mmmmmm ip "Excuses, ik heb u p het verkeerde een gezet" ioalitie toont begrip voor brief OR Passi Flora VOORJAAR Overval op tankstation tuinonderhoud Uitbreiding betaald parkeren naar woonbuurten it. Oda Merselo huldigt jubilarissen Grote orders voor Roof Systems EXPOSITIE KUNST WERK PLAATS VENRAY VENRAY 06 20 43 99 57 GERTJAN REIJNDERS De kunstenaars van de Kunst Werk Plaats exposeren hun eigen werk op Zondag 28 Maart 2004 van 12.00 tot 16.00 uur Illegale werknemers Controle Dorpsraad Merselo Vakantiewoning Milieucontrole Inbraak HOVENIERS Vethouder Emonts trekt boetekleed aan Wethouder Emonts (PvdA) W beloofd dat hij afgelopen mderdag met een voorstel 'u komen voor een fïnancië- tegemoetkoming voor 65- dK plussers met een laag inko- soye nen. Als tegemoetkoming vojvoor de verhoging van het uder (eeltaxi-tarief van 0,75 naar we 1,25 euro per zone. Dat was ld® ook de voorwaarde waaronder commissie Matschappelijke Diensten in lecember schoorvoetend nstemde met de forse tariefs- e pjVerhoging per 1 januari 2004. ipfó "Excuses, ik heb u op het ver- 3. tt keerde been gezet", moest 'Jj|| im°nts bekennen. Er lag donder dag geen voorstel want het verte len van bijzondere bijstand is een aak van het college dat hierover fgelopen dinsdag een besluit zou nemen. Noch de commissie noch and Ie gemeenteraad krijgt er iets iket over te zeggen, zo luidde de bood- jró chap. Emonts: "Het klopt dus liet wat ik u toegezegd heb. Ik neb nadrukkelijk een fout lakt. Dit is heel vervelend ik moet wel de regels hante- De commissieleden voelden zich in hun hemd gezet. Want ook de Seniorenraad en het Gehandicapten Platform verzet ten zich fel tegen de sterke verho ging van het tarief van de Deeltaxi. De commissie wist te bereiken dat met terugwerkende kracht tot 1 januari ouderen met een minimuminkomen een reis- vergoeding zouden krijgen als compensatie. "Dit zit ons allemaal hoog", zei Tiny Grebenjak (Lokaal Aktief)- "De wethouder zou van daag met een voostel komen maar er is helemaal niets." Jeanne Hendrix (CDA) vond dat de afspraak van december geschon den was. Zij voelde zich daarom niet meer gehouden aan de tariefsverhoging. "In feite geldt nu weer het tarief van 31 december. Ouderen mogen weer met het gereduceerde tarief reizen en dan bekijken we opnieuw wat we ermee doen." Emonts reageerde: "Ik snap uw verontwaardiging. Maar het kan niet anders dan dat het collcgebe- sluit ter informatie naar de raad wordt gestuurd." Vier dagen later kwam de kwes tie ter sprake in het Seniorenconvent. Ike Busser (Samenwerking) vond het vreemd dat een wethouder toezeggingen niet gestand doet "Want afspraak is afspraak." Gerda van Stelten (CDA) drong er eveneens op aan dat eerst de politiek aan zet komt. "Zoals is toegezegd. Het was ook een randvoorwaarde om het voor stel goed te keuren." Afgesproken is nu dat het voor stel eerst behandeld wordt in de raadsvergadering van 6 april en dat daarna pas een collegebesluit volgt Lokaal Aktief: bewoners niet laten opdraaien voor parkeeroverlast De gemeente wil in woon buurten rondom het centrum betaald parkeren en een rege ling voor vergunninghouders invoeren. Veel bezoekers van het centrum zetten hun auto's in de Oranjebuurt of Franciscanerpark neer om het betaald parkeren te ontlopen. Omdat de woonbuurten niet zijn ingericht op 'gebieds- vreemd parkeren' worden er maatregelen genomen om de overlast voor bewoners terug te dringen. Bijkomend nadeel is dat de bewoners moeten gaan betalen voor een parkeervergunning. Huishoudens of bedrijven die géén eigen parkeerplek hebben, en zijn aangewezen op de