Sterrenkijkdagen in Venray en Meerlo Winst voor NLW Groep in 2003 Unicef Bridgedrive: 1200 euro Nieuwe afslankmethode Total Body Beauty Care Ambtenaren naar NK De Hypotheker opent in Venray Openingstoer motorclub Borstvoeding - een goed begiË TlLcdlc® September viert 12,5 jarig bestaan Geen prijs voor Synthese Nieuwe afslankmethode bij Total Body Beauty Care Venray KC Vogelmarkt Huidverzorgingstudio Aron Bowen Techniek, ook bij hooikoorts Klant- management PEEL EN MAAS mode PEEL EN MAAS Donderdag 25 maart 2004 - Pagi^ Maak kennis met de sterrenhemel In het weekend van 26 tot en met 28 maart 2004 worden in Nederland voor de 28ste keer op rij de jaarlijkse Landelijke Sterrenkijkdagen gehouden. Op een tachtigtal plaatsen door heel Nederland is het publiek welkom. Belangstellenden kunnen op vrijdagavond 26 maart en zaterdagavond 27 maart vanaf 20.00 uur naar de kerk in Veulen komen of op zondag avond 28 maart naar het adres Megelsheim 25 in Meerlo. De bedoeling is dat u op informe le wijze kunt kennismaken met de sterrenhemel en met de hobby sterrenkunde. Ook in Noord-Limburg zijn er dit jaar weer enkele locaties waar u bij de enthousiaste leden van de Weer- en Sterrenkundige Vereniging Jean Delsing uit Venlo gratis een kijkje kunt nemen door heuse telescopen. Voor de precie- se datum en tijdstippen kunt u vanaf 25 maart terecht op Teletekstpagina 718 of op de site van de vereniging: www.astro- news4you.com. De maan heeft tijdens de ster- renkijkavonden de vorm van een dunne sikkel die iedere dag iets in de breedte toeneemt. Op 29 maart is de maan half verlicht: dan is de maan in het Eerste Kwartier. Vooral op 26 maart is de sikkel nog erg smal. Op 26 en 27 maart staat de maan in het sterrenbeeld Stier, op 28 maart in de Tweelingen. Op 26 maart staat de sterrengroep van het Zevengesternte rechts van de maan. Met behulp van een verre kijker kunnen we op de maan enkele kraters zien: een telescoop toont er vele tientallen. Het Zevengesternte is een fraaie ster- renverzamling die het beste tot zijn recht komt met een verrekij ker: een schitterend gezicht zo'n zwerm in de ruimte. VENUS Aan het begin van de avond schittert de planeet Venus aan de westeüjke hemel. Het is het hel derste licht aan de hele hemel, afgezien van de maan. Met een telescoop bekeken vertoont Venus een schijngestalte. Eind maart Üjkt Venus op een half ver lichte maan. Rechtsonder Venus is kort na zonsondergang nog een kleinere stip te zien: dat is de pla neet Mercurius. Jupiter is ook een heldere pla neet: na Venus de meest opvallen de stip aan de hemel. Jupiter is vrijwel de hele nacht zichtbaar. Aan het begin van de avond staat de planeet in het oosten in het sterrenbeeld Leeuw. Bekijken we Jupiter met een verrekijker dan kunnen we enkele stippen vlakbij de planeet opmer ken. Met een telescoop zijn die veel duidelijker zichtbaar. Het zijn manen van Jupiter. In zo'n ster renkijker is Jupiter zelf te zien als een iets afgeplat bolletje met een of meer donkere wolkenbanden erop. SATURNUS Saturnus siert het sterrenbeeld Tweelingen en is herkenbaar als een vrij opvallende, maar niet al te heldere 'ster' die niet twinkelt. Saturnus met zijn fraaie ring is een van de mooiste hemellichamen die we met een amateurtelescoop kunnen zien Behalve die ring toont een kijker ook een of meer van de vele manen van Saturnus. De ruimteverkenner Cassini is nu onderweg naar Saturnus. Hij komt er in juli 2004 aan. Het sterren beeld Orion staat 's avonds in het zuidwesten. Onder de drie gordel- sterren in het midden van dit ster renbeeld zien we met het blote oog- als het goed helder is- een klein vlekje. De