feer van authentieke Koester uw Monument Muziek in De Brink oppelen aan luxe van Popmuziek centraal in Lindeconcert mcnsT w* i* Zoals gezegd zullen jeugdkorpsen optreden, maar ook korpsen uit de ere-divisie (het hoogst haalbare nivo voor een drumband). Verder zullen behalve marsmuziek ook complete concertwerken ten gehore worden gebracht. De meeste mensen kennen drum bands alleen van optochten en serenades. Vaak marcheren ze dan voor de fanfare of harmonie uit. Hier ligt ook de oorsprong van de drumbands. Om de blazers rust te gunnen tussen de verschil lende muziekwerken werd de tijd door de slagwerkers opgevuld. Langzaam zijn hieruit in de loop Deze drumbands hebben gedu rende de jaren echter een enorme ontwikkeling doorgemaakt. Het marcheren op straat is nu nog slechts een klein deel van de bezigheden van een slagwerk- korps. Drumbands verzorgen nu volwaardige concerten. Ze maken hierbij gebruik van allerhande slaginstrumenten waaronder ook verschillende melodische zoals xylofoons, buisklokken, pauken etc. Het luisterplezier voor het publiek is hierdoor enorm toege nomen. Het drumbandtreffen in Leunen begint om 12.30 uur en de entree der tijd drumbands ontstaan, is gratis. Ramen Deuren Serres Horsterweg 10A - Leunen - Tel. 0478-531144 - info@alcast.nl L EN Honderdvijfentwintigste jaargang - week 13 - donderdag 25 maart 2004 MAAS Hoeijmakers restaureert één van oudste boerderijen van Tienray Op vrijdagavond 26 maart vindt in gemeenschapshuis De Linde in Oirlo het jaarlijkse Lindeconcert plaats. Muziekvereniging Ons Genoegen en een tweetal koren uit Oirlo brengen een gevarieerd programma ten gehore met aller lei muzieksoorten. Het concert begint met een optreden van de drumband van Ons Genoegen onder leiding van Hans Simons. De jeugdige groep heeft de laatste tijd goed gerepeteerd om een mooie show te brengen waarbij ook met speciale lichteffecten gewerkt zal worden. Als tweede zal het kinderkoor enkele num mers ten gehore brengen. Onder leiding van Nellie Vissers verdient het enthousiasme van de kleine zangertjes elk jaar veel bewonde ring. Na het kinderkoor volgt een solonummer gezongen door Imke Jacobs en Maria de Vries. Zij zingen het nummer "One of us" van Joan Osborne. Vervolgens zal de jeugdfanfare van Ons Genoegen op het podi um plaatsnemen. De jeugdfanfare bestaat uit ongeveer dertig fanfa releerlingen en enkele oudere leden en zij staat onder leiding van dirigent Leo van De Laak, Zij laten horen dat er in korte tijd in groepsverband al heel mooie muziek gemaakt kan worden. Sommige leden bespelen nog geen half jaar een blaasinstru ment. Na de jeugdfanfare neemt de jeugdband van Ons Genoegen plaats op het podium. Zij speelt onder leiding van Willy Jacobs allerlei herkenbare nummers uit verschillende genres. Daarna treedt het Jonge Gardekoor op met dirigent Ad Voesten. Dat koor is al jarenlang een zeer gewaar deerd onderdeel van het Lindeconcert en dat zal dit jaar ongetwijfeld ook weer het geval zijn. Het concert zal afgesloten wor den door fanfare Ons Genoegen onder leiding van dirigent Geert Jacobs. De fanfare heeft dit jaar popmuziek als thema gekozen voor haar optreden. Daarom is de fanfare speciaal voor dit optreden versterkt met twee gitaristen te weten Paul Nelissen en Ger Ewals, De twee oud-Oirlonaren waren daartoe gaarne bereid. Er zal muziek gespeeld worden van Deep Purple, Elvis Presley, Alcazar en Robbie Williams. Ook zal de fanfare een zangnummer begeleiden van Auke Classens, die het nummer Like the way I do zal zingen van Melissa Etheridge. Het Lindeconcert omvat dus weer een gevarieerd programma. Iedereen is van harte welkom bij dit con cert in gemeenschapshuis De Linde, Hoofdstraat 34 in Oirlo. Het programma begint om 19.30 uur en duurt tot ongeveer 22.45 uur; de entree is gratis. Stichting Venray Monumentaal Onder deze titel vragen wij spe ciale aandacht voor karakteristie ke, beeldbepalende, plekken in Venray en haar Kerkdorpen. Het gaat niet alleen om geregistreerde monumenten ,maar ook om plaat sen en gebouwen die een ken