maart 2003 op 15 i; ionsveiling Speciaal thema Afrikaanse Kunst frikaanse Kunst Bied mee op internet www.lionsvenray.nl - Bied mee op internet www.lionsvenray.nl m la. Wat u moet weten! Volop prijzen te winnen op Lions Veiling Opbrengst en kosten Boek Plaat en Snuffelhoek verdwijnen lions Veiling 27 maart 2004 - Kijktijdstip: vanaf 16.00 uur - Start veiling: om 18.00 uur - Loterij: elk uur, ie maal om 19.00 uur - Locatie: Raayland College, Leunenseweg 6, Locatie Zuidsingel gebouw C (zelfde locatie als voorgaande jaren) - Parkeren: gratis bij sporthal de Wettciing - Hoe te bereiken: Over de loopbrug +/-150 meter - Eindtijd: +/- 23.00 uur - Aantal te veilen kavels: +/- 350 - Doel: aanbieden kwa liteitsartikelen - Opbrengst veiling: Ten behoeve van pro jecten Lions Club Venray - De moeite waard? Zeker weten! - Meebieden op: www.lionsvenray.nl Donderdag 25 maart 2004 - Pagina 21 Pagi a en maas die de veiling als zodanig leidt. Bovendien zitten achter een tafel enkele schrijvers, die er voor zor gen dat van elk geveild artikel wordt genoteerd, welk kopers- nummer het heeft gekocht en voor welke prijs. Tenslotte is er nog een Venrayse notaris aanwezig, die er op toeziet dat de veiling op cor recte wijze verloopt. Voordat een bepaald artikel geveild wordt, wordt het allereerst door de vei lingmeester met het betreffende kavelnummer genoemd en omschreven. Gelijktijdig wordt het artikel door enkele medewer kers getoond, dan wel aangewe zen, of het wordt via het aanwezi ge projectiescherm naast het podium vergroot aangeduid, zodat iedereen kan zien waar het over gaat. De veilingmeester noemt ver volgens een beginbedrag, afhan kelijk van de wensen van de inbrengen van het betreffende artikel, en vraagt dan wie er inte resse heeft. Als iemand zijn kopersnummer opsteekt, dan wil dit zeggen dat hij het bod accep teert. Wil iemand nog meer bie den, dan steekt ook hij of zij het kopersnummer omhoog en wordt de prijs aangepast. Dit noemt men "verkoop bij opbod". De veiling meester gaat net zo lang door tot dat niemand meer een kopers- nummer opsteekt Degene die dan het laatste geboden heeft, is de koper en de veilingmeester zal dit bevestigen door te zeggen: een maal, andermaal, 'Verkocht". Gelijktijdig zal hij met zijn veiling hamer op de tafel slaan, waarna ook niemand meer kan bieden. Boven op het afgeslagen bedrag zal de betreffende koper nog een opslag moeten betalen als veiling- kosten. Deze kosten komen ten goede aan de goede doelen, waar aan elders in deze krant wordt gerefereerd. Soms komt het voor dat een bepaald artikel niet ver kocht wordt, omdat een inbren ger een minimum bedrag genoemd heeft, waarvoor het ten minste verkocht dient te worden. Het artikel wordt dan teruggeno men. Spanning en sfeer Ook al bent u helemaal niet van plan iets te kopen, toch kan het enkel bijwone van de veiling al bijzonder amusant en ontspan nend zijn. Af en toe is de span ning in de zaal te snijden, doordat diverse kopers tegen elkaar opbie den. De bijzonder aangename wijze, waarop de veilingmeester de veiling leidt, de diverse reac ties van het publiek; het zijn alle maal factoren die ertoe bijdragen dat u een hele prettige avond kunt verwachten. Daarbij, u kunt aditioneel als altijd in het Raayland College altijd in of uit. U bent tot niets verplicht. Aan alles is gedacht Gemiddeld worden er circa 60 kavels per uur geveild en al met al zal de veiling enkele uren duren. Om deze periode te over bruggen, wordt de interne mens niet vergeten Er is namelijk van alles te eten en te drinken tegen redelijke prijzen. Mocht u vanwe ge de spanning uw stoel niet wil len verlaten, dan is dit geen pro bleem, want er wordt in de zaal geserveerd. Mocht u echter het een en ander op een andere plek willen nuttigen, dan kunt u logus, een gratis consumptie als binnenkomer en doet met het kopersnummer rechtstreeks mee aan de loterij. Een en ander ver plicht tot niets, maar het goede doel is er mee gediend. Mocht u tijdens de veiling iets zien, wat van uw gading is, dan kunt u dus meebieden, want je weet tenslot te maar nooit. Ook maakt u net als andere jaren met dit kopersnum mer kans op een leuke prijs in de loterij, bijvoorbeeld het gratis vol gen van een opleiding of een weekend in een bungalowpark. Ook op internet U kunt alle artikelen ook bekij ken op de internetsite www.lions- venray.nl. Tevens kunt u op ver schillende goederen een bod uitbrengen via internet. Hoe laat begint de veiling Vanaf 18'.00 uur begint de vei ling van de kavels. Deze vindt plaats in de aula (grote zaal) van het Raayland College. Op het podium staat de veilingmeester Tenslotte Als u ons eenmaal bezocht hebt, dan komt u een volgende keer vast weer terug want er is voor elk wat wils. Ook al beleef je niet zelf de kick om iets te kopen bij opbod, dan beleef je toch de spanning van anderen, als ze meebieden en een artikel op de kop tikken, je ervaart de gezelligheid en je voelt de sfeer.'" Kortom, kom kijken op 15 maan a.s. en geniet. U mag dit niet missen! Uonsveiling 2003 opent