itussisch blijspel n Tienray ankbaar voor alle 6500 dagen Meerlo-Wanssum Meerlo-Wanssum: meer recreatie De Diepeling Meerlo weer bij de Stille Omgang Echtpaar enthousiast over SOS-kinderproject Service rubriek es Mariafeest in Tienray Telefooncellen Condoléance Inbraak 'agii eeL EN MAAS Donderdag 25 maart 2004 - Pagina 11 bneelvereniging Mimus zet laatste puntjes op de i Ni toneelvereniging Mimus nngt op vrijdag 2, zaterdag 3 I zondag 4 april het blijspel i wil Mjoessof spreken' op i planken. Het toneelstuk is to blijspel in twee bedrijven Sm an Valentin Katajef en de me- wie is in handen van Huub -hreurs uit Venlo. De uitvoe- Ingen vinden plaats in het Srochiehuis aan de Bemadet- tlaan in Tienray en beginnen m 20.00 uur. De entree edraagt 5 euro. Reserveren is iogelijk via telefoonnummer ve^ 478-692196 of via e-mail: ilmus@wanadoo.nl Mimus werd acht jaar geleden pgericht door een aantal Tien- yse dames met toneelaspiraties. Ic toneelvereniging begon klein, jaar bestaat inmiddels uit 22 ■den in de leeftijd van 30 tot 63 aar. "Mimus is een enthousiaste jub mensen uit Tienray die elk ar weer een vlot toneelstuk uit- oeren. 'Ik wil Mjoessof spreken' het achtste blijspel op rij dat oor Mimus wordt uitgevoerd, (et een totale bezetting van elf >elers is het een blijspel dat tslist de moeite waard is om te pen", zegt voorzitter Arie Snellen. Het toneelstuk speelt zich rond 930 af in rusthuis de Zonnebloe- nen in Rusland. In het rusthuis omt een Russische kampioene een kuur en raakt verwik- |d in een liefdesspel tussen haar vriend Kostja en Mjoes- Ook de rol van Zaitsjef die als :enaar belast is met de inkoop goederen, blijft als een rode id door het blijspel gaan. VOORBEREIDINGEN voorbereidingen op het blij- :I zijn al maanden aan de gang. september werd begonnen :t de eerste repetities. En in /ember werd er al twee keer in week gerepeteerd. "Ja, dat rtekent een behoorlijke aanslag de vrije tijd van de leden", erkent de voorzitter. "Zeker in een dorp als Tienray, waar de mensen vaak lid zijn van meerde re verenigingen uit het dorp. Maar het mooie is dat je een toneelstuk ziet groeien. In het begin is er niets. Een leescommissie bestelt de boekjes, zoekt een nieuw stuk uit en overlegt met de regisseur, die de rollen verdeelt. En dan gaan de repetities beginnen en zie je het blijspel beetje bij beetje vorm krijgen." Bijzonder aan Mimus is dat ook de wederhelften van de leden actief betrokken zijn bij de toneel vereniging. Zij schetsen en maken onder meer het decor en dragen er als echte toneelmeesters zorg voor dat 'het zaakje' op rolletjes Verloopt tijdens de uitvoering. Maar niet alleen aan het toneel spel, het decor, de kleding en de grime wordt veel aandacht besteed door Mimus. De toneel vereniging maakt tijdens de uit voeringen op 2, 3 en 4 april ook gebruik van echte, en dus dure, theaterverlichting. Want kosten noch moeite worden gespaard om het publiek ook dit jaar weer te laten genieten van een mooi en vooral hilarisch blijspel. Nu, ruim een week voor de eer ste uitvoering, is het zaak om nog even de laatste puntjes op de i te zetten. Vandaar dat Mimus zondag tijdens de zogenaamde doedag het hele toneelstuk van begin tot eind gaat spelen. "Om te bekijken wat er nog bijgeschaafd moet worden", legt Arie Snellen uit. "En op woensdag 24 maart hebben we de generale repetitie. Het publiek bestaat dan altijd uit men sen van de Wendel en zusters van het klooster in Tienray. Lachend: "Maar dat zijn er nu nog maar drie." NIEUWE LEDEN Mimus is een financieel gezon de vereniging. De kas wordt jaar lijks gespekt door