gewerkt. Ik heb alle |en en standen doorlopen, onder tien jaar Hoofd iciën. Twaalf jaar geleden ik besloten een stap terug te maar gelijktijdig weer meer ancieel gebied te werken. Ik le echt terug in het financiële en na tien jaar leiding geven le ik wat anders. Ik ben verk- |ht aan gemeentelijke finan- [Zijn loopbaan in Venray begon jenlijk per toeval. Hij volgde dl aantal cursussen en leerde een ambtenaar van de peente Venray kennen. Toen 'n 1970 slaagde voor een cur sus, tegelijkertijd bleek dat de gemeente Limbricht slachtoffer zou worden van een herindeling en men hem in Venray graag zag komen, was de stap naar de Noord-Limburgse gemeente snel gezet. VERANDERINGEN Op de vraag welke veranderin gen voor hem het belangrijkste zijn geweest sinds zijn aankomst U wilt een professionele website die uw doelgroep aanspreekt? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie, voor: communicatieadvies ontwerp en bouw van websites actualisering en onderhoud van websites content management systemen content creation webpromotie Uw interne communicatie kan beter? Met behulp van een intranet optimaliseren Wij uw bedrijfsprocessen. Bekijk alvast onze website: www.flyers.nl Flyers Internet Communicatie uw p@rtner in de virtuele wereld! Grootdorp 89 - 5815 AN Merselo Tel: 0478-546293 - info@flyers.nl in 1970, noemt hij als eerste de enorme groei die Venray heeft meegemaakt. Van 25.000 naar 40.000 inwoners. "Zeker in de jaren 70 tot 80 heeft Venray een geweldige economische ontwik keling meegemaakt. Niet alleen op het gebied van industrie, woningbouw, aanleg wegen, en dergelijke, maar ook op het gebied van onderwijs en welzijn. In die jaren was financieel een heleboel mogelijk, de bomen groeiden bijna tot in de hemel. Toen de groei midden jaren tach tig stagneerde, kwam Venray als gevolg van een uitgebreid wegen net en een enorme voorraad grond in het grondbedrijf in de problemen. Dus werd Venray van 1990 tot 1997 een artikel 12- gemeente." Dorssers heeft deze status van de gemeente nooit ervaren als 'onder curatele staan', maar kijkt meer terug op een tijd van veel overleg met rijk en provincie, waarbij later vooral het overleg met de provincie intensiever werd. Het rijk deed de eerste drie jaar onderzoek en nam daarna een besluit voor de volgende vier jaar. Het toezicht van de provincie bleef de volle zeven jaar. Vanaf 1997 kon Venray zichzelf weer bedruipen. Dorssers: "Het probleem tegen woordig is dat het rijk haar tekor ten ook op de gemeentes afwen telt en dan moeten wij maar kij ken hoe we dat oplossen. In de jaren 80 hanteerden we de kaas schaafmethode, tegenwoordig moet je echt fundamentele oplos singen bedenken. Dan moet je keuzes maken." Op alle wethouders met de por tefeuille financiën kijkt hij met plezier terug. "Iedereen had zo zijn eigen stijl en allemaal drukten ze wel hun eigen stempel op het geheel, maar ik weet dat de wet houders toch altijd proberen de lasten voor de burger zo min mogelijkte laten stijgen." Als tweede grote verandering ziet Dorssers de opkomst van de com puter. Niet alleen in zijn vakge bied heeft dat geleid tot grote ver anderingen maar uiteraard op alle gebieden van het maatschappelijk leven. Hans Dorssers: "Ik kan gelukkig met de computer en alles wat daarbij hoort omgaan, maar je ziet toch dat veel mensen alle ontwik kelingen niet goed kunnen vol gen. En dan heb je tegenwoordig echt een probleem." SPAANS Eigenlijk was Hans Dorssers vorig jaar al met vervroegd pen sioen, maar hij werd gevraagd om UK, tots* 0jp* voor een project twee dagen