Harold LENSSEN SS, De Uitmarkt opent haar deuren Juurtbus Venray- oxmeer succes Nieuwe stichting Anders Sterk Chipknip opladen bij Plus G. van Dijck Sloop zaal Concordia Vierlingsbeek Onderzoek pleit tbs-kliniek vrij Teeuwen (CDA) stopt als fractievoorzitter Winnaar ketelactie Van Gemert VieCuri Winkeldief Seniorenraad Activiteiten motorclub "Twee handen op één buik" Paul Kronenberg bij TV Show Dorpsraad Merselo Pagi EN MAAS Donderdag 2004 - Pagina 9 lohet najaar 2003 is het traject de buurtbus, voorheen jneer/Maashees, uitgebreid ur'Venray. Het aantal passagiers behoorlijk toegenomen waaruit lijkt dat de verruiming van het ^ect naar Venray een groot suc- ts js. Men kan dan ook elk uur ran hartje Boxmeer naar hartje enray en omgekeerd, waarbij in de tussenliggende maasdorpen ook haltes zijn. Regelmatig wordt het bestuur geconfronteerd met vragen over rijtijden en waar de haltes van de bussen precies zijn. Een en ander staat in de dienstre geling die verkrijgbaar is in de buurtbus, bij de VW in Boxmeer, bij Gerrit Hendriks Grotestraat 86 in Sambeek, tel. 0485-571568 en bij Jo Bussers, Spoorstraat 32 in Vierlingsbeek, tel. 0478-634000. De vereniging zoekt nog steeds naar vrijwilligers die enkele uur tjes per week als chauffeur werk zaam willen zijn op de buurtbus. Inlichtingen hierover kunt u krij gen bij de hierboven vermelde personen. In Venray bestaat al enkele jaren een oudercontactgroep voor ouders van pubers met een GGZ-problematiek (zoals ADHD, PDD-nos). Deze groep is ontstaan uit het initiatief van enkele II ouders, die een lotgenotencon- tact wilden opzetten, in de vorm van ouderavonden, waarbij ouders met elkaar ervaringen kun nen uitwisselen. Een luisterend oor van mensen die begrijpen wat je bedoelt. Het Cliëntenadviesbureau heeft deze ouders op weg geholpen en inmiddels zijn de avonden uitge groeid tot succesvolle bijeenkom sten, die duidelijk in een behoefte Met het ondertekenen van de oprichtingsacte is de stichting een feit. voorzien. Na rijp beraad hebben de initiatiefnemers besloten een stichting op te richten. Op deze wijze kunnen ze hun activiteiten verder uitbreiden. In mei gaat een oudercontactgroep voor ouders van kinderen tot 12 jaar met een GGZ-problematiek van start en er zijn plannen om een zelfstandig wonen project te gaan opzetten, toegespitst op de doelgroep; ado lescenten met een GGZ-problema tiek op weg helpen naar zelfstan digheid. De naam van de nieuwe stichting is Anders sterk. De bete kenis van deze naam is: Anders: onze kinderen zijn anders dus ook onze manier van omgaan met je kind, opvoeding en specifieke problematiek is anders. Sterk: samen sterk, voor en met elkaar en voor onze kinderen. Onlangs is de stichtingsacte getekend en was de stichting een feit. Anders Sterk hoopt voor de doelgroep een toe gevoegde waarde te zijn in deze regio. Wil je meer informatie over deze stichting, neem dan gerust contact op met. Emmy, tel. 06- 14682564. Truus, tel. 0478- 516061 of Marga, tel. 0485- 517217. Elektronisch betalen is niet meer weg te denken. Sinds de invoering van de PIN-pas is het aantal transacties dat elektronisch afgerekend wordt enorm gegroeid Ook Plus G. van Dijck wil het elektronisch betalen graag stimuleren. Hiervoor zijn enkele redenen Elektronisch betalen is makkelijk en snel. Daarnaast is het vooral ook veilig. Niet alleen voor u als klant maar zeker ook voor ons personeel. Voor de klant bete kent het dat er minder geld mee genomen hoeft te worden. Voor de kassière betekent elektronisch betalen dat er steeds minder geld in de kassa