open- De politie onderzoekt een overvalpoging op een tankstation aan de Leunseweg. Twee onbekende mannen kwamen zondagavond rond 20.20 uur het tankstation binnen en vroegen een medewerkster om geld. Op het moment dat de medewerkster geen geld wilde geven aan de overvallers kwamen er klanten binnen die door de medewerk ster werden geholpen. Vervolgens zijn de overvallers weggelopen richting het centrum van Venray. Het signalement luidt: negroïde mannen, zwart kort haar, ongeveer 20 jaar oud. bare ruimte, betalen 7,30 euro per maand voor een vergunning. Zij krijgen ook voorrang bij de verdeling van de parkeerplaat- sen.Voor de tweede auto of gezin nen die wél hun auto op de oprit kwijt kunnen kost een vergun ning 11 euro per maand. Het zijn dezelfde tarieven welke voor het centrum gelden. Om de contro leerbaarheid te vergroten wordt de vergunning afgegeven op ken teken. Ook wordt daardoor mis bruik - uitlenen of verhuren van de vergunning - voorkomen. De gemeente bekijkt nog in welke buurten de invoering ingaat. In principe komen hier voor alle deelgebieden tussen het centrum en de singels in aanmer king. Een parkeerautomaat kost 15.000 euro en het jaarlijks onder houd vergt 1500 euro. Uit een onderzoek is gebleken dat 's ochtends om 11.00 uur 250 voertuigen van bezoekers of wer kenden van het centrum stonden geparkeerd in de woonbuurten. Er zal straks een verschuiving plaatsvinden. Die moet worden opgevangen door voldoende betaalde parkeercapaciteit in het centrum. Terwijl langparkeerd?rs gebruik kunnen maken van de gratis parkeerplaatsen bij het kun stencentrum, de strook langs de Raadhuisstraat, Kennedyplein, ter rein naast het CWI aan de St. Jozefweg, parkeerplaats aan de Hoenderstraat en bij sporthal De Wetteling. Door de herinrichting is het aantal parkeerplaatsen in de Oranjebuurt verminderd. De par keerdruk zal daardoor toenemen. Vooral in de straten die het dichtst bij het centrum liggen. Er zou bij de bewoners voldoende draagvlak zijn voor de invoering van betaald parkeren en vergun ninghouders. De gemeente vindt dat Franciscanerpark eveneens in aanmerking komt. Bewoners van de Burggraaf hebben aangegeven geen behoef te te hebben aan vergunninghou- derparkeren. In de bomenbuurt is een aantal straten (Beukenlaan, Eikenlaan, Vlierstraat Berkenstraat) waar invoering wenselijk is. Dit geldt tevens voor het gebied aan de noordkant van het centrum (St. Jozefweg, Eindstraat, Raadhuisstraat en Noordsingel). Meldingen van par keeroverlast komen vooral uit de Langstraat, Helfrichstraat, Augustinessenhof en Kloosterhof. De komende tijd komen er per gebied aparte voorstellen voor de invoering van vergunninghouders en betaald parkeren. In de commissie Stedelijk Beheer toonde Lokaal Aktief zich niet enthousiast. "We zijn het er niet mee eens dat bewoners moe ten betalen voor overlast die zij zelf niet veroorzaken. Er moet wel draagvlak voor zijn", zei Hennie Olde Daalhuis die vond dat langparkeerders naar de gratis parkeerplaatsen verwezen moes ten worden. Fons Emonts (CDA) hecht groot belang aan overleg met de wijkra den en bedrijven. Emonts wees erop dat met de komst van het kantoor van Thuiszorg naar de Vredeskerk het Kennedyplein overvol staat. "Er wordt ook bui ten de vakken geparkeerd. Bezoekers van de Kemphaan, vaak ouderen en gehandicapten, kunnen' hun auto's vaak niet meer kwijt." John Niessen (WD) wees erop dat de parkeerdruk er heel anders kan uitzien na de komst van de parkeergarage in de Gouden Leeuw. Martin Wjjnhoven (Samenwerking) was het niet eens met de tarieven. Hij vond niet dat mensen