Stuurgroep voor kwaliteitsplan Venrays centrum De kinderen zijn de dupe" Specialist beslist over lot |castanjebomen Julianasingel Opknapbeurt Engelse tuin van start Venray laat platte daken onderzoeken Betere toegankelijkheid pleinen .ions sponsoren muurschildering KASTSYSTEMEN Acties Red de Flat Het is tijd voor een chipknip-oplaadpunt bij Plus G. van Dijck ^Er komt opnieuw een nderzoek naar de kastanje omen in de Julianasingel. en bomenspecialist zal uit- luitsel moeten geven over de Bekomst van de 67 bomen. Ie gemeente kiest vooralsnog 'oor handhaving. De straatbe- ners reageren verdeeld. Ze >uden van de prachtige imenrijen maar ondervin- :n ook dagelijks de overlast •als verstopte rioleringen en 'lijke trottoirs. Eind dit jaar wordt de lianasingel gerenoveerd. De ïmeente heeft er 781.000 euro tr uitgetrokken. Er wordt mid- :n in de straat een nieuwe riole- ig aangelegd, tje verlichting 'ordt vervangen en er komt een heel nieuw wegdek met een rij- n van vier meter en aan beide len fietsstroken van anderhalve :ter breed. Afgelopen woensdag was er drukbezochte informatie- •nd. De gemeente wil al in een stadium de bewoners :trekken bij de plannen over lun straat. Er komt een klank- •rdgroep want ook daarvoor ;ek veel belangstelling. De kastanjebomen, geplant in lljle jaren vijftig, waren het onder werp van gesprek. Een paar jaar [eleden viel spontaan een boom om. Dat was het sein om een onderzoek te doen naar de levens vatbaarheid. Er werden ook trek- iroeven uitgevoerd maar niets vees op een slechte toestand van de bomen. Bijkomend probleem is dat aan beide zijden van de straat, precies onder de bomenrijen, de riolering ligt. "De riolering is te klein en verkeert in slechte staat", zei pro jectleider Eric Verhagen. "We laten de oude buizen zitten en zul len ze volschuimen met beton zodat ze niet inzakken." De vraag is wat de gevolgen zijn voor de bomen. Dit is nog niet eerder onderzocht. De bomenspecialist zal dit in zijn onderzoek meene men. "De bomen zijn deels afhan kelijk van het water uit het riool. Als het wordt afgekoppeld dan zullen de bomen dorst krijgen. Met behulp van infiltratie kan uit droging voorkomen worden", zei Verhagen. De straatbewoners toonden zich betrokken met het lot van de bomen. "Ze hebben niet het eeu wige leven. We moeten ook kij ken hoe de toestand over tien of twintig jaar is. We willen wel graag het beeld van de straat in stand houden", zei een aanwonen- de. Verhagen merkte op dat de levensverwachting wordt meege nomen in het onderzoek. "Als dit vijf jaar blijkt te zijn dan zijn we er snel mee klaar. Dan gaan alle bomen om." Iemand vroeg of het mogelijk was de bomen om en om te kap pen. Volgens de gemeentelijke projectleider is dit praktisch niet uitvoerbaar omdat de meeste bomen zowel met de kruinen als de wortels met elkaar vergroeid zijn. De aanwezigen vroegen, indien kappen noodzakelijk is, zo Industriestraat 17a. 5961 PH HORST offi Hoogveld lel. 077-3980889 Fax 077-3980890 WielHermkes KEUKEN- EN I N T E R IE U R B O U W Donderdag 11 maart ^004 - Pagina 3 Sinds kort kunt u bij Plus G. van Dijck, Kruidenlaan 159 in Venray, uw chipknip opladen. Natuurlijk kunt u bij Plus G. van Dijck ook met de chipknip betalen! Kleine bedragen: 20 gechipt! Chippen biedt allerlei voordelen boven betalen met contant geld. Het is makkelijk: u steekt uw pas in de betaalautomaat, kijkt of het bedrag klopt en drukt op de 'ja'-toets. Dat is alles. Het is ook veilig: niemand kan zien hoeveel geld u in uw portemonnee hebt. En u hoeft niet naar kleingeld te zoeken, u betaalt altijd gepast. De chipknip zit gewoon op uw bankpas. U moet wel zelf bij een oplaadpunt geld op de chipknip zetten. Dat kan vanaf nu dus ook bij het oplaadpunt bij Plus G.van Dijck. Bij het opladen voert u uw gewone pincode in; het bedrag wordt dan meteen van uw bankrekening afgeschreven. Betalen met de chipknip kan al op vele plaatsen. In winkels, maar ook steeds vaker bij instellingen als universiteiten en ziekenhuizen en bij parkeerautomaten. Door de chipknip te accepteren gaat er minder contant geld om en dat is voor iedereen makkelijker en veiliger. Lees het artikel elders in dit blad over het oplaadpunt bij Plus G. van Dijck en win prachtige prijzen indien u betaalt met chipknip. 