Meerlo-Wanssum over de knie dag de Meuleberg Passie in premiere Klojo Radio Party Cursus ontspanning en meditatie )ranje Fonds helpt gemeenschapshuis fsselsteyn ;)rie (unstenaressen in galerie De Lochting jTweede cd de Sjutters sJpEfl® Libellen Going La Paz in Café 't Podium Kamerlid bezocht GGW Joling-soap Oud papier Rode Kruis Kienavond ISBV Dansmiddag Joling-soap Ons Genot Wijk Zuid KW Venray Reumapatiënten Vereniging Den Hoender De Springplank Bond van Wapenbroeders Schutterij 't Zandakker Gilde Sint Jan De Hakkespits St. Heil der Zieken Dames ZijActief 50, EN MAAS Donderdag 25 maart 2004 - Pagina 29 De Blitterswijckse scouting- lub de Meuleberg houdt op oiidag 28 maart een open k C Tijdens de nationale scou- J ^gdag organiseren de leden nu de scouting van 11.00 tot •7,00 uur tal van binnen- en uiteaactiviteiten bij de blok- Bt, gelegen naast de voetbal- eldefl in Blitterswijck. De Meuleberg is een vereniging oor jeugd en jongeren vanaf 7 een scoutingclub voor ieder- (ii. De scouting organiseert rckelijks vele activiteiten voor verschillende leeftijdsgroepen: toneel, sport en spel, muziek, kamp, survival.De club is ver deeld in verschillende leeftijds groepen: van 7 tot 11 jaar, van 11 tot 14 jaar en de harde kern, wat oudere jongeren die van geen ophouden weten. De scouting draait op een groep enthousiaste vrijwilligers, die zorgen voor een afwisselend maar vooral span nend scoutingprogramma. Informatie, tel: 0478-532031. U bent op zondag 28 maart van harte welkom bij de blokhut in Blitterswijck. 3!iHet Oranje Fonds heeft 0,000 euro toegekend aan lij lichting Gemeenschapshuis (ij, sselsteyn te Ysselsteyn. De ijdrag is bestemd voor de M jrbouwing en herinrichting an gemeenschapshuis De meiehof. Het Oranje Fonds richt zich op (g erschillende doelgroepen in de a jmenleving. Bijvoorbeeld jonge- -n die hun draaj moeten vinden de samenleving; mensen die elfstandig in hun eigen huis en omgeving oud willen worden; buurtbewoners, die de handen ineenslaan en zich inzetten voor een leefbare buurt; dak- en thuis lozen, die zorg nodig hebben. Het Oranje Fonds geeft financiële bij dragen voor bijvoorbeeld inventa ris en gebouwen, voorlichtings projecten of het bevorderen van deskundigheid bij medewerkers. In 2002 verstrekte het Oranje Fonds ruim 1.650 bijdragen voor een totaalbedrag van ruim 13 mil joen euro. Van 28 maart tot en met 9 mei [poseren drie kunstenaressen in t Lochting. De exposanten zijn e: HxRijpkema, Petra Verhees en 'm Mine v. Bogerijen. Trix Rijpkema was de eerste jsiposant in de galerie en heeft aarna verscheidene keren geëx- Pf oseerd. Haar schilderijen wor- :n gekenmerkt door figuratieve ementen, geinspireerd door ^Sl ude rotstekeningen uit Namibië, ij werkt meestal op doek met schillende papiersoorten, ver- Itn, grafiet en puur pigment. Het rerk is uit vele lagen opge duwd, waardoor bij het kijken jen zekere gelaagdheid ontstaat; het schilderij krijgt diepte en zit vol verrassingen. Wat men erin Fa'et, wordt bepaald door de plaats I dh verwachting van de toeschou wer. Dit alles geeft een heel eigen dMeeren draagt bij tot de realisatie ctfan het centrale thema in haar ijcjïrerk: de bewegende mens in een s wbekende en soms bedreigende leefomgeving. nib- Petra Verhees is door haar fasci- Statie voor water gaandeweg gaan li werken met glas, omdat ze in glas jo dezelfde lichtbreking aantrof als itwt water. In glas vormgeven biedt allerlei onverwachte mogelijkhe- e|den; in water vindt zij