'obert Long en Rob Urgert CHE COURJ 'aviljoen Onrust Kunst Cultuur §lllg Urgert redt aardl fndagochtendconcert schouwburg Végé Band in De Kiosk WIOON in 't Schöpke Guido Weijers in Gryphus Paasactiviteiten bij De Locht Harmonie Oostrum naar grote prijs LGOG Venray naar Rolduc Passieconcert in Mariakapel Holthees In Europa ekort £roting est BOB in 't Podium Diehards Unlimited Omroep Venray Vlooienmarkt Wanssum Rommelmarkt in Swolgen Peter Pan Speedrock CDA Venray Oud papier gina [MAAS Donderdag 1 april 2004 - Pagina 13 [3mma Schouwburg Venray ntc fvniuziek, Robert Long Urgert staan komende «de planken van Schouw- nray- „ilai de meest verkochte soort ter wereld country- I jj? In de jaren tussen 1920 ehts< ju deze 'volksmuziek' ont- vol ieen mengelmoes van de de van diverse rassen en lichj üieiten Onmiskenbare tot; tfl zijn er geweest van de tivitcj Fransen, de Mexicanen, N hen en de Duitsers. Je Uporen in terug van de det! m Engelse zeelieden, van hij (machinisten en van de iV( s die zongen.De spraak- A l theatershow met Count- hen Ej[ gaat dit jaar zijn zesde kjesi Het aantal fans groeit nog cn de zalen zijn uitver- i Volume 6 staan de num- i-ni country hits van de afgelo- ftchti rentig jaren centraal en he best of vijf jaar Count- - cHall of Fame gebracht. 'enf| nationale Western Expe- sscls m star Band, met de beste r ttg uit de Countrywereld, c stuwende basis. Voor de aari mle omlijsting zorgt de pLine Dance Machine, de nthousiaste meiden, die trdere jaren Nederlands ipees kampioen 'linedan- en derde op de weref- jt Het theaterconcert op april begint om 20.00 - Koe l00pt b'Jna Siliconen.- stopver voor gaten in je ej minder bezuinigen Omstanders spreken van meest huiveringv Voor Robert Long blijft de lief- Rob Urgert (Foto: Peterpaul de een niet te stelpen bron van Kloosterman) inspiratie. Het heilig vuur. Het theaterprogramma heet dan ook BRAND! In BRAND! Keert Robert Long terug naar zijn oude liefde: De kleinkunst. Het theaterpro gramma is een mooie, intieme productie geworden, waarin het boven alles gaat om de teksten en de muziek. De liefde voor pure liedjes, vrolijke en ontroerende, boze en blije, verdrietige en opti mistische liedjes. Vorig seizoen is deze voorstelling wegens ziekte van Robert Long helaas komen te vervallen. Gelukkig hebben zij hem opnieuw kunnen boeken in Venray. Zaterdag 3 april, aanvang 20.00 uur. Cabaretier Rob Urgert houdt van exclusiviteit. Onder het motto: een talkshow presente- renn op de tv kan altijd nog, maakt hij grappige en beeldende theaterprogramma's. Nu dus Urgerts derde. Met nog een snufje meer vernuft. Met nog een grein tje meer venijn. Met nog meer rode draden en nog minder lied jes. Rob Urgert schrijft ook voor AD magazine en werkt mee aan het tv-programma Dit was het nieuws. De pers is laaiend over hem: 'In de subtop van het Neder landse cabaret dienen zich bij tijd en wijle talenten aan die rijp zijn voor de sprong naar de top van het amusement. Rob Urgert is een van hen', aldus het Algemeen Dag blad. Woensdag 7 april, aanvang 20.00 uur. ondag 4 april zal in de ia! van de schouwburg 11.30 een zondagoch- neert worden gegeven nfare St. Oda uit Merselo Venray's Mannenkoor. De prdt afgebeten door St. in een optreden van 45 zal laten horen waarom van de allerbeste van )vaB Nederland behoort, nomineerde muziekver- lit Merselo speelt al jaren igste afdeling van Neder- met zonder succes. Dit de indrukwekkende prij- die de fanfare sinds de lren opbouwde. Onderlei- i dirigent Piet Joris werd anuifi/aar nog een eerste prijs pririn 'derafdeling superieur: üag zal fanfare St. Oda een non-stop programma spelen vol gens een bepaald thema in het populaire genre met vocale ondersteuning. Om het geheel nog meer aan te kleden zal er ook een