4 Rabobank Venray krijgt een nieuwe stuurgroep voor het project kwaliteitsplan centrum. De stuurgroep gaat zich bezig houden met het beoordelen van centrumprojecten en bestaat uit vertegenwoordi gers van verschillende Venrayse belangenorganisa ties. De stuurgroep wordt geleid door een onafhankelijk voorzitter. Hiervoor stelt de gemeente een bedrag beschik baar van 41.000 euro. De belangrijkste taak van de stuurgroep wordt het prioriteren en van budget voorzien van de centrumprojecten. Ook geeft zij duidelijk aan welke organisatie verantwoordelijk is voor de uit voering van een bepaald project. Dit zal vaak de gemeente zijn maar ook andere organisaties zul len soms actie moeten onderne men. De stuurgroep bestaat, naast de gemeente, uit ondernemers vereniging Venray Centraal, het Lokaal Historisch Platform, Wonen Venray, Wijkplatform Centrum, de Stichting Gehandi captenplatform en een vertegen woordiger van de Centrale van Ouderenverenigingen. De gemeente wordt vertegenwoor digd door wethouder Heidens. Om de discussie in de stuurgroep zo objectief mogelijk te laten ver lopen wordt een onafhankelijke voorzitter benoemd. Naast de lei ding van de stuurgroepvergade ringen heeft de voorzitter de taak de activiteiten te coördineren en op de daadwerkelijke uitvoering toe te zien. Verder moet de voor zitter het contact onderhouden met de diverse belangengroepe ringen en treedt deze op als 'het gezicht' van het kwaliteitsplan Venray. Omdat dit de nodige pro fessionaliteit vergt wordt hiervoor een onafhankelijke, professionele kracht gezocht. Hiervoor stelt de gemeente een bedrag beschikbaar van maximaal 41.000 euro. De gemeente is vorig jaar begonnen met het kwaliteitsplan centrum. Onder deze titel werkt zij, samen met een groot aantal externe part ners, de komende jaren aan de verdere verbetering van de woon- werk- en verblijfskwaliteit van het centrum van Venray. De afge lopen maanden zijn vier werk groepen aan de slag gegaan om concrete activiteiten en projecten te ontwikkelen. Nu de werkgroe pen de eerste projecten hebben ontwikkeld, is „de oprichting van de stuurgroep kwaliteitsplan cen trum noodzakelijk geworden. Met de instelling van de stuurgroep is de organisatie van het kwaliteits plan rond en worden binnenkort de eerste projecten in het cen trum uitgevoerd. Venray gaat op verzoek van de inspectie VROM een onder zoek uitvoeren naar de veilig heid van risicovolle platte daken. Het onderzoek, dat zo spoedig mogelijk start, concentreert zich op diverse voor het publiek toe gankelijke grotere ruimten die zijn voorzien van lichtmetalen platte daken en wordt uitgevoerd door een gespecialiseerd bedrijf onder regie van de gemeente. Door de inspectie VROM vastge steld instortingsgevaar is aanlei ding voor het uit te voeren onder zoek. De inspectie VROM heeft ontdekt dat er bij een bepaald soort lichtmetalen platte daken instortingsgevaar kan zijn bij over vloedige regenval. Daarbij is gebleken dat panden die zijn gebouwd vóór 1993 deze risico volle daken kunnen hebben. Gebouwen die gebouwd zijn na invoering van het Bouwbesluit (1992) hebben een verplichte noodoverlaat. Uit inventarisatie blijkt dat in Venray 36 publiek- De komende weken wordt gewerkt aan het Schouwburg plein en het Henseniusplein in het centrum van Venray. Er wor den in totaal zeventien inritten voor mindervaliden aangelegd die ervoor moeten zorgen dat de plei nen ook voor ouderen en mensen die slecht ter been zijn gemakke lijk toegankelijk worden. Het pro ject is een eerste resultaat van het kwaliteitsplan centrum waarin de gemeente Venray en een groot aantal Venrayse organisaties samenwerken aan de verbetering van het winkelcentrum. Het pro-, ject is opgezet door een werk groep waarin de gemeente samen met ondernemers, bewoners en het gehandicaptenplatform pro jecten ontwikkelt die de bereik baarheid van het Venrayse cen trum moeten verbeteren. Daarnaast werken drie andere werkgroepen aan het verbeteren van de beeldkwaliteit, de leefbaar heid en de economie van het cen trum. De werkzaamheden begin nen binnenkort en worden nog in april afgerond. Vrijdag 12 maart zal het start schot gegeven worden voor een aantal acties die moeten leiden tot het behoud van de flats aan de Veltumse Kleffen en de Haammakerstraat. De actiegroep Red de Flat zal die dag om 17.00 uur een groot spandoek aan de flat