nog steeds gi haar inspiratiebron. Voorafgaande iepen het ontstaan van de uiteinde- of lljke beelden speelt een heel pro- fd ces van schetsen, tekenen en foto- na graferen. Behalve met glas werkt ip tij ook graag met andere materia ls kn als steen en hout. Hun natuur- rs &jke uitstraling combineert of ïonfronteert zij met de doorzich- ar ligheid van het glas. Om haar [if ideeën te verbeelden kiest ze id graag mathematische vormen als Örkels en driehoeken omdat deze re objectief zijn. Ritme en helder- Wd zt n voor haar belangrijke elementen. Aan de cirkel en de spiraal die vaak terugkeren in haar werk verbind ze een symbolische betekenis. Eveline v. Bogerijen vindt de bron van inspiratie voor haar werk voornamelijk in oude archi- tectuur.Het zijn vooral de funde ringen, oude muren en vloeren. Dit vanwege de stevige solide basis, het monumentale karakter, de spannende afwisseling van grove en fijne elementen en de mystiek die erachter schuil gaat. In het werk wordt dit tot uitdruk king gebracht in grotere en klei nere vierkanten en rechthoekige aangetaste vlakken, welke in gefil terde kleuren zijn weergegeven. De huid van de schilderijen heb ben vele (nog zichtbare) lagen waardoor de sfeer van oude muren wordt weergegeven en er diepte ontstaat op het vlak. Het werk laat zich als het ware lezen als een plattegrond met ruimtes en kamers, als vloeren die belegd zijn met oude tegels of muren waar de tijd haar sporen heeft achter gelaten. Daarin bevinden zich zowel grove als fijne tekenin gen met verschillende materialen aangebracht. In het voornamelijk abstracte werk vindt steeds een synthese plaats tussen aangetaste vlakken en de tekening, tussen een monumentaal gebaar en een poëtisch karakter. Tijdens de opening op zondag 28 maart zijn de kunstenaressen aanwezig vanaf 14.30 uur. Galerie De Lochting is gelegen aan de Laagheidseweg 16 in Venray. Open: zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur en andere dagen alleen op afspraak U kunt ook al een voorproefje nemen door de website te bezoëken:www.artned.nl/loch- ting ii i Vanaf 1 april gaat ook in de ?enrayse bioscoop de meest Spraakmakende film aller tijden in >remière: Passie. Spraakmakend, |mdat verschillende geloofsover- jPigingen anders tegen deze film T «nkijken. Dit geeft over de hele «ereld stof om over na te denken, p zeker ook om over te discus- fièren. Hoe dan ook, deze film a jceft zeer gedetailleerd de laatste w uur van het leven van Jezus )f -htistus weer. Op sommige Groenten kan deze film als zeer [hokkend worden rvaren. 'fbleken is dat niet iedereen hier ie&en kan. Echter, dit doet niets af tonde kwaliteiten van deze film. De Sjutters presenteren op zaterdag 27 maart hun tweede cd in jon- antrum Sjiwa in Baarlo. De avond begint om 20.30 uur. /De Sjutters is een vijfmans rock band uit Limburg. Ze omschrijven nun muziek dan ook als echte limbo Rock. Knallende gitaren en recht j| "^zijn raap Limburgse teksten zijn het handelsmerk van De Sjutters. De band is in de zomer van 2001 opgericht door André Houtappels bestaat verder uit Frank Wetzeis, Math Hendricks, Theo Hofmans li ®John Wetzeis. Nogmaals, "sommige fragmenten lijken aanstootgevend te zijn voor bepaalde geloofsovertuigingen. Dit is echter nooit de intentie geweest van de regisseur. Hij pro beerde alleen maar de verfilming zo realistisch mogelijk weer te geven, zoals beschreven in de bij bel. Uiteraard is deze film geclas sificeerd voor bezoekers van 16 jaar en ouder. Hier