merkende uitstraling hebben. Kent u ook zo'n bijzondere plek? Wilt u reageren of wilt u ons een (dig) foto met informatie ter beschikking stellen? Ons adres is: Stichting Venray Monumentaal, p/a Groene Hart 7,5801 SX« Venray. Email :venraymonumen- taal@hccnet.nl VAK O Algemene Begraafplaats Boschuizen. Vak O een bijzondere plek. In de zestiger jaren is destijds door het kerkbestuur van de grote kerk besloten om de begraafplaats rondom de kerk te verplaatsen (wegens plaatsgebrek) en veran derde bestemmingsplannen naar de nieuw aangelegde algemene gemeentelijke begraafplaats Boschuizen. Ver van het dorp! De nabestaanden konden hierin zelf een besluit nemen,overplaatsing of ruimen. Enkele zeer oude graf stenen en kruiswegstaties rond om de grote kerk zijn achtergeble ven. Ook het St. Anna, St.Servaes, St. Josef, de Broeders van Liefde en het Franciscaner kerkhofje zijn verplaatst naar Boschuizen. Zo is het prachtige vak O ontstaan.Wat zouden deze Venraynaren ons nog veel kunnen vertellen over de monumenten en hun geschiede nis die Venray rijk was. De nabe staanden hebben allen zeer zorg vuldig voor hun geliefden een monumentje opgericht. Waar ieder op eigen wijze zijn of haar rouw kan verwerken. In allerlei variaties zijn hier de grafstenen te bewonderen. Juist de eenvoudige grafstenen, vaak zeer bijzonder, geven een langdurige geschiede- nis weer over de burgers van Venray. Grote en kleine grafste nen vormen samen een prachtig geheel en hopelijk kan men blij ven zeggen geef hen de eeuwige rust. Laten we ook'hier zeer zorg vuldig blijven omgaan met het prachtige Vak O op Boschuizen ons funeraire erfgoed in Venray maar ook in de kerkdorpen. Dat deze indrukwekkende, prachtige plek in zijn totaal behouden moet blijven spreekt voor zich. Ook de grafstenen van de niet meer bestaande families vormen een belangrijk deel in het geheel. Met zoveel ruimte op Boschuizen zal deze plek zeker een onaangetaste zeer bijzondere beschermde plek kunnen blijven. Ook alle andere monumenten op het kerkhof, door de nabestaanden opgericht, geven een integere stilte plek weer en zeer zeker de moeite waard om eens te wandelen door het parkachtig geheel. In het weekend van zaterdag 27 en zondag 28 maart zullen in gemeenschapshuis De Brink in Leunen enkele muzikale activitei ten georganiseerd worden door harmonie St. Catharina uit Leunen, Veulen en Heide. Zaterdagavond 27 maart zal de Party Show van De Koets On Tour neerstrijken. De Koets is natuur lijk bekend van haar feestcafés in Venray en Deume. maar er is ook een Party Show. De Party Show van De Koets On Tour brengt de kenmerkende, uitbundige feest stemming van de feestcafés naar diverse locaties. Op uitnodiging van de plaatselijke harmonie St. Catharina zal De Koets On Tour nu een wervelende show verzor gen. Het team van De Koets On Tour bestaat uit drie dj's en twee promotiemeiden. Twee dj's zor gen voor feestmuziek zoals ze die ook kennen uit de cafés van De Koets. Denk daarbij ónder andere aan après-ski muziek en Engels- en Nederlandstalige meezingers. De derde dj draait met name trance muziek. De promötiemeiden zor gen voor extra stemming onder het publiek. Bovendien zullen zij verschillende give-aways uitdelen onder de gasten. Als klapper is er nog een live-optreden. Om het geheel extra, cachet te geven wordt in de zaal het Koets On Tour decor opgebouwd. Hierin zijn verschillende herkenbare items uit de feestcafés van De Koets terug te vinden. Aanvang 21.00 uur. Zondag 28 maart wordt door drumband-harmonie St. Catharina Leunen-Veulen-Heide een lente- drumbandtreffen georganiseerd. Aan dit drumbandtreffen zal wor den deelgenomen door acht ver schillende korpsen uit de regio (Melderslo, Horst. Oostrum, Venray, Ysselsteyn, Grubbenvorst, Overloon en Leunen-Veulen-Heide). VJn twee korpsen zal bovendien de jeugd drumband een eigen optreden verzorgen. In totaal zullen bijna 150 muzikanten het podium betreden. Het belooft een unieke dag te worden gezien de diversi teit die door de verschillende drumbands geboden zal worden. Diversiteit