ophangen om aandacht te vra gen voor de problemen die er zijn. Verder zullen er in maart regelmatig op de weekmarkt en op koopavonden in het centrum van Venray folders uitgedeeld worden. Op 30 maart zal er, in samenwerking met de plaatselijke SP-afdeling, voor alle bewoners,leden en belangstellen den een informatieavond gehouden worden over de pro blemen in de Volkshuisvesting. Aan deze avond zal onder andere door Remi Poppe. voormalig SP- kamerlid, worden deelgenomen. stoegankelijke gebouwen zijn met een risicovol plat dak. hetgeen niet betekent dat ze ook feitelijk gevaarlijk zijn. Het betreft vooral winkels, openbare gebouwen en showrooms. De gemeente stelt een vervolgonderzoek in naar deze gebouwen, waarbij wordt onderzocht of de risicovolle daken al dan niet veilig te achten zijn en zo niet, welke maatregelen noodzakelijk zijn om te komen tot een veilige situatie. Aanleiding voor het onderzoek door de inspectie VROM is het instorten van een dak bij Ikea in Amsterdam een paar jaar geleden. PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Ftix 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmtmckhof.nl Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. advertentie@vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 18.50 (postcode 58. 32,50 (overige binnenland) a9» ;EL EN MAAS- giskamerproject zit met financiële strop na inbraak Het huiskamerproject in „kske zit met een financiële f0p. In de nacht van maan kop dinsdag hebben onbe- inden ingebroken in wijkge- DUVV de Kiosk. Ook de ,lskamer voor tieners ont- ram niet aan de grijpgrage jnden van de inbrekers, oordvoerder Cor Bijl van het jjkplatform Brukske is een neergeslagen man. "De kin- ten zijn de dupe. We moe- in de deuren zeker deze week uiten en zijn onze no-claim m de verzekering kwijt. Er is >or zeker 1700 euro aan pparatuur gestolen." De huiskamer in het wijkge- bouw maakt een lege indruk. Cor Bijl laat precies zien hoe de die ven binnen zijn gekomen. Ze heb ben de deur met geweld gefor ceerd en onder meer de televisie, videorecorder, stereotoren en vele dvd's meegenomen. De klei ne spullen zijn via het raam naar buiten gebracht, de grote via de nooddeur, die met geweld werd opengebroken. Maar niet alleen de huiskamer was het doelwit van de inbrekers, ook het wijkge- bouw is de dupe, vertelt beheer ster Jo Vermeulen. "De boxen zijn vernield en er veel sterke drank gestolen. Ook een kratje Palm is weg." Om binnen te komen heb ben de inbrekers enkele deuren en ramen vernield. "Het is vervelend", vervolgt Cor Bijl. "De politie is al hier geweest en ik ga met de verzekering pra ten. Natuurlijk, de spullen zijn verzekerd, maar we zijn wel onze no-claim kwijt. Ik hoop dat de ver zekering voor ons project over haar hart strijkt. Nee, de dieven kunnen niet veel met de spullen, want ze zijn allemaal gebrand merkt. Maar wellicht staan ze bij een particulier in de huiskamer." SPELLEN EN COMPUTER Het ergste vindt Cor Bijl echter nog dat de huiskamer deze week haar deuren heeft moeten sluiten. Alleen de spellen, enkele schilde rijen en de computer, die in een aparte ruimte stond, hebben de dieven ongemoeid gelaten. "Ze hebben gericht gezocht en het zijn profesionals geweest. Want ze hebben de bewakingscamera's ook uitgeschakeld. Nee, dit zijn echt geen kleine jongens geweest." Het huiskamerproject is een ini tiatief van het wijkplatform Brukske, Synthese, bestuur van de Kiosk en de gemeente Venray. In deze huiskamer wordt op dins dag- en donderdagmiddag naschoolse opvang geboden aan 10- en 14-jarigen uit de wijk Brukske. In de huiskamer kunnen tieners onder begeleiding op een zinvolle manier invulling geven aan hun vrije tijd, contacten leg gen met leeftijdsgenoten en ook kunnen zij door de begeleiders geholpen worden met eventuele vragen en problemen. "Het pro ject loopt uitstekend", zegt Cor Bijl. "In september bestaat het alweer drie jaar. Er komen weke lijks rond de 17 personen op bezoek." Mensen die meer infor matie hebben over de inbraak, .kunnen contact opnemen met Cor Bijl, telefoon: 587107. De jaarlijks terugkerende Lions- iling in de aula van het N Tpayland College krijgt dit jaar n extra dimensie door de muur- hildering die door de leerlingen ider leiding van de docent teke- B Ko, Henk Vissers, is aangebracht W »één van de wanden. Het