yZwemmen en vissen niet toegestaan in de Diepeling DE ALLERLAAGSTE PRIJZEN "De Venrayse politiek was mijn leven" Aandacht voor fietsers en voetgangers De Flierefluit bouwt aan toekomst Geen tijd voor sociaal jaarverslag WATERSCHADE - ROOKSCHADE Gemeente verkoopt toch strook grond in Castenray Rijwielstalling aan de Eindstraat SLUIS LEDER VENRAY TUIN ONTWERP AANLEG ONDERHOUD Verkoop in het pand van Amigo, Wilhelminastraat IC, Venray Centrum (zijstraat van de Grotestraat). Betaling uitsluitend contant! Online meebieden Op de bon agin PEEL en maas Donderdag 11 maart 2004 - Pagina 5 Recreatief gebruik beperkt tot wandelen, duiken en zeilen pe ontgronding van de piepeling wordt in de loop van 2006 door het bedrijf Teunesen voltooid. De enorme waterplas ligt over de gemeen tegrens tussen de dorpen Oirlo, Castenray en Tienray. pe wethouders Holl (Meerlo- Wanssum) en Ruyten (Venray) hebben samen met de klank bordgroep een visie opgesteld voor het recreatief gebruik. Zwemmen en vissen worden niet toegestaan en de natuur waarde komt centraal te staan. Beide gemeenten oordelen dat I erin de omgeving al genoeg ont- I grondingslocaties zijn waar I gezwommen kan worden zoals in I het Schaartven (Overloon), I Kasteelse Bossen (Horst) en de I Witte Vennen (Oostrum). Tevens is er in zowel Venray als Horst een binnenbad. Er worden ook geen grootschalige voorzieningen en gemotoriseerde activiteiten toegestaan in en rond de Diepeling". Ten zuiden van de locatie stro men de Lollebeek en de Groote Molenbeek, die met de directe omgeving een ecologische verbin dingszone vormen en vallen bin nen de PES (Provinciale Ecologische Structuur). De Lollebeek is ook een verbindings zone met de Castenrayse vennen en heeft ecologisch waardevolle beekranden. Door de ontzanding is de Diepeling een van de weinige bio topen waar de oeverzwaluw en de kleine plevier voorkomen. De provincie wil voor de zwaluwen steile oevers aanleggen die als nestplaats dienen. De geelgors is er eveneens aangetroffen en aan de noordkant is een dassenburcht volop in gebruik. Er zijn eind 2003 door Staatsbosbeheer vele activiteiten van de dassen waarge nomen zoals vers zand uit de burcht, slepen met nestmateriaal en verse mestputjes. Wandelen wordt straks als enige activiteit onbeperkt toege staan. Daarnaast komt er de moge lijkheid om in georganiseerd ver band te zeilen en te duiken in het noord-westelijk deel. Rondom de plas wordt een doorgaande wan delroute aangelegd. Bij de aanleg wordt rekening gehouden met de waardevolle waterranden en de watervogels. Naast banken en afvalbakken komen er wellicht ook een vogelkijkhut, een educa tief centrum en bewegwijzering. De route dient de omgeving van de dassenburcht te mijden en niet-aangelijnde honden zijn niet welkom. Aan de zuidzijde en de noord westkant komen parkeerplaatsen voor auto's en fietsen. Twee tracés van het fietsknoopnetwerk Noord-Limburg, dat jaarlijks door duizenden toeristen en recrean ten gefietst wordt, lopen vlak langs de Diepeling. Maar de fiet sers krijgen geen fietsroute door het gebied. Evenals mountainbi- ken en paardrijden wordt fietsen vanwege het rustverstorende effect niet toegelaten rond de plas De beide gemeenten willen ook het vissen verbieden omdat er vol doende alternatieven in de regio zijn. Meerlo-Wanssum telt vier vis vijvers en Venray twee. Ook in Horst aan de Maas kan op enkele plekken gevist worden. In de Diepeling kan tot 