wordt dus ook strikt op gecontroleerd. Vanwege de te verwachte toeloop van bezoekers, raden zij u aan om vroegtijdig te reserveren. Dit is mogelijk tijdens de openingsuren van de bioscoop op telefoonnum mer: 0478-513890. De gemeente Meerlo-Wanssum moet met een nieuwe milieurege ling komen voor melkveehouderij Ambrosius in Swolgen. Van de huidige regeling deugt volgens de Raad van State weinig. De Raad heeft haar oordeel vandaag in Den Haag bekend gemaakt. De kwes tie kwam op tafel van ons hoogste rechtscollege na klachten van een buurman van Ambrosius. Die klaagt al jaren over stank en vlie gen vanwege de dichtbij gelegen mestvaalt van Ambrosius. De gemeente luisterde bovendien jarenlang niet naar de klachten van de buurman. Toen de gemeente twee jaar geleden een verzoek van de buurman om op te treden tegen Ambrosius weer afwees, was voor de buurman de maat vol. Hij ging in beroep bij de Raad van State. De Raad stelt de buurman volledig in het gelijk. Uit onderzoek blijkt dat Ambriosius de milieuregels heeft overtreden en dat zijn mestvaalt vrijwel zeker te dicht bij zijn buurman ligt. De gemeente is hier onzorgvuldig geweest. Ook is de gemeente in gebreke gebleven bij haar aanpak van de overtredingen, aldus de Raad. Zaterdagavond 3 april is de grote Klojo Radio Party in Café 't Podium. De avond begint om 22.00 uur en zal vanaf dat tijdstip rechtstreeks te volgen zijn via Omroep Venray. Er is live muziek van de beken de Venrayse formatie BOB afge wisseld met optredens van de Venrayse zangers Geert Pelzer en Gert Janssen. De entree bedraagt twee euro en wordt geschonken aan de stichting Doe een wens. Deze stichting probeert de groot ste wens van kinderen met een levensbedreigende ziekte in ver vulling te laten gaan. De eigenaar van 't Podium zal de totale entree opbrengst verdubbelen. De aan leiding van deze grote Klojo Radio Party is eigenlijk minder feestelijk. Het betekent dat de presentato ren Nico Broers en Paul Verhoeven na tien jaar hun radio- samenwerking bij Omroep Venray gaan beëindigen. Die samenwerking dateert al vanaf april 1994. Het programma waar mee gestart werd kreeg de naam mee van Takke Herrie. De stapel herrie die tijdens het programma de ether ingeslingerd werd, raak te in 1997 niet alleen uitgeput maar beide heren waren ook toe aan een nieuwe uitdaging. Er kwam een radioprogramma met een nieuwe titel: Klojo Radio. Klojo Radio zag in oktober 1997 het levenslicht. Inhoudelijk veran derde er nogal wat. Het werd een infotainment-show, zoals ze zelf hun programma aanduidden, waarbij de geadopteerde opa's Sjaak en Harrie meeverhuisden, die wekelijks een radiocolumn verzorgen in het Venrays dialect. Klojo Radio werd een luchtig programma dat bijzonder door de luisteraars van Omroep Venray gewaardeerd werd. Het zal dan ook vanaf 3 april voor deze luiste raars wennen zijn als er zaterdags tussen 5 en 6 geen Klojo Radio meer te horen zal zijn. De fans van Paul en Nico hoeven echter niet te wanhopen want beide heren zijn inmiddels bij Omroep Venray ieder afzonderlijk een nieuw programma gestart. Het zijn en blijven gedreven radioma kers. Het einde van tien jaar radio- samenwerking zal op een bijzon dere manier worden gevierd in de stijl van hun programma: live van uit een café vol infotainment en voor iedereen toegankelijk. Want in het verleden zijn er nogal wat uitzendingen rechtstreeks vanaf locatie uitgezonden. Bekend zijn de bezoeken aan de vele evene menten die plaats vonden, de