verrekijker laat een duidelijk neveltje zien en een telescoop biedt een prachtig grilli ge nevelvlek met sterretjes erin: de beroemde Orionnevel. Het is een gebied van waterstofgas tus sen de sterren, op 1500 lichtjaar van ons vandaan, waar nog steeds nieuwe sterren geboren worden. Dit zijn slechts enkele hoogte punten van de vele mogelijkhe den aan het nachtlijk firmament. Is uw interesse gewekt voor de sterrenkunde dan kunt u meer lezen op de website van de Weer- en Sterrenkundige Vereniging Jean Delsing: www.astonews4you.com. Let op: de Nationale Sterrenkijkdagen gaan alleen door bij helder weer. Heeft u interesse? Kom op vrijdagavond 26 maart en zaterdagavond 27 maart vanaf circa 20.00 uur naar de kerk in Veulen en op zondagavond 28 maart naar Meerlo, adres Megelsum 25. Voor inlichtingen kunt u bellen: Vrijdag 26 maart: 0478-583143, zaterdag 27 maart 0478-588789, zondag 28 maart 047869120 De NLW Groep heeft in 2003 een positief resultaat van circa 120.000 euro gerealiseerd. Het bedrijf heeft veel aandacht besteed aan de opleiding van de medewerkers. De positie op de reïntegratiemarkt in de regio werd belangrijk ver sterkt. De directie is tevreden met het financiële resultaat in het eerste jaar als zelfstandig bedrijf. Door de economische tegenwind had NLW in het eerste halfjaar nog een negatief resultaat. Dit kon worden omgebogen door kosten besparing en door verbetering van de omzet. Veel aandacht werd besteed aan opleiding van de medewer kers. Met hen werden persoonlij ke ontwikkelingsplannen opge zet. Diverse leerprogramma's werden uitgevoerd, onder andere ter voorbereiding op kwaliteits certificaten, die NLW binnenkort hoopt te behalen. Een belangrijke positie werd verworven op de reïntegratiemarkt. UWV, gemeen ten en werkgevers gaven opdracht voor de begeleiding van ruim 100 reïntegratiekandidaten. Nieuwe initiatieven werden in gang gezet. Het initiatief Beter Werken! betreft de reïntegratie van medewerkers, die bij hun werkgever dreigen vast te lopen. Het initiatief Work first richt zich op het bieden van werkervaring aan mensen met een bijstandsuit kering. NLW kreeg met het winnen van de Loek Nelissenprijs belangrijke waardering als onderneming van het jaar in Venray en Meerlo- Wanssum. De NLW Groep heeft vestigingen in Venray, Helden, Horst en Overloon en biedt socia le werkgelegenheid en arbeidsin tegratie aan 1200 medewerkers en reïntegratiekandidaten. Het bedrijf is verzelfstandigd per 1 januari 2003. De organisatie wil de detachering van medewerkers bij andere werkgevers sterk uit bouwen. De vestiging in Helden (industrieterrein Panningen) wordt momenteel ingrijpend gerenoveerd. De heropening wordt op 5 juni gevierd met een open dag voor belangstellenden. :De tweede Unicef bridgedrive in partycentrum De Witte Hoeve in Venray heeft afgelopen zondag het fraaie bedrag van 1200 euro opgeleverd. Door de vrijwilligers van het regionaal Unicef Comité waren de zalen op een sfeervolle wijze aangekleed. Met vlaggen posters en ander Unicef materiaal. Er waren 76 personen die een kaartje kwamen leggen. Personen die in een niet-rokers ruimte wil den bridgen hadden dit vooraf aan de leiding kenbaar kunnen makf n en de grootste groep had hier ook gebruik van gemaakt. Er werd op een gezellige manier gebridged en de wedstrijdleider kon volstaan met het verwerken van de scores. Naast het bridgen werd er door de organisatie gezorgd voor een lekker hapje en na afloop een broodje. Het was een voortreffelijke middag waar de werkgroep trots op mag terug zien en als er volgend jaar nog meer personen zich voor deze middag opgeven, dan kan er nog meer geld naar