25 meter diepte gedoken worden. Er zijn weinig alternatieven in de omgeving. Duiken en zeilen wor den toegestaan voor leden en indien het beheer goed geregeld is. Bij het zeilen wordt gedacht aan een zeilschool die in een rusti ge omgeving met maximaal vijf boten van de waterplas gebruik kan maken. Er komt één aanleg steiger. Op grotere schaal kan gezeild worden op het Leukermeer, de Maas en Maasplassen. De klankbordgroep bestond naast de gemeenten Venray en Meerlo-Wanssum uit vertegen woordigers van waterschap Peel en Maasvallei, provincie, Staatsbosbeheer, Teunesen zand en grint bv en Innovatief Platteland. De visie wordt op dinsdag 16 maart behandeld in de commissie Stedelijke Ontwikkeling. Erdogan Cadirci veertig jaar in Nederland Op straat en in het café wordt hij Ed genoemd. Het is dé Venrayse Turk, een voor beeld van integratie. In 2004 is hij 40 jaar in Nederland en dit valt toevalligerwijs gelijk met de viering van het 40-jarig bestaan van de Turkse gemeenschap in Nederland. Na een actief leven in de Venrayse politiek en het ver enigingsleven heeft Erdogan Cardirci (64) moeten vechten om in leven te blijven. Door een hartinfarct en een aantal operaties die daarop volgden is hij vier jaar uit de roulatie m geweest. Op dringend advies van zijn kinderen neemt hij nu gas terug. "Soms moet je ook luisteren, ik heb respect voor mijn kinderen." Een por tret. (door Rob Rombouts) Waarom bent u naar Nederland gekomen? "Mijn grote droom van vroeger was om naar de universiteit te gaan en door te kunnen leren. Maar mijn vader was echt conser vatief. Hij zei dat ik klaar was met studeren en hem moest helpen, maar dat wilde ik niet. Ik had een andere toekomst voor ogen. Toen ik uit dienst kwam in oktober 1963 heb ik een hele grote ruzie met mijn vader gehad en besloten om naar Europa te vertrekken. Mijn moeder gaf me een paspoort en zakgeld." U bent naar Venray gegaan, en toen? "Ik kreeg werk bij Inalfa Industries, maar al snel bleek fabriekswerk niets voor mij te zijn Toen de baas me vroeg of ik wilde studeren om een vak te leren, ben ik daar op ingegaan. Ik heb drie jaar op de hogere techni sche school in Eindhoven gezeten en heb mijn diploma gehaald. In mijn vierde jaar bij Inalfa kwam de Vincent van Gogh Stichting op mijn pad. Ik heb daar vier jaar als HOVENIERS kapper gewerkt Toen hebben ze me gevraagd of ik hoofd van de schoonmaakafdeling wilde wor den Daar moest ik verder voor studeren, ik heb vier jaar in Rotterdam gestudeerd, leiding geven en organisatie in midden- en hoger kader. De beslissing om in Nederland te blijven was een voudig omdat ik hier werk kreeg en mijn omgeving was erg sympa thiek. Ik wilde hier mijn toekomst op gaan bouwen. In die tijd heb ik mijn vrouw leren kennen en in 1968 zijn we getrouwd, wat ook veel problemen heeft opgele verd." Problemen? "Mijn schoonouders waren katholiek en ik ben moslim, zij maakten er geen punt van maar de katholieke kerk wel. Wij wil den in de kerk trouwen, maar de pastoor zei dat het niet mocht omdat ik moslim was. Dat wilde ik niet. Ik ben opgegroeid als mos lim, dat zit in mijn aard, ik vond het niet eerlijk. Via de oom van mijn vrouw, hij was priester, heb ben we een brief naar het Vaticaan geschreven met de vraag of we alsnog in de kerk mochten trouwen. Zes weken later kregen we een mooie brief met allerlei officiële stempels vanuit het Vaticaan. We mochten van de katholieke kerk trouwen. Ik ben