contributie- en entreegelden, subsidie van de gemeente Meerlo-Wanssum en een sponsorbijdrage van de Rabo bank. Ook verzorgt de vereniging elk jaar vier kienavonden en ver koopt ze loten tijdens de Grote Clubactie. Toneelvereniging Mimus lijkt haar zaakjes zo op het eerste oog prima op orde te hebben, maar de voorzitter heeft toch nog een wens. "We zouden bij Mimus graag wat jongere leden begroe ten, de aanwas van onderuit stokt nu een beetje. Zowel jonge man nen als vrouwen zijn bij ons van harte welkom. Belangrijk om te vermelden is dat nieuwe leden geheel gratis een spelcursus van de Limburgse Federatie voor Ama teurgezelschappen kunnen vol gen. Van deze professionals kun nen ze veel over het 'vak leren." Mensen die belangstelling heb ben of meer informatie over Mimus willen, kunnen contact opnemen met voorzitter Arie Snellen, tel: 0478-692196. uster Maria Wijnhoven uit Wanssum viert 4 april haar honderdste verjaardag Ze is dankbaar voor iedere dat ze heeft mogen leven, in dat zijn er inmiddels al :1 veeL Zuster Maria (Nella) 'ijnhoven uit Wanssum •pt zondag 4 april haar inderdste verjaardag te vie- Van die eeuw heeft ze :fct 74 jaar in dienst van God :leefd. In augustus 1930 trad als slotzuster in bij de zus- ts Carmalitssen in Heerlen. De laatste twintig jaar verblijft ze in het zorgcentrum De Eghte in Echt. Tien vragen aan .zuster Maria Wijnhoven. U klinkt nog heel vitaal. Het lijkt alsof de sleet niet echt grip op u krijgt? i 'Nou, dat lijkt dan maar zo. Want ook ik heb mijn lichamelij ke gebreken. Dat mag ook wel na londerd jaar. Maar verder kan ik iet allemaal nog redelijk goed vol gen" 2. U was 26 jaar toen u in 1930 intrad als slotzuster. Een roeping? 'Ja, absoluut. Ik wilde alleen voor God leven en niet voor iemand anders. Het was mijn wens om mijn leven in dienst van God te stellen. En daar heb ik tot de dag van vandaag geen seconde spijt van.gehad. Als het nu weer opnieuw 1930 zou zijn, dan zou ik weer dezelfde keuze maken." 3. Waarom koos u voor een leven als slotzuster en niet voor bijvoorbeeld een congre gatie? 'Ik heb heel veel respect voor zusters die in de congregatie zich met veel liefde hebben ingezet voor de hulp en opvang van bij voorbeeld zwakzinnigen en ande- rc hulpbehoevenden. Ik geef het eerlijk toe: ik zou het niet kun nen. Ik ben daar niet geschikt voor. Bovendien hield en hou ik nog steeds van het stille leven. Ik dagelijks vele uren in alle stilte °P mijn kamer. Dat past bij mij." Uw leven heeft in het ,eken gestaan van God en heel veel bidden? Slotzusters worden ook wel zu^ers genoemd. Wij bidden veel. Het gebed en de iet elkaar in het klooster spraken mij aan. Ik ben dankbaar voor de miöoie jaren die ik samen met andere slotzusters heb mogen beleven." 5. In het begin van de jaren zeventig veranderde uw leven. Waarom? "Begin jaren zeventig werd het klooster van de zusters Carmalits sen in Heerlen opgeheven. We moesten met werken onze kost gaan verdienen en dat was niet meer op te brengen. Bovendien stroomden steeds minder jonge slotzusters in en werden wij steeds ouder. In 1972 belandde ik in Merkelbeek, in 1983 verhuisde ik naar zorgcentrum De Eghte in Echt." 6. Komt u nog wel eens in Wanssum? "Zelden. Ik ben er een aantal jaren geleden nog geweest. Van mijn generatie leeft bijna niemand meer. Ik ken amper nog iemand in Wanssum en steeds minder mensen uit Wanssum kennen mij. Logisch als je zo oud wordt. Dat was vroeger anders, toen kende in het dorp iedereen elkaar. De laatste keer dat ik er was heb ik nog een aantal oud-klasgenoten bezocht. Maar dat worden er steeds minder." 