Onverdiende nederlaag l/olharding Sportnieuws -info Peter Aerts: 500 duels in TOP'27 \io van der eerden schiet met scherp 'Kostbaar puntverlies eunen HSBV droogt Ysselsteyn af Wanssum wint in Holthees TOP'27 verliest rommelig duel Merselo schiet Lottum aan flarden Nipte zege voor BW '27 ]SSS'18 moeizaam l laar zege Nuttige zege Geijsteren S E Jeugd voetbal toernooien Mountainbike vereniging SV Geijsteren VV Holthees IeEL en maas Donderdag 1 april 2004 - Pagina 19 Tweedeklasser Venray heeft in en en Swalmen een royale 2-7 zege mid. De uitslag van de wedstrijd iet vermoeden dat het voor de Ven- maren een heel gemakkelijke mid- is geweest. Dit was echter geens- t het geval. De eerste tien minuten iren duidelijk voor Venray en al vrij il was het Alex de Swart die op aan ren van Eric Troisfontaine 0-1 kopte Maar zoals zo vaak gaf Ven- fook nu weer de ruimte aan het icb allerminst sterke Swalmen om wedstrijd weer op te pakken. Dit sulteerde na een half uur in de ver ende gelijkmaker voor Swalmen na rzelend ingrijpen in de Venray- fensie. Venray schrok van deze iverwachte tegenvaller en gaf opnieuw gas. Vlak voor de rust was het Ivo van der Weerden die met een bekeken vrije trap de 1-2 liet aanteke nen voor Venray. Na de pauze ging Swalmen duidelijk op zoek naar een beter resultaat maar de goal viel aan de andere kant en de thuisploeg keek toen al tegen een schier onoverbrug bare achterstand aan. De 1-3 werd gescoord door Farid Idrissi met een mooie vallende kopstoot. Toch kwam de thuisploeg daarna verdiend terug op 2-3 De spitsen van Swalmen had den daarna de gelijkmaker diverse malen op hun hoofd en schoen maar de goal viel niet. Venray toonde zich in deze fase slagvaardiger en toen de 2-4 werd gescoord door opnieuw Ivo van der Weerden was het gedaan met het verzet van Swalmen. Men geloof de niet meer in een goed resultaat en Venray kreeg vrije doortocht. De goals werden vervolgens nog ges coord door Daniel Peeters, Idrissi en de derde deze middag, wellicht ook de mooiste, voor Ivo van der Weer den. Met een vraai afstandsschot snoeihard onder de lat werd de zevenklapper een feit en Swalmen likte zijn wonden en maakt zich lang zaam maar zeker op voor de degrada tie. Venray kan, ondanks het smadelij ke verlies vorige week tegen Baexem. wellicht het seizoen nog goed gaan afsluiten door de komende weken de punten te blijven pakken. Zondag komt koploper Margriet op bezoek in Venray. Volharding heeft afgelopen een ren ongelukkige als onverdiende ■derlaag geleden op bezoek bij num- erdrie Blauw Geel'38 uit Veghel. 2- ln de eerste helft beheersten de lodwitten de wedstrijd compleet en wam men terecht op een 1-0 voor- irong. Vlak voor tijd draaide Blauw telde wedstrijd nog helemaal om idaarin speelde scheidsrechter Jas- ers uit Uden -die zich ontpopte als nthuisfluiter pur sang- een cruciale De arbiter bestond het om de rdstrijd maar liefst 104 minuten te n duren en dat was geheel en al eigen verdienste. Hij floot voor ;e wissewasje en Volharding mocht ii terecht beklagen dat nagenoeg twijfelgeval naar de thuisclub ig Daarnaast verzuimde Jaspers om luwGeel-speler Dennis Besems een üutier voor tijd van het veld te stu- na een brutale charge op Bas tkx. Sterker nog hij kreeg niet eens Aan het tweede doelpunt van v Geel ging