diverse kermissen die bezocht werden, uitzendingen vanuit een café etc. Er werd zelfs een caravan gekocht en opgeschilderd in felle kleuren, die dienst deed, niet alleen als blikvanger maar ook als ontvangstruimte en geïmprovi seerde studio van waaruit rechtst reeks uitgezonden werd. Niets was te gek. Nico en Paul hebben zelfs vanuit een luchtballon uitge zonden. Aan die radiosamenwer- king komt nu dus een einde met een feestelijk programma op zaterdag 3 april vanaf 22.00 uur. waarbij iedereen is uitgenodigd. De rechtstreekse radio-uitzending zal tot ongeveer 02.00 uur duren, maar het feest zal ongetwijfeld nog tot in de kleine uurtjes door gaan. Op woensdagavond 7 april 2004 is er voor nieuwe deelne mers de mogelijkheid om in te steken in de cursus "Ontspanning en Meditatie". In deze cursus wordt gewerkt met losmaakoefeningen, ademoe- feningen, meditatieve bewegings oefeningen en mantra zingen afkomstig uit Westerse (biorelea- se) en Tibetaanse (yoga en medi tatie) scholen. De oefeningen helen lichaam en geest en bren gen hun energieën samen zodat ze kalm en soepel kunnen functio neren. De cursus wordt gegeven in Venray, De Gouden Leeuw 6 (Sportcentrum Double Active), of (afhankelijk van het aantal deelne mers bij mij thuis) Koningskaars 24. Vanaf 7 april volgen tien woensdagavonden van 19.45 tot 21.45 uur (niet op 14-4). Benodigdheden: gemakkelijk zit tende kleding en een deken. Inlichtingen/aanmelding: Jan Houwen, tel. 0478-587364/06- 15471495. Website: http://mem- bers.home.nl/jan.houwen/ Op donderdag 25 maart houdt kring Venray van het Natuurhistorisch Genootschap in Limburg een dia-avond met als thema Vogels. De lezing wordt verzorgd door Max Berlijn. De lezingen begint om 20.00 uur en vindt plaats in het Gemeenschapshuis van Oostrum, Watermolenstraat 1 in Oostrum. Max Berlijn heeft zijn lezing genoemd De D lijst, een zinloze missie. Max Berlijn is een beken de Limburgse amateur ornitho loog en verzorgd voor de Vogelstudiegroep van het Natuurhistorisch Genootschap altijd de presentatie over de mys tery bird. In zijn lezing zal Max ingaan op de problematiek van vogelsoorten die ontsnapt zijn uil wildparken, tuinen etc. Hij geeft een overzicht van wnr er in her verleden heeft afgespeeld en hoe daar in de loop van de tijd tegen aan gekeken word. Een voorbeeld is de Roze spreeuw, vroeger een zeker geval van ontsnapte dier, nu echter een zekere wilde vogel. Wie de lezing van Max Berlijn het vorig jaar heeft meegemaakt, weet dat hij deze lezing niet kan en mag missen. Tevens zal tijdens de presentatie het onlangs ver schenen tijdschrift Limburgse Vogels te koop zijn. Ook geïnteresseerde niet-leden zijn op donderdag 25 maart om 20.00 uur van harte welkom in het Gemeenschapshuis van Oostrum. Raadpleeg voor het vol ledige programma van kring Venray de site van het Natuurhistorisch Genootschap in I.imhiw www nhol nl Zaterdag 27 maart omstreeks 22.00 uur begint in Café 't Podium een optreden van de Ysselsteynse formatie Going La Paz. Wegens het grote succes van eerdere optredens van Going La Paz in 't Podium is er voor geko zen ook dit jaar de swingende band terug te laten komen. Going La Paz zag het levenslicht in 1996. Een groep enthousiaste muzikan ten richtten destijds een band op met als doel: swingende muziek maken uit de jaren 60, 70 en 80. Al snel werd de muzikale koers uitgestippeld: Going La Paz moest een band worden in de traditie van de alom bekende Blues Brothers, een feestband in de sfeer