;ommissie eist beter inzicht personeelsbestand ongeren zijn de dupe van wanbeleid ieldens misleidt :ommissie over Flextronics Harold H LENSSEN Samenwerking vraagt fernietiging bij Kroon Olympic Sport wordt Sport-inn a O Politiek verbaasd over BTW-missers Opfriscursus voor Venrayse senioren KASTSYSTEMEN op g m Stichting Behoud en Restauratie Beeldenschat Misdrijven opgelost Donderdag 25 maart 2004 - Pagina 9 commissit* Middelen ver- t al geruime tijd om ht in het personeelsbe- van de gemeente. De op en zijnde reorganisatie een jaarlijkse besparing 'j.OOO.OOO euro gaan ople- èn'. De gewenste informatie ft achterwege. De commis- eden moeten het stellen t een gedateerd formatie- ,fl dat ruim een half jaar eden opgesteld is voor de 2004. roting lok een meerjarig personeels- rzicht kan niet worden gege- door de afdeling P&O. Hoofd reel Groot laat wel weten dat eorganisatie 'op koers ligt' en hij er 'vertrouwen in heeft dat «sparing gehaald wordt'. Dit is niet het overzicht wat we gevraagd hebben", zei Rein Dupont (CDA). "Waar is het op gebaseerd dat de reorganisatie op koers ligt? Ik kan dat nergens terugvinden. We willen per kwar taal geinformeerd worden over de stand van zaken." Jeu de Wit (WD) vroeg zich af wanneer de eerste financiële resultaten zichtbaar zijn. Ook Theo Mulders (Samenwerking) was ontevreden. "Het college moet het huiswerk opnieuw doen. Dit overzicht geeft geen enkel inzicht. We hebben meer informatie nodig voor onze con trolerende rol." Gerrit Lemmens (Lokaal Aktief) vroeg om een vergelijking van de personeelsbezetting per afdeling met andere gemeenten. Burgemeester Waals reageerde dat een vergelijking geen zin heeft omdat iedere gemeente weer anders georganiseerd is. "Dat zal alleen maar leiden tot mis verstanden. Want iedere gemeen te is autonoom in de organisatie van haar werkzaamheden." Waals, die personeel en organi satie in zijn takenpakket heeft, vond het niet nodig om de poli tiek per kwartaal te informeren over 'hoeveel mensen hier rondlo pen'. "U moet niet op de stoel van het college gaan zitten. De bedrijfsvoering is mijn verant woordelijkheid", zei Waals die wel toezegde te rapporteren over de bezuiniging op de personeels formatie van 1 miljoen euro. De grootste besparingen wor den gehaald door afscheid te nemen van externen en bovenfor- matief personeel. Door de reorga nisatie zijn een groot aantal lei dinggevende functies vervallen (sectordirecteuren en afdelings hoofden). Zij passen niet meer in de nieuwe organisatie en staan als bovenformatief op de loonlijst. "De externen moeten dit huis ver laten. Dan kunnen we de voorma lige afdelingshoofden wellicht toch inpassen in de organisatie. Daar zijn we hard mee bezig", zei Waals die beloofde eind mei met de eerste rapportage te komen. Want maandag 17 mei is 'D-day'. Dan vindt de kanteling plaats en gaan alle ambtenaren werken in hun nieuwe functie. De burgemeester verweet de WD 'alleen in geld geïnteresseerd te zijn'. "Primair in de reorganisa tie is de cultuuromslag. Het moet leiden tot klantvriendelijkheid en tevreden burgers. En dat is niet altijd in geld uit te drukken." ienwerking Venray wil het besluit van burgemees- Waals om twee moties niet stemming te brengen wordt nietigd door de Kroon. De ile partij heeft hiervoor brief gestuurd aan minis- Remkes van Binnenlandse ind oktober 2003 tijdens de rotingsbehandeling diende enwerking twee moties in «wethouder Ruyten (Lokaal ïef) Fractieleider Ike Busser zojuist het vertrouwen in. rten opgezegd en wilde mid dels de moties een uitspraak bij de andere partijen ontlokken. Waals weigerde de moties in stemming te brengen. Omdat vol gens hem de kritiek van Samenwerking te ver ging, het mensen beschadigt en de integri teit aantast. In een extra vergadering van het Seniorenconvent bleven de andere partijen de beslissing van Waals steunen. Samenwerking deed vervolgens een beroep opVan Voorst tot Voorst. Maar de gouverneur