dansgroep optreden waarbij de spectaculaire lichtshow zal zorgen voor het nodige vuur werk. Het is geen toeval dat juist de fanfare en het mannenkoor samen dit zondagochtendconcert verzorgen. Tijdens het 90 jarig jubileum traden de twee verenigingen ook al eens met elkaar op. Het Ven ray's Mannenkoor treedt op na pauze. Het koor, dat door de recente verjonging maar liefst 28 jonge zangers rijker is, zal een modern eigentijds gevarieerd repertoire brengen. Zo zullen onder andere de drie concours- werken worden uitgevoerd, die vorig jaar september leidden tot het vice-kampioenschap, in de hoogste afdeling van Nederland. De internationale jury van dat concours liet zich enthousiast uit over het nummer I'm the music man. Volgens de jury is dit num mer een fris dynamisch hoog staand werk, waardoor het VMK zich kan onderscheiden van ande re mannenkoren. Overigens is het Venray's Mannenkoor het enige koor in Europa dat dit het num mer uitvoert. Het VMK, dat onder leiding staat van dirigent Anton Kropvisek, zal die middag een ver nieuwende en verjongde sound laten horen met de nummers Hey look me over, Strike up the band en het eerder genoemde nummer I'm the music man. Mden van Servaas (31) wel de psychiatrische togen, die aan het eind van c" en het begin van de 20e in ons land werden wd, als geneeskundige [ten werden aangemerkt, Het als "bewaarplaatsen", bouw en inrichting nog jebaseerd op eisen van vei- Fli "i' bewaking en toezicht, onderscheidde afdelingen ustige, halfrustige en voor I '§e patiënten. Daarnaast er aparte -afdelingen voor u Rijders en voor de "onzin- ïi' Op Servaas was de afde- oor de onrustig patiënten r, op het terrein gelegen, l, ^afzonderlijk van de ove- L ®°uwen. Paviljoen L ofwel •ra ?.?nrust was toegewijd rjfrge Dymphna die vroe- ;J; rerd aangeroepen om bij- n t°or de krankzinnigen. Een plaats waar de heilige ■hna ir - - altijd wordt ver- j 'Gheel, vlak over de Belgi ans. Hier trokken bede- %rs met een krankzinnig p familielid naar toe om ^at te bidden. Gedurende- Pjdevaartstocht verbleef 1 J» ta een gastgezin waaruit °c bekende Gheelse gezins-- S'n8 is ontstaan. Maar laten n^aan naar Servaas. Pavil- ntust onderscheidde zich zijn ietwat geïso- van de andere 'fen door gebouwen, ook de uitrusting van het gebouw was veel meer dan bij de andere gebouwen het geval was gericht op het voorkomen van ontvluchting. De tuin was met een hoog heiwerk omgeven (zie foto) en de ramen waren in kleine ruitjes verdeeld om te voor komen dat patiënten door de ven sters naar buiten zouden klim men. Het paviljoen had een apart cellenblok met zes isoleercellen. Deze cellen waren uiterst sober ingericht. Gladde muren, een harde vloer, een gepantserde deur voorzien van kleine ruitjes van extra dik en slagvast glas Een ingebouwd toilet in een nis in de muur waarvan de spoelknop zich buiten op de gang bevond. Ook elektriciteitsschakelaars en derge lijke bevonden zich op de gang en de geïsoleerde patiënt stond eigenlijk niets ter beschikking. De deur had aan de binnenzijde geen deurkruk of een slot, wat het gevoel van opsluiting bij veel patiënten nog eens extra versterk te. De plafondhoogte bedroeg 4,5 meter. De cellen hadden Wel iswaar een buitenraam, maar dat kon niet worden geopend. Alleen het bovenlicht kon een klein eind je worden opengeschoven. Het bedieningsmechanisme bevond zich echter aan de buitenkant van het raam om te voorkomen, dat de geïsoleerde toch op gedachten zou kunnen komen. De afdeling Isoleercel, buitenramen en hekwerk van paviljoen 'Onrust' dat in 1980 werd gesloopt telde 48 plaatsen. De patiënten werden overdag flink beziggehou den, in de buitenploeg, de arbeidstherapie of op de eigen mattenvlechterij of matrassenma- kerij van de afdeling. Deze werk plaatsen