komt waardoor de kans op kassagrepen of overvallen behoorlijk verminderd wordt. Daarbij zorgt betalen met PIN of Chipknip er voor dat er minder fouten gemaakt worden en kun nen wij volstaan met minder kleingeld. U ziet dat elektronisch betalen voor iedereen vele voor delen biedt. Daarom ook dat Plus G. van Dijck dit graag stimuleert. Al jaren lang kunt u er kosteloos betalen met PIN of Chipknip en dit vanaf elk bedrag. Ook is de bezorgdienst uitgerust met een mobiel PIN en Chipknip auto maat. Om u als klant nog beter van dienst te kunnen zijn hebben ze onlangs, in samenwerking met de Rabobank, een Chipknip-oplaad- punt geïnstalleerd. Deze is geplaatst naast de ingang van de slijterij. Voortaan kunt u dus hier uw saldo opvragen en saldo bij- boeken op uw chipknip. Op 12 maart starten zij met een speciale chipknip aktie. Indien u bij hen betaalt kunt uw kassabon, voorzien van uw haam, achterla ten in de daarvoor bestemde bus. Vier weken lang maakt u kans op prachtige prijzen. Aan het eind van de aktie wordt een prachtige DVD-speler verloot. Kom dus langs, betaal met uw Chipknip en win één van die fantastische prij zen. PLUS G. van Dijck, ook in betaalgemak 'opgeteld de beste'. De gemeente Boxmeer en de Stichting Volkshuisvesting Vierlingsbeek hebben beslo ten het pand van de voormali ge café-zaal Concorda aan de Spoorstraat 15 in Vierlingsbeek te slopen. Op deze plek wil het college van B en W van de gemeente Boxmeer twaalf nieuwe woningen gaan bouwen. Momenteel wordt de laatste hand gelegd aan een nieuw bestemmingsplan voor de locatie aan de Spoorstraat en een deel van de Kloosterstraat in Vierlingsbeek. Dit nieuwe bestemmingsplan maakt voor de Stichting Volkshuisvesting Vierlingsbeek de bouw mogelijk van twaalf huurwoningen op de locatie van voormalig Concordia. In het nieuwbouwproject op deze locatie wordt de topgevel van het cafégedeelte teruggebouwd en in deze nieuwe gevel zullen op advies van de gemeentelijke monumentencommissie enkele elementen uit de oude gevel teruggebracht worden. Op het perceel Kloosterstraat 5, dat schuin achter het perceel KEUKENINRICHTING Om aan u en uw keuken de volle aandacht te kunnen schenken werken wij uitsluitend op afspraak Stayerhofweg 2b Wanssum (0478)539020 Spoortstraat 15 ligt, staan zes koopwoningen gepland. Ook deze huizen zullen, na sloop van de bestaande woning, gebouwd worden door de Stichting Volkshuisvesting. Op een naastge legen perceel is ruimte voor twee halfvrijstaande woningen. Het voorontwerpplan en een schets- plan van de door de Stichting Volkshuisvesting geplande nieuw bouw liggen vanaf 11 maart ter inzage bij de afdeling Ruimtelijke Ontwikkeling in de dependance Saxe Gotha van de gemeente Boxmeer en in de openbare bibli otheek in Vierlingsbeek. Tot en met 7 april kunnen schriftelijke inspraakreacties bij de gemeente worden ingediend. Tijdens een informatieavond op maandag 19 maart om 19-30 uur in café-zaal 't Hoekje in Vierlingsbeek worden het bestemmingsplan en bouw plan door gemeente en stichting gepresenteerd aan de inwoners van Vierlingsbeek. De politie heeft donderdag avond in eén winkel aan de Kiosk in Venray een 27-jarige vrouw uit Echt aangehouden op verdenking van diefstal. De vrouw wilde blik jes bier ter waarde van enkele euro's meenemen zonder te beta len. Daarbij werd ze door winkel personeel betrapt. De gewaar schuwde politie heeft haar vervolgens aangehouden en voor verhoor meegenomen naar het bureau. De zaak wordt met snel recht afgehandeld. Het bureau Integriteit van het ministerie van Justitie heeft