van de heerlijke ouderwetse swingende soul, funk en disco van weleer. Na de start van Going La Paz werden al snel cafés, zalen en kermistenten gevuld met muziekliefhebbers die gewoon weg niet stil konden blijven staan bij de klanken van deze Rhythm Blues formatie. Spoedig werd de regio Noord Limburg en Oost Brabant veroverd door de band met de fantastische line up: Een strakke ritme-sectie van drums en bass, een gitarist met snerpende, briljante solo's, een first class key board en een magnifieke groep blazers. Ondersteund door zange ressen met stemmen als Aretha Franklin en Tina Turner neemt bandleider Big Horny Hank de lead-vocals voor zijn rekening en is hij de master-entertainer van de band. De show van Going La Paz laat u ervaren hoe het publiek meer en meer onderdeel wordt van het optreden. Op zaterdag 17 april speelt in Café 't Podium de Eindhovense rocksensatie Peter Pan Speedrock. Deze formatie is onlangs nog winnaar geworden van de prestigieuze zilveren harp. De voorverkoop is inmiddels begonnen. Kaarten zijn te koop bij Café 't Podium, Kruisstraat 2b in Venray. Meer informatie over deze optredens of andere optredens in Café 't Podium is te vinden op www.podiumvenray.nl onder de kop Agenda Dinsdag heeft Tweede- Kamerlid M.C. Haverkamp een bezoek gebracht aan de Groep Geleide Wapens. Dhr. Haverkamp is namens het CDA lid van de vaste kamer commissie van Defensie. Dhr. Haverkamp heeft een oriëntatie bij de Koninklijke Luchtmacht gehad. Maandag 22 maart begon deze oriëntatie met een uitgebreide rondleiding op vliegbasis Leeuwarden. Vervolgens nam het CDA-lid een kijkje bij de Groep Geleide Wapens op Luchtmachtbasis De Peel. De commandant van de Groep Geleide Wapens, Kolonel J.A.H. van Hoof, gaf een gedetail leerde introductie over de ontwik kelingen van de Groep Geleide Wapens. Vervolgens bekeek de politicus het logistieke proces van goederen nader. Ten slotte is het Patriot-systeem uitgebreid toege licht. Het CDA-lid was zeer geïnte resseerd in de taak en werkwijze van de Groep Geleide Wapens. Daarbij had hij ook veel belang stelling voor de werkvloer. Na gemeenteraadslid van de gemeente Wijdemeren te zijn geweest, is dhr. Haverkamp sinds 26 juli 2002 lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Als nevenfunctie is hij buitengewoon ambtenaar van de burgerlijke stand in Wijdemeren en Weesp. Een cameraploeg van de tv-zen- der Yorin zal op vrijdag 26 maart tijdens de XXL Après ski party in De Merthal in Horst opnames komen maken voor Gerard Joling zijn reallife-soap die vanaf 8 april elke donderdag wordt uitgezon den. Ook zal deze avond een ploeg van het weekblad Aktueel aandoen om een sfeerreportage van de avond te maken en een special om de Frans Bauer imita tor Jurgen Jonkers. Voor deze avond zal de Mèrthal geheel omgetoverd worden totn echte skihut. Maar liefst zes sneeuwma- chines, enkele gondels en 'n geweldige lichtshow zullen voor de speciale effecten zorgen. De avond beeint orn 20.00. VELTUM Vrijdag 26 maart wordt er door leden van DOS Venray wederom het oud papier opgehaald in de wijk Veltum (gedeelte omsloten door de straten Westsingel, Langstraat, Weg in den Berg en Kempweg). Om 13.00 uur wordt met het inzamelen begonnen en daarom wordt iedereen vriende lijk verzocht het papier goed gebundeld of verpakt in dozen tij dig aan de straatkant te zetten. ATLETIEKVERENIGING VENRAY-REGIO AV Venray-Regio haalt iedere laatste woensdag van de maand oud papier op. Op woensdag, 31 