per week terug te komen. Dat bestaan beviel goed en dat heeft hij dus een tijdje volgehouden. Nu stopt hij dan echt en op 7 april neemt hij officieel afscheid als ambte naar. Of hij daarna op projectbasis nog wat gaat doen 'bekijkt hij nog wel'. Voorlopig krijgt hij nu meer tijd voor oude en nieuwe hobby's. De bezoeken aan de stad Barcelona, sinds ruim vijf jaar, zijn wat frequenter geworden sinds zoon en schoondochter er wonen en helemaal sinds er een klein kind bijgekomen is. Een logisch gevolg was een cursus Spaans. Lang is hij bezig geweest met het bestuderen van de familiegeschie denis: "Ik heb veel tijd gestopt in de genealogie. Bij het 50-jarig huwelijk van mijn ouders beloof de ik hen om bij het 60-jarig huwelijk een boek over de de familie Dorssers klaar te hebben. En dat heb ik geweten! Wellicht pak ik dat binnenkort weer op." Zijn tweede grote hobby is wiel rennen, waarvan hij al ruim twin tig jaar een fervent liefhebber is. Nu hij minder is gaan werken wil hij ook andere hobby's gaan oppikken. Hans Dorssers heeft zich voorgenomen om van zijn vrije tijd te gaan genieten. Op woensdag 7 april neemt hij afscheid als ambtenaar met een receptie, vanaf half vijf is die openbaar. Paul Burgmanstraat 1 Venray tel. 0478-581032 www.amv-venray.nl Onze kantoren zijn op Goede Vrijdag en met Pasen gesloten. Maar uw bankzaken regelt u 24 uur per dag via: - www.rabobank.nl - Rabofoon 0900 0909 0,10/min): saldo, overboeken, betalen - Rabolijn 0900 0907 0,10/min): advies en direct afsluiten Het is tijd voor de Rabobank De 10-jarige Jeroen Derks uit Venray was afgelopen dinsdag voor eventjes de raceheid tijdens opnamen van het RTL4-program- ma Huis en Tuin. Op het circuit van Zandvoort speelde de leerling van groep 7 van basisschool De Hommel de hoofdrol in een van de items van de populaire serie van de klusjesman Nico en zijn tuincompagnon Rob. Jeroen maakt als autocoureur naam en faam in het Racing Team Nico, waarvan presentator Nico van Huis en Tuin de renstalbaas is. Als aankomend racetalent is Jeroen te zien in het filmpje van ongeveer tien minuten dat in Huis en Tuin van zaterdag 10 april om 17.50 uur wordt uitgezonden. Naast Jeroen is de hele familie Bij het Openbaar Ministerie in Roermond is dinsdag het conve nant in de strijd tegen huiselijk geweld ondertekend. Dit behelst een samenwerkingsverband tus sen Reclassering Nederland, Justitiële Verslavingszorg, Forensisch Kliniek 'de Horst', politie Limburg-Noord en het Openbaar Ministerie Roermond. Per 1 april 2004 gaat dit samen werkingsverband officieel van start. Vanaf januari 2004 loopt dit project reeds in de vorm van een pilot. Het doel van dit samenwer kingsverband is om in een vroeg stadium daderhulpverlening (behandeling van en trainingen en cursussen voor daders) te integre ren in het strafproces. Het doorlo pen van het hulpverleningstraject door de verdachte wordt een al dan niet verplicht onderdeel van de strafrechtelijke aanpak. Uit diverse onderzoeken blijkt dat deze daderhulpverlening effectief werkt in de preventie en bestrij ding van het huiselijk geweld. In december 2004 vindt een evalu atie van het samenwerkings-ver- band plaats. De gemeente Venray heeft de bouwvergunning van W. Steegh ingetrokken, omdat de aanvrager bij de bouwvergunningsaanvraag niet had aangegeven dat hij ook van plan was te gaan slopen. Pas nadat de gemeente de bouwver gunning verleend had, werd dui delijk dat Steegh ook stallen ging slopen. Hij heeft volgens de gemeente Venray bij het aanvra gen van de bouwvergunning dus niet