het hoge tarief van 11 euro moeten betalen nu ze voor het eerst gebruik maken van parkeren in de openbare ruimte. Wethouder Driessen (CDA) wil zo snel mogelijk met de invoering beginnen nu de politiek de kaders heeft vastgesteld. "De communi catie is daarbij cruciaal. We gaan nog dit jaar aan de slag met infor matieavonden voor de buurtbe woners. Dit zullen geen gemakke lijke bijeenkomsten worden", vermoedt Driessen. De Kunst Werk Plaats is een gezamenlijk atelier voor kunstenaars met een psychiatrische achtergrond. De Kunst Werk Plaats is gevestigd op het St. Annaterrein, Waranda 4, Noordsingel 39, Venray l EN MAAS nA: "We betreuren het hoe raadsleden over ambtenaren spreken" De brief van de OR over de stoorde relatie tussen amb- naren en politiek kan op stemming rekenen van de ^tie. CDA, PvdA en Lokaal ttief hebben er begrip voor H de ondernemingsraad op dejrze wijze haar ongenoegen t over de 'neerbuigende snier' waarop sommige poli- 5696 rfzich over ambtenaren uit- De aanleiding van de brief aan 'fractievoorzitters was de laat- ■jaadsvergadering. Daarin eiste menwerking Venray in een stie oneervol ontslag van een ibienaar die de wet overtrad, tging over de gesloopte vakan- ■woning van de familie Van onswijk in Merselo. De OR dat de grens van het toelaat- was overschreden, mede- ;ers zijn beschadigd en er zelfs een onwerkbare situatie zou ontstaan. Ike Busser, fractieleider van Samenwerking, distantieerde zich maandag in het Seniorenconvent van de brief. Hij vond dat denigrerende opmerkin gen vaak worden verward met cynisme. Busser nam afstand van de bewering dat er een onwerkba re situatie is. "Of is dit een dreige ment voor de toekomst? Ik snap niet dat de OR heilig gelooft in een collega die herhaaldelijk de wet heeft overtreden en anderen daartoe heeft aangezet. Ik had juist een veroordeling verwacht. De OR diskwalificeert ook geko zen volksvertegenwoordigers" Gerda van Stelten zei dat het CDA achter de brief staat. "Die motie van Samenwerking was de druppel die de emmer deed over lopen. Wij betreuren het hoe raadsleden over ambtenaren spre ken. Dit wekt een behoorlijk negatief beeld op. De OR heeft alle recht om voor de ambtenaren op te komen. Ze hadden ook best man en paard mogen noemen." Bert Linskens (PvdA) consta teerde dat vanaf deze raadsperio de 'hard wordt ingezet op ambte naren en de manier waarop zij hun werk doen' "Het is droevig dat het zover heeft moeten komen. Het irriteert blijkbaar al lang en de maat is nu vol. De OR heeft gelijk en Samenwerking heeft haar cynische ondertoon toch verkeerd ingeschat." Ook Gerrit Lemmens (Lokaal Aktief) schaarde zich achter de brief. Hij vindt dat het functione ren van ambtenaren een zaak van het college is. "Raadsleden heb ben geen bevoegdheid zich zo uit te laten. Hiervoor zijn diepgaande excuses op zijn plaats. Ik kan me voorstellen dat de OR zich gebruuskeerd voelt. Want er wor den constant cynische opmerin- gen gemaakt." Van de Vorle vond dat er op het gemeentehuis grote fouten zijn gemaakt in de kwestie van de vakantiewoning. "Ik heb daarom ook die motie van Samenwerking gesteund. En ik heb meer proble men gehoord over die ambte naar." De raadsnestor deed de brief van de OR af als 'zielige prietpraat'. "Kom op, kom op wil ik tegen de ambtenaren zeggen. Laat maar eens horen wat er alle maal gezegd wordt. Ik ben boos over die brief. Want er wordt ook neerbuigend over mij gesproken", zei Van de Vorle die een voor beeld aanhaalde over wat hij in café In den Engel had opgevangen van een ambtenaar. "En diezelfde medewerker kan nog geen fat soenlijke