maart worden bewoners van de straten Zandakker. Schutsboom, Vendel, Groenewoltsepad, Kruisstraat, St. Franciscuslaan, St. Antoniusstraat, Paterslaan en de straten in Molenklef, Vlakwater, omgeving Werckenslaan, Aan den Dril e.o Merseloseweg, verzocht uiterlijk 18.30 uur, oud papier in dozen of gebundeld aan de straat te zetten. Ook bestaat iedere zaterdag van 09.0-13 00 uur de gelegenheid om oud papier, gebundeld of in dozen, te deponeren in de papier- container. die geplaatst is aan de Weg in den Berg, hoek Veltumse Kleffen/Kulutweg. Nadere infor matie: tel. 583529 of 582842. De Invaliden Sport- en Belangenvereniging Venray e.o, houdt op vrijdag 26 maart een kienavond. In de verschillende rondes zijn prachtige en waarde volle prijzen te winnen. De kien avond zal plaatsvinden in Zaal Martens te Leunen, aanvang 19.30 uur. De zaal is open vanaf 18.30 uur. De avond is natuurlijk voor iedereen toegankelijk. De opbrengst is voor de Invaliden Sport- en Belangenvereniging Venray e.o. Bij de Country Highway Country Dancers kan er dit week einde tweemaal gedanst worden in zaal 't Anker, Grootdorp in Merselo. Als eerste is er vrijdagavond 26 maart een lesavond parendansen. Van 20.00 tot 22.00 uur worden er twee parendansen geleerd en vervolgens is er tot 00.00 uur vrij dansen Het lesgeld voor deze avond is euro 2,50 per persoon. Zondagmiddag 28 maart is er een country dansmiddag op CD- muziek. De muziek wordt ver zorgd door Country DJ On The Road Again en natuurlijk kunt u uw verzoekjes aanvragen. Deze middag is van 13.00 tot 18.00 uur en de entree bedraagt drie euro. Een cameraploeg van de tv-zen- der Yorin zal op vrijdag 26 maart tijdens de XXL Après ski party in De Merthal in Horst opnames komen maken voor Gerard Joling zijn reallife-soap die vanaf 8 april elke donderdag wordt uitgezon den. Ook zal deze avond een ploeg van het weekblad Aktueel aandoen om een sfeerreportage van de avond te maken en een special om de Frans Bauer imita tor Jurgen Jonkers. Voor deze avond zal de Mèrthal geheel omgetoverd worden tot 'n echte skihut. Maar liefst zes sneeuwma- chines, enkele gondels en n geweldige lichtshow zullen voor de speciale effecten zorgen. De avond begint om 20.00 uur. Een zestal topartiesten zullen de revue passeren waaronder Sugar Lee Hooper, De zware Jongens, Gebroeders Ko, DJ Maurice, Gerard Joling en Jurgen Jonkers. Ouderen Vereniging Activiteiten ouderenvereniging Ons Genot in 't Stekske in Landweert. Maandag 29 maart: Gymnastiek groep I van 13 00-14.00 uur; Groep II van 14.00-15.00 uur. Woensdag 31 maart: Volksdansen (MBVO) van 9 30-10.30 uur. Kaarten van 1300-17.00 uur. Knutselen van 14.00-16.00 uur Donderdag 1 april: Koersballen De Ronde Bal van 9.15-11.30 uur. Koersballen De Groene Mat van 13.15-15.30 uur. Sjoelen van 19.30-22.30 uur (ook voor niet leden Ons Genot) Gedurende de openingstijden is het mogelijk om jeu de boules te spelen, mits het weer het toelaat. Vrijdag 26 maart is er weer kie nen in het wijkgebouw aan de Beukenlaan 4. Er zijn prachtige prijzen en een superkien. De aan vang is 20.00 uur, de zaal is open om 19 00 uur. Vrijdag 2, 9 en 16 april is er weer met kaarten en biljarten om 20.00 uur. Iedereen is welkom. Jeugd en Jongerenwerk Op maandag 29 maart is er weer een groepsavond op het programma staat EHBO met o.a. een bloedneus. Denkt iedereen aan het inleve ren van de opgavestroken van 8 mei. Op zaterdag 3 april zijn er EHBÖ-wedstrijden voor jongeren in het Dendron College in