volgens Jaspers een trtreding af, welke de leidsman als g ge gezien had. Volharding-trainer fa ns Burhenne was duidelijk in zijn mmentaar: "We zijn hier gewoon Mplen. Mijn ploeg verdiend een voo/tocjt'compliment. Ze hebben 'Zich ((jijlemaal leeg geknokt en hadden inimaal een gelijkspel verdiend, maar door zo'n man sta je hier gewoon weer met lege handen." Volharding startte in Veghel zonder de geblesseerden Richard van Daal en Kevin Willems en de gepasseerde Bas Derkx, waardoor de gemiddelde leef tijd van Volharding's basisformatie bij 23.5 jaar lag. De jonge ploeg weerde zich voor rust meer dan voortreffelijk. De organisatie stond prima en Blauw Geel -de ploeg met de beste aanval- kon nauwelijks gevaarlijk worden. Na bijna een half uur kwam Volharding terecht op voorsprong. Een prachtige steekpass van Nermin Hamzic werd door Denny van Veghel met een al even fraaie boogbal tot doelpunt gepromoveerd: 0-1. Nog voor de thee kregen de gasten twee goede kansen om de score uit te breiden. Erik. Ermers liet zich echter te ver naar de zijkant afdrijven na een mooie pass van Patrick van Kempen en een mooi aangesneden vrije trap van Denny van Veghel verdween rakelings voorlangs het Blauw Geel-doeL Na de hervatting was Blauw Geel de betere ploeg en Volharding moest ver terug. De gastheren waren welis waar dreigend maar echt gevaarlijk werden ze Diet. Tijdens'een van de spaarzame .uitvallen in de tweede helft had invaller Marinüs Hendriks het duel in de 82e minuut op slot kun nen en misschien wel moeten doen. Hij ging aan de linkerkant alleen rich ting Blauw Geel-doel maar de twijfel sloeg toe bij de linkspoot en in plaats van zelf af te werken zocht hij nog naar medespeler Nermin Hamzic, maar zijn pass bereikte de uitblinken de Maashezenaar van Bosnische afkomst niet Twee minuten later wreekte zich deze misser. Richard van de Heijden zorgde voor de niet meer verwachte gelijkmaker: 1-1. Toen scheidsrechter Jaspers zich weer twee minuten later Weer eens negatief liet gelden stond Volharding zelfs met lege handen. De ten onrech te gegeven vrije trap werd afgeslagen, maar de bal kwam terecht bij de levensgevaarlijke spits Rob v.d. Wijst en die krulde het leder via een Volhar ding-verdediger in de kruising: 2-1. Tweede klasse H Uitslagen Blauw Geel-Volharding 2-1 Margriet-Vitesse 3-0 Swalmen-Venray 2-7 RKVB-Tiglieja 1-1 Roermond-Dijkse Bovs gest. SVC 2000-Blerick 44) Stand Margriet 17-36 (36-18) SVC 2000 17-31 (41-29) Blauw Geel 16-29 (44-22) Venray 17-29 (44-21) Dijksc Boys 16-27 (35-21) Roermond 16-25 (36-27) Blerick 17-25 (29-27) Volharding 17-25 (26-26) Vitesse'08 17-22 02-26) RKVB 16-19 (18-26) Swalmen 17-10 (22-47) Tiglieja 17-2 (11-84) Programma 4 april Venray-Margriet Vitesse-Blauw Geel Volharding-SVC 2000 Blerick-Roermond Dijkse Boys-RKVB Tiglieja-Swalmen Onder prachtige lenteachtige omstandigheden is Geijsteren er in geslaagd om een nuttige thuisover winning op het laaggeklasseerde Oos trum 6 te behalen: 2-0. De gastheren hadden gedurende de gehele eerste helft het beste van het spel, het scheppen van doelrijpe situaties bleek zoals de laatste wedstrijden gebruikelijk nu ook weer een groot probleem. Ondanks het vele balbezit lukte het nauwelijks de spitsen van bruikbare ballen te voorzien, het was zelfs Oostrum dat uit