tbs-kliniek de Rooyse Wissel vrijgepleit van misstan den. Een anonieme schrijver schreef eind vorig jaar over mogelijke misstanden in een brief aan een regionaal dag blad. Na diepgaand onderzoek geeft het bureau Integriteit aan geen bewijs te kunnen vinden voor de misstanden. In de anonieme brief werd onder andere gesproken over mogelijke relaties tussen patiën ten en medewerkers. Het bureau Integriteit heeft deze beschuldi gingen serieus genomen en alle in de brief genoemde patiënten en medewerkers gesproken. Het onderzoek, waaraan zij bijna 300 uur besteedden, leverde echter geen bewijs op voor de anonieme beschuldigingen. Het onderzoeks team slaagde er verder niet in de identiteit van de briefschrijver te achterhalen. Sinds de invoering van het nieu we duale systeem kent het fractie reglement van het CDA een bepa ling dat er 2 jaar na aanvang van een regeerperiode een nieuw fractiebestuur gekozen moet wor den. Mevrouw Ton Teeuwen-Peeters heeft aangegeven niet opnieuw te kandidateren voor de functie van fractievoorzitter van het CDA in de gemeenteraad van Venray. Zij heeft drie jaar de kar getrokken en vindt het nu tijd dat een ander dat gaat doen. het nieuwe duale systeem vergt namelijk meer tijds investering als voorheen en de combinatie werk/gezin houdt voor haar in dat er te weinig vrije tijd overblijft voor andere ook belangrijke zaken in het leven. Ton Teewen is van mening dat dit moment een juist moment is om het fractievoorzitterschap over te dragen aan één van de leden van de CDA-fractie. Dat betekent voor de opvolger dat er voldoende tijd is om zich voor te bereiden op de gemeenteraads verkiezingen die in 2006 plaats vinden. Op 21 maart wordt de nieuwe fractievoorzitter door de CDA- fractie gekozen. Ton Teeuwen heeft in 2001 het fractievoorzit- terschap overgenomen van de heer Wiel Michiels. Na de verkie zingen in 2002 heeft zij opnieuw het voorzitterschap op zich geno men in de geheel vernieuwde fractie. Uiteraard blijft Ton Teeuwen zich de komende jare- nals raadslid voor het CDA inzet ten. Sinds kort is Hans Stapels voor zitter van de commissie public relations (pr) van de Seniorenraad. Een functie die al drie jaar niet bezet was. Stapels heeft al enkele vergaderingen van de Seniorenraad bijgewoond en heeft begrepen dat er heel wat op hem af gaat komen. Het houdt in ieder geval heel wat meer in dan alleen zo nu en dan een paar schriftelijke bijdragen leveren. Hij heeft inmiddels kunnen bijdragen aan de verwezelijking van een website: www.seniorenraad.info Dit is alleen maar mogelijk geweest met de hulp en inzet van Maurits Kuit. Hij heeft er heel wat uren aan besteed. De bedoeling is verder regelma tig in Peel Maas aanwezig te zijn met nieuws, etc. En schroom niet, als u van mening bent dat een bepaald onderwerp aandacht ver dient, te bellen, telefoon Stapels: 583491 of gebruik te maken van het volgende e-mailadres: rcdac- tie@seniorenraad.info Maak er een gewoonte van minstens één maal per week een bezoek te brengen aan deze, voor ouderen, zo belangrijke website. De nieuwe motorclub 2004 You (two for you) heeft onlangs haar zestigste lid mogen begroe ten. Voor 2004 staan verschillen de uitstapjes en toerritten op de kalender. Via Peel en Maas wil de vereniging haar leden en de men sen uit de regio op de hoogte hou den over de (activiteiten van) de motorclub. Op 13 en 14 maart staat de vereniging met een stand óp de open dag van Willems Motoren aan de Henri Dunantstraat, op 27 maart houdt MTC 2004 You haar openings toerrit van 70 kilometer door de gemeente