Horst. Als je wilt gaan kijken met je ouders ben je van harte welkom tussen 10.00 tot ongeveer 17.00 uur. Er zullen een aantal mensen uit Venray meehelpen als slacht offer en jury. Dinsdag 6 april is er een leden avond. Deze avond zal in het teken staan van de Ziekte van Alzheimer. De avond zal verzorgd worden door de Alzheimer Stichting. Men kan zich nog bij Tonny opgeven voor ons uitstapje op 20 april. De kosten hiervoor bedra gen 38.00 euro all in. Verdere gegevens worden t.z.t bekend gemaakt. Degene die nog niet betaald hebben, gaarne op deze avond voldoen. De Reumapatiënten Vereniging Venray e.o nodigt haar leden uit voor een thema-avond over de aanschaf onderhoud en opvoe ding van hulphonden Deze avond wordt gehouden in het Centrum voor ouderen De Kemphaan op maandag 5 april om 19.30 uur. Op dinsdag 6 april om 13-30 uur wordt er een workshop gehou den in de soos van de Kemphaan in Venray. Er wordt dan een wandhanger gemaakt voor Pasen die daarna aangepast kan worden voor algemeen gebruik. Opgeven bij Ank Kamerman, tel. (0478)588311. Op dinsdag 13 april 13-30 uur gaan ze in de soos weer nieuwe kaarten maken. Op maandag 19 april organiseert de Nationale Vereniging voor Fibromyalgiepatiënten een inloop waarbij tevens een lezing gehou den wordt door Huub Fest over emoties en gevoelens bij chroni sche patiënten onder de titel Een rugzak vol. Plaats: 't Hokske. Prinses Margrietstraat 22, Gennep van 14.00 tot 16.00 uur. Voor info: Corrie Peters, tel. (0478)583189. Het programma in wijkcentrum Den Hoender in Venray ziet er als volgt uit: Donderdag 25 maart: 14.00 uur Koersbal WO Noord-West; 20.00 uur vierde kaartavond uit serie van zes. Vrijdag 26 maart: 20.00 uur Paranormale avond door Mieke en Theo de Hoog uit Boxmeer. Maandag 29 maart: 20.00 uur Clubavond Sjoelclub Den Hoender. Dinsdag 30 maart: 10.00 uur Teken- en schilderclub info tel. 514269; 20.00 uur Repetitie Muziekmakereej Blaos Um Op. Woensdag 31 maart: 10.00 uur volksdansen Nelly Rongen; 13 00 uur Volksdansen Synthese, Ans; 14.00 uur handwerken Den Hoender; 19-00 Yoga voor infor matie tel. 514269. Wijkcentrum Den Hoender is gelegen aan de St. Ursulastraat 2 in Venray. Donderdag 25 maart (vanavond) spelletjes voor de kinderen van de groepen 5 en 6. Van 18.30 tot 20.00 uur wordt er gespeeld: nachtwacht, stoelendans en Anne-Maria koekoek. De uitslag van de afgelopen don derdag gehouden tocht is: 1. groep 3 met Rik Vrenken, Robin Kuypers, Marlonne Berkens en Susanne Vink. Eveneens op donderdag Rollebolvergadering. Deze wordt gehouden in het clublokaal van Jong Arcen. De delegatie van De Springplank vertrekt om 20.00 uur. Maandag 29 maart van 18.30 tot 20.00 uur club voor de kinderen van de groepen 3 en 4. Vanavond knutselen onder leiding van Gertie. Er wordt iets gemaakt voor de paashaas, om deze te ver rassen. Zorg ervoor dat jullie niet de beste klereaaan hebben. Dinsdag 30 maart clubavond voor de jeugd van de groepen 7 en 8, plus de schoolverlaters. Van 18.30 tot 20.00 uur staan er esta- fettespelen op het programma. Eveneens op 30 maart bijeen komst van de werkgroep renova tie. Aanvang 20.15 uur. Donderdag 1 april apekooien voor de kinderen van de groepen 5 en 6 PEEL EN MAAS niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur De Bond van Wapenbroeders houdt op dinsdag 6 april een kien avond. Aanvang 20.00 uur. Er wordt gespeeld om prachtige vleesprijzen. De kienavond is in zaal 't Brugeind, Hoofdstraat in Meerlo. De eerste dagtocht