liet onlangs weten geen stelling te willen innemen en dat hij een gesprek met alle fractievoorzitters en Waals ook niet nodig achtte. Busser schrijft namens zijn frac tie dat Waals het reglement van orde willens en wetens misbruikt heeft om een wethouder uit de wind te houden. Het gaat Samenwerking nu niet meer om de inhoud van de moties maar om de 'onrechtmatige gang van zaken'. De artikelen waarop Waals zich beriep zijn volgens Samenwerking niet op deze situ atie van toepassing en het besluit is daarom in strijd met het recht. "Het is ook in strijd met het alge meen belang. Het blokkeert een ongehinderde democratische pro cesgang", zo schrijft Busser in de brief aan Remkes. De partij zegt alles in het werk te hebben gesteld om Waals en de collega-raadsleden van hun gelijk te overtuigen. Samenwerking kreeg steun bij de VNG (Vereniging Nederlandse Gemeenten) die adviseerde de kwestie binnen 'het Venrayse' op te lossen. "Er rest ons helaas geen andere weg dan voordracht van het besluit bij de Kroon voor sponta ne vernietiging", aldus de brief. iderzoek naar woningnood OD Noord- en Midden- [burg, de jongerenorgani- van de SP, start een [erzoek naar woningnood lër jongeren in haar regio, tavolging van verschillen- frOOD-afdelingen in de rest 1 het land vindt ook ROOD [ord- en Midden-Limburg het tijd wordt dat er wat nderd aan het woonbeleid Nederland. Om de huidige situatie beter in schatten zullen op lokaal reau verschillende werkgroep- onderzoeken op welke manier rolkshuisvesting voor jongeren egeld is en wat er tot nu toe jongeren huisvesting is in. Hierbij zal ROOD zich >mamelijk concentreren op de delijke gebieden. De resultaten bevindingen van het onder zoek zullen binnen enkele maan den naar buiten gebracht worden. ROOD zal aan de hand van haar bevindingen bekijken of hier ver dere acties aan verbonden wor den. In juni 2003 is ROOD-lande- lijk een actiecampagne tegen de woningnood onder jongeren gestart. Inmiddels zijn er in diver se Nederlandse steden (waaron der Leiden, Den Haag, Rotterdam, Utrecht en Groningen) acties gevoerd tegen het huidige woon beleid. Zo zijn er leegstaande kan toor panden en woonhuizen bezet. Deze panden worden ver volgens aan jongeren aangeboden die naar woonruimte zoeken. Het standpunt van ROOD is dat de overheid een zorgplicht heeft daar waar het gaat om het fatsoen lijk huisvesten van de burgers. Waar de overheid daar voorheen invulling aan gaf door met directe subsidies voldoende bouwpro ductie te garanderen, is zij daar in 1995 van afgestapt. Overheidssubsidies maakten plaats voor de tucht van de markt, woningbouwverenigingen veran derden in stichtingen die de rol van projectontwikkelaar aanna men. De gevolgen zijn torenhoge wachttijden, sloop van sociale woningbouw en groei van het dure prijssegment. Onder andere hierdoor groeit de woningnood hard en dat terwijl gemiddeld vier miljoen vierkante meter kantoor ruimte leegstaat. Veelal kantoor ruimte die in een handomdraai omgebouwd kunnen worden tot betaalbare huisvesting voor jonge ren. ROOD is alle halfzachte beloften en de vrijblijvendheid meer dan zat. De overheid moet zelf haar verantwoordelijkheid nemen en op korte termijn slim me maatregelen zoeken, zoals het inzetten van leegstaande kantoor panden voor huisvesting. ROOD maakt hier met haar actiecampag ne alvast een begin mee, maar op termijn is het noodzakelijk dat de overheid zelf de regie in de volks huisvesting weer voert, zodat het algemeen belang voorop komt te staan. ROOD Noord- en Midden- Limburg wil nu gaan bekijken hoe de situatie in haar eigen afdeling is. Blijkt deze net zo slecht te zijn als in de rest van het land, dan zal ook ROOD Noord- en Midden- Limburg verdere acties niet uit sluiten om de lokale overheid aan haar grondwettelijk vastgelegde verantwoordelijkheid te herinne ren. Voor meer informatie kunt u bellen met Sander Verhaegh. tele foon 06-16078948. upont (CDA): "Uitglijder niet