alle gegevens verstrekt die relevant zijn voor de beoordeling ervan. Om de illegale situatie te legaliseren heeft Steegh een nieu we bouwaanvraag ingediend. De gemeente Venray heeft deze geweigerd. Daar heeft de betrok kene een bezwaarschrift tegen ingediend. De commissie Bezwaarschriften heeft het bezwaarschrift beoordeeld en het college van B en W geadviseerd het ongegrond te verklaren. Het college heeft volgens het advies besloten. Jeroen en Martijn genoten dinsdag met volle teugen van de opnamen op het racecircuit in Zandvoort Derks te zien. Tweelingbroer Martijn en vader Marcel maken deel uit van de pitscrew, terwijl moeder Petra als persvoorlicht ster haar steentje bijdraagt. De hele dag was de familie Derks op het racecircuit in Zandvoort om opnamen te maken. Van de bouw van de wagen tot het ontkurken van de champagne als de buit bin nen is. Jeroen heeft dinsdag geno ten: "Het was heel leuk, zeker ook het racen met de Nintendo game- cube." Martijn mocht met zijn vader meehelpen om de racewa gen in elkaar te zetten. "Ik heb geholpen om de boutjes aan de wielen te draaien", zegt hij trots. Moeder Petra vond het ook een hele leuke ervaring, "Nico was heel gewoon, heel vaderlijk. Hij liet Jeroen die dag ook echt de ster zijn." Stichting Dorpsradenoverleg Venray vergadert op maandag 5 april om 20.00 uur in gemeen schapshuis Gelderkoel in Heide. Er wordt gesproken over de ver ruiming van de regelgeving en de bouwmogelijkheden in het bui tengebied, maar ook het verslag van de commissies en werkgroe pen reconstructie komt o.a. aan de orde, net als het bestemmings plan buitengebied.. Lokale Omroep Venray 'en behoud zie kenhuis Venray. De Dorpsraad Oostrum verga dert op dinsdag 6 april in de foyer van D'n Oesterham. Aanvang 20.00 uur. Aan de orde komen onder ande re de samenstelling en verslagen van de commissies, Lokaal histo risch Platform Venray, Werkgroep herdenking deportaties 1944 Gemeente Venray, woningbouw Oostrum-Oost en WOZOCO. In Noord-Limburg is deze week het verkeersveiligheid project It's no game van start gegaan. It's no game heeft als doel de basis schoolkinderen van de groepen 7 en 8 enkele spelregels te leren die hun veiligheid in de omgang met vrachtauto's in het verkeer ver groot. Door de kinderen kennis te laten maken met de (onmogelijk heden van een vrachtauto en ze te laten zien welke gevaren er rond om vrachtauto's schuilgaan, wordt getracht hun gedrag te beïnvloeden. Het RMO (Regionaal Mobiliteits Overleg Venray en Venlo) heeft een projectplan en een bijbehorend maatregelenpak ket opgesteld, dat voorziet in een integrale aanpak van infrastruc tuur, educatie, voorlichting en handhaving. Een van de niet infrastructurele projecten uit dit plan is It's no game. Dit project is mogelijk gemaakt door de deelnemende gemeenten van het RMO. Regionaal Orgaan Verkeers veiligheid Limburg (ROVL), Begeleidingscentrum voor Onderwijs en Opvoeding (BCO), Volvo Truck Nederland en Nebim Limburg BV. De looptijd van het project is vooralsnog tot en met december 2004, in deze periode kunnen er 40 scholen in Noord- Limburg (regio's Venray en Venlo) deelnemen. Scholen die deelnemen aan het project krij gen een theoretische presentatie van een instructeur en een demonstratie in een vrachtwagen, ook is er foldermateriaal beschik baar voor de leerlingen en hun ouders. It's no game wijst ook ouders erop dat het noodzakelijk met hun kinderen te praten over de mogelijk gevaarlijke verkeerssi tuaties op de school-thuisroute.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 7