Unicef. Vooraf was met de bridgers afgesproken dat de prijzen, beschikbaar gesteld door sponsoren, niet alleen naar de beste paren zouden gaan, maar dat de verdeling werd beslist door het scorepercentage van: 55%, 47,5% en 40%. Verder was er een hoofdprijs voor het paar dat de meeste punten bijeen had gebridged. Het ep Kalkman behaalde een score van 71.68% en kreeg hiermee de prijs voor de zaaltop. Mede dankzij de spon soren en de vrijwilligers van het Regionaal Unicef Comité was het een geslaagde middag. Total Body Beauty Care heeft zich sinds de nieuwe huisvesti ging op de Mina Krusemanstraat 3 in Venray toegelegd op een zeer succesvolle afslankmethode. Deze werd ontwikkeld aan de Johan Goethe Universiteit in Frankfurt. De productlijn stelt ten doel de eigen lichamelijke capaciteiten te versterken, namelijk de opbouw van een gezonde darmflora en de opbouw van spiermassa, dé ver brandingsmotor van overtollig vetweefsel. Twee voedingssupplementen worden naast de gewone voeding gebruikt. Het ene supplement bestaat uit zeer hoogwaardig eiwit dat direct benut wordt voor de instandhouding en opbouw van de spiermassa in het lichaam. Hierdoor wordt het zeer nadelige jojo-effect tegengegaan dat een gevolg is van afvallen door afbraak van spiermassa. Het behoud van spiermassa leidt tot een efficiëntere vetverbranding, wat ook aanbevolen wordt door sport te beoefenen. Het tweede product is een kauwdrop die bestaat uit vezelrij ke natuurlijke stoffen (voorname lijk FOS), die zorgen voor een gezonde darmflora. Deze is essen tieel voor een goede opname van gezonde stoffen. Een slechte darmflora veroorzaakt stoelgang problemen, verminderde weer stand en geeuwhonger. Veel men sen weten niet dat onze voeding juist de groei van schimmels en ziekmakende bacteriën bevorde ren. De fundering voor een verhoog de natuurlijke vetverbranding is gelegd en het lichaam smelt, ter wijl men normaal eet. De geeuw honger verdwijnt. Het eetpatroon kan zonder inspanning of ontzeg ging positief en blijvend verande ren. Men slankt af en het lichaam krijgt zijn natuurlijke vorm. Sport is gezond, maar niet noodzakelijk om met deze pro ductlijn het overtollig vetweefsel kwijt te raken. Uiteraard versnelt sport het proces. Dit is echter voor vele mensen b.v. uit gezond heidsredenen niet mogelijk. Problemen met gewrichten zijn vaak redenen voor overgewicht en het onvermogen om sport te kunnen beoefenen. In dit geval kan men dan gebruik maken van de Bodyformer Deze behandeling is gebaseerd op het principe van spierstimulatie, bindweefselver steviging en afvoer van afvalstof fen. Bij Total Body Beauty Care is de klant verzekerd van een eerlijk advies alsmede gefundeerde uit leg over het functioneren van het lichaam. Documentatie en per soonlijke begeleiding maken het grootste deel uit van de service. Uiteraard is het intake gesprek bij Total Body Beauty Care geheel vrijblijvend en gratis. "De mens staat bij ons centraal." zegt de eigenaresse Marina Hendriks. "Zij komen naar ons om afslanken. Onze filosofie is echter de kennis overdracht over gezondheid en voeding. Dit samen geeft de aan zet om weer plezier te verkrijgen voor wat wij als het meest belang rijke goed van de mens zien, het gezonde lichaam, dat het huis is waarin wij wonen. Daarom heb ben wij voor deze methodes gekozen." Bel voor een gratis inta kegesprek of meld u aan voor de eerstvolgende informatiebijeen komst op donderdag 1 april om 20.00 uur, telefoon 0478515623. Bel voor een gratis intake gesprek of meld u aan voor de eerstvolgende informatiebijeenkomst op donderdag 1 april a.s. om 20.00 uur. Tel. 0478-515623 In een drukbezocht