brief schrijven. In iedere regel staat wel een fout. Ik weet dat er ambtenaren zijn die mij niet moeten. En dan maken ze je af als ze de kans krijgen. Maar ik ben eerlijk en rechtuit." Loco-burgemeester Driessen. die Waals verving, zei dat het col lege begrip heeft voor de OR. "Er is commotie ontstaan. De brief is een duidelijk signaal aan de poli tiek. Als we zo doorgaan glijden we af in Venray. Er wordt dan ont zettend veel schade berokkend tot eer en glorie van bepaalde par tijen." Gemeentesecretaris Lucassen zei dat het college verantwoorde lijk is voor het functioneren van de ambtelijke organisatie. "De raad dient terughoudendheid in acht te nemen. Het past ook niet in een openbare raadsvergadering naam en toenaam te noemen. Fouten worden gekoppeld aan integriteit. De raad moet zich bewust zijn welke effecten dat kan veroorzaken." *ov| In zaal 't Anker in Merselo werden zondagavond door de kerkelijke fanfare St. Oda de ^bilarissen Hugo van Helden en Twan Stiphout (25 jaar lid) en Jan Pubben (50 jaar lid) tijdens een huldigingsavond in het zonnetje gezet. Van Links naar rechts: Twan Stiphout, Hugo van Helden met echtgenote en Jan Pubben Donderdag 25 maart 2004 - Pagina 7 Inalfa Roof Systems, met vesti gingen wereldwijd en haar hoofd kantoor in Venray, heeft voor de nieuwe C-klasse modellen bij DaimlerChrysler een grote order geboekt voor schuif- en panoram adaken die vanaf 2007 in produc tie zullen gaan. De tussentijd is nodig om deze daken te ontwik kelen en de productie en investe ringen voor te bereiden Deze order is voor In r bij Merer gens in Duitsland uiauat uc zich tot nu toe beperkt hebben tot de Mercedes S-klasse en S- Klasse Coupé. Het betreft hierbij een nieuwe generatie grote gla zen daksystemen ten behoeve van diverse uitvoeringen van de nieu we C-klasse. Gezien de huidige marktontwikkeling zullen deze daksystemén naar verwachting in hoge aantallen geproduceerd gaan worden. Waarschijnlijk zul len een aantal types van deze daken later ook in andere Mercedes modellen gebruikt gaan worden. Eddy van der Vorst, Business Development Director Europe: "Na de succesvolle serie van daksystemen voor de BMW X3, X5 en de nieuwe 3 en 5 Touring en niet te vergeten het multifunctionele daksysteem voor de Citroen C3 Pluriel, heeft Inalfa zich met deze nieuwe order bij Mercedes Benz in Duitsland gevestigd in de eredivisie van innovative schuifdaksy sternen. We hebben bewezen, dat we als volwaardige ontwikkelingspart ner van onze klanten belangrijke toegevoegde waarde aan hun auto's kunnen leveren." De eerste nieuwe opdrachten treffen een omzet van EUR 30 n op jaarbasis gedurende ca. o jaar met een totale investe ring van EUR 15 miljoen. Het zal voor de Productie Afdeling 50 extra medewerkers betekenen. Met deze opdrachten gaat Inalfa Roof Systems in Venray verder groeien en dat kan omdat in het complex in Venray ruimte vrij komt door de gedeeltelijke ver plaatsing van de metaalactivitei ten naar de vestiging in Hamont (België). De vestiging van Inalfa Roof Systems in Venray verwacht dit jaar een omzet van ca. 150 mil joen Euro te realiseren; dit is een stijging van meer dan 50% t.o.v. 2003- Het personeelsbestand is in de afgelopen 3 jaar van 250 naar ruim 600 gegroeid. Wereldwijd zal de omzet van de Inalfa Roof Systems Group dit jaar 360 mil joen euro bedragen. de toekomst worden herhaald. De betrokken tuinder maakte ver moedelijk gebruik van een con structie waarbij hij zogenaamd de oogst verkocht aan een onderne ming die Poolse arbeiders inzet. Doel hiervan is het ontduiken van belasting, premies