een counter de beste scoringskans kreeg, goed ingrij pen van Tacettin Altunyuva voor kwam echter nieuw onheil. Na de rust pakte Geijsteren de zaken voort varender aan, drie 'verse spelers' zorgden voor meer druk op de Oos trum verdediging. In de 55e minuut wist Gijs Wijnhoven de uitstekende Oostrumse keeper op aangeven van Pierre Litjens met een hard schot in de korte hoek te verslaan. Enkele minuten later kwam Geijsteren goed weg toen een schot van de linkerspits van Oostrum de lat raakte boven de kansloze Stan Kunen. De wedstrijd werd beslist door een mooie kopbal van Bas Vennekens uit een vrije trap van Ger Poels. Geijsteren kon deze 2- 0 voorsprong tot het einde van de wedstrijd vasthouden, het mocht Oostrum hierbij wel dankbaar zijn dat er nog enkele prima scoringskansen om zeep werden geholpen. Al met al een verdiende overwinning die weer hoop biedt voor de toekomst. Na de prachtige bekerzege van lein orige week tegen VOS moest Leunen dopen zondag toch zeker winnen •aI(£gen de nummer elf van de 4e klasse Belfeldia. Helaas gebeurde dit niet Korfil eindigde het duel zoals dit begon- inen was- 0-0. In de beginfase waren njj et de gasten uit Belfeld die sterk en 1 openden en koploper Leunen als na Sware overrompelden. Het duurde He ren voordat Leunen vat op het spel >n krijgen en de zwakke start zou '■'n voor de rust ook niet meer te ren komen. Men mocht nog van •luk spreken dat de gasten na 45 tauten niet op voorsprong stonden, i de thee waren de eerste kansen cderom voor laagvlieger Belfeldia, aar keeper Jaap Litjens stond weder- n een puike partij te keepen en «ld met enkele goede reddingen 1 na de thee zijn ploeg in de wed- ha 4 strijd. Een half uur voor tijd kwamen ook de eerste kansjes voor Leunen. Een kopbal van Freek Thoone werd van de lijn gehaald en enkele schoten werden geblokt. De druk op de Bel- feldse verdediging werd alsmaar gro ter en het was wachten op de treffer, maar dit wilde maar met lukken. Spits Thoone kreeg de uitgelezen mogelijk heid hiervoor, maar na een goede actie waarbij hij de keeper omspeelde bleef de bal hangen op het slechte veld waardoor hij hem niet mee kreeg. Ook de scheidsrechter vond de 0-0 blijkbaar een mooie uitslag want een zuivere overtreding op dezelfde Thoone binnen de l6meter werd niet bestraft met een strafschop. Omdat concurrent FCV met 3-2 van Kessel won, liep Leunen onnodig averij op in de titelstrijd. FCV staat nu tweede op drie punten achterstand. °P papier leek SSS' 18 een redelijk «makkelijke middag tegemoet te un, De tegenstander, Hapse Boys, ond elfde op de ranglijst en de y«loonse formatie stond vierde, «eindelijk wist SSS'18 verdiend met •3 te winnen maar erg gemakkelijk «overtuigend ging het allemaal niet. I) SSS'18 is men inmiddels wel ««end aan de vele wisselingen in «elftal. Ook deze middag weer de odige verrassingen. Erwin van Ben- nd ™P, enkele jaren geleden al «stopt als selectiespeler, stond ver- 6 ij *senc* a's laatste man in de basis. T Joosten en Patrick Borghs waren jeleend aan het tweede team. Zij Cll l0csten dit elftal, dat in de gevaren net ®evert°eft, aan de nodige punten jril ^en- De Overloonse ploeg startte ^voortvarend op een zeer slecht «speelbaar veld. Binnen vijf minuten .00C diverse goede mogelijkheden toreëerd maar vooralsnog