Museum Van Bommel Van Dam is Dennis van Duppen van Van Duppen Loudspeaker Design uit Venlo uit geroepen tot kwartaalwinnaar van de Venlose Start. Een passen dere winnaar had het eerste kwar taal van de ondememingsplan- nenwedstrijd zich niet kunnen wensen. In het museum is tot en met 31 mei de tentoonstelling V.IdeE (Industriële Design en Engineering) te bekijken. V.IdeE toont de ontwerpen van innova tieve en kwalitatief hoogwaardige industriële producten van bedrij ven, zelfstandig ontwerpers uit de regio en studenten van de Fontys- opleiding Industrieel Product Ontwerpen. Van Duppen Loudspeaker Design is een van de exposanten op deze tentoonstel ling. Het bedrijf ontwerpt en fabriceert hoogwaardige design luidsprekers voor de meest veel eisende muziekliefhebbers maar welke daarnaast ook passen in een eigentijds interieur. Voor de ondememingsplannenwedstrijd waren zoals gebruikelijk drie bedrijven genomineerd. Naast Van Duppen Loudspeaker Design waren dat Chantal Martens van MakelaarZij uit Venlo en Jos Gerritsen van Bureau Fondswerving van Svnthese uit Venjay. De gemeente Venray vaar digde woensdag 22 deelne mers af naar het Nederlands kampioenschap veldlopen 2004 voor gemeenteambtena ren in Kerkrade. De deelname aan dit jaarlijks terugkerende kampioenschap was hiermee ruim hoger dan vorige jaren. Onder de lopers bevonden zich ook de wethouders Emonts en Ruyten. Schommelde in het verleden het aantal deelnemers nog tussen de zes en tien, dit jaar bracht Venray meer dan twintig sportie- velingen mee om de strijd te slechten. In het verleden zijn in verschillende categorieën prijzen naar Venray gehaald, vorig jaar nog door Francis Meijer. Het NK veldlopen voor gemeenteambte naren is in 1988 in de gemeente Heemskerk gestart met 997 deel nemers en kende woensdag zijn 17e editie. Elk jaar is aantal deel nemers nog groeiende geweest. Bloemenzaak September viert op donderdag 1 april het feit dat Deborah de zaak aan het Henseniusplein in Venray op 1 oktober 1991, 12.5 jaar geleden, overnam. Sindsdien heeft de bloe menzaak in hartje Venray nogal turbulente tijden doorgemaakt. Het Henseniusplein werd de eerste zomer gerenoveerd en helemaal opgebroken. Daarna moesten de klanten September weer 'herontdekken' en werd de klantenkring opnieuw opge bouwd. In 1994 nam het team vaste vormen aan; Daphne en Chantal kwamen werken bij September. In datzelfde jaar haal de September de krant met een brand, waarbij geredde kuikentjes de hoofdrol speelden. In die jaren kwamen vervolgens Petra, Anke en Karin het team versterken. In januari 1999 openden ze tijdelijk de deuren aan de Gouden Leeuw 19- Het pand aan het Henseniusplein werd compleet gesloopt en er werd een nieuw pand gebouwd. Op 10 mei 1999 opende September de nieuwe zaak aan het Henseniusplein 9A; terug naar de bekende stek in een splinternieuw pand. In oktober 2000 overleed Daphne, een van de trouwe medewerkers, tragisch tijdens een vakantie in Afrika. In de daarop volgende jaren veran derden er nogal wat dingen. September bleef groeien. Naast veel waardering voor de aparte boeketten en niet-alledaags bloemwerk, het persoonlijk getin te grafwerk en het bruidswerk - met uitsluitend natuurlijke mate rialen- groeide ook de interesse van de mensen voor workshops in de bloemsierkunst. Daarnaast heeft September een zeer ruime keuze in aardewerk (vooral Des Pots en Pot Mand) en hebben zij zich toegelegd op persoonlijk interieuradvies. Zij komen graag bij u thuis kijken of bepaalde pot ten inderdaad nog passen in uw interieur. Tevens verkopen ze bij September Henry Dean-glaswerk, prachtig kwaliteitsglas in zeer