voor herhaling vatbaar" Wethouder Heidens (CDA) ringt zich in allerlei bochten de omstreden subsidie van 1.000 euro aan Flextronics •gistics goed te praten, oensdag kwam de kwestie oor de derde keer aan de fde in de commissie iddelen. En voor de derde vertelde Heidens een nder verhaal. De laatste versie van de wet- 'Uder luidt dat Flextronics 'hele- iaal rond was' om naar Venlo te verkassen. "Ik moest binnen één dag handelen. Toen heb ik 500.000 euro toegezegd om de uitbreiding van het bedrijf voor Venray te behouden." In oktober 2003 maakte Heidens de commissieleden nog wijs dat de gemeente een werkge legenheidssubsidie van maximaal 250.000 euro zou geven. Hij gaf daarbij de garantie dat de andere 250.000 euro uit ESF-gelden zou komen. Een maand later moest hij na vragen van Paul Vriesekoop (PvdA) op zijn uitspraken terug- maatwerk in WielHermkes KEUKEN- ENINTERIE U R B O U W komen. Er was inderdaad geen garantie van de ESF-bijdrage maar het zou geen problemen opleve ren. En mocht de kwart miljoen onverhoopt niet komen dan bleef de gemeentelijke subsidie toch maximaal 250.000 euro, zo verze kerde Heidens toen. Afgelopen woensdag kwam de wethouder weer met een andere versie. Theo Mulders (Samenwerking) herinnerde eraan dat in oktober iedereen nog vol lof was. Om voor 250.000 euro driehonderd nieuwe arbeids plaatsen te creëren. "Van dat prachtig verhaal blijkt nu niets te kloppen. Waarom heeft de wet houder ons verkeerd voorgelicht? Hoe worden deze missers voor taan voorkomen? En welke conse quenties trekt hij hier uit?" Richard de la Roy (Lokaal Aktief) wilde weten welke criteria er gehanteerd zijn. Hij vond het ook een 'verkeerd signaal' om in deze tijd van bezuinigingen 'zo royaal te subsidiëren'. Ron van den Heuvel (WD) ver baasde zich dat er zo weinig ken nis is over subsidieregelingen. "Want dit had toch al veel eerder bekend moeten zijn." Ook Henk Bisschops (PvdA) voelde zich door Heidens op het verkeerde been gezet. "We heb ben aangenomen dat de 250.000 euro ESF-subsidie waterdicht was. Maar de harde toezeggingen kan de wethouder niet waarmaken. Dit is een slechte zaak. Want bij dergelijke bedragen behoor je zeker van je zaak te zijn. Het is een misser. De ambtenaren had den ook betere inlichtingen moe ten verschaffen." Rein Dupont (CDA) hekelde het gebrek aan kennis over subsi dieregelingen. "Want dit had men gewoon moeten weten in dit huis. Dergelijke uitglijders zijn niet voor herhaling vatbaar." Heidens verdedigde zich dat naast nieuwe werkgelegenheid de gemeente ook een flink stuk grond aan Flextronics Logistics verkocht heeft. Bovendien wor den vijftig werklozen uit Venray of omgeving aan een baan gehol pen. Heidens zei dat een bij standsuitkering jaarlijks 10.000 euro kost. Met het oog op de nieuwe bijstandswet WWB is het van belang zoveel mogelijk men sen aan het werk te krijgen. "Ik ben niet van plan om op te stappen. Want ik vind het nog steeds een hartstikke goede beslissing. Deze investering loont zich want wellicht gaat Flextronics nog meer uitbreiden. Als dit nog een keer voorkomt dan zal ik er weer precies hetzelf de mee omgaan." Heidens oogste hiermee zowel verbazing als hilariteit bij de com missieleden. Hij zei ook dat er geen criteria gelden voor de subsi dieverstrekking. "Want bedrijven kiezen een plek waar ze het beste gefaciliteerd worden. En de gemeente is zeer geinteresseerd in werkgelegenheid." Mulders (Samenwerking) vond de uitleg 'heel zwak'. Hij had verwacht dat de gemeente extra inspanningen van Flextronics geëist zou heb ben, zoals een groter aantal dan vijftig werkzoekenden een baan bieden. Vanaf deze week heeft Olympic Sport aan het Henseniusplein in Venray een nieuwe naam: Sport-inn. Na elf jaar Olympic Sport, waar van al negen jaar op deze loca tie in Venray en daarvoor drie jaar in Bergen, heeft eigenaar Ger Schlooz besloten zich aan te sluiten bij de franchiseorga- nisatie Sport-inn. Met de toetreding