zonder jpU Sterker nog, in de 10e minuut n Haps dat tegen de verhou- gd 2m oP voorsprong kwam. De SSS- Wedjging maakte geen sterke Itf j en J°ost van de Groes kon "üar doorlopen en tussen de «oen door van doelman Paul Claes :ren: 1'°- Het spelpeil zakte na a ^openingstreffer naar een beden- ,'jk niveau. Het duurde ruim een J iur voordat SSS weer eens tot fr Soode aanval kwam. De gelijkma- r den minuten voor de pauze, kwam dan ook als een bevrijding. Een afgemeten vrije trap van Bas Joosten kon door Rob Janssen van dichtbij glijdend worden binnengeschoven: 1- 1. Na de pauze een wat beter en geconcentreerder SSS. In. de 53e minuut ging Bas Joosten vanuit een ogenschijnlijke verloren positie door en kon de bal alsnog bij Wout Janssen brengen die van dichtbij hard inschoot: 1-2. Ook bij deze voor sprong was de Overloonse aanhang nog niet gerust op een goede afloop want de uitvallen van Hapse Boys ble ven gevaarlijk. Zes minuten voor tijd viel eindelijk de definitieve beslissing. Voor de derde keer deze middag stond uitblinker Bas Joosten aan de basis van de Overloonse treffer. Hij lifte de bal met een subtiele voetbe weging over de verdediging naar Wout Janssen. Deze vond in eerste instantie doelman Weiten nog op zijn weg maar uit de rebound schoof broer Hans beheerst vanaf 16 meter binnen: 1-3- Hapse Boys kwam daarna niet verder meer dan een vrije trap van Jeroen Egelmeers op de kruising. Door deze overwinning en het gelijkspel van HBV verruilen beide ploegen van plaats en staat SSS' 18 nu derde. Zondag speelt SSS de gemeen telijke derby tegen Olympia'18 uit Boxmeer. Dit belooft een aantrekkelij ke wedstrijd te worden met twee redelijk aanvallend ingestelde ploe gen. Ysselsteyn heeft in Hout-Blerick tegen HBSV een kanklöze' nederlaag geleden en is deze middag geen moment een partij geweest voor de veel sterkere thuisploeg: 5-0. Vanaf het begin werd Ysselsteyn onder druk gezet en er waren direct diverse kan sen voor de thuisploeg, maar gelukkig stond het vizier deze middag niet op scherp. Zo duurde het tot de 25e minuut voordat HBSV de score kon openen en de voorsprong was op dat moment volkomen verdiend. Hierna liet HBSV de touwtjes iets vieren en dat gaf Ysselsteyn de kans om mis schien iets terug te doen en daar waren warempel enkele kleine kans jes om de stand gelijk te trekken. Lang duurde de hoop echter niet, want een discutabele beslissing van de scheidsrechter gooide roet in het eten en zette de situatie geheel op zijn kop. Zo werd een goede kans voor Ysselsteyn door hands om zeep geholpen en als beloning werd Ramon Kuunders voor het afpakken van de bal van het veld gestuurd. Zo stond Ysselsteyn met zijn tienen tegen een ploeg die veel sterker was. Er was dus weinig eer meer te beha len en op de 2-0 ruststand viel dan ook niets af te dingen. Na de thee werd Ysselsteyn compleet van de mat gespeeld en HBSV deed zichzelf tekort door nog maar drie doelpunten te scoren en het laatste kwartier bleef Ysselsteyn door overmaat van ramp nog maar met negen man over want in de 75e minuut werd ook Ronnie Bovee nog van het veld gestuurd voor een grove overtreding. Tegen negen man wist HBSV niet meer te scoren en zo bleef het 5-0 mede door goed keeperswerk van Rob Berkers die Ysselsteyn behoedde voor een mon sterscore. Voor