7. Heel oud worden is geen noviteit in uw familie? "Nee, dat is wel opvallend eigenlijk. Ik ben de derde uit het gezin en ik hoop op 4 april hon derd jaar te worden. De eerste uit ons gezin is 82 jaar oud gewor den, de tweede 95 en de vierde 97." 8. U wacht op het teken dat de Heer u tot hem roept. Maar u wilt toch wel eerst honderd jaar worden? "Ach, dat hoeft echt niet. Als God vindt dat mijn tijd is aange broken om naar hem in de hemel te komen, dan ga ik. En dan maakt het mij niet uit of ik 99. 100 of 101 jaar oud ben. Ik ben hem dankbaar voor iedere dag dat hij mij geeft. Als God mij naar de hemel roept, dan geef ik mij met volle overgave aan hem over. Ik wacht in dankbaarheid en vreug de op zijn teken." 9. Wordt uw honderdste ver jaardag uitgebreid gevierd? "Weet ik niet. Ik denk het wel, want er is mij verteld dat ik mij moet laten verrassen Ik twijfel er niet aan dat het een leuke verras sing wordt. Ik ben in De Eghte altijd uitstekend verzorgd, ik word er met liefde en zorg omringd. Dus ik wacht ook vol vertrouwen de verrassing af als ik honderd jaar oud mag worden." 10. Nog een wens voor uw honderdste verjaardag? "Dat ik die dag mag vieren met de zusters waarmee ik leef en heb geleefd. De omgang met hen heeft mij veel levensvreugde gegeven." Op donderdag 25 maart wordt in Tienray het hoogfeest van Maria Boodschap gevierd. "In de parochie van Onze Lieve Vrouw Troosteres der Bedrukten te Tienray willen we dit natuur lijk plechtig gaan vieren als de opening van het bedevaartsei zoen" zegt pastoor Verheggen. "Waar kunnen wij dit Mariafeest niet beter vieren als bij Maria zelf." Daarom zal er een plechti ge H. Mis zijn op donderdag 25 maart om 19.00 uur. Deze viering wordt opgeluis terd door het ouderenkoor Drie van de vier telefooncellen in de gemeente Meerlo-Wanssum worden verwijderd. Recente cij fers van KPN tonen volgens de gemeente aan dat de cellen in Meerlo, Wanssum en Tienray door de populariteit van de mobiele telefoon nog amper wor den gebruikt en niet meer renda bel zijn. Alleen de telefooncel bij recreatiepark 't Roekenbosch in Blitterswijck, die wel rendabel is, blijft (voorlopig) staan. De gemeente heeft in het raad huis een condoléanceregister geopend naar aanleiding van de dood van prinses Juliana. U kunt tekenen tijdens de openstellings- Duikverenigingen melden zich Er hebben zich al duikver enigingen uit Venray en Horst gemeld die graag gebruik wil len maken van De Diepeling als duiklocatie. Dat laat wet houder Holl (toerisme en recreatie) van Meerlo-Wans sum desgevraagd weten. De ontgronding van het grindgat tussen Castenray en Tienray loopt bijna ten einde en er moet een nieuwe bestemming gezocht worden voor de immense waterplas die eind 2006 ontstaat. Waar een meer derheid van de partijen in de gemeenteraad van Venray kiest voor natuur, en huiverig is voor functies als zeilen en duiken, vindt Meerlo-Wans sum net als de Stichting Inno vatief Platteland dat De Diepe ling juist meer toeristische en recreatieve functies moet krij gen, naast duiken en zeilen in groepsverband. Binnenkort gaan de gemeenten Meerlo-Wanssum en Venray eikaars standpunten bespreken, na ook de mening van de omwo nenden gehoord te hebben. De twee gemeenten moeten samen een visie opstellen over De Diepeling. De wethouders Holl (Meerlo-Wanssum) en Ruyten (Venray) hebben samen met de klankbordgroep, die naast de twee gemeenten bestaat uit ont- grinder Teunesen, Staatsbosbe heer, Waterschap en de Stichting Innovatief Platteland (STIP), een visie opgesteld. In die visie is geen ruimte voor vissen of zwemmen. De ontwik keling van