Venray (start om 13.00 uur bij Willems Motoren). De rit eindigt in het clubhuis van de ver eniging in Merselo, waarna op 20.00 uur de feestavond begint. Op 17 april in de clubdag, met motorpoetsen bij het clubhuis (aanvang: 13 00 uur) en op 15 mei vertrekken de leden om 8.30 uur vanaf hun clubhuis voor een tocht naar en door Zuid-Limburg. Aansluitend barbecue. Op 5 juni staat de weekendtour op de agen da en op 25 juni is de TT van Assen. "Ik dacht: dit is een grap", zei Anita van Gemert uit Mill, toen haar gevraagd werd naar haar eer ste reactie op het winnen van een cv-ketel. Anita en haar gezin kre gen op hun vakantieadres een telefoontje waarin hen werd mee gedeeld dat ze winnaar waren geworden van de cv-ketelactie van Van Gemert Installatiegroep BV. Ze kregen dus hun nieuwe HR cv-ketel gratis en voor niets. Van Gemert Installatiegroep BV uit Mill en Overloon organiseerde voor het negende jaar op rij een cv-ketelactie. Iedereen die in de maanden maart en april bij van Gemert een opdracht tot het installeren van een HR cv-ketel plaatste, maakte kans deze gratis te krijgen. Math en Anita van Gemert hadden in eerste instantie de pech dat hun cv-ketël (ook een Nefit) er in maart mee stopte. De monteur van Van Gemert Installatiegroep BV die erbij werd gehaald had al snel gezien dat de kosten om het oude apparaat weer aan de praat te krijgen, hoog zouden kunnen oplopen. Toevalligerwijs liep in deze maand de cv-ketelactie bij van Gemert. "De beslissing was dus snel genomen", aldus Math van Gemert. "We waren erg tevreden over het functioneren van onze oude Nefïtketel. Het was één van de eerste HR cv-ketels destijds, en hij had er al die jaren voor gezorgd dat wij er warmpjes bijza ten. Bovendien was de gasreke- ning nooit erg hoog met zo'n HR- toestel. De keuze voor een nieuwe Nefit excellent HR was dus niet zo moeilijk, het enige probleem was dat we in de kou zaten. Door de snelle service van Van Gemert Installatiegroep BV hing er in no time echter een nieuwe ketel." Anita v Gemert: "Toen we het deelnameformulier voor de actie invulden hadden we het er nog over, dat winnen er voor ons wel niet in zou zitten. Wij winnen nooit iets en wij heten bovendien ook nog eens Van Gemert. Hoewel we helemaal geen familie zijn, zou dat mis schien een reden kunnen zijn om in ieder geval niet ons te laten winnen." Mr. A. Hendrikx, notaris in Vierlingsbeek, die zorgdroeg voor een correcte afhandeling van de actie, trok uit een flink aantal deelnemers de familie Van Gemert echter als de gelukkige winnaar. Ook dit jaar organiseert Van Gemert Installatiegroep BV in de maanden maart en april weer een cv-ketelactie. Medisch Centrum voor Noord-Urnburg VieCuri. Medisch Centrum voor Noord-Limburg: het krioelt er van de bedrijvig heid. Op de locaties Venlo en Venray vindt u alle deskundigheden bij elkaar. Prettig en gemakkelijk, alles onder één dak. Warmte en zorg. Dat willen wij onze patiënten geven. In een serie van vijf verhalen zetten wij de spots op de locatie Venray. De locatie die er speciaal op is ingericht om patiënten snel te helpen. Dat is geen loze kreet. Door onze kleinschaligheid kunnen wij onze belofte gestand doen. Plannen, projecten, bouwkundige aanpassingen, investeringen op de loca tie Venray, allemaal illustraties van het heden en de toekomst. VieCuri Venray. hét adres voor uitgebreide poliklinische én geplande klinische zorg. Op 20 maart zet VieCuri Venray haar deuren wagenwijd open. U bent van harte welkom. Ziekenhuis en huisarts: Lilian Keijzer - Bors is al vierentwintig jaar huisarts