Peter Aerts was het duel TOP'27-Resia afgelopen zondag een bijzondere ontmoeting. De 39-jarige speler van de Tienrayse zesdeklasser werd voorafgaand aan het duel namelijk in het zonnetje gezet. Peter Aerts stond aan de aftrap voor zijn 500-ste duel in de hoofdmacht van de Tienrayse voetbalvereniging. Aerts begon in het seizoen 86-87 onder leiding van Herman Theeuwen in het vaandelteam van TOP'27 en is sindsdien een vaste verschijning in de oranje-zwarte forma tie. Uiteraard kreeg Peter Aerts voor aanvang van het duel een bloemetje voor deze unieke prestatie. Helaas kreeg het duel tegen Resia geen gouden randje want de gasten uit Wellerlooi gingen met een 0-2 zege en drie punten naar huis. Op eigen veld heeft Holthees afge lopen zondag een 0-2 nederlaag gele den tegen Wanssum, Holthees begon zeer slecht aan de wedstrijd. Vanaf het eerste moment was de passing slecht en werden vele ballen onder schept. In de achtste minuut was het al raak voor Wanssum. Na enkele ver dedigende missers wist een Wans- sum-speler vrij eenvoudig de 0-1 bin nen te tikken. Drie minuten later was het opnieuw slecht verdedigen van Holthees kant en weer wist Wanssum. optimaal te profiteren toen een afge dwaald schot tot ieders verbazing in het doel rolde. Beide ploegen konden vervolgens weinig potten meer bre ken en pas na ruim 25 minuten kreeg Wanssum enkele kansjes die echter goed werden gepareerd door doel man Jos Pingen. De eerste kans voor Holthees mocht pas na 31 minuten worden opgetekend, maar het schot van Jelle van Tilburg ging ruim over. Vijf minuten later was het opnieuw Van Tilburg die een kans kreeg, deze keer ging zijn schot echter naast. Ook na de rust probeerde de thuisploeg tevergeefs het roer om te gooien. Opnieuw had Wanssum een over wicht en moest Holthees-doelman Pingen twee keer goed ingrijpen om erger te voorkomen. Holthees was aanvallend machteloos en wist slechts enkele kleine kansjes te creëren. Spits Jelle van Tilburg had weinig geluk met enkele inzetten en zag de vijande lijke doelman telkens op zijn weg. Na deze stormloop leek Holthees in de nederlaag te berusten en probeerde Wanssum het duel tot een goed einde te brengen. De gasten doorbraken nog een keer de rust op het veld als een kopbal op de lat uit elkaar spat. Ook Holthees kreeg nog drie kansjes maar het lukte uiteindelijk zelfs niet om de eretreffer te scoren. SV Venray organiseert de komende tijd verschillende toernooien: woensdag 7 april, schoolvoetbal- toemooi voor meisjesteams met deel name van zeventien scholen uit de gemeente Venray, aanvang 13-30 uur zaterdag 10 en zondag 11 april, Internationaal toernooi om de Lim burg Cup met deelname van circa 120 teams uit Nederland, Engeland, Schot land en België, aanvang 09.30 uur w,oensdag 14 april, schoolvoetbal- toernooi voor jongensteams met deel name van achttien scholen uit de gemeente Venray, aanvang 13.30 uur. De schoolvoetbaltoernooien wor den gehouden op de velden van SV Venray. Het toernooi om de Limburg Cup wordt gespeeld op de velden van W Oostrum, SV Merselo en SV Ven ray Vierde klasse F Zesde klasse F Uitslagen Uitslagen HBSV-Yssdsteyn 54) TÖP-Resia 62 MVGSVEB 3-1 Merselo-Lottum 5-1 FCV-Kessel 3-2 svs-bvv 2-3 Leunen-Belfeldia 04) Holthees-Wanssum 62 RKMSV-Liessel 1-2 VIQS-Sambeek 4-3 Venlo-RKDSO 