waren gevestigd op de zolderverdieping van het pavil joen. Inspannende arbeid was gezond en moest er toe bijdragen dat de patiënten 's nachts goed in bed bleven. Er was altijd maar één verpleger in nachtdienst wat beslist geen sinecure was op deze zware afdeling. Het was verboden om 's nachts in je eentje de slaap zalen te betreden. Als dat toch nodig was, diende je de Broeder of collega-verpleger te waarschu wen die op het paviljoen een kamer hadden. Zij verleenden dan assistentie. In 1980 moest pavil joen Onrust wijken voor de bouw van een nieuwe verpleegaf- deling. Met het slopen van het paviljoen verdween een beeldbe palend gebouw dat in alles nog de sfeer ademde van het gesloten tra ditionele krankzinnigengesticht van vroeger. Dat beeld is intussen radicaal veranderd. Wat bleef zijn de herinneringen. Twan van Els Als afsluiter van tien jaar Klojo Radio wordt zaterdag 3 april in Café 't Podium de Klojo Radio Party georganiseerd. Met mede werking van vele artiesten zullen de makers van Klojo Radio een groots feest gaan maken waarvan de opbrengst ten gunste van stich ting Doe een wens zal zijn. Gedu rende de avond zullen de makers van Klojo Radio verschillende gas ten ontvangen. Zo staan onder andere BOB, Geert Pelzer en Ger Jansen op het podium en lijkt een geslaagde avond bij voorbaat gegarandeerd. Het programma zal omstreeks 22.00 uur beginnen. Meer infor matie over deze avond of over andere optredens in Café 't Podi um is te vinden op www.podium- venray.nl onder de kop agenda. Zondag 4 april is een bijzondere dag voor cafÈ zaal de Evenaar, wanneer Kees Meerman zijn nieuwste speeltje Diehards Unli mited presenteert. Samen met Jan de Bruyn en Kees Schipper wil hij, naast zijn optredens met The Wild Romance en de Trib U2's ook akoestisch blijven optre den in de wat kleinere gelegenhe den. Kees Schipper speelde met Melrose Abbey en bemanning en .met Kas Lux. Jan de Bruyn o.a.met Albert Collins, Johnny Copeland, (Big Time), Sarah Stree- ter, BI"f, Rymond van het Groene- woud, Steve Payne, Calvin Owens en met The Uptown Horns (Sto nes section). Naast eigen werk van bovenstaande muzikanten spelen ze nog songs van Ród Ste wart, Ann Peebles, Steve Earle en Neil Young. Kortom een matinee gevuld met rock'n roll, blues, soul en bloedgeile country. Aanvang 16.30 uur, entree 3 euro. Zaterdag 3 april in Lokaal Cen traal Extra aandacht aan een pro ject ten behoeve van de Maya- Indianen in Guatemala. Een project welk ondersteund wordt door de vastenactie van de Missie Ontwikkeling Vrede, MOV, Ven ray. Rob Kronenberg uit Venray is deze zaterdagmorgen v de gesprekspartner van Leo Wilmot. Lokaal Centraal Extra elke zater dagmorgen tussen 09.00-10.00 uur. Aanpassingen programme ring per 1 april. Lokaal Centraal nü op alle werkdagen, met een herhaling van die dag 's avonds tussen 22.00 en 23 00 uur. Zater dag 's morgens Lokaal Centraal Extra te beluisteren tussen 09-00- 10.00 uur, Het programma Klojo Radio vervalt na 3 april, daarvoor in de plaats komt een uurtje non stop muziek en 's avonds het nieu we programma Republiek Rock muziek tussen 21.00-22.00 uur. Zondagavond tussen 19.00- 20.00 uur kunt u luisteren naar non stop Volkslnuziek en tussen 20.00-22.00 uur naar non stop Oldtimers, het programma Love Music Time verschuift van 21.00 naar 22.00 uur en daarmee vervalt Muzikale Klankjuwelen. PEEL EN MAAS niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur Op zaterdag 3 april vanaf 20.00 uur speelt in de zaal van het wijk centrum De Kiosk in een sfeervol le entourage de Végé Band. Deze band is ongeveer achttien jaar geleden ontstaan uit de Rocky Starfighters. De naam ontleent de band aan de Végéwinkel, voorganger van café de Bonte Koe en De Tijd. De gezamenlijke optredens met