inderwijs voor leisjes en vrouwen in Senegal We hebben ontzettend genoten rijwillige terminale org; een steunproject van Lions Club Venray Bied mee op internet www.lionsvenray.nl - Bied mee op internet www.lionsvenray.nl Ik, Peter Winnen, ga ook naar de Veiling ten behoeve van goede doelen op zaterdag 27 maart 2004 in het Raayland College! Ik, Geert Coppes, ga ook naar de Veiling ten behoeve van goede doelen op zaterdag 27 maart 2004 in het Raayland College! Ik, Edward Linskens, ga ook naar de Veiling ten behoeve van goede doelen op zaterdag 27 maart 2004 in het Raayland College! Donderdag 25 maart 2004 - Pagina 23 Geert Coppes bedacht en ontwikkelde het project van de mobiele nier-dialyse camper. Het beeldje van de drummer, dat hij hier vasthoudt zal op 27 maart worden geveild. Edward Linskens scoorde het beslissende doelpunt tijdens de halve finale van de Europa Cup I tussen PSV en Real Madrid in 1988. De bokaal, die hij hier vasthoudt zal op 27 maart worden geveild. Peter Winnen won de koninginnerit op Alpe d'Huez in de Tour de France van 1981 en 1983. De schaakset waarmee hij hier is afgebeeld, zal op 27 maart worden geveild. Projecten Verslag van de Venrayse Tesselhuus-gangers 2003 Het is een goedgevulde week geworden, die de spierdystro- fie-patiëntjes op Texel door brachten en die u en wij goed deels uit onze veiling financieren. Ook dit jaar weer kwam een gedeeltelijk verslag van de vakantiegangers zelf op ons af dat typisch de sfeer weergeeft, die wij samen met de begeleiders en het Tesselhuus voor onze pupillen realiseerden. Wat er op ons afkwam willen wij u dan ook niet onthouden. Op 13 juli, het begin van onze tocht, waren wij om 8.00 uur bijna compleet in Merselo voor het begin van onze reis naar Texel. De president van de Lions Club uit Venray verwelkomt ons. Rond de klok van 9.00 uur zijn wij vertrokken naar Landseinde, waar we om 13-05 uur met het veer naar Texel zijn gegaan. Na een korte rit door bossen en weilanden zijn we in het Tesselhuus aangekomen. Als hon gerige wolven hebben wij de reeds klaarstaande eettafel geplunderd, hierna rolstoel- crossend in en rond het huis of lekker uitbuikend tot het "rode" avondeten. Hierna op jacht door het bos naar het strand en door de stad. Van de gezellige avond lek ker uitgeput naar bed; de één wat later dan de ander. De volgende dag was het "Gametime". De oudjes gingen ris ken en de kleintjes speelden pim pam pet. Party Co bleek name lijk voor de kleintjes (en voor de begeleiders) iets te moeilijk. De kinderen hadden niet eens tijd om een boterham te eten. Rond 2 uur gingen we op pad naar Ecomare. Hoewel de meeste kinderen al vaker hierheen zijn geweest, blij ven de zeehondjes leuk. Bij het voederen van de beest jes stonden "ónze" jongens hele maal vooraan. Betere plaatsen konden wij niet hebben. Bij thuis komst lag het eten al op ons te wachten: PIZZA Die werden zeer smakelijk naar binnen de kans om te leren wordt iet beide handen aangegre- Sinds 1996 is door inspan ing van Stichting Kafountine eld bijeengebracht om een chool voor meisjes en vrou- ren vanaf 14 jaar te ontwikke- en. Mede door hulp van de Tilde Ganzen heeft dit project nnnen slagen. Lions Club Tenray heeft het afgelopen aar een donatie aan de school edaan, waardoor lessen in xtiele werkvormen breder jgezet konden worden. lelt u zich het volgende voor: traditioneel Afrikaans vissers- irp in Senegal aan de rand van platteland Een dorp dat jonge nsen nodig heeft die een vak ren, een toekomst kunnen •bouwen en de vaak slechte [ef- en arbeidsomstandigheden innen helpen verbeteren. Daar onderwijs voor nodig, inderwijs in Kafountine? 