in Ysselsteijn. Samen met haar man Rob, ook huisarts, begon nen ze hun praktijk -mèt apo theek - in hun eigen huis. Eén kamertje ingericht als spreek kamer en de wachtruimte voor de patiënten was in de gang. Het was nog niet zo druk en om de tijd gevuld te krijgen, deed de huisartsassistente tussen door de strijkwas van het jonge gezin. Dat is nu moeilijk nog voor te stellen. Het praktijkge bouw aan de Litsenbergweg is groot, heeft een moderne uitstraling en biedt intussen ruimte aan verschillende 'hulp verleners op het gebied van zorg en welzijn. Dokter Keijzer is goed bekend met VieCuri. Het ziekenhuis Venray was van oudsher de locatie waar zij de meeste van haar patiënten naar toe verwees. "Vroeger was ik elke vrijdag in het St. Elisabeth Ziekenhuis te vinden. Ik zocht er mijn patiënten op die waren opgenomen." Sinds de zorg tussen Venlo en Venray anders is verdeeld, komt zij er nog maar weinig. "Ik ben nu meer op het Venlose ziekenhuis gericht. Dat komt omdat er veel van mijn patiënten worden opgenomen, maar ook omdat ik voorzitter ben van de Regionale Huisartsen Vereniging Noord- Limburg. Dat brengt veel over leg met zich mee, ook met het ziekenhuis." Het ziekenhuis is veranderd, maar het verblijf in het zieken huis is ook veranderd. "Tegenwoordig liggen de men sen nog maar zo kort in het ziekenhuis, dat ik ze beter thuis kan bezoeken. Nu iedere patiënt een telefoon aan bed heeft, kun je ook gemakkelijk even bellen om je belangstel ling te tonen. Voor mij als huis arts hoeft een ziekenhuis niet zo dicht bij huis te zijn." Geldt dat ook voor de patiënt? Dokter Keijzer: "Hoewel je bij een ziekenhuis vaak denkt aan opname en bedden, komen de meeste patiënten naar de polikliniek. En die polikliniek- spreekuren zijn na de Oversteek flink uitgebreid. Er zijn meer specialisten naar Venray gekomen en omgekeerd werken de Venrayse specia listen ook in Venlo. Dat biedt voordeel voor de patiënt die voor polibezoek gewoon dicht bij huis terecht kan. Intussen kunnen we in Venray ook gebruik maken van de mobiele MRI. Alleen voor opname voor de meer ingewikkelde ingrepen en andere speciale onderzoe ken gaat de patiënt naar Venlo. Je merkt dat de bevolking hier aan went." Het verdwijnen van de eerste hulp is en blijft een lastig punt voor de bevolking in de regio Venray. De huisartsen krijgen daardoor relatief meer te maken met spoedeisende hulp vragen van patiënten. Een goed alternatief biedt de ziekenhuis- post overdag. Daar zijn meer mogelijkheden voor onderzoek en bij twijfel kun je overleggen met de ziekenhuisartsen. Overigens wil dokter Keijzer kwijt dat het altijd makkelijk is telefonisch advies te vragen tijdens het spreekuur van een specialist. Soms gebeurt het wel eens dat het dossier van de patiënt nèt op de andere locatie ligt. "Dan maken we een afspraak voor de volgende dag. Maar op overleg met de specialist hoef ik gelukkig nooit lang te wachten. Dat geldt voor beide locaties." Nieuwe ontwikkelingen op de Venrayse locatie: door dokter Keijzér worden ze omarmd. De mammapoli, de hartfalenpoli, het diagnostische centrum en de cardiologische fietsproef, het kan nu omdat de acute en hoogcomplexe zorg op één locatie in Venlo is geconcen treerd. De bouwkundige aanpassingen die daarmee gepaard gaan zijn nodig en laten zien dat de organisatie ook echt in de toekomst van dit ziekenhuis wil blijven investe ren. "Neem nou zo'n IBUD, een intensieve behandelunit derma tologie. Niet dat ik nou veel patiënten in mijn praktijk heb die zo'n IBUD nodig hebben, ik zal er enkele naar toe