de natuurwaarde in het gebied staat centraal. Maar de commissie financiën en algemene zaken van Meerlo-Wanssum wil - naast de functies duiken en zeilen in groepsverband- tevens de mogelijkheden laten bekijken voor bijvoorbeeld de realisatie van een educatief informatiecen trum en half-ondergrondse recre atiewoningen bij De Diepeling, zolang dat de natuur niet ver stoord. MEER RECREATIE Daarmee wil Meerlo-Wanssum net als de Stichting Innovatief Platteland meer recreatie om de plas dan de gemeente Venray. die duidelijk kiest voor natuur. De coalitiepartijen CDA en de PvdA in Venray vinden dat De Diepe ling veel kansen heeft om uit te groeien tot een uniek natuurge bied. Volgens de partijen kan het een trekpleister worden in de regio voor rustige natuurbeleving. Recreatief gebruik kan ook elders, stelden de fracties vorige week ip de commissie Stedelijke Ontwik keling. Zij zouden het liefst zien dat er alleen gefietst en gewan deld wordt. Meerlo-Wanssum wil echter wat breder kijken naar mogelijke functies. De Stichting Innovatief Platteland gaat daar over meeden ken. Zeker is dat zwemmen en vissen in de plas verboden blijft. Binnenkort moet er duidelijkheid komen over de nieuwe bestem ming. Het bedrijf Teunesen moet voor het afwerken van de oevers ook weten voor welke bestem ming er gekozen wordt. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum Margo Vermazeren, Almut Raaij- makers, Marie-Therese van Loon, Marlon Theunissen U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dins dag, woensdagmorgen of donder- In de nacht van donderdag op vrijdag is ingebroken in een woning aan de Mauritsstraat in Meerlo. Toegang werd verschaft door een raam te forceren. Bij de inbraak werden onder meer de autosleutels, computerappara tuur, gsm's en een geldbedrag weggenomen. De auto werd eveneens gestolen. Het voertuig werd teruggevonden op de Myr- laerstraat. Uit de auto werd een cd-wisselaar met cd's ontvreemd. De politie heeft een buurtonder zoek ingesteld. Het Tienrays echtpaar Hay en Nel Keursten-Kersten heeft de afgelopen weken een trek tocht gemaakt door het Zuid- Amerikaanse land Chili. Omdat ze zich ook betrokken voelen bij het werk van de Stichting Ontwikkelingssa menwerking Meerlo-Wanssum bracht het echtpaar ook een niet aangekondigd bezoek aan de kindertehuizen Hogar Esperanza in de Chileense stad Chilian die de Meerlo- Wanssumse stichting heeft geadopteerd. „Het was in een woord gewel dig hoe de kinderen in dit tehuis worden verzorgd", vertelt Nel Keursten terug in Tienray. terwijl ze de stapels foto's van de reis inplakt in een plakboek. Omdat de Belgische zuster Lucienne niet thuis was werd het Tienrayse echtpaar rondgeleid door de Chi leense medewerksters van het tehuis. Nel en Hay zijn onder de indruk over de wijze waarop in dit tehuis de kansloze kinderen worden opgevangen en hun liefde en warmte wordt geboden. Overal mocht het echtpaar kijken. De speelplaats en de speeltoestellen zagen er goed uit en wat ook opviel waren de propere afdelin gen waar de kinderen verblijven. "We zagen het meteen. In dit tehuis wordt elke cent die daar binnenkomt heel goed besteed. Ik zal dat aan iedereen in Meerlo- Wanssum vertellen die het wil horen. We waren echt onder de indruk", aldus Nel Keursten. Hay Keursten uit Tienray met twee leidsters van het Chileense kindertehuis. Foto: familie Keur sten SOS Meerlo-Wanssum heeft met dit kinderproject weer een schot in de roos. Het echtpaar Keursten roemt onder andere ook de gast vrijheid en hartelijkheid van de Chileense bevolking. Wie in Meerlo Stille Omgang zegt denkt