van Olympic Sport in deze organisatie, zijn er nu tien Sport-inn vestigingen in hetoOosten en met de toetreding van Olympic Sport, zuiden van het land. Om de nieuwe naam en de toetreding van de tiende Sport- inn winkel te vieren, vinden er verschillende leuke acties plaats bij Sport-inn Venray. Sport-inn staat bekend om het brede assorti ment aan artikelen voor veel ver schillende sporten en voor vrije tijd. Verder wordt er erg veel aan dacht besteed aan klantgericht heid. "Deze begrippen waren bij Olympic Sport ook niet weg te denken, maar onder de naam Sport-inn worden we door een sterke organisatie ondersteund in onze bedrijfsvoering," aldus Ger Schlooz, eigenaar van de sport- speciaalzaak. "Hierdoor kunnen we met hetzelfde verkoopteam, bestaande uit Joris Driessen, Chris Verhees, Gerardien Schlooz en mijzelf, een nog betere service gaan verlenen aan onze klanten." Ook op het gebied van het pro- ductbeleid zal er door de aanslui ting van de winkel bij de Sport- inn organisatie voordeel behaald worden. Het aanbod van sportarti kelen voor iedere sport zal up-to- date en zeer uitgebreid zijn. De voetballer kan bij Sport-inn Venray terecht voor de vertrouw de merken Puma, Adidas en Nike. Naast de specialisaties op het functionele sportgebied heeft Sport-inn Venray ook op modege bied voor elk wat wils. Vooral nu de nieuwe zomercollecties 2004 van o.a. Puma, O'neill, Protest, Twinlife en Nike weer binnen zijn, is Sport-inn Venray helemaal klaar voor het nieuwe zomersei zoen. Sport-inn Venray is de komende maand dan ook hele maal in feeststemming. Vanaf van daag gelden er spectaculaire ope ningsaanbiedingen en vinden er leuke openingsacties plaats. Verder ligt er voor iedere klant een waardecheque ter waarde van 25 procent van het bestede bedrag en een gratis klantenkaart klaar. Zoals we van Olympic Sport al gewend waren, zal de sportspe- ciaalzaak ook onder de naam Sport-inn veel aandacht besteden aan goede samenwerkingen met de verenigingen uit de buurt: SV Venray, SV Oostrum, BW Blitterswyck, SV Merselo, RKVV Montagnards-Bergen, HVC Taxi Verstraaten en Rooyse VK. Ook met het Raayland College in Venray zal de goede samenwer king gewoon voortgezet worden, de leerlingen van deze school kunnen gewoon blijven rekenen op kleding en schoenen van Sport-inn Venray. Voor meer informatie over Sport-inn kan je kijken op de geheel vernieuwde website www.sport-inn.org. KEUKENINRICHTING Om aan u en uw keuken de volle aandacht te kunnen schenken werken wij uitsluitend op afspraak Stayerhofweg 2b Wanssum (0478)539020 De gemeente krijgt over de periode 1998-2002 ruim 4,5 ton euro BTW terug van de belastingdienst. Een controle door accountantskantoor Deloitte Touche wees uit dat er nogal wat missers zaten in de belastingaangiftes over de laatste vijf jaar. In de commissie Middelen werd verbaasd gereageerd. "Leuk om te horen dat het een meevaller is maar het had net zo goed een tegenvaller kunnen zijn", zei Jeu de Wit (WD) die zich afvroeg of er wel voldoende kennis in huis is om BTW-aangiftes correct af te handelen. De Wit wilde ook weten hoe het in die jaren daar voor geweest is. Theo Mulders (Samenwerking): "We kunnen maar tot vijf jaar terug. Maar gemiddeld laten we 90.000 euro per jaar aan BTW lig gen." Toon Loonen (CDA) vond dat de bedrijfsvoering zodanig moest zijn dat dit niet meer voor komt. Henk Bisschops (PvdA) zei het vreemd te vinden dat een externe scan deze missers aan het licht bracht. Gerrit Lemmens (Lokaal Aktief) sprak van een 'leermoment'. Wethouder Heidens (CDA) legde uit dat de oorzaak ligt bij de vorige reorgani satie Keerpunt in 1997. Voorheen kende het Grondbedrijf een apar te administratie. Sinds 1998 is het Grondbedrijf opgenomen in de gemeentelijke boekhouding. Omdat het tijdschrijven te wen sen overliet was de voorbelasting BTW moeilijk te becijferen en dus ook niet terug te vorderen. Sinds 1 januari 2003 zijn de gemeenten volledig