terug gegaan naar de pastoor en heb hem die brief laten zien. Hij vond het niet leuk, hij schaamde zich. Hij vroeg me of we alsnog in zijn kerk wilden gaan trouwen, maar we hadden intussen al beslo ten om ergens anders te gaan doen." Wat deed u na de periode bij het Vincent van Gogh Instituut? "In 1968 ben ik jeugdleider geworden, ik ben achttien jaar coach geweest van een zaalvoet balteam. Vanaf 1974 tot nu ben ik vertaler bij het ministerie van jus titie. Ik heb ook achttien jaar bij het St. Anna gewerkt. Ik was huis meester, een manusje van alles. De afdeling had ongeveer hon derd bedden en wij moesten voor alles zorgen zoals eten, schoon maken, planning. Daarnaast ben ik nu zo'n 30 jaar actief in de Venrayse politiek. Vooral in het begin heb ik het echt moeilijk gehad. Soms spelen je emoties mee en dan moeten collega's je er wel eens op wijzen Onlangs is aan de Eindstraat het gebouw gesloopt waarin het par- keerbureau was gevestigd. Het parkeerbureau is nu even verder op gehuisvest in een kantoorunit op het parkeerterrein aan de Eindstraat. Hierdoor is daar nu een terrein vrijgekomen wat de gemeente gaat inrichten als rij wielstalling. De werkzaamheden zullen naar verwachting vanaf maandag 15 maart 2004 worden uitgevoerd. De werkzaamheden bestaan uit het bestraten van het terrein met uitkomend materiaal. De inrit naar het parkeerterrein zal worden verlegd. Door deze wijziging komen er een zestal par keerplaatsen bij. Het resterende terrein op de hoek Eindstraat - Marktstraat wordt ingericht als rij wielstalling. Er worden rijwielrek- ken geplaatst waarin 25 fietsen kunnen worden gestald. Op basis van de behoefte is de mogelijk heid om nog uit te breiden. De gemeente hoopt dat dit een bij drage levert aan het terugbrengen van de fietsenoverlast in het win kelcentrum van Venray. PEEL EN MAAS een abonnement waard dat je rustig moet blijven. In de politiek moet je weten wanneer je ergens op in moet gaan en wan neer niet, je moet de middenweg zien te vinden. Je moet een beetje flexibel leren denken. Ik heb wel genoeg tijd gehad om dat te leren, want ik ben 28 jaar commissielid van sociale zaken geweest, vier jaar raadslid voor het CDA en woordvoerder van de Turkse gemeenschap. Ik heb verschillen de bestuurlijke functies gehad; in het bestuur van multicultureel Platform Venray, vice-voorzitter van de adviesraad van Limburgse Turken en zorgdrager van het Allochtonenplatform Limburg." U hebt toch ook als journa list gewerkt? "Ja, ik ben van 1968 tot 1987 journalist geweest. Als correspon dent werkte ik voor Hurriyet, de bekendste Turkse krant in Nederland en daarnaast nog voor een persbureau. Ik vond het heel erg leuk. Ik heb geen opleiding journalistiek gehad, maar mijn opa in Turkije was wel journalist. Hij had een klein drukkerijtje en een eigen kantoor. Na mijn schooltijd ging ik daar helpen, zo is het eigenlijk begonnen." Blijft u in de toekomst actief in de Venrayse politiek? "Ik werk niet meer, ik zit in de VUT dus heb ik iets meer tijd. Soms vragen ze of ik nog iets wil doen, maar nu is het genoeg. Ik moet ook rekening houden met mijn leven, ik wil me niet teveel meer op de kop halen. Nadat ik in de gemeenteraad gezeten heb, ben ik vier jaar ziek geweest. Ik heb een hartinfarct gehad en ben drie keer geopereerd. Mijn kinde ren hebben me duidelijk gezegd dat als ik door zou gaan dat zij niet meer thuis wilden komen. Ze hebben me gedwongen te stop