op dinsdag 20 april gaat naar de Koninklijke Militaire School (KMS) in Weert, waar de Wapenbroeders het Museum van de Limburgse Jagers gaan bezoeken. Men gaat met eigen vervoer. Vertrek om 13.00 uur vanaf sporthal De Wetteling. Opgeven voor 13 april bij secreta ris W. Douwens, tel. 0478-584494 of bij J. Peeters, tel. 077-3983513- Op 11 mei wordt er een Indische Avond met Indische muziek en hapjes georganiseerd in 't Brugeind in Meerlo. Aanvang 19.00 uur. De zaal wordt versierd in Indische sfeer en de aanwezi gen worden verzocht zich zoveel mogelijk Indisch of kleurrijk te kleden. Een bijdrage in de kosten per deelnemer zal worden gevraagd. Opgeven voor 1 mei bij W. Douwes of J. Peetere. Zondag 28 maart wordt ieder een in de gelegenheid gesteld om zijn of haar eerste oefenschoten te lossen. Aanvang 10.30 uur. Zaterdag 3 april wordt er geschoten om het persoonlijk bondskampioenschap van de Schuttersbond Juliana op de schuttersweide van Sint Lucia Horst. Aanvang 13.00 uur. De navolgende personen mogen deelnemen aan deze wedstrijd: Henk de Klein. Ron Lindere, Sjaak van Rhee, Joep Krijnen, Hans van Rhee en Giel Krijnen (allen A-klas se), Stefan van Lierop, Joop Linders en Piet van Lierop (allen B-klasse), Jeannet Krijnen, Adri van Dorrestein-Hut, Toos Lindere- Verhaeg (allen C-klasse), Harrv van DorreStein, Patrick de Klein, Gertie Volleberg-Vullings en Bianca van Dorrestein (allen D- klasse). Maandag 12 april, tweede paas dag, wordt de eerste schietwed strijd gehouden van de Schutterscombinatie Noord- Limburg op de schuttersweide van Sint Urbanus Grashoek. Aanvang 14.00 uur. Zondag 18 april wordt op de schuttersweide het persoonlijk voorjaarskampioenschap gehou den, aanvang 14.00 uur. Maandag 19 april wordt de alge mene ledenvergadering gehouden in het Trumke, aanvang 20.00 uur. Donderdag 29 april wordt 's avonds de Meiboom geplant bij gildehuis café d'n Oldtimer, aan vang 20.00 uur. Maandag 29 maart: Jaar vergadering, aanvang 20.30 uur. Maandag 5 april: Oefenavond in de Kiosk. Maandag 26 april: Oefenavond in de Kiosk, aanvang 20.30 uur. De leden die extra dansles krijgen beginnen al om 19.45 uur. Optredens-Evenementen: Zaterdag 3 april, 's avonds: Vivace korenconcert Hout-Blerick. Dinsdag 6 april, 's avonds: Veldeke Venray. 14, 15 en 16 mei: Folkloreweekend Hakkespits. Contactadres: dhr. O. Pijpker, tel. 0478-586260. Op vrijdag 26 maart halen ze oud papier op in de wijk Desselke en ook de Hoge Beek. Ze begin nen om 18.00 uur. Wjlt u zo vrien delijk zijn het papier goed gebun deld of in dozen aan de weg te zetten? Ook kunt u uw papier elke zaterdag brengen naar de container aan de Hubenhof. Met de opbrengst kunnen ze mensen een reis naar Lourdes aanbieden. Op donderdag 8 april worden er Paasstukjes gemaakt in het ADOR-gebouw, Wittevrouwenstraat, Oostrum, aanvang 20.00 uur. De kosten bedragen 4 euro. Opgave bij Nel Camps vóór 4 april, tel 583243. U kunt ook een briefje bij haar in de bus doen Mgr. Hanssenstraat 2 Zorg zelf voor een pot/schaal van 30 cm doorsnede. Verdere benodigdheden: taxus, coniferen- groen, buxus, klimopranken, eucalyptusblad, wilgentakken, berkentakken, mos (platen), klim- opgroen, ranonkel, tulpen, zui denwindlelie, kerstroos (hellebo- rus), eieren (kwartel, eend, kip, ganzen, struisvogel) en veertjes. Maak hieruit zelf een keuze om mee te nemen. Vanaf 3 april staat er een voor beeld klaar bij Martine Weijs, Stationsweg 175. Kom gerust kij ken

Peel en Maas | 2004 | | pagina 29