90 leer- igen in een eerste klas basison- :rwijs. Wie daarin zit heeft :luk, want meer of anders is er iet. Vervolgonderwijs bestaat iet: niet in Kafountine, niet bin nen een straal van 100 kilometer. In april 1996 doet zich een kans voor. Met hulp uit Nederland, onder andere van de Wilde Ganzen, kan het dorp een project realiseren. Er wordt geen moment geaarzeld. De kans wordt gegre pen. Een school voor meisjes en vrouwen, omdat die groep de minste kansen heeft. Daar ligt de hoogste prioriteit, vinden de inwoners. Krachten worden gebundeld, er wordt keihard gewerkt in het dorp. Drie maan den later staat er een school. Zes maanden later zitten er 100 leer lingen op de school, voor alfabeti sering en voor lessen in tuin bouw, koken, textiele werkvormen en batik. Het zijn. meisjes van 15 jaar en ouder. Het meisje van 11 dat ook graag wil en daarom zegt dat ze 15 is, moet nog een paar jaar wachten. Als het lukt de school een stevige basis te geven, krijgt ook zij een kans, een kans op een zelfstandig, kwalitatief beter bestaan. De huidige leerlingen en leraren van de school zetten zich daar voor 100% voor in, voor dat meisje van 11 en haar leeftijds groep. Ze voeren daarom een plan uit om binnen afzienbare tijd erkenning te krijgen van het Ministerie van Onderwijs. Daarmee krijgt de school subsidie en blijft zij niet afhankelijk van hulp van buitenaf. Gedeeltelijk wordt het onder wijs nu al zelf bekostigd. Dat is mogelijk door eigen financiële bijdragen van de leerlingen en de verkoop van producten van de school, zoals tafelkleden, gemaakt in de batik-lessen en lun ches, bereid tijdens de kookles sen. Ieder jaar wordt er geld op de spaarrekening gestort. Hiermee wordt het volgende jaar weer een belangrijk deel van de kosten van het onderwijs betaald. Lions Club Venray heeft mid dels de opbrengsten van haar activiteiten dit prachtige initiatief kunnen ondersteunen. Een initia tief dat direct zichtbare resulta ten oplevert. Lions Veiling Raayland College Zaterdag 27 maart 2004 Start 18.00 uur Entree gratis Ruime parkeergelegenheid gewerkt. De volgende dag is het weer geweldig. De zon stond hoog aan de hemel; kortom, prima weertje voor de gamalenkotter! Ook dit jaar weer vertelden 2 malloten iets over de garnalenvangt. Ik geloof dat Joke wel een oogje had op één van hen. Ze zei wel van niet, maar ondertussen... De ene malloot vertelde dat je niet teveel garnalen mocht eten, omdat dit een zelfde soort werking heeft als een Viagra-pil. Joke vroeg zich dan ook af hoe het met de poten tie van de visser was gesteld! Volgend jaar moet Joke het maar eens aan hem vragen. Daarna heeft hij zelfs nog geprobeerd om een andere scho ne dame te versieren door die met een opblaas-hamer te slaan. Ze vond het wel leuk en sloeg natuurlijk terug Theo had zelfs nog sjans, er kwam een leuke blonde dame op hem af met een zelfde hamer en vroeg of hij die wilde hebben. De dag daarop werd een gesplitst dagje. De oudere deelne mers wilden na hun avondje stap pen graag uitslapen. De kleintjes waren gisteren echter direct na de kermis teruggegaan om van daag fit te zijn om te gaan zwem men. Ze stonden dan ook te trap pelen om op te staan en te Lions Veiling Raayland College Zaterdag 27 maart 2004 Start 18.00 uur Entree gratis Ruime parkeergelegenheid Welke hulp bieden zij? Voor de te bieden hulp zijn de wensen van de zieke en van zijn/haar naasten het uitgangs punt. De door de vrijwilligers geboden hulp is een aanvulling op de zorg die door familie, vrien den en kennissen wordt verstrekt. Hierbij gaat het om: - er zijn -waken - helpen bij de verzorging - tijdelijk aflossen van de naast betrokkenen - anderszins ondersteunen Deze hulp wordt geboden tij dens de gebruikelijke Psychosociale Zorg (L.P.Z.). Hieronder wordt verstaan het bie den van ondersteuning bij alle mogelijke levensvragen, die vaak in versterkte mate naar boven komen bij ernstig zieken of bij hun naasten. Ook na het overlij den kan ondersteuning gegeven worden bij de rouwverwerking van de