7-1 Astrantia-EWC 61 Stand Stand Leunen 17-37 (48-25) EWC 17-39 (4618) FCV 17-34 (2614) BW'27 17-37 (42-21) HBSV 17-31 (41-24) Resia 1636 (44-15) Liessel 17-28 (38-22) VIOS 1628 (35-31) SVEB 17-28 (34-26) Holthees 17-23 (32-37) Kessel 17-26 02-31) TOP'27 17-23 (28-35) MVC'19 17-24 (25-22) Astrantia 17-21 <2448) Venlo 17-20 (32-33) Wanssum 17-20 (18-24) RKMSV 17-19 (28-28) SVS 17-18 (3244) Ysselsteyn 17-17 (24-37) Sambeek 17-16 (2633) Belfeldia 17-9 (1844) Merselo 17-14 (3640) RKDSO 17-7 (2362) Lottum 17-8 (12-31) Programma 4 april Programma 4 april Kesscl-MVC BW-Merselo SVEB-HBSV Lottum-TOP YsseLsteyn-Venlo Resia-Astrantia RKDSO-RKMSV EWC-VIOS Liessel-Leuncn Sambeek-Holthees Belfeldia-FCV Wanssum-SVS TOP'27 heeft in een rommelige thuiswedstrijd de punten moeten laten aan Resia uit Wellerlooi: 0-2. De eerste helft leverde vooral werkvoet- bal op. waarbij Resia een licht veld- overwicht had. Toch kon geen van beide teams echt gevaarlijk worden, omdat de passing aan béide zijden nogal eens te wensen over liet. Ver der zaten beide teams kort op de bal, waardoor het onmogelijk bleek om goed voetbal te laten zien. De thuis ploeg liet Resia komen in de hoop op een uitbraak. Dit spelbeeld zorgde ervoor dat er zo goed als geen kansen te noteren vielen. Alleen halverwege de eerste helft was TOP-spits Niek van Lin dicht bij de openingstreffer door slecht optreden in de Resia- defensie. De Wellerlooise goalie reageerde echter alert, waardoor de bal over de achterlijn rolde. De gasten konden in de eerste helft alleen gevaarlijk worden door wat afstand schoten. die echter alle richting ont beerden. Zo was het na de eerste helft begrijpelijk 04). De tweede helft gaf echter een ander wedstrijdbeeld. Waar Resia doorging, startte TOP erg zwak na de pauze. Een afgeslagen bal op het middenveld luidde na zes minuten in de tweede helft het eerste doelpunt in. De defensie van de thuis ploeg stond niet goed en Nick Frans man kon vrij aannemen. Hij schoot vervolgens de bal hard in de korte hoek: 0-1. Gedurende de hele tweede helft had Resia een veldoverwicht en TOP leek niet meer in staat om nog een gelijkmaker te forceren. Het duurde tot de 73e minuut, toen wijf- elend optreden in de defensie van TOP aan de basis stond van de twee de treffer. Ralf Mulders kreeg de bal op een presenteerblaadje en hoefde alleen nog de bal over de doellijn te lopen: 0-2. Zondag gaat TOP op bezoek bij laagvlieger Lottum. Afgelopen zondag waren er twee doelen voor de rijders van de Mud- hunters. Een select gezelschap ver trok vroeg richting het Belgische Eupen om daar een mooie tocht te rij den. Een aantal anderen bleef in de buurt van Rooy en reed ruim 60 km op het Pieterpad.Het mooie weer deed de rest. Steeds meer gaat te tendens in de richting van tochten in de zomer en er zijn ook steeds minder mensen die hun mountainbike in de zomer verrui len voor een racefiets. Voor een beginnend mountainbi- ker is het ook veel leuker om in deze tijd te beginnen. Het is meestal niet meer zou koud en nat en daardoor kun je vaak meer plezier beleven aan de sport. Het je interesse? Dan heb je vol doende aan een fiets die voor het bos geschikt is, een helm en een stel 64) 1-2 63 34 10-1 114) 1-3 4-11.30 v.08.45 a.0930 a. 10.00 al 1.30 a. 17.00 Uitslagen: Oostrum