venwij- zen. Maar gewoon, dat zoiets nu mogelijk is in het Venrayse ziekenhuis, dat vind ik prachtig." Zorg kent vele gezichten: gedrevenheid, ruimte, trots Anderhalf jaar nadat de gebroeders Pelzer 't Podium overdroegen aan een nieuwe eigenaar, zijn Geert en Bert weer terug in horeca Venray. Op 23 maart opent De Uitmarkt haar deuren in het voormalige pand van bakkerij Pijpers. Waar op straat nog gesproken wordt over een Grand Café, pra ten Bert en Geert over een Totaal Café. "Een café dat je ook in de grotere plaatsen ziet, vanaf 10.00 uur open, tussen de midden ruim te voor lunch, 's avonds voor een diner maar vooral ook café met een goed glas bier", aldus Bert Pelzer. "Een eigentijds dorpcafé waar het goed toeven is", vult Geert Pelzer aan. Om die reden is de bar binnen De Uitmarkt ook prominent aanwezig. De plannen van Geert en Bert Pelzer om een horecagelegenheid in het cen trum te starten is niet nieuw. Al in hun Podium-periode liepen zij. al met diverse plannen rond. Dat ze nu op de Grote Markt terecht zijn gekomèn verhoogt alleen maar hun enthousiasme. "Dit plein leent zich prima voor horeca en voor diverse activiteiten die aan de horeca gerelateerd zijn" ver volgt Bert. Hij ziet dan ook tal van mogelijkheden om samen, met college-horeca-ondernemers di verse dingen te ondernemen. Vooralsnog heeft echter de opstart van De Uitmarkt prioriteit nummer een. "We willen ons onderscheiden van de rest, met bijzondere biersoorten, aparte bierglazen, goed en betaalbaar eten etc. We zijn er van overtuigd dat De Uitmarkt een goede aar vulling is op wat horeca in Venra en omgeving te bieden heeft' meent Geert Pelzer. Volgens hei kiest veel horecapubliek momei teel voor gelgenheden buite Venray. Met De Uitmarkt wille Geert en Ben Pelzer bijdragen aa een ommekeer. "Ook horeca i het voormalig raadhuis kan da; een belangrijke bijdrage aan lev ren. De Uitmarkt biedt binnen gel genheid voor kleinschalige optr dens. "Concerten en manifestati- zoals we die destijds in 't Podiu organiseerden zijn in dit café ni mogelijk." De gebroeders Pelz hebben naast De Uitmarkt o<j nog het cafetaria Frities in <i Grotestraat, een concept dl inmiddels ook al in Uden succ<| vol is gebleken. Paul Kronenberg (35) ontving dit jaar de bronzen Piëlhaas voor zijn inzet voor blinde kinderen in Tibet. Sinds 1998 is hij, samen met zijn vriendin Sabriye Tenberken, werkzaam in de Chinese provincie voor het pro ject Braille without Borders. Samen hebben zij een trainings centrum opgezet waar kinderen, die vaak vanwege hun blindheid verstoten worden door hun naas te familie, een opleiding krijgen en op eigen kracht kunnen inte greren in de samenleving. Zijn vriendin, Sabriye Tenberken, is zelf blind en heeft het Tibetaanse brailleschrift ontwikkeld. Het blindencentrum heeft nu elf medewerkers en 42 kinderen, maar het houdt nog niet op. Kronenberg en Tenberken willen Braille Without Borders graag uit breiden en meerdere centra ope nen in verschillende landen. De Venraynaar is op vrijdag 19 maart te gast bij de TV Show van Ivo Niehe. PEEL EN MAAS een abonnement waard Donderdag 11 maart vergad«. de Dorpsraad Merselo om 20. uur in de Zonnezaal. Grootdq 73- Naast het verslag van 1 dorpsradenoverleg en and< reguliere agendapunten, zuil ook de laatste ontwikkeling met betrekking tot woningbo besproken worden. Op korte i mijn word de verdere ontwik ling van het uitbreidinggeb voor woningbouw weer ter h; genomen. De vergadering is opi baar en belangstellenden zi zoals altijd, van harte welkom

Peel en Maas | 2004 | | pagina 9