nabestaanden en desge wenst bij het verzorgen van een afscheidsbijeenkomst.Deze bege leiding wordt gegeven door ter zake kundige mensen. Samenwerking met professionele Thuishulp Uiteraard is het van het grootste belang dat er een goede samen werking is met het kruiswerk, gezinsverzorging en ander hulp verleners. Hierover zijn duidelijke afspraken gemaakt. Onze vrijwilli gers voeren geen professionele werkzaamheden uit, maar zijn er alleen ter aanvulling van de naaste omgeving. Wat zijn de kosten? U kunt gratis van onze diensten gebruik maken. Dat betekent ech ter niet dat onze organisatie niets kost. Daarom is de hulp van Lionsclub Venray in deze van een zo groot belang. Wat de bereik baarheid betreft, u kunt rechtst reeks contact met ons opnemen of via de professionele hulpverle ning. U wordt dan bezocht door een van de coördinatrices, die samen met de betrokkenen nagaat, hoeveel en welke hulp precies nodig is. De beide coördi natrices kunt u bereiken iedere maandagmorgen tussen 10.00- 12.00 uur en donderdagmiddag tussen 12.00-13 00 uur op tele foonnummer: 0478-512412. Voor dringende gevallen zijn zij bij toerbeurt 24 uur per dag bereik baar via 06-55790271. De leden van Lionsclub Venray prijzen zich gelukkig met hun financiële deel name een zó intermenselijk werk te steunen. Wilt u hen daarbij hel pen? Komt u dan naar onze vei ling op 27 maart a.s., want daar maken zij dit waar. Lions Veiling Raayland College Zaterdag 27 maart 2004 Start 18.00 uur Entree gratis Ruime parkeergelegenheid Na de barbecue hebben de jon gens nog gezellig de Spa-flessen als parcours gebruikt, dus toen kon het racen verder gaan. De oudste deelnemers zijn 's avonds nog naar de disco geweest, waar een schuimparty aan de gang was, zij werden dus ook weer schoon, voordat ze naar huis gingen, (hoe ven de ouders ook niet te schrik ken van vuile kids). Morgen is de laatste dag en vertrekken wij weer naar huis. Het was een geweldige week! Als je in je vertrouwde wing wilt sterven.... Steeds vaker wensen ongenee- ijk zieken de laatste periode van iun leven door te brengen in hun 'igen vertrouwde omgeving, toor familie en vrienden echter is Ie verzorging vaak een zware >pgave en soms nauwelijks vol te louden. Het is immers nooit te jverzien hoe lang het gaat duren. 's zijn vrijwilligers die daarbij •nip kunnen bieden. De Stichting iTZ stelt zich het doel, het bie den van praktische hulp en onder- iteuning aan zieken thuis en aan nensen in hun naaste omgeving. Deze hulp wordt verleend door vrijwilligers. Deze +/- 30 vrijwilli gs zijn gewone mensen die •aast hun dagelijkse bezigheden liervoor tijd willen vrijmaken. Zij lijn getraind voor dit werk door 'en speciale cursus, die ze hebben en zijn daardoor staat om zowel praktische als psychische ondersteuning te bie- worden in hun werk door twee coö-rdinatri- Anneke Vervoordeldonk en Brugman. Iedereen die in de gemeenten Venray, Horst aan de Sevenum, Bergen, Arcen, en Gennep kan een op hen doen. Om aan de te voldoen worden momen- nieuwe vrijwilligers opge- n de gewenste ondersteu- kunnen bieden. ontbijten. De begeleiding schakel de dus een versnelling hoger om snel naar het zwembad te kunnen gaan. Te snel, want toen we bij het zwembad aankwamen kon den wij nog niet binnen. Terwijl de kinderen al snel een nieuw race-parcours hadden gevonden, maakten de begeleiders zich nut tig door onkruid te gaan wieden. Uiteindelijk konden wij toch naar binnen en heeft ieder op zijn eigen manier het zwembad onvei lig gemaakt, 's Avonds was de gezellige barbecue, die verzorgd werd door Martien-Jeroen en Jan van de Lions. Martien-Jeroen had zijn vrouw Astrid meegenomen en uiteraard was Jos en zijn vrouw Marian aanwezig. Tim, Maurits, Guido, Marijn. Mikel, Theo, Jules Sander en begeleiders.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 23