praktisch uitgevoerde modellen waar u zeer gemakkelijk een boe ket in kunt plaatsen. Het is echter ook geweldig leuk als decoratie of om lekker zelf een boeket in te schikken. Het team September is inmiddels versterkt door Ramona en Irma. Het 12,5 jarig bestaans- feest viert September met de klan ten met een feestelijke actie waar bij mensen die 12,5 jaar worden en mensen die 12,5 jaargetrouwd zijn een cadeau krijgen. Gelijktijdig met de grote en brede tariefverlaging opent op vrijdag 26 maart Lei Heidens, wet houder van Economische zaken in Venray, de nieuwe vestiging van De Hypotheker aan het Hensensiusplein 8. Deze nieuwe vestiging van De Hypotheker in Venray is de 130e vestiging in Nederland en is gevestigd in het voormalige pand van de ABN Amro-bank. Het voornaamste kenmerk van De Hypotheker is de onafhanke lijkheid. De Hypotheker werkt samen met vrijwel alle hypotheek verstrekkers in Nederland. Hierdoor kunnen de adviseurs uit het enorme aanbod "van hypothe ken precies die hypotheek selec teren die het beste past bij de per soonlijke situatie van een klant. Zo'n advies is geheel kosteloos en vrijblijvend. De nieuwe vestiging wordt aan gestuurd door de nieuwe franchi senemer, Jurriën Jacobsen. De heer Jacobsen [37] kijkt terug op een lange carrière in de verzeke ring- en hypotheekmarkt. Door zijn scherpe visie op financiële zaken probeert hij continu de juis te balans te vinden tussen de koopwens, leefgenot en de wen sen en mogelijkheden van de klant De heer Jacobsen is tevens een gediplomeerd assurantie- en erkend hypotheekadviseur "Wij denken een waardevolle aanvulling te zijn op het totale dienstenaanbod in deze regio", zegt de heer Jacobsen, franchise nemer van de nieuwe vestiging trots. "De redenen voor mij om juist in Venray een vestiging te openen zijn de lokale verhuisbe- hoefte die vrij hoog is, de groeien de markt in en om Venray, maar ook de nieuwe kijk op advisering en de servicegraad die het con cept van De Hypotheker te bei den heeft. Bij De Hypotheker Venray kun je zelfs terecht voor een hypotheek wanneer je over weegt om in Duitsland te gaan wonen", aldus Jacobsen. "Wij hopen op 26 maart 2004 dan ook veel mensen te mogen begroeten. De vestiging is zowel met de auto als met het openbaar vervoer goed te bereiken. Voor de auto is er voldoende parkeer plaats aanwezig. Wie een bezoek brengt aan de vestiging, ontvangt een leuk presentje. En uiteraard is ook aan de jonge bezoekertjes gedacht." Op zaterdag 27 maart gaat de eerste toerrit van motor club 2004You van start. Ongeveer vijftig leden van de motorclub hebben hun moto ren weer rijklaar gemaakt. De juiste bandenspanning, een gevulde tank en stralend chroom maken de voorberei ding compleet. De groep zal Venray en haar kerkdorpen aandoen maar ook door gemeente Meerlo-Wanssum toeren. Blijf gerust even kijken als je deze ronkende motoren hoort naderen. Het zal niet vaak voorko men dat je zo'n grote groep actie ve motorliefhebbers bij elkaar ziet. Verschillende types motoren en berijders, een lust voor oog. 's Avonds is er een feestavond gepland in het clubhuis waar de leden onder het genot van een drankje de bevindingen van onderweg nog eens bespreken. Mensen die wel zin hebben in een toerrit op z'n tijd maar nooit de tijd kunnen vinden om een rit te plannen, kunnen zich aanmelden bij motorclub 2004You (H. Verdonk tel0478-580005 of Fons Merken 0478513463). iet artikel in Peel In het artikel in Peel en Maas van vorige week met Ina Peters, die dinsdag afscheid nam als voorzitter van kynologenclub Venray (KC Venray) is een foutje gemaakt. De vereniging begint natuurlijk niet na acht maanden