Cl-VCA Cl Venray D3-Oostrum Dl Oostrum E2-Leunen E3 Oostrum E3-IVO E3 Leunen Fl-Oostrum F1 Ysselsteyn F4-Oostrum F3 Oostrum da 1-Quick Boys da 1 Programma zaterdag 3 april: Stormv. Clco4)ostrum Cl v. 11.30 Oostrum Dl-SVEB Dl BW EIM-Oostrum E2 Oostrum E3-Baarlo E4 Oostrum Fl-BW F1 Oostrum F3-Heijen F2 EWC-Geijsteren Vet. Programma zondag 4 april: Leunen 5-SV Geijsteren 1130 America Da 1-Oostrum Da 1 10.00 Veteranen: Onder leiding van een schitterend zonnetje begonnen we aan de wed strijd tegen R.K.D.S.O. Weer een elf tal dat op diverse plaatsen was gewij zigd. De eerste tien minuten begonnen we moeizaam, maar daarna kwamen we beter in de wedstrijd. Het spel golfde op en neer maar alle bei de ploegen wisten zich weinig kansen te scheppen. Uit een van onze aanvallen wist G. v.d. Berg een tiental minuten voor de rust 1-0 te scoren. Na de rust op papier een gevaarlijke voorhoede, die zich enkele goede kansen kon scheppen, maar er wer den er nog geen benut. Na een verre bal die over de achterste man van R.K.D.S.O. heen stuiterde kon Marcel na een mooie actie 24) scoren. Hiema volgde nog een schot van Ruud op de lat en noch diverse kansen en corners maar in de eindstand kwam geen ver andering meer. Een mooie overwin ning. benen die je gedurende 1.5 uur fiet sen in het bos niet in de steek laten. Kom een aantal keren meedoen en besluit daarna of je, je bij de Mudhun- ters aan wil sluiten. Vooral dames en jeugd vanaf 14 jaar bijzonder welkom. Planning: Zondag 4 april vertrek 8.00 uur per auto voor een tocht in Berlicum, 30 of 45 km Zondag 11 april vertrek 9.00 uur per auto voor een training olv gids in Hel den. Zondag 18 april vertrek 9.00 uur voor een training rond Overioon. Merselo heeft zondag duidelijk in cijfers uitgedrukt wie er op de laatste plaats en dus de rode lantaarndrager is in de zesde klasse F. Met liefst 5-1 werden de rozenkwekers terug naar Lottum gestuurd en gezien de wed strijd kwamen de gasten daar nog goed mee weg. Beide teams begon nen voorzichtig aan deze wedstrijd, maar al snel was het duidelijk dat het betere voetbal van de thuisclub kwam. De geelzwarte formatie, die op diverse oplaatsen met invallers speelde, was de meest aanvallende ploeg. De Merselose overmacht werd ook in doelpunten uitgedrukt. In de 15e minuut werd Jeroen Denissen op het middenveld aangespeeld door Ronald Bonants. Jeroen maakte een kapbeweging en loste een schot op het doel vanaf zo' n 22 meter. De bal verdween vervolgens via de voet van een tegenstander met een fraaie boog over de vergeefs graaiende doelman onder de lat in het doel. Bonants had vijf minuten later de 2-0 voor het inschuiven, maar geheel alleen voor de doelman staand kon hij alleen maar deze man raken. Dat overkwam Nick van Hoek zes minuten later ook nog een keer. Toch werd het nog voor de rust 24). Ronald Bonants wist de buitenspelval te ontwijken en zijn fraaie lage voorzet kon bij de tweede paal worden binnen geschoven door de attent mee opgekomen Bas Litjens. Na de pauze werd het klasseverschi! op het scorebord tot uitdrukking gebracht. In de 53e minuut werd het 3-0 toen Bas Litjens van dichtbij een vrije trap van Jeroen Denissen bin- nentikte. De gasten uit Lottum wer den overklast met fraaie combinaties en opnieuw Denissen scoorde 4-0 nadat hij op maat was