pen. Soms moet je ook luisteren, ik heb respect voor mijn kinde ren. Achteraf gezien was de Venrayse politiek alles voor mij, het is mijn leven geweest. Ik werkte aan de ene kant voor mijn baas en aan de andere kant omdat ik het zo leuk vond. Maar nu doe ik minder, het is genoeg geweest." LAATSTE WEEK De openbare verhardingen in de gemeente Venray zijn eigen dom van de gemeente Zij is dan ook verantwoordelijk voor de zorg van de verhardingen, zoals het onderhoud ervan. De gemeente Venray is gestart met de actualisatie van het wegenbeleidsplan. Het nieuwe plan heeft betrekking op de perio de 2005 - 2010 met een financiële doorkijk van tien jaar. De basis van het huidige beleid, wat nog steeds gehanteerd wordt, is in 1996 gelegd. Een van de belang rijkste doelen is het bepalen hoe veel middelen de komende jaren nodig zijn om een te kiezen kwali teitsniveau te waarborgen. De gemeente kiest voor een gediffe rentieerde kwaliteit: er mag ver schil zijn tussen de kwaliteit van een weg in het buitengebied en een voetpad in het centrum. In het nieuwe plan komen accenten te liggen voor fietsers en voetgan gers opdat de berijdbaarheid en begaanbaarheid optimaal wordt en blijft. De gemeente Venray legt het plan van aanpak en de uit gangspunten en dus ook de keuze voor de verschillende kwaliteiten voor aan de dorps- en wijkraden en vertegenwoordigers van bedrijventerreinen in de gemeen te. Het conceptplan wordt aan genoemde organisaties voorge legd. Bruikbare op- en aanmerkin gen worden in het beleidsplan opgenomen. De commissie Stedelijk Beheer adviseert over het definitieve plan, waarna de gemeenteraad het plan vaststelt. Verder worden bij de uitvoering van werken, zoals gebruikelijk, informatieavonden georgani seerd. H. Vlemmix is eigenaar van een perceel weidegrond aan de zuidkant van Castenray. Nadat een eerder verzoek was afgewezen heeft de gemeente nu toch ingestemd met de ver koop van een strook grond van 280 vierkante meter. Want Vlemmix kan zijn weide nabij de Horsterweg/Rietweg niet vanaf de openbare weg bereiken. Dit kan alleen als hij gebruik maakt van het perceel dat van de gemeente is. Twee jaar geleden kocht de gemeente dit stuk van de provincie. Het verzoek tot aan koop werd toen op voorhand afgewezen ook omdat het ver moeden bestond dat er kabels en leidingen zouden liggen. In augustus vorig jaar deed Vlemmix een tweede verzoek tot koop. Inmiddels was duidelijk dat er geen kabels lagen. Ook vanuit andere afdelingen in het gemeen tehuis was er geen bezwaar. De strook heeft 'agrarisch gebied' als. bestemming en daarin past het gebruik als ontsluiting van de weide. De gemeente had geen verdere plannen met deze strook en ook het naastgelegen perceel, eigendom van de kerk, onder vindt geen hinder van de eigen domsoverdracht. Een taxateur schatte de waarde op 4,50 euro per vierkante meter zodat Vlemmix voor 1260 euro het per ceel in bezit krijgt. Basisschool De Flierefluit in het hart van 't Brukske verandert in snel tempo. De school richt zich steeds meer op de buitenwereld en op de autochtone medemens. De school heeft het imago van 'zwarte school', maar dit beeld gaat langzaam veranderen. In rela tief korte tijd hebben verschillen de allochtone ouders hun kinde ren van school genomen om naar de islamitische school in Helmond te gaan. De school respecteert de keuze van de ouders. Door deze ontwikkeling wordt de school aantrekkelijker voor andere