zowel in het nivo als ook in het geboden repertoire. was er volop om aan Over de Beek te kopen; Toen boerderij twee jaar op inschrijving werd icht, wilden belangstel- B vooral het 1,3 hectare hebben om er ijèuwe boerderij te bou- Roel Hoeijmakers gaf in echter aan dat hij de ral wilde restaureren om iude boerderij zoveel lijk authentieke stijl en terug te geven. En daar de verkoper gevoelig Roel Hoeijmakers mocht iggevel boerderij kopen »pt na twee jaar restau- en verbouwen in augus- het woongedeelte te deen. si de boerderij in restauratie en kleine noodwoning met ipervlakte van amper 36m2 lelijke bewoning van Roel nakers (29) en zijn vrouw, .behelpen, maar het per- ef lonkt. In augustus moet ste fase van de restauratie en afgerond. "Dan is het ;edeelte, de keuken en bad- klaar en kunnen we einde er ruimer wonen." het platteland wonen is een ekoesterde wens van hove- iel, Hoeijmakers. Hij woon st in een tussenwoning in maar 'dat beviel absoluut Speurtochten naar oude ierijen in'het buitengebied elden voortdurend over de aartjes. "Die boerderijen al ingrijpend verbouwd en loor voor ons niet meer te en. Wij zochten juist een lerij die we zelf konden ippen." Die boerderij von- ze twee jaar geleden in rav Een bouwval. "Mensen en tegen ons 'koop het per- jgooi de bouwval tegen de e en bouw iets nieuws'. Maar rilden we niet. Het authentie- an de boerderij wilden we Ieren en koppelen aan de van de moderne tijd. We wil- Summa staat voor financiële zekerheid a op maat Uw wensen zijn ons uitgangs- punt. En heeft u vragen of opmerkingen, 1 dan staat onze adviseur voor u klaar, waar- door u nooit het overzicht verliest 5^5' - kxrj f «og OIRLO (0478) 85 04,00 ZSMJÊM M MM MOI PANNINGEN 1077)850 40 00 Maatwerk In financiële zekerheid BERGEN (0485)348011 www.summa.nl len wonen in de sfeer van twee eeuwen geleden met de luxe van 2004." VISITEKAARTJE De boerderij aan Over de Beek in Tienray is volgens Roel Hoeijmakers één van de oudste uit Tienray. "De boerderij is rond 1800 gebouwd. Een langgevel boerderij. Met koestal. Daar ston den vroeger tijdens de winter de dieren op stal. De deuren in de koestal zijn rond. Die elementen willen wij handhaven en vertalen in ronde tuindeuren." De grote tuin van de boerderij moet voor Hoeijmakers ook een visitekaartje worden. "Als hove nier kan ik het niet maken om een verwaarloosde tuin te hebben. Mijn tuin moet potentiële klanten en opdrachtgevers ideeën en sug gesties geven. Ik wil ook zoveel mogelijk authentieke elementen weer terugbrengen in de tuin, zoals een bakhuisje en een put. Die wil ik uit de hand metselen, zodat het niet te strak en modem wordt. Het moet passen bij het geheel en het gevoel van vervlo gen tijden uitademen. Ik zal de tuin sowieso landschappelijk inrichten." INFORMATIE EN FOTO'S Omdat Roel Hoeijmakers de boerderij zoveel mogelijk wil res taureren in de stijl van twee eeu wen geleden, is hij naarstig op zoek naar informatie en foto's van de boerderij in die tijd. "Ik wil graag weten wie er heeft gewoond en hoe de boerderij er bijvoorbeeld in 1800, 1850 en 1900 uitzag. Dan kan ik bij de res tauratie zoveel mogelijk authen tieke elementen terugbrengen. Het verhaal doet de ronde dat ér op het perceel oorspronkelijk een andere boerderij stond en dat die is afgebrand. Met overgebleven materialen is de huidige boerderij gebouwd. Maar dat verhaal krijg ik niet bevestigd." Hoeijmakers stoeit nog met de vraag of hij de gerestaureerde langgevel boerderij een naam geeft. "De naam 'Musseveer' past bij dit buurtschap. Er is, zo heb ik mij laten vertellen, ook ooit een boerderij met die naam geweest. Ik weet niet of ik die naam zom aar mag overnemen, of die naam eigenlijk wel vrij is. Daar buig ik mij de komende maanden over. Eerst wil ik graag meer informatie over de boerderij, zodat ik de res tauratie kan voltooien." Wie meer informatie en foto's van de langgevel boerderij aan Over de Beek 13 in Tienray heeft, kan contact opnemen met Roel Hoeijmakers: 0478-550111.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 19