onder meer The Tortunes, Sandy Coast, Mud en The Searchers staan velen nog vers in het geheu gen. De Végé Band brengt werke lijk te gekke gitaarmuziek en swingende rock roll uit de jaren 60. Voor het jonge publiek staat de band garant voor een hartstikke leuke avond en het oudere publiek gaat lekker back Zaterdag 3 april vindt er weer een live-optreden plaats in café 't Schöpke van wijkcentrum Veltum (Veltumse Kleffen 62b). Deze keer staat het vijfkoppige orkest WIOON op het podium. Deze band is een aantal jaren geleden eigenlijk min of meer toevallig ontstaan tijdens een feestavond van de Veltumse basisschool de Keg. Enkele muzikale ouders dachten, toen, wat die band speelt, kunnen wij ook en mis schien nog wel beter. Van de oor spronkelijke bezetting zijn er nog twee over, te weten Geert van Enckevort (slagwerk) en Alex van Vliet (toetsen). Zij kregen vervol gens versterking van singer-song- writer Etan Huys (gitaar), Hans Peeters (gitaar) en Hanny Sijbers (basgitaar). Onder het motto 'wij willen graag lekkere muziek maken, leuke liedjes uitwerken en het vooral als hobby blijven uitoe fenen' is een gemêleerde band ontstaan. De vijf muzikanten hebben een rijk muzikaal verleden (Trenne- setters, Niks, Groovy, Flex etc.) en zijn in Veltum/Venray en oms treken dan ook zeker geen onbe kenden. In de huidige samenstel ling speelt WIOON vooral poprock, zowel Engelstalig (van Joe Cocker tot The Doors) als Nederlandstalig (Blof, de Dijk), met daarnaast ook door Etan gecomponeerde eigen nummers. Hun optreden in Schöpke Live begint om 21.30 uur, en het café is open vanaf 20.30 uur. Iedereen vanaf 16 jaar is welkom en de entree is vrij. Op vrijdag 2 april vindt er in het Vierlingsbeekse jongerencen trum Gryphus een cabaretvoor stelling plaats van Guido Weijers. In Gryphus speelt Weijers zijn tweede avondvullende voorstel ling Myosotis! Guido Weijers heeft een nieuw programma. Meer dan 350 keer speelde hij met veel succes zijn vorige voorstelling Oxymoron door heel Nederland. Met dat debuutprogramma won hij met veel overtuiging de publieksprijs tijdens Cameretten, het grootste cabaretfestival van Nederland. Diegene die zijn vorige pro gramma gezien hebben weten het al Guido is actueel, ultrasnel en niet te stoppen! Of zoals de pers schreef: 'Sterk, hilarisch en over donderend.' Ook in zijn nieuw programma Myosotis! gaat hij hard, héél hard. Dwars door het geluid! Guido kent geen genade... Also Achtung: Guido is in da House! Gryphus is geopend vanaf 20.30 uur. Kaarten voor deze avond zijn niet meer te koop, de voorstelling van Guido Weijers is inmiddels uitverkocht. Harmonie Sub Matris Tutela uit Oostrum neemt op zondag 4 april deel aan de Grote Prijs van Vor- tum-Mullem, een groots toernooi waaraan een flink aantal harmo nie- en fanfareorkesten uit de Bra bantse en Limburgse regio deelne men. De orkesten spelen een vrij pro gramma met een lengte van maxi maal 30 minuten dat zoveel moge lijk zonder onderbreking wordt uitgevoerd. Het evenement vindt plaats in de tot concertzaal omge bouwde kerk van Vortum-Mullem aan de St. Cornelisstraat. De optredens worden op muzikale inhoud en kwaliteit gejureerd door Gert Buitenhuis, oud diri gent van de Marinierskapel en voor het showelement door Koos Mark van RTL televisie. Voor de best presterende korpsen zijn fraaie geldprijzen te winnen. Har monie Sub Matris Tutela uit Oos trum, die in november 2003 nog een fantastisch resultaat behaalde op het concours in de Maaspoort in Venlo, is al geruime tijd bezig met de voorbereiding. Zij spelen onder leiding van Betty Bartels een Spaans programma en beel den met behulp van artiesten en dansers een Spaanse feestdag uit. Het grote orkest van de harmonie wordt voor die gelegenheid uitge breid met een combo