maar na acht weken al met de socialisatiecursussen voor jonge honden. "Want jong geleerd is oud gedaan en aangeleerd is een voudiger dan afleren. In het arti kel stond acht maanden, wat zou er dan kostbare leertijd verloren zijn gegaan", laat Ina Peters weten. Vogelvereniging De Ge vleugelde Vrienden Wanssum e.o. houdt op zondag 28 maart van 9.30 tot 12.00 uur in sport en feestzalencomplex 't Brugeind in Meerlo weer haar maandelijkse vogelmarkt. Voortaan wordt de vogelmarkt op de vierde zondag van de maand gehouden. De volgende vogelmarkten vindt plaats ,op 28 december 2003, 25 januari, 29 februari, 28 maart en 25 april 2004. op basis van aromatherapie Gezichtsbehandeling Lymfedrainage, Drukpuntmassage Klassieke massage, Manicure Epileren,Harsen,Verven, etc, etc. Aromatherapie TER KENNISMAKING Kortingsbon t.w.v. 7*50 euro Isabellahof 34 Venray 0478-580509 studioaroma@hotmail.com De ib id; 1 id d f.00 uite DU elde De oor xeke: Voor veel mensen die bekend zijn met hooikoortsklachten treedt de tijd van sniffen en benauwdheid spoedig aan. Ieder weet precies wanneer de klach ten opkomen en dat ze meestal door de jaren heen erger worden. In de dagelijkse praktijk van uit oefenaars van Bowen Techniek worden de eerste patiënten al uit voorzorg behandeld. Voorgaande jaren hebben deze patiënten uit stekend gereageerd op de Bowen Techniek en zijn de klachten fors afgenomen of geheel verdwenen. Bij de Bowen Techniek is met succes veel ervaring opgedaan met vermindering van deze klach ten. De Bowen Techniek is een behandelingswijze afkomstig uit Australië. Er wordt met de dui men of vingers op diverse plaat sen van het lichaam een korte rol- beweging gemaakt. Daarbij wordt het peesblad van de spier even in beweging gebracht, wat aanlei ding is voor de hersenen om deze prikkel te verwerken en een reac tie te geven. De reactie op deze subtiele aanraking is, tot verba zing van velen, vaak zeer snel en direct. Het lichaam zoekt zijn balans weer op, met als gevolg vermindering van de klachten. Bij hooikoorts is het beeld vaak hetzelfde: langzamerhand zijn de klachten toegenomen, mensen reageren allergisch op steeds meer stoffen en het blijft zoeken naar afdoende medicatie Om deze spiraal te doorbreken bestaat de behandeling van hooikoorts uit drie stappen, die tegelijk onder nomen kunnen worden. Ten eerste wordt de Bowen Techniek uitgeoefend. In princi pe wordt deze techniek ingezet bij veel aandoeningen en klach ten. De Bowen behandelaar werkt niet zozeer klachtgericht, meer op de persoon als gt De klachten, zoals die bij koorts, worden gezien g uiting van verstoringen in lichaam. Een behandeling ij trekt pijnloos, er wordt niet© nipuleerd en er wordt -af kracht gebruikt. Het is ook; 1 vorm van massage. Bij hooit zal al na drie behandeling^ delijk zijn of de patiënt baat: He bij deze behandelmethode. M Daarnaast wordt de hooit spatiënt geadviseerd om alt sse velproducten voor een pe ljdf van drie maanden te laten a Daarmee worden de slijmvlj an ontlast en kan vastzittend vrijkomen. Hei Tenslotte wordt geadvisee darm te 'reinigen' met behié |®e natuurlijke middelen. Doof Fnd reiniging kan de darm toi 1 komen en kan er weerstand F' den opgebouwd. De nauw r- afweer verbetert enorm a! darmen in orde zijn. Ooki J geen darmklachten zijn is hc standig om dit te doen. Deze ging kan door iedereen p worden en is totaal onschad Tijdens de reiniging gewoon blijven eten. De Bowen Techniek 1: niet goed tegelijkertijd coi ren met aanverwante teel op het lichaam, zoals aci tuur, massages of manuele pie. Combinaties met hoi thie, Bach remedies en vil blijken juist wel gunstigj reguliere