onmiddellijk aan Jan Kessels (oud-bakker). Al meer dan vijftig jaar organi seert hij vanuit Meerlo de jaar lijkse Stille Omgang naar Amsterdam. Die Stille Omgang heeft alles te maken met het mirakel van Amsterdam dat in 1345 zou hebben plaatsgevon den in onze hoofdstad. Het verhaal gaat dat een dood zieke man door een priester werd bediend en de communie kreeg. Maar na het eten van de hostie kreeg de man braakneigingen en moest tenslotte overgeven in het brandende vuur. Na verloop van tijd bleek dat de hostie niet door het vuur was aangetast. De hostie werd opgehaald door een priester om het te bewaren. Maar daags daarna was de hostie weer terug in het huis van de zieke man. Het was een nieuw mirakel dat zich nog twee keer zou herhalen. Voor de mensen in de Middeleeuwen was dat de bevestiging dat hierin de hand van God te herkennen was. De woning van de zieke man werd een devotieplaats, een bede vaartplaats. In de 17e eeuw werd cfit mirakel jaarlijks gevierd en sindsdien stromen duizenden vooral katholieke mensen uit het hele land naar Amsterdam om daar 's nachts een route door de stad te lopen en in de kerk een dienst bij te wonen. De Stille Omgang heeft in Noord-Limburg en oostelijke Noord-Brabant een organisatiecomité dat een en ander jaarlijks vanuit deze regio organiseert In Meerlo trommelt Jan Kessels de mensen altijd bij een. De ene keer gaan tien men sen mee, de andere keer enkele tientallen. Met bussen trekken ze vanuit Meerlo en andere opstap- Jan Kessels tussen de bede vaartgangers. Foto: Marijn Poels plaatsen naar Cuijk waar een lof plaatsvindt. Vandaaruit gaat men naar Amsterdam waar de Stille omgang op het Spui begint en via de Kalverstraat. Nieuwendijk en de Warmoesstraat weer naar Spui- gaat. In de Krijtkerk werd een eucharistieviering gehouden. De Meerlose delegatie bestond dit jaar uit tien mensen. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pas toor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tij dens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen: J.F.H. van Arens- bergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meer lo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.0(412.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.0(413.00 uur, spoedrecep- ten: Apotheek Antoniusveld, Sta tionsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@het- net.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smo- renburg, Legert 15. 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99. Postbus 242. 5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kin- der- en jeugdzorg, volwassenen- zorg, ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51, 5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Lim burg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klantenservice: bereik baar tijdens kantooruren (inclu sief ledenadministratie), tel: 077- 3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a. 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 080(40432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14. 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlö- Tienray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsy- straat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478-692028. Voor bezoekwerk: tel, 04784392364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077- 3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19 30 - 21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 0900-10.00 uur. Vrijwilligerscentrale. Ope ningstijden: ma., di. en do. van 10.00-12.30 uur.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 11