van de Base ment Band uit Venray en zangeres Marly Driessen uit Oostrum. Met medewerking van Dansschool Janssen uit Venray zal de muziek ondersteund worden door enkele dansparen. Leden van de Oos- trumse toneelvereniging de Vlas- blo.em in combinatie met eigen leden van het tamboerkorps maken het geheel compleet. Het programma begint om 12.00 uur. Het optreden van de Oostrumse Harmonie begint om 19.00 uur. De harmonie is van plan om het programma ook nog in eigen dorp uit te voeren. De datum hier voor is nog niet bekend. LGOG Kring Venray houdt op zaterdag 15 mei een dagexcursie naar het kloostercomplex Rolduc en het museum Industrion. Om 9.00 vertrekt de bus bij sporthal De Wetteling aan de Zuidsingel tegenover het Raaylandcollege. Na aankomst te Rolduc krijgt u een rondleiding door het indruk wekkende complex. Zij bezichti gen o.a. de abdij, kerk, crypte, bis schopskamer. abtenkamer en niet te vergeten de beroemde Rococo- bibliotheek. Vervolgens wordt een bezoek gebracht aan het eveneens in Kerkrade gelegeri museum Industrion aan het Musej umplein. De mogelijkheid bestaat om in het restaurant van dit muse] um de lunch voor eigen rekening te gebruiken. Op eigen gelegen: heid kunt u dit zeer interessante museum verkennen. In de film zaal wordt een film vertoond oveé de industriële ontwikkeling van Limburg. Om 16.00 staat de bus gereed voor de terugreis naar Venray, alwaar ze rond 18.00 weer hopen te arriveren. De kos ten bedragen 26,50 per per soon; niet leden betalen 30. In dit bedrag zijn begrepen: de bus reis; twee koppen koffie en een stuk vlaai bij aankomst in Rolduc; de rondleiding door een gids in Rolduc en de toegang tot het Industrion. In het Industrion is de Museumjaarkaart geldig. U kunt zich tot 17 april 2004 telefonisch opgeven bij P. Schobben (tel. 0478-583124) onder gelijktijdige overmaking van het verschuldig de bedrag op bankrekeningnum mer 23 28.03.579 ten name van Ewalds, penningmeester LGOG, Vingerhoedskruid 2 in Venray, onder vermelding excursie Rol duc, Bij overboeking wordt het door u betaalde bedrag terugge stort. Eveneens hanteren zij de regel dat bij overboeking de vol gende volgorde wordt toegepast: leden de Kring Venray; leden van andere LGOG-Kringen; en tenslot te niet-leden van het LGOG. Bij afmelding waarvoor geen vervan ging gevonden wordt, kan helaas geen terugbetaling plaatsvinden. Traditiegetrouw mogen kinde ren, volgens oude traditie, op Palmzondag palmhaantjes bakken en palmhöltjes versieren. Terwijl ze daar mee bezig zijn kunnen de ouders kijken naar een speciale demonstratie bier brou wen. Een twintigtal leden van het Dionysios-gilde maken daar een begin met hun onderlinge bier- brouw-wedstrijd. waarvan het eindresultaat pas over enkele maanden zal worden beoordeeld. Zondagmiddag worden eerste fasen van het bierbrouwproces aan bezoekers gedemonstreerd. Ook zijn er zelfgemaakte bieren te proeven. In de maanden novem ber tot mei is het museum geo pend op dinsdag, donderdag en zondag van 14.00-17.00 uur. Groepen kunnen, na afspraak, ook op andere dagen en tijden terecht, (www.delocht.nl) Op zondag 4 april vindt weer de jaarlijkse vlooienmarkt plaats in de Nishal op sportpark De Broekberg in Wanssum. De orga nisatie van de markt is in handen van Kindervakantiewerk Wans- sum/Geijsteren. De opbrengst van deze vlooien markt komt ten goede aan de Wanssumse en Geijsterse jeugdi gen die deelnemen aan de kinder- vakantiewerkweek in augustus 2004. Zoals altijd zijn er ook dit jaar weer allerlei spullen te koop, zoals serviesgoed, porselein, klei ne meubelen, radio's en tv's, gras maaiers, kleding en speelgoed. Verder worden er ook verschillen de artikelen per opbod verkocht. De vlooienmarkt vindt plaats van 13.30 tot 16.00 uur. De ver koop