haar poorten voor alle j^melaars van nostalgische andere zaken. Opnieuw schijnen zoals gebruikelijk aderden kavels onder de nier. Zaken van eigen iem en curiosa, echter ook raden en antiek Het nrdt.weer een paradijs voor roeps- en amateurantiquairs mensen die hun eigen ntiteit én het goede doel, ermee gediend wordt, og in het vaandel hebben. U at er weer kijken, bieden en pen en daarbij kennisne- rn van de ambiance en de inning, die een dergelijke jeurtenis teweeg brengt. Plaats van handeling e veiling wordt zoals vanouds luden op het Raayland Jlege, locatie Zuid. Er is volop jÖ [eergelegenheid aanwezig bij JU porthal en de sportvelden aan overkant van de school :raard is parkeren gratis. Via loopbrug kunt u gemakkelijk de veilinglocatie bereiken. Kijkuren Zoals gebruikelijk is vanaf Zaterdagmiddag 14.00 uur gele genheid om de aan de man gebrachte artikelen vooraf te bezichtigen. Dit is dan ook de kans om de kavels goed te bekij ken, waarbij bovendien de moge lijkheid bestaat om artikelen, die voor deze gelegenheid in één van de vitrines worden tentoonge steld, via een groot scherm afzon derlijk te bekijken vanuit de zaal. Mocht u tijdens de kijkuren belangstelling hebben voor een bepaald artikel schrijf dan het bij behorende kavelnummer op. De kavels worden namelijk op num mer geveild, zodat u de veiling van het betreffende artikel gedu rende de avond niet zult missen. In deze veilingkrant is verderop tevens een lijst opgenomen met daarop vermeld alle te veilen kavels. Wie mee wil doen met de veiling ontvangt bij de ingang van het Raayland College voor 3,50 een kopersnummer voor deelna me aan de veiling, een veilingcata- gerust op de achtergrond toch de veiling volgen. «daal thema voor de Goede Doelen Veiling 2004 De laatste jaren wordt Afrikaanse kunst steeds popu lairder. Voor Lions Club ♦enray is dit aanleiding freest om Afrikaanse kunst speciaal thema aan de vei- ""8 toe te voegen. 'Op de veiling zullen een 6-tal Zimbabwaanse beelden en sculp turen geveild worden. Daarnaast worden in een aparte opstelling nog veel meer Afrikaanse beelden en sculpturen getoond. Afrikaanse stijl te proeven van volgens Afrikaans receptuur gebrouwen bier. U hoort het; reden genoeg om te komen kijken en proeven en ook nog mogelijk mee te bieden op één of meerdere mooie Afrikaanse kunststukken. Het aanbod op de veiling zal bestaan uit verschillende kleine en grote beelden. Deze zijn ver vaardigd uit hout of steen. Daarnaast zijn Zimbabwaanse ijzeren beelden een onderdeel Om het thema Afrikaanse kunst volledig te maken, wordt het geheel opgeluisterd door Afrikaanse livemuziek. Daarnaast zullen Afrikaanse hapjes worden aangeboden en is er de gelegenheid om in van het aanbod. Al met al een zeer compleet authentiek en erg mooi aanbod dat u zeker zal interesseren. Tijdens de Lions Veiling zijn er prachtige prijzen te win nen voor de bezoekers die een kopersnummer hebben gekocht. Ieder uur wordt een prijs verloot door de veiling meester, Jan Kroes. De prijzen die u kunt winnen zijn: - Een tegoedbon van Modehuis Berden in Venray. - Een dinerbon voor 2 perso nen bij Restaurant Felici. - Een tegoedbon voor het opmaken van een tuinontwerp door Hoveniersbedrijf Kenten Van Loon. De trekking van de eerste prijs vindt plaats om 19.00 uur. Zorg dat u erbij bent en dat u in het bezit bent van een kopers- nummer! Als een kavel verkocht is, is de opbrengt min 10% voor de verkoper. Die 10% zijn de zogenaamde veilingkosten. Behalve de verkoper betaalt ook de koper veilingkosten, namelijk 15% over de opbrengst. In totaal ontvangt de Lions Club Venray dus 25% van de ver kochte artikelen. Daarnaast betaalt iedereen die iets wil laten veilen daarvoor 5,- per artikel. Iedereen die mee wil bieden moet een "kopersnummer" bij de ingang kopen. De kosten hier voor bedragen 3,50. Hierbij krijgt u dan één gratis consump tie en mag u de hele avond mee bieden! Behalve de veilingkosten wordt tijdens de veiling ook nog geld verdiend met de verkoop van boeken en platen, met de ver koop van drankjes en hapjes en met het plaatsen van adverten ties. De opbrengsten voor Lions Club Venray komen totaal ten goede aan de projecten die Lions Club Venray ondersteunt. Traditioneel was er bij de veiling een afdeling Boek en Plaat en een Snuffelhoek met allerlei spelletjes die voor een symbolisch bedrag verkocht werden. Tijdens de "kijkuren" voorafgaand aan de veiling werd hier door velen gekeken of er nog iets van hun gading te vinden was. Omdat er nu gekozen is voor een meer the matische aanpak, zal er geen "Boek en Plaat" en "Snuffelhoek" meer worden ingericht. De veiling van 2004 concen treert zich rondom het thema "Afrikaanse Kunst" en zal daarop haar inrichting aanpassen. De overgebleven boeken die nog in het bezit waren van Lions Club Venray zijn voor een sy mbolisch bedrag overgegaan naar de Venrayse serviceclub de Kiwani's. Zij zullen met hun boe kenmarkt éénmaal per jaar, zor gen dat het aanbod toch bereik baar blijft.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 21