en Nederlandse arbeidsvoorwaarden. Bij een actie in Brabant en Limburg zijn deze week op diver se tuinbouwlocaties elf illegale Poolse werknemers aangehouden en uitgezet. Tegen de betrokken werkgever, eigenaar van de tuin bouwlocaties, zal proces-verbaal opgemaakt worden. Verder bleek op het bedrijf sprake te zijn van erbarmelijke huisvesting van bui tenlandse werknemers Bij de acties waren het Samenwerkingsverband Regio Eindhoven betrokken, de gemeente Horst aan de Maas, de politie Brabant-Zuid-Oost en Limburg-Noord en de Arbeidsinspectie. Doel van de actie was illegale arbeid en over last daarvan te bestrijden. De Arbeidsinspectie pakt daarbij de werkgever aan. De gemeenten bestrijden misstanden op het gebied van huisvesting. De Polen hadden een te krap en onhygië nisch onderdak. De politie heeft ervoor gezorgd dat de elf Polen inmiddels naar hun land zijn teruggebracht. De gemeenschappelijke actie zal in In het politiedistrict Venray zijn in de afgelopen week in totaal 7592 automobilisten gecontroleerd op hun snelheid. Hiervan hebben 788 weggebrui kers een proces-verbaal gekre gen. De controles vonden plaats in America, gennep, Horst, Sevenum, Venray en Ysselsteyn. Vijf bestuurders zijn bij een staan de controle geverbaliseerd voor het niet dragen van de verplichte autogordel. Tien automobilisten kregen een boete voor foutparke- ren en een voor het niet handsf- ree bellen. Donderdag 25 maart (van avond) begint om 20.00 uur in de Zonnezaal, Grootdorp 73, de jaar vergadering van de stichting Dorpsraad Merselo. Voor de pauze worden de verplichte agen dapunten afgewerkt, terwijl na de pauze er nog slechts een agenda punt aan de orde komt Deze avond staat in het teken van het Dorp Ontwikkelings Plan (DOP). Met name de mogelijheden voor woningbouw en inrichting van Merselo en z'n omgeving komen daarbij ter sprake. Merselonaren en andere belangstellenden zijn welkom om samen over de toe komst van het dorp van gedach ten te wisselen. Het college van B en W van Venray heeft besloten om een bij gebouw bij een vakantiewoning in Smakt op kosten van de bou wer af te breken. De commissie Bezwaarschriften heeft het colle ge van B en W geadviseerd de tegen dit besluit ingediende bezwaren ongegrond te verkla ren. Reden voor het advies is dat het bijgebouw niet voldoet aan de kenmerken die gelden voor een vergunningsvrij bijgebouw. Om het hieraan te laten voldoen moet het bijgebouw zo ernstig worden aangepast dat hiervoor een bouw vergunning is vereist. Deze kan niet verleend worden, omdat het bestemmingsplan dit niet toelaat. Het college heeft in overeenstem ming met het advies van de com missie besloten. De politie heeft donderdag bij een milieucontrole op de A-73 in samenwerking met de Douane, Algemene Inspectiedienst en de Inspectie Verkeer en Waterstaat 220 voertuigen gecontroleerd. De controle was onder andere gericht op afvaltransporten en vee- en vleestransporten. Daarbij is de naleving op de wetten gevaarlijke stoffen, goederen ver voer over de weg en de wegen verkeerswet gecontroleerd. Bij de controle zijn 39 uiteenlopende overtredingen geconstateerd waarvoor bekeuringen zijn uitge schreven. De controle vond plaats op de parkeerplaatsen De Romeinse Put en De Wuust. Bij een inbraak in een woning aan de Veulenseweg hebben onbekenden zondag goederen met een totale waarde van enkele duizenden euro's buitgemaakt. De inbrekers zijn de woning vermoe delijk binnengekomen door een rolluik te forceren. De buit bestaat uit een antieke klok en een tinnen bokaal.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 7