geneesmiddelen tijdens de behandel] gewoon gebruikt worden, meer informatie hierover terecht bij Henriëtte Wil Janssen, tel. 0478-516517 www .pakti jknatuurgeneeswi Va1 -tn. fert om Op woensdag 31 maart van 20.00 tot 22.00 uur organiseert verpleegkundige Carola Aerts van VieCuri een voorlichtings avond over 'Borstvoeding een goede start voor Moeder Kind'. Carola volgt de post- HBO-opleiding tot lactatiekun- dige ofwel tot professionele hulpverlener op het gebied van borstvoeding met name als er complicaties dreigen. Aanstaande ouders, hulpverle ners en andere belangstellen den zijn op 31 maart van harte welkom in het auditorium van de locatie Venlo van VieCuri. Omdat Carola regelmatig wordt geconfronteerd met ouders die allerhande vragen stellen over borstvoeding, startte zij met de opleiding tot lactatiekundige. Gebleken is dat de kans van sla gen van borstvoeding veel groter is als aanstaande ouders goed geïnformeerd zijn en er een goede begeleiding is in de kraam- periode. Tijdens de voorlichtings avond komen de grote voordelen van het geven van borstvoeding De afgelopen twee jaren is bin nen de afdelingen Werk Inkomen en Zorg Inkomen van de gemeente Venray hard gewerkt aan het invoeren van klantmanagement. Onder klant- management wordt verstaan dat elke klant binnen de genoemde afdelingen één contactpersoon krijgt toegewezen op het terrein van werk, inkomen en zorg. Door middel van scholing van mede werkers, aanpassen van proces sen en beleidsmatige aanpassin gen is het invoeren van klantmanagement in een verge vorderd stadium. In 2004 zal klantmanagement nog verder bin nen de afdelingen W&I en Z&I doorgevoerd worden, waarbij met name de gevolgen' van de komst van de Wet werk en bij stand en de gevolgen voor de hui dige functie van bijstandsconsu- lent meegenomen zullen worden. niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur voor zowel moeder als kindifee! schoots aan bod. Voor het 1 gen van borstvoeding zijï name het tijdstip van ded®nb keer aanleggen van belan €ef( vooral ook dat er vaak en(^ Pt wordt aangelegd om zotfWii goede melkproductie op gaiwer krijgen. Deze aspecten zijn |kz< bepalend of er wel of geenfW voeding wordt gegeven. Wlei gebrek aan kennis, gaat delden der - als het niet snel genoegl vaak over op kunstvoeding wijl het geven van borstvot Ijkt vele malen beter is. Zo het! ces baby minder kans op bacterii gril virale infecties en allero tij c chronische ziekten en heef moeder minder kans op bots Hjkt ker. Kortom, moeder en kind son ben alleen maar profijt vat iigh geven van borstvoeding. TfJ de voorlichtingsavond belid 8™ Carola Aerts en studiegenotr fak de Ruyter onder andere obji invloed van de borstvoeding* fa'1 monen Prolactine en Oxyt« to én de veranderingen van m# melk tijdens de kraamtijd, Of -T het belang van het goed inte P teren van hongersignalenvt baby aan de orde ko# Daarnaast worden onder» T behandeld als aanleghoudifl kolven, bijzondere omstand den als kunstverlossingen, 6U zersnee, vroeggeboorte of» tyei van de moeder. Regelmatig' den binnen VieCuri infornr avonden verzorgd voor aanfl de ouders, waarbij de facetten van het komend os schap worden belicht. Der lichtingsavond over borstvoj L vormt daarop een waarder jj^ aanvulling. Ook op 6 juli ea L november van dit jaar wot voorlichtingsavonden overt» voeding georganiseerd. Voor meldingen en informatie over voorlichtingsavond borstvow Poli Gynaecologie, tel 5 tef 3206274 (9.00 -11.00 uur 14.00-16.00 uur). Roggel Horst Geleen mode en schoenen voor dames, heren, tieners en kinderen 0475-494220 077-3986464 046-4757545 vt

Peel en Maas | 2004 | | pagina 28