thema tor de opdracht was: Jongeren hun vrije tijd. De tekenaars sociéren vrije tijd met aspecten als kleding, vrienden, vriendin- n, hobby's en verenigingen, totaalbeeld geeft de indruk een grote groep bont uitge ste jongeren die met veel ver lende zaken bezig zijn. De Iöimpositie als zodanig is vooral 5baseerd op werken van de ir-examenklassen HAVO 4 en rO 5, maar ook de jongerejaars iben zich niet onbetuigd gela- Het aardige van deze collage [dat het een groepsproject is; to grote groep schildert en een •jnere groep brengt de compo- je over op de wand van de aula ir de leerlingen van de onder- verblijven Tijdens de iveiling op 27 maart zal dit rk in zijn volle omvang te zien Als jarenlange gasten van het lege heeft de Lions Club als de materialen voor deze irschildering aangeboden, illicht is het voor u een extra :n om de veiling te bezoeken. Deze week werd een begin gemaakt met het opknappen van de Engelse tuin, het ommuurde stadsparkje aan de Raadhuisstraat naast de oprit naar het gemeente huis. De Engelse tuin moet straks toegankelijk worden voor het publiek. Het pand Mère Ancilla en de galerij bij het gebouw worden gesloopt, terwijl andere delen van het parkje worden opgeknapt. Op de plek van het gesloopte gebouw Mère Ancilla wordt een 1,5 meter hoge muur gemetseld met oude stenen met als afwer king een ezelsrug. De galerij wordt vervangen door een pergo la van gegalvaniseerd staal met verlichting. Ook wordt het groen opgeknapt, worden er hagen aan gelegd en bomen geplaatst. Tevens wordt de fietsenstalling uitgebreid en worden in de tuin verlichting, afvalbakken en ban ken geplaatst. Langs de Raadhuisstraat komt een dubbele poort van vier meter breed met open stijlen. De renovatie van het parkje kost de gemeente 175.000 euro. dik mogelijke bomen te herplan ten zodat de laanstructuur behou den blijft. Het plan is de renovatie voor half december geheel uit te voe ren. Het werk gebeurt in fases zodat de straat niet in één keer helemaal open ligt. Want er moet ook rekening gehouden worden met de lijnbusdiensten. Aanwonenden vrezen dat het niet haalbaar is de werkzaamhe den voor Kerstmis helemaal af te ronden. Waardoor in de winter de Julianasingel maandenlang open gebroken blijft liggen. Eric Verhagen hoopt in september te kunnen starten. "Mocht dit pas november worden, dan redden we het inderdaad niet meer dit jaar. We moeten dan bekijken of we alles uitstellen." Er komen ook verkeersrem- mende maatregelen op de Julianasingel. Bewoners merken dat de straat de laatste jaren veel drukker is geworden. Er wordt ook hard gereden vooral in de avonduren op het gedeelte tussen het busstation en de bocht bij Beukenrode. De gemeente stelt voor twee plateaus aan te leggen op het kruispunt met de Poststraat-Prins Bemhardstraat en bij de kruising met de Wilhelminastraat. Het streven is om de bestaande parkeervakken te handhaven. Maar een toezegging kon project leider Verhagen niet doen. Want de singel is niet overal breed genoeg. Ook moet soms het trot toir verbreed worden zoals bij huisnummer 51. Een bewoner wees erop dat er nu al te weinig parkeergelegenheid is en dat de beoogde parkeerplaats aan de achterzijde van de Julianasingel van de baan is. De vraag kwam of het voormalige noodkantoor van Vissers Wegenbouw niet als par keerplaats dienst kan doen. Volgens Verhagen kan dit niet omdat op deze locatie woning bouw gepland is. Geen enkel aspect bleef woens dagavond onbelicht. De ongelijke stoepen, de bomenwortels die overal en zelfs tot aan de gevels groeien, de straatverlichting die schuilgaat in de bomentoppen, de verstopte rioleringen en of er ook rekening mee gehouden wordt dat jaarlijks de carnavalsoptocht door de straat trekt. Ook werd gevraagd om de aan leg van een zebrapad. Omdat wandelaars vanaf Beukenrode pas na het kruispunt bij het snooker- centrum de Julianasingel veilig kunnen oversteken. Een straatbewoner vroeg nog of de twee banken die aan weerszij den van de kruising met de Poststraat staan niet verplaatst kunnen worden naar het tegen overliggende grasveld voor het busstation. "Dan liggen ze wat verder van de huizen af. Want het is een hangplek voor de jeugd. Soms wel tot vijf uur 's nachts zor gen ze voor overlast. En op de andere bank liggen vaak zwervers te slapen."

Peel en Maas | 2004 | | pagina 3