bediend door neef Ronald Bonants. Nick van Hoek had niet veel later het doelpunt van het jaar op de schoen. Ongeveer elf meter over de middellijn staande zag hij de doelman van Lottum ver voor het doel staan. Met een uitgekiende trap mikte hij de bal met een fraaie boog over de doelman, maar had de pech dat de bal op de lat terecht kwam. De 54) kwam er toch toen een speler van Lottum een harde voorzet van opnieuw Bonants achter zijn eigen doelman werkte. In de slotfase nam Merselo gas terug en wisten de gasten enkele minuten voor tijd de eretreffer te scoren. Zondag gaat Mer selo op bezoek bij BW" 27 in Blitters- wijek. In de zesde klasse F heeft BW'27 een nipte zege behaald in de uitwed strijd tegen SVS: 2-3. Vanaf de aftrap trok BW ten aanval met al direct enkele super kansen in de eerste drie minuten. Twee identieke aanvallen over de linkervleugel, voorgetrokken door linkerspits Constantijn Jeuken konden niet doeltreffend afgerond worden. De aanvalsgolf van BW bleef aanhouden en in de 10e minuut wederom een voorzet van Jeuken over de gehele SVS-verdediging. De bal kwam terecht bij Ralf Hendrix die geheel vrijstaand kon aannemen en met een strak schot diagonaal binnen schoot. 0-1. Nog geen twee minuten waren er verstreken toen BW weer scoorde. Een zwakke terugspeelbal op de SVS-keeper werd onderschept door Roger Wolters die op fraaie wijze nog net het beslissende tikje kon geven en de doelman het nakij ken gaf: 0-2. Na deze tegendoelpun ten kwam de SVS ploeg sterk opzet ten en kwam met enkele snelle rushes tot ver in de BW verdedigings linie. Het spel werd feller en harder, de BW-defensie moest alle zeilen bij zetten om de aanvallen af te stoppen. De zwak leidende scheidsrechter moest zijn gezag handhaven door het verstrekken van een aantal gele kaar ten naar beide ploegen. De tegenstan der zette steeds meer druk op de BWr verdediging en met succes. In de 25e minuut resulteerde dit in de aanslui tingstreffer De voorzet werd vanaf de linkerflank op de zestien meterlijn geplaatst en door de vrijstaande SVS spits fraai ingeschoten: 1-2. De Ste- vensbeekse ploeg kreeg meer kansen en ging op jacht naar de gelijkmaker. De BW-verdediging onder aanvoe ring van Hans Tax moest herhaalde lijk aan de noodrem trekken, waar door SVS enkele vrije schoppen mocht nemen. In de 37e minuut werd een vrije trap vanaf 25 meter door de BW-muur snoeihard onder de duikende doelman Marco Rutten door binnengeschoten: 2-2. Na de thee nam BW het heft weer in han den. In de 51e minuut werd de bal doorgestoken naar Mike Franssen die fraai teruglegde op Johan Speijken die met een droge knal in de kruising het net deed bollen: 2-3. In de navolgen de 25 minuten kwamen beide ploe gen beurtelings tot de zestien meter echter zonder scoringskansen. In de 80e minuut nog een fraaie kans voor BW om de score te verhogen door Roger Wolters die drie SVS verdedi gers omspeelde maar zijn schot werd gekeerd werd door de keeper. Zondag speelt BW'27 thuis tegen Merselo. Uitslagen: Holthees 1-Wanssum 1 62 Leunen 4-Holthees 2 1-2 Bw 2-HoIthees 3 1-1 Holthees 4-Melderslo 4 0-12 Bw Vet.-Holthees Vet. 04) Programma komend weekend: Sambeek 1-Holthees 1 14.30 Holthees 2-Ivo 7 11.00 Holthees 3-Merselo 2 11.30 Bw 3-Holthees 4 10.30

Peel en Maas | 2004 | | pagina 19