per opbod begint om 13.40 uur. Entree: één euro. Kinderen tot en met twaalf jaar hebben gra tis entree. Fanfare Vriendenkring uit Swol gen houdt op zondag 4 april een grote rommelmarkt. Deze markt vindt plaats op de parkeerplaats achter zaal Wilhelmina in Swol gen. De openingstijden zijn van 10.30 - 13.00 uur. De bijzondere waardevollere spullen worden per opbod in zaal Wilhelmina geveild. Zaterdag 17 april staat dé Nederlandse rocksensatie van dit moment in Café 't Podium. Met Peter Pan Speedrock haalt Café 't Podium een van de meest promi nente rockbands van dit moment in huis. In het voorprogramma van Peter Pan Speedrock staat de Wanssumse formatie Jellygoose, zij zullen rond 22.00 uur begin nen met het opwarmen van het publiek. Kaarten voor Peter Pan Speedrock zijn verkrijgbaar bij Café 't Podium in Venray en Café de Beurs in Horst. Jeanne Hendrix-Verbeme heeft het secretariaat van de CDA frac tie overgenomen van Gerda van Stelten die tot fractievoorzitter is gekozen. Het nieuwe adres van het CDA fractiesecretariaat is: Kleindorp 25, 5815 CL Merselo, telefoon (0478) 546365, fax (0478)546608, email: jeanne.hendrix@planet.nl LAND WEERT ID Maandag 5 april wordt er in Landweert III door leden van DOS Venray het oud papier opgehaald. Verzocht wordt om het papier om uiterlijk 09.00 uur gebundeld aan de straatkant gereed te zetten. Op zondag 4 april geeft het Gel ders Bach Ensemble onder leiding van dirigent Wilbert Staal een pas sieconcert met de Choralpassiori van Distier en Jephte van CarissP mi. Het concert is om 15.30 uur in de Mariakapel in Holthees. Het Gelders Bach Ensemble is een koor met een hoge kwaliteit, en heeft zich inmiddels niet alleen in Gelderland maar ook ver daar buiten de nodige faam verwor den. Het koor geeft er de voor keur aan om haar optredens projectgewijs op te zetten en uit te voeren. Kaarten voor dit bijzondere pas sieconcert door een koor met top kwaliteit kosten 10,= per per soon, ook voor kinderen. De kaarten zijn te bestellen en te reserveren bij de bekende voor verkoopadressen in Holthees, fam. Ermers, Kapelstraat 3, tel. 0478-636480 en bij de fa. Wijen- berg, Gildestraat 6, tel. 0478- 636480. Ook kunnen kaarten besteld wrorden via de website van de Mariakapel, www.mariakapel.nl. Boekrecensie in Peel en Maas 'Beginj 1999 verliet ik Amsterdam voor een reis door Europa die een vol jaar zou duren. Het was een soort laat ste inspectie: hoe lag het con tinent erbij, aan het eind van de twintigste eeuw? Maar het was ook een historische reis: ik volgde letterlijk de sporen van de geschiedenis, door de eeuw en door het continent, beginnend in januari, bij de resten van de Parijse Wereld tentoonstelling en het bruis ende Wenen, eindigend in december, bij de ruïnes van Sarajevo. Dat hele jaar reisde ik met de eeuw mee. in een krakeling van routes, langs Londen, Volgograd en Madrid, langs de bunkers van Berlijn, de geparfumeerde kleer kasten van Elena Ceausescu in Tsjernobyl. En ik praatte met de getuigen: met schrijvers en politi ci, met verzetsmensen en hoge officieren, met een boer in de Pyreneeën en met de kleinzoon van de Duitse keizer, tientallen Europeanen die hun verhaal ver telden. Dit reisverslag gaat over het verleden, en wat het verleden mer ons doet Het eaat over ver scheurdheid en onwetendheid, over historie en angst, over armoede en hoop, over alles wat ons nieuwe Europa scheidt en bindt.' Geert Mak (1946) is jour nalist en schrijver. Hij schreef onder meer 'Een kleine geschiede nis van Amsterdam', 'Hoe God verdween uit Jorwerd' en 'De eeuw van mijn vader'. Het boek In Europa, reizen door de twintig ste eeuw, is te koop in boekhan del Van den Munckhof in Venray. Prijs: 39.90 euro.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 13