doelgroepen. De Flierefluit wil geen school zijn die met één geloof wordt geasso cieerd, maar wil openstaan voor meerdere geloven en meerdere kinderen. Het begint er op te lij ken dat de mensen in de wijk 't Brukske en Antoniusveld De Flierefluit opnieuw ontdekken. Ze zijn van harte welkom op een school die vanaf groep 1 t/m groep 8 middels de methode Leefstijl aandacht besteed aan nor men en waarden. Loop daarom gerust eens binnen op donderdag morgen 18 maart. De Lions Club Venray organi seert jaarlijks een veiling waarvan de baten ter ondersteuning zijn voor een aantal projecten zoals het ondersteunen van een vakan tiekamp voor kinderen met spier dystrofie, het project vrijwillige terminale zorg Noord Limburg en hét busproject van Synthese. Men kan vanaf heden via www.lions- venray.nl zien wat het aanbod van de te veilen goederen is en indien men geïnteresseerd is een bod uit brengen op één of meerdere arti kelen. De veilingactiviteit zelf blijft in de oude vertrouwde vorm bestaan en plaatsvinden op het Raayland College. De veiling vindt plaats op zaterdag 27 maart 2004. Kijken kan vanaf 16.00 uur, de daadwerkelijke veiling start om 18.00 uur. In het jaarverslag 2003 van de gemeente Venray, dat vol gende maand verschijnt, is géén sociaal jaarverslag opge nomen. De afdeling Personeel Organisatie heeft het zo druk met de op handen zijnde reorganisatie dat de tijd ont breekt om het overzicht op te stellen. Op maandag 17 mei vindt de 'kanteling' plaats in het gemeente huis. Op deze datum beginnen De politie Limburg-Noord heeft de afgelopen week in totaal tegen twaalf automobilisten, één bromfietser en één vrachtautochauffeur proces verbaal opgemaakt omdat ze met alcohol op achter het stuur zaten. De verdachten werden betrapt bij controles in Linne, Gennep, Roermond, Neer, Maasbracht, Steyi, Venlo, Venray, Susteren. Heythuysen, Horst, Swaimen en Roggel. De bestuurders kregen rijver boden opgelegd tussen de l en 24 uur, De politic wil bij bestuurders blijven benadrukken dat alcoholgebruik direct van invloed op de rij vaardigheid is. Bij twee of drie glazen alcohol is de kans op een onge val al anderhalf keer groter. Rijden onder invloed is geen verkeersover treding, maar een misdrijf waardoor jaarlijks veel slachtoffers vallen. Daarpm houdt onder andere het Verkeershandhavingsteam regelmatig alcoholcontroles verspreid door Limburg-Noord. alle medewerkers in hun al dan niet gewijzigde functie volgens de nieuwe organisatiestructuur. Het sectorenmodel wordt losgelaten i en het aantal afdelingen wordt ingekrompen van vijftien naar zeven. De afdeling P&O is druk in de weer met de voorbereidingen zoals de benoemingsbrieven, het functieboek en het sociaal sta tuut. "Tot 1 juni moet P&O de hoogste prioriteit geven aan de inpassing van de medewerkers in de nieuwe organisatie. Dit moet zorgvuldig en juridisch correct gebeuren", schrijft afdelingshoofd Marcel Groot aan B en W. Omdat de meeste werkzaamhe den in eigen beheer moeten wor den uitgevoerd ziet de personeels afdeling geen kans om ook nog het sociaal jaarverslag samen te stellen. Hierin staat alle informatie over de personele organisatie in het afgelopen jaar. Zoals de perso neelssterkte, ontwikkelingen, beloningen, ziekteverzuim, uit stroom, medezeggenschap en arbeidsomstandigheden Het college heeft er mee inge stemd dat het sociaal jaarverslag 2003 pas in september verschijnt.

Peel en Maas | 2004 | | pagina 5