BTW-plichtig. Daarvoor alleen als de lokale over heid zich als ondernemer gedroeg. "In de discussie met de fiscus is afgesproken dat tien pro cent van de uren die we maakten wordt toegerekend aan het Grondbedrijf. Deze deal levert nu een meevaller van vierenhalve ton op", aldus Heidens. in het elfde jaar van haar bestaan zijn er een aantal bestuursmutaties opgetreden bij de Stichting Behoud en Restauratie Beeldenschat St. Petrus Banden Kerk in Venray. Zo is de heer Toon den Brok na elf jaar voorzitter opgevolgd door de heer Jan Poels uit de Dr. Poelsstraat te Venray. Toon den Brok zal als adviseur aan de stich ting verbonden blijven. Ook Charles de Vilder, Biezenvenneke in Venray heeft zijn secretariaat overgedragen aan Joop van der Meulen uit de Hagelweg in Venray. Ook de heer de Vilder, die elf jaar de zware post van secretaris vervulde, blijft als advi seur aan de stichting verbonden. Het penningmeesterschap blijft in handen van Ad Swinkels, die dit al elf jaar gedaan heeft. Verder heb ben zitting in het bestuur Rien van de Brand, Aubadestraat en Harry Tummers uit Nijmegen als extra deskundigen. Ook Henk van Goch uit Venray is tot het bestuur toegetreden als jongste lid. Namens het kerkbestuur hadden vanaf 1993 zitting de heren Wiel Kremer en André van Goch. Door zijn uittreden uit het kerkbestuur heeft Wiel Kremer geen bestuurs functie meer in het bestuur van de stichting, maar blijft als advi seur hieraan verbonden. In de afgelopen jaren heeft de stichting voor circa 230.000 euro uitgege ven aan de restauratie en onder houd van de beelden in de Grote Kerk. Op dit moment is het Marianum in restauratie in het Restauratie Atelier Limburg in Maastricht. Het bestuur verwacht dit monument in juni 2004 weer in de kerk terug. Deze week hebben 32 senioren deelgenomen aan een verkeers opfriscursus van 3VO afdeling Venray en de afdeling Venray e.o. van de KBO Limburg. Naar aanlei ding van de BROEM ritten die beide organisaties vorig jaar orga niseerden, was de wens van veel deelnemers om hun verkeersken- nis nog eens op te frissen. Immers hadden zij ooit een rijbewijs gehaald, maar waren in al die jaren de regels en het verkeers beeld wel veranderd. In goed overleg werd dan ook gekeken op welke wijze deze groep kwetsba re verkeersdeelnemers tegemoet kon worden gekomen. Tijdens twee dagen kregen zij deze week de kans om in een morgendeel of middagdeel van ieder twee uur hun kennis bij te tanken. Zestien deelnemers, per dagdeel, gingen middels moderne computer les- technieken samen door het moderne verkeer en leerden de verkeersregels en moderne inzichten in het verkeer, want er is de laatste jaren natuurlijk wel het een veranderd. 3VO en de KBO Limburg hopen met deze opfriscursus een bijdrage te leve ren aan het verkeersinzicht van deze groep weggebruikers en een bijdrage te leveren aan een nog veiliger verkeer in de gemeente Venray. PEEL EN MAAS een abonnement waard De politie heeft een uitgebreid onderzoek naar tientallen misdrijven in de gemeente Venray afgerond. De politie verdenkt 22 jeugdigen, in de leeftijd van 14 t/m 17 jaar uit Venray van de misdrijven die allemaal tus sen maart 2003 en nu zijn gepleegd. Het gaat onder andere om oplichting en winkeldiefstallen waarbij in drogisterijen voornamelijk parfum werd buitgemaakt. Ze komen ook in aanmerking voor fietsendiefstallen (negen fietsen), diefstal van gsm's en diefstal van diverse portemonnees uit Ideedruimtes van een sporthal aan de Sportlaan. Verder worden ze verdacht van inbraken in scholen waarbij ze een geringe buit meena men. Daarnaast verdenkt de politie de dadergroep van vernieling van diverse lichtmasten en autospiegels (negen auto's). De totale buit van de misdrijven bedraagt enkele duizenden euro's. Tegen de jongeren is proces-verbaal opgemaakt en ze moeten zich binnenkort voor de rechter verantwoorden. Grotestraat 32 e ini iva Venray - Tel. 0478-586387

Peel en Maas | 2004 | | pagina 9